^uick Boys vindt orm tegen Craiova 5 Roodenburg langs SJC: 1 soepel Grimbergen en Van Klink groots in Leidse Hout JDO en Foreholte iorgen voor loelpuntenfestijn :)chalkers klasse apart Lugdunum één helft gelijke van Feijenoord Ajax nu ook kampioen MAANDAG 15 AUGUSTUS 1983 JNE„ West jsi DEN De Noordwijkse iteur Martin Schalkers zet- iteren wellicht de kroon i >en bijzonder sterk seizoen. I werd gehuldigd als eind- naar van de driedaagse ipewedstrijd de Omloop de Mijnstreek. In de crite- ns kwamen Piet de Groot Michel Meere goed voor de met een tweede en derde its in Kamerik. Junior Ri- rd Ippel werd vijfde in de t van Bladel, een klassie- over 150 km. alkers was reeds de laatste een goed in vorm: een der de plaats in het militair kam pioenschap, een overwinning in Heerhugowaard en een tweede plaats in Hoek van Holland. Deze dagen echter bleek hij niet te kloppen. Hij troefde al zijn concurrenten af in Limburg, waar de renners drie dagen lang het onderste uit de kan moesten halen. In Kamerik ontsnapten zater dag vijf man uit een kopgroep van tien. In de spurt kwam Piet de Groot (Hazerswoude) als tweede over de streep. Mi chel Meere moest met de der de stek genoegen nemen. Zijn plaatsgenoot Leen Janszen won de spurt van de achter volgers: zesde. Swiftjunior Richard Ippel, za terdag al negende in het crite rium van Gendringen, reed een bijzonder sterke "Acht". Zo was hij met clubgenoot Ro land Koornstra vertegenwoor digd in de kopgroep, die later echter zou worden ingelopen. In de finale moest hij uiteinde lijk vier man voor zich dulden. Een andere junior. Jan Hen drik Lagerwey, werd zevende in Beverwijk. LEIDEN De cricketters van Ajax, die vorige week al zeker waren van promotie naar de eerste klasse, hebben in de uitwed strijd tegen HCC 3 tevens het kampioenschap van de overgang klasse bewerkstelligd. HCC, dat de toss won en verkoos te batten, startte sterk. Pas op 98 viel het eerste wicket. Via 102 voor 2 werd het 119 voor 5. Het bowlen van Andy Jackman zorgde er evenwel voor dat het totaal van HCC beneden de 200 bleef: 199 all out. Aan bat verloren de Oegstgeestenaren al op 1 het wicket van Daniel Eldering, die het aanvoerderschap van zijn geblesseerde broer Ton waarnam. Via 28 voor 2 werd het 59 voor 3. Op 78 moest Johan Gordinou met slechts twee runs naar de kant. Het broodnodige herstel kwam van Ray van der Berg (46 runs) en Meindert-Jan van Erp-Taalman Kip (51 runs), die Ajax over het dode punt heen hielpen. Voor Ajax bowlden Frits de Jongh 1-33 in 15 overs, Andy Jack man 4-50 in 15 overs, Daniel Eldering 2-12 in 2 overs, Ray v.d. Berg 2-23 in 8 overs. iTWIJK AAN ZEE Noord wijk vorige ik al goed presteerde en het Roemeense Uni- litatea Craiova, was Quick Boys, dat zijn tegen deze Oost- topper hervond. Met ogend aanvallend itbal werd het niet echt tige Craiova regelma- weggetikt. Van een periode van Kat- onachtzaamheid akten de ervaren be kers goed gebruik door maal te scoren. De latteerde eindstand d 2-4. Een remise had verhouding beter isator op het midden een uitstekend spelende in Jonker als voorstopper en bij vlagen fantastisch inde Martin van der Plas in alle voorgaande slech- itredens worden vergeten, combinaties liepen weer, individuele technische listen werden weer eens ge- Opd, kortom Quick Boys ong Craiova behoorlijk op Martin van der Plas brengt Quick Boys op een 1-0 voorsprong In de wedstrijd tegen Universitatea Craiova. z'n hoede te zijn. En dat ter- ven wedstrijden hadden ge- met 1-0 verloren. wijl de Roemenen in een tijds- speeld. Slechts van Heeren- Des te verrassender was het bestek van acht dagen al ze- veen werd (in een schoppartij) daarom dat Mart van der Plas Quick Boys op een voorsprong zette. In buitenspelpositie ont ving de blonde linksbuiten de bal. Omdat de hele defensie bleef staan, kon Van der Plas de bal achter doelman Lung plaatsen. Er werd nauwelijks geprotesteerd. De Craiovaspelers combineer den aanvankelijk goed, maar werden af en toe volledig weg gespeeld door het ontketende Quick Boys. Dieptepasses kwa men goed aan, zodat het drie tal Floor van Duyn, Peter Ho- gewoning en Martin van der Plas vaak driftig combinerend voor het Roemeense doel ver scheen. Toch zou de halve fi nalist van het Uefa-Cuptoer- nooi '83 op een ruime voor sprong komen. Nadat Popescu de Roemenen in de eerste helft langszij had gebracht, waren het Donose, Camataru en Cïrtu die de stand op 1-4 brachten, en ook al waren er toen nog slecht 15 minuten te spelen. Quick Boys liet het er niet bij. Martin van der Plas knalde, na Ungureanu te heb ben gepasseerd, met een schit terende boogbal van zo'n 25 meter binnen, om later ook nog een keer loeihard op de legger te schieten. TJEERD SCHEFFER Guldemeester opent de score voor Roodenburg nadat keeper Ruygrok en Ruud Alke made (belden zittend) in de fout zijn gegaan. NOORDWIJK Dat Rooden burg over een bredere selectie beschikt dan SJC. werd giste ren overduidelijk. Zowel het Noordwijkse (onder meer Pe ter Ruygrok, Piet en Jos Al ders), als het Leidse keurkorps telde nogal wat vakantiegan gers, maar trainer Laurens Mouter bleek beduidend meer klasse achter de hand te heb ben, dan zijn SJC-collega Duijndam: 1-5. Langs de zijlijn stond overigens Richard Klein, die zaterdag besloot zijn overschrijving naar Lugdu- num in te trekken en bij Roodenburg te blijven. Ronald Guldemeester kreeg halverwege de eerste helft de bal op een presenteerblaadje. Ruud Alkemade en goalie Hu- bert Ruygrok begrepen elkaar niet, waardoor de bal voor de voeten van de Roodenburg- spits rolde: 1-0. SJC trachtte het hoge tempo van de blauw zwarten bij te benen, maar had soms onbesuisde acties nodig. Jürgen Kok en Richard Gott- mer raakten hierdoor gebles seerd, terwijl Ronald Jansen in het gelaat geraakt werd door doelman Gé van der Berg. Toch bleef de sfeer goed. Ruud Alkemade herstelde zijn fout en knalde op slag van rust de bal van zo'n 30 meter af in de uiterste hoek: 1-1. John van de Wetering en Henry Pouw vormden na de pauze het ver dedigend Roodenburgcentrum, hetgeen voor de thuisclub de nekslag betekende. Met het behoorlijk verzwakte midden veld was er voor de zwartwit- ten geen doorkomen meer aan. Roodenburg daarentegen com bineerde er lustig op los en had in de slotperiode succes. Eerst zou Van de Berg nog een wegens duwen ten op zichte van Jansen verstrekte straf schop van Kees Verver stop pen. Ronald Jansen, Gulde meester en Boudie Pijnakker (tweemaal) troffen, na de SJC- defensie te hebben uitgespeeld, nog doel en bepaalden zo de eindscore op 1-5. LEIDEN Paul Grim bergen en Kees van Klink hebben tijdens door atle tiekvereniging Bataven gehouden wedstrijden in de Leidse Hout goede in drukken achtergelaten. Grimbergen realiseerde op de kilometer een tijd van 2.28.8 minuten, terwijl Kees van Klink op de 300 meter steeple-chase 9.11.7 minuten liet noteren. Bij het kogelslingeren voor he ren maakte Peter van Noort (S) in het eerste nummer van de dag duidelijk, de beste van Nederland te zijn door 57.28 meter op te laten tekenen. De Holland-mannen Nico van Noort (40.84 meter), Manfred Sahner (43.50 meter) en Ma- rius Sahner, de jongste telg uit een gezin met vijf slingeraars, (43.16) haalden ruim veertig meter. Hierna volgden de 400 meter horden races met in de eerste serie bij de dames Marian van de Niet, die het clubrecord van de Bataven-Leiden verbeterde: 1.06.7 minuut. De 100 meter horden is en blijft de afstand voor Van de Niet wat zij in dit weekend bewees door in Den Haag weer 14.4 seconden te la ten noteren. In de series bij de heren vrij veel Leidse atleten, waarvan echter alleen Menno Swier (55.7 seconden), Michel Moll (57.2 seconden) en Gert Velthuizen (57.3 seconden) on der de minuut kwamen. Tij dens de later deze maand te verwerken Leidse Kampioen schappen kan het gezien deze tijden spannend worden tussen vooral Moll en Velthuizen. Ook van AAV'36 kwamen twee lopers onder de minuut, zij het krap. Charles den Uyl scoorde 59.7 seconden en werd later nog gepasseerd in tijd door Ger Egberts met 59.2 se conden. Op de 3000 meter steeple wilde Kees van Klink laten zien ten onrechte afgewezen te zijn voor de Nederlandse Kampi oenschappen door het clubre cord te verbeteren. Hard van stapel lopend wist hij zich pas na de laatste waterbak gepas seerd door Evert van Ravens- bergen (AV Haarlem). Hij beet zich op de laatste 200 meter vast in zijn belager en zodoen de wist hij het record op 9.11.7 minuut te brengen. Ravens- bergen werd winnaar in 9.11.5 minuut. Holland-man Rob Brouwer werd derde met 9.37.3 minuut. De 1000 meter was een over winning voor Paul Grimber gen (S), die in de snelste serie in het begin ingesloten zat. Halverwege schoof hij naar voren om na 600 meter in on geveer anderhalve minuut door te komen. De 800 meter ging, samen met een atleet uit Amersfoort, in exact twee mi nuten. Een spannende eind strijd gaf voor Grimmie de overwinning in een uitsteken de tijd van 2.28.8 minuut. Van Bataven zijde kwam Rob Zwetsloot het dichtst in de buurt van de 2.30 door in 2.32.9 vierde te worden, voor clubgenoot Kees van Beelen (2.34.3 minuut). Kort na hen kwam Jaap Duivenvoorde over de finish en voor hem werd 2.36.9 minuten geno teerd. Daarmee werd hij zesde Bataaf in de ranglijst van het weekend omdat in Den Haag Jos Heemkerk al tot 2.36.2, Kees van Klink tot 2.33.4 en Hans Ravensbergen tot 2.36.5 minuten kwamen. De enige Holland atleet die zondag on der de 2.40 kwam, was Hans van de Vijver met 2.38.2 minu ten. Het zal duidelijk zijn dat Bram Wassenaar bij de Bata ven een uitstekend ploegje middenafstandlopers heeft, dat elkaar naar steeds snellere prestaties opjut. Prettig is het om dan te constateren dat vooral de jongeren in die ploeg steeds sterker worden. Een uitstekend voorbeeld van aan stormende jeugd is B-junior Casper Ravensbergen, die nu de 800 meter won in een uit stekende tijd van 2.06.0 minu ten. Een bevestiging van het vakmanschap waarmee Was senaar zijn uiterst enthousiast groep begeleidt. Het laatste nummer van de dag werd, net als het eerste, een overwinning voor een Van Noort. Hollander Nico van Noort won het diskuswer- pen met 47.06 meter en bleef zijn broer net zover voor als hij bij het kogelslingeren ach ter hem moest blijven. Oegstgeest boog een 2-0 ach terstand bij Reeuwijk om in een 2-3 winst. Jan Zandbergen trof tweemaal doel, Leon Meijs éénmaal. SIZO verloor met 1- 5 bij RKVIC. Jan Keizers red de de eer. MMO was goed voor een 4-3 overwinning op de Sleutels. Aad Goeman, Hans van Goozen, Piet van Leeuwen en Ben Disseldorp scoorden de winnende treffers, Frans Sjardijn (tweemaal) en Piet Zwagers scoorden tegen. KRV (zat) (Kees Kuyt) ver loor met 1-2 van WA. ROAC *79 was te sterk voor SV Voor- schoten: 2-0. Peter van der Star scoorde uit een straf schop, Hans Witteman kopte fraai in. Kagia (Richard Trompert) verloor de derby van de Haarlemmermeer te gen SV Combij met 1-2. SVOW (Rob van Zuylen) moest eraan geloven tegen TIWA, dat met 1-3 won. Ook Kickers '69 (Leo van Velzen) ging ten onder. Het werd een 1-5 nederlaag bij Siveo. Ten-v slotte was er nog de 1-3 zege van Valken '68 bij Waddinx- veen. Achtereenvolgens von den Theo van Rijn, Ferdinand Bleijswijk en nogmaals Theo van Rijn de goede richting. Zondag Alphense Boys bleek veel te sterk voor tweede klasser Zwijndrecht. Reeds na drie minuten opende Nick Ver woerd de score, waarna doel punten volgden van Ton van der Laan, Wim Latumanuwey, Kees van Vliet en wederom Verwoerd. Tegen RCH, de ploeg van oud-Noordwijk trai ner Buter heeft UVS een goe de indruk achter gelaten. Met Bert Jansen en Leen de Goeij weer in de basis en Bert Siera in het doel, waren de blauw- witten met name in de laatste dertig minuten aanvallend sterker. RCH nam echter een 2-0 voorsprong. Hans van Leeuwen zag éénmaal kans Ed Zuidhoek te passeren. Het Noordwijkerhoutse WSB maakte het Blauw Zwart lang moeilijk. Pas drie minu ten voor het laatste fluitsig naal kon Wassenaarder Leo van Hemert koppend scoren. Hillegom leed een 1-3 verlies tegen Voorburg. Het ene doel punt kwam van John van de Velde. SJZ trok aan het lang ste eind tegen de nieuwe vier deklasser ASC, dat met 2-1 werd geklopt. Voor SJZ scoor den Ronald Vermond en Dirk Roosenboom, voor ASC Erik Peeper. Alkmania had er zin in tegen DONK, dat met 4-3 de boot inging. Ed Muller schoot tweemaal raak, Ton Akerboom en Edwin Roos bei den éénmaal. Marcel Kamp man tekende voor de 1-0 winst van Altior op Warmunda. SVLV was eveneens op dreef: onder andere Piet Douwes en Theo George zorgden voor de 1-5 overwinning bij WIK. Meerburg leed een 2-3 neder laag tegen Soccer Boys. Ger Straathof en Fred Hagenaars troffen doel. Alphen kwam een 3-3 deling overeen met 's Graveland. Rini van Elk be nutte een strafschop. Bernar- dus stelde het bezit van de Dirk van der Starren-bokaal veilig door het. toernooi bij WSE te winnen vóór KRV. DOSR boekte een 0-3 zege op DIOS in een nederlaagtoer- nooi. De treffers kwamen van Richard Wesselman, Erwin Loos en Felix van Klink. Tey- lingen verbeterde een 0-1 ruststand bij DIO in een 1-3 zege door doelpunten van Fer ry Baak (tweemaal) en Puck van der Voort. Van Nispen deelde met HBC: 2-2. In de goede partij scoor den John van Eeden en Henk van Maris. UDO en Foreholte wisten eikaars doel goed te vinden: de ploeg uit Voorhout won met 5-7! Loek van Keste- ren, Peter Nederpel, Piet Ruy grok en Rob Nouland scoorden onder andere voor de winnen de ploeg, Jan van der Salm, Wilbert Witteman (beiden tweemaal) en Jeroen Wetse- laar (strafschop) aan Oegst- geester zijde. Bart van der Weyden en Ton van Berkel scoorden voor LDWS, dat met 3-2 verloor van Archipel. De dames van Iduna deden het niet slecht tegen het inter regionale elftal van GDA. On danks een danig verzwakte basisopstelling werd slechts met 0-4 verloren. De van Quick Boys overgekomen Feijenoorder Frenk van der Kleij in duel Lugdu- num's Willem de Roo. LEIDEN Eén helft kon Lugdunum het B-elftal van Feije noord uitstekend weerstand bieden. Na rust echter bleek het conditionele voordeel van de al veel langer in training zijnde „tweede keusjes" uit Rotterdam en werd de 1-1 pauze-stand om gebogen in een 1-3 overwinning. De gewijzigde staat van de Leidse ploeg in ogenschouw geno men, was dat resultaat overigens bepaald niet slecht te noemen. Op de lijst afwezigen de namen van Wim Ligtvoet en Koos Be- kooy (beiden geblesseerd), Robert de Roo (geschorst), Jan Ver ver (lager gaan spelen) en de vertrokken Frans Sjardijn (De Sleutels) en Henry van der Weijden (AZ '67). Bovendien was daar eerder deze week het bericht dat Richard Klein besloten had toch maar bij Roodenburg te blijven. Maar zoals gezegd, Lugdunum kon Feijenoord aanvankelijk toed bijbenen. Nadat eerst Jaap Schilthuizen net te laat was ge- omen om een voorzet van Rinus van Es binnen te tikken, kwa men de Leidenaars zelfs op voorsprong. Van Els lanceerde Daan Kooimans, die na een rush de Rotterdamse goalie met een ui terst fraaie lob passeerde. Feijenoord kwam kort voor rust ech ter op gelijke hoogte door een frommelgoal van Frenk van der Kleij. De ex-Quick Boysspeler overigens speelde een bedroeven de eerste helft en kon zich halverwege dan ook reeds gaan dou chen. Na de hervatting bleek Feijenoord over beduidend meer reserves te beschikken dan Lugdunum. Kees Spaans en Robert Kalkman drukten dat verschil laat in de wedstrijd met knappe goals uit. De voetbal de Leidse regio oe- er dit weekeinde driftig op los. De doelpunten kon- Oegstgeest worden UDO en Fore- haalden daar flink De Oegstgeestenaren het net vijfmaal, Voorhouters maar zeven keer. Hieron- een overzicht van de oefenwedstrijden. Boys kon terug- op een goede wedstrijd te- EDO. Met Jack Manuput- Willem Driebergen weer liepen de com bij de geel-zwarte for- een stuk beter dan tot e, en ook Huug Aande- zorgde voor positief Weliswaar tegen de in kwamen de vrij snel op voor- Rob Gillesen de een vrije trap van Arie ijk inkopte. Na de pauze EDO terug en maakten van Arie Lagen- werk goed af: Huug rondde een solo af en later scoor- van der Blom na speelde een aantrek- pot tegen CSW. Na een scoorde Theo Godyla V kwam na de. thee ïrug met de terechte Een kwartier kwam alsnog het doelpunt van Jan Ter Leede had n Hazerswoudse de Ruiter moest al met een dubbele Bert Poot verzil- i strafschop voor de van Harskamp be- tweede rondgang de op 1-1. ARC had ite met WZC. Ardy Wilco van Leeu- uud van Es en twee rits van Dijk zorgden 5-0 zege. Wim Guyt II tweemaal raak voor

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13