„Bij mensenroof zijn hoge straffen nodig" f*"SIJTHOFFPERS Ik liet Gelli vrij afSIJTHOFF PERS 350.' Westduitse neo-fascisten voeren campagne tegen Turken op Bewaker bekent: BERLIJN NNENLAND/BUITENLAND fieidóeSotnfwl ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1983 PAGINA 7 s» ■■ore TERDAM De zeesleper irdzee" van Smit Internatio- in Rotterdam gaat dezer da- beginnen aan een non-stop- eis van 15.000 mijl met aan trossen de Griekse tanker ■os". De Nederlandse sleper de tanker van Piraeus naar /an brengen, waar de „Gla- zal worden gesloopt. De lan- ileepreis gaat via Kaap de de Hoop en zal ongeveer maanden duren. Tijdens de zal de „Noordzee" geen ha- binnenlopen om te bunke- maar de brandstof krijgen Ie „Glaros", die 2.000 ton olie b tanks meevoert. in-stop sleep 15.000 mijl Nettowinst Amrobank 22 pet hoger AMSTERDAM De Amrobank heeft in het eerste halfjaar van 1983 het brutore- sultaat met ruim 50 pet zien stijgen van ƒ419,5 tot ƒ631,6 min. De nettowinst steeg veel minder namelijk met 21,8 pet tot 105,6 min als gevolg van een weer zeer hoge toevoeging aan de stroppenpot, aldus de bank. Omdat voor geheel 1982 op een redelijke stijging van de nettowinst wordt gerekend is besloten een deel van het halfjaardividend in de vorm van aandelen ter beschikking te stellen. De baten stegen met 19,8 pet tot 1705 min. Deze toeneming werd vooral bereikt door verbetering van de rentemarge en was verder te danken aan gestegen provi sieopbrengsten. De kosten groeiden met 7 pet tot 1073,4 min. Politie arresteert hoofdverdachte van overval in Avignon AVIGNON De Franse politie heeft giste ren in de Zuidfranse stad Montpellier Chris tian Paris gearresteerd, zo is uit goedinge- lichte bronnen in Avignon vernomen. Paris is een van de hoofdverdachten van het bloedbad in een hotel Avignon, dat vorige week plaatsvond en waarbij twee Nederlan ders werden gedood. Paris was enkele dagen voor de overval met de vermoedelijke hoofddader Jean Roussel gesignaleerd. Rous- sel werd na de actie in de buurt van het ho tel ingerekend met een wapen in de hand. Een vermoedelijke medeplichtige, Jacques Gouttenoire, werd later vermoord in de buurt van Arles, bij Avignon, gevonden. Pa ris was een kennis van Gouttenoire. Christian Paris, een van de hoofd verdachte van de bloedige overval in Avignon. Pensioenfondsen hebben een derde van Wereldhave ZEIST De pensioenfondsen PGGM en PVM hebben van een institutionele belegger een pakket van bijna 400.000 ge wone aandelen in de beleg gingsmaatschappij Wereldhave verworven. Door deze transac tie hebben de beide pensioen fondsen hun belang in We reldhave tot 33 pet uitgebreid, zo hebben de fondsen bekend gemaakt. De afgelopen dagen zijn op de effectenbeurs weer grote omzetten in Wereldhave behaald. Gisteren werd weer voor zo'n 9 min omgezet. I jaar tegen ioodschappen- $ngen" EN BOSCH De J/aalf jaar gevange- i25 sstraf die de Bos- ?6 he officier mr. R. eters gisteren tegen vierde verdachte ïtvoerder van me- •ouw Toos van der alk eiste, kwam '^prd aan. ■anco Cat-Berro (33) t het Westduitse Kon- inz vond die eis veel zwaar. Hij kreeg 665 eun van zijn advocaat, r. D. Mosckowicz, die in gevangenisstraf van eer dan drie jaren mmenselijk" en on- !^nnig" vond. Hij zei dat i2pt doel van generale reventie niet mag gaan n koste van de ver- ..aPchte- 29ilkens weer verklaarde at-Berro dat hij slechts ssenschakel was ge- eest. Hij had alleen wat „boodschap- i22pn" doorgegeven. Die ak vond hij zelf „onbe- ngrijk". Maar de offi- soper wenste hem niet te ;loven. Cat-Berro was oor hem een van de oofdverdachten. Hij had kidnapping niet alleen 'gvuldig mee voorbe- i2®id maar ook daadwer- lijk mee uitgevoerd, endien was Cat-Ber- man die én als be- ker van mevrouw 2Ö|an der Valk was opge laden én het losgeld van 607yaalf miljoen met To- 3Qiei (eis tien jaar) en de n7fg voortvluchtige Ma- lli heeft opgehaald. „In ?zen is zijn rol niet an- rs geweest dan die van Jj ivelli", vond de offi- i er. Ravelli kreeg, als meld, eveneens een eis 155 ,n twaalf jaren te ho- JOEP VAN DEN NIEUWENHUYZEN, WOORDVOERDER FAMILIE VAN DER VALK: NULAND ,,Een men- uitgedeeld, wat zijn of haar senleven telt nauwelijks aandeel ook is geweest. Maar voor ontvoerders. Ze wil- c*e. kidnappers van mijn jschoonmoeder hadden zich len gewoon zaken doen. deerüjk vergist. Zij spraken riet is alsot je over een 0Ver twaalf jaar als maximum ouwe fiets of over een mi- straf, maar die is zestien jaar. crofilmpje praat. Als te- Dat zit zo: op mensenroof staat genpartij moet je daarom twaalf jaar, en op afpersing ook zakelijk blijven, al eveneens. Dat zou dus 24 jaar ui j moeten worden. Maar in de blijf je wèl praten over de strafwet staat, dat in zulke ge. ellende die over je familie vallen voor afpersing een der- wordt uitgestort". Strikt zakelijk praat Joep van den Nieuwenhuyzen (27), de woordvoerder van de familie Van der Valk na, over de zo veel opschudding verwekken de ontvoering van zijn schoon moeder, mevrouw Toos van der Valk. Velen, vooral kapi taalkrachtige mensen, belden hem op en vroegen zich ang stig af: „Waar gaan we naar toe in ons land als zulke ont voeringen schering en inslag worden?" de van de maximumstraf kan worden opgelegd. Zestien jaar dus. Mooi zo, die lieden had den zich vergist..." Met de geëiste straffen is Joep wel ingenomen: „Ik vind ook dat je voor bruten de maxima le straf van zestien jaar moet bewaren, dus voor de lui die mishandeling plegen. Maar ja, ook mijn schoonmoeder is mis handeld, zij het dan in geeste lijke zin. Ze heeft er nog altijd last van. Er zijn ups en downs Nu, tijdens de berechting Mevr. Van der Valk zoals zij na haar vrijlating in decem ber verscheen op een persconferentie in motel Nuland. Joep: „Als je zulke Italiaanse die lui, worden oude wonden toestanden in ons land krijgt, en je komt er als ontvoerder ongestraft af, dan is het hek van de dam. Er is volgens mij maar één manier om (buiten landse) ontvoerders af te schrikken, en dat is hoge straf fen uitdelen. De ontvoerders van mijn schoonmoeder zeiden haar, dat ze óók naqr Neder land waren gekomen omdat de straffen hier laag zouden zijn in vergelijking met Italië. Daar wordt zonder pardon aan iedere ontvoerder twintig jaar tlre voordelig0 vakantieaanbieding v. 0 DAGEN COSTA DRAVA voor slechts ^0 ^0 ^01 per persoon 92,1 basis van een 2-persoonskamer met douche, tollet en balkon en ^■pl-PENSION vana' hel ontbijt op de 2e dag t/m het lunchpakket op de IJ?? verblijft In MALGRAT DE MAR, een gezellige, gemoedelijke badplaats, ^elke nog niet door het massatoerisme is aangetast. Het hotel SORRA 0 'OR (met zonneterras, zwembad, lounge, T.V., litt en internationale ,6jkiken) ligt 25 meter van het strand aan een ca. 2 km lange boulevard, 11 de meeste hotels, bars, restaurants, nachtclubs en winkels liggen het 's avonds gezellig druk is. Malgrat heeft een mooi zandstrand 11 et verspreide groepjes pijnbomen. kunt er vele takken van watersport beoefenen. Het station ligt nabij het >tel zodat ook bijv. een bezoek aan Blanes (tropische tuinen) en Qn ARCELONA (de op èèn na grootste stad van Spanje) tot de ogelijkheden behoort. j nze doorlopend ter plaatse aanwezige Nederlandse hostess zal u r gaarne alle gewenste Inlichtingen verstrekken, vertrekt per super de luxe touringcar van MAASKANT REIZEN (voorzien in tollet, bar, t.v. en video) rond het middaguur uit Den Haag en )tterdam. Aankomst in Malgrat de andere dag omstreeks 9 uur v.m. 102 Idens de reis wordt gedurende de nacht dooraereden. De vertrekdata n maandag 5, 12, 19 en 26 september 1983. De toeslag voor een 1- rsoonskamer bedraagt 60.- per week Reisverzekering: 20.- ƒ5.- kosten, mulerlngsverzekering: 12.25 6.- kosten.. lichtingen en boekingen: telefonisch onder no. 070-190.882 (van 7 aandag t/m vrijdag van 9 tot 13 uur) of persoonlijk In onze stadsvestlglng Hilstraat 71. Den Haag (op de hoek van het Spui). POSTBUS 18050 2500 AA 's-GRAVENHAGE TEL. 070-190882 opengereten. Zij kan niet ver geten, wat de laatste bedrei ging van de ontvoerders is ge weest, namelijk: „Ook al krij gen we twintig jaar gevange nisstraf, als je de politie erbij haalt, vermoorden we jullie en de kinderen". „Ja, die bedreiging geldt voor mij ook. Ik wil niet zeggen, dat ik me er niets van aantrek, maar er elk uur aan denken doe ik toch niet. Kijk, toen la ter een brand in Motel Nuland woedde, dacht ik, dat ze tóch weer hadden toegeslagen. Er viel niets te bewijzen, maar voor mij was het brandstich ting. Kortsluiting was uitgeslo ten. In tien minuten tijd was het hier een gigantische vuur zee. Dat moet zijn aangesto ken; kan niet anders. Ik zeg niet, dat de nog vrij rondlo pende ontvoerders dat hebben gedaan, maar toeval was wèl, dat er die avond drie Italianen op het terras zaten, van wie er twee telkens naar binnen gin gen. Maar ja, bewijzen he...? Nergens schrikken ze voor te rug. Blijkbaar zijn de andere ontvoerders bang, dat er nog meer bewijzen tegen hen wor den gevonden. Misschien wil len ze wel blijven intimideren. Het zijn echt zware jongens, tegen wie je je onmogelijk kunt beschermen". „Nog dagelijks is mijn schoon vader, Gerard van der Valk, bezig met de verdwenen mil joenen. We missen nog elf mil joen, waardoor het bedrijf toch wel in een hoop problemen is geraakt. Noodzakelijke en reeds geprogrammeerde inves teringen zullen moeten wor den bijgesteld. Het losgeld leenden we van de bank, en daarvoor moeten we nu per jaar een half miljoen aan rente betalen. Dat is niet niks. We zullen nog heel wat kopjes koffie moeten verkopen, wil len we weer op een normaal peil komen. Mijn schoonvader is verbitterd, ja. Wij beginnen een civiele procedure tegen alle (gepakte) ontvoerders. Er is beslag gelegd op hun bezit tingen en samen weten ze 80.000 gulden bij elkaar te krij gen. Dat is wel een druppeltje, maar ze moeten volledig kaal worden geplukt. Dat willen we niet alleen uit genoegdoe ning, maar ook om anderen af te schrikken". „Het was hun eigen vrije keu ze, hun vrije wil, dat ze aan de ontvoering meededen. Een ad vocaat zei, dat de één de ander onder dwang had laten mee doen. Onzin! Ze wisten alle maal waarom en om wie het ging. Ze hadden allemaal ook „nee" kunnen zeggen, maar wel bewust sloten ze zich aan. Het ging om geld, om grof geld.' Een klare zaak. En de vraag is nou maar: wie is de volgende? Veel mensen heb ben beschermingsmiddelen ge kocht, maar die helpen nau welijks. Je kunt je onmogelijk beschermen je kunt zo uit je auto worden gesleurd. Daarom vinden we, dat er een aparte ontvoeringswet moet komen. Nederland moet andere lan den volgen. Hoge straffen ter afschrikking, want de uitvoe ring van een ontvoering is verschrikkelijk gemakkelijk!" BOB BIRZA Kohl: Europese landen beslissen niet over gebruik van nieuwe kernwapens BONN Bondskanselier Kohl acht de kans klein dat de Europese landen, waar te zij ner tijd mogelijk nieuwe Ame rikaanse kernraketten worden gestationeerd, het medebeslis singsrecht krijgen over het af vuren van deze kernwapens. Kohl zei dit gisteren voor de Westduitse televisie. Eerder sprak CSU-leider Strauss zich uit voor het zoge heten „dual key"-systeem, waarbij de landen waar de nieuwe middellange afstands raketten zullen komen te staan het vetorecht krijgen over het gebruik ervan. i de Turken te intimi- In een dreigbrief die begin au- (Van onze correspondent Gerard Kessels) BONN De bedreigingen van neo-fascisten tegen Turken in West-Duitsland nemen toe. Nieuw is dat Turken brieven toegestuurd krijgen, waarin hen „nog één jaar" de tijd ge geven wordt het land te verla ten. De brieven zijn vaak voorzien van hakenkruisen. In de rond gestuurde pamfletten worden de Duitsers opgeroepen „niet Hamburg een brief, waarin ken wonen over dergelijke voorbeelden. Uit het feit dat het woordgebruik in de dreig brieven en pamfletten vaak gustus in Frankfurt werd ver- hetzelfde is leidt de bond af stuurd heette het: „Op 1 janua- dat het om een gecoördineerde ri 1984 is het zover! Arme Tur- extreem-rechtse campagne ken, arme kinderen van bui- gaat. tenlanders". Ook deze brief was voorzien van een haken- Een woordvoerder van de jus titie in Frankfurt heeft de op- bij Turken te kopen". Volgens de vakbond IG Metall is er momenteel sprake van een gerichte landelijke cam- kruis. In juni bracht de postbo- vattingen van de vakbond reeds bevestigd. De toename van de vreemdelingenhaat blijkt ook uit het voortdurend stijgende aantal strafzaken te gen rechts-radicalen, aldus de alle Turken werden opgeroe pen „uit Duitsland te verdwij- w nen". De IG Metall beschikt woordvoerder van de justitie uit bijna elke stad waar Tur- in Frankfurt. EMELS Politie roept bevolking te hulp ROZENDAAL De rijkspolitie heeft de bevolking van de Gel derse gemeente Rozendaal (bij Arnhem) te hulp geroepen bij hel onderzoek naar de explosie van een handgranaat, die op woens dagavond 27 juli bij het Rozendaalse politiebureau naar binnen werd gegooid en daar grote schade aanrichte. In Rozendaal en een deel van het aangrenzende Velp zijn huis-aan-huis enkele duizenden vragenformulieren bezorgd, waarin de politie vraagt of iemand iets gezien of gehoord heeft. Volgens de politie zit het onderzoek vrijwel vast. Aan de hand van gevonden resten heb ben experts geconcludeerd, dat de handgranaat vrijwel zeker van buitenlandse makelij is. In Utrecht is de stationstraverse van het Centraal Station giste ren twee uur afgezet geweest na een bommelding. In een baga- gekluis werd een handgranaat zonder springstof aangetroffen Het treinverkeer heeft geen hinder gehad van de bommelding. Reagan: „Cubaanse volk is verraden" TAMPA De Amerikaanse president Reagan heeft gister avond de Cubaanse leider Ca stro veroordeeld en verklaard dat het „ons duur zal komen te staan, wanneer wij de onrust in Midden-Amerika negeren". Reagan benadrukte vervol gens, dat „ons land vandaag op dit moment voor een uiterst belangrijke uitdaging staat". Reagan suggereerde in zijn toespraak dat de Midden- Amerikaanse landen eenzelfde lot als Cuba zou zijn bescho ren, als de VS hen niet zouden helpen in hun strijd tegen het communisme. „Onder het be wind van Castro is Cuba de economische kreupele van dit halfrond geworden", aldus de president. Volgens hem „ver koopt de Cubaanse regering haar jonge mannen als voer voor Sovjet kanonnen in ruil voor omvangrijke subsidies zonder welke Cuba niet zou .kunnen overleven". „Het Cubaanse volk is verra den. Het heeft vrijheid noch materiële goederen. De enige zaken die er vandaag de dag in overvloed zijn, zijn leuzen, wapens, onderdrukking en te korten", aldus Reagan. 0,0, (Van onze correspondent Cees Manders) ROME De leider van de beruchte vrijmetselaarsloge P-2, Lichio Gelli, is afgelopen woensdag niet uit de ge vangenis in Genève ontvoerd, maar wist te ontsnappen. Dit is gisteren door de Zwitserse politie bekendge maakt. Gelli heeft de weg van de minste weerstand gekozen: Hij heeft een van zijn bewakers met 20.000 Zwitserse franken omgekocht. Vervolgens is Gelli met zijn „bewaker" de streng bewaakte ge vangenis uitgewandeld. In zijn cel liet hij enige sporen achter, die moesten wijzen op een ontvoering. Eenmaal buiten de ge vangenismuren heeft Gelli rustig in de auto van de omgekochte bewaker zitten wachten tot deze zijn dienst beëindigd had. Daarna zijp ze samen de nabijgelegen Franse grens gepasseerd, voorzien van geldige legitimatiepapieren. De Zwitserse politie is achter deze feiten gekomen, dankzij een volledige bekentenis van de omgekochte bewaker. Wat er ver der met Gelli aan de Franse kant van de grens is gebeurd, heeft de bewaker niet kunnen zeggen, want hij heeft Gelli ergens af gezet en is teruggereden naar Zwitserland. Deze nogal alledaagse ontknoping van het mysterie van Gelli's verdwijning heeft zo mogelijk nog meer ontsteltenis gewekt in Rome dan de verdwijning zelf. Donderdag nog ging de Italiaan se regering er van uit dat Gelli was ontvoerd of ontsnapt met behulp van een commando, een helikopter en zelfs een privé vliegtuig. Nu blijken de feiten ineens veel minder geheimzinnig te zijn, tenminste als de omgekochte bewaker de waarheid spreekt. Twijfel over zijn verklaringen blijft, want ze zijn eigenlijk te simpel om waar te zijn. Dat een bewaker de hele operatie heeft uitgevoerd is onwaarschijnlijk, evenals het feit dat hij zijn vrij heid en zijn arbeidsplaats heeft willen riskeren voor de somma van 20.000 Zwitserse franken De vraag naar de gevonden lopers en de wat knullig aangebrachte gaten in de omheiningen wordt zo ook niet beantwoord. Maar het meest onbegrijpelijk is dat de gevangenis van Champ Dollon niet beter bewaakt was, zeker niet nadat er maanden terug al tips bij de politie waren binnen gekomen over een door Gelli geplande ontsnappingspoging. Waarom hij verdween ligt voor de hand: over enkele dagen had hij zullen worden uitgeleverd aan de Italiaanse justitie om zich te verantwoorden voor de staatsondermijnende activiteiten waarin zijn geheime vrijmetselaarsloge P-2 zich had gespeciali seerd. Het is dan ook aannemelijk dat Gelli's vlucht mogelijk is gemaakt door die lieden die alles hadden te verliezen bij zijn tocht naar de Italiaanse kerkers. In Italië wordt er van uitge gaan dat Gelli achter de schermen van de Italiaanse economi sche en politieke wereld nog een belangrijke positie inneemt en deze invloed zeker zou aanwenden om zijn privé belangen veilig te stellen. Gelli's naam blijft verbonden met die van Calvi (de in Londen zo mysterieus omgekomen Milanese topbankier), met de in op spraak gebrachte Vaticaanse bank, met nog actieve Argentijnse generaals, met de maffia en met de rechtse terreur in Italië. „Wapen van Amsterdam" mogelijk naar Nederland AMSTERDAM Het wrak geregeld kan worden moet er van het VOC-schip „Het wa- éen oplossing komen pen van Amsterdam", dat voor de zuidkust van IJsland sinds 1667 tien meter diep onder het zand bedolven ligt, wordt na de berging ervan volgend jaar misschien naar Nederland ge transporteerd. De Nederlandse vraag wie nu eigenlijk eige naar van het wrak is. Beide landen claimen dat eigenaar schap. De verwachtingen omtrent het wrak zijn hoog gespannen. Er bestaat alle kans dat een vrij- ambassadeur in IJsland, jhr wel compleet en intact schip mr J.L.R. Huydecoper, ver klaarde gisteren in Amster dam dat enkele ministers van IJsland voor deze gedachte zijn, aangezien IJsland vrijwel geen mogelijkheden heeft om het schip zelf te conserveren en te bewaren in een museum. Voordat hierover echter iets ADVERTENTIE Met uw krant naar Maandag 22 augustus a.s. vertrekken we (om 7 uur uit Den Haag en 7.30 uur uit Rotterdam) per luxe touringcar van Maaskant voor een 4-daagse reis naar West- en Oost- Berlijn. Voor wie deze stad nog niet eerder bezocht een bijzondere belevenis. In West-Berlijn verblijven we op basis van halfpension logies, ontbijt en diner) in hotel Igel. Alle kamers hebben douche en toilet. Het programma biedt dinsdagmorgen gelegenheid tot winkelen, terwijl in de middag onder leiding van een Ne derlandse gids een bezoek wordt gebracht aan diverse markante punten als Potsdamerplatz, Monument Plöt- zensee, Kurfürstendamm etc. Woensdag gaan we via „Checkpoint Charlie" door de muur naar Oost-Berlijn en bezoeken o.a. de Brandenbur ger Tor, Alexanderplatz en het Treptow Monument. Er wordt weer in West-Berlijn overnacht, waarna donderdag de terugreis wordt aanvaard. Deze interessante en leerzame reis kost 295,- per persoon op basis van een 2-persoons kamer met douche en toilet en half pension 3x diner, logies en ontbijt). Combinatie reisverzekering '8,- p.p. 5,-. Een geldig paspoort is vereist. BOEKINGEN: telefonisch onder no. 190882 (van maan dag t/m vrijdag van 9 tot 13 uur) of persoonlijk in onze stadsvestiging Spuistraat 71, Den Haag (op de hoek van het Spui). POSTBUS 16050, 2500 AA •s-GRAVENHAGE TEL. 070-190882 (MAANDAG T/M VRIJDAG TUSSEN 9 EN 13 UUR) tevoorschijn zal komen. Het zand ter plaatse is van een zo danige samenstelling dat het hout al die eeuwen nauwelijks is aangetast. Het is evenwel nog niet duidelijk wat voor la ding het schip aan boord had. „Het wapen van Amsterdam" was in 1667 op de thuisreis en had dus veel Oosterse goede ren aan boord. Maar ook is het mogelijk dat er ruwe diaman ten aan boord waren. IJslan- ders stellen nadrukkelijk dat het de bergers niet om de la ding gaat, maar slechts om de historische waarde van het schip. Overigens is tot nu toe van IJslandse zijde geen ar cheologische begeleiding aan wezig geweest. „Stel BV-eigenaren bij faillissement zelf aansprakelijk" (Van onze sociaal- economische redactie) DEN HAAG De werkge versorganisaties in ons land pleiten ervoor dat de directeu ren of eigenaren van een Be sloten Vennootschap persoon lijk aansprakelijk worden voor schulden, echter alleen in ge val van een faillissement. Dat laatste houdt verband met de mening van de werkgevers dat alleen dan sprake kan zijn van misbruik. Het een en ander blijkt uit een brief van de werkgevers aan de Tweede Kamer. Nu is het zo dat op de directie van een BV of andere perso nen achter die organsiatie niets of nauwelijks iets ver haald kan worden bij faillisse ment. Dat komt voort uit de wettelijke regel dat schuldei sers alleen aanspraak kunnen maken op het vermogen van de vennootschap. Uit een on derzoek van het ministerie van Justitie is gebleken dat er veel misbruik wordt gemaakt van de BV-vorm, bijvoorbeeld door niet of te weinig sociale premies of belasting te betalen, Voor de Tweede Kamer is dat aanleiding geweest de regering bij motie te verzoeken hier iets tegen te doen. Zo ligt er en voorstel van de VVD'er Lin- schoten om bij overdracht van NV's en BV's een verklaring van „geen bezwaar" te eisen van Justitie. De werkgevers zien dit als een veel te kostba re en omslachtige procedure en „een diep ingrijpen in de eigendomsverhoudingen". „De rechtmatige aandeelhouder voelt zich geïrriteerd, de bui tenlander begrijpt het niet. Nederland plaatst zich hier mee in een uitzonderingsposi tie".

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7