Lelieveredelaars te veel op Aziatische toer IN Ely OM DE KflS OPPERDOES TROTS OP ZUN RONDE Cock van der Hulst weer wielerkampioen: J :*i SE Middenstandsdiploma in minder dan 10(H) Autorijschool Egelantier II Winterstalling ADVERTEER MEER LAND EN TUINBOUW MAANDAG 22 AUGUSTUS 1983 PAGINA 4 Topaanvoer zomerbloemen De Nederlandse bloemenveilingen zitten momenteel in de to- paanvoeren van de zogeheten „zomerbloemen". Dat zijn de bloemen veelal van de open grond, maar ook wel uit de kassen. Opvallend is dat deze bloemen in de handel erg geliefd zijn en bijzonder in de dagelijkse handel bij de bloemenverkopers in trek zijn. Er bestaat een ruime variatie van deze bloemsoorten, al zijn er uiteraard toppers bij. In totaal zijn er wel rond de zestig variëteiten in de zomerbloemen. Zij vormen juist in hoogseizoen van de bloemenvraag voor een aantrekkelijke aanvulling. Het sortiment is in de wintermaanden sterk perkt en dan behoren er slechts tien soorten tot de toppers. Bo venaan staat de roos met een landelijke produktie van ruim 400 miljoen. Dan volgen de troschrysanten met tegen de 300 miljoen. Verder 165 miljoen trosanjers, 130 miljoen fresia, 128 miljoen tulpen, 100 miljoen lelietakken, 65 miljoen standaar danjers, ruim 50 miljoen cymbidium en 50 miljoen irissen, ui teraard met de nodige verschuivingen. Maar in de winter maanden is de keus dus heel wat beperkter en dat is ook te zien in de bloemenwinkels en bij de bloemenkooplieden. Al leen van de zomerbloemen zijn er al 25 van de meest belang rijkste soorten. De prijzen van de zomerbloemen zijn in sterke mate afhankelijk van de weersomstandigheden en vorig jaar was er dan ook een daling met gemiddeld vier procent en be droeg de gemiddelde prijs aan de veilingen ruim 32 procent. Het ziet ernaar uit dat in het lopende seizoen die prijs niet zal worden verbeterd. De import van de zomerbloemen is sterk af geremd door de invoering van beperkingen, zodat de eigen bloemen een wat betere kans krijgen. Opvallend is wel dat het aanvoerseizoen van zomerbloemen zich steeds verder gaat uitstrekken, indien althans de w« omstandigheden niet al te ongunstig zijn. Ook afgelopen zoen kwamen de zomerbloemen lang aan de markt, zij het dat de kwaliteit er toch bij inschoot. En het is juist deze kwaliteit die een steeds belangrijker rol gaat spelen, ook in de bloemen handel. Zo wordt gevraagd naar een rijp produkt, dat niet al te veel ir de knop blijft zitten. Ook aan de verpakking van zomerbloe men wordt meer aandacht besteed dan vroeger, toen een oude krant of zo net zo goed genoeg was. In dat opzicht hebben de zomerbloemen een plaats naast het andere boeket gevonden. Daarnaast wordt ook ruimere bekendheid gegeven aan de houdbaarheid van de zomerbloem. Wel is de „impulshandel" in de zomer beperkter dan in andere tijden van het jaar, wanneer het bloemengeschenk een grotere plaats inneemt. Er zijn 's zo mers heel wat meer goed houdbare bloemen dan in de andere seizoenen, wanneer vooral de sterke soorten zoals de chrysant, anjers en dergelijke het moeten doen. De maanden juli en au gustus vormen wel het hoogtepunt van de zomerbloemen en dat is op de bloemenveilingen dan ook goed te zien. Daarna komt in snel tempo de herfstbloem de aandacht vragen. Ook de import wordt dan meer van betekenis. Het is in deze tijd van het jaar vooral de lathyrus, gypsophelia, Statice en derge lijke die in de omzetcijfers meetellen. Juist het verhandelen van de zomerbloemen via de veilingen heeft dat produkt in het algemene beeld van de bloemenhandel een ruimere plaats doen innemen. Er was een tijd waarin de zomerbloem er eigen lijk niet bij hoorde en alleen maar ergens op een bloemenwa gen te vinden was. Ook de keur en controle op het produkt de veiling hebben tot een wijziging ten goede voor de zon bloemen meegewerkt. Ook de export neemt flink deel aan de afzet van dat speciale produkt. In de export van zo'n 2.000.000 bloemen uit ons land tellen ook de zomerbloemen mee. In het algemeen is er di1 zoen een ruime tevredenheid over de kwaliteit van de zo: bloemen, ondanks de soms warme dagen. Uiteraard laat ook de amateur-kweker zich gelden op het gebied van de bloemen teelt en voelt zich trots met het boeket van eigen tuin. Van grote invloed op de gang van zaken in de algemene bloemen handel zijn zij niet. Raar maar waar: vrijwel alle lelieveredelaars zijn nijver doende om tal van Aziatische hybriden met elkaar te krui sen. Aan nieuwe soorten van dit genre js dan ook bepaald geen gebrek, al heeft men on getwijfeld pas het topje van de ijsberg gezien. Stellig zullen uit die talloze zaailingen enke le aanwinsten naar voren ko men, die het goed gaan doen. De kans op nieuwe typen en vormen kan men op deze ma nier natuurlijk wel vergeten. Het zijn en blijven Aziatische hybriden. Toch liggen er uit gerekend voor de lelieverede laars vele mogelijkheden om nieuwe typen en vormen te creëren. Het is voor dr. Jaap van Tuijl, de lelieveredelaar van het In stituut voor de Veredeling van Tuinbouwgewassen in Wage- ningen, onbegrijpelijk dat men niet veel meer heeft gepro beerd bloed van de Japanse witte kelklelie, die op zijn zon dags Lilium longiflorum heet, in te kruisen. Dat is namelijk een lelie die barst van de groeikracht. Praten over lelies is één, Van Tuijl kan daar heel boeiend over vertellen. Hij. heeft echteT niet alleen veel theoretische kennis in huis, want als het gaat om de prak tijk van de veredeling, weet hij ook van wanten. Hij creëerde onder meer de nieuwe witte Longiflorum Gelria, die zich in het kille Hollandse klimaat uitstekend Dr. Jaap van Tuijl, de lelieveredelaar van het Instituut ^"te stap' vooruitkwam "e voor de Veredeling van Tuinbouwgewassen te Wagenin- meeste Longiflorums willen gen, bij enkele nieuwe lijnen van de Japanse trompetle- hier helemaal niet of slecht |je groeien. Verder is Gelria niet gevoelig voor doorwas en is deze lelie ook nog geschikt voor jaar-rond-cultuur. De kelk is stevig en bijna 20 cm lang. De gemiddelde trekduur ligt tussen de 70 en 110 dagen. Het maakt natuurlijk een groot verschil of men in de cember of half mei plant. Bij planten in het late voorjaar duurt de periode van planten tot bloemen oogsten maar zes tig dagen. Houdbaar De houdbaarheid op het water is prima. Een bos van deze le lie staat zeker zeven dagen in de vaas en meestal langer. De duur van het vaasleven werd gemeten in de klimaatkamer van het IVT, waar constant een temperatuur yan 20 gra den heerst. Ook alle knoppen komen in de vaas goed open. Zware bollen gaven wel acht tot negen kelken per steel. Andere lelies die daarmee werden vergeleken, kwamen niet verder dan drie kelken per stengel als men dezelfde maat bollen gebruikte. Nu heeft de bloemenhandel bij witte lelies niet graag veel kel ken aan een stengel. Men pre fereert een of twee kelken per steel, de zogenaamde één- en tweepitters. Simpel Om dat ook met Gelria te be reiken is de oplossing heel simpel: gebruik gewoon een kleinere en dus goedkopere maat bollen. Met de grote groeikracht in het achterhoofd ligt het dus in de lijn van de verwachtingen straks witte kelklelies te produceren voor lagere prijzen dan tot nu toe het geval was. Daarmee komt deze lelie ook binnen het financiële bereik van de grote massa. Vandaag is deze lelie nog te duur en bo vendien torst Lilium longiflo rum ook nog te veel het graf bloem-imago mee. Volkomen ten onrechte, zegt Jaap van Tuijl. Wie eenmaal een pul met deze lelies in huis heeft, zal zich verbazen over de voorname rust die deze bloem uitstraalt. Daarbij is de geur aangenaam en is het vaasleven lang. Let op, zegt Van Tuijl, straks gaan we steeds meer witte kelklelies in de vaderlandse vensterbanken Madonna-lelie De IVT-veredelaar wijst ver der op de resultaten die in Wageningen zijn bereikt door Longiflorum te kruisen met de Madonna-lelie. Deze laatste is in West-Europa al enkele eeu wen bekend. Op schilderijen van enkele laat-Middeleeuwse meesters staat de Madonna-le lie al afgebeeld. Veel opgang heeft deze lelie als bolgewas voor de commercie niet ge maakt. De teelt bleek heel moeilijk en de extra arbeid werd niet betaald. Ook van daag heeft het areaal van deze lelie in Nederland heel weinig te betekenen. Dit jaar bedraagt de beplante oppervlakte zegge en schrijve 82 are. Dat is dus 574 roe, dus nog niet eens één hectare. Meegeven Door te kruisen met Longiflo rum kreeg men nakomelingen die qua type tussen beide ou- derplanten instaan. Heel apart en ongewoon. Deze zaailingen laten zich heel goed forceren. De bloemen zijn hagelwit, zacht geurend en goed houd baar. Het IVT geeft dit jaar een hele reeks nieuwe zaailin gen uit aan de praktijk. Naast de genoemde Gelria ook Lon giflorums die zijn ontstaan uit kruisingen van Mount Eve rest, White Europe en Indian Summer. Het gaat hier om veertig zogenoemde lijnen, die geselecteerd zijn op groeik racht, geschiktheid voor de broei, korte trekduur, geringe gevoeligheid voor doorwas en bloemkwaliteit. Aan de balk schrijven Jaap van Tuijl: „Het zal jaren duren voor het IVT weer tot de uitgifte van een zo groot aantal nieuwe lelies zal kun nen overgaan. Naast de hier boven genoemde zijn er nóg meer". Wat dat betreft mogen de leliekwekers het jaar 1983 zeker aan de balk schrijven. Toevallig valt dit feit samen met het 40-jarig bestaan van dit Wageningse instituut. Dat jubileum gaat niet onopge merkt voorbij. Op donderdag 13 oktober wordt ter gelegen heid van dit lustrum een the madag gehouden in het Inter nationaal Agrarisch Centrum in Wageningen. U gaat daar wind, weder en omstandighe den dienende nog wel meer Voor de aardappelkenners is het een overbodige medede ling te melden, dat de Opper- doezer Ronde een aardappel is. Zij beschouwen deze ronde, vrij vroege aardappel uit het Noordhollandse Opperdoes als een delicatesse die met zeer veel aandacht wordt gegeten. De Opperdoezer Ronde wordt al geteeld sinds het midden van de vorige eeuw. De aard appel heeft zijn ontstaan te danken aan tuinder Sluis uit Opperdoes, die daar meer dan één-en-een-kwart-eeuw gele den de zogenaamde „negen- wekers" teelde. Dat zijn vroe ge aardappelen, die al negen weken na het poten geoogst konden worden. Op zekere dag vond hij tussen zijn per ceel „negenwekers" een stam met grof blad en ronde knol len. Uit deze stam ontstond de Opperdoezer Ronde. Oudere Opperdoezers hebben het nog wel eens over „Sluizen", als ze de Opperdoezer.Ronde be doelen. In het idyllische Westfriese Opperdoes, met zijn 1600 in woners, draait deze maand al les om de zo geliefde Ronde. Deze bijzondere aardappel die alleen goed wil gedijen op de wat hoog gelegen, lichte zwa- velgrond rondom dit dorp, moet voor eind juli uit de grond. Het rooien gebeurt hier nog op de ouderwets-de gelijke manier: met de hand. Dit om te voorkomen dat de kostbare knollen beschadigin gen oplopen. De honderd Op perdoezer telers stellen er een eer in hun Opperdoezer Ron de, waar ze trots op zijn, in perfecte staat aan de veiling te brengen. Tot voor kort gingen alle Op perdoezer Ronde via de plaat selijke veiling „Ons Belang" naar de consument, totdat dit tachtigjarige stukje dorpshis torie door een fusie opging in de grote veiling West-Fries land Oost (WFO) in Zwaag- dijk. Van oudsher kende Ronde vier vaste afzetgebieden: Utrecht, Almelo, Haarlem en de provincie Friesland. Waar om dit zo was, weet eigenlijk niemand. Dat is in het verle den zo gegroeid. De Opper doezers zijn nu hard aan het werk om hun afzetgebied te verruimen, zodat ook andere delen van het land naar Op perdoes komen om een kistje Opperdoezer Ronde te kopen. De Opperdoezer Ronde, waar van jaarlijks zo'n 1500 ton wordt geteeld, wordt officieel omschreven als „een geel- /witvlezige, iets onregelmatig gevormde, ovaalronde, diepo- gige knol, met vrij laag zet- meelgehalte". De geteelde hoeveelheid bleef door de jaren heen vrij con stant. Kleine variaties door de weersomstandigheden buiten beschouwing gelaten. De Ronde maakt overigens maar een klein percentage uit van de totale aardappelcon sumptie in Nederland. OPPERDOES GEM. N00RDER-KOGGENLAND In het idylli sche Westfrie se Opper does, met zijn 1600 inwo ners, draait deze maand alles om de zo geliefde Ron de. ZOETERWOUDE Voor de tweede achtereenvolgende maal mag Cock van der Hulst zich Zoeterwouds wielerkam pioen noemen. De basis voor dit uit drie delen bestaand kampioenschap werd reeds in de eerste twee onderdelen ge legd en door Van der Hulst met een tweede plaats in het criterium over 60 kilometer nog eens extra bevestigd. Na een vijfde plaats bij de vrij dag verreden tijdrit over 11.4 km toonde Van der Hulst zich de op een na snelste man over de 300 meter sprint die gister morgen verreden werd. Voor dat in de middaguren het startschot op het industrieter rein voor de spannende finale gegeven kon worden, waren hevige regenbuien er de oor zaak van dat de reeds begon nen juniorenrace afgebroken moest worden, waardoor ruim drie uur vertraging ontstond. Henny Maat, die tijdens de koers het meest als eerste de finishlijn passeerde en daar mee de leidersprijs won, be haalde in de eindspurt slechts een vijfde plaats en kon daar door zijn klassering van twee de na twee onderdelen niet meer verbeteren. In deze eind sprint bleek Jos Turk de snel ste en behaalde daarmee een vijfde plaats in de eindrang schikking. Derde en vierde in het eindklassement werden Bij de dames toonde Anneke de Jong zich voor de derde maal de sterkste. Hierdoor komt zij in het bezit van de Cock van der Hulst-wisselbe ker. Tweede werd Corine van der Krogt. Toos Janmaat, die niet meereed in het criterium en voor dit onderdeel dus ook geen punten behaalde, werd desondanks derde. Deze goede eindrangschikking was te dan ken aan het lage deelnemers aantal bij de dames (slechts vijf), terwijl juist uit het sterk toenemende totale deelne mersaantal (totaal 86) een ver hoogde belangstelling voor het wielerkampioenschap blijkt. De zesde editie van het Zoe- terwoudse wielerkampioen schap had met een speciaal klassement voor veteranen een nieuwe categorie deelne mers. Wil Ooijendijk toonde zich bij de 35-plussers opper machtig. Kees Kerkvliet en Kees Janmaat, samen met Ooijendijk de enige veteranen die niet door de overige ren ners één of meerdere ronden gelapt werden, plaatsten zich als tweede en derde in de eindstand. parcours afleggen. Coen van der Krogt bleef evenals in de tijdrit zijn concurrenten ge makkelijk voor, waardoor hij zich de nieuwe juniorenkam pioen mag noemen. Lard Koe ken, die na zijn 's morgens be haalde overwinning in de sprint nog 1 punt voorsprong op Coen van der Krogt had, moest toch na zijn tweede plaats in het criterium ook met een tweede plaats in de totale uitslag genoegen nemen, mede doordat de puntenbonificaties^ hem net wat minder oplever-g^ den. De tussensprints om dezehüh bonificaties en de talrijke pre-te ki mies zorgden er voor dat er ®ls continu hard werd doorge-^db fietst, waardoor enkele valpar-üe; tijen ondanks een wijzigingurei van het parcours door de orga-W-1 nisatoren van de KPJ Zoeter-°ek woude zaten er enkele gevaar- lijke gladde bochten in de[n k race om het Zoeterwouds! hi kampioenschap ontsierden. >lrel ONDERHOUD EN REPARATIE accuraat-snel-blllljk autoradiateur-reparatie en originele nieuwe ruil-radiateuren. Verkoop auto-plaatwerk o.a. schermen, bumpers, enz. off. dea ler Varta-accu's. Giezen - radiateuren. Kalkovenweg 30. Alphen a.d. Rijn. Tel. 01720-22288. Levendaal 178, Lelden. Tel. 071- 140283. Na 18.00 uur tel. 071-761488. Graszoden 1e kw. Tuinaarde los en in zak ken, alles gratis aan huls be zorgd. Tuinaanleg en onder houd. Vr. bl. prijsopgave. Van der Meer. 01719-13939. Afvoer verstopt? Bel Barthen B.V. Tel. 071-141665. Afvoer verstopt? Bel Barthen b.v. Tel. 071-14.16.65 wasautomaten ONROEREND GOED AANGEBODEN Voorschoten Van Beethovenlaan 39 Ruime 4-kamerflat met c.v. op goede stand gelegen. Koopsom 90.000 k.k. Evt. 100% financ. beschikb. met rente 8 1/2% jaar voor 5 jaar vast. Inl.: 020-715674, na 19.00 uur 03465-66184. HOEKSCHAKELBUNGAL.. woonk., 3 slaapk., badk.. car port. vele extra's. Inl. Mak.kant. Minnee. Katwijk. 01718-13155. Taleninstituut MO'72 Unieke llteratuurcursus in de ta len Frans. Duits, Engels. Spaans. Italiaans, Russisch. Geheel nieuwe opzet. De cursus Is niet prestatiegericht, maar draagt een zuiver cultureel ka rakter. College-adressen o.a. Ir Amsterdam. Rotterdam. Schie dam, Gouda. Lelden en bergen. Inl. MO'72, Dahllastraat 24. 3135 XD Vlaardlngen. Tel 010-351098 ook '8 avonds. Te huur houten Jaarplaats 940. seizoenplaats 600. Zwembad, speeltuin, kantine, sport en spel. Camping „De Goede Hoop". Eibergen. 05440-1601. Vouwwagens, tenten, voortenten. 1001 peer accessoires. Ton van Bem- melen, kampeefsport, Rijndijk 2, Hazerswoude-RIJndIJk, schuin t/o Heineken naast Cas- ba, tel. 01714-4909, ruime parkeergelegenheid. LESSEN EN CLUBS Ski-gymnastiek -or een fijne wintersport. Keuze uit verschillende langlauf en alpino. Start cursussen te Lelden: afhankelijk vt vakantie datum. Inlichtingen: Stichting Opleiding Vrije Verzorgende Beroepen Postbus 3028, 2301 DA Leiden. Tel. 01820-31433. Dansstudio Chris v. Weerden maanden inlichtingen en aanmelding vanaf 15 augustus elke avond van 19.00-21.00 uur. Handelsopleiding Akkerman Witte Singel 57a. Leiden. Tel. 071-134057. Vanaf heden kunt u nog Inschrijven. Iedere dag van 14.00-16.00 uur en 19.00-21.00 uur (zond. van 19.00-21.00 uur). Bel voor In lichtingen of inschrijving 071-123583, b.g.g. 120917. Graag tot Bessels en Mooij dag-en avondopleiding Medisch sekretaresse - sekre receptioniste typen - steno Ned. en moderne talen. Middenstand - boekhouden - MBA bedrijfscorr. Nederlands. Frans, Duits, Engels, Spaans. Conv. Frans. Duits, Engels. Spaans. Informatica notuleren - tekstverwerking. 023-264979 Santpoorterstraat 42, Haarlem. Boerhaave Inschrijven voor alle afdelingen: ma. en do. van 13-15 uur. Noordeinde 1 te Lelden, ma. en do. van 18.30-20.30 uur, Kagerstraat 7 te Leiden, gebouw Louise de Coligny scholengemeenschap. Lage lesgelden dank zij Rijkssubsidie. Inlichtingen: Noordeinde 1-3. Tel. 071-140043. Tijd over? Manege de Poelruiters Aanvang nieuwe paardrljcursussen voor junioren e tel. 01711-10471 Haarlemmertrekvaart 37 Oegstgeest. Dansschool Karei en Jose van der Linden finalisten Nederlandse Kampioenschappen Professionals 1981 en 1982 geven ook voor u club- en prlvélessen In Ballroom en Latljns- amerikaanse dansen. Speciale clubs voor scholleren, jongeren en paren. Inschrijven dagelijks behalve zaterdag, van 19.00 tot 22.00 uur aan de school. Splinterlaan 91. Leiderdorp, of bel ons even. Tel. 41.22.55. Bij Evert Castelein zijn Dansles voor echtparen Dansschool Nieuwenhuijzen Hogewoerd 87. Leiden. Telefoon 071-143705. Dansschool Nieuwenhuijzen Alle lessen starten vanaf 3 sept. a.s. Lessen voor beginners t/m sportklas. Voor 15 weken 127,50. Inschrijving dagelijks var 19.00-21.00 uur. Adres: Hogewoerd 87. Leiden. Telefoon 071 Te koop gevraagd lood. koper, zink, RVS. aluminium, kabelafvat. ijzer, oud papier Zaterdags zijn wij tot 12.00 uur geopend. Tel. 071-766426, Fa. J. de Nobel. Zoeterwoudseweg 9-11, Lelden. Sportmasseur een vrij beroep. Start opleiding In Lelden: septem ber a.s. Inlichtingen: Stichting Opleiding Vrije Verzorgende Beroepen Postbus 3028, 3201 DA Lelden. Tel. 01820-31433. en taping Zelfhulp In sportverzorging voor sporters. EHBO'ers Start opleiding in Lelden: oktober a.s. Inlichtingen: Stichting Opleiding Vrije Verzorgende Beroepen Postbus 3028. 2301 DA Lelden. Tel. 01820-31433. Aerobic-dancing Nog dlrekte deelname mogelijkl Maandag 19.00-20.00/20.00- 21.00 u. Zaterdag 10.00-11.00 u. Inlichtingen: Stichting Opleiding Vrije Verzorgende Beroepen Postbus 3028. 2301 DA Leiden. Tel. 01820-31433. Spoedcursus autorijden binnen twee maanden rijexamen en niet meer betalen dan 32 voor een volledige rijles. De Centrale Tel. 895908 - Katwijk 01718- Attention! Als u zich volgend jaar In Frank rijk (een beetje, beter of goed) verstaanbaar wilt maken en als u dit op een speelse manier In een klein, gezellig groepje van uw niveau en tempo wilt leren, bel mij dan vrijblijvend over het morgens «Mc 313327. Marton Otte, tel. 071- T.k.a. KAWASAKI Z 1000 bj. '78. verkeert i.g.st. Vr.or. 3.500. Tel. 070-939025. T.k. HONDA CM 400 T bj. '81 i.z.g.st. Vr.pr. 4000,-. Tel. 070-80.19.C7, na 16.00 u. VOOR BABY EN KLEUTER J. van Zeist Autosloperij inkoop-verkoop alle auto's, verkoop alle onderdelen. Geopend 8.30-19.00, zaterdags 8.30-14.00. Ons adres: Joghtlaan 4, Valkenburg. Tel. 01718-27532-74310. 30 en 2-4 Maand.- en dond.avond van 19- 19.30. Fa. v. Berge Henegou wen. Schelpenkade 47, Lelden. Tel. 120794. Gordijnen gratis gemaakt. Gor dijnen gratis gemaakt. Tapijten gratis gelegd. Tapijten gratis gelegd. Mateba Kom eten In De Braadpan. Hol landse en Franse keuken. Ge rechten vanaf 5,50, bestaan de uit verse groenten, vlees, gekookte of gebakken aardap pelen. Gourmet tot 80 perso nen. Ook voor bruiloften en par tijen. Koude buffetten, kunnen afgehaald worden. Ook snacks om af te halen. Geopend vanaf 12.00 uur. zondag vanaf 17.00 uur. Noordeinde 44, Leiden, tel. 071-144000. Reklamestudio Joop de Koning is nog steeds op zoek naar modellen MA/ Goed uiterlijk en slank voor pu- bllkatle In dlv. media. Ervaring niet noodzakelijk wel enthou siasme. Foto met naam. adres en telefoon naar Studio Joop de Koning. Aletta Jacobslaan 70, 2314 GB Leiden. Tel.beantw. uur. Tel. 02522-10063. T.h.a. een grote gemeub. of ge-I stoff. ZIT/SLAAPKMR. met bal kon aan de Benoordenhoutse- weg. eigen kookget., c.v. en ka- bel-t.v. aansl., gebr. douche, organiseert dit jaar l.v.m. het 60-jarlg bestaan een reünie. Oud-leden worden verzocht kontakt op te nemen met Y. Vel- thuizen. J. Evertseln. 341. 071- 312375. P. v.d. Krogt. J. v. Goy- enplant». 01717-3912. Iedere vrijdagavond „De Stoof' In „De Stoof' Tijdens vakantie Zijn wij geopend van 8.30 tot 1 uur op dlnsd., woensd., don- derd. en vrijdag. Zaterdags var 8.30 tot 4 uur. Gas en elektra er campingshop, Holverda. Beat- rixstraat 21-23, Lelden. 071- 217866. uw oude parketvloer In 1 dag als nieuw en praktisch zonder stof. Visser. Oudekerk a.d. IJssel. Tel. 01808-1311. woonruimte ?n: 1e jrs. student. Tel. 1e jrs. studente Japans zoekt met spoed kamer Josó Verdijk, corresp. adr. Morsstr. 50, Lelden. 071- 130550. kamer Ie jaars scheikunde student zoekt met spoed een kamer evt. in onderhuur tot jan. '84. Tel. 04406-13153. 1e Jrs. student zoekt met spoed kamer Tel. 053-356284. I KENNISMAKING kunststof ramen - deuren puien. Ervaring verlangd. Weru- dealer, Wesselman, Zuideinde 40, Roelofarendsveen. Tel. 01713-2908. Rij-instructeur 20.00 uur op de Laan v. Meer- >ort 178, Den Haag. Voor ellen van 9.00-19.00 uur. 070-804849. Aanv. cursus sept. Huybers Busreizen fc™ Alleenstaanden 11/9 Brussa Zjj all-in 59.-; 17/9 t/m 2/1fo Spanje all-in 1000,-. Herfsttooi vakantie jongeren! bij MoeseflO- /Trler 17/10 t/m 23/10 510,-. Reisburo, Hoflaan 8< R'dam. Tel. 010-144463. Heren )die voor een modieus of klassle»er£ kostuum, kolbert of pantaloife bieden wij een kollektie naar nieuwste mode trend. Ook fyer grote en extra grote maten. »ek LEIROPA herenkleding. Cor KUNST EN ANTIEK De hoogste prijs voor goud en zilver K Goudmunt, Haarlemmerstfö.: 124, Leiden. Tel. 071-125280. t TANDENGOUD. 21. per gram. Van Ruiten. antiquaiêP; Kort Rapenburg 12, Lelden (mi' dl. gestoten). Tengro KRUISER. Mercedei diesel. 8 m. Tel. 070-882900. Binnen en bulten, kraan aanwe zlg. R v. Berkel, Roelofarends veen, Noordeinde 144, tel 01713-3059. Te koop houten overnaads kajuiljachl met 20 pk Evinrude r acc. Prijs n.o.t.k. Te bevr. tel.£ 01713-2852. Winterstalling or binnen en buiten. Tevensjch ikele zomerligpl. tegen scher-pil i prijzen. De Ruiter Geluk's, er srf- en winterstalling, Aals-r* eer. 02977-27602.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 4