Knie-operatie Hinault beslissend voor doorgaan of stoppen Nog geen uitspraak in zaak-Zoetemelk Jarmila Kratochvilova loopt wereldrecord Inbeslaggenomen paarden De Postduif weer op renbaan sportuitslagen ,11 Weeploee Moor WK 1 FC VW verslaat Ajax Driessen en Ganeff -Iterk bij WK degen 5PORT £eidoo<2owumt WOENSDAG 27IULI1983 PAGINA 11 pn der Sterren ledekoploper STERDAM De Nederlanders Paul van r Sterren en Jan Timman hebben profijt ge- an de „aardverschuiving" die giste- i tijdens de tiende ronde van het Schaak- 'n Amsterdam plaatsvond. Meester tan der Sterren, die in goede vorm verkeert, ersloeg met zwart koploper Sax. Aangezien jet andere topduel tussen de Engelsman handler en de Tsjechoslowaak Hort in remi- was geëindigd, wordt de kopgroep met nog \n ronde voor de boeg gevormd door Sax, [handler en Van der Sterren. Het drietal eeft zeven punten. Het gaat bij deze spelers iet alleen om de hoofdprijs van tienduizend tilden. Het duel Van der Sterren - Chandler pslist tevens over een grootmeesterresultaat. - Vie wint is voor dat hoogste schaakexamen Wilborts steelt show in Masters AMERSFOORT De Nederlandse tennis ser Eric Wilborts heeft gisteravond op de eerste dag van het Masterstoernooi van het satelliet-circuit de show gestolen. Hij ging als laagstgeplaatste van de zestien „finalis ten" met de minste punten de baan op en moest aantreden tegen de Italiaan Marco Bellini, die maar liefst 18 punten vergaard had. Wilborts won met 2-6, 6-4, 6-4. De Indiër Vasudevan was geen partij voor de Chileen Alvaro Fillol: 4-6, 4-6. De num mer twee van het circuit, de Amerikaan Danny Leal, had het erg moeilijk tegen de Japanner Kimmo Alkio: 6-2, 1-6, 7-5. Menno Oosting kwam juist iets te kort om de Ita liaan Ferrante Rocchi in de problemen te brengen: 4-6, 3-6. Rentree Uncini in GP Italië LONDEN De Italiaanse motorcoureur Franco Uncini, die tijdens de TT-races van Assen op 25 juni na een val werd aangereden en daarbij zwaar gewond raakte, zal in september weer aan wedstrijden deelnemen. Volgens Gary Taylor, de directeur van het Suzuki-team, waarvoor Un cini uitkomt, zal de Italiaan op 4 september in de G.P. van Italië in Imola, de twaalfde wed strijd voor de strijd om het wereldkampioen schap, weer aan de start staan. Uncini was na het ongeval twee dagen bewusteloos door een zware hersenschudding. Een week na zijn val werd Uncini van Groningen overgebracht naar een kliniek in Bologna, die hij ruim een week geleden mocht verlaten. De 28-jarige Uncini heeft inmiddels alweer een motorrace bijge woond. Bolsward snelste ELAHUIZEN De achtste wedstrijd van het Friese skutsjesilen bij Elahuizen is gisteren gewonnen door Bolsward. Schipper Siete Meeter eindigde op de Flues- sen voor de skütsjes van Eer- newoude en Grouw. Vierde werd Sneek en vijfde Lang weer. Heerenveen 26; 4. Sneek 27; 5. Woud send 28,9 en Bolsward 28,9; 7. Lang weer 29; 10. Huizum 38; 9. Lemmer 41; 10. Drachten 54; 11. Leeuwarden 60; 12. Zuidwesthoek 62 en Joure 62; 14. De Halve Maen 67. Bridgedames tweede WIESBADEN De Nederlandse heren hebben maandagnacht hun vijfde plaats in de rangschikking van het toernooi om de Europese kampioenschappen bridge in Wies- baden moeten prijsgeven. In de zes tiende ronde verloren de Nederlan ders met 1-19 van Hongarije, dat vierde staat. Nederland zakte terug naar de negende plaats. Frankrijk versterkte zijn leidende positie door Polen met 20 - (-2) te verslaan. De Nederlandse dames de vijfde ronde met 13-7 van Zwit serland. Het Nederlandse damesteam bezet de tweede plaats in de rang schikking met 67 punten. Groot- -Brittannie, dat met 20-0 won van Is rael, is eerste met 77 punten. ^osterbosch Sl01. vint in 'gmond IUm GMOND AAN ZEE Bert 37iao bsterbosch heeft gisteren het '24 io 'iter'um *n Egmond aan Zee 7,'oob'wonnen. Oosterbosch zege- 23i 90 erc*e 'n eindsprint over 223.00 ts medevluchters, die twintig 9oo!oo jlometer voor het einde van 113,30 negentig kilometer lange 75^50 |>ers kans zagen het peloton 18800 ontvluc^ten. Steven Rooks 79,'so pdigde als tweede, Joop Zoe- 45.00 melk als derde. Ook Fons ggjo *n Katwijk (vierde), Jac. van 133^00 leer (vijfde), Adrie van de 150 00 (zesde) en Henk Lubber- 22|50 jng (zevende) behoorden tot 240,50 jt elitegezelschapje. De sprint 615^00 »n de °P een achterstand van 65i50 >n ronde gereden hoofd- <2395 werd gewonnen door 110.50 heo Smit. Er waren in Eg- 86 00 |on<* kijkers. i3i!oo (VOERDEN De Koninklij- 6750 'e Nederlandsche Wielren 44^90 Jnie heeft de selectie van vijf- so]50 Sen beroepswielrenners be- 122 50 cenc* Semaakt, waaruit de na- »ii!oo ionale ploeg zal worden sa- '25°® nengesteld voor het wereld- ea|oo Kampioenschap op de weg op londag 4 september in St. Gal- en-Althenrhein (Zwi). Johan ran der Velden is uit de groep rerdwenen wegens de in de 204.00 tonde van Frankrijk opgelo- Ï41.00 >en blessure. Omtrent het ili.'oo Voorbereidingsprogramma !38.*50 leeft nog overleg plaats. [7100 viiftien renners zijn: Jac- 33!ao |ues Hanegraaf, Hennie Kui- 29.40 ^r, Johan Lammerts, Henk ioo.00 -ubberding, Henri Manders, 6O.00 lert Oosterbosch, Frits Pirard, 3®-°® kdri van der Poel, Jan Raas, 63,'so Iteven Rooks, Theo de Rooy, ierard Veldscholten, Leo van 03^50 /liet, Peter Winnen en Joop 10-75 Zoetemelk. De Tourwinnaar van dit jaar, de Fransman Laurent Fignon, wordt de hand gedrukt door zijn illustere voorganger Bernard Hinault. Het gebeurt vlak voor de start van een Frans criterium, waarin Hinault geblesseerd zal uitvallen en Gilbert Duclos-Lassalle de zege gaat opeisen. PARIJS Bernard Hi nault zal zich binnenkort laten opereren aan zijn rechterknie. Indien de operatie niet het gewenste resultaat heeft, overweegt de viervoudige winnaar van de Ronde van Frank rijk met wielrennen te stoppen. Gisteren gaf Hinault tijdens een criterium in Callac na honderd kilometer op. „Ik ben goed getraind, maar na vijtig kilometer trekt de pijn in mijn knie.", liet Hinault weten. „Onder deze omstan digheden kan ik niet door gaan." Bij een snelle operatie loopt Hinault een kwade kans de wegwedstrijd om het wereld kampioenschap in Zwitser land te missen. „Als het na de operatie niet beter gaat, heb ik weinig keus. Ik moet dan overwegen te stoppen, om te voorkomen dat het nog erger wordt". Hinault won dit jaar de Ron de van Spanje. Begin juni viel de Breton in de Ronde van Luxemburg uit, waarna hij besloot niet in de Ronde van Frankrijk te starten. Super Prestige De Franse wielrenner Lau rent Fignon is door zijn zege in de Ronde van Frankrijk in de rangschikking voor de Trophee Super Prestige te recht gekomen op de zesde plaats. In de top van het klassement is verder weinig veranderd. Jan Raas staat ondanks het vroegtijdige vertrek uit de Tour nog op de derde plaats achter Saron- ni en Kelly. De stand in het klassement, zoals dat gisteren in Parijs werd opgemaakt, is: 1. Giuseppe Saronni (Ita) 175 punten; 2. Sean Kelly (Ier) 155; 3. Jan Raas (Ned) 145; 4. Phil Anderson (Aus) 130; 5 Bernard Hinault (Fra) 120; 6. Laurent Fignon (Fra) 115. 'ARIJS De president 'an het Parijse gerechts- tof, Jean-Michel Guth, leeft gisteren nog geen litspraak gedaan in het [eding dat Joop Zoete- nelk heeft aangespannen egen de vennootschap die le Ronde van Frankrijk irganiseert. Guth meende log over onvoldoende nateriaal te beschikken, lij besloot de uitspraak 48 uur uit te stellen tot mor genmiddag drie uur. Zoetemelk heeft gevraagd nieuwe deskundigen aan te wijzen in de doping-affaire. Namens de Nederlandse wielrenner is in eerste zitting voorgesteld analyses te laten uitvoeren door twee mede werkers van het toxicolo gisch laboratorium van het hoofdbureau van politie te Parijs. Zoetemelk werd tij dens de Tour op doping „be trapt". De organisatoren ma noeuvreerden de Nederlan der in een kansloze positie door hem een forse tijdstraf op te leggen. Meester Rousseau, de advo caat van de „Societé", waar tegen door Joop Zoetemelk een kort geding is aange spannen, heeft tegenover het hof volgehouden, dat de Ne derlandse wielrenner de ver keerde gesprekspartner heeft uitgezocht. De advocaat ver ontschuldigde zich eerst dat hij tijdens de hoorzitting van maandag verstek had laten gaan en verklaarde: „We hebben geen enkele rechts- verbondenheid met Zoete melk. De dopingcontroles worden uitgevoerd in het ka der van de sportvoorschrif- ten van de Internationale Wielerunie (UCI), die in Ge- nève zetelt. We zijn in zake lijk opzicht gewoon verplicht de stukken ter beschikking te stellen van de artsen van de federatie. Daarom vragen wij ontslag van rechtsvervol ging". Door de „Societé" te ontslaan van elke rechtsvervolging, zou de rechtbankpresident aan het verzoek van Zoete melk gevolg kunnen geven. De Nederlander zou dan, hangende het onderzoek van van de Parijse vergifdeskun digen, een nieuw proces kunnen aanspannen. flÜNCHEN Jarmila Kra- tjeo Dchvilova uit Tsjecho-Slowa- fije heeft gisteren in München 5'70 iet wereldrecord op de 800 Mo heter verbeterd. De 32-jarige I®® Cratochvilova liep de afstand Mo n 1 minuut 53,28 seconden, j-i® tratochvilova, die tijdens de. Mo iuropese titelstrijd in Athene !-30 1982) als tweede eindigde op le 400 meter, was vijftien- mo honderdste seconde sneller lan de Russin Nadesjda Olisa- 1I20 fcnko, die drie jaar geleden [|0 het 1.53,43 in Moskou Olym- [|go iisch kampioen werd. '50 )e Westduitser Erwin Skam- ahl bracht het Europees re- '.90 ord op de 400 meter op 44,50 econden, een-tiende sneller [30 lan de oude tijd van de Rus .00 Harkin. Skamrahl neemt nu de eerste plaats op de wereld ranglijst van dit seizoen in. Voor een Europees jeugdre- cord zorgde de 200 Westduitse 200-meterloper Jürgen Evers. Hij noteerde 20,56 seconden. Stockholm De Amerikaanse atlete Mary Decker voert sinds gisteren de seizoenranglijst van de wereld op de 1500 meter aan. Op weg naar de wereldtitelstrijd in Helsinki liep Decker in Stock holm 3 minuten 57,12 secon den. Zij vestigde daarmee een nieuw nationaal record. Beste sprinter was Emmitt King met 10,22 seconden. King bleef Gault een-honderdste se conde voor. Op de eerste dag van de atle tiekwedstrijden in Leningrad zijn gisteravond enkele goede prestaties geleverd. Bij de da mes won de 27-jarige Valenti- na Poloejko het onderdeel hoogspringen met 1,98 meter. Bij de polsstokhoogspringers zegevierde Konstantin Volkov met 5,70 meter. In een uitge kiende wedstrijd versloeg Je- katerina Podkoraeva in de eindsprint van de 1500 meter de tweevoudig Olympische kampioene Tatjana Kazanki- na. Eerstgenoemde liep een tijd van 4.00,79 minuten. Ka- zankina noteerde 4.01,23. Olga Antonova, die goud won tijdens de Spartakiade, raffel de de honderd meter af in 11,09 seconden. Michel van de Korput (To rino) keert na drie jaar te rug bij Feyenoord. Van de Korput naar Feyenoord ROTTERDAM Michel van de Korput zal het ko mende seizoen weer voor Feyenoord spelen. Hij ver wisselde de Rotterdamse club drie jaar geleden met het Italiaanse Torino. Van de Korput heeft een con tract voor een jaar gete kend. Feyenoord heeft een koopovereenkomst op ter mijn met de Italiaanse club gesloten. Drie jaar ge leden betaalde Torino een transferbedrag van 1,3 miljoen gulden voor de thans 27-jarige verdediger. Doelman Jan Formannoy speelt het komende voet balseizoen voor Willem II. De Tilburgse eredivisie club heeft volledige over eenstemming bereikt met Sparta, waar Formannoy drie seizoen heeft ge speeld. Willem II heeft voor één seizoen, op uit leenbasis, de beschikking over de doelman. Daarna heeft de Tilburgse club een optie op de speler. Formannoy tekent zijn contract vandaag. De onderhandelingen tus sen FC Twente en Real Madrid over een mogelijke transfer van Manuel San chez Torres naar de Spaanse club zijn definitief stopgezet. ROTTERDAM De in beslag genomen dravers en volbloeds van de stal De Postduif uit Krimpen aan den IJssel komen het komend weekeinde weer aan de start. Deze beslissing heeft het advocatenkantoor Van der Hoeven en Slager te Rotterdam genomen in over leg met de Stichting Medisch Kinderdagverblijf. Zoals bekend had de administrateur van deze Stichting op een frauduleuze manier geld aan de Stichting onttrokken, om daar voor renpaarden en dravers te kopen en te onderhouden. In middels is het bedrag van verduistering al opgelopen tot meer miljoen. Er kwam voor de in beslag genomen paarden de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport t stal De Postduif te maken wil heb- dan een startverbod (NDR), die niets ben. Advocaat mr. H.E. Scheers vertelde gisteren: „Er is de afgelopen dagen veel gesproken met de mensen, die bij deze zaak betrok ken zijn. Met de trainers van de paarden en met de NDR. Het is natuurlijk de bedoeling dat de paarden straks worden verkocht, maar als ze niet op de banen in actie komen, dan is het moeilijk de paarden voor een redelijk goede prijs te verkopen. Daarnaast waren de meeste paarden in volle training. Die paarden mag je niet, zo vertelden mij de trainers, plotseling ineens stil zetten. Staan de paarden op stal, dan kost het geld. Worden ze getraind, dan kost het ook geld, maar door in draverijen en rennen uit te komen, kunnen ze wellicht nog wat verdienen. De paarden ko men nu onder de naam van de stal Sequester in de baan. Voor deze noodoplossing heeft de NDR toestemming gegeven. Voor de Stichting Medisch Kinderdagverblijf hoop ik, dat de paarden enkele koersen gaan winnen. Het is echter niet zo, dat alle 25 paarden terug in training zijn. Alleen de paarden die in volle koersconditie zijn, staan weer bij de betreffende trainers op stal De rest van de paarden lopen nu rustig in het land op rust De volbloeds Marmorera en Big Trouble, laatstgenoemde verle den jaar voor maar liefst 80.000,- voor de eigenaar van stal De Postduif aangekocht, misten het NK sprint maar starten zondag op Duindigt wel in de strijd om de Gold Cup. Een ren, die verle den jaar door Marmorera, toen pas aangekocht door stal De Postduif, werd gewonnen. ARTHUR VAN RIJSWIJK VENLO FC VVV heeft gis teren voor een verrassing ge zorgd door in een vriend schappelijk duel landskampi oen Ajax met 2-1 te verslaan. Bij de pauze was de stand 1-1 door doelpunten van Jan Artz voor VVV en Dick Schoena ker. Zeven minuten voor het eindsignaal bejubelden 7500 kijkers de winnende treffer van opnieuw Artz. Overige oefenduels Feyenoord won een oefenwed strijd tegen de vierdeklasser WFB uit Ouddorp met 11-1 ge wonnen. Bij rust was het pas 3-1. Voor de Rotterdammers scoorden Cruijff (3x), Hoekstra (3x), Houtman (2x), Jeliazkov, Gullit en Wijnstekers. Mole naar maakte het doelpunt van de amateurs. Er waren 4600 toeschouwers bij deze wed strijd, die werd geleid door scheidsrechter Brussaard. PEC Zwolle, met Rep en Schrijvers, heeft een wedstrijd tegen vierdeklasser Gorredijk met 6-1 (rust 5-0) gewonnen. FC Utrecht heeft in Wester- bork met 3-1 gewonnen van de plaatselijke derdeklasser VKW. PSV heeft een oefenwedstrijd tegen plaatsgenoot Brabantia gewonnen met 11-0. Arie Haan speelde de gehele wed strijd mee. Hij scoorde niet, maar nam na de pauze wel de aanvoerdersband over van Hall var Thoresen. In Oosterhout won Sparta met 7-1 van de plaatselijke TSC Combinatie. De doelpunten kwamen op naam van Olde Riekerink (4), Diliberto (2) en Eijer. Wimmes scoorde voor de Brabanders. Er waren 750 kij kers. Het nationale voetbalelftal van de Sovjet-Unie heeft in Leip zig een vriendschappelijke in terland tegen Oost-Duitsland met 3-1 gewonnen. Met 6,82 meter springt verspringster Carol Lewis geen wereldrecord. Maar desondanks trekt de zus van supe ratleet Carl Lewis in Stockholm voldoende de aandacht. Inbrekers bestelen Pironi PARIJS Inbrekers hebben de autocoureur Didier Pironi en zijn moeder bestolen. Volgens de politie moet mevrouw Imelda Pironio (60) bezoek hebben gekregen van ongenode gasten toen zij juist even bij haar zoon langs was. Uit het huis zijn 450 gulden, verschillende antieke wapens, enige hand tasjes en identiteitspapieren verdwenen. De inbrekers namen uit de garage een automobiel, een Mercedes 500, mee. In het dashboardkastje had Didier nog 5500 gulden laten liggen. 91/8 £1/2 VENEN De Nederlandse degenschermer Michiel Driessen >81/8 leeft zich in het toernooi om de wereldtitels bij de beste 32 deel- '07/8 (Lemers geschaard. Driessen, lid van de Haagse vereniging Des 171/2 illiers, boekte in de derde ronde twee overwinningen. Dat was [8 3/4 roldoende om als vierde in de poule, na Swornowski (Pol), Nic- 173/8 (Wdl) en Pap (Hon), over te gaan naar de volgende ronde. \o 1/4 {tephane Ganeff, de tweede Hagenaar op de loper maar met de [|1/8 Jelgische nationaliteit, bereikte ook het tableau van de laatste 97/a (2. De schermer van SV Zaal Kardolus eindigde in de derde 8 7/8 tont*e *n de poule van zes. 5 7/8 Arwin Kardolus werd in poule 1 uitgeschakeld. De Zoetermeer- 23/8 ^er behaalde één overwinning. Vandaag wordt geen poulesys- aa/4 m 8e^anteer<l' maar do directe uitschakeling. damesequipe van Italië heeft in Wenen de wereldtitel op flo- met succes verdedigd. Men versloeg West-Duitsland met 9-7. Debuut Euser in formule 3 DEN HAAG reur Cor Euser (Oss) zal zon dag op het circuit van Zand- voort deelnemen aan de ne gende van de twaalf races om het Europees kampioenschap formule 3. Het is voor Euser, die komend jaar formule 3 wil gaan rijden, de eerste maal dat hij in deze klasse uitkomt. De Brabander is één van de dertig deelnemers aan de wedstrijd. Hij zal rijden in een Martini- -Toyota. PRIJSVRAGEN Lotto 29 ijs: 1 x 320.506,60; 2e pri Wiek. 3. Well Done. TOTO; f. 4,80, koppel f. 46,30, trio f. 144,70. ACHTSTE KOERS, 2000 meter: 1. Vrede Wuiverhof (B. Dapper) 1.20,8, f. 1.30, f. 5,50, koppel f PAARDESPORT Koersen van Hilversum EERSTE KOERS. 2000 meter 1. Wil lie Snel (M. van Leeuwen) 1.23,8, 2. Winn Together, 3. Wolidor VIERDE KOERS, 2000 meter. 1. Uli- do A (J. Onrust) 1.22,3, 2. Winnie Queen, 3. Viva Cede. Niet gestart: Uonen Laren en Wacapou du Bois. TOTO: winnend f. 22,40, plaats f 2,90, f. 1,50, f. 2,10, koppel f. 17,50, Upsalin H, 3. Theodora Lobell. Niet t. 5,60, koppel f. 18,30, trio f. 1.931,00. TWEEDE KOERS. 2000 meter 1. Winston Volomon (J. Kloosterman) 1.23,4, 2. Vinana, 3. Wendela Dutc f. 1,30, f. 5,90, koppel f. 3,50, 3.500,80. RDE KOERS. 2440 meter: 1 Ve- Volanda (P.M. Smit) 1.23,2. 2. f. 3,80. koppel f. 70,30, t 2. Tresor Kandia, 3. Vic ?1 f. 37,90, trio f. 907,30. TIÈ'NDE KOERS, 2020 meter. 1. Panhart (B. Lugies) 1.21,1, 2. Osmons. Weber (A. de Wrede) 1.23.6. 2. SCHAKEN Festival in Amsterdam Tiende ronde: Sax (Hon)-Van der Timman (Ned) 0-1 Van der Wiel (NedVRee (Ned) 1/2- 1/2; Short (Eng>-Seirawan (Vst) afg, Lobron (Wdl)-Boersma (Ned) 1-0; Böhm (Nedj-Henley (Vst) 0-1; Johan- son (AusFKuijf (Ned) 0-1; Vogel (NedFMurey (Isr) 1/2-1/2; Lange- weg (NedFVan Wijgerden (Ned) 1/2- 1/2; Borm (Ned)-Ligterink (Ned) aig; Franco' (ParpLengyel (Hon) 1-0; De Roode (Ned>-Van Baarle (Ned) 0-1 De Boer (NedhVan der Vliet (Ned) 1-0; Grooten (Ned)-Hresf; (Joe) 0-1 Van MU (NedFBerg (Den) 1/2-1/2 Stand op kop: 1. Sax, Chandler, Van der Sterren 7 punten; 4. Hort en Tim- man 6 1/2. 1. Klotz/Brill (VSt). 2 Blok/De Schepper (Ned), 3. Gebrs. Dissio (Ita). Tweede wedstrijd; (Ned) Algemeen klassement: 1 Gebrs. Dis sio, 2. Klotz/Bnll, 3. Blok/De Schep- Sportwereld MALMÖ De Nederlandse meisjesploeg is tijdens het toer nooi om het Europees kampi oenschap tafeltennis voor ju- Malmö als zevende geëindigd. De Nederlandse jongens werden elfde. De titels gingen naar de Sovjet-Unie WASHINGTON José-Luis Clerc is winnaar geworden het 200.000 dollar tennis- a Washington. In de finale versloeg de Argentijn de Amerikaan Jimmy Arias met 6-3, 3-6, 6-0. LONDEN Brian Burnett (70) treedt na tien jaar af als voorzitter van de All England Club die jaarlijks tekent voor de organisatie van het Wim- bledontoernooi. AYLESBURY Tijdens de wereldspelen voor gehandi capte sportlieden, de Stoke Mandeville Games, heeft de Nederlander Jappie Walstra uit Tijnje het handboogschie- ten short-metric (30 en 50 me ter) gewonnen. Joes Hordijk uit Rotterdam eindigde als tweede, de Rotterdammer John Berkelbach werd vijfde. Nederland won ook de landen- wedtrijd. MANDAL De Nederlandse zeiler Duetz heeft gisteren de tweede race voor het Europees kampioenschap in de Laser klasse gewonnen. Ook de tweede (Peet) en de derde plaats (Hensen) waren voor Nederlandse zeilers. Na twee races leidt de Griek Ortolano. Duetz is derde, de Nederlan der Paulich vierde CASTIGLIANO DELLA PES- CAIA Na twee races in de strijd om het wereldkampioen schap zeilen in de Flying Ju niorklasse. die in het Italiaan se Castigliano della Pescaia wordt gehouden, bezetten de Nederlanders Blok en De Schepper de derde plaats in het algemene klassement. AMSTELVEEN De jeugd- hockeyploeg van Pakistan heeft ook zijn derde wedstrijd tijdens de Nederlandse toernee gewonnen. In het Wagenersta dion te Amstelveen werd Jong Oranje met 4-3 verslagen. Bij rust stond Jong Pakistan met 2-1 voor MOSKOU Viktor Koepo- vetsj uit de Sovjet-Unie heeft zijn kandidatuur voor het we reldkampioenschap achtervol ging voor amateurs gesteld door in Moskou de vier kilo meter af te leggen in 4 minu ten 37,687 seconden. Dit is een vebetering van het wereldre cord van de Oostduitser Ha- rald Wolff met ruim twee se conden.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11