Hockeyers spelen Ieren van kunstgras Zwemploeg met gedegen voorbereiding naar Rome ri Franse dag op CHIO Rotterdam sportuitslagen AFC, LONGA en DOVO in KNVB-beker amingo s '"'fehalen draw a^SIJTHOFF PERS \G1N, •'QR1 EaidóaQowtcvnt VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1983 PAGINA 11 JEN ZESDAAGSE 'EN ANTWERPEN HAAG De wielerzesdaagse Antwerpen wordt het komende erseizoen niet gehouden. De Zes- se zou worden afgewerkt van 3 I februari 1984. De plaats wordt nomen door Parijs, waar in het jnieuwe sportpaleis voor de eer- eer een Zesdaagse plaatsvindt. De ige directie van het sportpaleis in verpen, dat op 1 oktober zijn vijf- rige bestaan viert, is niet zo wie- innend. Sinds Zesdaagse-organi- Walter de Winter is opgestapt de directie van het sportpaleis meer op andere evenementen er andere tennis) gericht. Dit erseizoen zou de 51e Zesdaagse in (werpen worden gehouden. Blanker mag nog niet voetballen ZEIST Ton Blanker, de nieuwe centrumspits van Vo- lendam, is door de Spaanse voetbalbond (FEF) nog niet vrijgegeven voor deelneming aan de dit weekeinde begin nende Nederlandse competitie. Donderdag heeft de KNVB per telex het bondsbureau in Madrid nog om de vrijgave van Blanker verzocht. Volgens de secretaris van de KNVB, Jan Huybregts, kan de 22-jari- ge Blanker onder de huidige omstandigheden zondag de competitie-start van Volendam (thuis tegen Feyenoord) niet Ton Blanker: mogelijk zon- meemaken. da9 buitenspel. WESSEL ZIMMERMAN SPRINGT VAN TOREN ROME Voor het eerst in de geschiedenis neemt een Nederlandse schoonspringer deel aan de wedstrijden vanaf het tien meter-platform. Wessel Zimmermann heet de durfal, die dinsdag tijdens de voorronden van de Europese kampioenschappen in Rome het griezelig hoge bolwerk zal beklimmen. Aan deze beslissing zijn heel wat discussies vooraf gegaan. Menigeen vindt de risico's voor de blonde schoonspringer van de Haagse vereniging De Randstad te groot. Maar na ampel beraad van bonds coach Rob Voorbij en Frits Avis, voorzitter van de Schoonspringcommissie van de Koninklijke Nederlandse Zwembond, werd het sein toch op groen gezet. Zimmer mann, die in Nederland wegens gebrek aan voldoende accommodatie (alleen in het Utrechtse zwembad Den Hommel) niet op een tien meter-platform kan trainen en twee maanden ervaring van een stage in de Verenigde Staten heeft, wil zelf dolgraag, al zullen de moeilijkste sprongen ongemoeid worden gelaten. Clubliefde MANCHESTER Keith Dale, een 24-jarige supporter van Manchester United, was in mei behoorlijk enthousiast over de winst van de Mancu nians in de Engelse bekerfina le. De geestdrift over die be kerwinst was deze maand bij de geboorte van zijn zoon nog weinig bekoeld. Dale bezorgde de burgerlijke stand van Man chester heel wat werk. Het kind kreeg van zijn vader de namen van de twaalf spelers, die in mei op Wembley de Cup veroverden. Dale junior heeft nu de voornamen Stephen, Gary, Mike, Arthur, Ray, Ke vin, Gordon, Brian, Arnold, Frank, Norman en Allan. DEN HAAG. Zondag-hoofdklassers AFC (Amsterdam) en LON GA (Tilburg) zijn met zaterdag eerste klasser DOVO (Veenen- daal) toegevoegd aan de 26 amateurclubs, die zullen uitkomen in de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker. De drie clubs waren gelukkig bij de loting, die in Dordrecht plaats had 'en waarbij Heerjansdam, Zwart Wit '28 en Zwolse Boys afvielen. Dat zestal was van de niet direct in aanmerking komende ama teurclubs het hoogst geëindigd in de competitie. De 26 clubs die al zeker van deelneming waren, zijn de afdelingskampioenen DHC, Geldrop en Achilles '28 (zondag) en IJsselmeervogels en Noordwijk (zaterdag), de periodekampioenen Xerxes, DWV, Elinkwijk, Emmen, ROHDA, De Treffers, TOP, Caesar en DESK (zondag). Quick Boys, Barendrecht, Rijnsburgse Boys. ACV, Spakenburg en Oranje Nassau (zaterdag) en de winnaars van de zes districtsbekers DWS (Amsterdam), HOV (Rotterdam), Drachtster Boys, AWC (Wychen), Breskens en Blerick. waard de TaJSTELVEEN In Europa wordt niet overal even de ecoj hockey gespeeld. Dat heeft de eerste dag van het ivanke.Qpees kampioenschap eens te meer aangetoond. Het za jierlands herenelftal liet in het treffen tegen Ierland stroeve eerste helft volgen door een zeer behoor- ze ma) tweede bedrijf, waardoor een voordelige eindstand )00 inktond van 9-0. an inq :^dus%t-Duitsland, dat in poule hij had zijn formatie -waarin dp fahr in8edeeld en als titelver- voorlopig voor middenvelder middPger met °ranJe favo" Arno den Hartog en aanval- toren 1 voor de eindzege, Ier Maarten van Grimbergen man fSde *n ^et Wagenersta- geen plaats in de basis lijkt n in Amstelveen het ingeruimd- in de eerste helft g zichfkke Oostenrijk met liefst tegen de Ieren nog al zien i die HaI- tobben. et eilainde bet Nederlands elftal De eiland-bewoners toonden Jevluc) de toch redelijke oefen- zich bij die gelegenheid trou- rschotöpagne- al aan reeds klaar wens ook bepaald niet posi- villenjzijn voor het Europees tief ingesteld, door voortdu- hpioenschap, gisteren rend voor het eigen doel te de rel^i die gedachte alleen nog blijven rond zwabberen, ïward^r bevestigd. Het duel met Waardoor Nederland ook een p| Ieren stelde overigens niet of nauwelijks in staat meer voor dan een ver- was een behoorlijke aanval I van die aanloop naar de op te bouwen. Dank zij een r belangrijke wedstrij- strafcomer van Ties Kruize, Hoe Nederland er qua die gisteren vier van de vijf n nu precies voor staat, korte hoekslagen in een tegen de Ieren dan ook doelpunt omzette, en een t duidelijk worden. treffer van de goed op dreef was bondscoach Wim zijnde Theodoor Doyer kon Heumen, die nimmer desondanks een ruststand officieel titeltoernooi van 2-0 worden opgebouwd, zijn selectie winnend i afsluiten, niet geheel te- RuilïltC den over de verrichtin- van zijn ploeg. Immers, „Pas in de tweede helft, heb- tste i j het rend :ia. ieren al te de bev ben wij goed gespeeld", oor deelde Van Heumen over de periode waarin hij zijn ploeg zeven maal zag scoren. „Eer der echter, waren wij niet in staat enige ruimte te schep pen. Dat vind ik slecht. Want dat zou dus ook kunnen ge beuren, als we bijvoorbeeld twintig minuten voor tijd in een wedstrijd met een ach terstand worden opge scheept. Dan zal de tegen stander ook gaan verdedi gen". „Bovendien", meldde de Bos schenaar na afloop, „was het aanvallend niet in orde. De vleugels werden redelijk be nut, ook omdat de buitenspe lers zich goed aanboden, maar centrumspits Roderik Bouwman was niet actief ge noeg. Hij bleef constant in het midden staan, waardoor je een opeenhoping van ver dedigers voor het doel kreeg. Hij had meer moeten swit chen". De wissel van Van Grimbergen voor Bouman pakte trouwens opmerkelijk goed uit, want de invaller slaagde er al na nauwelijks vijftien seconden in een doelpunt te maken. Verder mag zeker gezegd, dat aan de hoge score tegen de Ieren niet al te veel waar- Mh v.4/ 1 Nederlands strafcornerspecialist Ties Kruize passeert de Ier William McConnell. de mag worden gehecht. De met doelman Carson ook nog bleek voorts dat de verdedi- gastploeg toonde zich behal- eens als een onbetrouwbare gers op de lijn slecht werk ve een defensieve tegenstre- sluitpost. Bij de succesvolle verrichtten, ver ook een zwak geheel, strafcorners van Ties Kruize Ook morgen hoeft Neder land zich waarschijnlijk nog niet al te druk te maken, als Schotland de tegenstander is. De Schotten verloren in het openingsduel met 4-2 van België, dat deze week in een oefenduel al door Nederland met 5-1 werd verslagen. Zon- Wy dag liggen de zaken anders. Dan wacht het duel tegen de Sovjet-Unie, dat Polen giste ren met 4-0 versloeg. Van de Russen mag zeker nog wat worden verwacht. Lands kampioen Klein Zwitserland, dat bij het Europa Cup-toer nooi voor clubs door Dyna mo Alma Ata in de finale werd verslagen, weet daar over mee te praten. DENNIS MULKENS Nederland-Ierland 9-0 (2-0): 12. Ties Kruize (sc) 1-0, 31. Doyer 2-0. 40. Ties Kruize (sc) 3-0, 45. Doyer 4-0, 48. Ties Kruize (sc) 5-0. 51. Van 't Hek 6-0, 53. Van Grimbergen 7-0, 68. Ties Kruize (sc) 8-0, 69. Steens 9-0. Scheidsrechters Stelper (WD1) en Gerö (Oos). Toeschouwers: 2500. Nederland: Hermans; Van der Have; Steens, Van Asbeck en Pierik; Jen- niskens. Ties Kruize en Diepeveen (58. Den Hartog); Doyer, Bouwman (53. Van Grimbergen) en Vati 't Hek. Ierland: Carson; Martin; Sinnamon, McConnell en Cullen; Cummins, Burns en Cole; McGladdery, Sloan (51. Filgas) en Allister. Hennie Kuiper weer uit ziekenhuis BERGEN OP ZOOM Prof wielrenner Hennie Kuiper heeft vanmorgen het zieken huis in Bergen op Zoom weer mogen verlaten. Kuiper was gisteren tijdens een behande ling op de afdeling fysiothera pie onwel geworden. De fysio therapeut achtte het daarna noodzakelijk Kuiper in het ziekenhuis op te nemen. De oud-wereldkampioen is 24 uur ter observatie opgenomen op de afdeling hartbewaking. Tijdens het verblijf zijn geen afwijkingen geconstateerd en de behandelende arts gaf Kui per toestemming het zieken huis te verlaten. Vanavond zou Hennie Kuiper in Huijber- gen deelnemen aan een omni um. Hij wordt in die wedstrijd vervangen door Joop Zoete melk. Joop Zoetemelk bestolen ALMELO Joop Zoetemelk is na afloop van de profronde van Almelo in zijn hotel besto len. De Nederlandse wielren ner die in Frankrijk woont raakte zijn verblijfsvergun ning, een deel van zijn wiele- ruitrusting en 1.200 kwijt. Uit een onderzoek is gebleken dat de daders via de ramen van zijn hotelkamer zijn bin nengekomen. De wielrenner heeft aangifte gedaan bij de politie. /urziiu ii 1 n vanf B^tetpCHEDE Het twee- neerdi&se cricketduel tussen HieijFlamingo's en de Free rzoenresters is na een aan- rVsl kkelijke wedstrijd in draw geëindigd. SSFöfl Britten, die morgen in Den g de strijd aanbinden met Nederlandse elftal, toon- ook op de tweede dag over sterk battingteam te be kken. Gesloten werd op stand van 246 voor 9, irvan Davy 49, Orders 58, mes 54 en Stewart 29 (niet In de Nederlandse aanval erde de 46-jarige Henny khuizen een bewonderens- irdige prestatie door in 22 fgebroken overs drie wic- s te nemen voor 82 runs. n<?er bbe Ruskamp nam 4 voor atnaj Dg Flamingo's kregen 130 j s( mten aan speeltijd om 221 It d 's te maken voor de over' ining, wat echter niet lukte, innings eindigde op een nd van 157 voor 8, waarvan la Mar met een harde 53 :t uit) topscorer werd. CLAYREGAZZONI De liefde voor de autosport is Clay Regazzoni altijd gebleven. De voormalige formule 1-cou- reur, die na een crash verlamd raakte en zijn verdere leven zich slechts in een rolstoel kan voortbewegen was gisteren als geïnteresseerde aanwezig bij testwedstrijden in Monza. Daar drukte de Zwitser Patrick Tambay de hand. )ME Het tafereeltje best vermeldenswaard In één van de met el marmer beklede hal- i van het Olympisch 'embad in Rome, ge- uwd voor de Spelen in en onlangs, voor liefst ertien miljoen gulden geen lires) gereno-' erd ter meerdere eer en )rie van de komendj lekeinde beginnende iropese kampioenschap-; n zwemmen, waterpolo, loonspringen en kunst- remmen zit een vijf per-' len sterke Nederlandse: legatie bijeen. thans, niet geheel Neder-! ids meer, want één van hen Bert Sitters, sinds enige landen bondscoach in Span- In het schitterend temidden n de groene heuvels gesi erde Foro Italico (ook de stallen zijn trouwens be- ald niet te versmaden) geeft enkele wellicht nuttige tac- che tips aan het hem voorlo- I (na deze titelstrijd benoemt. KNZB zo snel mogelijk een tuwe, vermoedelijk - gezien vele daar naar neigende iningen - full-time kracht) gevolgde trio. Wim Geurt- i, Jan Schouten en Rian lit luisteren in elk geval ge- eresseerd toe. Ook van de rtij is chef d'équipe Wil Storm, al vele jaren een alom gerespecteerd begeleidster. Wat Bert Sitters daarbij heeft medegedeeld, wordt met de mantel der liefde bedekt. Echt schokkende mededelingen heeft ook Wim Geurtsen trou wens niet te doen. De kampi oenschappen (morgen en zon dag staan het waterpolo en schoonspringen centraal, van af maandag volgt het zwem men, terwijl in de loop van de volgende week de kunstzwem sters aan bod komen) worden met veel vertrouwen tegemoet gezien. Liefst een maand lang heeft de Oranje-selectie zich op dit toernooi voorbereid. Eerst werd twee weken lang in het Spaanse Reus manmoedig aan de broodnodige conditie ge schaafd. „Op initiatief van Bert Sitters was dat verblijf destijds al vastgesteld. We heb ben trouwens ook zijn trai ningsmethoden gebruikt", ver klaart Wim Geurtsen het eer der genoemde onderonsje. „Bij die toetsen hebben we kunnen vaststellen dat de juiste vorm aanwezig is. Niemand heeft de langdurige voorbereidingsfase als vervelend ervaren. Wij hebben vooral veel aandacht aan krachttraining besteed, met gewichten en elastieken. Geen enkele wanklank ge hoord. Alleen hebben enkele pupillen wel wat hinder on dervonden van de enorme hit te. Tegen de 40 graden was het er. Maar dat heeft niet tot daadwerkelijke moeilijkheden geleid". Na het menig zweetdruppeltje kostende trainingskamp in Reus werd de zwemmers en zwemsters twee .dagen rust bij familie in Nederland gegund. Aansluitend vertrok de ploeg (in totaal .46 deelnemers plus 18 begeleiders sterk, de kwan titeit is in elk geval gewaar borgd, nu de kwaliteit nog)« vroegtijdig naar Rome. Daar arriveerde Nederland als eer ste buitenlandse ploeg, vervol gens genietend van de goede faciliteiten in sportcentrum Acqua (het water blijft lokken) Acetosa. Trainingsmogelijkhe den naast de deur, een riante verblijfsaccommodatie, alleen het vreemde eten gaf even aanleiding tot onvrede, maar ook dat is inmiddels naar be vrediging opgelost. En de weersomstandigheden (giste ren ruim 30 graden in het we gens de voor menigeen niet onwelkome vakantiespiek uit gestorven Rome) zijn aange naam; de in Spanje verwende zwemploeg beklaagde zich zelfs al schertsend over de koelte. Een lichte kaakontste king van Edward Maasdijk zorgde even voor enige schrik, maar de diverse medicamen ten zorgden voor voldoende verlichting en de conditie van de Leidenaar is onaangetast gebleven. De verwachtingen zijn onder tussen hoog gespannen. Men heeft, dankzij het ook in de zwemsport populaire „pieken", de juiste vorm te pakken. De schema's zijn stringent nage leefd, nu is het alleen nog maar afwachten wat eventuele medaillekandidaten als Anne- marie Verstappen (vooral zij), Conny van Bentum (die graag uit de schaduw van de Bra bantse wil treden en in opper beste doen lijkt) of Hans Kroes (de persoonlijke beschermeling van Geurtsen) werkelijk gaan presteren. Vanaf maandag draait het Romeinse zwemcir- cus op volle toeren. Dan moet werkelijk worden aangetoond of de hier en daar gekregen favorietenrol niet op misver standen is gebaseerd. Kan Ne derland ook presteren in een dergelijke situatie of bezwijkt men onder de druk en treedt men het geheel liever vanuit de anonimiteit tegemoet? Dat is de vraag die ongeduldig op beantwoording wacht. DICK KIERS Wirny nog twee punten van titel DEVENTER Jeugdwereld kampioen Wadim Wirny uit de Sovjet-Unie heeft nog twee punten nodig om zich Euro pees damkampioen te mogen noemen. De 18-jarige dammer uit Charkow vergrootte in de negende ronde van de Europe se titelstrijd in Deventer zijn voorsprong op Tsjegoljev tot drie punten. ROTTERDAM Sito Melle- ma is niet mild voor ruiters en paarden gebleven. Had de parkoersbouwer van het CHIO te Rotterdam op de eerste dag met vriendelijke hand de obstakels neergezet, donderdag toonde' de Gro ninger zijn andere ik. De deelnemers, de ruiters ten minste, aan de eerste springproef, kwamen dan ook gezamenlijk in opstand tegen het werk van de man die het veld uitzet. De offici als gaven de ruiters gelijk en drie hindernissen, waaron der de dubbelsprong, werden Op die verlaagde hindernis sen viel de Fransman Michel Robert op. Hij joeg zijn paard Jean de la Tour foutloos over de obstakels en in een ver bluffend hoog tempo. Het enthousiasme van het pu bliek, gold echter Rob Eh- rens. De talentvolle Neder landse kampioen durfde het wel aan met zijn beste paard Surprice een gooi te doen naar de hoofdprijs van twee duizend gulden. Hij werd uiteindelijk tweede achter Robert, wiens tijd veruit het best bleef. Mager verliep van de Neder landse deelnemers het hoofd nummer van de dag, de tweede kwalificatiewedstrijd voor de Grote Prijs van Rot terdam. Alleen de erg con stant rijdende Willy van der Ham bereikte met Feinsc- hnitt Z de barrage. Die „finale" leverde weer een zege op voor de Frans man Robert, nu gezeten op Grand Coeur A. Malcolm Pyrah spoorde Anglezarke enorm aan om een Franse dag te voorkomen. Hij kwam echter een fractie van een seconde tekort. Willy van der Ham leverde met Feinsc- hnitt Z knap werk en werd derde. Comfortabel en gezellig op vakantie met uw krant: 10-DAAGSE LUXE TOURING- AAa«il# CARREIS NAAR 0 0STE NRIJK Even buiten Kolsass ligt - met eigen zwembad - het gezellige familiehotel Jagerhof. vanwaaruit men een prachtig uitzicht over het Inntal heeft. Tij dens ons verblijf aldaar staan een aantal excursies op het programma, nl. naar de glasslijperijen In Rattenberg, Innsbruck, Pertlsau en Achesee als mede een 2-tal volle dagtochten resp. via de Brennerpas naar Viplteno in Italië en de bekende watervallen In Krimml. Voor de laatste maal dit seizoen vertrekt onze touringcar op dinadeg 13 september a.a. uit Den Haag en Rotterdam naar Oostenrijk en is donder dag 22 september weer terug. Illlllllltllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllimillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 1 overnach- llllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllll op basis"van votpenslon en tweepersoonskamer met douche en tollet. Toe slag éénpersoonskamer 75.-. In deze prijs zijn, behalve de heen- en terug reis ook de lunches op de heen- en terugreis begrepen alsmede alle ex cursies en het afscheidsdiner. Annuleringsverzekering 3 1/2% van de reissom 6.- poliskosten en assu rantiebelasting. Gecombineerde reisverzekering 20.- per persoon 5.- poliskosten en assurantiebelasting. Inlichtingen en boekingen: telefonisch onder no. 070-190882 (van maandag t/m vrijdag van 9 tot 13 uur) of persoonlijk In onze vestigingen Spuistraat 71, Den Haag (op de hoek van het Spui) of Coolsingei 67. Rotterdam (t.o. Stadhuis). POSTBUS 16050, 2500 AA s-GRAVENHAGE - - TEL. 070-190882 -flUiir (MAANDAG T/M VRIJOAG TUSSEN 9 EN 13 UUR) DAMMEN EK in Deventer (negende ronde): Wirny (Sov)-Sehwarzman (Isr) 1-1, Tsjegoljev (Sov)-Dubois (Fra) 0-2, Si- monelli (Ita)-Stokkel (Ned) 0-2, Berte (Ita)-Cordter (Fra) 1-1, Letsjinski (Sov)-Krita (Tsj) 1-1, Conard (Bel- )-Scholma (Ned) 0-2. Stand: 1. Wirny 17 punten, 2 Tsjegoljev 14, 3. Schol- ma 12; 4. Stokkel 11; 5. Krista 10; 6. Dubois en Letsjinski 9; 8. Cordier en Schwarzman 7; 10. Berte 6; 11. Simo- nelli 4; 12. Conard 2. HOCKEY Europees kampioenschap, in Am stelveen, eerste dag: Poule A: Engeland-Spanje 2-3, West- Duitsland-Oostenrijk 8-0, Frankrijk- Waies 1-1. Poule B: Sovjet-Unie-Po- len 4-0, Nederland-Ierland 9-0, Bel- gie-Schotland 4-2. 13. MILITARY EK in Frauenfeld (Zwi) na eerste dag (paardedressuur): 1. Claus Er- horn (WD1) Fair Lady 34,2 punten; 2. i Rachel Bayliss (GBr) Mystic Minstrel 39.4; 3. Jörgen Albertsen (Zwi) Wa terstock 40,2; 4. Boguslaw Jarecki (Pol) Harmonia 40,8; 5. Bettina Over- esch (WD1) Peace Time 42,2; 6. Lorna Clarke (GBr) Danville 44,8; 7. Pascal Morvillers (Fra) Gulliver 47,6; 8. Jan Lypczynski (Pol) Elektron 50,2; 9. Henk Kr'u:ger (Ned) Octaaf 52,0; 10. Ehana Clapham (GBr) Windjammer PAARDESPORT CHIO in Rotterdam (Internatio naal springconcours, 10 hindernis sen (14 sprongen) met max. hoogte van 1.50 meter, klassering naar - strafpunten): 1. Michel Ro- Surpnce 0-60,47; 3. Michael Ruping (WD1) Silbersee 0-60.89; 4. Thomas Fuchs (Zwi) Pen Duick 0-62,13; 5. Willi Melliger (Zwi) David 0-62,94; 6. Evan van Paeschen (Bel) Red River 0-63,09, 7. Peter Luther (WD1) Land wind 0-65,56; 8. Markus Fuchs (Zwi) Volvo's charme 0-66,32; 9 Albert led) 0.G< Sou 0-66,47. Internationaal springconcours op punten en tijd, 12 hindernissen va riërend van hoogte van 1.20 tot 1.70 meter. 1. Malcolm Pyrah (Gbr) Sea- pcarl 1380 punten-61,57 sec.; 2. Peter Luther (Wdl) Lucky 1380-65.00; 3. Derek Ricketts (GBr) Hydrophane Coldstream 1190-63.32; 4. Jeff McVe- an (Aus) Conclusion 1170-65.99; 5. Eric Wauters (Bel) Carlsberg 1170-68,08; 6. Pamela Dunning (Gbr) On a promise 1100-68,27; 7. Lionel Dunning (GBr) Jungle Bunny 1080-66.92; 8. Paul Schockemohle (WD1) Denver 1080-68,13; 9. Xavier Leredde (Fra) Gazelle d'Elle 940-68,71; 10 Walter Gabathuler (Zwi) Nobility 620-65,23; 11.Ton Ols- meyer (Ned) Osca 610-85,83. Dressuurproef: 1. Klaus Husenbeth (WD1), Priamus 1287 punten; 2. Klaus Balkenhol (WD1), Silvester 1249; 3. Reiner Klimke (WD1), Tango 1243 punten; 4. Margit Otto Crepin (Fra). Don Giovanni 1230 punten; 5. Monica Theodorescu (WD1), Epheb 1229 pun- ten; 6. Cynthia Ishoy-Neale (Can); Dynasty 1199 punten. Internationaal springconcours, tweede kwalificatiewedstrijd voor de Grote Prijs van Rotterdam. Barrage over 6 hindernissen met 8 sprongen: 1 Michael Robert (Fra) Grand Coeur A 0 strafpunten-43.11 sec; 2. Malcolm Pyrah (GBr) Tower- lands Anglezarke 0-43,43; 3. Willy van der Ham (Ned) Feinschnitt Z 0-45,55; 4. Paul Schockemöhle (WD1) Deister 0-47,13; 5. Pierre Durand (Fra) Jappeloup 4-43,27; 6. Knut Axal Nordenbeldt (Zwel Wait and See 4-45,96; 7. Guido Dominici (Ita) Ka- maro 4-50,04; 8. Pamela Dunning (GBr) Fearless 4-52,65; 9. Fritz Ligges (WD1) Rodney 4-55,44; 10 Walter Ga bathuler (Zwi) Beethoven 8-44,72. SCHAKEN Internationaal toernooi in Hanno ver (tiende ronde): Quinteros (Arg)-Ostermeyer (Wdl) 0,5-0,5; Balasjov (Sov)-Pfleger (WD1) 1-0; Bastian (WDl)-Karpov (Sov) 0-1; Lobron (WDl)-Bouaziz (Tun) 1-0; So- sonko (Ned)-Kavalek (VSt) 0,5-0,5; Torre (Phi)-Georgadse (Sov) 0,5-0,5; Chen" De (Chi)-Hartmann (WD1) 0-1; Glienke (WDl)-Qi Jingxuan (Chi) 0-1 Elfde ronde; Karpov-Balasjov 0,5-0,5; Georgadse-Glienke 1-0; Hart- mann-Lobron 1-0; Pfleger-Sosonko 0,5-0,5; Ostermeyer-Bastian 0,5-0,5; Bouaziz-Torre 0-1; Kavalek-Chen De 1-0; Quinteros-Jingxuan afgebroken. Stand: 1. Karpov en Georgadse 8 punten; 3. Balasjov 7; 4. Torre 6,5; 5. Ostermeyer 6; 6. Lobron, Kavalek en Hartmann 5,5; 9. Jingxuan 5 plus 1 afg; 10. Bastian en Sosonko 5; 12. Chen De 4,5; 13. Quinteros 4 plus 1 afg; 14. Glienke en Pfleger 4; 16. Bouaziz 3,5. WIELRENNEN Internationale stayerwedstrijd in Zurich: 1. Martin Venix (gangmaker Koch-Ned). 69,116 km in een uur. 2. Max HUrzeler (Luginbühl-Zwi) op 10 meter, 3. Bruno Vinci no (De Lilfo-I-* ta) op 20 meter, 4. Hans Künel (Aebi- -Zwi) op 140 meter. 5. Werner Betz (Durst-WDl) op 170 meter, 6. Renè Kos (Walrave-Ned) op 300 meter, 7. Walter Baumgartner (Buchmann- -Zwi) op vier ronden, 8. Stan Tourne (De Bakker-Bel) op vier ronden. Profcriterium Ede (90 km): 1. Jos Lammertink (Wierden) 2.4.16. 2. Frits van Bindsbergen (Babberich); 3. Peter Winnen (Venray); 4. Piet van Katwijk (Oploo); 5. Steven Rooks (Heerhugowaard) z.t.; 6. Wies van Dongen (Breda) op 20 sec.; 7 Adrie van Houwelingen (Zaltbommel); 8. Fons van Katwijk (Oploo); 9 Jacq van Meer (Wouw); lO.Amold van Hoof (Kerkdriel) z.t.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11