Hitchcock op zijn best in Strangers on a train a Radio Tour de France een hele organisatie ^derlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's GINA>- DIO/TELEVISIE EeidoeSoutwit WOENSDAG 20 JULI 1983 PAGINA ederlanders deden in Indië net als Duitsers' 'ERSUM - „De Nederlanders hebben in r in An hetzelfde gedaan als de Duitsers in de de Wereldoorlog. Er kwam zoveel op je af. iten-Zuitn ze niet praten, dan werden de metho- 2"3- arder. Als het leven van duizenden op het 4NedPat is die ene man niet belangrijk en ga je 6. Nicaoms Je iemand met opzet vluchten, zo- I hem kon neerschieten. Op zich mag dat het niet tegen de mensenrechten." eiden in het KRO-radioprogramma 'De p Oorlog' soldaten, die in 1947 betrokken i bij de eerste politionele actie van het Ne- |»dse leger in Indonesië. De eerste politio- metepctie in juli 1947 volgde na een periode !i.J_J-2indeloos onderhandelen tussen Nederland lonesië. De zaken leken beter te gaan na i?'Ypco [nferentie van Linggadjati in het najaar "6, toen een akkoord werd bereikt. Dat akkoord behelsde, dat de Federale Verenigde Staten van Indonesië onder de Kroon met Ne derland verbonden zouden blijven in een unie. De uitvoering van die overeenkomst werd ech ter van beide zijden tegengewerkt, waarop Ne derland overging tot de eerste politionele actie. Er werden troepen gestuurd. De Nederlandse soldaten die er al sinds maart 1946 waren had den slechts enkele steden op Java in hun macht. Het bestand tussen deze troepen en de manschappen van de republiek werd herhaal-, delijk geschonden. Diverse troepen, zowel be roeps, dienstplichtige als vrijwilligers, werd volgens een van de soldaten duidelijk gemaakt dat men met terroristen te maken had. „Over vrijheidsstrijders werd niet gesproken. Wij von den dat terecht, de koloniën moesten behouden blijven". Ochtendgymnastiek maakt plaats voor NOS-Sportief HILVERSUM - De ochtendgymnastiek op de radio maakt met ingang van 3 oktober plaats voor een nieuw „bewegingsprogramma", NOS- -Sportief. Daarmee komt een einde aan een van de oudste radioprogramma's. „NOS-Sportief" krijgt andere presentatoren, andere oefeningen en muzikale begeleiding van pianist Tony Eyck. Dit meldt het blad „Om- roeppodium". Het nieuwe radioprogramma is evenals de ochtendgymnastiek van maandag tot en met zaterdag via Hilversum 2 en het tele visietestbeeld te beluisteren. De aanvangstijd is verschoven van ongeveer zeven uur naar ne gen uur. Elke uitzending (van negentien minu ten) staat in het teken van een bepaalde sport. Vanaf 3 oktober werkt NOS-Sportief het vol gende schema af: maandag schaatsen, dinsdag fietsen, woensdag skiën, donderdag zwemmen, vrijdag langlaufen en zaterdag lopen. In het voorjaar van 1984 vervallen de wintersporten ten gunste van o.m. tennis en kanovaren. Het programma richt zich in de eerste plaats op de circa twee miljoen mensen die momenteel on georganiseerd sport beoefenen. „Vervolgens ko men de gemakzuchtigen die zich nooit of zel den met sport of bewegen bezighouden", aldus de toelichting. De oefeningen in NOS-Sportief worden dagelijks in de studio door een vaste groep van vijftien tot twintig mensen verricht. Ter afwisseling komt elke uitzenddag een min of meer bekende luisteraar naar de studio voor een kort vraaggesprek. 99 r°'°; ,wiln zijn •20: k%s „Strc 151. Hi' ster): 1.j ichoonhgerie VPRO-filmthrillers 3. wiNhet motto „Het loon van L JPi:. 'ist" vanavond op Ned. I jj p' „20, reap. 20.28 uur Al- ieter): ilitchcock met wat alge- 2; 2. W beschouwd wordt als Foto: wiin zijn meest intrigeren - Strangers on a train" Hitch had na een metertlovende start in Holly- I) 1-19J zich met een viertal t 2 0O^P een "j niet waar kun" diaken, zowel voor de cri- in. 5 het publiek. Toen viel andacht op het debuut- e'e')j Van Patricia Highsmith mlo! «ers on a train" De 1770, .master of suspense zag ,10. Niéuele mogelijkheden, al- de dialoog moest wat 3 mete^1 bijgeschaafd. Liefst mink) ifcenarioschrijvers bogen Vanquiarover, maar weigerden 3: pi: Ztte de opdracht. Top-de- ,rio: i Schrijver Raymond jse6- lier werd ingeschakeld, mete^jn zeer Pers°°nlijke v'- 9; 2. Vicel n»et in de smaak bij >to: wiitock en tenslotte mocht 60; Ormonde, een van Ben 's assistenten het karwei METE#en- 3. Stenlogen zijn dan ook niet ®jP|: /Jrkste punt van deze in- 'inde thriller, het zijn de in die het hem doen. ter): 1. igers on a train" is het i.i9.ojQ van een psychopaat, Buiten Anthony, die zijn vader 7,5Ó.en bem het liefst dood 'ebben, en die de tennis- Guy Haines een waan- ler): 1.1 voorstel doet. Hij zal rto-" wir5' ecbtgenote, die niet 5o'. ko£ern wd scheiden ver liet oden als Guy op zijn beurt Jiandiai's vader vermoordt. 423.93 moorden dus met geen lijk motief. Guy Haines iet als een slechte grap, Amh< Bruno in een pretpark n der :tie overgaat en Haines' Ned>-H< inderdaad wurgt. Hai- Sunye ivordt, omdat hij geen S?ïn«alibi heeft °P ziJn huid -Hresc611 door de p°btie, terwijl rey (isiO hem achterna zit om ad) 0,! Roman als zijn geliefde geen raad weet met haar dialoog. Verrassend echter is Robert Walker als Bruno. Een wat on opvallende jeune-premier uit die tijd, eens getrouwd met Jennifer Jones, die overtui gend is als de verknipte slech terik. Misschien speelde hij eindelijk zichzelf en kon zich in deze rol helemaal uitleven. Een film en één jaar later zou hij zelfmoord plegen. In de film is ook Hitchcock's dochter Patricia te zien als Granger's toekomstige schoon zuster en de veteraan Leo G. Carroll, de moordenaar uit Hitchcock's „Spellbound". Inleiding Van de eerste beelden af heeft Hitchcock de spanning er in.' Hij laat alleen maar schoenen zien. De opzichtige van Bruno op zoek naar de conservatieve van Haines. Als zij elkaar bij toeval in de trein van Was hington naar New York ont moeten, zijn beiders instellin gen al duidelijk. Het merk waardige voorstel van Bruno en Guy's nogal laconieke reac tie daarop vormen de basis van een vreemd spel, dat je blijft bezighouden ondanks zijn ongeloofwaardigheid. Filmisch-visiieel heeft Hitch cock in deze „Strangers on a train" alle registers openge trokken. De moord op Haines' echtgenote vertrokken gezien door haar bril, de tennisstrijd van Guy, waarbij iedereen de bal volgt behalve de op de tri bune gezeten Bruno, de ener verende scène van de in een riool verloren aansteker en de spectaculaire climax in de dol gedraaide draaimolen, het zijn sekwenties die je na dertig jaar bijblijven. Na afloop zeg je „Wat heeft Hitchcock dat han dig gedaan" maar hij heeft zich wel in deze film „the master of suspense" getoond. De man, die zuiver visueel een spanning wist op te bouwen, al moet later eerlijk bekennen dat het echt „een verzonnen verhaaltje" was en dat het niet werkelijk aangrijpend was, wat je te zien had gekregen. Hitchcock dus als „entertai ner" met zijn zwarte humo- r.En je hebt je ruim anderhalf uur uitstekend vermaakt met een verhaal waar je geen woord van hebt geloofd. Met „The thiry nine steps" en „The lady vanishes" uit de ja ren dertig, zijn verfilming van Daphne du Maurier's „Rebec ca' Francis Iles'„Suspicion" „Notorious" en „Rear win dow" uit zijn Hollywood-pe- riode is „Stangers on a train" een van de films, waar Hitch cock zijn reputatie aan dankte. Met „Psycho" werd Hitchcock al „onvriendelijker", richtte zich meer op het shock-effect dan op de gemoedelijke zwarte humor, die zijn films daarvoor kenmerkten. En dan te bedenken, dat „Strangers on a train" toch wel met zekere handicaps werd gemaakt. Zo kreeg hij voor de held Guy Haines een middelmatig acteur als Farley Granger opgedrogen, omdat deze nu toevallig onder con tract stond bij Warner Bro thers Hitch had liever een wat mannelijker acteur gehad en zijn voorkeur ging uit naar William Holden terwijl Ruth Aan deze film vooraf gaat een interview, dat Suzanne Piët en Thijs Ockersen in New York maakten met Donald Spoto. Spoto is een schrijver, die zich zeer voor een figuur als Hitch cock interesseert. In die mate zelfs dat hij een biografie over deze regisseur schreef, waarin hij dieper in gaat op de be hoefte van Hitchcock om „angsten" te filmen. Hitchcock geeft hier zelf een verklaring voor. Van zijn jeugd af werd hij voortdurend besprongen door onverklaarbare angsten voor wat hij verstandelijk niet kon bevatten of verklaren. Hij beweert, dat dit geleid zou hebben tot frustratie in zijn persoonlijke leven, ware hij niet, dat hij hiervoor een (ge zond makende) uitlaatklep vond in het filmen van angsti ge c.q. spannende gebeurtenis sen. Over dit aspect in het werk van Hitchcock gaat de inleiding vooraf. Ziin knap gemaakte en eigen lijk totaal ongeloofwaardige thriller „Strangers" wordt door de kennis van die per soonlijke achtergrond van Hitchcock er des te pakkender door.' MILO d) 1-0- (Ned) HILVERSUM Elk jaar opnieuw slaat het virus dat verant woordelijk is voor de Tour-koorts hard toe. Miljoenen Nederlan ders raken in de ban van de prestaties van hun favorieten. Een voedingsbodem voor dat virus blijkt „Radio Tour de Fran ce", het NOS-programma dat dagelijks vanaf twee uur wordt uitgezonden en er verantwoordelijk voor is dat in deze weken Hilversum 1 dichter beluisterd wordt dan naar de doorgaans fa voriete zender Hilversum 3. Radio Tour de France is niet zomaar een radioprogramma; het is een project waar een hele organisatie aan ten grondslag ligt. Al leen al het leggen van verbindingen tussen Frankrijk en Hilver sum vraagt een uitgebreide voorbereiding. De belangrijkste ver binding is die tussen de RTL-studio in Parijs en de studio in Hil versum. Daarbij komen dagelijks lijnen vanaf de aankomstplaat sen in Frankrijk. In de aankomstplaats hangt er elke dag een vliegtuigje in de lucht met uitgebreide apparatuur, dat dienst doet als relaisstation. Ook de auto's waarmee de uitzendingen gerealiseerd worden zit ten vol apparatuur. De auto's waarin de twee verslaggevers, Harrie Jansen en Hennie Rückert, zitten en de motor waarop Theo Koomen de Franse wegen aflegt, zijn voorzien van zenders en ontvangers, koptelefoons en een intercom-installatie, ook be stemd voor de Wereldomroep. Aan de finish staan voor NOS en Radio Nederland Wereldomroep twee auto's die tot mini-studio's zijn omgebouwd. Dit technische materiëel is speciaal bestemd voor dit soort eve nementen, waarvan de Tour de France de belangrijkste is. De' auto's zijn daarbij in feite van ondergeschikt belang. Als die ver sleten zijn, wordt er „een nieuw chassis rond de apparatuur ge bouwd", zegt technisch projectleider Joop Berendsen. Het volledige team dat dagelijks aan Radio Tour de France werkt bestaat uit twee-en-twintig personen. In Frankrijk zijn de drie verslaggevers Harrie Jansen, Theo Koomen en Hennie Rückert, producer/regisseur George Tor, de chauffeurs van de redactie-wagens Gerard Koel en Mathieu van Schovend, de mo torberijder Raymond Nackaerts, de beide vliegeniers André Pons en George Dierijck (die ook de apparatuur in het vliegtuig in de gaten houdt), hotelorganisator Serge Gauvain (die behalve de zorg heeft voor hotelkamers, vervoer van bagage en dergelij ke ook dagelijks in het programma een typisch Franse plaat laat horen die zo mogelijk betrekking heeft op de streek waar de renners die dag koersen) en de technici Gert Ooms en Jan Wa- gendrever. Omdat deze equipe ook dagelijks tour-bulletins maakt voor Ra dio Nederland Wereldomroep, die daarmee duizenden vakantie gangers bedient, zijn er ook twee technici van de Wereldomroep aanwezig met een studio-wagen: Frits Tor en Peter Bos. Ter plaatse monteren ze interviews en finishverslagen voor de eind redactie in Hilversum. In Hilversum wordt het werk gedaan door de drie presentatoren Klaas Samplonius, Fred Racké en Koos Postema, de regisseurs Jaap Hofman en Ferry de Groot (deze laatste is bijvoorbeeld ook verantwoordelijk voor de montage van het Tourspelletje aan het eind van iedere uitzending), producer Hans van der Sluis, mu ziekredacteur Herman van der Velden en een regie-assistente. Daarnaast is steeds een aantal technici in de weer om het een en ander op de zender en daarmee in de huiskamer te krijgen. De indruk bestaat wel eens dat de mensen in Frankrijk daar een soort betaalde vakantie vieren. Niets is minder waar. 's Morgens om acht uur zijn ze al bezig met interviews voor gebruik 's mid- Een deel van het team van Radio Tour de France. t l'ERLAND 1 iüii md siflcht voor draaiorgels, speeldozen en wat dies meer zij we/8)het in „Voor oog en oor" op Ned. II om 21.50 uur. voorbereidt op de leider van de militaire junta. De aanslag mislukt, Panagoulis en zijn vrienden worden gevangenge nomen. Na een schijnproces wordt hij ter dood veroordeeld, maar door internationale druk komt het niet tot eenuitvoering van het vonnis. Panagoulis wordt vrijgelaten en vertrekt naar Italië. Desondanks groeit in Griekenland het verzet. Na de val van het regime keert Panagoulis terug en wordt par- lementslib. De strijd tegen de militaire bictators blijft echter doorgaan. Panagoulis komt in het bezit van zeer belastend materiaal. Voordat hij tot pu blicatie kan overgaan, komt hij bij een mysterieus auto-onge luk om het leven. 21.50 Voor oog en oor. In het muziekprogramma „Voor oog en oor" van Michael Behrens gaat de aandacht op de eerste plaats uit naar de middelen, waarmee muziek gemaakt wordt. Het geeft een overzicht van de manieren waarop en de instrumenten, waarmee door de eeuwen heen muziek is ge maakt en die ook nog een lust voor het oog zijn. jier/Je<de derde aflevering van 5, 6-0; VPRO-themaprogramma ,^2!pe angst is Susanne Piët Jobn^ew York getogen, waar Gbr>-FP gesprek had met Do- r (Zw«Spoto, de biograaf van I Hitchcock. Zie elders op Pag- Strangers on a train. nd Paltive-schrijfster Patricia ii) 149mith leverde Alfred 3in]mb'ock de stof v00r z')n ,32 sf 1951: „Strangers on RoeJn". Zie elders op deze e (Od (Oos) IjÖERLAN^^^^ Panagoulis leeft voort. Jurco het leven van de Griekse er (Zw*r en verzetsstrijder .57; 6.nder Pangoulis vervaar- 7. 'rc de Italiaanse regisseur (Oosjppe Ferrara een televisie- JLISpatiteld „Panagoulis leeft t (Ned 06 ",m begint in het op 1J968, wanneer een groep- 32.59;ige Grieken onder leiding 60- BPanagoulis een aanslag it 26; de angsten van Alfred Hitchcock handelt de documentai- »s donkere zijde van de genialiteit" op Ned. I om 20.25 Televisie vandaag NEDERLAND 1 19.21 NOS 19.46 20.00 VPRO 20.28 NOS 22.50 22.55 De film van Ome Wil lem. Herhaling. Het mitrailleursnest. Engelse dramaserie voor de jeugd. Derde af levering. Kenmerk. Actualiteiten. Socutera. Filmpje Stich ting Ned. Vrijwilligers. Journaal. Het loon van de angst. Over Alfred Hitchcock. Strangers on a train. Amerikaanse thriller van Alfred Hitchcock (1951). Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.40 19.00 19.12 Studio sport extra. Ronde van Frankrijk. Studio sport extra. Sa menvatting Ronde van Frankrijk. Sesamstraat. Journaal. Van gewest tot gewest. Regionaal nieuws. Panagoulis leeft voort. Italiaanse tv-film van Gi useppe Ferrara. Voor oog en oor. Pro gramma over muziek. Journaal. Studio sport extra. Ronde van Frankrijk. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.40 De oude doos. Lachfilm. 16.55 He, lel opl Kinderprogramma. 17.25 Koning Rollo. Tekenfilm. 17.30 Ron de van Frankrijk. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Regionale nieuwsrubriek. 18.15 Christian en Christians. Serie. 18.40 Nieuws van gisteren. Oude nieuwsberichten. 19.00 Stefan Karwowski's ervarin gen. Serie. 20.00 Journaal. 20.15 8uikerbrood. Tv-film van Vivian Nae- fe en Ulrlch Llmmer. 21.40 Titels, theses, temperamenten. 22.30 Ach tergrondinformatie. DUITSLAND 2 16.25 Vskantiekalender. 16.50 Mork van Ork. Komische SF-serle. 17.15 Enorm In vorm. Aerobic-oefeningen. 17.30 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit de deelstaten. 17.45 Tele-magazi- ne. 18.25 Beelden, die de wereld in beweging brachten. De orkaan Ag nes. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Consul Mol- lers erfgenamen. Tv-serie naar de roman van Adolph Wittmaack. Vijfde deel. 20.15 Balans. Economisch nieuws. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Woensdaglotto. 21.25 De Denver- -clan (Dynasty). Amerikaanse serie. 22.10 Een deur Is een gat in de muur. Over psychisch zieken. 22.40 Ik werd boor de Duitsers verborgen. Reportage. 23.00 Het noodlot van Irene Forsyte. Amerikaanse film van Compton Bennet (1949). 00.45 Jour- DUITSLAND 3 WDR 18.00 Oeverzwaluwen. Natuur film. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Hat actuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Op woensdag op III. Gevarieerd pro- Sramma. 21.45 Verslaggever buiten- ind. Elfriede Gerstl over Wenen. 22.15 Blonde Venus. Amerikaanse speelfilm van Josef von Sternberg (1932). 23.40 Journaal. BELGIE BRT 1 16.10 Ronde van Frankrijk. 18de etappe. 18.00 Apple. Tekenfilmserie voor de jeugd. 18.05 Belfi en Lillibit. Tekenfilmserie voor de kleuters. 18.30 Funnies. 18.35 Circus Rondau. Vlaamse jeugdserie. Achtste afleve ring. 19.00 Tijdrover: Doe-het-zelf. van de katholieke kerk. 19.40 Mede delingen. Overzicht programma's. 19.45 Nieuws en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Van 9 tot 5. Amerikaanse komische serie. Acht ste aflevering. 20.40 Met Mike in xee. Praatshow van Mlke Verdrengh.21.40 De geschiedenis van de SF-film. In terviews en filmfragmenten. 22.45 Journaal. Aansluitend: Coda (poezie). 23.05 Televox magazine. BELGIE BRT 2 BELGIE FRANS 1 16.10 Ronde van Frankrijk. 18de etappe. 17.25 Cina-vacances. Vakan tieprogramma voor de Jeugd. 18.15 Lollipop. Kinderprogramma. 18.50 En Wallonië at a Bruxellos en cou- leurs. Spelprogramma. 19.08 Ce solr. Actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 Ronde van Frankrijk. Samenvatting. 20.10 La chasse aux tresors. Interna tionaal spelprogramma. 21.15 Le tamps d'une rapublique. Historische tv-serle over de Derde republiek. Laatste deel. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 17.25 Zie Belg Ie Frans 1. 19.00 La pensee et les 'hommes, interview met Raymond Aron. 19.30 Nieuws ENGELAND BBC 1 17.20 Play school. 17.45 Boss cat. Tekenfilm. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Playhouse. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. Regio naal nieuws. 20.00 Paddles up. 20.25 I wanna hold your hand. Amerikaan se film (1978). 22.00 Journaal. 22.35 The black adder. Engelse serie. 22.55 Royal International Horse show. 00.05 Flamingo Road. Serie. 00.55 Weerbericht ENGELAND BBC 2 18.10 Arts. 18.40 Cameo. 19.55 Six fifty five special. 20.25 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechtho renden. 20.30 Travel show. 21.00 Year of the French. 21.10 Discove ring hedgerows. 22.00 Film buff of the year. 22.30 Worlds apart. 23.20 Singer of the world. 23.50 News- night. 00.40 Cricket Natwest Trophy. 01.16 Technology. ENGELAND ITV 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Where the re's life. 20.30 Coronation Street. 21.00 8tarburst 22.00 Jemima Sho re investigates. 23.00 News at ten. 23.30 Miss Universe. 01.25 Epiloog. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. TROS 16.00 Csriboo Treil. Western uit 1949 met Randolph Scott. 17.10 Hoogte punten uit de wereldmuziekliters- tuur. Cantate:,.Jesus bleibet melne Freude" van Bach. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 Studio sport extra. Ronde van Frankrijk. DUITSLAND 1 10.00 Journaal en achtergrondinfor matie. 10.03 Het lot van Irene Forsy te: film. 11.50 ZDF-magazine. 12.10 Bilanz. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotex! voor le dereen. 15.00 Onze kleine farm. Amerikaanse famllleserle. 15.50 Jour naal. 15.55 Sie-Er-Es. Vrouwenmaga zine. Vandaag ..Vrouwenkunst en werkeloosheid. 16.40 Matt an Jen- le. 17.05 Geen dag als Jeugdfilm. 17.30 Ronde van Frankrijk. 17.50 Journasi. 18.00 Actualitsitan. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitslsnd 1. 15.15 ZDF-Uw programma. 15.17 Joumsal. 15.20 Pinocchio. Tekenfilmserie. 15.45 Wij hebben plezier. Jeugdserie. 16.30 Vakantiekalender. Vakantie-activitei ten. 17.00 Inleiding tot het straf- rechL Serie over het Duitse straf recht. 17.30 Journaal. Aansl.:Nleuws uit de deelstaten. 17.45 Tsle-magszi- DUITSLAND 3 WDR 18.00 Jim Knopf en Lukas de machinist Poppenspelserie. 18.00 Het programma met de muis. BELGIE BRT 1 14.50 Militair Defile. Rechtstreekse uitzending van het defile te Brussel. 16.15-16.50 Ronde van Frankrijk. 19de etappe. 18.00 Apple. Tekenfllm- BELGIE FRANS 1 15.15 Militair Defile. 16.15 Visa pour le show. Show-programma. 17.15 40.000 jaar geleden werd de kunst geboren. Dokumentairp over pre-his- torische tekeningen. 17.45 Cine-va- cances. Vakantieprogramma voor de BELGIE FRANS 2 09.00 TeleteksL 15.30 Ronde van Frankrijk. 19de etappe. 16.35 Over name Belgie Frans 1 ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 14.00 Jour- ENGELAND BBC 2 ENGELAND ITV 07.00 Breakfast time. 10.25 Sesame Street. 11.25 Cartoon time. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sullivans. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 Emmerdale farm. 15.00 A plus. 15.30 Funny man. 16.30 Chintz. 17.00 Childrens tv. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 18.06 (EO) Tijdsein - 18.30 Jonge renprogramma - 19.02 Van U wil Ik zingen - 19.250 Zomerbljbelschool - 19.45 EO-metterdaad - 20 03 (NOS) Langs de lijn - 23.07 Met het oog op morgen - 0.02 (NCRV) Volgspot - 1.02 Metropolls 2.02 Nachtexpress 6.09 Vandaag donderdag. (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualitei ten - 18.30 Humanistisch Verbond - 19.00 Leesoefeningen in de bijbel 19.15 Zingen bij het boek Genesis 19.30 Rondom het woord - 20.03 Le ger des Heilskwartier - 20.18 De we reld zingt Gods lof - 21.00 Bij de tijd: over opvoedingsproblemen. Herha ling - 21.30 Zo Is schoolradio ook. Herhaling hoorspelen - 21.40 (NOS) NOS-service voor Antlllianen - 22.10 Radio- volksuniversiteit - 22.40 (NCRV) Nederland en zijn buren - 23.00 Planowerken uit de romantiek - 23.25 Muziek van eigen tijd. HILVERSUM 3 - 18.04 (KRO) De vakantlespits - 19.02 Krachtvoer - 21.02 Demo - 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 - 16.45 (AVRO) Gedichtenprogramma - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (AVRO) Kasteelconcert - 21.25 Franz Haselbock en Gert Oost spelen vierhandig orgel - 22.00 Eigentijds. Radio morgen HILVERSUM 1 - (NCRV) 6.09 Vandaag donderdag met om 7.02 Het levende woord, om 7.20 Weerman Hans de Jong, om 7.30 Aktualitelten en om 7.45 Over kopen gesproken - 8.05 Actualiteiten - 8.20 Weerman Hans de Jong - 8.30 De ochtendkranten - 8.54 In het voor bijgaan - 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? - 10.03 Muziek bij de koffie - 11.30 Twaalfuurtje - 12.40 Mlddagpauzedienst - 13.06 Actualitei ten - 13.20 Douce France - (NOS) 14.03 Radio Tour de France - (NCRV) 17.02 Rozegeur en prikkeldraad HILVERSUM 2 - (NOS) 7.10 Ochtendgymnastiek - 7.20 (AVRO) De AVRO- klok - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.24 Waterstanden - 9.33 Een museum In Rotterdam- 10.03 De AVRO-klok: Buiten - 11.03 Duime- land - 11.10 Praatpaal-extra - 11.33 Kijk op kunst - 12.00 De AVRO-klok - 14.00 (RVU) In verbind u doorpro gramma voor ouderen - 14.33 Alle- mansmuzlek - 15.03 (KRO) Boeken wijsheid - 15.20 Magazine over kerk en samenleving - 15.32 De wereld op donderdag HILVERSUM 3 - 7.02 (TROS) De havermoutshow - 9.03 Continu muziek - 11.03 Polder- popparade - 12.03 De Nederlandstali ge top 10 en tips - 13.03 50 pop of een envelop - 15.03 Tros top 50 HILVERSUM 4 - 7.02 (VARA) Grammofoonmuzlek - 9.00 Zo klonk het vroeger, radio Fil harmonisch orkest o.l.v. Willem van Otterlo - 10.20 Strijkkwintetten van Beethoven en Bruckner - 11.40 Mu ziek van deza eeuw - 12.15 Casino concert uit Brussel - 13.05 Middag concert: Muziek van Charles Ives - 14.30 (EO) Orgelbefpeling - 15.00 Klassieke klankjuwelen - 16.00 Woord en lied - 16.40 Theologische verkenningen - 17.00 Overname Hil versum 2 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zl|n op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7 00. 8.00. 13.00. 18.00. 20.00. 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.09, 8.00 en 13.00 uur DUITSLAND 1 20.15 Suikerbrood. Marie is in de tv-film „Suikerbrood" een tekenares. die droomt van succes, een duurza me relatie en een eigen galerie. Haar vrije tijd brengt ze in een bar door, waar ze ook haar vriendinnen Petra en Eva ontmoet. Op zekere dag wordt Marie verliefd op een nuchtere chemicus, die moleculen belangrijker vindt van gevoelens. Maar Marie houdt aan en het komt zelfs zo ver. dat ze bij hem in trekt. Al spoebig blijkt dat ze helemaal niet bij elkaar DUITSLAND 2 19.30 Consul Mollers erfgenamen. Na de dood van haar man John Schmidt begint Lene met de steun van haar oom Carsten Drew een fa miliepension In een buitenwijk van Hamburg. Carsten doet nog meer voor de erfgenamen van het Moller Imperium: hij koopt Eler Moller. die In Londen het koopmansberoep heeft geleerd. In de boor hem gesaneerde oude firma In. Elero trouwt vervol gens met Elsa Schmidt, waardoor de familie van zijn vroegere compagnon nu ook In de privè-sfeer verbonden wordt. Bovendien wordt Elsa's moe der Lene verliefd. 23.00 Het noodlot van Irene Forsyte. Vrij naar motleven uit de trilogie „De Fogsyte Saga" van John Galsworthy ontstond in 1949 de Amerikaanse speelfilm „That Forsyte woman" van Compton Bennet met Errol Flynn als Soames Forsyte en Greer Garson als Irene Heron. De rljke Soames. die erg trots Is op zijn positie en zijn bezit probeert de knappe planolerares Ire ne over te halen zijn vrouw te worden. Na lang aarzelen stemt Irene toe, niet In de laatste plaats ertoe gebracht, omdat ze Innfinanciele moeilijkheden zit. Na verloop van tijd begint Irene een steeds grotere aversie tegen haar koele, materialistische man te krijgen, die haar op zijn manier aanbidt. DUITSLAND 3 22.15 Blonde Venus. Vandaag begint een Mariene Dletrlch-serle met „Blonde Venus", een film van Josef von Sternberg uit 1932. Hierin speelt Mariene Dietrich een vroegere danse res Helen, die haar beroep weer op neemt om voor haar man de kosten van een ziekenhuisverblijf In Europa te kunnen financieren. Tijdens zijn af wezigheid leeft ze samen met een gangster-miljonair (Cary Grant). Als haar man terugkomt en van be affaire hoort, breekt hij met haar en eist hun kind op. Helen vlucht daarop met haar zoon half Amerika door.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13