eyenoord en Johan Cruijff og niet gewend aan elkaar Pak slaag funest voor honkbalteam Zwemzilver Ran bij EK W aterpoloteam verslaat Italië Baantitels voor Zoetemelk en Van Vliet XJROPESE SURFTITELS SCHAAKE EN HASTMAN SPORT fltid&iQowiard ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1983 PAGINA.7 ick Renooy iverleden ■OEN HAAG Op f5-jarige leeftijd is pick Renooy, de perste Nederlandse fT-winnaar, over lieden. Renooy won i 1948 met een ma- jhine van Neder landse makelij, Ey- Jlink, de 125 cc-mo- lorrace op het cir- •uit van Assen. Re nooy is, naar giste- as bekend ji/erd. op 24 juli na kort ziekbed estorven. Middelburg breekt pols ANDERSTOP Bij de trainingen voor de mo torraces om de Grote Prijs van Zweden heeft Jack Middelburg (Ned) gisteren de linkerpols gebroken. De coureur uit Honselersdijk, die in de 500cc-klasse een Honda bestuurt, kwam zonder aanwijsbare re denen ten val. De Amerikaan Freddie Spencer, de ranglij staanvoerder in de we reldtitelstrijd, kwam tot de beste trainings- tijd van de dag. Scheuring dreigt in schaakwereld MOSKOU De nationale schaakbond van de Sovjet- -Unie heeft gisteren verklaard bereid te zijn tot het opzet ten van een onafhankelijke wedstrijdenreeks voor het aanwijzen van de nieuwe schaakwereldkampioen. De schaakautoriteiten van de Sovjet-Unie willen daarbij geen inmenging van de FIDE, de wereldschaakfederatie. De zet van de Russen komt als reactie op de deze week geda ne mededeling van FIDE-president Campomanes, dat de Russische grootmeesters Kasparov en Smislov zullen wor den gediskwalificeerd als zij niet komen opdagen bij de halve finales van het kandidatentoernooi in Pasadena en Aboe Dhabi. Kasparov gaf de voorkeur aan Rotterdam. In het verleden werden de wensen van de spelers immer gehonoreerd. De volgens de Russen „onwettige" keuze van de locaties door Campomanes dreigt de schaakwereld in een grote chaos te storten. Dorrestein nog in golfstrijd HAARLEM Door als tweede speler bij de 64e editie van het internationaal open golfkampioenschap van Nederland het baanrecord (65 slagen) op de „Kennemer" te evenaren, heeft de Brit Glenn Ralph gisteren de eerste plaats overgenomen van de Australiër Wayne Grady, die naar de tweede plaats zakte. Ralph staat op een totaal van 131 slagen (dertien onder par), Grady op 135. De derde positie wordt gedeeld door titel verdediger Paul Way en Vaughan Somers. Bernhard Langer, de Westduitse favoriet, haalde op het nip pertje de laatste 65 met 147 slagen. Donald Armour, de Britse professional van de nieuwe golfclub Be Fair uit Hilversum, baarde opzien door zich met een rondje van 67 bij de beste acht te plaatsen. Ook de in Nederland werkzame Brit John Woof speelt in het weekeinde nog mee. Jan Dorrestein bleef de beste Nederlander. Het is tekenend voor de sterkte van het veld, dat hij zaterdag als enige Neder lander bij de beste 65 verder mag gaan. Bij de amateurs komen Bart Nolte (151), Siemon van Vliet en Dolf Cox (beiden 153) nog voor Nederland in de baan. Dodelijke honkbal TORONTO Honkballer Dave Winfield van de New York Yankees is gisteravond gear resteerd en vervol gens verhoord op het politiebureau van Toronto op be schuldiging van het onnodig toebrengen van letsel aan een zeemeeuw. Tijdens de wedstrijd tegen Blue Jays doodde Winfield een zee meeuw met een „honkbal-bal". OTTERDAM Feye- loord en Johan Cruijff illen nog aan elkaar fg-gjioeten wennen. Op de rste avond van het ei- 633:ööfcen Rotterdam-toernooi "gSNn beide partijen alles 425!oot)ehalve volledig in hun mioSppzet geslaagd. Feyenoord Sflpt, omdat de finaleplaats '«ooi30 voriê Jaar door het «osolrerlies van 3-1 tegen 1?7 ^Standard Luik ditmaal 21|-§Jpoest worden ingewisseld 27!90/oor een plaatsje in de en Johan Jf'sjjCruijff niet, omdat hij soioojlechts bij vlagen in staat de zeer welgevulde I27 50! uip *ets ^raa^s te tonen. Soobaarom ook konden de volgens offiële opgave 52.000 toeschouwers niet geheel tevreden huis- keren. Zeker ook, Hamburger SV en «•co Liverpool eerder op de 4i!ooavond een wanvertoning 33'°°nadden afgeleverd, die na 29-oopen puntendeling van 0-0 betere strafschoppen de Westduitsers moest 3o>oyorden afgesloten. oolooMeestal slaagt Johan Cruijff 51501*n belangrijke momenten 42;3o[n zijn imposante loopbaan os!iojnet een subliem optreden te 23 00begeleiden. Gisteravond kon soisohij - nadat bij de afscheidswed- 52,50ltrijd van Wim van Hanegem wél een indrukwekkend visi ekaartje was afgegeven - zijn tempel niet op de wedstrijd rukken. Overigens waren er oor Cruijff twee excuses te jedenken, die de bepaald niet (net een verguld randje gesier- eerste presentatie in de Kuip verklaren. 7o Allereerst toonde Feyenoord, fiat Michel van de Korput als >5 20 hatste verdediger redelijk zijn iMo rentree zag vieren, zich vanaf tie beginfase zeer nerveus, ióo Naarmate de wedstrijd vorder- ofle, konden de veel onnodige otnomenten van balverlies wel- >olswaar dank zij het bekende {j (ïarde werken met wat aardige oïanvallen worden afgewisseld, o|naar echt indrukwekkend was het allemaal niet. Johan Cruijff passeert Simon Tahamata, maar zo'n enkele actie kan niet verhinderen dat Cruijffs nieuwe club Feyenoord toch met 3-1 verliest van Standard Luik en daar door de finale van het Rotterdam-toernooi niet bereikt. Bovendien etaleerde Standard Luik, met de onopvallende Horst Hrubesch en de uitblin kende Simon Tahamata in de gelederen, zich als een grillige tegenstrever. Allereerst werd via Michel Wintacq al na twee minuten een bij de Rotterdam mers niet zo welkome ope ningstreffer gerealiseerd, door doelpunten van Tahamata (de mooiste) en Plessers werd zelfs een schokkende ruststand van 0-3 bereikt. De Belgische te genstander trad bovendien af en toe hardhandig op, waar door de sfeer op het veld er niet prettiger op werd. Feyenoord, dat dank zij een benutte strafschop van Peter Houtman nog wat terug kon doen, zal zich morgen onge twijfeld willen revancheren. Al kan toernooiwinst niet meer worden bereikt, een goe de prestatie tegen Liverpool kan de voetbalkoorts in Rot terdam toch nog op peil hou den. De opkomst bleek giste ren in elk geval zeer goed en de verwachting is dat morgen Klinkende Voor Johan Cruijff is het te hopen, dat het Rotterdamse publiek in zijn favoriete club gaat geloven. De Amsterdam mer gaat dit seizoen op een soort van recettebasis spelen en weet dat alleen klinkende prestaties zijn portemonnaie verder zullen spekken. Giste ren bleek dat Rotterdam Feye noord nog wat krediet wil ge ven. Een licht fluitconcert bij de rust, na de inderdaad wan hopige eerste helft, werd ge volgd door een „Johan, Jo han" halverwege het tweede bedrijf en het eindsignaal van scheidsrechter Ignace van Swieten leidde tot een stille gang huiswaarts. Hamburger SV, de winnaar van de Europa Cup 1, en het Engelse Liverpool trokken zich in de eerste wedstrijd werkelijk niets aan van de be langen van het publiek. Te recht werden de 22 falende ac teurs, die van deze oefenwed strijd niets hebben opgestoken, op een snerpend fluitconcert getrakteerd. Behalve enkele mogelijkheden voor Liverpool in de eerste helft, een schot op de lat én een gigantische mis ser van Kenny Dalglish, ge volgd door een gemiste droom- kans van Dieter Schatzschnei- der in het tweede bedrijf, le verde het slaapverwekkende treffen niets zinnigs op. Alleen de serie strafschoppen, die door HSV met 4-3 werd gewonnen, kenden nog enkele komische momenten toen bleek dat duurbetaalde sterren als Dalglish en Schatzschnei- der vanaf elf meter hun schot door de vijandelijke doellieden zagen gestopt en zij de bal ver volgens bij een tweede - niet meer meetellende poging - over de hekken plaatsten. Het was voor het legioen sneu dat Feyenoord niet in staat was voor een goedmakertje te zor gen. DENNIS MULKENS Hamburger SV-Liverpool 0-0 (0-0): 4-3 na strafschoppen. Benutte straf schoppen voor HSV: Kaltz, Wuttke, Hansen en Magath. Voor Liverpool: Neal, Nicholl en Souness. cheidsrech- ter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 52.000. Hamburger SV: Stein; Kaltz. Weh- meyer, Jakobs, Hieronymus; Rolff (Hansen), Von Heesen (Schroder), Groh, Magath; Schatzschneider. Wuttke Liverpool: Grobbelaar; Neal, Gilles pie (Nicholl). Lawrenson, Kennedy, Johnston: Hansen, Lee, Souness; Hodgson, Dalglish. Feyenoord-Standard Luik 1-3 (0-3): 2. Wintacq 0-1, 37. Tahamata 0-2, 41. Plessers 0-3, 73. Houtman 1-3. Toe schouwers: 52.000. Scheidsrechter: Van Swieten. Feyenoord: Hiele; Troost (Brard), Nielsen, Van de Korput, Wijnstekers; Hoekstra, Cruijff, Stafleu; Gullit (Je- liazkov). Houtman, Vermeulen. Standard Luik: Preud 'Homme; Aussems, Jelikic, Poell, Wintacq; HALMSTAD De Neder- pndse plankzeilafvaardiging laar de Europese titelstrijd in Ie Windsurfer-klasse heeft [en grote hoeveelheid ereme taal veroverd. In de regatta bij Halmstad (Zweden) verover den Heidi Schaake en Fred [lastman de Europese titels bij le dames en de lichtgewich ten. Jolanda de Jong, de Ne derlandse wereldkampioene in Olympische Windglider- -klasse, veroverde in de da mescategorie de tweede plaats, maar was de beste in de sla- lomproef, nog vóór Schaake. Stephan van den Berg heeft gisteren in Long Beach de zege in de vijfde race bij de Windgliders aan de Westduit ser Maran moeten laten. De Hoornse plankzeiler, die in de voor-Olympische zeilweek van Long Beach nog alle uitzichten heeft op de eindzege, zal vol gens bondscoach Van der Aat tactisch anders moeten varen om de laatste twee races kop loper Maran achter zich te la ten. De beste Nederlandse zeiler in de voor-Olympische regatta is Willy van Bladel. Met fokke- maat Huub Lambriex bezet de Bosschenaar in het algemeen klassement van de Tornado-k lasse de derde positie. SUSKE EN WISKE DE GOUDEN GANZEVEER Jfflf/tffn 15 nu mmoo ornn om 0 ncninHHBOiOrm 0 /of/j msmai W/5«f 15 hom dim on of oouQEn onmi mn uii urn sim- MMT5 lEhRltn. FC Utrecht in finale Domstad UTRECHT FC Utrecht heeft zich geplaatst voor de fi nale van het voetbaltoernooi in de Domstad. De thuisploeg won in een aantrekkelijk duel door een eigen doelpunt van de Engelsman Viv Anderson met 1-0 van Nottingham Fo rest. De openingswedstrijd, tussen het Roemeense nationa le elftal en Lokeren uit België, moest na een eindstand van 3- 3 en een tumultueuze slotfase door het nemen van straf schoppen worden beslist. De Belgen deden dat beter. De Roemeense nationale selec tie verloor mede, omdat enke le internationals in de laatste tien minuten van de wedstrijd na een aanvechtbare beslissing van scheidsrechter Bosman het hoofd verloren. Bij de stand 2-2 gaf Bosman de Bel gen een omstreden strafschop. Wegens protesteren moest Vaetus met rood naar de kant. Even later kreeg ook Coras de rode kaart. Opgejaagd door publiek en coaches trapte hij Preben Larsen in de rug. Twee minuten na de 2-3 door Mommens -uit de strafschop- maakte Andone nog gelijk. Ajax heeft op de eerste dag van het toernooi van Bielefeld met 3-1 gewonnen van West Ham United. De doelpunten van de Amsterdammers, alle in de tweede helft, kwamen van Marco van Basten, Jesper Olsen en Jan Mölby. In de eindstrijd ontmoet Ajax gast heer Bielefeld, dat Waterschei met 4-0 terug wees. De finale van het eerste Alk maar-toernooi wordt een Noordhollandse aangelegen heid. De gecontracteerde bui tenlandse ploegen (Bremen en Genua) konden na hun neder lagen, de thuisreis onderne men. Genua ging tegen AZ '67 in de slotfase na een voor sprong van 3-1 toch nog de mist in. AZ '67 kwam op gelij ke hoogte en benutte de straf schoppen beter. Volendam was met 3-1 te sterk voor Werder Bremen. DUISBURG Het Neder lands waterpoloteam won gis teravond met veel moeite van oud-wereldkampioen Italië ge wonnen: 7-6. In zijn vierde duel van het achtlandentoer- nooi in Duisburg verspeelde de ploeg van coach Pocsik een voorsprong van drie doelpun ten (5-2) volledig: 5-5. In de spannende laatste periode kwam Nederlandse zelfs met 5-6 achter. Na de gelijkmaker van Oranje was Erik Noorde- graaf in de laatste minuut de koelste man in het water. Hij sleepte voor Nederland de winst binnen: 7-6. Ranglij staanvoerder West-Duitsland won met 8p3 van Spanje. Stand: 1. West-Duitsland 4-8; 2. Sovjet-Unie 4-7; 3. Italië 4-5 4. Joegoslavië 4-4; 5. Neder land 4-4; 6. Australië 4-3i 7. Spanje 4-1; 8. Zweden 4-0. Het Nederlands junioren wa terpoloteam is als vijfde geëin digd in het toernooi om de we- relditel waterpolo in Barcelo na. men speelde met 8-8 gelijk tegen de Verenigde Staten be reikte Jong Oranje deze klas sering. Wereldkampioen werd Spanje, dat de druk om van Cuba te moeten winnen weer stond en met 9-6 zegevierde. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIII sportuitslagen GOLF Open NK in Zandvoort Stand na 2e dag: Profs: 1. Glenn Ralph (Gbr) 131 (66+65); 2. Wayne Grady (Aus) 135 (65+70); 3. Paul Way (GBr)137 (68+69) en Vaughan Somers (Aus) 137 (67+70); 5. Ken Brown (GBr)139 (66+73); 6. Steve Cipa (Gbr) 139 (68+71); 7. Howard Clark (GBr) 140 (67+73); Donald Armour (Gbr) 140 (73+67); 9. Warren Humphreys (Gbr) 141 (70+71); Beste Nederlandse prof: Jan Dorrestein 147 (72+75). Beste amateur: Craig Lawrence (GBr) 148 (71+77) Beste Nederlandse amateur: Bart Nolte 151 (76+75). WIELRENNEN NK Baan klassementswedstrijd profs over één uur: 1. Leo van Vliet (Oudenbosch) 31 punten; 2. Hennie Stamsnijder (Enter) 21; 3. Gerrie van Gerwen (Olland) 20; 4. Theo Smit (Halfweg) 14; 5. Joop Zoetemelk (Germigny) 11; 6. Bert Oosterbosch (Oudenbosch) 6. Windglider Race: 1. Maran (Wdl); Stephan van den Berg; 7. Onno Tellier (Ned) Stand (na vijf races): 1. Maran 3.0; 2. Van den Berg 9.0; 3. Meyer (Wdl) 37.0; 5. Tellier 47.4 Star Race: 18. Binkhorst/Van Waltmeyer (Ned); Douze/Nagel (Ned) met pech gestopt Stand: 1. Grlese 8.7; 2. Wright 18.7; 3. Brun 23.0; 18. Douze 91.0; 32. Binkhorst 125 Soling: Race: 9. Staartjes/Vandenberg/Bak- ker(Ned) Stand: 1. Curtis (Vst) 28.0; 2. Balrd 40.4; 3. Grael (Bra) 42.7; 17. Staartjes 77.0 Tornado: Race: 5. Van Bladel/Lambriex (Ned) Stand: 1. Smyth 6.0; 2. White 18.0; 3. Van Bladel 32.7 Finn: Race: 11. Mark Neeleman (Ned); 12. Sjaak Haakman (Ned) Stand: 1. Gerz (Wdl) 21.7; 2. Lemieux 40.0; 3. Kleist (Aus) 41.4; 10. Neele man 59.0; 12. Haakman 66.0 470: Race: 14. Van Gent/Van Bladel; 18. Stavenuiter/Alkemade (Ned) Totaal: 1. Jones (Nzl) 21.0; 2. Dickson 34.0; 3. Peponnet (Fra) 47.7; 19. Sta- venuiter 81.0; 20. Van Gent 83.0. EK Windsurfer-klasse In Halmstad Dames: 1. Heldl Schaake (Ned) 5.7 punten; 2. Jolanda de Jong (Ned) 20.4; 3. Paola Toschi (Ita) 45.7;12. Oda Keet (Ned) 125; 20. Marielle van den Boom (Ned) 179 Heren: Lichtgewichten; 1. Fred Hastman (Ned) 20.0; 2. Gilles Calvet (Fra) 21; 3. Peter Paul Tellier (Ned) 38; 4. Bart Verschoor (Ned) 61 Middengewicht: 1. Johnny Myrlnn (Zwe) 16.7; 5. Chrlstiaan Schaake (Ned) 67.7. Halfzwaargewicht: 1. Patrick Troell (Zwe) 14.0; 2. Willem Asselbergs (Ned) 38.7 Zwaargewicht: 1. Holger Dahlke (Wdl) 5.7; 4. Marc Gerdes (Ned) 51.1; 5. Erik van der Berg (Ned) 70.4. Slalom heren: 1. Jan Zeuthen (Den); 2. Asselbergs Slalom dames: 1. De Jong; 2. Schaake Freestyle heren: 1. Taillet (Fra); 2. Schreur Freestyle dames: 1. Andrea Livings- ton (Fra); 3. De Jong. NK Lasserklasse: Vijfde race: 1. Arnoud Hummel; 2. Pe ter Peet; 3. Roy Heiner. Stand: 1. Hummel 3 punten; 2. Peet 14,4; 3. Hensen 34,0; 4. Oscar Pau- lich 39,4. GROSSETO De Neder landse honkbalploeg is zijn Europese titel bijna kwijt. Na het verlies van 9-5 vorige week in Flo rence kreeg Oranje gister avond in Grosseto een flink pak slaag: 14-1. In de „hel" van Grosseto, zo kon de plaats van hande ling wel worden ge noemd, want de 12.000 toeschouwers maakten een lawaai dat tot in de verre omgeving te horen was. Dat begon al ruim vóór de wedstrijd, toen de aanhang van de „Squadra Azzurra" een gigantisch vuurwerk ontstak. Het vuurwerk werd door de ploeg van Jim Mansilla direct overgenomen. Voordat Nederland goed en wel in de gaten had dat de wedstrijd was be gonnen, stonden de Italia nen al op 5-0. De eerste Italiaanse slagbeurt werd een compleet drama voor werper Bart Volkerijk. Hij gaf de eerste drie Italianen een gratis loop naar het eerste honk. En toen Peter Rovezzi, nadat Gagliano al had ge scoord, een homerun sloeg met alle honken bezet, was het pijnlijke begin een feit voor Nederland. De klap kwam hard aan. Oranje werd zeer snel van zijn eerste kans om terug te slaan af geholpen. Binnen een paar minuten had de Italiaanse pit cher Dave Farina drie man aan de kant. In de tweede in ning kwam Paul Smit (vier wijd) weliswaar op het eerste honk, maar een reële scorings kans kreeg hij niet. Dat ge beurde wel een inning later, toen Bos Hickinson binnen- sloeg, maar Nederland miste de kans op aansluiting omdat Groot, met het eerste en derde honk bezet, drie-slag kreeg. Terwijl Bart Volkerijk iets be ter ging gooien en prima steun kreeg van zijn veld (onder meer drie dubbelspelen) bleef het Nederlandse slagwerk ver beneden de maat. In de zeven de slagbeurt sloegen de Italia nen opnieuw keihard toe. Ca- relli sloeg de bal in het links- veld voor twee punten buiten het hek en een vlammende twee-honkslag van Lo Nero was ook goed voor twee pun ten. Manager Jim Stoeckel gaf ver volgens de wedstrijd op. Hij stuurde Jim Sieval als relief- -pitcher naar de heuvel, ter wijl de korte step van Amstel Tijgers eigenlijk geen werper is. Dat is natuurlijk vragen om een afstraffing. Die kreeg Ne derland dan ook. Sieval zag achter elkaar honkslagen langs zich heen vliegen en als klap op de vuurpijl een home run van Rovezzi, die dat ook in de eerste slagbeurt al had gedaan. Details: Italie-Nederland 14-1. Inningscijfers: Italië.5 0000054 14 Nederland:0 0 1 0 0 0 0 0 1 Werpersresultaten: Italië: Dave Farina (8 inn.):9-2-4-0 Nederland: Bart Volkerijk (6 1/3):2-4-14-2 Jim Sieval (1 2/3):2-0- 4-0 Homeruns: Italië: Peter Rovezzi 2 (le inning met 3 man, 8e inning met 2 man) Giuseppe Carelli (7e inning met 1 Slagprestaties: Carelli 0.750 (3 uit 4) Roberto Bianchi 0.600 (3 uit 5) Tony Lo Nero 0.600 (3 uit 5).(ANP) NIJMEGEN Bij de nationale baankampioenschappen in Nij megen was gisteren in de klassementswedstrijd de winnende rol voor Leo van Vliet (Ploeg Post). Uit het veld van slechts 21 ren ners ontsnapten een kwartier voor het eind Oosterbosch, Van Vliet, Stamsnijder en Van Gerwen. Zij behielden hun voor sprong door het werk van temporijder Oosterbosch, die ploegge noot Van Vliet in de gelegenheid stelde de beslissende punten te incasseren. Bij de achtervolging beroepsrenners (5.000 meter) versloeg Post rijder Bert Oosterbosch Jos Lammertink met 6.14,20 om 6.30,28. Lammertink en Van Bindsbergen werden respectievelijk derde en vierde. Het laatste profnummer, de 30 kilometer achter dernies, werd een show die na schijngevechten werd gewonnen door Joop Zoetemelk achter gangmaker Joop Zijlaard, vóór martin Venix, René Kos en Jan Raas. Zoetemelks tijd was 31 minuten en 19 seconden. Peter Pieters veroverde bij. de amateurs zijn tweede en derde nationale titel. Donderdag won Pieters de klassementswedstrijd, gisteren was de Zwanenburger ook de beste nationale amateur in de tijdrit over 1 kilometer en in de finale van de amateu r-achtervolging versloeg hij Jelle Nijdam met ruim verschil: 5.00,30 - 5.09,65. Sjaak Pieters en Ton Vrolijk prolongeerden hun titel op de tan dem door in de finale Valkenburg en Harren ver achter zich te laten. De grote kampioèn in het Goffert-stadion van Nijmegen is ama teurwielrenner Peter Pieters met drie nationale badntitels plus betere tijden dan de profs. MULHOUSE Eric Ran (ZIAN/Vitesse) heeft gis teren op de openingsdag van de Europese zwem- kampioenschappen voor junioren een zilveren me daille veroverd op de 100 meter vrije slag. In Mul house (Fra) moest Ran met zijn tijd van 52,81 se conden slechts de Oost duitser Rene Wanzlic voorrang geven. Wanzlic won met handslag- ver schil: 52,73. In de finale van de 200 meter rugslag jongens eindigde de Nederlander Peter de Rover als zesde (2.11,90). Het num mer werd gemakkelijk gewon nen door de Oostduitse junior Franck Schneider: 2.05,27. Bij de zwemsters op dit onderdeel finishte Brigitte van der Lans als vijfde in 2.23,72, bijna tien seconden langzamer dan win nares Birte Wcigang uit Oost- Bij de meisjes veroverde Ne derland op het onderdeel 4 x 200 meter vrije slag de bron zen medaille. De Nederlandse estafetteploeg, bestaande uit Ingrid Baars (De Dolfijn), An neke de Jong (DZPC), Marian ne Muis (Dedemsvaart AC) en Diddy van Schuppen (VZC/Ve), moest Oost-Duits- land en Italië voorlaten, maar verwezenlijkte wel een natio naal jeugdrecord: 8.37,79. De Nederlandse jeugdzwem- ster Marianne Muis won de B-finale van het onderdeel 100 meter vrije slag. Muis bleef juist onder de minuut: 59,85. Met die tijd was ze in de A-fi nale als zesde geëindigd. Op de tweede dag van de wed strijden om de Amerikaanse zwemkampioenschappen heeft Tracy Caulkins haar 46e natio nale titel behaald. Caulkins, die meer Amerikaanse kampi oenschappen vergaarde dan wie ook, won de 400 meter vriccelclnfT ;n a as 71

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7