SH VAN DER GOES TAPIJTEN mededelingen gemeentebestuur 1 leiden 1 tlm 5 aug. '83 I leiden aanbiedingen- f*ffp vERPIENEtLlhL- m iedere millimeter heeft attentiewaarde giiis PAGINA 14 LEIDSE COURANT VRIJDAG 291ULI19! 4— DE GROOTSTE TAPIJTLEVERANCIER VAN DE RANDSTAD. Tijdens de opruiming is de verkoop: CENTRAAL MAGAZIJNEN KRUISWEG 9 NOOTDORP Telefoon 01731 8241 Geopend: ma. 13.00 -17.50, di. t/m vr. 9.00 12.30 en 13.30-17.30, za. 9.00-17.00, vrijdagavond tot 21.00 uur. "l CT OP' inde opruiming l elke vrijdag TOTiioUURGEOPENDI. - REMBRANDTLAAN 5-7 winkelcentrum „Palet" MAASSLUIS. Telefoon 01899-11511* |||iniii|j Verleende bouw vergunningen Burgemeester en wethouders hebben op 26 juli 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: Da Costastraat 6a, bouw verdieping op woning; Morsstraat 11 en 13, verbouwen tot snackbar/kof fieshop met bovenwoning. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen ijlere werkdag tussen 11.00 en 12.00 uur bij de directie bouw- en woning toezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911). De Gemeente wil de inspraak-fase over de ontwerp- nota alsvolgt afronden: schriftelijke reakties kunnen tot uiterlijk woensdag 12 oktober a.s. worden inge diend. De buitenlanders krijgen nog de gelegenheid monde ling op de ontwerpnota en de vertaalde samenvatting te reageren. Hiertoe worden nog 2 avonden met tolken in het An- toniusclubhuis belegd. Woensdag 5 oktober a.s. voor de Turken, maandag 10 oktober a.s. voor de Marokkanen. Meteen hierna zal de ambtelijke koördinatiekommis- sie als opsteller van de ontwerp-nota bezien inhoever- re deze op grond van alle reakties aanpassing be hoeft. Vervolgens biedt zij het resultaat hiervan, in- klusief alle reakties aan het Kollege van Burgemeester en Wethouders aan. Deze zullen een besluit nemen over de nota en deze vervolgens aan de Raadskom- missie voor O.S.E. en de Gemeenteraad ter besluit vorming voorleggen. Ruimtelijke ordening Plaatsing op de monumentenlijst Burgemeester en Wethouders van Leiden zijn bij besluit van 8 juli 1983 overgegaan tot plaatsing van het pand Noordeinde 2a (het hoofdgebouw van de Zeevaartschool) te Leiden op de monumentenlijst. Genoemd besluit ligt met ingang van heden geduren de één maand voor een ieder ter inzage in kamer 214 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Met nadruk wordt erop gewezen dat het ingevolge artikel 10 der Monumentenverordening verboden is een beschermd monument te beschadigen, te vernie len of af te breken. Voorts is het verboden om zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders of in strijd met bij zodanige vergunningen gestelde voorschriften een beschermd monument gedeeltelijk af te breken, te verplaatsen of in enig opzicht te wijzigen dan wel een beschermd monument te herstellen of te gebruiken op een wijze waardoor het wordt ontsierd of in ge vaar gebracht. Gedurende één maand na heden kunnen belangheb benden schriftelijk bij de Gemeenteraad gemotiveerd beroep instellen tegen het genoemde besluit. Diversen Vervolg Inspraakprocedure Migrantennota. De verslagen van de informatieavonden over de ont- werpmigrantennota zijn verkrijgbaar bij de informatie balie van het stadhuis. Subsidie particuliere woning verbetering verhoogd. Al enkele jaren kunnen eigenaren en huurders van partikuliere woningen bij de Gemeente terecht voor advies over en subsidie voor woningverbetering. Vanaf 1 juli 1983 zijn de bedragen voor de verbetering van vooroorlogse partikuliere woningen verhoogd. De subsidieregeling is van toepassing op allerlei on derdelen van woningverbetering, zoals: bouwkundige verbeteringen, het aanbrengen van een douche of toilet, het vernieuwen van de elektrische installatie, het vervangen van een primitieve keuken, het maken van een berging, het verbeteren of maken van slaapkamers, het aanbrengen van een centrale verwarming. Het totale subsidiebedrag kan in bepaalde gevallen oplopen tot f 42.620, Voor inlichtingen kunt u terecht op de volgende adressen: 1. De Renovatiewinkel, Morsstraat 62, tel.: 131622, spreekuur overdag tijdens kantooruren en donder dag van 18.00-20.00 uur. 2. De Pancrat, op het ir. Driessenplein, tel.: 134380, spreekuur overdag tijdens kantooruren en dinsdag van 17.00-20.00 uur (vanaf 15 augustus 1983). 3. Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 114, tel.: 254418 en 254417, spreekuur overdag tijdens kantooruren. Proef met basketballveld op ir. Driessenplein. Vanwege de nieuwbouw van de laatste tijd, zoals aan de Vestestraat en de Uiterstegracht, zijn er in de wijk Pancras-Oost nogal wat nieuwe gezinnen komen wo nen. In verband daarmee hebben buurtvertegen- woordigers de Gemeente gevraagd om meer sport en spelvoorzieningen voor de jeugd. In antwoord daarop heeft de Gemeentelijke Direktie Groen een mogelijkheid gezocht voor de aanleg van een basketballveld. Voor zo'n veld is een flink opper vlak nodig en dat was eigenlijk alleen te vinden op het parkeerterrein van het ir. Driessenplein. Vaak is deze parkeerplaats maar gedeeltelijk in gebruik, zodat er voldoende ruimte overblijft. Burgemeester en Wethouders hebben ermee in gestemd om een proef te nemen met de aanleg van een basketballveld op het gedeelte achter het ge bouw "de Pancrat". Binnenkort zal het veld met be hulp van lijnen op de bestaande bestrating worden uitgezet en zullen 2 baskets worden geplaatst. Parkeren heeft voorrang. De proef houdt wel in dat het parkeren voorrang blijft houden. Op drukke tijden zoals zaterdag en donder dagavond zal dat betekenen dat er niet gebasketbal- led kan worden. Ook zal de jeugd er rekening mee moeten houden dat ze, wanneer ze wel kan spelen, de parkeerders geen hinder of overlast bezorgen. Aangezien het hier om een proefneming gaat, zal na enige tijd bekeken worden of het goed gaat (en het veld kan blijven bestaan) of dat het teveel problemen oplevert en het veld weer opgeruimd moet worden. Nota "Leiden de moeite waard". Gemeentelijke beleidsvoornemens Leiden promotion. Onlangs is de ontwerpnota "Leiden de moeite waard" verschenen. De nota geeft de gemeentelijke beleidsvoornemens ter bevordering van het zakelijke en toeristische bezoek aan Leiden. Op het programma staan o.a.: Uitbreiding van het aantal overnachtingsfaciliteiten, in het bijzonder goedkopere slaapgelegenheid (jeugd- hotel), fiets-, wandel- en vaarroutes. Ook wordt gedacht aan een centraal start- en infor matiepunt voor toeristische bezoekers. Deze nota bevat diverse maatregelen ter bevordering van de aantrekkelijkheid van de binnenstad. De nota is voor reakties en kommentaar toegestuurd aan de belangstellende en belanghebbende instellin gen en organisaties. Voor partikuliere belangstellen den is de nota voor f5.— te koop aan één van de balie's van het stadhuis of Stadsbouwhuis. Start werkzaamheden Kort Rapenburg op 1 augustus a.s. Leids Plein Festijn 1983 Opnieuw een zaterdagmiddag vol vermaak op het Stadhuisplein. Om 13.00.14.00.15.00 en 16.00 uur het Cirque du Trottoir (België). Alweer de laatste dag van het Leidse Pleinfestijn 1983! Als klap op de vuurpijl vertoont het CIRQUE DU TROTTOIR uit Hoeilaart (België) zijn kunsten. Het Cirque du Trottoir is een circus zonder tent, zonder trapeze, zonder exotische dieren maar ook zonder lo ket en zonder kooien. De muzikale clowns, acrobaten en goochelaars bren gen straattheater zoals het moet: vurig, komisch en volks. Maandag 1 augustus is de begindatum van een perio de van ca. 10 maanden waarin werkzaamheden op het Kort Rapenburg zullen worden uitgevoerd. Het werk zal bestaan uit het vervangen van de overklui zing (de constructie, die onder de straat het water overbrugt), het vervangen van de riolering aan de west-zijde (even huisnrs.) en het opnieuw aanbren gen van de bestrating, voorlopig in de oude vorm. Tenslotte moeten er aan de uiteinden van de overklui zing eind-bruggen worden aangelegd. Herbestraten/herindeling Intussen zal er door alle betrokken partijen bekeken moeten worden of een andere straatindeling met een andere verkeerscirculatie tot de mogelijkheden be hoort. Vóór eind augustus zal de gemeente laten weten of de herindeling en herbestrating door kan gaan en hoe de besluitvorming zich zal gaan afspe len. Tijdens eerste maanden één-richtingverkeer De riolering aan de kant van de oneven huisnummers (gedeelte tussen Breestraat en Boommarkt) is on langs reeds vernieuwd. Daarom is hier een smalle strook waar de bestrating voorlopig niet opgebroken hoeft te worden. Dit betekent dat er tijdens de eerste paar maanden van het werk (tot omstreeks novem ber) naast het werkterrein ruimte is voor één rijbaan in één rijrichting. Alle verkeer over het Kort Rapen burg rijdt dan vanaf de Prinsessekade richting Bree straat. Het verkeer in de tegenovergestelde richting (vanuit de Breestraat) wordt met bebording bij de Ko- revaarstraat verwezen naar de route Hooigracht- Langegracht. De bussen en bestemmingsverkeer zullen via de Koornbrugsteeg (naast het stadhuis) over de Marktenroute geleid worden. Korte tijd volledige afsluiting Begin september zal het naar verwachting nodig zijn om het Kort Rapenburg gedurende 1 2 weken voor verkeer in beide richtingen volledig af te slui ten. Alle doorgaande verkeer vanaf het station (ook de bus) zal dan gebruik moeten maken van de route Langegracht-Hooigracht. In de andere rijrichting kan de bus de marktenroute blijven gebruiken. Later weer tweerichtingverkeer mogelijk Het Kort Rapenburg is aan de kant van de Prinsesse kade aanmerkelijk breder dan aan de Rapenburg/ Breestraat zijde. Naarmate het werk vordert zal het daarom op een bepaald moment weer mogelijk wor den het verkeer in twee richtingen langs het werk te laten rijden. Dit zal pas eind 1983 (november/decem ber) het geval zijn. Omleiding vanaf Haagweg/Noordeinde Verkeer dat gewend is vanaf Haagweg/Noordeinde het centrum te benaderen kan kiezen uit twee omlei dingsroutes: - via Rijnzichtbrug-Morsweg naar de omgeving Station. via de Witte Singel langs de zuidkant van de bin nenstad.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 14