voor Feyenoord As ax en Brugge wraak op PSY neemt 7,an Gaal uit reld gestuurd Bf positie Rinus Michels FC Verlies FC Köln verzwakt Scheer- verbod MffiÊË A Ploeg Post heerst in semi-klassieker MAANDAG 15 AUGUSTUS 1983 ir om aan de c van twee van atina medaille De Oliveira ij de ipetit ni )or ÏS] XjLSINKI Joao Carlos de Oliveira is •rdag in Helsinki door Juan Antonio Sa- ranch, de voorzitter van het Internatio- Olympisch Comité (IOC), als eerste erscheiden met de platina medaille. De ziliaanse wereldrecordhouder op de sprong was begin 1982 betrokken bij auto-ongeluk. Elf maanden lang werd acht zijn rechterbeen te behouden, een amputatie van het onderbeen ik uiteindelijk noodzakelijk. De Oliveira in zijn loopbaan twee bronzen Olympi- medailles en was drie keer de sterkste jns de wedstrijden om de wereldbeker, gouden Olympische medaille haalde ïooit binnen. Finse doelman bij Helmond Sport HELMOND Helmond Sport heeft de doelman van het Finse nationale elftal Ollie Isoaho voor één seizoen gecontracteerd. De 26-jarige Fin was door de terugkeer van Wolfgang Kneib overbodig geworden bij Arminia Bielefeld. Helmond Sport heeft bij de stichting Arbeidszaken een arbeidsvergunning aan gevraagd. Directeur Joop van der Klink van deze stichting heeft in deze kwestie positief geadviseerd, omdat Isoaho al langer werkzaam is binnen de Eu ropese Gemeenschap. Door de komst van Isoaho heeft de eredivisieclub de beschikking over vier doelverdedigers: Versfeld, Feijt, Van der Laar en Isoaho. Versfeld en Feijt mogen van de leiding van Helmond Sport uitkijken naar een nieuwe vereni ging. UEFA-international Toine van der Laar wordt achter de Finse aankoop de tweede doelman. McCrory opvolger Sugar Ray Leonard LAS VEGAS De Ameri- kaan Milton McCrory is de opvolger van bokswereld- kampioen Sugar Ray Leo nard, die vorig jaar door een oogblessure zijn loopbaan moest beëindigen. De vacan te wereldtitel (WBC-versie) in het. weltergewicht werd zaterdag in Las Vegas de prooi van McCrory. De Amerikaan versloeg weinig overtuigend Colin Jones uit Wales. Twee van de drie scheidsrechters plaatsten McCrory als puntenwinnaar op hun briefje. Neuberger getipt als nieuwe voorzitter UEFA FLORENCE De Westduitser Hermann Neuberger geldt als belangrijkste kandidaat voor de opvolging van de vrijdag ver ongelukte voorzitter van de UEFA (Europese voetbalunie), dr. Artemio Franchi. De overledene, wiens stoffelijk overschot gis teren in Florence ter aarde is besteld, heeft in zijn leven diver se malen laten doorschemeren, dat Neuberger op grond van zijn grote bekwaamheid in staat is de leiding van de FIFA (we- reldvoetbalfederatie) of UEFA direct op zich te nemen. Neuberger is momenteel voorzitter van de DFB, de Westduitse voetbalbond. Onlangs heeft hij gezegd zich volledig te willen gaan concentreren op het Westduitse bondswerk. Verder zit Neuberger in het organisatiecomité van het WK 1986 in Mexi co. Hij had ook zitting in de organisatiecomité^, die verant woordelijk waren voor de wereldkampioenschappen van 1974, 1978 en 1982. Prijsvragen DEN HAAG De gegevens van de prijsvragen van dit weekeinde zijn: Lotto 32: 30-32-33-36-38-39. Reservegetal:20. Deelnemers: 461.732. Inleg: f. 2.477.938,00. Prijzengeld: f. 1.244.287,00. Cijferspel 32: 754477. Deelne mers: 175.652. Belgische lotto: 8-18-24-25-27-36. Bijkomend: 38. Westduitse lotto: 3-9-18-41-47-49. Reserve: 44. Spiel 77: 7632841. Supertrio: 3-10-8 en 3-10-11. Niet gestart: 6-9-13-14. Omzet: f. 88.805,00. Uitkering 3-10-8: f. 1480,00. Uitkering 3-10-11: f. 555,00. SANTIAGO Het gaat slecht met Colo Colo, ooit de beste voetbalclub van Chili. Zo slecht dat naar bi zarre middelen wordt gegrepen om het tij te doen keren. De hele ploeg plus begelei dingsstaf heeft zich een scheerverbod op gelegd in de hoop op betere tijden. jaar seizoen i -m eid, c 1 Deq llMPEN AAN DE IJSSEL Uis van Gaal van Sparta is tijdens een oefenwedstrijd tegen de pteur-eersteklasser DCV uit het veld gestuurd. Scheidsrech- |Van der Leek kreeg in de 57e minuut schoon genoeg van de herkingen, die de speler van de Rotterdamse eredivisieclub jrtdurend maakte. Hij verzocht Van Gaal maar naar de edkamer te gaan. Overigens won Sparta de oefenwedstrijd t 4-1. Ruim 1500 zagen Schmidt (2x) en Olde Riekerink (2x) >r de Rotterdammers scoren. Dubbelman redde de Krimpense [resultaten van overige oefenwedstrijden, waarbij betaalde bs waren betrokken, zijn: endrecht (eerste klasse zaterdagamateurs)-Excelsior 1-7, DFC (tweede klas Pagamateurs)-DS'79 0-4. Telstar-Volendam 1-2, DWZ-Veendam 2-19 (0-10), k-Heerenveen 2-2, Dokkum-Steaua Boekarest (Roe) 0-9, Cambuur-Beer- 1 Pt (Bel) 0-3, SVV-Haarlem 2-4, Montagnards (zondagamateurs, 3e klas- FC VVV 1-6 (1-2), Harlingen (zondagamateurs, 2e klasse)-Steaua Boekarest p) 1-5, SDOUC (zondagamateurs, 4e klasse)- Volendam 1-10. Groningen-Everton 2-2, Steenwijk (zondagamateurs, le klasse)-Universita- Craiova 2-4, Wilhelmina'08 (zondagamateurs, hoofdklasse)-FC Den Bosch HAMBURG Voor Ri- r.us Michels en zijn club FC Köln is de Westduitse voetbalcompetitie slecht begonnen. Het door inter ne ruzies geplaagde FC Köln verloor op eigen ter rein de openingswedstrijd tegen Arminia Bielefeld met 3-2. International Littbarski open de de scoje, maar miste in de tweede helft een strafschop. Bielefeld benutte de weinige kansen koelbloedig. De Japan ner Ozaki, Geils en Grillemei er zorgden voor 1-3, voordat Klaus Allofs vlak voor tijd FC Köln op 2-3 bracht. De neder laag betekende nieuw voer voor de talrijke tegenstanders van coach Michels, die het steeds moeilijker krijgt in de Domstad. De debutanten in de Bundesli- ga zorgden voor verrassingen. Bayer Uerdingen versloeg FC irco van Basten komt te laat, want doelman Bailey van Manchester United heeft de bal al onderschept. JNürnberg met 4-2 en Waldhof Mannheim drukte de nummer twee van het afgelopen sei zoen Werder Bremen met de neus op de feiten. Waldhof ze gevierde met 2-0. Alleen Kic kers Offenbach moest van het trio nieuwkomers een neder laag slikken. Bij VfL Bochum ging de ploeg met 1-0 ten on der. De eerste ranglijstaan voerder is VfB Stuttgart, dat met 3-0 won van Eintracht Braunschweig. Landskampioen Hamburger SV begon met een overwin ning. De 34.000 toeschouwers in het Volksparkstadion zagen HSV een voorsprong van 3-0 nemen door treffers van Kaltz (2) en Schatzschneider. Op dat moment geloofde de gelouter de ploeg het wel. Melzer en Nilsson van tegenstander FC Kaiserslautern buitten de laks heid van de winnaar van de Europa Cup I uit en scoorden ieder een keer. Bayern Mün- chen, opnieuw onder leiding van Udo Lattek, kende even eens een moeilijke start. Ou- d-Ajacied Soren Lerby maakte een onopvallend debuut bij Bayern München, dat alleen Pflüger zag scoren. Waas bracht Leverkusen langszij. In de 74e minuut deponeerde de onfortuinlijke Posner de bal in het eigen doel, waardoor Bay ern München alsnog de volle winst greep. Zwitserland Het bescheiden Sion gaat na twee ronden in de Zwitserse competitie zonder puntverlies aan de leiding. Sion won in het weekeinde met 5-1 van Bellinzona. De topper tussen landskampioen Grasshoppers en runner up Sankt Gallen eindigde in een zege van 2-1 voor de laatste. Veel doelpun ten vielen er in de andere top per, die tussen Servette en FC Zurich. Servette won met 5-3. Steven Rooks is winnaar geworden van een profcriterium van Kamerik. Rooks versloeg in de eindsprint zijn medevluchter Joop Zoetemelk en legde de 100 kilometer voor 25.000 toeschou wers af in 2.14,33 uur. Gisteren sloeg Zoetemelk doeltreffender toe. Hij won de Cirkel van Ahoy' in Rotterdam, een wedstrijd over 87 kilometer achter dernies. René Kos eindigde als tweede. Het criterium van 's Heerenhoek was een prooi voor Cees Priem. Raas eindigde in zijn woonplaats als tweede. De Belg Fons Dewolf heeft de Grand Prix Eddy Merckx, een dernykoers over 75 kilometer, op zijn naam geschreven. Dewolf had 42 seconden voorsprong op een groepje van vier, van wie de Belg Eric VanderAerden de snelste was. De Ier Kelly legde be slag op de derde prijs. Peter de Vos uit Zeddam heeft de Omloop van het Marnegebied, een B-klassieker voor amateurs, gewonnen. In de eindsprint bleef hij Han van Oosten uit Nijeveen voor. Michel Schalkers uit Noordwijk heeft de Omloop van de Mijn streek voor amateurs gewonnen. De wedstrijd ging over vier etappes en een proloog met Hoensbroek als centraal punt. stuurde. De Schotse internatio nal had volstrekt overbodig Mölby van achteren onderuit gemaaid en kan twee Engelse competitiewedstrijden verge ten. Ron Atkinson, de manager van Manchester United was later niet zuinig in zijn com mentaar op de actie van McQueen. „Hij zou niet voor twee wedstrijden moeten wor den geschorst, maar voor twee jaar. Een uiterst onprofessio nele reactie van McQueen. Het was trouwens de slechtste wedstrijd van Manchester United van de laatste twee jaar. Ajax had wel tien keer kunnen scoren, zo slecht zat het verdedigend bij ons in el kaar". De opmerkingen van Atkin son waren nogal fors aangezet, maar de teneur was zeer dui delijk. Ajax, dat zich hoe dan ook beter presenteerde dan vrijdag tegen AS Roma, had gisteren in Olsen zijn grote man. De kleine Deen, die twee dagen eerder geen schim was van de behendige speler die hij kan zijn, bracht dat niet al leen tot uitdrukking in gaaf vierkante-meterwerk, maar tevens in voorbereidende ar beid voor ploeggenoten. De be kroning vond Olsen in de tref fer, die Ajax de zege opleverde en die een gevolg was van zo wel inleidend - als attent af- maakwerk. Ajax, dat in Koeman een voor al in man tegen manduels sterk acterende verdediger en in aanwinst Gasselich een on zichtbare spelmaker had, dwong zijn overwinning overi gens af in slechts ruim een half uur aanvaardbaar spel: het laatste kwartier voor de pauze en de overeenkomstige periode daarna. In die fase vielen de doelrijpe kansen voor de Amsterdammers als appelen van de boom, maar naast gebrek aan accuratesse was doelman Bailey van Uni ted er debet aan dat er niet meer treffers vielen. De door 140.000 toeschouwers bekeken koers werd ontsierd door een valpartij, waarbij ook Hennie Kuiper was betrokken. Hij kon met enige schaafwonden het ziekenhuis toch vrij snel verla ten. en de •d ik Brugj lat il uwd. ?ing. dire fgeno geki ns ni< iverki t ja niet Ier al aa li inderpi vai Sort en k an, d zijn D©| lostn n Trem l toei (,.'n getr 1 getrj mag nd a elfde 1 JJSTERDAM De slot- van het voetbaltoer- ii in Amsterdam stond et teken van de reha- ujitatie. Dat gold voor zo- Ajax als Feyenoord. eerste Nederlandse tegenwoordiger poetste afgelopen vrijdag be- irlijk geschonden bla- op door Manchester ited met 1-0 te verslaan Feyenoord verbeterde derde plaats in het ei- toernooi een week t door via AS Roma eindzege in de hoofd- voor zich op te eisen. na het nemen van ifschopen capituleer de Italianen. ten voor de komend weekein de beginnende Nederlandse competitie nu juichende con clusies te verbinden voert te ver. Daarvoor was de zege van Ajax te zeer te danken aan een volslagen off-day van Man chester United. De Britten misten gisteren de geblesseer de Robson en Moses en hiel den de wel speelklare Mühren achter de hand voor de eind deze week eveneens beginnen de Engelse competitie. En doordat de vervanger van Robson, Wilkins, als regisseur nogal in gebreke bleef en de rest van de ploeg zowel defen sief als offensief opvallende haperingen vertoonde, kon Ajax dank zij een treffer van Olsen het eerherstel gestalte geven. De ondermaatse verrichting van de Britten kreeg vijf mi nuten voor het einde een nog triester aanzien toen scheids rechter Manuel volkomen te recht McQueen van het veld Even duur In het finaleduel tussen AS Roma en Feyenoord, dat een aanzienlijk aantrekkelijker openingsfase kende dan het treffen ervoor, waren de doel punten bijna even duur. Waar aan het feit dat de Belgische arbiter Van Langenhove zo wel een Rotterdams als Ro meins doelpunt terecht af keurde bijdroeg. Feyenoord, dat vrijdag dank zij een opval lende inbreng van Cruijff iet wat fortuinlijk langs een beter Manchester United was geko men, moest gisteren een domi nerende rol van zijn regisseur ontberen. Cruijff was minutenlang niet bij het spel betrokken, leverde weliswaar zoals van hem mag worden verwacht enige aardi ge acties af, maar kon in zijn tweede duel in drie dagen niet de zaken zo naar zijn hand zet ten als Feyenoord nodig had. De manier waarop hij in de eerste reeks elfmetertrappen de beslissende strafschop mis te, was bijna typerend. Het resultaat was, dat de Rot terdammers een nogal ongeor ganiseerd geheel vormden, dat echter door hard werken van vooral gatendichter Nielsen op het middenveld toch vrijwel gelijkwaardig was aan de Ita liaanse miljoenenploeg. Daarin ontbrak wegens een blessure Falcao, maar had Di Bartolo- mei zijn rentree gemaakt. De laatste brak uit een vrije trap, die dank zij een blunder van Hiele in een treffer resulteer de, de score open. Pas een kwartier voor het ein de kwam Feyenoord langszij. Uit een hoekschop van Ver meulen kopte Hoekstra de ge lijkmaker in. In de door de 1-1 noodzakelijke verlenging toon den de Rotterdammers zich energieker dan hun opponent, zodat het missen van drie strafschoppen door AS Roma de winst niet helemaal ten on rechte bij de ploeg van Li- bregts bracht. De nieuwe coach van Feye noord had overigens ten op zichte van vrijdag enige wijzi gingen aangebracht in zijn for matie. Zo speelde Duut zeer bevredigend libero met Van de Korput, van wie het voor velen een raadsel is waarom hij moest worden terugge haald, als voorstopper. Jeliaz- kov en Stafleu waren verdwe nen uit de basis en naast Duut had Been zijn opwachting ge maakt. Waar de eerste slaagde, faalde de tweede. Been kreeg geen poot aan de grond en het was volslagen onduidelijk waarom Libregts de jonge Rot terdammer in het veld liet. Het weerhield Feyenoord er niet van de eindzege te pak ken en na de winst van Ajax tegen Manchester United bete kende dat in elk geval qua re sultaten een verdienstelijk eer herstel voor de twee meest vooraanstaande Nederlandse clubs. Hoe dat op langere ter mijn uitwerkt dient te worden afgewacht. FRANK WERKMAN Ton Lokhoff verprutst namens PSV èèn van de weinige kansen in het duel met Brug ge. Doelman Birger Jensen kijken toe. EINDHOVEN FC Brugge heeft gisteravond in Eindhoven PSV tijdens diens eigen toernooi op een gevoelige nederlaag getrakteerd. De Belgen namen afdoende revanche voor de nederlaag van 6-2, die zij een week geleden in Brugge tegen dezelfde tegenstander leden, door met 5-0 te winnen. In de eerste wedstrijd viel FC Brugge voortdurend aan, maar verwaarloosde de verdediging schromelijk, waardoor PSV telkens kon toeslaan. Nu waren de rollen volkomen omge draaid. Club Brugge kreeg nu alle kans gevaarlijke tegenaanval len op te zetten, die nog tref fers opleverden ook. Het Bel gische doelpuntenfeest kwam vooral op rekening van de at tente Willy Carbo, die vier maal scoorde. Sanders maakte vlak voor tijd de afgang voor PSV compleet. Trainer Jan Reker zal nog heel wat aan zijn team moeten schaven om zijn ideaal, de titel, de nationa le beker en de UEFA Cup, met succes na te kunnen stre ven. De 16.000 toeschouwers zagen bij PSV Arie H.aan meespelen, die twee weken was uitgescha keld door een enkelblessure. Hij miste duidelijk het nodige ritme en balgevoel. De wedstrijd om de derde plaats leverde een zege op voor Real Zaragoza, dat Not tingham Forest (zonder Hans van Breukelen in het doel) met 2-1 versloeg. Voor de club van trainer Leo Beenhakker maakten de Argentijnen Bar bas en Valdano. Birtles maakte de Engelse treffer. Overijssel PEC Zwolle is zaterdag op ei gen terrein Overijssels voet balkampioen geworden. In de finale won de eredivisieclub met 1-0 van FC Twente, dat in de komende competitie in de eerste divisie uitkomt. In de wedstrijd om de derde plaats won Heracles met 2-0 van Go Ahead Eagles. Het voor 5500 gespeelde duel tussen PEC Zwolle en FC Twente was in de eerste helft van een goed gehalte. PEC kwam vlak voor rust door Kamstra op 1-0. In de tweede helft opereerde de Zwolse club voorzichtiger. Twente miste de kracht om langszij te komen. Heracles versloeg in de strijd om de derde en vierde plaats voor 3000 kijkers Go Ahead Eagles met 2-0. De schutters waren Oostrom en Schepers. Gelderland De Graafschap heeft in Arn hem het toernooi om de Gel derland Cup gewonnen. De Doetinchemse eerste-divisie- club versloeg in de finale Wa- geningen met 5-1. Leeuwerik opende namens De Graafschap de score, waarna Van der Pol gelijk maakte. Nog voor de rust hielp Peitsman De Graaf schap opnieuw aan een voor sprong. De Doetinchemmers voerden de score op tot 5-1 via Galgenbeld (2x) en Cooke. Eerder hadden de 1500 toe schouwers NEC derde zien worden ten koste van Vitesse. Na de normale speeltijd was de stand 1-1 (doelpunten van Van der Akker voor Vitesse en Heisper voor NEC). De Nij meegse club won na straf schoppen. Limburg Fortuna Sittard legde beslag op de Limburg Cup door op ei gen terrein met 4-3 van Roda JC te winnen. Door René Hof man nam Roda JC overigens een voorsprong van 2-0, waar na Degens door een eigen doelpunt de marge halveerde. Van der Ven bracht de stand op 1-3, waar de thuisclub met succes een eindspurt inzette. Via Koevermans en tweemaal Smeets zagen 8000 toeschou wers Fortuna S alsnog zege vieren. DORTMUND De wielerploeg van Peter Post heeft de semi-klassieker om de Union-Prijs in Dortmund volledig beheerst. Theo de Rooy won voor het tweede achtereenvolgende jaar, op een seconde gevolgd door Gerard Velscholten. Als derde, op 21 seconden, pas seerde Adri van der Poel de finish. De vierde en vijfde plaats waren opnieuw voor renners van de Nederland se ploeg, doordat De Keulenaar en Van Vliet even la ter over de eindstreep kwamen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11