Huub van Boeckel verspeelt kansen Honkbalploeg kansloos tegen werper Zuid- Korea Elly van Hulst niet in buurt van limiet sportuitslagen HAGENAAR OP MELKHUISJE IN EERSTE RONDE UITGESCHAKELD SPORT CiktoeSoutant DINSDAG 19IULI1983 PAGINA Aad de Mos met nieuwe Ajacieden Landskampioen Ajax stelde gistermiddag de se- lektie voor het komende voetbalseizoen voor. Tegenover het vertrek van Johan Cruijff (Feye- noord), Sören Lerby (Bayern München), Leo van Veen (FC Utrecht). Wim Kieft (Pisa) en Piet Schrijvers (PEC/Zwolle) staat de komst van Ro nald Koeman (FC Groningen) en de Oostenrijk se international Felix Gasselich (Austria Wien), die met trainer Aad de Mos gewillig voor de fo tografen poseerden. Linkerspits Jesper Olsen verklaarde gisteren zijn contract bij de Amster damse club liefst nog voor het begin van de nieuwe competitie met twee of drie jaar te willen verlengen. Het verlangen van de 22-jarige Deen past in het streven van het bestuur dat een aan tal oudere en dure spelers heeft afgestoten en nu wil beginnen met een groep die een jaar of drie bij elkaar kan blijven. RUSSISCHE SCHAAKBOND LIGT DWARS MOSKOU De schaakbond van de Sovjet Unie heeft op nieuw stelling genomen tegen de plannen van FIDE-voor- zitter Florencio Campomanes om de halve finales van de kandidatentweekampen in het Amerikaanse Pasadena en het Arabische Abu Dhabi te houden. De Russische bezwa ren zijn aan de Filippijnse voorzitter duidelijk gemaakt tij dens een kort bezoek van Campomanes aan Moskou. In het gesprek, waaraan behalve de schaakleiders van de Sovjet Unie en bestuurders van de overkoepelende sportraad ook wereldkampioen Karpov en de halve finalisten Kasparov en Smislov deelnamen, werd Campomanes onzorgvuldig handelen verweten. De Sovjet Unie stelt zich op het stand punt dat Campomanes de regels heeft overtreden door de partij Kasparov-Kortsjnoj aan Pasadena en die tussen Smislov en Ribli aan Abu Dhabi toe te wijzen. Daarmee zou hij geen rekening hebben gehouden met de wensen en de belangen van de spelers, die in beide gevallen (Rotter dam en Las Palmas) liever in Europa waren gebleven. Cees Berg onderscheiden WASSENAAR Cees Berg, hoofd van de afdeling Public Rela tions van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport (NDRU is be noemd tot Ridder in de Orde van Oranie-Nassau. Burgemeester Schols van Den Haag spelde gis termiddag de na veertig dienstja ren met pensioen gaande functio naris tijdens een afscheidsreceptie op de renbaan Duindigt de ver sierselen, behorend bij de onder scheiding, op. Tevens werd Cees Berg benoemd tot Lid van Ver dienste van de Nederlandse Sport Pers, de organisatie waarin de Ne derlandse beroeps sportjournalis ten zijn verenigd. Herstel bridgeteam WIESBADEN De Netto landse bridgeploeg het zich in de derde ronde v de strijd om het Europe kampioenschap enigszi hersteld van de klappen de eerste twee wedstrijde Gisteren werd in Wiesh den met 14-6 gewonnen v het sterke Noorse team. 1 overwinning bracht Nede land op de zeventien plaats met 20,5 punten, nog steeds ruime afstai van de kopgroep die woi gevormd door Spanje (52, Frankrijk (52), België (46 en Italië (46). Pezzey naar Werder Bremen DEN HAAG Bruno Pezzey speelt komend voetbalseizoen voor Werder Bremen. De Noordduitse vereniging be reikte gisteren overeenstem ming met Eintracht Frankfurt over de transfer van de 28-ja- rige Oostenrijkse internatio nal. Het transferbedrag be draagt ongeveer 1,3 miljoen gulden. Pezzey, die 62 keer voor het Oostenrijkse elftal uitkwam, heeft steeds ver klaard zijn loopbaan te willen voortzetten bij Werder Bre men, dat afgelopen seizoen in de Bundesliga verrassend tweede werd achter Hambur ger SV. Eintracht Frankfurt, bij welke club Pezzey vijf jaar onder contract stond, kon de centrale verdediger niet meer betalen. De club kampt met een schuldenlast van meer dan vier miljoen gulden. NEC heeft op het laatste mo ment het contract met Peter Selbach ontbonden. De 26-jari- ge verdediger tekende onlangs een éénjarige verbintenis bij de naar de eerste divisie gede gradeerde club, maar startte voor zijn militaire dienstplicht met een officiersopleiding in Middelburg. Hij mist daardoor de voorbereiding op het nieu we seizoen en een deel van de competitie. In onderling over leg werd besloten het contract te ontbinden. De 21-jarige linkerspits Steve Goble, afgelopen seizoen uit komend voor FC Groningen, tekende een éénjarig contract bij eerste divisieclub SC Veen- dam. Feyenoord heeft gisteravond voor 9000 toeschouwers een vriendschappelijke wedstrijd tegen amateur-hoofdklasser Drachten met 5-0 gewonnen. De doelpunten werden ge maakt door Andrej Jeliazkov (2) voor de rust en Peter Hout man (drie) in de tweede helft. Johan Cruijff had een belang rijke aandeel in de voorberei ding van de treffers. De 2500 toeschouwers in Val- thermond zagen de plaatselijke eerste klasser met 16-0 verlie zen van Ajax dat vorig jaar in zijn oefencampagne tot de sco re van 23-2 kwam. De Oosten rijker Felix Gasselich maakte het eerste doelpunt, daarna volgden nog treffers van Mar co van Basten (7), Jesper Olsen (3), Gerald Vanenburg (2), Frank Rijkaard, Peter Boeve en Jan Mölby. Eerste divisieclub FC VVV won tijdens een oefenwedstrijd in Echt met 7-0 van amateur- derdeklasser EVV. „Chaoswedstrijd" skütsjesilen telt niet mee DRACHTEN Tijdens de tweede wedstrijddag van het Friese skütsjesilen, hebben zich gisteren forse botsingen tussen de vaartuigen voorge daan. Er is een gewonde ge vallen. Zes schepen moesten met aanzienlijke averij de strijd voortijdig beëindi gen. De botsingen ontstonden voor namelijk doordat de schepen pal voor de wind startten. Maar ook in het midden van de strijd botsten twee schepen op elkaar. Ook deze twee skütsjes moesten de wedstrijd staken. Overigens heeft de wedstrijdleiding gisteravond besloten de „chaoswedstrijd" niet mee te tellen voor het al gemeen klassement. Twee schippers maakten protesteer den tegen het feit dat een boei te dicht bij de wal lag, zodat een aanvaring tussen de sche pen wel moest volgen. Een an dere schipper is tegen de be slissing in beroep gegaan. HILVERSUM Het ech te vechtwerk heeft giste ren op de verkeerde baan van het Melkhuisje plaats gevonden. In de eerste ronde van de internatio nale tenniskampioen schappen van Nederland miste Hagenaar Huub van Boeckel net dat beetje vuur in z'n spel om het centre-court met een overwinning te kunnen verlaten. Hij verloor voor al door eigen schuld met 7-5, 6-4 van de Westduit ser Andreas Maurer, die in de volgende ronde waarschijnlijk favoriet José Higueras treft. Op de enige andere speelbaan echter, de nummer drie, vochten eerst umpires, on der wie hoofdscheidsrech- ter Rob Bon, en organisa toren een handtastelijke strijd om een in de weg hangend spandoek af te pakken van een actie groep tegen de apartheid- politiek in Zuid-Afrika. En daarna vervolgden de daar spelende Zuidafri- kaanse tennissers Sauer en Myburg hun onderlin ge confrontatie en maak ten er een heroïsch ge vecht van. Sauer kon zich tégen Myburg wel naar een derde set wrin gen na met 6-4, 5-2 en twee wedstrijdpunten tegen te heb ben achtergestaan. Waarom lukte het dan nationaal kam pioen Van Boeckel niet om in de eerste set een voorsprong van 4-1 en in de tweede set een voorsprong van 3-0 te be houden? Zijn resultaten van de laatste tijd waren goed, waar door hij op de ATP-ranglijst vele plaatsen is gestegen en nu iets onder 240 staat. Van de bekende Australiër John Alexander verloor hij vorige week in Stuttgart pas met 6-4 in de derde set. Ook toen had hij kunnen winnen. Gisteren was Maurer, die in één jaar van plaats 47 naar 140 is afge zakt, een sterke maar niet on overkomelijke tegenstander. Maar het lukte Huub van Boeckel niet dit menselijk ob stakel te nemen. En toch was hij over zijn ver toonde spel eerder tevreden dan teleurgesteld. Dat wijst op een sportieve instelling, maar vormt tegelijkertijd een indi catie, dat de echte knokker in hem nog niet helemaal tot vol le ontplooiing is gekomen. „Ik sta al een tijdje goed te spelen, maar ik kan het op be slissende momenten net niet goed afmaken. In een eerste ronde wil je te graag winnen. Na een paar ronden treedt er meer rust in je spel. Ik moet nog over die drempel heen en zoiets komt óf komt niet", al dus de opgewekt pratende ver liezer, die optimistisch ver volgde met: „Maar ik denk wel dat ik over die drempel heen kan en dan gaat het snel. Ik ben nu op het niveau, dat ik veel goede spelers ontmoet en dan gaat het ook goed. Maar pas wanneer je zelf ook een grote tennisser ben, ben je in staat om slechtere spelers er altijd af te tikken". Over Maurer, die vanaf de achterlijn steeds goede pas- seerslagen losliet langs Van Boeckel, die daardoor wat on zeker werd en soms te licht zinnig naar het net ging, had de Nederlander een nuchter oordeel: „Mijn speltype is aan vallen en dus speel ik zo. En als iemand mij dan toch pas seert, is hij kennelijk beter dan ik". Rondkomen De nederlaag leverde Van Boeckel toch nog tweeduizend gulden op. Hij kan momenteel financieel gemakkelijk rond komen. Hij verkiest hotelver- blijf boven gratis inkwartie ring, maar. geeft verder niet zo veel uit. Onlangs werden al zijn papieren en vierduizend gulden uit een hotelsafe gesto len. Om af te reageren ging Huub van Boeckel naar een casino en won hetzelfde be drag weer terug. Over zijn gekozen loopbaan is Van Boeckel razend enthou siast. „Ik speel veel en kan tot eind van het jaar niet met va kantie, maar dat geeft niets. Ik heb erg veel plezier in het ten nis. Volgende week ga ik naar Neu-Ulm, dan volgt het A- toernooi van Leeuwenbergh als voorbereiding op de natio nale tenniskampioenschappen en dan is er weer de competi- De vorm van Huub van Boec kel lijkt momenteel beter dan die van Michiel Schapers en hoewel beiden getipte NK-fi- nalisten zijn in Scheveningen, houdt Huub van Boeckel ook rekening met Menno Oosting, Eric Wilborts en zelfs met de aloude Louk Sanders, die pas van een B-speler heeft verlo ren. „Maar tegen goede spelers is Sanders niet nerveus", meende Van Boeckel. Maar terug naar het Melkhuis- je. In de zeven gespeelde par tijen van gisteren, behoefde slechts één geplaatste speler aan te treden. Dat was de als zevende getipte Belg Bernard Boileau. De Waal uit Luik maakte met 6-2, 6-4 een vroeg tijdig einde aan de deelname van de Spaanse dwergclown Angel Giminez. HERMAN JANSEN Eddy Tromp verveelde zich tijdens Nederland- De Zuidkoreaanse werper Dong-Lyeor Sun klopt in z'n eentje de Nederlandse Zuid Korea en begon met een plastic vormpje honkbalploeg. maar wat gravel-taartjes te bouwen. ANTWERPEN De Ne derlandse honkbalploeg heeft in de vierde wed strijd van het toernooi om de Intercontinentale be ker de twijfelachtige eer gehad te mogen aantreden tegen één van de beste amateurwerpers ter we reld. De Zuidkoreaanse coach Woo-Hong Ur stuurde gisteren in Ant werpen Dong-Lyeor Sun de heuvel op, een man die op het moment dat hij dat wil een prof contract in Toronto kan tekenen. In zijn eentje bedwong Sun de Nederlandse ploeg, die kansloos met 6-0 verloor. Kansloos, omdat Sun praktisch niet te raken was. Nederland, dat tot en met zondag het beste ploegslaggemiddelde had, kwam nu niet verder dan vier honkslagen. Sun beëindigde de wedstrijd met de prima cijfers van 12-0-4-0 en dan te beden ken dat hij ook zaterdag al een volledige wedstrijd had ge gooid. Ook toen, tegen Nicara gua, boekte hij een no-runzege via de cijfers 13-0-2-0. In die zeventien innings kreeg Sun slechts 59 slagmensen tegen over zich, acht boven het abso lute minimum. Geen .wonder dus dat de Toronto Blue Jays en ook andere ploegen in de Amerikaanse Major Leagues met smart zitten te wachten tot de 24-jarige Zuidkoreaan zijn studie economie heeft af gerond. Voor Nederland was het geen schande te verliezen van deze werper van wereldklasse. Overigens speelde startende werper Bart Volkerijk ook een prima wedstrijd. Hij gooide zes innings, waarna hij werd te ruggehaald om hem te sparen voor de rest van dit toernooi. Volkerijk kreeg slechts twee honkslagen tegen, maar had de pech dat beide ballen wel het stadion uitvlogen zodat Zuid-Korea op 2-0 kwam. Wat slordigheden in de rest van de wedstrijd zorgden er nadien voor dat de nederlaag groter uitviel dan nodig zou zijn ge weest. Sportwereld AMSTERDAM De dam mers Jannes van der Wal en Rob Clerc spelen vandaag de finale om de „Wereldcup 1983". Van der Wal versloeg Harm Wiersma, Clerc klopte Djedje Kouassi uit Ivoorkust. AMSTERDAM Op 58-jarige leeftijd is in de nacht van zon dag op maandag de bekende dammer Wim van der Sluis overleden. De Amsterdammer behoorde tot het midden van de jaren zeventig tot de sterk ste spelers van Nederland. LISSE Marjon Wijnsma heeft het Nederlands jeugdre- cord op de zevenkamp verbe terd. De atlete van Lionitas uit Leeuwarden verzamelde 5699 punten. LAS VEGAS Carlos de Leon heeft zijn wereldtitel in het halfzwaargewicht (WBC-versie) heroverd op de Amerikaan S. T. Gordon. De bokser uit Puerto Rico be heerste de strijd volkomen en zegevierde op punten. SINGEN Wereldkampioen Gaby Minneboo werd tijdens een wedstrijd voor amateur stayers in Singen tweede ach ter de Westduitser Gerald Schütz. HILVERSUM De vierde partij uit de tweekamp tussen Heieen de Greef (Amsterdam) en Pernette Cameron (Roosen daal) om het jeugdkampioen schap schaken eindigde in re- DEN HELDER De Block en De Schepper zijn Nederlands kampioen in de Flying Junior- -zeil klasse geworden. De ge broeders Cox, die twee jaar achtereen kampioen waren ge weest, moesten genoegen ne men met de tweede plaats. NICE Elly van Hulst is er ook gisteravond niet in geslaagd op de 1500 meter de limiet voor de wereld kampioenschappen atle tiek, die begin augustus in Helsinki worden gehou den, te halen. De midden- afstandloopster van Olym- pia '48 eindigde tijdens in ternationale wedstrijden in de Franse badplaats Nice als zesde met een tijd van 4.15,62 waarmee ze ruim negen seconden bo ven de limiet (4.06,0) bleef. De race werd ge wonnen door de Engelse Wendy Fly in 4 minuten en 8,73 seconden. De Westduitser Harald Schmid liep in Nice de beste Europese seizoentijd op de 400 meter horden: 48,56 seconden. Het kwam overigens niet tot een duel met Edwin Moses, die zich uit zijn hotelkamer ziek meldde. Schmid is de enige in de afgelopen zeven jaar die de Amerikaan heeft verslagen. De Amerikaanse wereldre cordhouder Calvin Smith ze gevierde op de 100 meter in 10,44 seconden. De Westduit ser Christian Haas werd twee de in 10,47; Mei Lattany derde in 10,51. Sammy Monsels bleef goed in de race en finishte als zevende in 10,77 seconden. Op de 200 meter stelde Calvin Smith zich tevreden met de tweede plaats achter Lattany: 20,33 om 20,50 seconden. De Brit Steve Cram boekte op nieuw een overwinning. Hij won de 1500 meter in 3.35,68. De Spanjaard José-Luis Gon zalez, die vorige maand in Pa rijs Sebastian Coe versloeg, kwam ruim twee seconden la ter als tweede over de eind streep. Bij het polsstokhoogspringen won de Fransman Pierre Qui- non met 5,80 meter, een even aring van het nationale record en slechts één centimeter on der het wereldrecord van de Rus Vladimir Poljakov. De Amerikaan Billy Olson ver dween op 5,30 meter uit de strijd. Indruk maakte opnieuw de Braziliaan Joaquim Cruz, die de 800 meter won in 1.44,31. Bij de dames won Merlene Ot- tey de kortste sprintafstand in 11,39 seconden. De tijden kwa men tot stand met een stevige rugwind, bij de dames zelfs te veel: 2,61 meter per seconde. Rose Bacoul (Fra), onlangs nog verslagen door de in Nice we gens ziekte afwezige Els Va der, werd tweede. Haar club genote Marjan Olyslager werd met een tijd van 13,56 secon den vierde op de 100 meter horden achter drie Francaises. (Fra) Dames: 100 meter 1 Merlene Ottey (Jam) (Aus) 11.88. 100 meter horden: 1. Michele Char- donnet (Fra) 13.27; 2. Laurence Mac- ehaby-Elloy (Fra) 13.33; 3. Marie-Ne- olle Savigny (Fra) 13.43; 4. Marjan Olyslager (Ned) 13.56 1500 meter 1 Wendy Fly (Gbr) 4.08.73; 2. Cindy Bremser (Vst) 4.09.62; 3. Joan Hansen (Vst) 4.10.99; 4 Jolanta Januchta (Pol) 4.12.08; 5. Missy Kane (Vst) 4.12,92; 6. Elly van r (Wdl) 10.72; 7. Sam 2. Calvin Smith (Vst) 20.50; 3. Don Quarne. (Jam) 20.79 400 meter 1. Bert Cameron (Jam) 45 03; 2. Walter McCoy (Vst) 45.37; 3. 7.51,13; 2. Mike Boit (Ken) 7.51.43; 3. Thierry Watrice (Fra) 7.54.06. 3000 meter steeple-chase: l Bogus- (Vsl) 49.06; 3. Amadou Diaba (Sen) 2. Kenth Eldebrink (Zwe) 82,26. Polsstokhoogspringen: 1. Pierre Hoogspringen: 1. Patrick Sjöberg (Zwe) en Carlo Tranhardt (Wdl) 2.30 meter. 3. James Barrineau (Vst) 2,27; 4. Jacek Wszola (Pol) 2,24. Uanguillaume) op 16.12; 47 Andei (Den-Danguillaume) op 16.22; 65. Keulenaer (Bei-Post) op 25.35; Lammerts (Ned-Post) op 28.19; 78. rard (Ned-Poggiali) op 29.59; Manders (Ned-De Bruyne) op 37 84. Van der Poel (Ned-De Bruyne) 37.58; 92. Van Houwel.ngen (Ni art) op 41.21; 96. en I, pin (Fra-Crepel) op 48.17. e Gal Opgelegde straffen: 30 den en 25 punten aftrek voor klassement om de groene trui: Jai zewski (Bel-Jossart) wegens lang rig stayeren; 10 seconden plus punten aftrek wegens geduwd w den (geconstateerde overtreding): i); 20 seconden plus 20 pun I. Berard (Fra-Guimard), Van >uelos-Lassalle (Fra-Berlan Van Houwelingen (Ned-Jossa, Chappuis (Fra-De Gribaldy); 10 i conden plus 10 punten wegens ko stondig stayeren (1 overtreding): V Houwelingen, Ludwig Wijnants (B Jossart), Martens en Van der Po (Ned-De Bruyne); 20 seconden pl 20 punten wegens stayeren (2 ovo Algemeen klassement: 1. Figni ly (Ier-De Gribaldy) op 4.20; diot (Fra-Guimard) op 4.52; 7. Alb (Fra-Crepel) op 5.00; 8. Van lm (Bel-Poggiali) op 5.58; 9 Arroyo (S[ Echevarri) op 6.26; 10. Lubberd i (Ned-Post) op 10.02; 11 Jimenez (C op 10.15; 12 Agostinho (Por-De G baldy) op 10.19; 13. Van der Vel (Ned-Post) op 10.22; 14. Boyer (Vi De Gribaldy) op 10 41; 15. Anders! (Aus-Berland) op 12.47; 16. Baa (Fra-Danguillaume) op 12.52; 17. Mi lar (Gbr-Berland) op 18.52; 18. Cl quielion (Bel-De Kimpe) op 18.58; I Breu (Zwi-Girard) op 19.16; 20. R che (Ier-Berland) op 22.32; 23. Andfi son (Aus-Berland) op 25.01; 25. Vel scholten (Ned-Post) op 29.03; 28. Z. temelk (Ned-Danguillaume) op 30. 35. De Rooy (Ned-Post) op 44.00; Internationaal toernooi in Arn- 3e ronde: Seirawan (Vst)-Chandler (Nwz) 0.5-0,5; Hort (Tsj)-Van der Sterren (Ned) 0.5-0,5. Stand: 1 Sax (Hon) 3 punten. 2. Tim man (Ned). Van der wiel (Ned), Hen ley (Gbr) 2,5; 5. Ree (Ned), Short (Gbr), Ligterink (Ned). Sunye Nel (Nwz), Van der Sterren (Ned) 2. il (Zim) 6-1, 6-3; Andreas Maurer (Wdl)-Huub van Boeckel (Ned) 7-5, 6-4; Marco Ostoja (Joe)-Wayne Hampson (Aus) 6-4. 6-3; Christophe Zipf (Wdl)-José Lopez Maeso (Spa) 7-6, 6-1; Bernard Boileau (Bel)-Angel Jimenez (Spa) 6-2, 6-4; Jerome Vanier (Fra)-Jan Kodes (Tsj) Pirard (Ned-Pof Poel (Ned-De Bruyne) o, Lammerts (Ned-Post) 1.34.32; 82. I Keulenaer (Bei-Post) op 1.45.52; 8 Van Houwelingen (Bel-Jossart) (Bel-De Bruyne) op 2.57.4 Da gploegenkl assement: 1. Po 22.14.52; 2. Boishardy op 3.07; 3. O lombia op 3.29; 4. Danguillaume I 3.58; 5. De Gribaldy op 6.21. Algemeen ploegenklaj WIELRENNEN Tour de France 17e etappe: 1. Winnen (Ned-Post) 223.5 kilometer van Tour du Pin naar l Alpe d'Huez in 7 uur. 21 minu ten en 2 seconden; 2. Bernaudeau (Fra-Boishardy) zelfde tijd; 3. Corre- dor (Col) op 57 seconden; 4. Alban (Fra-Crepel) op 1 minuut en 22 se conden; 5. Fignon (Fra-Guimard) op 2.07; 6. Van Impe (Bel-Poggiali) op 2.09; 7. Delgado (Spa-Echevarri) op 2.10; 8. Martin (Fra-Danguillaume) op 2.42; 9. Jimenez (Col) op 3.05; 10. Veldscholten (Ned-Post) op 3.07; 11 Madiot (Fra-Guimard) op 3.09; 12. Boyer (Vst-De Gribaldy) op 3.57; 13. Arroyo (Spa-Echevarri) op 4.49; 14. Le Bigaut (Fra-Danguillaume) op 5.19; 15. Arnaud (Fra-Boishardy) op 5.43; 16. Kelly (Ier-De Gribaldy) op 5.46; 17. Vandi (Ita-Poggiali) op 5.50; 18. Bazzo (Fra-Danguillaume) op 6.13; 19. Agostinho (Por-De Gribaldy) op 6.54; 20. Martens (Bel-De Bruyne) op 7.02; 21. Van der Velde (Ned-Post) op berding (Ned-Post) op 7.40; 25. Millar (Gbr-Berland) op 7 58; 26. Breu (Zwi- Girard) op 9.37; 40. De Rooy (Ned- Post) op 14.11; 45. Zoetemelk (Ned- op 47 08; 5. De Gribaldy op 55.05. Bergklassement: 1. Van Impe (B« Poggiali) 188 punten; 2. Jimenez (C< 175; 3 Delgado (Spa-Echevarri) U 4. Millar (Gbr-Berland) 112; 5. Corn dor (Col) 78; 6. Bernaudeau (Fr Boishardy) 77; 7. Jourdan (Fra-Cr| pel) 76; 11. Winnen (Ned-Post) 49. Puntenklassement: 1. Kelly (Ier-1 Gribaldy) 278 punten; 2. Pirard (Ne Poggiali) 108; 3. Lubberding (Ne Post) 96; 4. Andersen (Den-Dangu laume) 93; 5. Van der Velde (Nel Post) 90; 6. Van der Poel (Ned-J Bruyne) 87. Debutantenklassement: 1. Fign (Fra-Guimard); 2. Delgado (Sp Echevarri) op 1.08; 3. Arroyo (Sp Echevarri) op 6.26. Ludwig (C 'an Herxheim naar Kusel en 17 seconden; 2. Müll (Odl); 7. Kozarek (Tsj); 8. lm bod (Zwi); 9 Rottier (Wdl); 10. Maur (Zwi) allen dezelfde tijd als Ludw 38. Theunisse (Ned) 13.07; 42. Daal (Ned); 48. Ducrot (Ned); 57. Boe (Ned) dezelfde tijd als Theum Algemeen klassement: 1 (Tsj) 22.54;11; 2. Radtke (Odl) conden; 3. Hilse (Wdl) op 0.44; 4. W der (Zwi) op 0.46; 5. Drogan (Odl) 1.57; 6. Petermann (Odl) op 2.16; 10. Ldtzsch (Ódl) op 5.40; 14. Verho ven (Ned) op 11.39; 19. Ducrot (Nt op 14.57; 20. Wekema (Ned) op 15. 42 Theunisse (Ned) op 32.58; Daams (Ned) op 35.14; 54. Boe (Ned) op 40.11.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 10