Hans Tonjann lijstaanvoerder in Hillegom Of u nu een kompleet muzieksvsteem koopt. of losse elementen, wii bliiven era goedkoop! VROOM^DREESMANN „Aö- sanctos' SPORT CeicbeSouoant DINSDAG 19 JULI 1983 PAGINA 12 -E LEIDEN Hans Tönjann :s het B-toernooi van de Hillegomse tennisvereni ging deze week als papie ren nummer één begon- len. De Leiderdorper is in iet sterke veld boven Moordwijk-winnaar Ivar ie Jong als lijstaanvoer der verkozen. Hardy Vïans (Duitsland) zorgt op ie derde plaats voor een nternationaal tintje, Bub /an der Zee moet de vier- ie halve finalist worden. ?reek van der Capellen vijf), Frans Grimbergen zes), Herman van der Ca- jellen (zeven) en Arthur -.udlage van Groenendaal :ompleteren de reeks ge kaatste spelers in het he enenkelspel B. Jij de dames in B is het Zand- 'oort-speelster Sylvia Steen- 'oorden die als winnaren vordt verwacht. Petra Wes- els, Marijke Guyt en Petra lartzuiker (Amstelveen) vor- - nen hier de kansrijke groep chtervolgsters. 'im van Dijk, tijdens het bad- astentoernooi van Noordwijk de sterkste C-speler, is ook in Hillegom het belangrijkste reekshoofd. Ruud Warmerdam zou eveneens de finale moeten bereiken. Van Duitser Folke Hillt en Jan van der Linden wordt de meeste tegenstand verwacht. Brigitte van der Maarel is bij de C-dames ver rassend genoeg niet als eerste, maar als derde geplaatst. De inmiddels al door Wil den Hol lander (tweemaal 6-1) uitge schakelde Lisa Brethouwer voerde in deze klasse de lijst aan, Esther Koenders staat als tweede geklasseerd. Emmy Grooff completeert hier het rijtje waarschijnlijke halve fi- nalistes. Het maar liefst 158 deelnemers kennende D-veld bij de heren hebben in Hillegom-speler Ben Dekker de favoriet. Teus van de Tonnekreek, Ton Dek ker en Rob Castien staan eveneens op beschermde posi ties. Sandra Koenders moet in het damesenkelspel D haar eerste plaats gaan waarmaken. TeHaDo Dick Zaadnoordijk vorige week winnend op de Boek horst is in Hazerswoude als eerste geplaatst in het heren enkelspel C. De aan een sterke comeback werkende oud B- speler van de Leidse Hout weet Rien Booy als directe concurrent onder zich op de lijst. OLTCer Hans Schiphorst volgt verrassend hoog als der de, van Rick Koemans wordt eveneens een halve finale plaats verwacht. Margot van den Oudenrijn is bij de C-da mes bovenaan geplaatst. Ilon- ka van Riet, Trees van der Voort en C. van der Wiel wor den als haar voornaamste be lagers gezien. Kees van Velzen mag zich op papier de sterkste deelnemer in het Herenenkel spel D noemen. R. Luyckx, Jan Struick en G. van Tol zijn hier de voornaamste concur renten. Irma van den Ouden rijn en Irene van de Winkel zullen als alles goed gaat in de eindstrijd van het DED terecht komen. L. van Cleef en C. van Vliet moeten dan in de halve eindsstrijd wel worden versla gen. Het dit jaar 280 partijen tellen de toernooi van TeHaDo kon in het herendubbelspel D reeds een verrassing begroe ten. Het eerstgeplaatste koppel R. van Velzen/W. Vergeer werd door het thuisduo Syl- vain de Ruijter/Peter Streng geklopt. Dure schoorsteenvegers Scl LEIDEN Een dame uit de Hansenstraat betaalde gisteren 400 gulden aan twee schoorsteenvegers voor het vegen van dep^ schoorsteen en het plaatsen van vier tochtkapjes. 5taa Van oplichting is overigens geen sprake. De twee schoorsteenve-[ gers, afkomstig uit Den Haag, belden bij de dame aan en vroe-Mal gen of zij de schoorsteen mochten vegen. De dame ging akkoord^1 met de prijsafspraak van 400 gulden. Toen de schoorsteenvegers^311 verdwenen waren, kreeg de dame spijt en belde de politie. De31'", politie vestigt er nogmaals de aandacht op, dat men nooit ge-len' bruik moet maken van de diensten van schoorsteenvegers die:oef langs de deur komen. Met bonafide schoorsteenvegers moet eenJ0St telefonische afspraak worden gemaakt. Deze doen het karweipÊÉ voor heel wat minder dan 400 gulden. >mr loei -ken Op het tennispark van Uni cum is deze week het tweede toernooi van het zes evene menten tellende jeugdcircuit van start gegaan. Evenals tij dens het eerste gebeuren op De Munnik, kent het „Jaap Noordman Toernooi" de nodi ge (sterke) jeugdige spelers en speelsters van buiten het Dis trict Leiden in het deelne mersveld. Thomas Koemans (Artesia) weet zich ook op Unicum in twee leeftijdsgroepen als eerste geplaatst. Munniker John van Overloop moet in de oudste categorie t/m zestien jaar als finaletegenstander voor Koe mans gaan dienen, Leimonias- speler Dennis Schmid wordt bij de veertienjarigen mede in de eindstrijd verwacht. Petra Velzel voert bij de meisjes t/m zestien de lijst aan. Duitse Martina Steinberg afgelo pen week D-winnares op De Boekhorst moet het de Uni cum-speelster moeilijk gaan maken. Bij de veertienjarigen staan twee niet Leidse meisjes het hoogst genoteerd. Lisette Koenders (Heemstede) en Sas- kia Hendrikse uit Zandvoort. De volledige plaatsingen: jongens t/m 16 jaar: 1. Thomas Koe mans (Artesia); 2. John van Overloop (De Munnik), 3. Dennis Schmid (Lei- monias); 4. Matthijs Glastra (Foresca- te). Dubbel: 1. Peter Paul Leertou- wer/Robert Jan van Spronsen (Uni cum). Meisjes t/m 16 jaar: 1. Petra Velzel (Unicum); 2. Martina Steinberg (Duitsland); 3. Lisette Koenders Duin). Dubbel: 1. Glastra/Nagtegel- Saskia Hendrikse; 3. Irma eters (Merenwijk); 4. Edith m). Dubbel: 1. Hen- Vries (Thor Rood Wit/Den Haag); 2. Meisjes t/m 12 jaar: 1. Heieen van der Berg (De Boekhorst); 2. Karin Croese (Zandvoort); 3. Fleur Meijer (Um- Jongens t/m 10 jaar: 1. Der Benschop (Vredenburch/Den Haag); 2. Maurice Witteman (Vredenburch- /Den Haag); 3. Ame Gast (Hoofd dorp); 4. Robert Jan van Aalderen (Hoofddorp). Dubbel: 1. Van Aalde- GERT-JAN ONVLEE Criminele kampeerders moeten Noordwijk uit >ulc ten NOORDWIJK Kampeer ders in Noordwijk die een mis drijf hebben begaan, worden door de campinghouder van het terrein verwijderd. De po litie Noordwijk heeft dit sa men met de campinghouders geregeld om de criminaliteit in de gemeente in te dammen. Volgens de politie zorgen de campinghouders er door on derling contact voor dat de cri minelen hun tentje niet even verderop opslaan. Eén van de eerste slachtoffers is een groep Duitsers. Vanmorgen om drie uur werden vijf oosterburen in de leeftijd van 17 tot 20 jaar opgepakt. Zij waren bij cam ping De Wit auto's aan het openbreken. De vijf zitten nu nog vast op het bureau. Vol gens de politiewoordvoerder wacht hen „een enkele reis Duitsland". Volgens dezelfde woordvoerder is deze regeling alleen goed mogelijk als de meeste campings volstaan. Inbreker betrapt Hongarije wil band met EG (Van onze correspondent Aad Jongbloed) BRUSSEL Hongarije wil een relatie aangaan met de Europese Gemeenschap en de tien lidstaten van de EG wil len onderhandelingen daar over niet uit de weg gaan. Dat bleek gisteren bij de vergade- Hi: vol LEIDEN Een 20-jarige Lei-wa denaar is vannacht op heter-Je daad betrapt bij een inbraak bij Xenos aan de Breestraat. B.nI De man werd in de kraag ge-5in vat door een personeelslid van dai de winkel en is overgedragen nol aan de politie. De inbreker en was via een regenpijp en eenv„t raam het pand binnengeko- De eili Ra. ring van de ministers van bui- (TI tenlandse zaken van de EG inkoi Brussel. we Hongarije wil een zogenaamd we preferentieel akkoord. Dat wil sta: zeggen dat de invoerrechten Orj tussen Hongarije en de EG la- komen te liggen dan tus de EG zag F amilieberichten Een poosje geleden hebben wij samen opgelopen op ons gezamenlijk levenspad, soms wat opper vlakkig maar vaak heel intensief. Dat heeft mij vaak veel levensvreugde gegeven. Helaas heb ik onze wandeling voortijdig moeten be ëindigen. Dat spijt mij meer dan ik kan zeggen. Het spijt mij vooral voor Christien, Suzan, Hans en Eef, familie De Groof en de familie Brama. HENK DE GROOF 2211 VN Noordwijkerhout, 17 juli 1983 Delfweg 42 De gebedsdienst is bepaald op donderdag 21 juli 1983 om 12.30 uur in de parochiekerk van het H. Hart te De Zilk, waarna de crematie zal plaats hebben in het crematorium te Driehuis-Westerveld om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren woensdag 20 juli 1983 van 19.00 tot 20.00 uur in het rouwcentrum Vliem, Jacoba van Beierenlaan 4, Sassenheim, alwaar dokter is opgebaard, en na de crematieplechtigheid in een der ontvang kamers van het crematorium. Geen bezoek aan huis. HENK DE GROOF op de leeftijd van 51 jaar. Wij zullen hem node missen. Namens de vakgroep Huisartsgeneeskunde, Rijksuniversiteit Leiden, prof. dr. J. D. Mulder Dzn. Dankbaar voor het vele goede, dat wij van haar mochten ontvangen, rust op ons de droeve plicht u mede te delen dat geheel onverwacht van ons is heengegaan mijn lieve vrouw, mijn lieve moeder en onze zuster en schoonzuster WILHELMINA MARGARETHA VAN DER POST-TURKENBURG echtgenote van Johannes Cornelis van der Post in de leeftijd van 58 jaar. J. C. van der Post Jan De Heilige Eucharistieviering voor haar zielerust zal worden opgedragen op donderdag 21 juli om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Laurentius te Stompwijk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het kerkhof aldaar. Avondmis op woensdag 20 juli om 19.30 uur in bo vengenoemde kerk, waarna gelegenheid tot condo leren. Tot onze grote verslagenheid is op 16 juli 1983 door een noodlottig ongeval van ons heengegaan, op de leeftijd van 73 jaar PATER B. BARTELS M.S.F. Bestuur, directie en medewerkenden van Verzorgingshuis "Rustenborgh" en Verpleeghuis „van Wijckerslooth" te Oegstgeest. De avonddienst wordt gehouden op dinsdag in de St. Willibrorduskerk te Oegstgeest om 19.00 uur. De Uitvaartdienst wordt gehouden op woensdag 20 juli a.s. om 10.30 uur in de St. Willibrorduskerk. De begrafenis is op het R.K. kerkhof aldaar, waarna gelegenheid tot condoleren in Verzorgingshuis "Rustenborgh". Na een kortstondig ziekbed ging toch nog onver wacht van ons heen, voorzien van het H.Sacrament der Zieken, mijn dierbare man, onze lieve zorgzame vader en opa JOHANNES HENDRICUS JOSEPH DUINDAM op de gezegende leeftijd van bijna 77 jaar. Leiden: M.C. Duindam-Verberg Ter Aar: C.G.M. Boerman-Duindam A.W.C. Boerman Bob Antoinette Barbara Leiden: G.G.C.M. Slingerland- Duindam J. Slingerland Jan 18 juli 1983 Hoge Rijndijk 32 2313 KJ Leiden Pa is opgebaard in de aula van "Ad Sanctos", Lammermarkt 43 te Leiden. Gebedsdienst aldaar: donderdag 21 juli om 19.00 uur met gelegenheid tot condoleren tot 19.30 uur. Vrijdag 22 juli wordt de Eucharistie voor hem gehouden in de parochie kerk van de H. Petrus - Lammenschansweg - om 11.00 uur, waarna de begrafenis plaatsvindt op de R.K. afdeling van de begraafplaats "Rhijnhof" om circa 12.00 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Professionele kwaliteit Partij stereo-apparatuur: klasse die ^22 weinig kost! Na een kortstondige ziekte is na gesterkt te zijn door de H. Sacramenten der zieken van ons heen gegaan onze zorgzame moeder en lieve oma IDA ELISABETH SMIT weduwe van Simon Petrus Cornelis Johannes Verdegaal op de leeftijd van 76 jaar. Leidschendam: P. L. J. Verdegaal C. E. M. Verdegaal-van Baren Noordwijkerhout: L. P. S. Verdegaal C. A. M. Verdegaal-Zwetsloot Leiderdorp: S. P. L. Verdegaal L. C. M. Verdegaal-Bonneur Benthuizen: L. M. Milatz-Verdegaal H. J. Milatz Noordwijkerhout: J. P. M. Verdegaal H. A. C. Verdegaal- van de Berg Lisse: M. M. Duivenvoorden-» Verdegaal J. L. Duivenvoorden Sassenheim: I. C. M. O. Scholten- Verdegaal G. C. Th. Scholten De Zilk: C. A. S. Verdegaal C. K. Verdegaal-Verdegaal Oosterwolde (Fr.): C. M. de Jong-Verdegaal M. de Jong Noordwijkerhout: G. M. Langeveld-Verdegaal P. Th. J. Langeveld Soesterberg: A. C. Verdegaal M. P. Verdegaal- van Burgsteden Alice Springs (Aus): M. L. Verdegaal Noordwijkerhout: F. Th. Verdegaal Noordwijkerhout: J. C. Verdegaal-J. H. G. Bik Leiden: Th. C. van Kampen-Verdegaal J. H. G. M. van Kampen Kleinkinderen en achterkleinkind Moeder ligt opgebaard in het mortuarium van de r.k. kerk te De Zilk. De H. Eucharistieviering zal gehouden worden op woensdag 20 juli a.s. om 10.30 uur in de parochie kerk van het H. Hart van Jezus, Beeklaan 13 te De Zilk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het parochiekerkhof aldaar. Dinsdag 19 juli om 19.00 uur avondwake in boven genoemde kerk, waarna er gelegenheid is tot con doleren. Voor uw hartelijke belangstelling en deelneming ons betoond na het overlijden van onze lieve zus en tante CORNELIA VAN TEIJLINGEN betuigen wij u onze oprechte dank. Broers en zusters Zoeterwoude, juli 1983. BEGRAFENISSEN CREMATIES LAMMERMARKT 43 LEIDEN TEL. 071 12 66 18 MEDEDELING Familieberichten kunnen dagelijks tot 8.30 uur 's-morgens worden aangeboden. Voor de zater- daqkrant tot vrijdaaavond 17 00 uur

Leidse Courant | 1983 | | pagina 12