Ivar de Jong wint „Noordwijl Nuttige winst Ajax Regionale renners zien af EERSTE GROTE B-SUCCES VOOR JEUGDIGE ALPHENAAR SP (?oJrl ad SPORT LEIDEN EeidwOowuvnt MAANDAG 18 JULI 1983 PAGIN WATERSKITITEL VOOR ERIK VAN DER MAAS LEIDEN Erik van der Maas heeft dit weekeinde tijdens de nationale kampioenschappen waterski be slag gelegd op de aspirantentitel. De jeugdige Leide- naar pakte dat kampioenschap in de Beekse Bergen door op de drie onderdelen twee eerste plaatsen en een tweede plek te veroveren. Op de slalom werd Van der Maas eerste door vier boeien te ronden met een snelheid van 58 kilometer, met schansspringen door 29.50 meter ver te komen. Zijn tweede plaats werd een feit bij de figuren, Pieter Slot was hierin iets sterker. In totaal kwam Van der Maas aan een totaal van 1088.8 punten, Pieter Slot aan 854 punten. Met dit resultaat kwalificeerde Erik van der Maas zich voor de Europese jeugdkampioenschappen die over twee weken in Italië zullen worden gehouden. Bij de dames werd de titel eveneens door een lid van de WSTC De Braassem veroverd. Fanny Meijer bleef hier Magda Slot voor: 1914.9 om 1788.1 punten. LEIDEN De eerste cricke telf van Ajax (de cricketafde ling van ASC) behaalde in de strijd om twee promotieplaat sen naar de eerste klasse een verdiende en nuttige zege op de reserves van het Amstel- veense AAC. Een nuttige zege, vooral omdat ook het in de overgangsklasse op een winst punt volgende HBS 2 het afge lopen weekeinde een overwin ning kon vieren. Na een verlo ren toss diende Ajax als eerste te gaan fielden. Mede dankzij het accurate Leidse bowlen en het bij vlagen uitstekende veldwerk kwamen de Amstel- veners niet tot een hoog totaal. AAC ging bij 115 all out. Ton Eldering bowlde knap (2 wic kets voor het verlies van 13 runs in 12 overs), maar ook maar ook Johan Gordinou (4- 22-11), Frits de Jongh (3-44-14) en Robert Loeliger (1-12-6) droegen een belangrijk steen tje bij. Johan Gordinou, Daniël Eldering (2) en Ton Eldering hielden vangen vast. Ajax zelf had aan bat geen enkel pro bleem met de ACC-score. Na dat Daniël Eldering al spoedig van de mat was verdwenen (10), sloegen Andy Jackman en Huib Schotte Ajax soepel naar een winnende score. Schotte kwam tot een verstan dig bijeen gespeeld totaal van 26, Jackman bleef met 63 runs not out. Ajax zal zich de ko mende dagen overigens gaan bezighouden met de tweejaar lijkse uitwisseling met de North Abingdon CC (Oxford). Vanaf 20 juli tot en met de 29ste is Ajax de gastheer van deze bevriende Engelse vere niging en zal er een omvang rijk (cricket)programma wor den afgewerkt. LEIDEN Net als hun grote broers in Frankrijk moesten de wielrenners uit de Leidse regio dit week einde behoorlijk afzien. Onder hoge temperaturen kwamen zij ditmaal niet tot opzienbarende successen. Swiftjunior Richard Ippel continueerde zaterdag in Rockanje zijn goede prestaties van eerdere weken, maar de zege bleek te hoog gegrepen. Hij ontsnapte met tien collega's, waarna hij in de eindspurt op de vierde stek bleef steken. Amateur Ruud Dobbelaar kwam behoorlijk voor de dag met zijn tiende plaats in het Nederlands Studentenkampioenschap. Op een ge accidenteerd parcours in 't Harde leek hij de derde stek te gaan opeisen, maar op de klim naar de finish werd hij vlak voor de streep nog door zes man gepas seerd. Martin Schalkers kwam zaterdag als achtste over de meet in Alkmaar. De Noordwijkse amateur bev< zich in de eerste groep, waaruit twee man wegspi gen. Liefhebber Piet Kralt werd zevende in Hazerswoude De wielerronde van Hazerswoude, die elk jaar aar vooravond van de jaarmarkt wordt gehouden, vr« deze keer op woensdag 31 augustus de aandacht, j de start komen veteranen en liefhebbers in één k< en dames in een wedstrijd die hieraan voorafgaat, zoals in vorige ronden berust de organisatie van d twee koersen bij de Leidse vereniging Swift. Op programma van de ronde van Hazerswoude staat nu weer een dikke-banden-race. De organisatie h van heeft onder anderen Cor van Dam. mans - Jasper van Gelder 6-0, 6-7|§ 1. Dubbel: Robert van Splunter/fl Ubink - Bob en John van OveriB 6-2, 6-2. T/m 14 jaar Jan Siemerink - Tj mas Koemans 6-4, 6-4. Dubbel: (fl vanni Sekeris/Erik Schuilenbuifl Maarten Kallenberg/Dirk Jan S der Kwast 6-2, 6-2. T/m 12 jaar Sander van Gelde® Kees Jan Schuilenburg 6-0, 3-6, ff Dubbel: Kees Jan Schuilenburg/S der van Gelder - Michel Varekar /Peter Buitendijk 6-2, 6-2. T/m 10 jaar: Stephan Kruis - Pt Paul Scheerder 6-1, 6-2. Meisjes: t/m 16 jaar Karin v Reeuwijk - Jacqueline Paauw 6-1, 2. Dubbel: Maaike Tromp/Ms Louise Goedhart - Esther Driel/ I anca Bonnet 6-3, 7-6. 1 T/m 14 jaar: Jacqueline Paauw - VI ,2 T/m 10 jaar. Liesbeth F Francoise Velzel 6-3, 6-3. Jongens: t/m 16 jaar: Thomas Koe- LEIDEN Ivar de Jong heeft zijn eerste grote B-succes bin nen. De zeventienjari ge De Jong, die vori ge week het toernooi van Forescate al op zijn naam schreef, nam gisteren in Noordwijk de B-titel over van Unicum clubgenoot Hans Tön- jann. De favoriete Victoria-speler Norbert Salari, volgend jaar in de hoofdklasse actief, werd door de als papieren nummer zes aan het toernooi begonnen De Jong in drie sets naar een nederlaag gespeeld: 3-6, 7-6, 6- 2. Bij de B-dames eiste Lim burgse Manon Beltgens de titel op door Conny Lugt van Lei- monias terug te wijzen. De drie resterende eerste plaatsen in het B-toernooi werden alle een prooi voor bij Unicum verzamelde spelers en speel sters uit het Leidse district. Het herendubbelspel werd ge wonnen door Freek van der Capellen en Frans Grimber gen, de damesdubbel ging naar Jacqueline van Wijk en Marij ke Guyt, de mixed naar Her man van der Capellen en Hen- ny Fehling. De eerste grote finale ging gis teren duidelijk niet onopge merkt aan Ivar de Jong voor bij. De van TEAN afkomstige, talentvolle Alphenaar mocht de eindstrijd dan wel openen met twee gewonnen games, echt in de wedstrijd was hij toch niet. „Ik wist niet waar ik mee bezig was", stelde De Jong na afloop eerlijk. „Ik had veel problemen met de hitte, maar ik moest vooral enorm aan al dat publiek wennen. De eerste set heb ik eigenlijk al leen maar om me heen lopen kijken". Een minder gecon centreerde opening die Ivar de Jong op een 3-6 verlies kwam te staan. Daarna evenwel, trad de ver betering in. De speler die vo rig jaar nog niet verder kwam dan af en toe een kwartfinale, maar in de winter erg veel bij leerde, zette mede-baseliner Salari nu regelmatig wel on der druk, maakte minder fou ten en nam een 5-2 voor sprong. Hoewel die score vier games en twee setpoints later in 5-6 was veranderd, pakte De Jong zijn laatste kans als nog in de met 7-3 gewonnen tiebreak. De beslissende set toonde vervolgens een De Jong in topvorm. „In die der de set ging alles weer, was het gevoel helemaal terug. Ik was niet meer moe, speelde re laxed, had volstrekt geen pro blemen meer". Norbert Salari des te meer. Hoewel het spel type van De Jong niet wezen lijk was veranderd, verloor Salari alle grip op zijn tegen stander. Via een 5-0 tussen stand werd Salari in de hal ve finale met 6-3, 6-4 gewoon te sterk voor Frans Grimber gen in dat beslissende part, na een wanhopig tegenoffen- siefje, dan ook met 6-2 over klast... De voor het District Leiden Ivar de Jong geconcentreerd op weg naar zijn eerste grote toernooizege. Hazerswoudse Boys opent bij Ter Leede HAZERSWOUDE Het standaardteam van de zater- dagvoetbalvierdeklasser Ha zerswoudse Boys begint de oe fencampagne op 13 augustus met een uitwedstrijd tegen het Sassenheimse Ter Leede. Op 16 augustus spelen de Boys thuis tegen de neo-vierdeklas- ser (zondag) ASC en op 20 au gustus tegen de naar de zater dagse vierde klasse gepromo veerde Valken '68. Op 24 au gustus is Alkamania te gast in Hazerswoude. De Hazerswou- denaren besluiten de oefen wedstrijdenreeks op 27 augus tus met een uitwedstrijd bij meest interessante ontmoeting bij de B-heren was overigens op zaterdag al afgewerkt toen de onbetwist sterkste spelers uit de Leidse regio, Ivar de Jong en Hans Tönjann elkaar in een kwalitatief wat tegen vallende halve eindstrijd ont moetten. Een eerste confronta tie van het seizoen, die aan toonde dat beide spelers el kaar, zoals mocht worden ver wacht, in speelsterkte inder daad maar weinig ontlopen. Het gecontroleerde spinspel vanaf de baseline mocht De Jong dit keer dan wel de tweesets-zege (7-6, 6-3) opleve ren, het feit dat aanvaller Tönjann in het eerste deel maar liefst drie setpoints onbe nut. liet en vervolgens in het tweede part een 3-0 voor sprong volledig uit handen gaf, geeft wel aan dat een tweede duel dit seizoen zeker niet per definitie wederom in het voordeel van sterke Noord wijk-winnaar Ivar de Jong zal gaan uitvallen. Incidenteel Werd de Leidse hegemonie in de B-klasse slechts door Bel tgens doorbroken, in de C-ca- tegorie diende „Leiden" het met een incidenteel succesje te doen. Michael van der Berg bijvoorbeeld, legde met de winnaar van het enkelspel, Tim van Dijk, beslag op de ti tel in het C-dubbelspel, terwijl Winneke den Otter en J. Kuyt de mixed winnend besloten. Bij de dames was Duitse Su zanne Veismann na het weg vallen van Brigitte van der Maarel inderdaad van zeer aparte klasse. Veismann, in de finale met tweemaal 6-0 te sterk voor Marise Moerel, ver speelde in vier wedstrijden slechts drie games: een positie ve score van 48-3, derhalve. Joost Moerel (Spijkenisse) bleek in Noordwijk overtui gend de beste D-heer. In de eindstrijd kon ook Hans van Daal hem niets in de weg leg- werd in het damesenkelspel D eveneens met overmacht eer ste. Mariëtte Roerink schoot in de eindstrijd veel tekort: 0-6, 3-6. Alkemade Joanne Zonnevylle kon na af loop van het Alkemade-toer- nooi als de grote winnares worden gehuldigd. De speel ster van De Munnik acteerde in Alkemade immers op drie onderdelen en sloot die alle drie winnend af. Bij het da mesenkelspel in C klopte Zon nevylle Tiny van Velzen met tweemaal 6-3, met Janny Goudsmit was zij vervolgens in het dubbelspel te sterk voor Marlies Leunissen en Thea Hartwijk en ook in de mixed met partner Martin van Hagen bleek Joanne Zonnevylle (door Tiny en Johan van Vel zen) niet te stuiten. Voor Mar cel van Gaaien waren er twee titels gereserveerd. Met Evert Arbman aan zijn zijde werd het herendubbelspel in C een eenvoudige prooi, terwijl Van Gaaien in D de enkelspeltitel voor zich opeiste ten koste van Karl van Uden: 7-5, 3-6, 6-3. Van Uden ging overigens ook in de C-finale onderuit. Tegen Lodewijk Kallenberg kwam D-speler Van Uden er (met de verloren eindstrijd tegen Van Gaaien nog in de benen) niet aan te pas: tweemaal 1-6. Het herendubbelspel in D werd, evenals vorig jaar, een prooi voor Martin van der Broek en Wim Horbach. Dit tweetal prolongeerde de eerste plaats door een zege op het toch ge renommeerde koppel Ton Poots/Bram de Feijter: 6-3, 1- 6, 6-2. De Boekhorst Na eerder dit seizoen reeds het 30+ toernooi van Estec op zijn naam te hebben geschreven, legde Dick Zaadnoordijk giste ren beslag op de C-titel van het toernooi op De Boekhorst. Frans Grimbergen 6-3, 6-4; Ivar de Jong - Hans Tönjann 7-6, 6-3. Finale: Noort 6-1, 6-2. Finale: Steinberg - Verdegaal 5-7, 6-4, 6-1. HDC: Frank van der Berg/Wil den Hoed 6-2, 6-1. GDC: Madeion Verdegaal/Arthu Karl van Uden bereikte In Alkemade twee enkelspelfinales. Een titel zat er voor de Nleuwkoper evenwel niet t bleef in de eindstrijd Wil Al- bers duidelijk voor: 6-3, 6-2. Bij de C-dames ging de winst naar het Duitse meisje Martine Steinberg. Tegenstandster Ma deion Verdegaal, die daarvoor reeds met partner Arthur Vol- ten de hoofdprijs in de mixed had veroverd, werd met 5-7, 6- 4, 6-1 afgetroefd. D-heer Jan de Ridder verraste in de eind strijd tegen Johan van der Lippe. Van der Lippe was na afloop niet echt tevreden over zijn spel, de zege van De Rid der was daardoor evenwel niet minder knap: 6-3, 6-4. Petra Guyt en Ariënne de Vos maakten er bij de dames in D een marathonpartij van. De als eerste geplaatste speelster van Zee en Duin bleef daarin, zij het moeizaam, overeind: 6-4, 4-6, 7-6. Voor het overigens perfect or ganiserende De Boekhorst was gisteren slechts een finale plaats weggelegd. Jennifer Hawkyard en Shirley Hughes haalden het in die dames dub bel eindstrijd in D niet tegen Aline Hoogeveen en Wil van der Meer: 5-7, 1-6. De Munnik Thomas Koemans is er tijdens het jeugdtoernooi van De Munnik niet in geslaagd twee enkelspel-onderdelen winnend te besluiten. Artesiaan Koe mans veroverde wel de titel bij de jongens t/m zestien jaar door Haarlemmer Jasper van Gelder te verslaan (6-0, 6-7, 6- 1), maar in de categorie t/m veertien jaar redde Koemans het stuk niet. Jan Siemerink, in de „oudste" klasse nog heel overtuigend door Jasper van Gelder uit het toernooi getikt, bewees in zijn eindstrijd tegen Koemans dat tennis nog altijd geen logisch rekensommetje is en won met tweemaal 6-4. Bij de meisjes tot en met zes tien ging de eerste plaats naar Karin van Reeuwijk. Jacqueli ne Paauw kreeg in de eind strijd geen been aan de grond, getuige de 1-6. 2-6 nederlaag. Leids districtskampioene bij de D-dames, kwam in twee ande re finales overigens wel win nend over de streep. In het en kelspel t/m veertien jaar ver sloeg Paauw gedoodverfde fa voriete Willie den Hollander met 6-4, 6-4, terwijl de speel ster van De Munnik met Irma i Seeters tevens de dubbel- speltitel in die leeftijdsgroep behaalde. Kees Jan Schuilenburg kon bij de jongens t/m twaalf jaar na een knappe halve finale winst op Dennis Steines niet voorko men dat Sander van Gelder de winst pakte (0-6, 6-3, 1-6), ter wijl Madelijn Damen in die klasse bij de meisjes tot in de eindstrijd (tegen Elisabeth Buijs) superieur bleef: 6-2, 6-1. Bij de allerjongsten gingen de meest eervolle plaatsen naar Stephan Kruis en Liesbeth Hooghoudt. Hagenaar Kruis versloeg Peter Paul Scheerder met 6-1, 6-2, OLTC-speelster Liesbeth Hooghoudt Fran^oise Velzel: 6-3, 6-3. De Jong - Salari 3-6, DEB: halve finales: Manon Beltgem - Melchi Tas 6-3, 6-0; Conny Lugt - Tine Langeveld 6-2, 7-6. Finale: Bel tgens - Lugt 6-3, 4-6, 6-3. Wijk - Henny Fehling/Inge Flei- Volten - Ans Vink/Han de Jong 4-1 leuer 2-6, 6-4, 6-2. GDB: HEC: halve finales: Pim van Dijk - Erik de Graaf 6-4, 6-2; Wijnand HDC: Tim van Dijk/Michael van der Berg - Jan de Groot/Eric Wong Chung 6-4, 7-5. J. Kuyt/Winneke den Otter 6-1, 7-6. HED: halve finales: Joost Moerel - Frank Pistoor 4-6, 6-2, 6-0; Hans van Daal - Sjaak Kneijber 6-4, 6-3. Finale: Moerel - Van Daal 6-0, 6-4. DED: halve finales: Roxane Beumer - Elly van 't Wout 6-4, 6-1; Mariétte Roerink - Karin Dietrich 5-7, 6-3, 6- 1-2, 7-6. HED: halve finales: Johan i Lippe - Jan van Schooten HDD: Victor Breurkes/Frans Bugg men - Jan van der Meer/R. Vonk 7- 5, 6-3. DDD: Aline Hoogeveen/Wil van der Meer - Jennifer Hawkyard/Shirley Wout - Corry Pouwels/Frans Caspers lie den Hollander 6-4, 6-4. Dubb)uw Jacqueline Paauw/Irma van Seet - Irma van den Oudenrijn/Suzan 'e Gijsbers 6-0, 6-2. Engel/Sabine Anthony 6-2, 3-6, 6- Apeldi oom Margot van Overloop blijft het uitstekend doen in het inter nationale jeugdtenniscircuit. Van Overloop, die tijdens het eerste, in Grave gehouden toernooi in de finale van de Consolation nipt verloor van Ingrid Plaggenberg (6-4, 4-6, 4-6) en met diezelfde Plaggen berg als partner in de dubbe- leindstrijd bij de meisjes t/m zestien met 6-4, 4-6, 6-7 ten on der ging tegen Yolanda Schreurs en Eveline Hamers, bereikte in Apeldoorn de kwartfinale. Na de verrassen de zege op Duitse Katja Sa- gowski, verloor Van Overloop echter van Janneke Garos: 4- 6, 6-0, 1-6. Ingelise Driehuis haalde de halve finale even eens niet. De Unicum-speelster zag Yolanda Schreurs ruim winnen: 2-6, 2-6. Met Van Overloop plaatste Driehuis zich wel voor de halve finale van het meisjesdubbel. Mare Nagelkerken speelde zich bij de jongens t/m veertien in de halve finale van het troost- toernooi. Ron Barak (Israël) werd in twee sets geklopt. An- nemarie Jtlnger bereikte de kwartfinales van de Consola tion door de Deense Charlot- ten Baarts te verslaan: 6-3, 7-5. GERT-JAN ONVLEE /Kraag 6-1, 5-7. 6-3. ALKEMADE HEC: halve finales: Karl van Uden - Erik Rooderkerk 6-4, 7-6; Lodewijk Kallenberg - Henk van der Berg 7-6, 6-1. Finale: Kallenberg - Van Uden 6-1. 6-1. DEC: halve finales: Joanne Zonne vylle - Karin Berg 6-4, 6-4; Tiny HDD: Martin van der Broek/Wim Horbach Ton Poots/Bram de Feijter 6-3, 1-6, 6-2. DDD: Hedwig Kok/Sylvia Rosier - Annie Reeuwijk/Wil Ruis 7-6, 6-3. GDD: Ada Thjo/Jelte de Jong - Yvonne en Theo Hoogeveen 6-3, 6-4. Uitslagen NOORDWIJK DE BOEKHORST HEC: halve finales: Dick Zaadnoor dijk - Ruud Warmerdam 6-2, 6-1; Wil Albers - Piet Baauw 6-0, 7-6. Finale: Zaadnoordijk Albers 6-3, 6-2. DEC: halve finales: Madeion Verde gaal - Ineke van Parera 6-2. 6-1 Geduld hebt u nodig om dit spel een goed einde te brengen. Graag belonen wij de (kleine) moeite van het aanbrengen van een nieuw abonnement met dit behendigheidsspel. van de Leidse Courant als nieuwe abonn - Postcode/Plaats I Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Bank/gironummer:t Stuur een 'labyrinth'-spel naar: Naam____ Adres. Plaats/Postcode. Telefoon Stuur deze bon in open envelop geen postzegel plakken - naar: Leidse CourantAntwoordnummer 998, ^2500 VD Den Haag.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 8