"Trainer bezorgd over lot in beslag genomen renpaarden Pier Tol weer fit Teltscher schrikt van Noors talent NEEM WAT EXTRA VOETJES MEE NAAR DE Tennisdames snel uitgeschakeld door onbekende Chinezen J 1983 W ORT ^JjenZwaga wint tor eigen publiek RNEWOUDE Met veel swchtsvertoon trok schipper 6**l,wn Zwaga uit Eernewoude gis- t3i.7cn op het Zandmeer voor ei- ^oz'oJ Pubbek de zege naar zich toe isoio^e tweede wedstrijd van het 207!<xjitionele skütsjesilen. Zwaga ^■JSde koppositie niet eenmaal 49ioohanden en schudde naaste be- 302 wrr ^tte Brouwer uit Heeren- isiistfi. die drie minuten achter- ilfl'aJ opliep, vrij gemakkelijk zich af. De derde plaats werd wiioeëist door Jan van Akker 11#o^k) voor Joop Mink (Grouw) bodewijk Meeter (Huizum). Qeidóe. Qowumt WOENSDAG 20 JULI 1983 PAGINA 9 Dubbele zege bridgeteam WIESBADEN Bij de strijd om het Europees kampioenschap bridge is het Nederlands team via overwinningen op Finland (11-9) en Roemenië (16-4) opnieuw een aantal plaatsen op de ranglijst ge klommen. Nederland bezet na vijf ronden de veertiende plaats. Frankrijk, met Italië de belang rijkste kandidaat voor de twee plaatsen die rechtgeven op deel neming aan de wereldtitelstrijd, is aanzienlijk uitgelopen. Zelf ver pletterden de Fransen Spanje met 20- minus 3. Italië verloor met 14- 6 van Israël. Noorwegen bezet de tweede plaats. Titelhouder Polen is derde. Geen koper voor racket McEnroe LONDEN Het racket, waarmee John McEnroe ruim twee weken gele den het tennistoernooi van Wimbledon won, heeft geen koper gevonden op een veiling van Sotheby's in Londen. Het racket was gisteren één van de voorwerpen, die voor een goed doel op de veilingtafel kwam. Het hoogste bod was ruim 31.000 gulden, terwijl het op 142.000 gulden was ingezet. Toen nie mand meer bood. besloot de veiling meester McEnroe's slagwapen terug te trekken uit de veiling. Andere voor werpen waren meer in trek, zoals een golfbal uit de negentiende eeuw, die ruim 70.000 gulden opbracht. Prijsvragen DEN HAAG De re sultaten van de ver schillende sportprijs- vragen van het afgelo pen weekeinde zijn: Lotto 28: le prijs: 203.074,30; 2e prijs: 75.000,00; 3e prijs: 938,40; 4e prijs: 24,10; 5e prijs: 5,00. Cijferspel 28: 6 goed: geen winnaar; 5 goed: 10.000,00; 4 goed: 1000,00; 3 goed. 100,00; 2 goed: 10,00. Verrassende nederlaag Storks ROTTERDAM In de eerste klasse van de honkbalcompetitie heeft Storks gisteravond verrassend verloren bij DOS '32: 9-6. De Rotterdamse degradatiekandidaat sloeg zich met vijftien honkslagen naar een regelmatige overwinning. Aanvankelijk leek de Capriles-formatie haar tegenstander op ei gen veld de genadeklap te gaan uitdelen. In de vierde innings sloeg Pieter Boer een solo-homerun en bracht daarmee de stand op 2-0. Daarna kwam DOS '32 evenwel sterk terug. De Haagse werper Ronald Mos en zijn opvolger Roland Henderson moesten in de zesde innings gezamenlijk zes honkslagen toestaan, waar door de thuisclub een voorsprong van 7-3 kon nemen. Bij de stand 9-4 in het laatste bedrijf leek het nog even spannend te gaan worden. René Blok scoorde op een driehonkslag van Edgar Schimmelpenningh. die op zijn beurt over de thuisplaat kwam dank zij Stanley Boutisma. Verder dan 9-6 kwam Storks niet meer waardoor DOS '32 de degradatie nog even kon uitstellen. Verlies in de return, morgenavond aan de Machiel Vrijenhoek- laan in Kijkduin, kan het lot van de Rotterdammers echter defi nitief bezegelen. Perdijk trainer Oranjeplein DEN HAAG De voetbalvereniging Oranjeplein heeft een nieuwe trainer voor het volgende seizoen in de persoon van G.M. Perdijk. Hij wordt bij de Haagse zondag-vierdeklasser de opvolger van Jan Dahrs. Perdijk, woonachtig in Gouda en in het bezit van het B-diploma, werk te eerder bij Olympia en Westerkwartier. FC Den Haag niet tegen Gijon DEN HAAG De oe- fenwedstrijd. die FC Den Haag aanvankelijk op donderdagavond 4 augustus zou spelen te gen Sporting Gijon. gaat niet door. De Spanjaar den meldden zich giste ren definitief af. FC Den Haag gaat nu op zoek naar een nieuwe sparring-partner. Het tweede elftal van FC Den Haag speelt van avond een vriendschap pelijke wedstrijd tegen zondag-derdeklasser Quick. Aan de Savornin Lohmanlaan wordt om 19.00 uur afgetrapt. 500.00 35,2t 23,flj i5o!oervolg van de voorpagina) 2*J&SSENAAR De heer 6J2 0J., die eerder deze week rd opgepakt in verband 423$ een grootscheepse loj.ojjide, is een kleine twee wiotf eigenaar van draf- en '"Spaarden. Vorig jaar i28o?ht hij in Engeland j^.oöt circa 80.000 gulden 200.00 P3ard Big Trouble. i27o? enorm bedrag, dat 23s!oo£ nooit eerder in ons 42:® voor de aankoop van ioiS[ volbloed was betaald. i22:lot paard was voorbe- nJSjnd om de grote rennen 3®-5jons land te gaan win- t. >r aanpassingsmoeilijkhe den kwam het paard tot op he- 203 so evenwe' oiet tot de nodige uoioocessen. Meer profijt had de i4i'i?naar van de draver Uwe, 22e!5oin training is in Ureterp bij 136.o®ind de Wrede en wél voor 32,90 serie overwinningen zorg- 28i60 Afgelopen zondag won 1435'oS® °P Duind'gt nog de be- isi.'oogrijke Supertrio-draverij. 5Sa>wens. voor sta^ Ue Post- wlsoi was het zondag toch een 1200.00de dag. want de volbloed loo.ooUyfred, in handen van trai- '0,40 en jockey John Smith, voor de eerste keer dit wisoioen. 22 so v°lgende middag werd op 5Ü» van de Stichting Medisch i47.50ider Dagverblijf zowel op indigt als in Ureterp beslag ïgd op de paarden van stal Trainer John Smith: „De paarden moeten hier zo snel mogelijk terug komen". De Postduif door een Rotter dams advocaten- en deurwaar dersbureau. Gisteren volgde nog een aantal beslagleggingen in Uitgeest. C.B. schijnt bij het frauderen een zeer aparte techniek te hebben gebruikt. Hij betaalde namens de Stich ting wel de rekeningen van kleine crediteuren, maar de afdrachten van loonbelasting en pensioenen liet hij in zijn eigen zak vloeien. Dit was mo gelijk, omdat bij dat soort beta lingen nimmer snel wordt ge reageerd. In totaal gaat het om 25 paar den. Volbloed-trainer John Smith: „Voor een andere eige naar was ik maandag in Enge land om daar een paard op te halen. Toen ik dinsdagmorgen op Duindigt terug keerde, wa ren er zes paarden van stal De Postduif weg. Ze waren in be slag genomen. Alleen Big Trouble stond er nog. Dat is nogal een moeilijk paard en die konden ze niet in de vee wagen krijgen". „Met een stuk stro om de hals zijn de andere paarden in de veewagen gebracht. Er zijn paarden bij met speciale voe ding en volop in training. Ze moeten hier zo snel mogelijk terugkomen, anders kun je die dieren voor de paardesport wel afschrijven. Ik weet niet waar ze nu staan, maar ik hoop dat Big Trouble en Mar- morera zondag in elk geval in het sprintkampioenschap van Nederland op Duindigt kun nen starten. Daar heb ik hele maal naar toe gewerkt", aldus Smith. Eigenaar B. gaf zijn stal de naam De Postduif, omdat hij één van de grootste postdui- venhouders is uit Rotterdam en de duiven ook verkocht. In interviews vertelde hij, dat hij de paardesport bekostigde uit de opbrengsten van zijn dui venhandel. Eigenaars in draf- en rensport vroegen zich dik wijls af, hoe het mogelijk was, dat de 36-jarige B. er zoveel paarden op kon houden. B. was de mening toegedaan, dat binnen korte tijd de paarde sport voor hem winstgevend zou zijn. Andere eigenaars wisten wel beter. De advocaat van de Stich ting Medisch Kinder Dag verblijf, de heer Schweers: „De paarden krijgen goed eten en drin ken. En bovendien staan ze in een goede stal. We zijn ons er van bewust, dat ze in volle training zijn. Maar de dieren zijn aange kocht met verduisterd geld en op het ogenblik is het nog niet zo dat ze naar hun eigen stal terugkun- nen. Bovendien is het voor de stichting niet te doen om nu iemand in dienst te nemen om de paarden te verzorgen. Voor de dieren hopen we dat er snel een keerpunt komt in deze zaak". ARTHUR VAN RIJSWIJK PEC/Zwolle heeft zich in de afgelopen transferperiode opvallend aktief getoond. Spits Kees van Kooten en trainer Cor Brom hebben gezelschap gekregen van doelman Piet Schrijvers (rechts) en Johnny Rep (in jonas-houding). ALKMAAR AZ '67 heeft bij het begin van het nieuwe voetbalseizoen weer de be schikking over aanvaller Kees („Pier") Tol. Eind vorig sei zoen dreigde voor de met een chronische liesblessure kam pende Volendammer zelfs af keuring. AZ-arts dr. Jimmy van Rompu noemde Tol giste- weer volledig fit. Dat is het resultaat van de correctie van zijn verkeerde lichaams houding en een agressieve be handeling van de lies- en rug streek. „En er is na het mis lukte vorige seizoen veel druk van hem afgevallen. De nieu we trainer Piet de Visser heeft een streep onder het verleden gezet. Dat heeft een goede uit werking gehad op Pier. Zijn blessures zijn voor vijftig pro cent psychisch", aldus Van Rompu. Standard Luik won gister avond voor de intertoto-com- petitie met 4-3 bij Fortuna Düsseldorf. Voor de Belgische ploeg scoorden Daerden (2), Plessers en Grundel'. Voor Fortuna maakten Bommer, Wenzel en Edvaldsson de doelpunten. In groep 1 staat Standard Luik na vier wed strijden op één punt achter stand van ranglijstaanvoerder FC Twente. Feyenoord vervolgde de reeks oefenwedstrijden in Gronin gen tegen de amateurs van Be Quick, die met 9-0 werden ge klopt. Houtman was met vier treffers het meest produktief De overige Rotterdamse tref fers kwamen op naam van Gullit (2), Jeliazkov, Nielsen en Cruijff die een halve wed strijd meespeelde. PSV won in Haaksbergen met 6-0 van een plaatselijk elftal. Thoresen (3), Van den Boo gaard (2) en Valke scoorden voor 2000 toeschouwers. Ajax speelde in Geesteren voor 6000 kijkers tegen Stevo en zege vierde met 9-0 dank zij tref fers van Van Basten (2), Olsen (2), Koeman (2), Gasselich, Schoenaker en Oude Wesse- ling (eigen doel). Eerste-divisieclub SC Cam- buur oefende tegen AVV Ter schelling en klopte de eiland bewoners met 5-1. Voor de formatie van trainer/coach Theo Verlangen doelpuntten Hoekstra, Erkelens, Margerri- son, De Leeuw en Booy. Geldig t/m 27 juli 1983. HILVERSUM Ameri- een als nummer twee geplaat- kaanse tennissers moeten ste sPeler Bij gunstigere lotin- zo langzamerhand wel gen ,in ,e toekomst, zal de dit- u j i maal uit de kwalificatiewed- wanhopig worden van al strijden tev00rschijn gekomen die brutale landjes in de Ronneberg ongetwijfeld zijn wereld, die slechts af en weg kunnen vinden naar toe een redelijke tennisser tweede en verdere ronden, naar voren kunnen schui- Meniê speler uit de top-100 1(Dn _-i- zou nu reeds verliezen van de etüY k? TP blonde Scandinaviër die deze sterker blijkt te zijn dan week nog roemloos plaats 524 de meeste spelers uit het bezet op de ATP-wereldrang- enorme arsenaal toptalen- lijst, ten van de Verenigde Sta- D r ten. Nederland kwam met PolfHYeJl""S /-Yi 1 a In Hilversum wordt deze Okker, Argentinië met week met ballen van de Vilas, Tsjecho-Slowakije HEMA gespeeld, die weliswaar met Lendl, Frankrijk met goed voldoen, maar voor en- Noah en amper was Borg kele spelers enige gewenning op zijn retour of Zweden vereisen. De Paraguaan Victor lanceerde Wilander naar ™dr een klinkende zege op cuus voor zijn nederlaag tegen Roland Garros. de Westduitser Rolf Gehring. Laatstgenoemde is bezig uit En gisteren kreeg de Ameri- een diep dal te kruipen en be- kaan Eliot Teltscher op het wees evenals Ronneberg Melkhuisje de schrik van zijn komend uit de kwalificatie leven, toen een hem onbeken- ronden dat Pecci met een de achttienjarige, nota bene uit Noorwegen, hem al in de eer ste ronde van de internationa le tenniskampioenschappen van Nederland dreigde te ver morzelen onder een spervuur van topspin. Morten Ronne berg heette deze onverlaat en slechts gebrek aan ervaring deed zijn opmars bij 5-2 stok ken om ten slotte met 7-6, 6-1 toch nog zonder (set-)winst de ruim tweeduizend enthousias te toeschouwers te moeten te leur stellen. De jonge kampioen van Noor wegen kan echter geruste zijn. Veel van zijn topspinslagen zijn nóg effectvoller dan die van de succesvolle Zweed Mats Wilander. Bovendien serveert Ronneberg veel har der en kan hij ook van achter lijn tot achterlijn onhoudbaar uithalen. Wat zijn spel nog mist, is goed volleerwerk. Te genover Teltscher leek hij vaak op vastheid te verliezen, maar daarbij mag niet worden vergeten dat bij bijna elke sla genwisseling de bal tientallen keren over het net kwam. Dus zo onvast is de Noor bepaald niet. Gisteren trof hij toevallig plaatsing als zesde nog altijd te hoog gewaardeerd wordt. Ook de nummer acht verdween uit het hoofdtoernooi. De Zweed Magnus Tideman verloor met 6-7, 6-2, 7-5 van de Zwitser Roland Stadler. Dit tweetal had de dubieuze eer bij de stand 4-4 in de beslissende set een game van ruim twintig minuten te spelen. Stadler be dwong daarin zijn zenuwen het beste. Voor titelfavoriet Jose Higue- ras (Spa) en titelverdediger Balasz Taroczy (Hon) vormde de eerste ronde tegen respec tievelijk Uli Pinner (Wdl) en Rocky Royer (Vst) geen enkel probleem. En de Tsjechoslo- waak Tomas Smid had slechts in de eerste set moeite met het nog altijd heerlijk creatieve tennis van Ilie Nastase. De Roemeen kwam van 1-3 nog op 4-3, maar ging uiteindelijk met 6-4, 6-2 ten onder. De jarige Nastase gedroeg zich opvallend rustig en tilde, nadat het publiek Veteraan Ilie Nastase bood gisteren op zijn 37-jarige verjaardag nog altijd heerlijk creatief tennis, maar de Roemeen moest wel het onderspit delven tegen Tomas Smid. hem had toegezongen, al- van een topsportman van leen even z'n shirt op om precies 37 mag worden te laten zien dat hij al een verwacht, zwaarder buikje had dan HERMAN JANSEN Dubbel verlies Otto en Adriaan HILVERSUM De boekfiguren Adriaan en Olivier hebben veel stomme streken uitgehaald, maar op het Melkhuisje werd gisteren ook hartelijk gelachen om de domme zet van de tennis- broers Otto en Adriaan Panman. Het laag ingeschatte Neder landse dubbel zou meedoen aan de internationale strijd in Hil versum. Door autopech ontbraken de broers op het moment dat ze hadden moeten spelen tegen Lapré en Behrmann. In plaats dat ze een paar gulden taxikosten hadden uitgegeven voor de rit van twintig minuten, zaten ze nu met een toernooiboete van bij na 750 gulden en misten zij ook de automatische verliezerspre mie van 900 gulden. Het verschil in hun nadeel was nu 1650 gul den. En hadden niet eens hoeven spelen, alleen maar opdagen. Maak een mooie kans op één van de Maak dit zinnetje af en stuur 't voor 15 september in voldoende gefrankeerde enveloppe naar Friskwis. Postbus 345,8901 BC Leeuwarden, met twee platgedrukte doppen van Rivella of E10 flessen U mag zo vaak meedoen als u wilt. Vergeet uw naam en adres niet. Prijzen: 25 gratis lange woonweekends in een luxe bungalow. Een deskundige jury beloont de origineelste inzendingen. Prijswinnaars ontvangen uiterlijk 4 weken na de sluitdatum persoonlijk bericht. een paar apart met héél weinig calorietjes ZURICH Het Neder- Marianne van der Torre beet lands damesteam heeft de de sPits a* tegen China. De eerste ronde in de strijd Ro»®"*damse (167e op de we- om de Federation Cup niet overleefd. Het volle dig onbekende tennista lent uit China roerde zich gisteren in Ztlrich zo he vig, dat na de twee enkel spelen al een onoverbrug bare achterstand op het scorebord stond. Winst in het dubbelspel bracht de eindstand op 2-1. De nederlaag kwam hard aan in het Nederlandse kamp, te- seline-duel waarbij Van der meer omdat de voorbereiding Torre veelvuldig op haar (een week intensieve training backhand werd bestookt. De reldranglijst) werd meteen flink onder druk gezet door de 26-jarige Yu Liquiao. In een mum van tijd stond de ner veus spelende Van der Torre met 4-1 achter tegen haar op- ponente, die zich uitermate vast toonde op de gravelbaan. Van der Torre kwam nog te rug tot 4-3, maar toen ze de kans voorbij liet gaan om ge lijk te komen was de eerste set snel bekeken: 6-3. De tweede reeks werd een ba- met de Zwitserse ploeg) vol gens bondscoach Fred Hem mes optimaal was geweest. De nederlaag van Nederland bete kende de eerste uitschakeling van een geplaatst land. Neder- nummer drie van China hoef de slechts de bal in het spel te houden om de punten te ma ken. Het werd zeer snel 6-0 en China stond met 1-0 voor. De 24-jarige Marcella Mesker Marianne van der Torre: te nerveus. land stond als achtste in het moest de stand in evenwicht schema. brengen tegen de even oude nummer één van China, Wang Ping. De eerste set werd vlot binnengehaald (6-2), maar de linkshandige Chinese bleek bijzonder taai en had geen last van de hoge temperatuur die opliep tot boven de 33 graden. Op 4-4 brak Mesker de opslag van Ping (5-4) om in de vol gende game op eigen service liefst drie matchpoints af te dwingen. Ze wilde het karwei echter te snel afmaken zodat de Chinese toch langszij kon komen en alsnog de tweede set met 7-5 won. Ontgoocheld In de laatste set bleek Mesker dusdanig van streek dat ze niet meer van de baseline kwam en ontgoocheld met 6-2 de partij en daarmee Neder lands laatste kans om zeep bracht. In het dubbelspel kon de eindstand worden terugge bracht tot 2-1 doordat Mesker samen met Betty Stöve vlot af rekende met de beide Chinese dames: 6-3, 6-2. China telt volgens voorzichtige tellingen slechts 25.000 speel sters en de talenten ontmoeten de eigenlijke damestop in de wereld slechts één keer per jaar, namelijk in dit wereld kampioenschap voor landen teams. De beide Chinese meis jes staan ook niet genoteerd op de wereldranglijst omdat de Chinese tennisbond te weinig geld heeft om hen naar het buitenland te sturen. Frankrijk was het tweede geplaatste land, dat werd uitgeschakeld. Argentinië, spelend met Emilse Rapo- ni en de international be kendere Ivana Madruga- Osses won met 2-1 van het voor Frankrijk spelende en als zesde geplaatste koppel Catherine Tanvier en Corinne Vanier.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 9