Gelderswoude kan standpunt van GS billijken Warmondse Kaagweek sfeervol afgesloten Recordbezoek aan Stompwijkse Paardensportdagen REGIOUOURINAA Insektensho Duinrell is antisemitisch \i SUCCESVOLLE BRADERI IN OUDE WETERING dagpuzzel ËjE! LEIDEN IREGÏÜ* CeldócSouotmt MAANDAG 25 JULI 1983 PA< ^Nï Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. bioscopen LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel 071-121239): Blue Thun der (12); 14.30, 19.00. 21.15. LIDO I (Steenstraat 39. tel. 124130): Octopussy (12); 14.30, 19.00, 21.15 LIDO II Wie met pech omgaat (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO III: De lift (16); 14.30., 19.00, 21.15. zo. ook 16.45 UDO IV: Sophie's choi ce (16); 20.15. STUDIO (Steenstraat 39. tel. 133210): Merry Christmas mr. Lawrence (16); 14.30. 19 00, 21.15. TRI ANON (Breestraat 31. tel. 123875): Heidi (a.l.); 14.30. Bru ce Lees, game of death (16) 19.00, 21.15. REX (Haarlem merstraat 52. tel. 071-125414); Kamermeisje voor het hetere werk (16) 14.30, 19.00, 21.15. ALPHEN AAN DEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): Oc- topussy (12) dag. 13.30, 18.30, 21.15. EUROCINEMA II: Octo- pussy (12); ma., di. 18.30, 21.15. wo. 18.30. 21.15. EUROCINE MA III. Blue Thunder (12) 13.45, 19.00. 21.30. EUROCINEMA IV Hot bubblegum in het leger (16) 13.45, 18.45, 21.00. KINDERVOORSTELLING: EUROCINEMA III: Herbie ia de pisang (al); wo. 13.45. VOORSCHOTEN GREENWAY THEATER (Schoolstraat 23-b, tel. 01717-4354): Annie (al); dag. 14.00 en 20.00, zo. 14.00 en 16.00. WASSENAAR ASTRA (Lang straat 32. tel. 01751-13269): De lift (16); 20.00. dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 29 juli waargenomen door de Apotheek Hulp der Menschheid en Kok in Lelden en de Apotheek Voorschoten. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 20.00 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. De bezoektijden-regeling van het di aconessenhuis wordt met ingang van 1 juli as gewijzigd. Met in gang van 1 juli zijn de bezoektij den van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Dl. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.00 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkliniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19 00 u. De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou ders van kinderen kan er een af wijkende tijd afgesproken wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15 00 u. en van 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek va ders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULPDIENST Hulp verlening aan verongelukte hon den, katten, vogels, e.d. In de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Warmond en Zoe- terwoude. Tel. 071-125141. MAGISCH FIGUUR ln elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal v/oorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden: 1 zedig; 2 soort struisvogel; 3 roos- vormig sieraad; 4 alkachtige zwemvo gel; 5 in de gedachte; 6 stad In Rus land; 7 joods profeet. Oplossing Katwijkse chauffeur ramt dertien wagens KATWIJK Een 24-jarige vrachtwa genchauffeur uit Katwijk heeft in de nacht van zaterdag op zondag bij de camping Zuid een grote ravage aange richt. Daarbij raakten 13 auto's zwaar beschadigd. De man reed om kwart voor drie in beschonken toestand op de toegangsweg naar de camping. Daarbij raakte hij een geparkeerd staande auto. De zwaar beschadigde wagen bleef ech ter aan de vrachtwagen vast zitten. Om de auto los te schudden, reed de vracht wagenchauffeur heen en weer. Later bleek dat hij dertien wagens had be schadigd. Zelf dacht hij hoogstens twee auto's te hebben geraakt. De schade aan de wagens, die allemaal van cam pingbezoekers zijn, bedraagt vermoede lijk tussen de één en twee ton. Auto over de kop HOOGMADE Een auto met zes inzittenden is zondagmid dag rond drie uur op rijksweg 4 over de kop geslagen. Hierbij raakten twee personen lichtge wond. De auto reed in de rich ting van Den Haag. Tussen Al kemade en Hoogmade maakte de 41-jarige bestuurder uit Pa- pendrecht een stuurfout. De auto reed in de vangrail en sloeg over de kop. Twee inzit tenden konden ter plaatse aan hun snijwonden worden be handeld. Het verkeer onder vond geen hinder van het on geval. Auto rijdt winkel binnen NIEUWVEEN Een 23-jarige auto mobilist uit Nieuwveen is in de nacht van zaterdag op zondag een winkel op de Dorpstraat binnengereden. De man reed in de richting van de kruising met de Muggenlaan. Zonder een duidelijke oorzaak ramde hij een links van de weg geparkeerde auto en raakte de macht over het stuur kwijt. Daarop reed hij door de deuren een winkel aan de linkerkant van de weg binnen. Zijn auto werd hierdoor totaal vernield. Zo wel de geparkeerde auto als de winkel pui liepen flinke schade op. De be stuurder en zijn 21-jarige passagiere moesten aan hun snijwonden worden behandeld in het Academisch Zieken huis Leiden. Alcoholcontrole VOORSCHOTEN Twee automobilisten hebben in de nacht van zaterdag op zon dag een bekeuring ge kregen wegens het rij den onder invloed. De rijkspolitie hield die nacht op de Veurse- weg enkele uren een alcoholcontrole. In to taal werden 130 be stuurders gecontro leerd. Van hen moes ten er 26 een blaastest doen. Dat resulteerde in een rijverbod voor drie bestuurders en de genoemde processen verbaal. Sassenheimse aangereden WARMOND Een 19-jarig meisje uit Sas- senheim is vrijdaga vond op haar verjaar dag aangereden door een automobilist. Zij reed op haar bromfiets op de Wasbeeklaan in Warmond toen zij geen voorrang kreeg van een 20-jarige auto mobilist uit Leiden die van een zandweg kwam. Het meisje is met ernstig beenletsel in het St. Elisabethzie- kenhuis in Leiderdorp opgenomen. INZAKE GEMEENTELIJKE HERINDELINGSPLANNEN ZOETERWOUDE De bewoners van het Zoeter- woudse buurtschap Gel derswoude reageren nogal gelaten op het voorlopig standpunt van Gedepu teerde Staten inzake de komende gemeentelijke herindelingen. De provin ciale overheid is namelijk van mening dat Gelders woude het best kan wor den ondergebracht bij de nieuw te vormen gemeen te Benthuizen/Hazers- woude/ Koudekerk aan den Rijn. Voor het Zoeter- woudse gemeentebestuur komt de grenscorrectie voor Gelderswoude totaal onverwacht. Wethouder mevrouw Granieswki noemt het een totaal nieuw punt waarover nooit is gesproken terwijl ook bij de behandeling van de diverse herinde lingsmodellen nooit als zodanig Gelderswoude ter sprake is gebracht. Een van de bewoners van het buurtschap Gelderswoude, de heer Jacob Straathof, ligt er niet wakker van wat er gaat gebeuren. „Als kleine man heb je toch niets te vertellen. Dat hebben we in het verleden al meegemaakt toen het ontwate ringsplan voor de Noordpolder aan de orde kwam. Er werd toen duidelijk gesteld dat de plannen niet zouden doorgaan als de kosten boven een afge sproken prijs zouden komen. Nou, het werd uiteindelijk het' dubbele maar de plannen gin gen toch door. Ik bedoel maar, van hogerhand wordt toch al les beslist en wij hebben niets te vertellen. Overigens maakt het mij weinig uit. We zijn erg op Benthuizen georiënteerd", aldus de heer Straathof. De plannen van de provincie komen ook voor de heer M.M. Leune erg onverwachts. „Kijk, de argumenten van de provin cie zijn natuurlijk wel juist. Gelderswoude ligt tegen Bent huizen aan, dus er is best wat voor te zeggen om er één ge heel te maken. We hebben al tijd al in een uithoek gezeten, al wil ik er wel met nadruk aan toevoegen dat het onder houd van de wegen en de gladheidsbestrijding altijd per fect zijn uitgevoerd door de gemeente Zoeterwoude", aldus de heer Leune die bij de laat ste verkiezing voor de ge meenteraad nog op de kandi datenlijst van het CDA prijkte. Aan de Vlietweg ligt eveneens een klein Zoeterwouds gebied. Als de plannen van de provin cie werkelijkheid worden, zal dat deel naar de gemeente Leidschendam gaan. Een van de bewoners van dat Zoeter wouds stukje Vlietweg, de heer W. Hoogendoorn, ziet in de nieuwe situatie geen verbe tering. „We zitten hier feitelijk altijd al moeilijk. We wonen in Zoeterwoude, het telefoon-net nummer is van Voorschoten en het vuilnis wordt opge haald door Leiden. Het zit dus allemaal wat vreemd in elkaar maar we zijn nu aan deze situ atie gewend en daarom moet dat ook maar zo blijven", aldus de heer Hoogendoorn. Tegenvaller De Zoeterwoudse wethouder en door de afwezigheid van burgemeester Houdijk thans ook loco-burgemeester me vrouw Graniewski noemt het provinciale plan grenscorrec ties toe te passen een onver wachte tegenvaller. „Onze eer ste keuze was blijven zoals het nu is en als tweede keuze een samenvoeging met Stompwijk. Nou, dat laatste is voorlopig uit de bus gekomen. Daar kun nen we dus vrede mee hebben. Wat de grenscorrecties betreft moet het college nog een standpunt innemen", aldus de loco-burgemeester. WARMOND De organisato ren van de Warmondse Kaag- week kunnen terugzien op een bijzonder succesvolle feest- week onder ideale weersom standigheden. Zaterdagmorgen werd om tien uur de braderie geopend met de komst van een robot die de bezoekers namens de ondernemersvereniging welkom heette in Warmond. In de Dorpsstraat waren alle branches vertegenwoordigd met allerlei attracties en aan biedingen afgewisseld door ge zellige terrasjes en begeleid door gezellige muziek en ver wijzingen naar de verschillen de evenementen. Het aantal deelnemers aan de braderie was groter dan ooit tevoren en iedere deelnemer had er ook duidelijk „meer werk" van ge maakt. Naast de Warmondse ondernemers zorgde ook enke le verenigingen voor gezellige stands en acties. Van Hotel de Zon tot Boerderij Meerrust was de Dorpsstraat totaal bezet met stands en bezoekers van tien tot drie uur en ook daarna bleef- het publiek nog geruime tijd in de Dorpskern aanwezig op de terrasjes. Rond de Pomp stond de gebruikelijke kunst markt en ook daarvoor be stond veel belangstelling. De ongeveer 300 deelnemers aan de bosloop moesten het met wat minder belangstelling doen maar het enthousiasme was er niet minder om. Eerste op de 5 km werd Liesbeth Verheer uit Noordwijkerhout en op de 2 V2 km Kim Meijer uit Nieuw Vennep. De natio nale ringrijderij trok zoals te verwachten was weer veel mensen naar de Beatrixlaan. Vooral de oud-Hollandse aan spanningen leveren steeds een fraai schouwspel op. Daarnaast bleken gelukkig ook enkele inwoners van Warmond met hun gezellige pony wagen of hun werkpaard te hebben in geschreven en dat is wel zo plezierig om naar te kijken. De eerste prijs bij het ringsteken werd verzorgd door R. de Lan ge en de prijs voor het schoon ste geheel ging naar L. Hakker uit Valkenburg. Enkele deelnemers aan 'de fietspuzzeltocht kwamen niet helemaal droog over op zon dag maar dat vond niemand erg na zo'n lange droge perio- Het schapen scheren in park „Groot Leerust" trok veel belangstelling. de. Ongeveer 300 personen, km. Dieter Salewski uit de meestal uit Warmond, stapten Sweilandstraat kon met de op de fiets voor een leuke eerste prijs huiswaarts keren tocht voor het hele gezin met en Wendy Vergeer uit het een lengte van ongeveer 40 Oosteinde met de tweede. De artiesten van „Atleta" in actie. STOMPWIJK Het be sluit van de Stompwijkse harddraverijvereniging „Nooit Gedacht" om de traditionele paarden sportdagen te verplaat sen naar het weekeinde is waarschijnlijk de oor zaak geweest van een re cordbezoek op de eerste twee dagen. Na de openingsrondgang van fanfarekorps „Juliana" sa men met de St. Caecilia Showgirls uit Leidschendam, was de Stompwijkse jeugd za terdag vanaf een uur 's mid dags getuige van een optre den van het jeugdcircus „At leta" uit Warmond. De dertig jeugdige „artiesten" brachten op enthousiaste wijze acht tien nummers met slangen meisjes en de sterkste man, acties op staaldraad en spij kerbed, dressuur, acrobatiek, Chinese show, menselijke kangoeroes en clowns. Na afloop begon het pony- en paardenspringconcours voor Stompwijkse ruitertjes, voor namelijk leden van „De Bles- ruiters". De „Cor Jansen"- wisseltrofee werd gewonnen door de 12-jarige Bonita van der Vort op Tamara. De pony Lucky Boy met A. Vurens werd tweede en Marielle Loomans met Flight derde. De wedstrijd voor ruiters bo ven de 18 jaar werd gewon nen door Sabine de Bruin met Lucifer gevolgd door Marian van Leeuwen met Rosie en Astrid van der Meer (winnares van de trofee in 1981) met Randall. Niet minder dan vijftig po ny's namen zondagmiddag met hun berijders deel aan de Nationale Ponyrennen die volgens het bestuur in de 15- jarige historie van deze ren nen niet eerder zoveel bezoe kers trok. In de stokmaten 1.15 tot 1.30 meter werd Mar cel Koot met Felix winnaar. Daarna kwamen achtereen volgens Martine van der Winde met Polly, Cindy van Steekelenburg met Wanda en Suzanne Noordhoek met Trixy. De rennen met de kleinste pony's (tot 1.15 m. WmSm, hoogte) gaven aanleiding tol nogal wat hilariteit omdat een aantal halverwege weer terug naar af wilde. Winna res was Carola van Santen met Sonja, tweede werd Do- rien v.d. Arend, derde Tessa Kits met Vlekje, vierde Jo- landa Bennes met Bonny. De race tussen de grootste paard- jes tot een stokhoogte van 1.47 meter (volgens het be stuurslid Piet Oliehoek de grote kanonnen") was uiter mate boeiend. Ook hier een overwinning voor de stal- Van Santen van de Stomp- wijkseweg. Anja van Santen behaalde met Cycloon de eerste prijs gevolgd door Sa- mantha van der Voort met Tamara. De derde prijs was voor Astrid van der Meer die met Randall zaterdag ook succes had gehad bij het springconcours. ito Oil Jeugd vakan tieweek De jeugdvakantieweek in Hazerswoude-dorp jY6enl jaar van 22 tot en met 26 augustus. Eén van de (rade we nele onderdelen vormt de bouw van een hutteiwslan door de jongens en meisjes, evenals de verbranden van dit met zoveel inspanningen in elkaar ge^iizen „dorp" aan het einde van de speel week. Het poflngeli consultatiebureau, de spelletjesochtend, een zwanoc feest, een levend ganzebord, straattekenen, fiets-,die b schaats- en skelterwedstrijden staan eveneens gepl\ ove Poppenkast, een discofestijn, een filmvertoning,e en pannekoekmaaltijd en een vossejacht vormen auian d activiteiten. e aU| urdet Barbecue-feest 1 Aan de vooravond van de befaamde Paardenmarkt in Voorschoten woensdag een bourgondisch barbecue-j gehouden. In de Voorstraat wordt een kolossale barb, gezet. Voor de organisatie staan de drie Voorschotense^ taurants garant. Er zal een terras met 400 stoelen enj| terslange barbecuetafels worden uitgezet. Deelnei\_J moeten 9,75 betalen voor een barbecue-pakket: cot) braadworst, shaslick, diverse sauzen en brood. Er w gerekend op ruim duizend gasten, omdat het niet de l ling is dat iedereen de hele avond op zijn stoel blijft z De band Frank Nodelijk verzorgt de muziek. Het duurt van 's avonds zes tot 's nachts één uur. Vrijwilligers be. t zit Het activiteitencentrum voor lichamelijk gehandii ten in Leiderdorp zoekt vrijwilligers om in de zot dagen te helpen met uitstapjes voor volwassen gei dicapten. Het werk van de vrijwilligers bestaat om meer uit het duwen van rolstoelen. De vrijwillii moeten op afroep beschikbaar zijn. Aanmelding is gelijk tussen half negen en kwart over vier bij Sj Overdevest en Pépé de Jong, telefoon 071-410444. activiteitencentrum is gevestigd aan de Hoogmad weg 70. ÏIPI hel ij t daj rut ee is jterp uit igge WASSENAAR Een hypermoderne, computergestuurde tenshow in het Wassenaarse pretpark Duinrell, heeft defe ,s opgewekt van de Anne-Frankstichting in Amsterdam. D» ting zal de directeur van het pretpark met klem verzoej insektenshow te wijzigen, aldus woordvoerder Van der V' de Anne-Frankstichting. Aanleiding voor de verontwaardiging is het optreden in c van Mosje de Meikever. Mosje is een joods type met eel kromme neus. Hij praat met een jiddisch accent en hei voortdurend over geld. „Helemaal het stereotype waar wJ dachten te zijn," aldus Van der Wal. Hij vindt het vooral J lijk dat de show voor kleine kinderen is bedoeld. Ook hetl Israëlitisch Weekblad is over Mosje gevallen. In een col taar stelt het blad deze week: „Hoe verstrooiend, hoe ob nend, hoe amusant de insektenshow ook is, er zit een i onder het gras. De jeugdige kijkers wordt het gif 1 tisme bewust of onbewust in gespoten". De directeur van Duinrell, graaf H.R.J. van Zuylen vafl velt, vindt de opwinding vreselijk overdreven: „Men zoel kers op laag water". Volgens Van Zuylen van Nijevelt if" inderdaad een joods type, maar zeker niet zo vervelend! door het NIW wordt afgeschilderd. „We hebben hier o« kikkershow. Daarin komt een negerkikker voor, maar bi; beeld ook een Haagse kikker. Dat is toch geen discrimif De directeur van het pretpark zegt overigens bereid te i tekst en de figuur te veranderen als hem echt klachten gaj reiken. Tot nu toe heeft hij daar echter nog niets van gei OUDE WETERING De drie dagen durende festivitei ten in Oude Wetering, georga niseerd door de VVV en mid denstandsvereniging MCOW, zijn succesvol verlopen. De braderie die zaterdag overdag bij stralend weer gehouden werd langs de Veer- en Kerk straat is massaal bezocht. Erg veel belangstelling trok 's a- vonds de show van radiogra fisch bestuurbare bootjes en de barbecue met blaaskapel „De Aarebeyeplukkers". Tijdens het vuurwerk, dat ter afslui ting van alle festiviteiten, af gestoken werd vanaf een boot op het Braassemermeer, zag het zwart van de toeschou wers. De activiteiten ten bate van de restauratie van de remon strantse kerk, leverde het niet geringe bedrag van 3.850.- op. Het „boomhangen" werd in totaal tachtig keer gedaan. Opvallend hierbij was het ge ringe aantal deelnemende da mes, terwijl het „zwakke ge slacht" het over het algemeen zelfs veel beter deed. De kin deren, variërend in leeftijd van 8 tot 12 jaar, hadden het voordeel van hun lichte ge wicht ten opzichte van de vol wassenen. Het meisje dat het langst van alle deelnemers aan de boom bleef hangen, hield dit 4 1/2 minuut vol! Prijswin naars bij de verloting voor de remonstrantse kerk werden: mevrouw Van der Meer uit de Van der Bijlstraat, mejuffrouw J. Vesseur uit de Kerkstraat, mevrouw Bol uit Aalsmeer en mevrouw Visser uit Lange- raar. Jongerensociëteit „Farmhou se" kon gisteravond nog niets mededelen over de opbrengst van het kussenslaan en de verkoop van speciale t-shirts. De activiteiten voor AHOOJ (Aktie Herbouw Ontmoetings centrum Oud en Jong) van de gereformeerde kerk leverde een netto bedrag van 3.700.- op. Deze opbrengst is bereikt met het rad van avontuur, de roulette, de rommelmarkt, verkoop van pannekoeken, oud-Hollandse wafels en oude boeken. De verkoop van de speciaal ontworpen handdoe ken met een tekening erop SSf J_ van Oude Wetering ani). is nog niet gestopt. I brengst hiervan is dan o^q niet bekend. De beide dl die ten bate van zuster mens op de braderie aai waren, leverden respe^pjr lijk netto op: 365 guldenyei gulden. Latei De straattekenwedstrijdye vrijdagmiddag plaatsverrT1 zijn door de volgende ren gewonnen: Tot en jaar: 1. Sabine Hanneu. Silke van Haastert, Linf der Boom en Thijs Vessj 7 tot en met 9 jaar: 1. I Spoelstra, 2. Linda van Angelique BouwmeesterT 7 Gaby Elstgeest. V 10 tot en met 12 jaar: 1. Helsloot, 2. Angeleen Kc Petra Baas en 4. Annt der Salm. jHII* De landing van paralkkf springers vond reeds d'nde dagavond plaats in plaal'en vrijdag, op last van de Var>k ging voor het LuchtvaJ>'st>: keer, omdat er vrijdajpper intensief vliegtuigverkfdc de lucht zou zijn. 'r Ie la In bijna zestien uur per fiets om IJsselme HAZERSWOUDE Vijftien uur en veertig minuten heb ben de Hazerswoudenaren Ad Kempen, Koos van de Hulst, Piet Smits en John van Wie- ringen én de Reeuwijker Stef van Os nodig gehad om vanuit Hazerswoude een ronde om het IJsselmeer per fiets te ma ken. Zaterdagmorgen startte het kwintet aan de Rijndijk, nabij de voormalige Zwaant- jeskerk, om precies 04.30 uur. Ze fietsten daarna welgeteld driehonderdzestig kilometer, voordat ze om 20.10 uur op de zelfde plek finishten. Ad, Koos, Piet, John en Stef, in leeftijd variërend van acht tien tot drieëndertig jaar, koersten via Woerdense Ver laat, Muiderberg, Lelystad, Urk en Gaasterland naar de Afsluitdijk. Vandaar ging de terugtocht via Medemblik, Hoorn, Edam en Amsterdam naar Hazerswoude. Gedurende het gehele traject behoefden de begeleiders Pierre en Ruud Kempen slechts één maal in actie te komen voor pech: een lekke band. Als men dan weet dat een van de vijf coureurs hoofdpijn klachten had en deze na één aspirine kwijt raakte, is duide lijk dat het kwintet in een pui ke conditie stak. Twee uren rust in totaal namen de heren, die zich tijdens de rit voedden met fruit, pap en liters water. Onder het motto „Voor de tweede keer als een speer om het IJsselmeer" trok het gezel schap rond het IJsselmeï001" mers, vorig jaar reden 'e ook per fiets, maar star# finishten toen aan eenbetr aan het meer zelf. De a van en naar Hazers»— kwam er nu dus bij. Kempen, Van de Hulst, h~" van Wieringen en Van den onlangs ook mee a LAURA-fietstocht rondcf pen aan den Rijn. Aller ook aan schaatstrain Dus onvoorbereid kwanl heren niet aan de star1 Kempen en John van W gen (fietste vorig jaar nai pels) trekken een dezer naar Frankrijk, waar ze meer L'Alpe d'Huez willi klimmen. 9

Leidse Courant | 1983 | | pagina 4