gehoordgezien £cidóc Soumnt liefdesleven rond sprookjeshuwelijk op tv Lady Diana vindt dubbelgangster in de actrice Catherine Oxenberg hennie koen Nederlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's NA RADIO/TELEVISIE DONDERDAG 28IULI1983 PAGINA 11 Mi HILVERSUMMet de ht a toneelkapper en de gri- l neur van de tv achter lijkt de Britse actrice rdag Catherine Oxenberg als fina wee druppels water op ady Diana. Dat wil zeg- Ö^en, in het profiel, gezien fan de zijkant. Want en ilace, recht in het gezicht, de ogen vooral, bezit de ?chte Diana mogelijkhe den tot uitdrukking, be- cheiden en brutaal tege- ijk, gaven die Catherine liet gegeven zijn. Kroon- >rins Charles, toekomstig JC coning van Engeland, (lOntdekte in de oogopslag t nu^an Diana eigenschappen ivaarop geen enkel ander neisje kan bogen. Daarom hij haar en geen an- 120iper tot vrouw en toekom stig koningin. Hij zag in 'landhaar wat anderen niet zo snel ontdekten, terwijl hij """"toch voortdurend omge- yen was door meisjes, die in hem als man hun toe- comst wel zagen zitten, foor Catherine resulteerde uit leze ontwikkeling overigens fraaie rol, die van lady Di- in de tv-film „The Royal Romance of Charles and Dia- a", zaterdagavond op TROS- op Ned. II om 20.35 uur. ,iefde, zeker een koninklijke liefde, van een meisje, dat cjnaar prins vindt, spreekt tot pe verbeelding van het volk. zag daar een film in en Catherine een Diana, toch c een godin van de jacht, en eur Christopher Baines jleek met medewerking van 'rimeurs als stand-in voor jrins Charles te kunnen fun- 1?eren. Het moet gezegd, hij lijkt min der. Daar staat tegenover, dat de makers van deze film niet hebben nagelaten zich zorg vuldig te informeren over wat binnenskamers op Bucking- m Palace plaats had en ook it er gebeurde op de meisjes- mer van Diana in de dagen, dat zij als kleuterjuffrouw door Wtfiet leven stapte. Bovendien kreeg Catherine 'raai de kans om Diana in i laar bewegingen te bestude- imiteren. Tot in de kijken toe. Als ac trice beschikt zij over dat soort kneepjes van het vak. De fil mers doorschoten hun film bo vendien met journaalbeelden uit de werkelijkheid, waarin men de echte Diana of van achteren of tersluiks via een glimp te zien krijgt, zodat een bijna „net echt" gebeuren ont- Shy Di De namaak-prins en imitatie- Diana worden op de voet ge- voigd in hun eerste ontmoetin gen en liefdesleven. De prilste kennismaking had al op jonge leeftijd plaats. De prins was toen rond de 20 en Diana een jaar of zeven. Hij droomde van zijn ideaal schrijver te willen worden en gaf in eigen beheer een boekje uit. Vrienden kon den van hem een gesigneerd exemplaar bekomen en Diana stond toen heel verlegen voor aan in de rij. Toen al liet zij zich kennen als „Shy Di", zo als de Britten haar i schuchtere Diana. Een jaar of tien later was het opnieuw raak, zo weet deze tv- film te melden. Met vrienden en vriendinnen amuseerde de prins zich op het water. Op ze ker moment zijn er een paar bezig elkaar in het water te gooien. Diana kreeg een duw van een vriend, greep zich vast aan de nabijstaande prins en wierp deze van de weerom stuit in het water. Boos en druipnat kroop Charles de wallekant weer op, impulsief van plan die meid de les te le zen. Toen keek hij in een paar ogen, zo innemend en spottend tegelijk, dat hij op slag er stil van werd en met een glimach terug trad. Toen al zag de prins zijn prinses, zo wil deze CBS-film suggereren. Een soortgelijk treffen her haalt zich nog eens. De prins gaat dan om met het zusje van Diana, een keurig net meisje, dat precies weet hoe zij zich tegenover de kroonprins moet gedragen. Zij stelt Charles aan haar zusje Diana voor, die daar zomaar een beetje door het vrije veld loopt te banjeren. tal: ri Christopher Baines als prins Charles in de weer met zijn jonge verloofde Diana. Zeer vereerd, mompelt Diana bij de kennismaking. Haar schiet zelfs te binnen, dat je even door je knieën moet knikken bij de ontmoeting met een Royal Highness. Zij doet zulks, maar zo schielijk en ab rupt, dat zij prompt in de klei belandt, waar de prins wel zo welwillend is haar weer uit te trekken. En weer die weder zijdse glimlach, waarvan men alleen achteraf kan zeggen, dat het er van twee kanten al heel vroeg helemaal in zat. Verplichtingen Tussen de bedrijven door krijgt men een Charles te zien die samen met zijn moeder zich wijdt aan staatszaken en de verplichtingen van het hof. Afgewisseld met beelden uit de meisjeskamer van Diana, waar zij met haar vriendinnen deelt in de vluchtigheden des levens. Dat gaat er allemaal plezierig aan toe, bijvoorbeeld wanneer de vriendinnen be sluiten om samen met de toe komstige koningin van Enge land de bloemetjes buiten te zetten. Nochtans komen er momenten in de toenadering tot Charles dat Diana aan gro te vertwijfeling ten prooi valt. Hij is zoveel ouder. Hem drukt de verantwoordelijkheid van zijn toekomstige taak. En dan ook de voor een meisje bijna pijnlijke vraag: Houdt hij echt van mij of zoekt hij alleen maar een koningin van Enge land, een vrouw die de moeder moet worden van zijn opvol gers op de troon. Terwijl zij wordt uitgeleverd aan dergelijke dubieuze ge dachten, blijven de tekenen van liefde komen: de zending van een fikse doos rozen, een telefoontje bij het ontwaken en geheime afspraakjes. Op één daarvan biedt Charles zijn meisje bloemen aan, die hij zo bij een stalletje langs de weg koopt. Verbijstering bekruipt hem als hij ontdekt geen geld bij zich gestoken te hebben. Diana moet uiteindelijk die bloemen zelf betalen. Maar dat zit wel goed. Die bloemenman maakt niets vermoedend een tekenende opmerking op de manier die kooplui eigen is: „Met zo'n meisje als verloofde aan mijn arm zou ik me een prins voelen". Zo voelt Char- Catherine Oxenberg, vanuit een bepaalde gezichtshoek gezien als twee druppels water met Diana. les zich dan ook, terwijl hij doet alsof hij van de prins geen kwaad weet. Weet die bloemenman veel. Alle bijzonderheden die be kend geworden zijn over de verloving van Charles en Dia na. krijgt men als kijker nog eens voorgespeeld. Zoals bij voorbeeld die foto van opdrin gerige persfotografen, toen Di ana een althans met tegenlicht nogal doorzichtige rok droeg. De hele pers viel daar fotogra fisch en informatief over heen. Diana wil voor haar koninklij ke verloofde niet onder doen, als deze zegt in de tuin van Buckingham Palace zich de vrijpostigheid van de persfoto grafen te willen aanmeten om ook Diana in alle standen te kieken. Hij wil het naadje van de kous weten. De ondeugende godin van de jacht is met haar negentien jaar dan speels ge noeg om zien nog eens te ste ken in datzelfde doorkijkding, een weefsel zo ijl als de vleu gels van een vlinder. Prins Charles wil het meisje van zijn dromen ook wel eens tegen het licht houden. Zo biedt deze film nogal wat vrijmoedige doorkijkjes in het liefdesleven van deze twee. De meest ernstige en bezonnen momenten ontbreken evenwel niet. De eisen die het koning schap aan beiden nog eens zal stellen. Zij moeten zich dat be wust worden en daar gaat deze film ook over, met Dana Win ter als koningin Elisabeth, Ste wart Granger als prins Philip en Olivia de Havilland als ko ningin-moeder. Tenslotte schrijden zij St. Pauls binnen, waar de angli caanse dominee in zijn toe spraak opmerkt: „Op de dag van zijn huwelijk is elk paar een koningspaar". TON OLIEMULLER jeugdig publiek geen kwaad meer doen, integendeel. Tal van moeders denken daar echter even anders over, gehoord de tintelende tek sten, die deze popgroep van tijd tot tijd in de wereld werpt. Er is nu een fanfol- der verschenen, en daar zit Johnny Hoes uit Weert ach ter, waarin uitsluitend lo vende en verliefde kreten worden gelanceerd. Die zijn afkomstig uit de brieven van jeugdige schrijfsters. Branden we even los: In- grid van dertien schrijft bij voorbeeld: „Lieve Hennie, ik vind jou erg knap. Ik hou veel van jou. Was ik maar bij jou. Maar ik kijk altijd naar jouw gezicht. Ik droom elke nacht van jou. Dan ben ik bij jou thuis. Maar jij bent 23 jaar ouder dan ik. Ik ben nog maar elf. Ik word ook wel eens verdrietig. Als ik naar jouw gezicht kijk. Maar ik weet niet hoe dat kan" Met zo'n meisje kun je, als je dat leest, alleen maar meeleven. Zo jong nog en dan al door zulke grote gevoelens besprongen. Het leven kan hard zijn. En dat begint al in je jonge jaren, vooral met die grote leef tijdsverschillen en zo. Toet senman Ernst Jansz speelt een niet minder grote rol in het gevoelsleven van menig meisje in die leeftijd. Ook hij krijgt de nodige post. Le zen we even mee met ene Miriam: „Oh, ik ben zo ver liefd op jou. Ik kan niet zonder jou. Je bent voor mij als een warme jas tegen de winterkou. Mijn vriendin zegt je zit in de zorgen. Het is een akelige situatie. Op school lever ik geen presta ties meer. Ik lijk wel een zielepiet. Ik hoop. dat je wilt weten wie ik ben. 's Morgens vroeg stap jij op de fiets met mij achterop. Samen fietsen we door de grijze buitenwijken en dan hoop ik. dat je voor mij zult bezwijken. Als jij naar huis gaat, loop ik met je mee. Ik kijk je aan en jij zegt niet nee". Woorden schieten hier verder tekort. Freek de Jonge zou zeggen: „Zo zou ik nog uren door kunnen gaan". Met Koen Verhoef van TROS-sport gaat het mo menteel niet zo best. Hij lijdt aan dezelfde ziekte als prins Claus: neerslachtig heid. Een depressie, die een half jaar geleden al toesloeg met moedeloosheid, het niet opgewassen zijn tegen de ei sen van het werk. Koen heeft toen spaarzaam nog wat werk gedaan. Dat viel tegen. Drie maanden gele den ging hij officieel met ziekteverlof. Zijn gezond heid blijft hem nog steeds in de steek laten, ook al krijgt hij goede medische hulp en leven alle collega's volop met hem mee. Nederland 1 [Q 16.00 Harrods - een waron gs® huis. 's Werelds beroemdste warenhuis, het Londense Har- tt (rods is het onderwerp van een v junieke film, waarin reporter fa, ^Peter Prendegast, eens zelf van Harrods, laat .zien wat er zich achter de --^nschermen van dit warenhuis af- speelt. g|dl6.26 De Britse vrouw en haar ^H>aard. Er is wel eens van de ^KEngelse koningin gezegd, dat He meer van paarden, dan van Q^iaar onderdanen houdt. Dat gezegde typeert misschien nog .««het beste de liefde van de IN vrouwen in Engeland voor paarden. In de BBC-documen- taire, die de TROS vanmiddag uitzendt wordt een aantal vrou wen, voor wie paarden een ^i)assie betekenen, voorgesteld. "Onder hen bevindt zich een vrouwelijke hoefsmid, een poli- tie-agente te paard, een koe rierster, die haar paard in een park stalt, een kerkorganiste, ■■■die keer op keer in het zadel klimt en een huisvrouw, die on danks dat ze slecht bij kas zit, steeds weer verleid wor.dt om een paard te kopen. Nederland 2 ïrK qe20.00 Het spook van de Ope- \2 jdra* Na de beroemde stomme jenin|film „Het spook van de Opera" Lon Chaney werd in 1943 e daeen geluidsversie gemaakt ns bjdoor regisseur Arthur Lubin, isplaiwaarin de Franse acteur Clau- ar düde Rains de hoofdrol speelde. angeDe KRO brengt vanavond deze zodafiim op het scherm, waarin ook ge De mensen van HUI Street i *it*Blues weer °P de buis op Ned. om 22.25 uur. Kinderen vragen Aad v.d. Heu vel honderd-uit in het pro gramma „Op de praatstoel" op Ned. II om 19.30 uur. Nelson Eddy te zien is. Enrique Claudin is al twintig jaar violist in het orkest van de Parijse Opera, als hij plotseling ontsla gen wordt. Dit is een ramp, want hij betaalt de zanglessen voor Christine Dubois, die als invalster werkt voor de grote ster Biancarolli. Christine weet niet dat Claudin haar vader is. Om toch aan geld te komen probeert hij een pianoconcert, dat hij gecomponeerd heeft, aan deo muziekuitgever Pleyel te verkopen. Tijdens een heftig meningsverschil vermoordt Claudin de muziekuitgever, waarna hij zich in de catacom ben van de Opera moet ver bergen. Door middel van een serie aanslagen tracht hij de directie duidelijk te maken, dat ze Christine moet engageren. 21.30 De mafia van Sicilië. In opdracht van de Franse televi sie maakte Jean- Michael Charlier een documentaire over de Italiaanse mafia, die het romantische beeld van deze misdaadorganisatie uit de boeken van Mario Puzo en de film „The Godfather" teniet wil doen. In drie afleveringen zendt de NOS deze serie uit. Het eerste deel vanavond is voornamelijk gewijd aan de Si- ciliaanse afdeling van de mafia, wiens macht gebaseerd is op be „omerta", de zwijgplicht, en de interne terreur. Nog on langs werd de grootste bestrij der van de Siciliaanse mafia, generaal Dalla Chiesa, ver moord gevonden, terwijl ook de officier van justitie. Terra nova en de politicus Di Salvo op mafia-wijze met kogels wer den doorzeefd, waaruit de on gelooflijke macht van de orga nisatie blijkt. Televisie vandaag NEDERLAND 1 16.26 17.10 21.20 22.00 22.25 Harrods - een waren huis. Reportage van Do- ron Abrahami. De Britse vrouw en haar paard. Engelse re portage. Hoogtepunten uit de wereldmuzieklitera tuur. Vandaag: „Lieder ohne Worter" van Felix Mendelssohn. De Roze Panter. Teken filmserie. De jonkvrouw van Avignon. Modern sprookje in zeven delen. Vierde aflevering. Journaal. Mary Benjamin. Ameri kaanse serie rond een hoofdverpleegster. Hier en nu. Aktualiteiten over Zuid-Amerika. Kerkepad '83. Route 7: Twente. Hill Street Blues. Ame rikaanse politieserie. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.40 19.00 KRO 19.12 Studio sport extra. EK voor springruiters. Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Journaal. Tom Jerry. Ameri kaanse tekenfilmserie i Op de praatstoel. Kin deren in gesprek met Aad van den Heuvel, i Het spook van de Ope ra. Amerikaanse thriller van Arthur Lubin (1943). i De mafia van Sicilië. Documentaire serie over de Cosa Nostra, i Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Gevoels-za- ken. Thema: Jaloezie. 17.00 Matt en Jenny (4). Jeugdserie. 17.25 Geen dag als alle andere. Jeugdserie. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. 18.15 De toekomst in het verschiet. All.: Het uitverkoren volk. 18.40 Alsjeblieft officeel. All.: Journaal. Aansl.: Het zevende zintuig (verkeerstips). 20.18 Onder Duitse daken. Documentaire over de cul tuurbunker in het Zwarte Woud. 21.00 Bij Bio. Praatprogramma van Alfred Biolek. 22.00 Souvenirs, sou- 00.05 Journaal. DUITSLAND 2 16.30 Vakantiekalender. Vakantie- -activitelten. 17.00 Muziek en tech niek. Serie over klank en akoestiek. 17.30 Journaal. AansL: Nieuws uit de deelstaten. 17.45 Tele-magazine. I: Journaal. 18.25 Er zijn patien- 19.30 Circus, circus. Circusprogram- Impressies van de Bayreuther Fest- spiele. 22.30 Engel van staal. Duitse tv-fllm van Thomas Brasch. 00.10 DUITSLAND 3 WDR 18.00 Jim Knopf en Lukas de machinist (3). Poppenspelserie. 18.30 Het programma met de muis. 19.00 Het aktuele uurtje. NDR-WDR 20.00 Journaal.20.15 Tegen alle vlaggen. Amerikaanse speelfilm van George Sherman (1952. 21.35 Een feest voor alle vrouwen. Filmreporta ge over een vrouwenkunstwerk. 22.20 Tussen cabaret en toneel. Amuse mentsprogramma met Helmut Loh- BELGIE BRT 1 18.00 Appie. Tekenfilmsegie voor de kleuters. 18.05 Galactica 1980 (2). Amerikaanse SF-serie. 18.50 Juke box. 19.05 Tijdrover: Bridge, stap Journaal en sportberichten. Aanslui tend: Weerbericht. 20.10 Kunst-za ken. Kunst- en cultuuractualiteiten. 20.15 The best of midnight special show. Gastheer: Roy Orbison. 20.55 Panorama zomeredititie. Afl: De lot gevallen van een reep chocola. 21.45 BELGIE BRT 2 Zie Belgie BRT 2. BELGIE FRANS 1 17.10 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Cine-vacances. Vakantieprogramma voor de jeugd. 18.15 Lollipop. Kinderprogramma. 19.30 Journaal. BELGIE FRANS 2 17.10 Zie Belgie Frans 1. 19.30 Nieuws voor doven en slechthoren den. 20.00 Zie Belgie Frans 1. ENGELAND BBC 1 Fame. Serie. 22.00 Journaal. 22.25 The life and times of David Lloyd George. Serie. 23.25 Campus. 23.55 ENGELAND BBC 2 19.15 Cameo. 19.55 Six Fifty Five. 20.25 Journaal en nieuws voor do ven en slechthorenden. 20.30 Wheels of Fire. Serie over In dia. 21.00 Bird Spot. 21.10 The only game in town. Amerikaanse film Science. 01.32 Social sciences. pense tv-film. 22.30 European con nections. 23.00 News at ten. 23.30 Look what we've found. 00.00 Me and my camera. 00.30 Billy Render. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV 16.00 Waar orde heerst. Portret van het Trappistenklooster „De Achelse Herhaling. 16.40 Kerkepad in NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.45 Studio sport extra. EK voor springruiters. DUITSLAND 1 10.00 Journaal en achtergrondinfor- 12.35 llmschau. 12.55 Persover- ne farm. Amerikaanse familieserie. 14.40 Journaal. 14.45 Jumping. EK springrui' jw|| DUITSLAND 2 Jeugdfim. 17.15 Enorm in robic-oefeningen. 17.30 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit de deelsta ten. 17.45 Tele-magazine. Aanslui tend: Journaal. DUITSLAND 3 BELGIE BRT 1 18.00 Appie. Tekenfilmserie BELGIE BRT 2 BELGIE FRANS 1 17.10 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Cine-vacances. Vakantieprogramma voor de jeugd. BELGIE FRANS 2 12 00 Tollttkat. 17.10 Zn B.lgl. ENGELAND BBC 1 ENGELAND BBC 2 07.05 Tv-cursussen. 11.30 Play 07.00 Daybreak. 10.25 Sesame drens tv. 17.20 Victor and Maria. 17.25 Animals in action. 17.50 Free- time. Radio vandaag NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzen dingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hilversum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00, 8.00, 13.00. 18 00. 20.00. 22.30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. HILVERSUM 1 16.02 Goudenregen 18.06 Actualiteiten - 19.02 Muziek in vrije tijd - 20.03 Vier kant - 21.02 Op de vgije zomertoer - 22.02 Sportprogramma - 22.55 Eerlijk gezegd - 23.07 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (KRO) Oogluik - 1.02 Niemandsland - 6.02 Ontbijtshow. HILVERSUM 2 18.10 Goeie uit die ouwe tijd - 18.30 IKON-programma - 22.40 Over 23.00 Het kastje van oma - 23.45 Tei overweging. HILVERSUM 3 15.03 Tros top 50 van Puttens lp-show. dium - 21.05 Onder de groene li 21.10 Nederlandse muziek - 22.00 Muziek naissance 22.30 Radio morgen HILVERSUM 1 6.02 (KRO) Ontbijt show - 6.50 Het levende Woord - 7.02 16 Muziek om op te ing - 11.03 Ratel - 11.53 Pater Adri Maat - 12.03 Vakantiewerk met Hans van Willigenburg - 13.06 Actua liteiten - 13.16 Souvenirs: programma -lokaal - 12.36 Forum van omroepme dewerkers - 13.10 De stem van de sprekende minderheid - 14.33 Teleac - 15.03 (VARA) Zomer-radioweek- HILVERSUM 3 7.02 (EO) Ronduit op drie - 8.03 Tijdsein - 9.03 De muzikale (VOO) Mono - 13.03 Tlpparade Duitsland 1 20.18 Onder Duits* daken. Op een bijna onbereikbare plaats in het Zwarte Woud. zeven honderd meter onder de grond in een oude zilver mijn. ligt het culturele erfgoed van een atoomoorlog moeten deze docu menten. die luchtdicht in plastiek ver pakt en opgeslagen zijn in stalen con tainers na de totale vernietiging kun nen getuigen van onze cultuur en be- apocalyps mogelijk is. 22.00 Souvenirs, eouvenire. Voor het derde deel van de herinneringen aan de zestiger jaren zocht Chris Howland vanavond programma- gedeelten uit met o.a. Rex Gildo. Hildegard Knef. Conny Froboess. Allee en Ellen Kess- Ier. Adamo. Duitsland 2 speelt In het na-oorlogse Berlijn, ten tijde van de luchtbrug. Er heerst In de stad een politieke, economischenen psychologifche uitzonderingssituatie. De blokkade, die tot de verdeling van Berlijn leidt, heeft ook de politie ver deeld. In dit vacuum richt be zeven tienjarige Werner Gladow zijn t tie in de Berlijnse onderwereld. Hij stelt alles in het werk om in korte tijd de heerschappij over de stad te vero- Duitsland 3 20.15 Tegen alle vlaggen. In de Errol Ftynn-serle vertoont de WDR op het derde net de film van George Sher- 1952 „Against all flags". het piratennest Diego Suarez op Ma dagascar te Infiltreren. Samen met twee makkers moet hij zich als deser teur uitgeven en de kanonnen van de piratenvestlng onklaar zien te maken. Roy Orbison in showprogram ma op België 1 om 20.15 uur.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13