„Wij hebben de traditie LEIDSE COURANT TENNIS CIRCUIT Bernard Hinault definitief" niet naar WK wielrennen j Weinig „Leidse inbreng op Roomburg Opmars Olav ten Bosch en Petra Guyt KEES KOOLE OVER „OPEN LEIDSE": SPORT ficidae (Sou/toni DINSDAG 2 AUGUSTUS 1983 PAGINA LEIDEN Het sinds 1956 met slechts één uitzonde ring steeds in de week voor de Nationale Kampi oenschappen georgani seerde toernooi van Roomburg, beter bekend als „de Open Leidse" werd tot een aantal jaren geleden door de organisa tie vol terechte trots „de generale" voor de „natio nale" genoemd. Alle top pers van toen waren in die betreffende week op het park langs de Kanaal- weg aanwezig voor een laatste test voor het Ne derlandse titelgebeuren. Organisator Kees Koole werd een aantal jaren dan ook onaangenaam verrast, toen Leeuwenbergh niet alleen een A-toernooi in dezelfde week plande, maar ook die wedstrijden via de media als „genera le" aankondigde. Het Leidschendamse gebeuren trok behalve de daartoe contractueel gebonden competitiespelers van Leeuwenbergh tal van na tionale toppers. Toch was dit geen reden voor wed strijdleider Kees Koole om voor „de Open Leidse" op zoek te gaan naar een andere week, want „wij hebben immers de traditie en zijn met Shot het oud ste A-toernooi van Neder land". Daarbij heeft het Roomburgse tennisgebeuren dit jaar nau welijks te lijden van het feit, dat binnen een straal van vijf tien kilometer twee A-toer nooien plaatsvinden. Steeds meer toppers lijken de weg naar Leiden te vinden. Zo ver schijnt bij de heren de waar schijnlijk sterkste speler van Nederland, Michiel Schapers op het appèl en is ook de vrou welijke nummer één, Marcella Mesker, van de partij. Koole, sinds 1957 organisator van het toernooi: „Ik ben in dertijd bij de wedstrijdleiding betrokken, omdat ik goede contacten had met verscheide ne A-spelers. Die contacten zijn eigenlijk altijd blijven be staan. Jongere A-mensen ho ren van hen weer verhalen over Roomburg". Annelies Koole, die haar man sinds 1966 tijdens de toernooiweek terzij de staat, vult aan: „We zijn wel bang geweest om die con tacten te verliezen. Met de ou deren onderhield je vriend schappelijke banden, de jonge ren kende je vaak niet goed. Die ongerustheid was overi gens ongegrond. Mond op mond reclame van oudere spe lers, waarvan sommigen al zo'n twintig jaar meedoen, blijkt een belangrijke rol te spelen". Kennismaking Koole's eerste Kennismaking met de „Open Leidse" was er één als deelnemer: „In 1957 deed ik voor het eerst mee, kwam ik op de fiets van Woerden naar Leiden. De wedstrijdleiding vond dat te gek en regelde een onderko men voor me in Leiden. Op het inkwartieradres had ik het niet echt naar me zin en Ton van Aelst, die dat in de gaten had, nodigde me uit de rest van de „Leidse" toernooien bij hem te logeren. Hij vroeg toen of ik bij Roomburg wilde ko men spelen en met mixed- partner Joly Overdijke heb ik dat gedaan. Een jaar daarop raakte ik bij de organisatie van het toernooi betrokken en heb het nooit meer losgela ten". De gehele voorbereiding inclu sief het aantrekken van de sponsors wordt door Koole c.s. verricht. Hoewel de Roombur- ger wel kwijt wil dat de spon sors niet even enthousiast als vroeger in de rij staan, laat hij de nieuwsgierigen onder ons in het ongewisse over het door de dames en heren A-spelers te verdienen prijzengeld: „We zwaaien niet met die bedra gen. Daar is niemand bij ge baat. Het gaat er om, dat het publiek enthousiast is. De spe lers zijn tevreden zonder dat we hen startgeld betalen". Wisselbeker Voor sommigen winnaars even belangrijk als de te win nen hoofdprijs, is de naams vermelding op de wisseltro- feën. Annelies Koole: „Nanet te Schutte vroeg vorig jaar of ze een lijstje kon krijgen met de namen van vroegere win naars". Op de damesbeker prijken de namen van Els Veentjer, Elly Vessies en Ma rijke Schaar, Jenny Ridder- hof-Seven won in totaal zeven maal en mocht de bokaal na drie opeenvolgende toernooi zeges mee naar huis nemen. De wedstrijdleiding besloot daarop, dat in het vervolg nie mand de beker defintief in zijn bezit kon krijgen. De he renbeker werd in 1956 voor het eerst gesierd met de naam van Lex Karamoy, die de ja ren daarop steeds stuivertje wisselde met Hans van Dal- sum wat de bezetting van de eerste plaats betrof Ook Tom Okker, Louk Sanders en Mi chiel Schapers legden in de daaropvolgende jaren beslag op de wisselbeker. Naast de A-, B- en C-categorie is aan de Kanaalweg een be langrijke plaats ingeruimd voor de veteranen. Koole: „Het veteranentoernooi van ons toernooi bevindt zich in een stijgende lijn zowel wat kwaliteit als kwantiteit be treft. We brengen een zo com pleet mogelijk toernooi. We willen de tennissport propage ren, jong en oud met tennis la ten kennismaken en ik denk, dat we daarin geslaagd zijn....". WILLEM SPIERDIJK Kees Koole, wedstrijdlei der van de „Open Leidse Tenniskampioenschap pen": „We brengen een zo compleet mogelijk toer nooi. LEIDEN Tijdens de „Open Leidse Kampioen schappen" zal er in de A- en B-klasse weinig succes weggelegd zijn voor de deelnemers uit het Leidse district. Tijdens de giste ren gastarte kwalifikatie voor het A-toernooi moes ten Frans Grimbergen, Freek van der Capellen en Jos Koemans het veld al ruimen. In B ontbreekt titelhouder Hans Tönjann, die deze week tijdens een toernooi in Venlo acteert. Herman van der Capellen moet als zesde geplaatst gaan proberen de titel in Unicum-gelederen te hou den. Het B-damestoernooi is zeer sterk bezet. Zelfs districtskampioene Jac- quelien van Wijk neemt geen beschermde positie op de lijst in. Jos Koemans leek tegen Wij nand van de Boom, jeugdin- door kampioen in de klasse t/m 18 jaar, op weg te zijn naar kwalifikatie voor het A- toernooi. In een hoog tempo spelend trok hij de eerste set naar zich toe (6-2). maar hield dat energievretende spelletje niet vol: 1-6, 0-6. Freek van der Capellen trad na een rust periode van twee weken aan tegen Rob Gomersbach. De Leiderdorper maakte te veel fouten om het zijn opponent ook maar een moment moei lijk te maken: 6-3, 6-2. Frans Grimbergen legde zich te snel neer bij een nederlaag tegen Jeroen Schuur. Hij haalde nog wel een 5-2 achterstand op tot 5-4, stormde toen naar het net en zijn ondergang tegemoet: 6- 4, 6-0. Het hoofdtoernooi in A wordt aangevoerd door Michiel Scha pers. Ton Sie is als tweede ge noteerd voor Rob Hak en Hans Everaars. Menno Oost- ing, de nummer vijf, moet ook in staat worden geacht de hal-' ve finales te bereiken. Bij de dames gaat Marcella Mesker als favoriete van start. Nanette Schutte, Judith Warringa en Leonne Heffels volgen haar op het lijstje van favorieten. Hans Schmidt uit Zandvoort begint als kanshebber nummer één aan het B-toernooi. Jeroen Schuur is als tweede, Rob Go mersbach als derde en Jos Koemans als vierde geplaatst. Herman van der Capellen staat als nummer zes geno teerd, terwijl Frans Grimber gen als papieren nummer acht aan het toernooi begint. Ivar de Jong is in B niet van de partij, omdat hij aan de natio nale jeugdkampioenschappen meedoet. De Alphenaar speelt wel in het A-toernooi. In C begint Olav ten Bosch bo venaan de deelnemerslijst. Freek Tanis, Rob van Marwijk en Noël de Seveaux gaan het ^e OLTC'er lastig maken. Bij de dames lijkt de hoofdrol- weggelegd voor Brigit van der Maarel. Anita Vermeulen is als tweede geplaatst voor Ma rion Post en Ilonka van Riet. In het veteranentoernooi is Ronald Blommendaal het hoogst genoteerd. De nieuwe ling in veteranengelederen, Adrie van Leeuwen, moet als tweede geplaatst eveneens de finale gaan halen. Jan de Groot en Mauk Smit liggen als outsiders op de loer. Bij de da mes voert Netty Bak het veld aan voor E. Sikkes. WILLEM SPIERDIJK Uitslagen HEB: eerste ronde: Th. Lek - J. van der Sman 6-1, 6-2; A. van der Capellen - M. Hitzert 6-4, 6-3; A. van Leeuwen - M. Pieters 6-3, 6-3; M. Gerritsen - R. van Koesveld 6-4, 4-6, 6-4, F. Tanis - E. Haazebroek 6-1, 6-0; E. Wong Chung - M. Drijver 6-2, 6-4; R. Hins - F. Dreckmeijer 6-2, 6-0. HEC eerste ronde: O. ten Bosch - Jack Manuputty 6-2, 4-1 ret.; J. Ber- nardus - e Adrichem 6-0, 6-4; R. Nieuwenburg - J. van Velzen 6-1, 6- 2; M. Ekker - A. van Paridon 6-3, 6-2; H. van Offeren - L. van Tongeren 6- I. 6-1; A Weening - U. Padding 6-1, 6-1; S. de Ruyter - R. Padding-7-5, 7- 5; F. Tanis - R de Wit 6-0, 6-1; H. La- court - M. Hoekstra 5-7, 6-3, 6-1; M. Kantebeen - F. Dreckmeijer 6-2, 6-2; R Booy - T. Veldstra 6-3, 7-6; R. van Marwijk - G. van Manen 6-1, 6-2; mr. W. de Beer - E. Londt Schultz 6-4, 6- 1; H. Salman - P. van der Logt 6-4, 6- 1; R. Liefbroer - G. Pieters 6-3, 4-6, 6- 1; M. Krans - F. van Rooyen 5-7, 6-1, 6-2; T. Janzen - L. van Hoogdalen 6- 3. 6-0; tweede ronde; R. Nieuwenburg - J Bernardus 6-4, 2-6, 7-5, O. ten Bosch - S. Nieuwenburg 6-4. 6-2; DEC eerste ronde; D Knott - M. Karstens 6-2, 6-2; M. Potter - T. van Zon 2-6, 6-2, 6-3; K Berg - M. Leu- mssen 3-6, 6-4, 6-2; W den Hollander - M. Kollau 6-1, 6-0; N. Bennink - M. de Beer 6-1, 6-2; A. Renaud - E. van der Berg 6-4, 6-0; LEIDEN De toernooien van Zee en Duin en Voor hout hebben meer teke ning gebracht in de strijd om de eerste acht plaatsen van het Leidse Courant tenniscircuit. Bij de heren in C deed Olav ten Bosch goede zaken. Een finale plaats in Voorhout deed hem van de tiende naar de zevende positie stijgen. Tim van Dijk, van Animo uit Zeeland, verzekerde zich met een tweede posi tie op Zee en Duin al van een plekje bij de top acht. Bij de dames haalde Marijke Guyt de broodnodige punten en nestelde zich voor de eerste maal dit seizoen bij de beste acht speelsters. Zusje Petra Guyt stoomde met een Kat- wijkse toernooioverwinning op zak door naar de tweede plaats bij de dames in D, terwijl zus Nel tenminste op één toernooi fiks zal moeten uithalen om zich te kwalificeren voor het „masters"-toernooi. Bij de heren in D steeg Teus van Tonnekreek naar de twee de positie. De 125 punten door Johan van der Lippe behaald, bezorgden de Noordwijker een plaatsing als vierde. Bij de C- dames is er nog volop span ning. Alleen Brigit van der Maarel en Annemarie Jünger lijken zeker van plaatsing voor het finaleweekeinde. HEB: 1 Hans Tonjann (Unicum) 472; 2 Ivar de Jong (Unicum) 420; 3 Frans Grimbergen (Unicum) 257; 4 Herman van der Capellen (Unicum) 237; 5 Bub van der Zee (Roomburg) 235, 6 Freek van der Capellen (Unicum) 210; Hardy Mans (Duitsland) 120; 8 Marcel Vink (Hillegom) 120; 9 Bob van Overbeeke (Unicum) 110; 10 Jos Koemans (Metselaars) 100; 11 Marcel van Rijn (Leidse Hout) 100; 12 Nor- bert Salari (Victoria) 87; 13 Adriaan Panmann (Mijdrecht) 75; 14 Anne Jan van der Meer (Unicum) 70; 15 Marco Winter (Metselaars) 65; 16 Hans van Scheppingen (Mijdrecht) 52; 17 Leon Damen (Hillegom) 50; Axel Goike (Duitsland) 50; 19 Henk Janssen (De Munnik) 40; Jan Willem Lugthart (Zee en Duin) 40; DEB: 1 Ingelise Driehuis (Unicum) 289; 2 Tine Langeveld (TEAN) 217; 3 Jacqueline van Wijk (Unicum) 195; 4 Margot van Overloop (De Munnik) 150; 5 Marijke Guyt (Unicum) 142; 6 Nancy Toole (OLTC) 120; 7 Manon Beltgens (TV Sittard) 100; Patricia van der Steen (Breda) 100; 9 Henny Fehling (Unicum) 92; 10 Marion Hoo- geveen (Nieuw Vennep) 90; 11 Chris tel Verwoert (De Munnik) 77; 12 Inge van der Loo (Nieuwesloot) 75; 13 Conny Lugt (Leimonias) 70; Sylvia Steenvoorden (Zandvoort) 70; 15 An nette Hins (Leidse Hout) 55; 16 Meggi Tas (Victoria) 40; 17 Hanneke Rother (Noordwijk) 35; HEC: 1 Michael van der Berg (Uni cum) 450; 2 Rene Cardinaal (TEAN) 429; 3 Ruud Warmerdam (Hillegom) 352; 4 Tim van Dijk (Animo) 337; 5 Rien Booy (TEAN) 307; 6 Dick Zaad- noordijk (Leidse Hout) 270; 7 Olav ten Bosch (OLTC) 250; Lodewijk Kallenberg (Unicum) 250; 9 Freek Tanis (Merenwijk) 224; 10 Wil Albers (Lissc) 207; 12 Thomas Koemans (Ar- tesia) 172; 13 Rob van Marwijk Roomburg) 160; Erik de Graaf (SV Voorhout) 140; 15 Rob Ubink (TEAN) 115; Karl van Uden (Nieuwkoop) 115; 17 Harold van Offeren (ZTC) 110; Jan de Groot (Zee en Duin) 105; DEC: 1 Brigitte van der Maarel (De Munnik) 525; 2 Annemarie Junger (Zee en Duin) 225; 3 Margot van den Oudenrijn (Botesa) 187; 4 Madeion Olav ten Bosch had inderdaad alle reden tot lachen. Hij klom van de tiende naar de zevende plaats van het Leidse Courant tenniscircuit Verdegaal (STV) 142; 5 Willie den Hollander (Zee en Duin) 130; 6 Ma rion Post (De Munnik) 127; 7 Jeanine Junger (Zee en Duin) 122; 8 Hetty Bosch (Unicum) 115; Licsbeth Hoog- ervorst (Hillegom) 115; 10 Suzannu Veismann (Duitsland) 105; 11 Ellen de Jong (Hillegom) 100; Winneke den Otter (Noordwijk) 100; Martine Stein berg (Essen) 100; 14 Nelleke Weijer- mans (Roomburg) 95; 15 Maija Kui pers (Lisse) 90, Trees van der Voort (Merenwijk) 90; 17 Simone den Hol lander (Rijnkanters) 87; 18 Anne Jongkind (TEAN) 85; Tiny van Vel zen (Zoeterwoudse TC) 85; HED: 1 Karl van Uden (Nieuwkoop) 672; 2 Teus van Tonnekreek (Nieuw Vennep) 372; 3 John van Overloop (De Munnik) 337; 4 Johan van der Lippe (Huis ter Duin) 212; 5 Jan de Ridder (NIJC) 200; 6 Harry Branden burg (Zee en Duin) 191; 7 Piet Hein Dekker (WOC) 150; Ronald Vonk (Sa^senheim) 150; 9 Arno Vonk (Ar- tesia) 145; 10 Cees van Velzen (Zoe- terwoude) 142; 11 Mare Euser (Segh- waert) 137, 12 Gerard Otto (Ter Aar) 137; 13 Rob Koeleman (Ter Aar) 130; 14 Maarten Esselink (Maneskamp) 125; Marcel van Gaaien (Alkemade) 125; Michiel Kareis (Kieviten) 125; Jeroen Koppert (Sikkens) 125; Joost Moerel (TV De Hartel) 125; Coen van Santen (ALTV) 125; Wilco Spijker (Mijdrecht) 125; DED: 1 Irma van den Oudenrijn (Bo tesa) 300; 2 Petra Guyt (Zee en Duin) 265; 3 Joyce Keuning (Sassenhcim) 212; 4 Suzanne Vissers (OLTC) 200; 5 Arienne de Vos (OLTC) 165; 6 Anne- miek Kalf (TEAN) 155; 7 Tilly van Overloop (De Munnik) 150; 8 Mattie Hofland (Botesa) 140; 9 Bernadette Kortmann (Boskoop) 140; 10 Yvonne Hoogeveen (Ter Aar) 132; 11 Nelleke Guyt (Zee en Duyn) 127; 12 Jacqueli ne Paauw (De Munnik) 125; Noella Tieken (Groenendaal) 125; 14 Margot van de Haak (Boekhorst) 120; 15 Roxane Beumcrs (MLTC) 100; Cate- leine Kranendonk (Buijtcnvvegh) 100; Karin van Reeuwijk (HTC) 100; Hei di Lakeman (Voorhout) 100; 19 Yvonne Snellenberg (Artesia) 95; Volgend jaar „Radio Tour de France" HILVERSUM De NOS zal volgend jaar waar schijnlijk geen recht streekse eigen radiorepor tages van de Tour de France meer geven. Van wege de bezuinigingen op het budget van de pro gramma's van de NOS is er in 1984 zo goed als ze ker geen geld voor de po pulaire „Radio Tour de France". Een fors deel van het beschikbare budget zal worden opgeslokt door de verslaggeving van de Olympische Spelen, die volgend jaar in Los Ange les worden gehouden. „We vinden het heel jam mer dat het zo moet gaan, want de Tour-uitzendin gen zijn zeer geliefd. Maar zoals het er nu uitziet, is er eenvoudig geen geld voor", aldus een woord voerder van de NOS des gevraagd. De NOS-radio verslaat al dertien jaar lang met een eigen ploeg mensen de Franse wielerronde. In de loop der jaren is het NOS- -team uitgegroeid tot een van allerlei technische snufjes voorziene mobiele studio, waarmee de ge beurtenissen in het Franse fietscircus op de voet kon den worden gevolgd. Dit jaar bestond de equipe van „Radio Tour de France" uit zo'n 22 mensen (ver slaggevers, technici en chauffeurs) die de be schikking hadden over een motor, twee volgau to's, een auto vol zendap paratuur en een vliegtuig voor de verbinding met de studio in Hilversum. men erdt ïheic oven ligd. eriki Ven it v pcha l bli nny tRO Caii mpi Alg ikaa PARIJS Bernard Hi nault, de viervoudige win naar van de Ronde van Frankrijk, zal volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap op de weg in Zwitserland. Hinault moest voor de Tour afzeggen wegens een ernstige peesontsteking in de rechterknie. Zijn naam ontbrak op de lijst, die zijn ploegleider indiende voor de titelstrijd. Bovenaan staat nu de nieuwe vedette Laurent Fignon. Voor de 28-jarige Hinault, die andermaal zijn terugkeer op de fiets moest bekopen -vorige week stapte hij af tijdens een criterium in Callac- blijft wei nig anders over dan een knie- -operatie. De blessure heeft de Franse wereldkampioen en succesvolste renner van de laatste jaren nu al bijna drie maanden weg gehouden van wedstrijden. Vorige week deelde zijn prive-arts Armand Megret mee, dat een beslissing over al dan niet operatief in grijpen op handen was. Hi nault bracht het afgelopen weekeinde een bezoek aan een bekende Parijse chirurg in het medisch centrum van Choisy, maar liet niets los over diens advies. Overigens is ook de deeln<| ming van Jean-Rene BemaJ deau aan het wereldkampioen schap op de weg onzeker gJ worden. De coureur, die in c Ronde van Frankrijk etappe won, stond wel op i nominatie, maar raakte zoil dagnacht gewond bij een aJ to-ongeluk net buiten ParijlJ Hij is met snijwonden in h^ gezicht en verwondingen aai] armen en benen naar het ziet kenhuis gebracht. CONNORS TE STERK VOOR WILANDER BEAVER CREEK In het hooggelegen Beaver Creek in Colorado heeft Jimmy Connors een invitatie-tennis toernooi gewonnen. De tweevoudige Wimbledon-kam- pioen versloeg in de finale de Zweed Mats Wilander: 7-6, 6-2. Jose-Luis Clerc heeft de finale gewonnen van het inter nationale toernooi in North Conway. De Argentijn ver sloeg de Ecuadoriaan Adres Gomez in twee sets. 6-3, 6-1. De ongeplaatste Australiër Brad Drewett heeft het toer nooi van South Orange, in de Amerikaanse staat New Jersey gewonnen. De 25-jarige Drewett zegevierde over zijn landgenoot John Alexander, die door de organisato ren als derde was getipt: 4-6, 6-4, 7-6. De Argentijnse Ivanna Madruga heeft in Westhampton in de Amerikaanse staat New York een toernooi gewon nen. In de finale versloeg de Argentijnse speelster Hela- na Sukova uit Tsjechoslowakije in twee sets: 6-2, 6-4. Ger van der Kolk mag eerder fluiten OEGSTGEEST KNVB-scheidsrechter Ger van der Kolk, dil dit jaar van half april tot 1 november a.s. werd geschorst, vanaf de tweede zondag van het nieuwe amateurvoetbalseizoei al weer fluiten. De commissie van beroep in Amsterdam heef dat bepaald, nadat Van der Kolk de zaak daar aanhangig hai gemaakt. De arbiter uit Oegstgeest had zich de woede van enkele hogi bondsheren op de hals gehaald door weg te gaan, nadat mei hem tijdens een mondelinge strafzaak te lang had laten wachtel in een daarvoor ongeschikte locatie. Van der Kolk: „Ik was daal niet als aangeklaagde, maar nota bene als getuige, dus om di bond te helpen. En dan laten ze je in een druk en populair taurant wachten, terwijl de kelners steeds maar vragen of je hi tafeltje vrij wilt maken voor eters. En dan word je wegens zoge i naamd te bijdehand zijn zes en een halve maand geschorst m« bovendien een proeftijd van twee jaar. Alsof je een misdadige^] bent". Het oorspronkelijke vonnis is nu echter vernietigd vervangen door een kortere schorsing zonder proeftijd. en ma, :f en. res iei

Leidse Courant | 1983 | | pagina 10