teressant „debuut" I van Nouchka van Brakel Fela Kuti gebruikt muziek als wapen Documentaire over Bijlmer blijft steken in heroïne Nederlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's ia idADIO/TELEVISIE CcidóöSouocmt DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1983 PAGINA 1L n DCC in „Veronica Popnacht'' JLVERSUM De uit Engeland afkomstige Hr mel s'n8^e "Feel The Love" mo- ^"ïnteel hoog genoteerd staat in de Nederlandse j|P Veertig, is een van de drie groepen, die 30 N.- btember optreedt in de tweede „Veronica j®pnachtDe twee andere bands zijn de En- lerdejjg Spancjau Ballet en de Jamaïcaanse reg- rech|Zanger Peter Tosh. nes"tt programma wordt rechtstreeks uitgezonden radio en televisie vanuit het Ahoy' Sportpa- De presentatie is in handen van Lex Har- ^"hg. De radio-uitzending die om kwart over e' begint op Hilversum 3 en tot vier uur de Igende morgen zal duren, wordt na twaalf voortgezet oj> Hilversum 1. Het besluit om en p tweede popnacht te houden, werd volgens ironica genomen omdat de eerste een groot :ces was. traf- Duitse tv: TROS-reportage bedoeld om hak te zetten fVan onze correspondent Gerard Kessels) BONN Een Heerlense prive-detective, Ben Zuidema, heeft volgens een verslaggever van de Westduitse televisie zijn persoonlijke wrok uitgeleefd bij de totstandkoming van een film pje, dat eind juli door de TROS is uitgezonden. Samen met de TROS en het weekblad Panora ma heeft hij de Duitse politie in de val laten lo pen. Zuidema heeft via een tussenpersoon een commissaris van het Bundes Kriminal Amt (BKA) in Wiesbaden naar Heerlen gelokt. De ontmoeting, waarbij het ging om een transactie met cocaine werd gefilmd door de TROS. De film werd later gebruikt om „aan te tonen" dat de Duitse politie op eigen houtje in Neder land actief is om handelaren in verdovende middelen te pakken te krijgen. Duitse politie mensen, vermomd als dealers zouden Neder landse drugshandelaren naar Duitsland lokken om ze daar te arresteren. Volgens het actualitei tenprogramma „Tages Themen" van de Duitse televisie koestert Zuidema een wrok tegen het Bundes Kriminal Amt. Sinds 1978 weigert het BKA van Zuidema's diensten gebruik te maken omdat hij niet betrouwbaar zou zijn. De cocaï- ne-transactie in Heerlen werd volgens Tages Themen door Zuidema in scène gezet om het BKA een hak te zetten. De langharige commissaris Boos van het BKA, die onder de schuilnaam Fiffi naar Heerlen kwam, blijkt zijn komst overigens van tevoren bij de politie in Heerlen te hebben gemeld. Dat verklaarde woordvoerder Jos Ariaans van de Heerlense politie in het actualiteitenprogram ma. De redactie van Tages Themen was gisteren de hele dag in de weer om Wibo van der Linden van de TROS te pakken te krijgen. „Maar hij speelde verstoppertje", zo werd er gezegd. Proef met leeswijzer bij nieuws voor doven HILVERSUM De redactie van het nieuws voor doven en slechthorenden neemt vanaf maandag een proef met een zogenaamde leeswijzer. Deze bestaat uit een verticale balk van de zelfde (lichtblauwe) kleur als de letters van de teksten. Deze balk (links in beeld) wordt gelijkmatig korter naar mate de tijd ver strijkt. Op deze wijze wordt aangegeven, hoever de lezer moet zijn om het bericht op tijd uit te kunnen lezen. De proef duurt tot 1 september. In die tijd moet blijken of de leeswijzer wel of niet behulpzaam is bij het lezen van de berichten. Het onderzoek wordt verricht door de afdeling Kijk- en Luister onderzoek van de NOS. |(LVERSUM Toen re- ïse Nouchka van jtakel met „Het debuut", j n verfilming van Hester I bach's gelijknamige ro- Ipn, haar eerste avond- Ijllende speelfilm maak- was dat allerminst een Jjbuut. In een aantal kór- lire films, beginnend met [Baby in de boom" had zij aangetoond het vak |>ed onder de knie te ^bben. Met „Het debuut" Morgenavond op Ned. ,om 23.50 uur jvaagde echter de sprong naar ft „grotere werk". Pro- licent Matthijs van Hey- jngen zag terecht iveel mogelijkheden in louchka, dat hij haar la- }r het kolossale karwei m Frederik van Eeden's Van de koele meren des pods" te verfilmen toe- fertrouwde. [ergeleken met laatstgenoem- |e film, met al zijn figuratie ri costumering en niet te ver- fcten de wel zeer ingewikkel- je rol van Renée Soutendijk, l„Het debuut" eigenlijk een ltd simpele film. Vlak voor de kerstvakantie van de 14-ja- pge Carolien een opvallen- rol van Marina de Graaf rijgen haar ouders Dolf de g.^lries en Kitty Courbois be- ionè,e^ van een ste* 0U(*e vrien- t en?n, die met vakantie uit een r de/nkaans ontwikkelingsland mg^er zÜn gekomen. Door een aaJevalligheid komt de ruim npertigjarige man Hugo in li chamelijk contact met het veertienjarige meisje, wat bij haar tot gevolg heeft, dat zij vastbesloten wordt de veel ou dere Hugo te verleiden.... Haar ouders hebben niets in de gaten en Hugo, gespeeld door Gerard Cox, weet met de situatie niet erg raad, zeker niet als Carolien zich tijdens een etentje „volwassen" tracht te gedragen. Pleuni Touw speelt de wat cynische echtge note van Hugo, die het alle maal maar bekijkt. Nouchka van Brakel's ver dienste is, dat ook zij deze plot selinge gepassioneerde jeugd liefde van een veertienjarige afstandelijk bekijkt. Geen op gewonden scènes, maar het observeren van een situatie, die geen enkele toekomst heeft. Vader Dolf de Vries heeft helemaal niets in de ga ten en ziet Carolien als een spontane tiener, moeder Kitty Courbois heeft in de slotscène het afscheid tussen Carolien en Hugo, die weer terug moet naar zijn werk enige ver moedens. Om met zo'n mager gegeven een film van anderhalf uur te maken, is een zware opgave en Nouchka van Brakel's „Het debuut" heeft dan ook zijn in zinkingen, waarin de spanning wegvalt, maar als geheel doet de film sympathiek aan met vaak heel subtiele milieu-ob servaties. In „Van de koele meren des doods" moest Nouchka van Brakel als regisseuse meer re gisters opentrekken en wie die film heeft gezien, zal ontdek ken dat in „Het debuut" de ba sis werd gelegd voor deze re- Marina de Graaf speelt in de Nederlandse speelfilm „Het debuut" het 14-jarige meisje Carolien. AMSTERDAM Voor de uit Nigeria afkomstige Fela Anikulapo Kuti is muziek meer dan amuse ment. De musicus be schouwt zijn platen en concerten als een politie ke manifestatie voor het Afrikanisme. In zijn tek sten en aankondigingen haalt hij dan ook meerma len de westerse onder drukking en het gebrek aan communicatie tussen Afrika en het welvarende Westen aan. Zijn gebruik van „muziek als wapen" werd het onderwerp van een Britse documentaire, die vanavond op België BRT 1 om 21.00 uur in „Panorama" wordt uitge zonden. Fela Kuti, die zo'n tachtig el pees op zijn naam heeft staan (terwijl hij op de Nigeriaanse staatsradio niet wordt ge draaid) wordt in eigen land verafgod. Je zou hem de Afri kaanse Mick Jagger kunnen noemen hoewel de Rolling Stone niet politiek actief is en Fela Kuti wel. Juist zijn poli tieke en filosofische ideeën hebben hem in Nigeria een su per-ster gemaakt. Een aantal jaren geleden deed hij zelfs mee aan de Nigeriaanse presi dentsverkiezingen. Fela: „Ik vond dat na dertien jaar de militaire dictatuur maar eens afgelopen moest zijn". Zijn partij werd echter vlak voor de verkiezingen gedis kwalificeerd. „Op het laatste moment werd een aantal re gels veranderd, waardoor mijn partij niet kon meedoen. Die veranderingen werden aange bracht omdat ze wisten dat ik meer kans maakte dan wie ook om de verkiezingen te winnen". Fela haalt in zijn geboorteland regelmatig de voorpagina's van de kranten. Zo trouwde hij in één keer met zevenen twintig vrouwen en werd zijn huis door gewapende militai ren verwoest waardoor zijn so ciale experiment, de Kalakuta- republiek, onmogelijk werd. De muzikant zette zijn eerste stappen in de muziek in Lagos. Aan het begin van de jaren zestig verhuisde hij naar Lon den om aan de universiteit muziek te studeren. Achttien maanden later stond hij echter weer op straat omdat hij zich té veel met jazzmuziek bezig hield. Terug in Afrika richtte hij Africa 70 op. Met deze groep bezingt hij de slechte omstandigheden waarin veel Afrikaners leven en de politie ke dwaasheden van militaire en burgerregimes. HANS PIËT HILVERSUM Tweehonderd heroïneverslaafden terroriseren een stadsdeel met vijftigduizend inwoners. Zesduizend inbraken in auto's vorig jaar, vierduizend inbraken in huizen. Een stijging van de kleine crimina liteit met dertig procent, vijf maal het Amsterdamse gemiddelde. Winkelier Van der Werff: „Er is geen aar digheid meer aan. Er wordt meer gestolen dan ver kocht. Dertig inbraken heb ik al gehad. Drie verzekè- - ringen hebben me eruit gegooid. Nu zit ik met een ei gen risico van tienduizend gulden. De telefoon 's nachts. Wilt u maar komen, er is weer ingebroken". „Hef zevende district", zo luidt de titel van een reportage over de oorspronkelijke opzet van de Bijlmermeer (zondag Ned. II om 22.05 uur). Maker van het programma is de 24- jarige Gert Berg. Voor het verzamelen van de feiten heeft Ton van Dijk getekend, dezelfde die zich „de Pietje Bell van de Nederlandse journalistiek" noemde, toen hij nog hoofdrè- dakteur was van het geen middel tot opschudding schuwen de blad Nieuwe Revu. Wat vonden en wat registreerden zij? „Betonbevolking", la ten zij de uitbater van een kinderboerderij samenvatten. „Mensen, die geïsoleerd zijn van de natuur, die zelfs moeite hebben het verschil tussen een koe en een geit te zien, die niet begrijpen hoe een kip eieren kan leggen, zonder dat er een haan bij loopt". De Amsterdamse Bijlmermeer, aldus ein ders in het programma direkteur Baas van de gemeentelijke dienst huisvesting, wil zorgen dat er in elke woning een plek is voor ieder gezinslid. „Het zijn huizen waarin men geboren kan worden, feest kan vieren en kan sterven". Een bewoner- echter: „Je moet je door een haard van verslaafden heenwer- ken om in je flat te kunnen komen". - Hier schuilt - laten de naar schatting vier miljoen kijkers ge waarschuwd zijn - een gifgroen addertje onder het gras. Tweehonderd heroïneverslaafden in de Bijlmermeer op vijf tigduizend bewoners. Een controlerende greep naar de zak-' calculator leert namelijk, dat dit één verslaafde per 250 be- woners betekent, 0,4 pet. Is dat een haard? Natuurlijk niet. Waarom dan toch het accent op die verslaafden? Waarom spreekt programmamaker Gert Berg in een mondelinge toe lichting op zijn produkt van ..een uitwaaiering; een uitzaai ing van een kankergezwel"? Waarom zegt hij: „Hitier had er wel raad mee geweten; het is de prijs die we betalen voor onze democratie". Waarom? Omdat Gert Berg - mag gevreesd worden - een lekker pro gramma wilde maken en dan is een heroïnespuiter nooit weg. Omdat Gert Berg niet weet dat de Bijlmermeer wereld wijd bekend staat als een met iedere menselijke schaal spot tend stedebouwkundig misbaksel. Omdat Gert Berg - moe ten de kijkers constateren - niet verder kan kijken dan de injectienaald lang is. Het bankroet van de als mondiaal woonmodel opgezette Bijl mermeer - een miljardenaffaire vergeleken waarbij de bok- kesprongen van pensioenfondsen of Slavenburgse Banken ineenschrompelen tot het formaat van de afgedankte cent - is een hoogst serieus gegeven. Planologen en architecten in de hele wereld liggen er wakker van. Hoe kon dat gebeuren? Hoe voorkomen we een herhaling? Daarvan echter vindt men in de 25 minuten durende Veronica-documentaire niets terug. Het programma wil de kijker slechts wijsmaken: als er een oplossing zou komen voor die 200 verslaafden, dan zou de Bijlmermeer weer in bloei staan. Hetgeen het programma - stempelt tot vooroordeel-bevorderend in de meest bedenke lijke graad. PIET SNOEREN ïDERLAND 1 EN" NEDERLAND 2 1.15 Hier en nu. Sinds 1870 in Nederland de doodstraf -*• (geschaft. Maar nu de laatste iren de criminaliteit toeneemt n de vergrijpen een ernstiger ftrakter krijgen, vragen steeds leer Nederlanders om de her- [voering -ervan. Als resultaat ver-kn een onlangs door het raatpekblad de Nieuwe Revu ge- ideri>uden enquete, kwam een 6-0,brcentage van 45 procent uit ietsB bus van mensen, die meen- Dek^n, dat ernstige misdrijven ppeiet de doodstraf moeten wor- loorBn beloond, dej 6"2 e uitzending van „Hier en nu" laat geheel in het teken van "lyit onderwerp. Voor- en tegen- dejanders zullen in de studio 'yd-lscussiëren, nadat de buiten- alshdse correspondenten van P^ Hier en nu" een overzicht J-^febben gegeven hoe in het 'Jkeüitenland over de doodstraf en"brdt geoordeeld. Ook zal uur orden onderzocht, waarom )et" leeds meer mensen voor de Brinvoering voelen. [jj^E.30 Hill Street Blues. Zoals Bwoonlijk bestaat Frank Furil- i's voornaamste taak uit het (jentje spelen in eigen huis. a de moord op agent Harris faagt zijn partner Santini zich I of hij nog wel agent zal blij- ïn. Hij acht zich niet geschikt Dor het politiewerk. Ook Ren- p heeft de aanslag op zijn le- Bn nog steeds niet goed ver- (erkt. De vrijlating van de da- Er Eddie Hoban zit hem hoog. Barbij zorgt John la Rue voor 6 nodige opschudding. Tegen He regels in neemt hij de jour- aliste Cynthia Chase en haar Bmeraman mee naar een ge spende roofoverval. 18.20 De eerste pijler. Giste ren is in de Oosterschelde de eerste pijlerdam van de storm vloedkering geplaatst. Willem Bemboom verzorgt van dit gi gantische karwei een reporta ge. De pijler is de eerste van een serie van 66 betonnen constructies, die 35 tot 40 me ter hoog zijn en waartussen beweegbare schuiven zullen worden geplaatst. 20.00 De bankiers. Ook in de derde aflevering gaat de strijd om de leiding van de First Mercantile American Bank in alle hevigheid voort. Roscoe Heyward komt steeds meer onder de invloed van de du bieuze Quatermain te staan. Alex Vandervoort, die altijd zo zijn twijfels over de industrieel heeft gehad, besluit een onder zoek naar hem in te stellen. 21.30 De mafia van Sicilië. In het laatste deel van de drie- -delige serie van de NOS over de Italiaanse mafia wordt be licht, dat de grootste vijanden van de mafia in eigen kring ge zocht dienen te worden. De bloedigste slachtingen worden aangericht, als in eigen gelede ren de strijd om de macht wordt gevoerd, hetgeen onaf gebroken wordt gedaan. De vertakkingen van de mafia in Amerika gaan via de twee grootste en machtigste vak bonden naar allerlei sectoren van de Amerikaanse samenle ving, o.a. de casino's in Las Vegas en beleggingsmaat schappijen, zoals die van de fi nanciële expert Meyer Lansky. Door de wijde verbreidheid van de mafia, ook in invloedrijke politieke kringen, blijft de be strijding van het syndicaat een haast onmogelijke zaak. Illy Grant (m) ondervindt aan den lijve dat de kracht van Eu- ipese medicijnen niet is opgewassen tegen die van de in- •emse medicijnmannen. Ned. II om 19.12 uur. Televisie vandaag NEDERLAND 1 AVRO 16.00 De Minibios. Film voor de jeugd: De graaf van Monte Cristo (1). 16.20 Spelfilm. Derde afleve ring. 17.05 Honderd beroemde schilderijen. Zelfportret van Van Gogh. NCRV 18.55 De rose panter. Teken filmserie. 19.00 De jonkvrouw van Avignon. Modern sprookje in zeven delen. Zesde aflevering. 20.00 Journaal. 20.28 Mary Benjamin. Ameri kaanse serie rond een hoofdverpleegster. 21.15 Hier en nu. Aktualitei- ten. 22.05 Kerkepad '83. Route 9: Noord-Brabant. 22.30 Hill Street Blues. Ame rikaanse politieserie. 23.15 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechtho renden. NEDERLAND 2 18.40 19.00 AVRO 19.12 Nieuws voor doven en slechthorenden. De eerste pijler in de Oosterschelde. Repor tage onder voorbehoud. Sesamstraat. Journaal. Het dagboek van een plantersdochter. Engel se serie van Roy Ward. Vierde aflevering. De bankiers. Ameri kaanse serie naar Ar thur Hailey. Derde deel. De mafia van Sicilië. Documentaire serie. Laatste deel. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Laa Fleisc- hmann in laraël. Reportage. 17.00 Matt en Jenny (6). Jeugdserie. 17.25 Geen dag als alle andere. Jeugdse rie. 17.50 Journaal. 18.00 Actualitei ten. Streeknieuws. 18.15 De toe komst in het verschiet. All.: Tot de woestijn ze begraaft. 18.40 Alsje blieft officeel. Afl.: Listig is het leven van een ambtenaar. 19.00 Frans Liszt. Afl.: Hoop en teleurstelling. 20.00 Journaal. Aansl.: Het zevende zintuig (verkeerstips). 20.18 Schroot en koren. Filmreportage over biotrip- pen. 21.00 Ruitenwisser. Cabaret. 21.45 Café op maat. Ontspannings programma. 22.30 Achtergrondinfor matie. 23.00 Walter Ulbricht - de rode Sakser. Documentaire. 23.45 Journaal. DUITSLAND 2 16.30 Vakantiekalender. Vakantie- -activiteiten. 16.50 De kleine zwer ver. Jeugdserie. 17.00 Muziek en techniek. Serie over klank en akoe stiek. 17.30 Journaal. AanslNieuws uit de deelstaten. 17.45 Tele-magazi- ne. Aansl: Journaal. 18.25 De para- grafenwaard. Serie van Thomas Fantl. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Vrolijke muzi kanten. Hitparade volksmuziek. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Redactiebezoek. Gespreksprogramma. 22.35 As en sintels. Amerikaans tv-spei van Haile Gerima (1982). 00.35 Journaal. DUITSLAND 3 WDR: 18.00 Jim Knopf en de wilde 13 (1). Poppenspelserie. 18.30 Het programma met de muis. 19.00 Het aktuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 De graaf van Monte Chrlsto. Ameri kaanse speelfilm van Rowland V. Lee (1934). 22.05 De gouden hongerja ren. Tv-serie van Hans Borgelt. 23.05 Het Brucke-museum Berlijn. Filmre portage. 23.50 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Appie. Tekenfilmserie voor de kleuters. 18.05 Galactica 1980 (4). Amerikaanse SF-serie. 18.50 Rooien en blauwen. Tekenfilmpje. 18.55 Ju kebox. 19.10 Tijdrover: Bridge, stap voor stap (8). Herhaling. 19.20 Libra- do voor het nieuws. Programma van de liberale omroep. 19.40 Overzicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. Aansluitend: Weerbericht. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cultuuractua- liteiten. 20.15 The best of midnight special show. Gastheren: The Beach Boys. 21.00 Panorama zomeredititie. Afl: Nigeriaanse zanger Fela. 21.50 Boos opzet (Malice Aforethougt). Engelse serie naar boek van Francis lies. Tweede aflevering. 22.40 Jour naal. Aansluitend: Coda (muziek). BELGIE BRT 2 Zi, België BRT 1. BELGIE FRANS 1 17.10 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Clne-vacances. Vakantieprogramma voor de jeugd. 18.15 Lollipop. Kinderprogramma. 18.50 En Wallonië et a Bruxelles en couleurs. Spelprogramma. 19.08 Ce eoir. Actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 Le coeur a l'envers. Franse dramatische film van Frank Apprede- ris( 1980). 21.30 Le carrousel aux images. Filmrubriek. 22.20 La danse du sable. Korte film over Marthe Bec- ket. 22.35 Journaal. BELGIE FRANS 2 17.10 Zie België Frans 1. ENGELAND BBC 1 17.20 Play school. 17.45 Heidi. Jeugdserie. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 We are the cham pions. 18.40 Journaal. 19.00 Southe ast at six. 19.20 WK Atletiek. 20.05 Top of the pops. Engelse hitlijsten. 20.40 Fame. 21.30 Tomorrow's world at large. 22.00 Journaal. 22.25 The life and times of David Lloyd George. Serie. 23.25 Campus. 23.55 Tom Jones nowl 00.18 Journaal. 00.20 20th century remembered. Lord Hailsham. 00.50 Go so you want to stop smoking. 01.00 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 17.15 Cricket. 19.15 Cameo. 19.55 Six Fifty Five. 20.25 Journaal en nieuws voor doven en slechthoren den. 20.30 Wheels of Fire. Serle over India. 21.00 Bird spot. 21.10 Cat on a hot tin roof. Amerikaanse film (1958). 22.55 Cricket. 23.25 Country cou sins. 23.45 Newsnight. 00.36 Scien ce. 01.00 Social sciences. 01.25 Education. ENGELAND ITV 17.00 Heggarty Haggerty. 17.15 Vic tor and Maria. 17.20 On safari with Kenny Everett. 17.45 Home. 18.15 Bygones. 18.45 Nieuwe. 19.00 About Anglia. 19.45 Crossroads. 20.10 P.S. It's Paul Squire. 20.40 Haunted lady. Am. tv-fllm. 22.30 European connec tions. 23.00 News at ten. 23.30 Bar- claycard. 00.30 I simply can't see. 01.00 That's Hollywood. 01.30 Epi loog. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuwe voor doven en slechthorenden. NCRV: 16.00 De verjaardagspastei. Legende uit de landen van het Hoge Noorden. 16.20 Te klein in een grote wereld. Jeugdfilm. 17.10 De uitvinder. Poolse tekenfilmserie. NOS: 17.25 Studio sport extra. WK Atletiek. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 10.00 Journaal en achtergrondinfor matie. 10.23 Vrolijke muzikanten. Herhaling. 11.55 Umschau. 12.10 Schroot en koren. Herhaling. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotext voor iedereen. 14.15 Vide otex! voor iedereen. 15.15 Onze kleine farm. Amerikaanse familiese rie. 16.15 Journaal. 16.20 Lagune der walvissen. Dierendocumentaire. 17.05 Schluchtenflitzer (2). Jeugdse rie. 17.50 Journaal. 18.00 Actualitei ten. Streeknieuws. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.57 ZDF-Uw programma. 14.00 Journaal. 14.03 Mijn naam is haas (Bugs Bunny). Tekenfilmserie. 14.25 Vakantiekalen der. 14.55 WK Atletiek. 17.00 Vakan tiekalender. 17.15 Enorme in vorm. Aerobic-oefeningen. 17.30 Journaal. Aansluitend: Nieuws uil de deelsta ten. 17.45 Tele-magazine. DUITSLAND 3 BELGIE BRT 1 BELGIE BRT 2 BELGIE FRANS 1 17.10 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Cine-vacencee. Vakantieprogramma voor de jeugd. BELGIE FRANS 2 14.55 WK Atlëtiek I, Heliinki ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.00 Agaton sax. 10.25 Jackanory. 10.45 Why don't you. 11.55 Cricket. 14.05 Jour naal en financieel nieuws. 14.25 Fin- gerbobe. Kinderprogramma. 14.45 WK Ateletiek. ENGELAND BBC 2 07.05 Tv-cursussen. 11.30 Play school. 14.35 Cricket. 17.20 Play •chool. 17.45 Jigsaw. ENGELAND ITV 07.25 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Heggart, Haggarty. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sullivans 14.00 News at One. 14.20 Anglia newe. 14.30 Emmerdale farm. 15.00 After noon plus. 15.30 Funny man. 16.30 Mork and Mindy. 17.00 Heggart. Haqgarty. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (NCRV) Goudenregen Ensem ble - 16.30 Kletsmajoor - 16.40 Van stad en land - 17.02 Rozegeur en prikkeldraad 18.06 WK Atletiek - 18.09 Actualiteiten - 19.02 Muziek in vrije tijd - 20.030 Vierkant - 21.02 Op de vrije zomertoer - 22.02 Sportpro gramma - 22.55 Overdenking - 23.07 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (KRO) Oogluik - 1.02 Niemandsland - 6.02 Ontbljtshow. HILVERSUM 2 - 18 10 (KRO) Goeie uit die ouwe tijd - 18.30 IKON-programma - 19.00 (KRO) Berichten uit het achterland - 19.15 (RKK) Wat geen oog heeft ge zien - 20.03 Radio Vitrine - 20.30 Het platen-antiquariaat - 21.30 Teleac - 22.40 (RKK) Liturgievieren met gees telijk gehandicapten (2) - 23.00 Het kastje van oma - 23.45 Ter overwe- ging. HILVERSUM 3 - 18.04 (NOS) De avondspits - 19.02 (TROS) De Engelse popmuziek in de jaren '50 en '60 - 20.02 Ferry Maats soul show - 22.02 Sesjun - 23.02 Wim van Puttens elpee-show. HILVERSUM 4 - 16.00 (EO) Woord en lied - 16.40 Theologische verkenningen - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NOS) internationaal Jazz Festival Amster dam 1983. Radio morgen HILVERSUM 1 - 6.02 (KRO) Ontbijtshow - 8.06 Actu aliteiten - 8.16 Muziek om op te schieten - 8.53 (RKK) Pater Adri Maat - 9.03 Adres onbekend - 10.03 Mu ziek op bestelling - 11.03 Ratel - 11.53 (GKK) Pater Adri Maat - 12.03 Vakantiewerk met Hans van Willigen- burg - 13.06 Actualiteiten - 13.16 Souvenirs: programma van Knopper en Kool - 14.03 Zomer in. Toeristisch programma - 15.03 Pas op de plaat - 16.02 Terugluisteren in de jaren ze ventig - 17.53 Marktberichten. HILVERSUM 2 - 7.10 (NOS) Ochtendgymnastiek - 7.20 (VPRO) De zomer van 1983. Se rie vanaf vakantieterreinen - 9 05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.24 Waterstanden - 9.33 Onafhankelijkheid hoezo? 10.45 Overheidsvoorlichting - 11.00 (VARA) Theater zonder franje - 11.33 (NOS) Homonos - 12.00 Regio-lokaal - 12.36 Tussen het nieuws - 13.10 Meer over minder - 14.33 Teleac - 15.03 (VARA) Zomer-radloweekblad. HILVERSUM 3 - 7.02 (EO) Ronduit op drie - 8.03 Tijdsein - 9.03 De muzikale fruitmand - 10.03 Muziek Motief - 10.30 (NCRV) Popstation - 12.03 (VOO) Mono - 13.03 Tipparade - 15.03 Veronica top 40. HILVERSUM 4 - 7 02 (VOO) Ochtendstemming - 9 00 Veronica's Meesterwerken - 10.30 Muziek voor miljoenen - 12.00 Strau6S en Co - 13 05 Veronica klas siek - 14.30 (VPRO) Je toegenegen Frederic (slot) - 16.00 De tweede be weging 17.00 Overname Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7,30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00. 8.00, 13.00, 18.00, 20.00. 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. Deborah Harry is met hear groep Blondie te gast in „The Best Of The Midnight Special Show" op België BRT 1 om 20.15 uur. DUITSLAND 1 20.18 Schroot en koren. De Duitsers zijn evenals wij op de blo-toer. Bijna twee miljard Mark betalen gezond- heidsbewuste Bondsburgers jaarlijks voor voedingsmiddelen, die zonder chemische middelen zijn vervaardigd Maar niet alle producten zijn wat kwaliteit, oorsprong en fabricaat be treft te controleren, zodat in toene mende mate slimme zakenlieden zich van de nieuwe markt meester maken. 21.45 Cafe op maat. Het muzikale ontspanningsprogramma „Cafe in Takt", dat al bijna vijf iaar bestaat, wordt voor de dertigste keer uitge zonden Aan deze jubileum-uitzen ding doet ons Nederlandse „Deep Ri ver Quartetto" mee. voorts de Tsje chische- chansonniere Hana Hegero- va, de Berlljnse zangeres en Frledrich Hollander-vertolkster Blandine Ebin- ger, de vioolvirtuoos Toni Strieker, de Siciliaanse Cristina en de musici Tho mas Christen en Michael Kersten. 23.00 Walter Ulbricht. De man. die streed tegen het keizerrijk, de repu bliek Welmar. het Derde Rijk en de Bondsrepubliek. Walter Ulbricht (1893-1973), is het onderwerp van een portret van de auteurs Wolfgang Venohr en Michael Vogt. In opdracht van de Bayerische Rundfunk onder zochten ze tien jaar na Ulbrichts dood. waarom deze man zo'n stem pel op het tegenwoordige Duitsland heeft gedrukt. DUITSLAND 2 22.35 As en eintela. Het Amerikaanse tv-spel van fllmdocente Hale Gerima „Ashes and Embers" schetst de af- ro-amerikaanse situatie in haar land aan de hand van drie contrasterende milieus: Washington DC, waar over wegend negers de met historische monumenten omzoomde straten be volken en waar de nationale politiek wordt bepaald. Op de tweede plaats het land zelf. waarvan de geschiede nis zo rijk aan strijd is als zijn vredige idylle bedrieglijk is En tenslotte Los Angeles, waar dromen gerealiseerd worden en de werkelijkheid van de negers een nachtmerrie Is. De centrale figuur in dit spel is een Vietnam-veteraan, Ned Charles. Na zijn militaire verleden daar vecht hij nog steeds om een beetje vrede te vinden, want na acht jaar is de hel van Vietnam voor hem nog altijd niet voorbij. Zijn omgeving is vol begrip en probeert hem te helpen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11