TAFEL Enige uitweg uit crisis is nieuwe internationale economische orde BTTJ71 Voor Pietje Precies la A" CeicLe Sou-unit KORTE METTEN kerk wereld Paus twee dagen in Lourdes kerk wereld Waarom wist de regering niets van CID-rapport over hulp aan Bouterse? Êeidóc1 ACHTERGROND £g*dóc6otnont VRIJDAG 29 JULI 1983 PAGINJ j DR. JAN PRONK VOOR WERELDRAAD: De laatste Unctad-verga- dering in Belgrado heeft bewezen dat meer werk en meer brood voor de armen niet door de rijken zal worden gegeven. Daar zal voor gestreden moe ten worden via onder handelingen, zoals de vakbeweging deed na de industriële revolutie in het westen. Tot deze con clusie kwam oud-minister van Ontwikkelingssa menwerking Jan Pronk, onder-secretaris van de Unctad, toen hij gisteren in Vancouver sprak voor de zesde algemene verga dering van de Wereld raad van Kerken. Na de mooie toespraken in Belgrado, aldus Pronk, wei gerden de rijke landen genoeg middelen voor de arme lan den beschikbaar te stellen. Het tragische van de situatie was, dat de arme landen door hun grote schulden geen fun damentele financiële en mo netaire veranderingen durf den te vragen. Vele gedele geerden uit de rijke landen lieten in de wandelgangen weten zeer gelukkig met de zaak te zijn: nog nooit was de druk uit de derde wereld zo zwak geweest. Het heeft volgens Pronk geen zin terug te keren naar de op lossingen voor de economi sche problemen die in het verleden zijn gekozen. De huidige economische crisis wordt versterkt door een poli tieke crisis, als gevolg van het korte-termijnbeleid en het na streven van eigenbelang. De enige uitweg is een nieuwe internationale economische orde, of om in wereldraadter men te spreken: leven in een heid. De opbouw daarvan mag niet worden overgelaten aan de bureaucraten, de technocraten en de politici, aldus Pronk. De kerken kunnen daarbij een rol spelen door aandacht te vragen voor zaken als sociale rechtvaardigheid en een eer lijke verdeling van de midde len. Kerken hebben de moge lijkheid namens de armen de machten uit te dagen en ver anderingen te bepleiten. Pronk noemde dat een uiterst belangrijke zaak, daar bij on derhandelingen de belangen van het gewone volk vaak over het hoofd worden ge zien. Protest Ruim tweehonderd Ameri kaanse deelnemers aan de al gemene vergadering hebben bij president Reagan geprotes teerd tegen diens beleid voor Midden-Amerika: „Wij pro testeren met klem tegen uw besluit om meer Amerikaanse troepen naar Honduras te zenden, om Nicaragua verder te bedreigen door grote mari ne-oefeningen voor de kust van het land te houden en door uw feitelijke afwijzing van het aanbod tot onderhan delingen". In het telegram waarin het protest is vervat, wordt de onmiddellijke terug trekking van de Amerikaanse troepen gevraagd, beëindiging van het streven om de wettige regering van Nicaragua te de stabiliseren en omver te wer pen en tenslotte de bereidheid om te komen tot een vreedza me oplossing via onderhande lingen. Het protest is, volgens secreta ris-generaal Potter gisteren, geen officiële verklaring van de raad. Die is te verwachten aan het slot van de algemene vergadering over vertien da gen. Dr. Potter kondigde voorts mogelijke verklaringen aan over Zuid-Afrika en het Midden-Oosten. Ook zijn ver zoeken binnengekomen om over Afghanistan en over de situatie in geheel Zuidoost-A- zië een uitspraak te doen. Dit laatste zal echter pas na stevi ge discussies een feit worden. IERSE BISSCHOPPEN: Bezit van kernwapens aan voorwaarden binden Het bezit van kernwapens is slechts te tolereren onder be paalde nauwkeurig omschreven voorwaarden. Het mag nooit de bedoeling zijn kernwapens te gebruiken tegen steden en bevolkingscentra. Dat schrijven de Ierse r.-k. bisschoppen in een verklaring onder de titel: „De storm die dreigt", die giste ren is gepubliceerd. In de Ierse bisschoppenconferentie zijn de bisschoppen van de Ierse Republiek en die van Noord-Ier- land verenigd. De Ierse bisschoppen wijzen erop, dat onderhandelingen tot nu toe geen ontwapening hebben opgeleverd. Hoe groot de risico's bij het opbouwen van de vrede, het tegengaan van on gerechtigheid en het zoeken van toenadering tot onze vijan den ook mogen zijn, zij zullen altijd kleiner zijn dan de risico's van het huidige onstabiele nucleaire evenwicht. Het gebruik van kernwapens is domweg geen alternatief voor ontwapening, aldus de Ierse bisschoppen, die er voorts op wij zen, dat het volgens de leer van de rechtvaardige oorlog beter is onrecht te lijden, als toepassing van het legitieme recht in geen verhouding staat tot het aangedane onrecht. Als kern wapens worden gebruikt, zal deze wanverhouding hoogst waarschijnlijk bereikt worden, zo zeggen de Ierse bisschop pen. Zij wijzen erop, dat het afzien van gebruik van kernwapens niet betekent, dat men het kwaad lijdelijk moet aanvaarden. Men heeft altijd het recht en de plicht onrechtvaardige on derdrukking met geweldloos verzet te bestrijden. De bis schoppen menen, dat het bestaande arsenaal aan kernwapens de eisen- die het afschrikkingssysteem stelt, verre over schrijdt. Afschrikking is gebaseerd op dreiging en is in die zin geheel tegengesteld aan het opbouwen van het vertrouwen, dat voor vrede nodig is. Het voortdurend opvoeren van de bewapening is een schan daal in een wereld waarin de fundamentele rechten van de mens, zelfs het recht op voedsel en gezondheidszorg, niet al leen worden ontkend door totalitaire dictaturen, maar ook door al degenen die het belangrijker vinden de bewapening op te schroeven dan de hongerenden te voeden. Bisschop Tutu mag Zuid-Afrika weer even uit De Zuidafrikaanse bisschop Des- mond Tutu. die na twee jaar weer toestemming heeft gekregen Zuid- Afrika te verlaten. Dat zal hij op 4 augustus doen om de assemblee van de Wereldraad van Kerken in Vancouver in Candada bij te wonen. Na Canada zal hij de Verenigde Staten en Nieuw-Zeeland bezoeken. Daarna moet hij weer naar huls te rug. De anglicaanse bisschop al gemeen secretaris van de Zuidafri kaanse Raad van Kerken is in zijn land een van de meest uitge sproken tegenstanders van de apartheid. In maart 1981 werd zijn paspoort ingetrokken, nadat hij in het buitenland apartheid had verge leken met nazisme. Hoewel in de Verenigde Staten ook in het afgelopen jaar het aantal priesters en ordeleden van de r.-k. kerk verder is afgenomen, stijgt het aantal priesterstudenten weer. Bij diocesane semina ries en die van orden en con gregaties staan er 409 méér ingeschreven dan een jaar geleden. Dat blijkt uit het jaarboek 1983 van de r.-k. kerk in de Verenigde Staten. Als gevolg van de grote in terne verhuiswoede in dat land is nu Los Angeles het grootste (aarts)bisdom gewor den met 2.370.000 ingeschre ven rooms-katholieken. Het heeft het tot dusver op de eerste plaats komende Chica go verdrongen; daar wonen 4.157 katholieken minder. Boston (Massachusetts) komt op de derde plaats met 1.930.000 katholieken, ge volgd door New York met 1.840.000. In totaal wonen ër in de Verenigde Staten 52.088.744 rooms-katholie ken, 781.165 meer dan het jaar tevoren. Ze maken ruim eenvijfde deel van de bevol king uit. Van 30 augustus tot 6 sep tember zal de eerste algeme ne vergadering van ARCIC worden gehouden in Venetië. ARCIC is de anglicaans- /rooms-katholieke interna tionale dialoogcommissie, de tweede commissie van die naam. Zij is nieuw gevormd na de ontmoeting tussen paus Johannes Paulus II en aarts bisschop Robert Runcie van Canterbury, de primaat van de anglicaanse kerk, vorig jaar bij het pausbezoek aan Groot-Brittannië. Voorzitters van ARCIC zijn de angli caanse bisschop van Ken sington, Mark Senter, en de- rooms-katholieke bisschop van Brighton, Cormac Murp hy O'Connor. De aandeelhoudersvergade ring van de Oecumenische Ontwikkelingscoöperatie (EDCS) heeft in Vancouver besloten, dat over 1982 een dividend van twee procent zal worden uitgekeerd. Het is de tweede keer, dat de EDCS dividend betaalt. De EDCS, die in Amersfoort is geves tigd, is in 1976 onder auspici ën van de Wereldraad van Kerken opgericht. De coöpe ratie leent tegen een lage rente geld aan kleinschalige projecten in de ontwikke lingslanden. De aandeelver gadering koos, zoals gemeld, de Nederlandse oud-minister W. Albeda tot voorzitter van de raad van commissarissen. Paus Johannes Paulus II zal in totaal tweeëndertig uur buiten Italië verblij ven bij zijn bezoek aan het bedevaartsoord Lourdes op 14 en 15 au gustus. In 1981 had de paus al naar Lourdes willen gaan, maar de aanslag op zijn leven heeft dat toen verhin derd. Zondagmiddag 14 augustus zal president Mitterrand de paus op het vliegveld Tarbes-Os- sun begroeten. Om kwart over vijf komt de paus in Lourdes aan en zal hij bidden in de grot van de verschijningen. Die avond om half tien bidt hij met de pelgrims de rozenkrans en neemt hij aansluitend deel aan een lichtprocessie. Maan dagochtend ontmoet de paus geestelijken en ordezusters. Om tien uur draagt hij de mis op, waarna hij kort na twaalf uur het angelus bidt. Daarop volgt een ontmoeting met de Franse bisschoppen. Om half vier in de middag staat in de ondergrondse ba siliek een gebed met de jeugd op het programma, met aan sluitend een ontmoeting met zieken in de grot. Ter afslui ting van zijn bezoek neemt de paus deel aan een sacra mentsprocessie. Courgette of pompoen met tomatensaus, kaas en dille aardappelen yoghurtvla met gerstevlokken vegetarisch Voor twee personen hebt u nodig: 1 courgette of 2 por ties pompoen, zout, 1 ui, 20 g boter of plantenmargari- ne, 250 g rijpe tomaten, ketjap, worcestersaus, pe per, 150 g geraspte kaas; 0,5 1 kg aardappelen, zout, 20 g boter of plan ten- margarine, dille: 2,5 dl melk, 40 g gerste vlokken, 2,5 dl yoghurt, wat bessen of frambozen, suiker naar smaak. Schil de courgette of pompoen, snijd de groente in de lengte door, verwijder het zaad en verdeel de repen in plakjes. Kook de groente vijf minuten in weinig water met zout, laat ze uitlekken en leg haar in een ingevette ovenschaal. Fruit de kleingesneden ui lichtbruin in de boter of mar garine, doe er de ontvelde en kleingesneden tomaten bij en laat dit mengsel een paar mi nuten smoren (dat is met dek sel en op een niet te grote pit). Breng het tomatenmengsel op smaak met zout, ketjap, wor cestersaus en peper en schenk het over de courgette of pom poen. Strooi de kaas erover. Zet de schaal, als alles goed warm is, even onder een hete grill om de kaas te doen smel ten en kleuren of zet de schaal, als de groente wat is afgekoeld, een kwartier in een oven die op 4 of 175 staat. Kook de aardappelen gaar, giet de pan leeg in een vergiet en laat de boter of margarine in de pan smelten. Doe de aardappelen er bij met de fijn geknipte dille en verwarm de pan al schuddend nog enige minuten. Strooi de gerstevlokken in de kokende melk, laat ze een kwartier heel zacht koken. Roer af en toe. Koel de gerste- vlokkenpap af en roer er de yoghurt door. Garneer het toetje met wat gesuikerde bes sen of frambozen. Geef er apart nog suiker bij. JEANNE Delftenaar ^verongelukt DELFT De 33-jarige P R. Meyer uit Delft is de afgelo pen nacht bij een verkeers ongeluk op de provinciale rtUS8en zijn woonplaats gens de politie vermoedelijk met een te hoge snelheid ge reden. waardoor hij de macht over het stuur van ^ün auto verloor, door de ^\denberm vloog, twee bo-- f qn ovc de kop - POLITIE DELFT: „Ongeluk Peter Meyer geen gevolg van sabotage" DELFT De politie van Delft acht het uitgesloten dat het verkeersongeval waardoor de Delftenaar Peter Meyer op 15 juni jongstleden om het leven kwam, het gevolg van sabotage is geweest. Het weekblad Vrij Nederland van deze week onthult dat Meyer een belangrijke rol heeft gespeeld bij het onderzoek naar de betrokkenheid van Nederlandse officie ren bij de machtsovername door bevel hebber Desi Bouterse in Suriname. Peter Meyer was van april tot december 1981 als administratief medewerker toegevoegd aan de toenmalige militair attaché in Paramaribo kolonel Maarseveen. Eind 1981 werd Meyer in overspannen toestand naar Nederland terugge stuurd en op non-actief gezet. Familieleden van het slachtoffer waren op de gedachte gekomen dat er aan de auto van Peter Meyer wellicht geknoeid zou kunnen zijn, om dat hij niet lang voor zijn overlijden had ge waarschuwd „dat er wel eens iets met hem zou kunnen gebeuren". Bij die gelegenheid had hij zijn familie op het hart gedrukt geen geloof te hechten aan de lezing die de autoriteiten van het ongeluk zouden geven. In de nacht van 14 op 15 juni van dit jaar ver loor hij op de provinciale weg tussen Delft en Rijswijk de macht over het stuur van zijn auto, ramde twee bomen en sloeg over de kop. Vol gens de Delftse politie heeft zij op aandringen van de broers van het slachtoffer een onder zoek ingsteld naar de vitale onderdelen van de auto, zoals de remmen. Daarbij is echter niets onregelmatigs aangetroffen. Anderzijds hebben meerdere getuigen onafhankelijk van elkaar verklaard dat de heer Meyer vlak voor het on geluk „met enorm hoge snelheid reed", aldus de Delftse politie, die hierin dan ook de oorzaak van het ongeluk zoekt. Meyer overleed aan de gevolgen van een schedelbasisfractuur. MINISTER: ZAAK-VALK WORDT „DIEPGAAND" ONDERZOCHT (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De zaak van kolonel H. Valk en diens betrokkenheid bij de Surinaamse staatsgreep van 1980 wordt „diepgaand nader" onderzocht. Dit heeft minister De Ruiter (Defensie) gisteren ver klaard. Half augustus zal de bewindsman al verslag uitbrengen aan de vaste Tweede-Kamercommissie voor de inlichtingen- en veiligheidsdiensten. De PvdA-Kamerleden Knol en Patijn hebben inmiddels schriftelijke vragen over deze kwestie gesteld. Volgens PvdA-fractieleider Den Uyl, voorzitter van de commissie voor inlichtingen- en veiligheidsdien sten. is het nu al zo goed als zeker dat de zaak ook in een openbaar debat in de Tweede Kamer zal worden behandeld. Het „nadere" onderzoek, dat De Ruiter laat instellen, zal zich namelijk ook richten op het feit dat de Nederlandse regering van de rol van kolonel Valk in Paramaribo niets heeft geweten. En dat ter wijl de legerleiding daar zeer waarschijnlijk wel pre cies van op de hoogte was, door middel van een ge heim rapport, opgesteld door de militaire Contra In lichtingen Dienst (CID). Minister De Ruiter, die gisteren zijn vakantie onder brak om een persconferentie te geven over de ramp in de legerplaats 't Harde, liet doorschemeren dat dit rapport inderdaad bestaat. De bewindsman sprak van de aanwezigheid van „gegevens", die voor hem aan leiding waren geweest actie te ondernemen. Die gegevens roepen bij Den Uyl de vraag op waarom minister Van den Broek (Buitenlandse Zaken), mede namens De Ruiter, in maart van dit jaar elke betrok kenheid van Nederlandse militairen bij de coup ont kende. Van den Broek zei dit in antwoord op vragen van de PvdA-Kamerleden Van Thijn en Van den Bergh. Naar verluidt was het CID-rapport toen al ruim anderhalf jaar op het ministerie van defensie aanwezig. Het zou gedateerd 7 zijn december 1981. Niet bekend Den Uyl, in die tijd zelf minister (van Sociale Zaken en Werkgelegenheid), vertelde dat de zaak in elk ge val niet bij het kabinet bekend was. Als minister Van den Broek de waarheid sprak, was dat tot voor enke le maanden nog zo. Den Uyl noemde het een „hoogst ernstige zaak" dat Van den Broek en De Ruiter er kennelijk op de een of andere wijze toe gekomen zijn de Tweede Kamer verkeerd voor te lichten. Volgens het weekblad Vrij Nederland, dat deze week publiceert uit het CID-rapport, is het stuk wel bij de landmachtstaf terecht gekomen. De betrokken gene raals zouden eigenmachtig hebben besloten geen ruchtbaarheid aan de zaak te geven. Daarbij zou een rol gespeeld hebben dat de opsteller van het rapport, CID-topman majoor Koenders, zelf adviseerde de zaak in de doofpot te stoppen, omdat het de relaties met het nieuwe regime in Suriname zou kunnen schaden. Ook zou meegespeeld hebben dat kolonel Valk de zoon is van de onlangs overleden luitenant- generaal C.I. Valk, die ook adjudant was van de ko ningin. Kolonel H. Valk, die thans werkzaam is bij de NAVO in Brussel, was in februari 1980, toen de staatsgreep werd uitgevoerd, hoofd van de Militaire Missie in Pa- Desl Bouterse. die door de Nederlandse kolo nel Valk zou zijn aangezet tot de staatsgreep. ramaribo. Als zodanig was hij verbonden aan de Ne derlandse ambassade. Samen met zijn ondergeschik ten, de kapiteins Clements en Briaire, zou hij Desi Bouterse en de zijnen hebben aangezet tot de coup. Ook zouden de Nederlandse militairen uiteen hebben gezet hoe zoiets moest worden aangepakt. Kolonel Valk ontkende overigens gisteren tegenover de Gemeenschappelijke Pers Dienst categorisch dat hij de hand heeft gehad in de coup van Bouterse. Valk loochent ook dat hij Bouterse persoonlijk heeft opgeleid van sportinstructeur tot bevelhebber. Hij ontkent niet dat hij Bouterse in de begindagen van de revolutie heeft ontmoet. „Ik heb hem alleen maar ge zegd dat hij snel een regering moest vormen en de democratie moest herstellen. Want de Nederlandse regering pikt het anders niet, zo liet ik hem weten. Dat gesprek met Bouterse heeft toen nog geen half uur geduurd". Volgens Valk spelen de verhalen van Vrij Nederland Bouterse alleen maar in de kaart: „Ook Bouterse zal gaan vertellen dat ik hem heb ge holpen. Daarmee kan hij de Nederlandse regering prachtig in diskrediet brengen. Ik zal nooit kunnen bewijzen dat ik niet met de coup te maken heb gehad. Maar er zal ook nooit blijken dat ik er wel bij betrok ken ben geweest. Een coup voorbereiden is niets voor Nederlandse militairen. Dat ligt helemaal niet in onze aard". RIK IN 'T HOUT Onthutsend rapport Van het onderzoek naar het afschuwelijke ongeluk in 1 artillerieschietkamp 't Harde zeven doden en negen j wonden zijn de eerste resultaten onthutsender dan wacht kon worden. De militairen zijn niet het slachtoffer i worden van één op zichzelf staande misgreep, één menselijm fout, die door toevallige omstandigheden aan een scherp c trole-apparaat ontsnapte. Nee, de tragedie is het gevolg i een hele reeks slordigheden en fouten die zich, gespreid oiÉ een periode van negen jaar, hebben voorgedaan. BOVENDIEN zijn die fouten wellicht niet allemaal voortjj vloeid uit misverstanden of vergissingen: ze zijn deels gelijk een gevolg van een verschil van inzicht over de vo<[ geschreven procedure", aldus het rapport. Een werkopdraa" van een commandant werd eenvoudig niet uitgevoerd, niet nadat die opdracht was herhaald. Een „mogelijk verscf van inzicht"! Bij de Munitie Renovatie Compagnie in het Utrecht gelegen Fort Hons wijk vertikte iemand het kenn lijk om volgens het boekje te werk te gaan. Juist bij een c derdeel van het militaire bedrijf waar een strakke disciplil en een strenge controle op hun plaats zouden zijn, werd i grote onverschilligheid gehandeld. Dat heeft er uiteindelj toe geleid dat een jonge wachtmeester in een lokaal vol jeu dige militairen een scherpe mortiermijn ter hand nam,] plaats van een onschuldig instructiemodel. DANK ZIJ de grondigheid en voortvarendheid van het if gewikkelde onderzoek door de Koninklijke Marechaussee een onderzoek dat overigens nog niet is afgesloten is al het besluit genomen met de grootste spoed een aanf^ maatregelen te treffen om de veiligheidsregels op een v^* antwoord peil te brengen. Dat is verheugend, al is het i tuurlijk niet opzienbarend. De jonge mensen, die tijdens h£° dienstplicht met steeds gecompliceerder en gevaarlijker i pens in aanraking komen, moeten zich tijdens die perio verzekerd weten van zorgvuldige en duidelijke veiligheid^® regels, die ook in acht worden genomen. IETS MINDER WARM DE BILT De zon zal zich in de komende dagen wat minder uitbundig laten zien, dan we de laatste tijd gewend waren. Ook de temperaturen gaan iets omlaag en komen op een ni veau, dat ongeveer normaal is voor deze tijd van het jaar. Een en ander is het gevolg van een wat groter wordende in vloed van Oceaandepressies op het weer in West-Europa. Ne derland krijgt daarom te ma ken met westelijke wind, zodat de aanvoer van zeer warme lucht uit het vasteland wordt beëindigd. De westelijke wind stuurt ook van tijd tot tijd meer bewolking naar ons land. Weersvooruitzichten voor di verse Europese landen mede gedeeld door het KNMI geldig voor zaterdag en zondag: Zuid-Scandinavië en Fin land: Wolkenvelden maar aan de Noorse Kust en Denemar ken wat regen of motregen. Middagtemperatuur van 17 graden in het Noorden tot 22 in het Zuiden. Midden-Duitsland, Belg Luxemburg, Noord-Fra rijk: Zonnige perioden droog, zondag kans op onwefcp Middagtemperatuur rond graden. en Noord-Italië: Zonnig r vooral zondag enkele onweei buien. Middagtemperatu rond 30 graden. Zuid-Frankrijk, Spanje, P< tugal: Zonnig maar vooi zondag onweersbuien. Middj temperatuur van 28 tot 35 gi den. -tee: Midden- en Zuid-Italië, Joter goslavië, Griekenland: Zoi nig en slechts een kleine ka op een onweersbui. Midda temperatuur 30 tot 35 grad^ Weerrapporton var 20 16 0 22 14 0 22 19 0.2 Eelde regen Eindhoven zw.bew. Den Helder regen Barcelona Innsbruck l.bew. Klagenfurl l.bew. Kopenhagen regen h.bew. 31 23 O zw.bew. 25 15 O onbew. 27 18 0 h.bew. 23 15 0 zw.bew. 31 18 0 onbew. 35 18 0 zw.bew. 25 13 0.4 Britse Eilanden: Zonnige pe- rioden maar' in het Noorden Luxemburg Tbew! ook af en toe regen of motre- °^ev gen. Middagtemperatuur 18 m graden in Schotland tot 24 gra- jjj den in Zuid-Engeland. Ni onbew. 31 17 0 32 15 0 33 19 0 27 12 0 Nederland, Noord-Duits- land: Zonnige periode en vrij wel overal droog. Vooral aan de kust enkele wolkenvelden. Middagtemperatuur van 21 graden aan zee tot 25 graden in het binnenland. Stockholm onbew. 37 24 0 onweer 34 20 2 onbew. 32 24 0 zw.bew. 25 13 0 h.bew. 26 18 0 onbew. 39 22 0 onbew. 33 21 0 h.bew. 25 -9 0 onweer 35 21 0.1 nbew. 28 21 0.2 «bew. 26 20 0 onbew. 25 23 0 onbew. 42 21 0 Dit setje mini schroevedraaiers, variërend in maat van 0,8 tot 3,8 mm, krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee. als nieuwe abonnee van de Leidse Courant Naam. Adres - Postcode/Plaats 1 Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) H per kwartaal I Stuur een schroevedraaierset naar: Adres Plaats/Postcode, Telefoon Telefoon Stuur deze bon in open envelop -geen postzegel plakken- naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 232, I 2500 VG Den Haag

Leidse Courant | 1983 | | pagina 2