Opknapbeurt voor complex vooroorlogse woningen REGIOUOURINAAL Los Vast met live spektakel in Langeraar Rommelmarkt Noméro brengt drie mille op Vrijwillige brandweer Noordwijk zwaait commandant Kooien uit Veel valpartijen tijdens fietseross-spektakel Kindervakantieweek Zevenhoven geslaagd ^[DEN/REGIO fieldaeSoiwcvnt MAANDAG 22 AUGUSTUS 1983 PAGINA ?en uitgebreide nda, ook voor de ko lde dagen raadplege UIT", de gratis we- jkse bijlage van deze nt. bioscopen iEN LUXOR (Stationsweg lel. 071-121239): Even en n (al); 14.30. 10.00. 21.15. 3 I (Steenstraat 39, tel. 3): Octopussy (12); 14.30, 21.15. LIDO II: Psycho '4.30, 19.00, 21.15. 30 III: Merry Christmas Mr. 20.15. STUDIO enstraat 39, tel. 133210): dance (al); 14.30, 19.00, St 6, tel. 01720-20800): Oc- ssy (12); 13.45, 18.30, dl. 13.45, 18.45, 21.00. i in the West (12); THEKEN De avond- en llensten van de apotheken regio Leiden worden tot lag 26 augustus waargeno- st In Leiderdorp. EVALLENDIENST ZIEKEN EN LEIDEN Ongevallen dag Academisch Zie- ;onessenhuls) e i vrijdag ;li|l: zaterdag 13.00 u. abeth-ziekenhuis). OEKUREN ZIEKENHUIZEN Bezoekuur tot 20.00 Kinderafdeling dagelijks van 20.00. Niet meer dan iekers per patiënt. De ektijden-regellng v I juli zijn de bezoektij- 18.30-19.30 u.; klasse- 1.15-12.00 u. mafdeling: dag. van 11.15- B.30 u. CCU (hart- t-Medis 18.30-19.00 i 19.30-20.30 u. ir ■j St. Elisabeth-ziekenhuls. egeest: Di. en vr. 13.00- Jo u.; zo. 11.00-12.00 u. er -*|0-15.00 u.; eerste klasse: d« Vc Inderen) zijn de t volgt: Dagelijks 14.15- Zie- - dein kan de hoofdverpleegkun- Dudss hiervoor speciale kaarten trekken. De bezoektijden de kinderkliniek zijn dage- j 15.00-15.45 u. en 18.30- lo u. De bezoektijden van de |erafdeling (alleen voor ou- l van kinderen kan er een af- ende tijd afgesproken wor- met de hoofdverpleegkundi- i|J0-15.15 u. en 18.30-19.30 lila bezoek hartbewaking: 4)0-11.30 u. Extra bezoek va- i kraamafdeling: 19.30-20.30 kinderafdeling 15.00-15.30 u. I0, tel. 130775; Afde- >n en werken: ma. 3-20.30, wo. 10.00-12.00, 8.30-20.30. Afdeling belas- 0.30, do. 18.30-20.30. H Hulpverlening bij z Goede deelname Como zwemfeest LISSE/STREEK In totaal 334 zwemsters en zwemmers heb ben het afgelopen weekeinde deelgenomen aan de Como-zwem- feesten, die jaarlijks in het Noordwijkerhoutse Oosterduinse- meer (in de volksmond beter bekend als het Comomeer) worden gehouden. Het was voor de veertiende achtereenvolgende maal dat de Lissese zwemvereniging De Watervrienden een dergelijk festijn op touw zette. Het deelnemersveld was iets groter dan andere jaren. Dit on danks de slechtere weersomstandigheden gisteren. Tussen de buien door werd geweldig genoten. Een en ander werd mogelijk gemaakt door de enthousiaste medewerking van derden. Zo hielden de leden van de Heemsteedse Reddingsbrigade de zwemmers en zwemsters nauwgezet in het oog. De mensen van de EHBO-afdeling Lisse stonden voordurend klaar om steeds de helpende hand te bieden als iemand een klein ongelukje heeft gehad. Tenslotte kunnen ook de leden van het korps Rijkspolitie te water niet onvermeld blijven. Proces verbaal voor valse aangifte HILLEGOM Tegen een 17- jarige jongen uit Hillegom is gis teravond proces verbaal opge maakt omdat hij een valse aan gifte van inbraak had gedaan. Omstreeks tien uur kwam bij de politie een melding binnen dat bij de Leerwinkelschool zou worden ingebroken. Toen de politie ter plaatse kwam, bleken er geen inbrekers in de buurt. Wel stond een groepje jongens rond een telefooncel. Het bleek om een „grap" te gaan. De poli tie zag daar de humor niet zo van in en nam vier jongens mee. Alleen tegen degene die de politie opbelde, is proces verbaal opgemaakt. Concertserie in Dorpskerk Voorschoten VOORSCHOTEN De Dorpskerk in Voorschoten zal dit jaar voor het zestiende achtereenvolgende jaar het decor vormen voor een beiaard- en orgelconcertserie geven. Het eerste concert wordt vanavond gegeven. Organist Richard Bot, Beiaardier Romke de Waard en hoboïst Han Kapaan werken er aan mee. Het laatste concert staat gepland voor 26 september. Het zijn over het algemeen Voorschotense ingezetenen die de beiaard- en orgelconcerten verzorgen. Zo werken onder andere rechter en fervent beiaardier mr. Romke de Waard, de hoboïst Han Kapaan en de clavecinist Rijk Jansen aan het concert mee. Daarnaast geven ook de vaste organist van de Dorpskerk Henk Walvaart en de dorpsbeiaardier Addie de Jong hun medewer king aan de serie. Elk concert is op maandag en begint 1 acht drie kwartier orgelmuziek. In de pauze kan de beiaard worden bekeken en kan met de beiaardier en de organist van gedachten worden gewisseld. Na de pauze is er een beiaardcon cert, waarvoor de binnenplaats van het Ambachtshuis speciaal wordt opengesteld. Vanuit dit oude stukje Voorschoten is er een prachtig uitzicht op de dorpstoren en bovendien galmen die klanken prachtig na. De toegang is altijd gratis. NOORDWIJK De Noord wijkse Woning bouwvereniging is van plan om zesenvijftig voor oorlogse huizen uit haar woningbezit een grondige onderhoudsbeurt te ge ven. Bedoelde woningen staan aan de Piet Hein- straat, de IJmuiderstraat, de Katwijksestraat, de Wassenaarsestraat en de Sint Jeroensweg. Over dit woningcomplex, dat in het verleden beheerd werd door Patrimonium, is al veel te doen geweest. Jarenlang is er overleg gevoerd tussen de wo ningbouwvereniging, de bewo ners, het rijk en de gemeente, wat er met die huizen diende te gebeuren. Het heeft er ge ruime tijd naar uitgezien, dat afbraak, gevolgd door nieuw bouw onvermijdelijk was. Dat stuitte op zwaar verzet van de kant van de bewoners, die van mening waren, dat de door hen bewoonde panden nog best voor bewoning geschikt waren. Verscheidene huurders van de panden bleken in de loop van de jaren voor eigen rekening verbeteringen aan de woningen te hebben aange bracht en men achtte het ge woon kapitaalvernietiging om dergelijke voorzieningen naar de sloop- en schroothoop te brengen. In principe is het rijk bereid een bedrag beschikbaar te stel len voor een verbeteringsplan. De totale kosten mogen echter niet meer bedragen dan 840.000.-, hetgeen neerkomt op gemiddeld 15.000.- per woning. Voor deze som wor den alle woningen van nieuwe dakpannen voorzien, alle go ten worden vernieuwd en alle woningen worden van buiten geschilderd. Voorts wordt nog een groot aantal werkzaamhe den verricht, die echter van woning tot woning verschil len. Men verwacht dat na de opknapbeurt de woningen nog minstens tien jaar mee kun- Het gemeentebestuur is geluk kig dat deze oplossing uit de bus gekomen is, temeer omdat het gaat om goedkope huur huizen. Na de verbetering van de woningen zal de huur met 24.50 per maand opgetrok ken worden. Men gaat dan rond 217.- verwonen. Het overgrote deel van de bewo ners heeft zich daarmee in middels akkoord verklaard. Burgemeester en wethouders stellen voor te voldoen aan het verzoek van de Noord wijkse Woningbouwvereniging om geldelijke steun voor de uit voering van het plan. Een beeld in tent, waar het muzikale festijn zich afspeelde. LANGERAAR De eerste trekt, draaide op volle toe- fans van het zaterdag uit ren. Het promotieteam van Langeraar uitgezonden pro- de omroep overlaadde de be- gramma „Los Vast", zaten zoekers met NCRV-gidsen en half drie 's nachts al voor foldertjes van programma's. de tent te wachten. Zij ten nog 7,5 uur geduld oefe- En Langeraar vond nen voordat Jan Rietman prachtig. Ook de omw van de NCRV het geweld liet den hadden geen enkele losbarsten. En geweld, dat moeite met een luid schallen- v0or hen was het. De geluidsinstallatie de Pussycat of een dito die was opgebouwd, was groot genoeg om Langeraar van de kaart te vegen. Vele jeugd zich lekker uitleven groepen traden van twaalf zei een van de bewoners tot twee uur op. wiens achtertuin grensde aan Het NCRV-circus, dat het het terrein waarop het pop- hele seizoen door Nederland geweld plaatshad. In totaal hebben ruim duizend bezoe kers het gratis popfestijn be zocht. Een kleine domper op de feestvreugde in de grote tent was de brandende zon waardoor het binnen moei lijk was uit te houden. Maar de jeugd zat daar niet mee. het ruim twee feest. Elke keer als pre- Alexander Curly. „Je bent sentator Rietman routinieus e®n.maal ,j°n8- ,^aat d.® het woord „Langeraar" liet vallen, steeg een luid gebrul op dat niet alleen meteen op de radio was te horen, maar dat ook over het hele dorp schalde. René van der Horn mocht voor veertig gulden af geknipt worden. Dat had de RIJPWETERING De rommelmarkt en braderie haard die zaterdag in Rijpwete- ring gehouden werd, ten loper1.. bate van de aanschaf van prijzen bij het rad van avon- nieuwe trommels voor de tuur waren vrijwel allemaal Ripse muziekvereniging geschonken door de bewoners „Noméro" heeft netto van Rijpwetering. De envelop- drieduizend gulden (bruto f 4.500,-) opgebracht. Hoewel voor dit bedrag Van de 32Jstandhouders op de vijf nieuwe trommels ge- braderie kocht kunnen worden, het eind sommige dubbel t was de opbrengst tóch neden de kennelijk hoog gestalde verwachtingen wafels! van de organisatoren. Van de afgedankte spullen op dwars tevreden met de op brengst; andere standhouders, zoals de verkoper van stroop- erg. De organi serende leden van „Noméro", Ganzevles de rommelmarkt (opbrengst heer C. Bouwmeester, willen zeventienhonderd gulden) aan het eind van de dag goed als niets meer er nog aan rommel is afgevoerd voor de gemeen telijke reinigingsdienst. de braderie volgend jaar orga niseren in samenwerking met Wat de plaatselijke winkeliers. Een deel van de Pastoor van der Plaatstraat wordt dan gereser- Het veerd voor de braderie, opdat avontuur liep dit jaar het Dorpshuisplein als par iets minder goed dan vorig keerterrein gebruikt kan wor- jaar; de organisatoren wijten den. ROELOFARENSVEEN Het veel, niet-ernstige, valpartijen fietseross-spektakel, dat afge lopen zaterdag gehouden werd in het kader van de vakanties- pelen, is niet druk bezocht. De sfeer leed daar echter niet on der. In totaal meldden zich 54 deelnemertjes aan de start. Van dit aantal waren er 27 crossertjes, die niet aangeslo- Uitslag: meisjes 5 t/m 8: 1. Annette van der Maat, 2. Miranda de Gier, 3. Natascha Bouwmeester; jongens 5 t/m 7: 1. Sander Hogenboom, 2. Ruud de Prie, 3. Patrick Zoe tendaal; meisjes 9 t/m 11: 1. Lisette Bronkhorst, 2. Sylvia der Meer, 3. Renate Ho- bij de perfect orga- genboom; jongens 8 t/m 10: 1. niserende vereniging Speedhogs" Waarschijnlijk door het Dennis Bouwmeester, 2. Rik Hogenboom, 3. Ardie Dan- nijds; jongens 11 t/m 13: 1. tamelijk Fred Verdel, 2. Marco Kroet, 3. Elwin Dannijs; jongens 14 t/m 16: 1. Frank van der Zwet, 2. Erik van der Meer, 3. Danny Caffa. Vakantie In de Alphense cadeauwinkel De Kring wordt van 12 tot 24 september een tentoonstelling met als thema „Vakantie" gehouden. Alle door vakantiegangers ver vaardigde artikelen krijgen een plaatsje. Te denken valt aan wandelstokken, gemaakt van takken, een col lage van natuurprodukten of een schilderij van een mooi plekje. Natuurlijk kan het ook een tijdens de va kantie gemaakte trui zijn. De handwerken kunnen vanaf 23 augustus tot 10 september worden ingeleverd bij De Kring, Prins Hendrikstraat 164. Langeraarse race Opgeven voor de wielerronde van Langeraar kan nog tot en met woensdag. De wedstrijden worden zaterdag verre den op een parcours rond de Aarhoeve. De deelnemers starten in vier leeftijdscategorieën. De 11- en 12-jarigen, 13- tot en met 15-jarigen, de 16- tot en met 24-jarigen en de categorie 25 jaar en ouder. Voor de jongeren tot en met 15 jaar is deelname met een racefiets niet noodzakelijk. De één na'oudste groep rijdt een half uur plus vijf rondes. De oudsten rijden drie kwartier plus vijf rondes. Door de twee laatste groepen wordt er gereden om geldprijzen en pre mies. Deelnemers kunnen zich aanmelden via de telefoon- 1 01722-4513 of 2600. Bas gezocht Het Leiderdorps Kamerkoor zoekt versterking van de baspartij. Er zijn nu vijf bassen, en voor een goede stemmenverhouding zou een zesde zeer welkom zijn. Het gaat om een diepe bas of bas-bariton, die (rede lijk) van blad kan zingen, koorervaring bezit, bij voor keur zangles of stemvorming heeft gehad en die bereid is aan alle repetities, studiedagen en uitvoeringen ac tief deel te nemen. Inlichtingen bij Janny van Nieuw koop, Braambes 11 in Leiden, tel. 071-210380 of dirigent Wim van Meeuwen, Mauritssingel 176 in Leiderdorp, tel. 410596. Handbalzege Het damesteam van de kersverse Zoeterwoudse handbal vereniging Fair Play heeft dit weekeinde voor de eerste belangrijke zege gezorgd. In Leidschendam schreven de dames het vijfde internationale handbaltoernooi van EHC op hun naam. Fair Play speelde 2-2 tegen MMO, won met 6-2 van EHC en versloeg eveneens het Deense Svogerslev (4-1). Door die resultaten eindigden de Zoeterwoudsen ge lijk met het Hoogmadese MMO. Twee series strafballen brachten Fair Play de overwinning. De jongens aspiranten van de nieuwe club kwamen eveneens goed voor de dag. Zij werden tweede. Polderverkenningstoch t Het comité vakantiespelen Alkemade houdt deze week weer polderverkenningstochten. Tijdens deze tochten wordt met roeiboten door de sloten en vaarten van het waterrijke Roelof arendsveen gevaren. Morgen en woensdag aanstaande kunnen telkens twintig groepjes deelnemers vanaf de steiger bij botenverhuurbedrijf Verhaar, Noordeinde 89a in Roelofarendsveen vertrek ken tussen half zeven en kwart voor zeven. Per groep je van twee volwassenen met drie kinderen of één vol wassene met vier kinderen, moet vijf gulden inschrijf geld betaald worden. Kinderen die hebben deelgeno men kunnen aan het eind van de route voor een gulden een kaartje kopen dat recht geeft op een plaats in de rondvaartboot die 26 augustus tijdens de vroege avond uren een fraaie tocht door het plassen gebied maakt. Huttenbouw In Nieuwe Wetering begint morgen weer de traditionele huttenbouw voor kinderen tot en met veertien jaar. Het bouwfestijn duurt tot en met aanstaande vrijdag. De bouw vergunning kan voor drie gulden, morgenochtend vanaf negen uur, gekocht worden op het trapveldje tegenover de firma Haazebroek aan de Achterweg. Met gratis verkrijg baar hout en met eigen hamers, zagen en spijkers mogen de kinderen hun droomkastelen bouwen. Voor het timme ren heeft men twee dagen de tijd. Op de tweede dag wordt de burgemeester van het huttendorp gekozen. Tevens krijgt het dorp dan een naam. Op de derde dag word de laatste hand gelegd aan de bouwwerken: ze worden dan geverfd, gestoffeerd, ingericht en van oven, De vierde dag bestaat uit kokkerellen en het opruimen het terrein. Jeugdviswedstrijd De jeugdviswedstrijd georganiseerd door de Bouw- en Houtbond FNV gaf zaterdag een tegenvallende op komst te zien. Dat was een meevaller voor degenen die wel meevisten, want zij kregen allen een prijs. Missiegeld De opbrengst van de gisteren door missiegroep Zuidhof in Zoeterwoude gehouden fancy fair bedraagt 3500 gulden. Hoewel het de gehele dag rustig was bij de verschillende attracties spraken initiatiefnemers Anna en Frans Lange- laan hun tevredenheid uit over dit uitstekende resultaat van fancy fair, die dit jaar voor de tiende maal gehouden werd. Tezamen met de opbrengst van de kaartavond op vrijdag 26 augustus a.s. in buurthuis de Weipoort komt de opbrengst ten goede aan de Zoeterwoudse missionarissen. NOORDWIJK Comman dant Frans A. Kooien heeft in de kantine van de brandweer- garage afscheid genomen van de vrijwillige brandweer in Noordwijk. Ruim 35 jaar is hij aan dit korps verbonden ge weest. Sinds 1 mei 1978 fun geert hij als commandant. Met de loeiende sirenes van al het hypermoderne materiaal, waarover de Noordwijkse brandweer tegenwoordig be schikt, begroetten de spuitgas ten de heer en mevrouw Kool- en, die in de oude Dodge van het korps van huis waren ge haald en bij de kantine wer den afgezet. In zijn toespraak stond burge meester mr. Bonnike stil bij de hardnekkige ijver, die de com mandant had betracht om te komen tot de bouw van een nieuwe brandweergarage. We gens geldgebrek was voorlopig van de nieuwbouw afgezien, omdat het gemeentebestuur andere prioriteiten stelde. Uit het betoog van mr. Bonnike viel op te maken, dat aan een betere behuizing van het brandweerkorps in de naaste toekomst niet te denken viel. Vervolgens overhandigde mr. Bonnike de scheidende brand weercommandant de oorkonde met de medaille van de Ko ninklijke Nederlandse Brand weer Vereniging. Tevens bood hij een bord aan in origineel Delfts Blauw met de afscheids- datum. Van vele zijden wer den de heer en mevrouw Kooien in de bloemen gezet. Na de burgemeester voerden verschillende sprekers het woord, onder wie veteraan G. Vogelaar en ing. J. A. Rui- bingh, die de heer Kooien als brandweercommandant op volgt. ZEVENHOVEN Ruim 300 kinderen hebben zich de afgelopen week met veel plezier vermaakt in het door hen gebouwde huttendorp aan het Plant soen. De activiteiten ston den in het teken van „zi geuners" en na het opbou wen en beschilderen van het dorp waren dinsdag vele kinderen als zigeuner verkleed. De jaarlijks te rugkerende kinderkermis was ook dit jaar weer een succes. Er werd goed ver kocht, er werden vele spelletjes gedaan en de opbrengst voor het kin dervakantiewerk was weer goed te noemen. Woensdag lieten de weergo den zich niet van hun beste kant zien en moest een re genprogramma met teken films en disco in het dorps huis worden ingelast. Een groot succes was de theater groep „Het Witte Circus" uit Amsterdam die vrijdag de kinderen vermaakte met zang, muziek, toneel en dans. Jammer echter dat door het veel kinderen verstek lieten gaan dit programma bij te wonen. Voor de ouderen werd vrijdagavond een bin go-avond gehouden. Deze werd redelijk bezocht. De hoofdprijs, een lang weekend in een bungalow, werd ge wonnen door H. Mur uit De Dobbe. De week werd afge sloten met een sportdag waar de kinderen hun beste pres tatie op een diploma vermeld kregen en tevens een me daille in ontvangst konden nemen, 's Avonds volgde de fakkeloptocht met medewer king van drumband „Eens gezind" uit Nieuwkoop, ter wijl er voor de oudere jeugd een disco in de voetbalkanti ne werd gehouden. Een ge slaagde week waarop zowel de organisatie als de jeugd met tevredenheid kan terug blikken. Rampestampers sparen voor jubileum De Lisserbroekse carnavalsvereniging De Rampestampers staat voor de viering van het 11- jarige bestaan en dat is in carnavalskringen een jubeljaar. Teneinde geld bijeen te krijgen voor de viering van dit jubileum waren er zaterdag allerlei activiteiten in en rond het dorpshuis De Meerkoet. Zo bestond er een grote belangstelling voor de braderie die door de carnavals vereniging op touw was gezet. Hoewel de preciese opbrengst nog niet bekend is, mag worden aangenomen dat de spaarpot van de Rampestampers al aardig gevuld is na dit weekeinde.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 5