Smalle basis grootste zorg tvaterpoloteam sportuitslagen Druppers loopt record op duizend meter K-hockeyploegen trainen op Voorschotens kunstgras Gewijzigde opzet Profronde van Nederland De keus van de K.N.L.T.B. 3 PAC 'ORT £^idóc£outont DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1983 PAGINA 11 epakt itrati - poW In vijftig esteerd kbond n. Dei de /ariëre 00 zlo en), esprokji idergn riteit, arbeid ;eroepep, aan 'estduitse oksbond moet ;cuses aanbieden fNCHEN De Westduitse be- jsboksbond (BDB) heeft een klaring uitgegeven, waarin staat Rudi Koopmans in het gevecht de Europese titel in het half- :r largewicht, op 9 juli tegen Man- d Jassmann, geen gebruik heeft naakt van verboden stimuleren- middelen. De BDB werd min of y da I 1-dei ing uit te geven, testosteron, het preparaat dopingexpert professor Donike Koopmans urine werd gevon- niet op de EBU-lijst van ver in middelen staat. Joop Zoetemelk zet strijd te gen dopingonderzoek voort. Zoetemelk in beroep na afwijzing PARIJS Rechter Drai van het Parijse Hof van Justitie heeft een eis van Joop Zoetemelk niet ontvankelijk verklaard. De wielrenner wilde via de rechterlijke macht de aanstelling van onafhankelijke experts, die moesten uitzoeken of hij tij dens de laatste Ronde van Frankrijk al of niet terecht voor doping werd gestraft. In de ogen van rechter Drai gaan de interna tionale wierlrenunie (UCI) en de Franse wielerbond (FFC) vrijuit. De advocaat van Joop Zoetemelk heeft, na overleg met de coureur, besloten be roep aan te tekenen. Zoetemelk: „Dit is een tegenvaller, maar we geven het nog niet op. Misschien krijgen we in hoger be roep wel gelijk". Piet Liebregts nog vier jaar bij KNWU WOERDEN Piet Lie bregts blijft tot eind 1987 bondscoach bij de Koninklij ke Nederlandse Wielrenu- nie. Hij zal binnenkort het nieuwe contract tekenen. DEN HAAG Jan-Karei Hylkema treedt op de voor jaarsvergadering van 1984 af als voorzitter van de Konink lijke Nederlandse Wielrenunie (KNWU). Hylkema is zes jaar voorzitter geweest van KNWU en fungeerde ruim ze ven jaar als hoofdbestuurslid Miljoenentransfer Wunderlich afgerond DORTMUND De spectaculairste transfer uit de handbalgeschiedenis, die van Erhard Wunderlich van VfL Gummersbach naar Barcelona, is na maanden van onzekerheid afgerond. De Westduitse handbalbond (DHB) slikte zijn bezwaren rond de overgang van Wunderlich in en gaf de 95-voudige international vrij. Drie weken geleden wenste de DHB Wunderlich niet vrij te geven en schorste op aandrang van zijn oude club de „reus van Augsburg" voor één jaar. Van de Spaanse handbalbond kwam de bevestiging, dat de boomlange opbouwspeler voor de wedstrijden van het Westduitse tearn wordt vrijgesteld. In totaal kan de DHB dertig dagen per jaar over Wunderlich beschik ken. Verder kreeg de DHB deze week van de interna tionale handbalfederatie (IHF) de verzekering, dat Wunderlich ondanks zijn professionele beloning bij de Catalaanse club de amateurstatus behoudt. Tiel wil start Tour de France TIEL Tiel wil volgend jaar startplaats zijn van de Ronde van Frankrijk. De Stichting Profronde Tiel, organisator van een jaarlijks wie- Ierfestijn in die gemeente, heeft zich per brief bij tourdirecteur Lé- vitan als kandi daat aangemeld. Scholma en Stokkel kansloos DEVENTER Voor het Neder landse duo Scholma-Stokkel valt er in de strijd om de Europese damtitel weinig eer te behalen. In de gisteren in Deventer ge speelde achtste ronde veroverde alleen Auke Scholma een punt op de inmiddels onttroonde titelhou der Letsjinski. Jos Stokkel ver loor tegen oud-wereldkampioen Tsjegolev voor de derde keer. Jeugdwereldkampioen Wadim Wirny bleef met zijn landgenoot in de pas door een zege op Du bois, waardoor hij na acht partij en fier aan kop blijft met slechts één verliespunt. an van Belkum: Seizoen is lang en zwaar geweest' Tieesti jptie- zijn Ook Gelli t pEN Vele wegen erd êlen naar Rome. Ook ^eg Z1J r het Nederlands wa- e(>oloteam, dat zaterdag ,^de Italiaanse hoofdstad eerste duel voor het ropees kampioenschap ;evlog< git, waarin meteen al West- aanip Jtsland dient te worden t treden. Voor maandag worde r zuidelijker streken rd afgereisd, heeft de ionale ploeg een uitge- I ide oefencampagne KF1 ter de rug. Met meestal vaardbare resultaten, t een optimistische blik undqvist zwemt reldrecord 1ACAS De Amerikaan- iwemmer Steve Lundqvist [CF0ft gisteren tijdens de Pana- 'rikaanse Spelen in Caracas p wereldrecord op.de 100 r^arijijer schoolslag verbeterd. De jarige Lundqvist kwam tot tijd van 1 minuut en 2,28 DennnPnden- Daarmee bleef hij ponderdste seconde onder oude record, dat hij elf da geleden in Clovis (Vst) gevestigd. gaat k ge 1 stu ré te :gen <pdqvist beslist na een toer- lo rJ do°r Japan of hij doorgaat de zwemmerij. Familie- itandigheden, de zware ning en geldzorgen liggen 6rondslaS aan de gedachte de met zwemmen- .gnzli"atige White Power gebilj Duindigt iden i 'ormeiSSENAAR Maria Poort ïidelij^ met White Power giste- i op Duindigt in de Kijf- jk-prijs als e grote favoriet J start. Maar de Hilversum- eens de eerste en enige welijke pikeur is ons land moest tenslotte genoegen ;n met een derde plaats lat was voor het publiek i een tegenvaller. White Power behoort e beste driejarigen dravers Nederland en won op 9 Ustus in het Hilversumse rtpark het Criterium der |jarigen hengsten in de uit rende kilometertijd van j.5. Na de start was de com-' jitie slecht weg en kon in leindstrijd niet veel goed ten. De Hoofddorper Jan Ijenbos won nu verrassend Wil van der Lente voor la Buitenzorg met de Noor- j'hg Luut Dooper die aan de twintig meter moest ge- op de komende titelstrijd lijken te rechtvaardigen. Vorige week nog werd een sterk bezet achtlan- dentoernooi in Duisburg met een vierde plek be sloten. De formatie van de veel van zijn spelers eisen de bondscoach Denes Poc- sik behaalde eerder in het pré-Olympische toernooi in het Californische Mali- bu een zesde plaats. Op het Europees kampioen schap heeft het Nederlands ze vental nog iets goed te maken. Bij de laatste gelegenheid, twee jaar geleden in het Joe goslavische Split, eindigde Ne derland na een turbulent toer nooi als achtste en laatste van de A-groep. Waardoor het Oranje-gezelschap (dat vorig jaar overigens weer verdien stelijk vierde werd tijdens het wereldkampioenschap in Ecu ador) zich zowaar in Brugge, enkele dagen voor het aldus niet al te grondig voorbereide toernooi om de FIN A-Cup, eerst nog voor Rome diende te kwalificeren. Een lang en zwaar seizoen kortom. Stan van Belkum, in Malibu topscorer en uitverkoren voor het wereldteam, kan er over meepraten. De Leidse student pharmacie: „Eerlijk gezegd zal ik blij zijn wanneer het straks allemaal achter de rug is. We zijn intussen allemaal hard aan vakantie toe. Pocsik heeft ons steeds behoorlijk onder han den genomen. Veel trainingen, veel toernooien. We hebben vier maanden vrijwel onafge broken op eikaars lip gezeten. Ik voel me zelf dan ook knap vermoeid. In Duisburg was ik allerminst in vorm. Weinig ge scoord ook, het liep gewoon niet lekker". De grootste zorg van Denes Pocsik speelt daarbij ook zeker een rol. De ambitieuze Hon gaar, die kort voor Split de op volger werd van de naar Joe goslavië teruggekeerde Ivo Trumbic, heeft slechts een smalle basis tot zijn beschik king. Daar is een zevental aar dig gelijkwaardige spelers, maar de mogelijkheden tot wisselen zijn gering omdat dit eenvoudig kwaliteitsverlies zou betekenen. Vandaar dat het basis-septet behoorlijk overwerkt dreigt te geraken. „Een groot probleem", onder kent Stan van Belkum, die zijn maatje Ruud Misdorp (de doel man bedankte op het laatste moment voor de eer) in Rome node zal missen. „Maar we moeten nu eenmaal leven met deze situatie en toch er maar het beste van zien te maken. De sfeer is goed, we willen al lemaal zo goed mogelijk pres teren. Sommige zwemmers be schouwen dit Europees kampi oenschap als een tussenstation voor de Olympische Spelen, maar dat geldt niet voor ons. Ten eerste vind ik Los Ange les 1984 nog erg ver weg, ten tweede verschilt de wereldtop in het waterpolo niet zoveel van de Europese". Onaantrekkelijk De sterkste punten van het Stan van Belkum: „We zijn eigenlijk allemaal hard aan vakantie toe". Nederlands waterpolozevental liggen zonder meer op de on derdelen snelheid en techniek. „West-Duitsland speelt bij voorbeeld een heel vervelend spelletje. Alle ballen gaan naar de midvoor. Die moet dan voor of de doelpunten of man- meer-situaties zorgen. Erg rommelig allemaal, onaantrek kelijk voor het publiek. Het moderne waterpolo dreigt so wieso een bijzonder saai kijk spel te worden. Dan zou ik persoonlijk nog liever naar een pupillenwedstrijdje bij mijn vereniging De Zijl/LGB gaan kijken. Heel belangrijk is de interpretatie van de ver schillende scheidsrechters. Staat er iemand aan de kant die al dat getrek en gesjor wel leuk vind, dan zitten wij fout. Maar wordt er streng tegen opgetreden, dan zie ik de toe komst wel met redelijk ver trouwen tegemoet. Het Neder landse spel, gebaseerd op veel inzwemmen en positie-wisse lingen, is zeker aantrekkelij ker. Maar of het ditmaal ook doeltreffender is, zullen we pas in Rome aan de weet ko men". De krachtsverschillen binnen het internationale waterpolo- wereldje zijn tamelijk gering. In het spoor van de gedood verfde favorieten West-Duits land en Sovjet-Unie kan een interessante strijd worden ver wacht om de bronzen medail les. Waarin ook Nederland (het laatste grote succes da teert van 1976 toen de Olympi sche Spelen in Montreal een indrukwekkende derde plaats opleverden) zich best wel eens zou kunnen mengen. „Dat suc ces te evenaren zou natuurlijk een fantastische prestatie bete kenen. Maar we kunnen net zo goed derde als achtste wor den. De recente uitslagen be wijzen het wel: spannende wedstrijden, weinig verschil len in doelpunten. Hopelijk kunnen we dit zware toernooi goed doorstaan. Daarbij is heel belangrijk hoe we zullen be ginnen". DICK KIERS ARNHEM Rob Druppers van het Utrechtse Hellas heeft het acht jaar oude Nederlands record op de 1000 meter met meer dan twee volle seconden verbeterd. De winnaar van de zilveren medaille op de 800 meter bij de wereldkampioenschappen in Helsinki, liep bij de Arnhem-750 wedstrijden een tijd van 2 mi nuten 17,20 seconden. Evert Hoving was recordhouder met 2.19,3, gelopen op 26 juli 1975 in Gateshead (GBr). Eltjo Schutter is na vijf jaar zijn record palsstokhoogspringen - kwijt geraakt. Op Papendal sprong Chris Leeuwenburgh 5.10 meter. Schutters record, 5,05, dateerde van 9 juli 1978. Rob ter Horst van AAC uit Amsterdam werd de nieuwe Neder landse recordhouder speerwerpen met 76 meter 68. Hij gooide 62 nmnnare r.n hot centimeter verder dan Jeroen van der Meer op 4 augustus 1982. ^en record op de 1000 meter te bre- fan Blöcher, de Westduitse vedette actief op de (orschoter kunstgras van Forescate. VOORSCHOTEN Vandaag gaat in Amstelveen met twaalf deelnemende teams het vierde Europese hockeykampioen- schap van start. Nederland zal daar proberen voor de eerste maal de titel te veroveren, na twee tweede plaatsen, Hanno ver 1978 en Brussel 1970, en een derde plaats, Madrid 1974. De kampioenschappen zullen voor de eerste maal op kunst gras verspeeld worden, op het astroturf van het Wagener Stadion. Naast Nederland zijn er nog een aantal favorieten voor de Europese titel. De eerste is West Duitsland, dat zowel in 1970 als in 1978 de bekerhou der werd en in Madrid met het- zilver aan de haal ging. De Duitsers hebben echter op het Champion's Trophy toernooi vorig jaar in Amstelveen en het tienlanden toernooi in Au stralië matig gepresteerd, Ste fan Blöcher, de Duitse ster bleek hier niet in staat alleen de kar te trekken. Een andere kanshebber is Spanje dat in 1974 in eigen land de titel nog opstreek en in Hannover tot de halve finale kwam. De laat ste jaren is het echter wat stil ler rond de Spaanse ploeg. Een nieuwe kanshebber tenslotte is Rusland. Het clubteam Alma Ata is al twee jaar Europees clubkampioen, maar het Russi sche team heeft nog niet door kunnen breken. Bij de Cham pion's Trophy werden slechts zesde en laatste. zij De ontwikkeling van het kunstgras is nu ook bij de EK geaccepteerd. Het enige pro bleem van het Amstelveense astroturf is dat één veld te weinig is om ook alle teams te laten trainen. De enige clubs in de buurt die ook astroturf bezitten zijn landskampioen Klein Zwitserland en Foresca te uit Voorschoten. Deze twee matten zijn dan ook door de KNHB afgehuurd voor de deelnemende teams, zoals de bond trouwens alles betaald, zo ook logies in het luxe Novo- tel in Amsterdam. Zo zullen er deze en volgende week op het veld van Forescate een aantal deelnemende teams hun trai ningen draaien. De heren Bonnerman, Thomassen en Luns, aleen ereleden van de Voorschotense vereniging, of feren hun vrije tijd op om de buitenlandse teams zo goed mogelijk te ontvangen. Giste ren traden de ploegen van Spanje, Duitsland en Frank rijk aan in Voorschoten. Morgen trainen opnieuw deel nemende ploegen in Voorcsho- ten. Dat gebeurt tussen 8.30 uur en 13.00 uur. Welke teams komen trainen is nog niet be kend, maar een telefoontje naar 01717-4268 (clubhuis) le vert de benodigde informatie op. Voor zaterdag is voorlopig het kunstgras van 9.00 tot 15.00 uur besproken, voor vol gende week maandag en dins dag van 8.30 tot 13.00 uur en voor volgende week donder dag van 9.30 tot 15.00 uur. Klumpers en Van der Vleuten redden eerste dag ROTTERDAM Eric van der Vleuten en Ton Klumpers heb ben de eerste dag van het 36ste internationale concours hippique in Rotterdam nog een aantrekkelijke afsluiting gegeven. In de eerste kwalificatiewedstrijd voor de Grote Prijs van Rotterdam, die zondag wordt gereden, riskeerde Van der Vleuten met Expo Holland alles om hoog te eindigen. Met enig geluk hield de combinatie alle hindernissen intact. Van der Vleuten leek zelfs op weg naar de hoofdprijs van driedui zend gulden. De Zwitser Willy Gabathuler bespeelde met Beet hoven de hindernissen gemakkelijker en sneller en verdreef de Nederlander naar de tweede plaats. Opvallend was ook het her stel van Ton Klumpers. De jeugdige ruiter uit Woensdrecht, die tijdens het Europees kampioenschap in Hickstead enige keren de hindernissen verwoestte, had in Rotterdam Old Man N wel volledig onder controle. De vierde prijs was zijn beloning. Lijfwachten voor jurylid CHIO ROTTERDAM Het CHIO in het Kralingse Bos werd gis teren gekenmerkt door uitge breide veiligheidsmaatregelen. De attentie van een vijftiental politiemensen, in passend kos tuum, of met kogelvrij vest, was noodzakelijk door de aan wezigheid van het Noordierse jurylid Lord Lowry. De Britse- edelman is in het dagelijks le ven opperrechter van Belfast. In die functie is hij betrokken geweest in processen tegen een groot aantal leden van de IRA, het verboden Noordierse leger. Lord Lowry sprak kort gele den keiharde straffen uit te gen IRA-soldaten. WOERDEN De Profronde van Nederland heeft een gewijzig de opzet gekregen. De driedaagse wedstrijd begint donderdag 25 augustus in Boxmeer met de eerste halve etappe, een individuele tijdrit over 2,6 kilometer. Het aansluitende criterium in hetzelf de dorp wordt beschouwd als tweede deel van de eerste etappe en telt eveneens mee voor het algemeen individueel klassement. De tweede etappe voert vrijdag 26 augustus over 210 kilometer van Boxmeer naar Zutphen. De derde etappe bestaat opnieuw uit twee delen: eerst Zutphen - Assen over 160 kilometer, ver volgens een ploegentijdrit over 22 kilometer in de Drentse hoofdstad. In het deelnemersveld verdween de Franse ploeg van Steven Rooks en de Ier Sean Kelly. Ploegleider De Gribaldy negeerde de getekende overeenkomst en deelde mee dat zijn ploeg in Pa- rijs-Bourges zal starten. In totaal rijden elf ploegen van acht renners. De meest prominente deelnemers zijn: Henk Lubber- ding, Jan Raas, Peter Winnen, Frits Pirard, de Amerikaan Greg Lemond, Adrie van der Poel, Hennie Kuiper, de Deen Kim An dersen en de Belg Frank Hoste. De kosten van de driedaagse ronde bedragen 210.000 gulden. Dit bedrag werd bijeen gebracht door zo'n dertig kleine sponsors. Sportwereld HAMBURG Winnende ge tallen Westduitse midweeklot to: 7-13-16-18-31-33-36, reser vegetal 35. Spiel 77: 2-4-5-1-8- 0-7. DEN BOSCH De nieuwe eredivisieclub FC Den Bosch zal in de komende seizoenen met shirtreclame lopen van Panasonic. Er is een overeen komst voor drie jaar getekend met de sponsor, die ook de wielerploeg van Peter Post en de Bossche ijshockeyvereni- ging sponsort. ENSCHEDE Het Neder landse Flamingo-team heeft op de eerste dag van de twee daagse cricket wedstrijd in En schede tegen het Britse elftal Free Foresters een voorsprong genomen van 26 runs. ATLETIEK Wedstrijden op Papendal Hoogspringen: 1. Raymond de Vries 1000 meten 1. Rob Druppers (Hellas. Utrecht) 2.17,20 (Nederlands record). 2. Herman Hofstee (DOS, Dwingeloo) 2.24,49, 3. Arjan Vissermand (Impala, Drachten) 2.25,08, 4. Michlel Loozze (AAC, Amsterdam) 2.25,15 Speerwerpen: 1. Rob ter Horst (AAC) 76,68 (Nederlands record), 2. Bert Smit (Swift, Weert) 70.24. 3. Marcel Bunck (AAC) 69,48 Polsstokhoogspringen: 1. Jan van Hocht (Bel) 5,20 meter, 2. Chris Leeu wenburgh (Sparta, Den Haag) 5,10 (Nederlands record), 3. Maurice Pen- ders (Unitas, Sittard) 4,85. 100 meter heren: 1. Dlederik Everts (VLTC, Den Haag) 10,84 seconden, 2. Dirk Debrael (Bel) 10,88, 3. Achmed de Kom (Metro, Rotterdam) 10,89. DAMMEN EK in Deventer (achtste ronde): Schwarzman (lsr)-Conard (Bel) 1-1; Dubois (Fra)-Wirny (Sov) 0-2; Stokkel (Ned)-Tsjegclev (Sov) 0-2; Cordier (Fra)-Simonelll (Ita) 2-0; Krista (Tsj)-Berte (Ita) 1-1; Scholma (Ned- >-Letsjlnskl (Sov) 1-1. Stand: 1. Wirny 15 punten; 2. Tsjegolev 13; 3. Schol ma 10; 4. Krista en Stokkel 9; 6. Du- bols en Letsjinski 8; 8. Schwarzman 7; 9. Cordier 6; 10. Berte 5; 11. Simo- nelli 4; 12. Conard 2. PAARDESPORT Koorsen van Duindigt: EERSTE KOERS, 2040 meter: 1. Wodan la Fu see (S.A. Hartman) 1.24,0, 2. Willem Junior, 3. Wlsty Fortuna. Niet gestart: Victor Expres en Wish Atlantic. Toto: winnend f. 8,70, plaats f. 2,60, f. 1,90, f. 3,10, koppel f. 16,20, trio 209.60. TWEEDE KOERS. 2040 meter: 1. Wino Weber (A. de Wrede) 1.21,1, 2. Vino V. 3. Van Hans Alve. Niet ge start: Vico Uithuizen. Toto: winnend f. 2,20, plaats f. 1.20, f. 2,50, f. 2,60, koppel f. 10,40, trio f. 282,00. DERDE KOERS, 2100 meter: 1. Wil van de Lente (J.W. Hoejenbos) 1.21,4, 2. Viola Buitenzorg, 3. White Power. Toto: winnend f. 9,00, plaats f. 1,90, f. 2,30, f. 1,40, koppel f. 56,10, trio f. 272,50. VIERDE KOERS, ren over 1800 me tier). Niet gestart: Lacy Rlver en Gadi- na. Toto: winnend f. 4,70, plaats f. 1,70, f. 1,20, f. 3,40, koppel f. 8,60, trio f. 163,10. VIJFDE KOERS. 2040 meter 1. Wiet G (G. Buitelaar) 1.23,2, 2. Wlcky Sy- pesteyn. 3. Umalek. Niet gestart: Vecht Hazelaar en Uniek Laren. Toto: winnend f. 3,60, plaats f. 1,40, f. 1,90, f. 3,50, koppel f. 11,20, trio f. 160,90. ZESDE KOERS. 1609 meter: 1. Unita Ossewaard (C.P.M. Roodenrijs) 1.17,9, 2. Uranl Westfrlsia, 3. Tiny-s Boy. Niet gestart: Sir Mendel. Toto: winnend f. 1,80, plaats t. 1,50, f. 2,30, f. 11,30, koppel f. 16,00, trio f. 307,40. ZEVENDE KOERS, ren over 2000 me ter: 1. Lucky Amber (P. Sedgwick) 2.06,9, 2. Blue King, 3. Duchess Ric ky. Toto: winnend f. 4,10, plaats f. 4,10, f. 3,40, f. 2,30, koppel 71,10. trio f. 375,10. ACHTSTE KOERS, 2040 meter. 1. Serge Buitenzorg (J. van Dooye- weerd) 1.18,6, 2. Teetje Ossewaard, 3. Tydl Flower. Niet gestart: Oscar Baker. Toto: winnend f. 2,90, plaats f. 1,00, f. 1,20, t. 1,00, koppel f. 9,90, trio f. 23,40. NEGENDE KOERS. 2040 meter: 1. Vanadis Hanover (A.J. Mollema) 1.20,4, 2. Une Jeannine, 3. Utopia Fortuna. Toto: winnend f. 3,80, plaats f. 1,80, f. 7,90, f. 3,40, koppel f.' 176,60, trio f. 820,10. TIENDE KOERS, 1609 meter 1. Tes sa Hanover (H. Hamming) 1.19,3, 2. Ukle V, 3. Viviane Star. Niet gestart: Udo Tonka en Silver Lady. Toto: win nend f25,80, plaats f. 2,60, f. 1.90. f. 1,40, koppel f. 58,50, trio f. 746,00. ELFDE KOERS. 2040 meter: 1. Vin cent V (L.A. van Dooyeweerd) 1.20,7, 2. Vfte Bloemenlust, 3. Vitessle. Niet gestart: Uncle Gllrrt. Toto: winnend f. 2,10, plaats f. 4,90, f. 5,90, f. 61,30, koppel f. 11,60, trio f. 4.110,50. De totale omzet van de totalisator was f. 360.333,-. RUITERSPORT CHIO In Rotterdam (springconcours, tabel a, maximale hoogte 1.40 m, barage op tijd): 1. Philippe Rozier (Fra) met Electre 2 0 strafpun- ten/39,80 seconden; 2. Thomas Fuchs (Zwl) met Itosc 0/40,33; 3. John Whitaker (GBr) met St. Mungo 0/41,10; 4. Pierre Durand (Fra) met Jappeloup 0/41,66; 5. Jules Ceule- mans (Bel) met Rinaldo 0/41,81; 6. Lionel Dunning (GBr) met Boysie 0/42,30; 7. Peter Eriksson (Zwe) met Anart 0/42,45; 8. Leil Nilsson (Zwe) met Toto 0/43,15; 9. Willy van der Ham (Ned) met Gotthard Z 0/43.72, 10. Royne Zetterman (Zwe) met Kil kenny Flight 0/44,08. Internationaal springconcours (eer ste kwalificatie voor strijd om Grote Prijs van Rotterdam van zondag), 6 hindemissen, 7 sprongen, maximale hoogte 1.50 meter, 22 combinaties in 1. Walter Gabathuler (Zwi) met Beethoven 0 fouten-28,46 secon den; 2. Eric van der Vleuten (Ned) met Expo Holland 0-28,70; 3. Tomas Frühmann (Oos) met Bandit 0-28,71; 4. Ton Klumpers (Ned) met Old Man N 0-29,98; 5. Guldo Dominicl (Ita) met Fausto 0-30,27; 6. Michael Whitaker (GBr) met Overton Amanda 0-30,39; 7. Lionel Dunning (GBr) met Jungle Bunny 0-30,70; 8. Paul Schockemöhle (WDI) met Deister 0-31,25; 9. Achaz von BuchwaJdt (WDI) met Wendy 0-32.00; 10. Pamela Dunning (GBr) met Fearless 0-33.32. SCHAKEN Internationaal toernooi In Hannover (negende ronde): Bastian (WDI)-Ba- lasjov (Sov) 0,5-0,5, Karpov (Sov- )-Quinteros (Arg) 0,5-0,5, Ostermeyer (WDI)-Glienke (Wdl) 1-0, Qi Jingxuan (Chi)-Torre (Phi) 0-1, Georgadse (So- v)-Lobron (WDI) 0,5-0,5, Bouaziz (TunV-Chen De (Chl) 0,5-0,5, Hart- mann (WDI)-Sosonko (Ned) 0,5-0,5, Kavalek (VSt>-Pfleger (WDI) 0,5-0,5. Stand: 1. Karpov. Georgadse 6.5 punt; 3. Balasjov 5,5; 4. Torre, Oster meyer 5; 6. Chen De. Bastian, Lobron 4,5; 9. Qi Jingxuan, Glienke, Kavalek, Sosonko 4; 13.Bouaziz, Quinteros, Pfleger, Hartmann 3,5. SOFTBAL Hoofdklasse: DSS-HCAW 3-1; Kln- heim-Bloemendaal 1-5; EDO-Wester- kwartier 3-0. VOETBAL Westduitse competitie: Fortuna Düs- seldorf-FC Köln 2-0. Eerste ronde Belgische competitie: RWDM-FC Antwerp 0-0; Cercle Brug- ge-Beveren 0-1; Waterschei-Club Brugge 1-1 FC Luik-FC -Seralng 0-1; Uerse SK-Kortrljk 0-1. AA Gent-Standard Luik 0-2. Frans competitie: Brest-Bastla 3-0; Metz-Monaco 0-4; Bordeaux -Nancy 2-1; Strasbourg-Nlmes 1-0; Rouen- -Sochaux 1-0; Toulouse-Lille 2-1; Nantes-Rennes 3-1; Laval-Paris St. Germain 2-0; Lens-Auxerre 1-3; Tou lon-Saint Etienne 0-1. Stand: 1. Auxerre 8 punten; 2. Monaco. Bor deaux. Rouen en Nantes 7 WIELRENNEN Ronde van Almelo: 1. Gerard Veld- scholten 100 km In 2.17.10 sec., 2. Joop Zoetemelk 3. Henri Manders 4. Henk Lubberding, Ronde van De Lier (amateurs): 1. M.Schalker, 2.A.Hermans, 3. W.v.d.Hoef, 4.J.v.d.Lely, 5.J.v.Dalen. 6.H.Kes, 7.H.de Boer, 8.R.de Boer. 9.J.van Wijk. 10.J.SpiJker. ZEILEN Finnjoll Gold Cup in Milwaukee Vierde race: 1. Neilson (Can); 6. Hofland (Ned). Stand: 1. Van Cleve (Vst) 47,7 pun ten; 2. Neeleman (Ned) 64.0; 3. Mcln- tyre (Gbr) 65.7; 4. Blaszka (Pol) 72.0; 5. Hjortnaess (Den) 79,0; 6. Zarlf (Bra) 90,0. ADVERTENTIE

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11