Nijboer slaagt voor laatste test onkbalteam laat goed egen Cuba Harm Wiersma wereldkampioen Drie Hagenaars in zwemploeg EK NK roeien een familiefeestje 3PORTTRIBUME Crui jff debuteert zonder doelpunt Derby-proef vol verrassingen Prijsvragen Sportwereld MAANDAG 18IULI1983 Softbalteam besluit met nederlaag HAARLEM San Diego Trendsetters is ook op de laatste dag van de tweede Haarlemse softbalweek ongeslagen gebleven. De formatie uit Californië ver sloeg in een wedstrijd waarin niets meer op het spel stond Fairfield met 1-0. Nederland, dat als derde eindigde, verloor zaterdag met 2-1 van Taipeh. Het evenement trok in totaal tienduizend toeschouwers. Tegen Taipeh capituleerde Nederland in de achtste innings. Marinka Stuvel moest de Aziatische ploeg zeven honkslagen toestaan. Het veld maakte twee fouten. De Nederlandse softbalsters kwamen vier keer door tikken op de honken. Werpcijfers: Marin ka Stuvel (Ned, 7 inn): 4-2-7-2; Yang Lin-Yu (Tai, 6 inn) 2-1-4-1, Tsjeng Ting-Yun (Tai, 2 inn.) 2-0-0-0. Naast de toernooizege veroverden de Trendsetters ook alle individuele prijzen. Kathy Fruchtman (0.588) werd gehuldigd als beste slagvrouw, Ella Vichle ontving de prijs voor de beste werpster en tot de meest waardevolle speelster werd korte stop Brenda Wise gekozen. SAX LEIDT BU SCHAKEN ARNHEM Grootmeester Guyla Sax heeft na drie ronden alleen de leiding in het schaakfestival in Arn hem. Hij is de enige, die kan bogen op een maximaal resultaat. Onge twijfeld een prestatie van formaat in een dergelijke slijtageslag met 32 deelnemers, die hun partijen vol gens het altijd ongewisse Zwitserse systeem moeten afwerken. Op een half punt afstand slechts staan de Nederlandse grootmeesters Jan Timman en John van der Wiel en de Amerikaan Henley, die voor het eerst in ons land speelt. Het Neder landse duo speelde in de derde ron de onderling remise. BRUINISSE Feyenoord heeft in Bruinisse tegen het Zeeuwse elftal geoefend. De Rotterdammers won nen na een ruststand van 3-0 met 9-0. De 3.400 kijkers zagen Cruijff, voor het eerst in het shirt van Feye noord, een goede wedstrijd spelen maar niet scoren. Dat deden Hout man (4), Jeliazkov (3) en Van Til (2) wel. FC Twente blijft in groep 1 van de intertoto-competitie uitstekende re sultaten behalen. Zaterdag zegevier de de Enschedese ploeg in een uit wedstrijd tegen FC Zurich met 4-3. Birkedal, Rutten, Roord en Pias mans zorgden voor de Nederlandse treffers. In dezelfde groep won Stan dard Luik met 1-0 van Fortuna Düs- seldorf. FC Groningen versloeg de amateur club WKH in een oefenduel met 16- 0. In Apeldoorn won Ajax met 4-1 van het Apeldoorns elftal, versterkt met Dick Mulderij (NEC) en Jaan de Graaf (Go Ahead Eagles). Van Bas ten en Koeman scoorden ieder twee maal. In Dwingeloo zegevierde PEC- Zwolle met 8-0 over een Drents amateurelftal. Van Kooten trof vier maal doel. Rep deed nog niet mee, doelman Schrijvers wel. n (Bosl :c) L IRDRECHT Gerard boer heeft niet vol- nde aan dertig kilome- Nadat de Europese rathonkampioen zater- in Dordrecht de jaar- se zeslandenwedstrijd ir die afstand had ge- nnen, zette hij de trai- ïg 's middags in de indende zon voort. Vier ken voor de marathon het wereldkampioen- lap in Helsinki slaagde boer in 1 uur, 32 minu- en 29 seconden voor laatste test. als derde eindigende Rudi Tiet legde eveneens met d gevolg zijn examen af. Nijboer en Cor Lambregts deV joi rd Verriet als derde loper tavens igewezen voor de marathon olslag i Helsinki. Ook de van een ïtblessure herstelde Carla v ïrskens verzekerde zich i n een startbewijs. Bijna zo neisje ertuigend als Nijboer, zege- 'ler rde zij in een 25-kilometer- ~~u (1.28.16). De landenwed- jd leverde een overwinning voor Italië. verwege de wedstrijd, die de verwachte hitte in ichtenduren werd gelopen, itste Nijboer een dubbele 71 ïo.ifnarrage, die zijn medeko- 18.00; 2» plopers, de Westduitser Ralf Salzmann en Cor Lambregts te machtig was. Dit trio had zich al na zes kilometer gevormd, nadat een vroege vluchter, de Zwitser Werner Meier, door het loperspeloton was opge slokt. Eenmaal voorop, bleek hoe hard de tikken van Nij boer waren aangekomen. Lambregts (pijnlijke bovenbe nen) en Salzmann staakten de race, waardoor een voorzichtig begonnen groepje met Verriet voor de ereprijzen in aanmer king kwam. In de eindsprint griste de Westduitser Eber- hard Weyel de tweede plaats net voor de Nijmeegse atleet weg. Concurrent Voor het begin van de Dordtse test was Verriet een belangrij ke concurrent kwijtgeraakt. Jacques Valentin, ook kandi daat voor „Helsinki", trok zich terug. In een te laat stadium zou zijn vastgesteld dat het re sultaat in Dordrecht selectie criterium zou zijn en boven dien was de Westlander van mening dat de uitslag van een dertig-kilometerloop lang niet alles over de verhoudingen op de marathon zegt. Verriet en Valentin hadden in zeer uit eenlopende omstandigheden vrijwel dezelfde tijd (2.13.48 om 2.13.51) gelopen. Verriet, student medicijnen en druk bezig met tijd opslokkende co- -schappen, had laten weten na zijn onder gunstige condities gelopen toptijd niet meer tot een testmarathon bereid te zijn. Nijboer had er de voorkeur aan gegeven twee weken eer der de laatste, zelfgekozen, test te ondergaan. „Een 25 kilome ter was me liever geweest. Ik had niet in de gaten dat ik in de laatste vijf kilometer (16.20) zo veel snelheid heb verloren. Ik heb steeds voor het landen- klassement gelopen. Toen Sal zmann en ik los kwamen van Lambregts, heb ik Cor in eer ste instantie gelegenheid gege ven terug te komen'. Het in Dordrecht bij 28 graden onderhouden tempo (tien kilo meter in 30.48; twintig kilome ter in 1.00.45) is goed voor een tijd van 2.08 op de marathon. ..Ik geloof dat dat dus wel goed zit", zei Nijboer. „De warmte hindert mij niet, ik train nu vaak bij een hitte van 35 graden op de Holterberg. Ik ben er aan gewend in deze omstandigheden te lopen". Meerkamp De beste Nederlandse meer- kampers voltooiden dit week einde de nationale titelstrijd niet. Robert de Wit (tienkamp) en Tineke Hidding (zeven- Gerard Nijboer wordt bij de finish met applaus begroet. kamp) kwamen gisteren in Lisse niet meer aan de start omdat beide atleten, die zich voor de wereldkampioen schappen in Helsinki hebben geplaatst, voor de Nederlandse kampioenschappen van vol gende week in Vught voor drie aparte nummers hebben ingeschreven. Doordat De Wit (PSV) en Hid ding (Daventria) het tweede deel voor gezien hielden, kre gen Guido van der Sluys en Els Stolk vrij spel. Van der Sluys had trouwens al na vijf onderdelen met een voor sprong van 110 punten de lei ding (3898). Met name de hoogtesprong van 2,04 meter van de AAC-atleet maakte een goede indruk. Van der Sluys was de enige tienkamper, die boven de 7000 punten (7492) kwam. De jonge Amsterdam mer werd op ruime afstand ge volgd door Chris Leeuwen- burgh van het Haagse Sparta (6983) en Frans van der Ham (6974) van V&L/TC. Hoewel de afwezigheid van Hiddink het pad effende voor Stolk, kwam de opvallendste verrichting op naam van Mar- jon Wijnsma. Met een verschil van zegge en schrijve twee punten werd de atlete van Lionitas verslagen. Haar 5699 punten was goed voor een Ne derlands jeugdrecord. Jeugd Twee Nederlandse atleten hebben gisteren in Koblenz voldaan aan de limieten voor het toernooi om de Europese jeugdkampioenschappen, dat dit jaar in Wenen worden ge houden. Roger Klingesteijn van Unitas uit Sittard liep de 2000 steeple chase in 5.47,44. Johan Kuijpers van Festina uit Venlo had voor de 3000 meter zonder hindernissen 8.18,42 nodig. Mike Tevreden van Sparta bleef op de 400 meter horden net boven de limiet. De Hagenaar noteerde 53,56 seconden en had tenminste 53,00 moeten lopen. Peter Hodzelmans van Caesar liep de 100 meter in 10,91 se conden. Op de dubbele sprint noteerde Andre Buisman van Spero 22,11 seconden. Bij de meisjes liep Yvonne van Dorp van Holland uit Leiden 24,68 seconden. AMSTERDAM Harm Wiersma is zaterdagavond door de Russische- en de Werelddambond uitgeroe pen tot wereldkampioen. De Friese grootmeester behaalde in de internatio nale achtkamp in Amster dam achttien punten en bleef zijn naaste belager jeugdwereldkampioen Wadim Wirny één punt voor. Rob Clerc en Anatoli Gant- warg legden beslag op de ge deelde derde plaats. De in Nederlandse ogen nog steeds wereldkampioen zijnde Jan nes van der Wal sloot het toernooi af met een neder laag tegen de Afrikaan Kou- assi, de enige speler die de Nederlander in dit toernooi twee keer versloeg. Harm Wiersma was na het tumultueuze slot van de voorlaatste ronde en de hem op reglementaire gronden ontfutselde winst tegen Gantwarg weinig gemoti veerd voor zijn laatste partij tegen Baljakin. Zijn eerste zet liet hij dan ook onmiddel lijk vergezeld gaan van een remise-aanbod, hetgeen Bal jakin accepteerde. Daarmee zette Wiersma zijn mogelijk ongedeelde eerste plaats op de tocht, omdat Wirny in staat moest worden geacht via een zege op Kaplan als nog naast de oud-wereld kampioen te komen. Maar het Russisch-Ameri- kaanse duel kreeg een on verwacht en sensationeel verloop, omdat Kaplan bij zonder sterk speelde en na ruim vier uur de winst in handen had. Kaplan kreeg echter hoofdpijn en Wirny vocht zich naar een remise. Daardoor eiste Wirny niet alleen de ongedeelde tweede plaats op, maar hielp hij de Werelddambond ook van een dreigend probleem af. Een nederlaag zou hem op een met Gantwarg en Clerc ge deelde tweede plaats hebben doen belanden, waardoor be slissingswedstrijden noodza kelijk waren geworden om de toekomstige uitdager van Wiersma aan te wijzen. Want alle compromissen ten spijt, bij de slotceremonie werd duidelijk dat volgend voor jaar toch een tweekamp om de wereldtitel tussen Wiers ma en Wirny zal worden ge houden. Precies zoals de Russen altijd hebben gewild. Wel houdt Nederland vast aan de in oktober/november te organiseren tweekamp tussen Van der Wal (als titel houder) en Wiersma (als uit dager). ADVERTENTIE »t VOETBALCENTRUM Voor al uw aportklading Jan Luykenlaan 77, Den Haag p, ÏTWERPEN Voor de 2 39, rste keer tijdens een c«^itnKtdstrijd in het toernooi 1 de intercontinentale nkbalbeker in Antwer- h (w\fn werd de Cubaanse (De o ach Juan Pineda kwaad, tgerekend tegen Neder- id dreigde Cuba giste- «■«lü (bij de stand 17-7) de >e stjak niet te kunnen afma- >n in zeven innings, om it één goede klap het irschil had kunnen te- ^gbrengen tot onder de n punten. 1 Aan! scheelde maar weinig of a t was nog gebeurd ook. Ho- jnan en Hickinson scoorden een klap van Bill Groot en J derland zou kansen op >7.08? Ier punten hebben gekre- gen, als coach Cees Herkemij Urbanus had tegengehouden bij het derde honk. Herkemij deed dat echter niet, omdat hij het achtste punt wilde force ren. Urbanus ging dus door en werd op de thuisplaat uitge tikt. Zeven runr. maken tegen Cuba was Nede 'land echter in de voorafgaande tien wedstrijden nog nooit gelukt. De statistiek van de onderlinge duels tussen Nederland en Cuba gaf, behal ve natuurlijk tien nederlagen, een runsaldo van 8/128 te zien. De kleinste nederlaag in die serie werd in 1973 geleden tij dens het wereldkampioen schap in Havanna (7-0) en vijf jaar later werd het recordaan tal tegenpunten geproduceerd, toen Cuba in Haarlem met 16-4 won. Aanvallend haald Nederland gisteren dus- een voldoende. V - - VVS V* -\ - Charles Urbanus komt een fractie van een seconde te laat en wordt door achtervanger Alber to Martinez uitgetikt. Het duel tussen Nederland en Cuba is daarmee ook meteen afgelopen. Verdedigend was het echter wedstrijden, waarin Nederland niet in staat echt tegenspel te minder, omdat de werpers niet zich kan plaatsen voor de bieden. De Verenigde Staten in staat waren de Cubanen af play-offs. verloor met 6-1, zonder ook te stoppen. Coach Jim Stoeckel Normaal gesproken wint Cuba maar een moment een kans te gebruikte vijf werpers, waarbij het toernooi in Antwerpen ge- hebben gehad. Taiwan ver- hij echter zijn beste mensen makkelijk. Zaterdag bleek ook sloeg gisteren Zuid-Korea met spaarde voor de nog komende de belangrijkste concurrent duidelijke cijfers: 19-3. WASSENAAAR De laatste generale voor de jaarlijkse draversderby, de Derby-proef, stond gistermiddag op het pro gramma van Duindigt. De gro te favorieten, Welcome Jackey met Giel van der Togt en White Shadow met de Noot dorper Guus Knijnenburg, lie ten het in het veld van veer tien paarden lelijk afweten. Na de start nam Weandy F met Loes Knol direct de leiding, liep verder zeer constant naar de eindoverwinning, waardoor een uitbetaling van 117,60 voor elke gulden kon plaats vinden. Worthy Boy Laren (Andries van der Blonk) werd tweede voor White Honey (Arnold Mollema). Daardoor leverde de trio-uitbetaling liefst der tienduizend gulden op. Guus Knijnenburg deed het met White Shadow rustig aan achter de startauto. De snelle merrie van Stal Hartberger is achter de startauto erg riskant. Met een achterstand van zeker zestig meter begon White Sha dow aan haar opmars. Aan de overkant van de baan „vloog" zij langs haar tegenstanders. Even voor het indraaien van de laatste bocht kwam de mer rie aan kop, maar sprong toen plotseling in de fout en was gelijk kansloos. Bij de volbloeds werd de eerste klassieker voor twee-jarigen, Van Brienens Memoriaal, ge wonnen door Boxberger Ster met de Engelsman Philip Ro binson. Mick Ryan, die in Engeland trainer is van de paarden van de Nederlandse eigenaar Nuy en vorige week in de derby met Boxberger Oscar en Box- berger Tamara geen vuist kon maken, kwam nu met vier paarden naar de Wassenaarse baan. Hij nam een goede re vanche op de Nederlandse trainers. Zijn paarden gingen als nummer een, twee en drie over de finish. Boxberger Ster won voor Civano en Boxber ger Nancy. De eerste ren van de middag werd gewonnen door trainer- /jockey John Smith met Wal- lyfred. Capital City (Henk van der Kraats) moest hier genoe gen nemen met een tweede plaats voor Floral Elegance. De tweede ren van de middag leverde een zege op voor Drs. Nico Smit met Moonbat voor General Times en Lapukei. SUPERTRIO In supertrio 30 van komende zondag in het stadspark van Groningen komen dertien paarden aan de start. De dra verij gaat over een afstand van 2260 meter. Tot en met don derdag op de postkantoren en zaterdag op de wedstrijdbanen is het mogelijk de webformu lieren in te leveren. Onze favorieten: Varinsja, Udet Ulandiaa, Une de Way. Onze outsiders: Vera van Cornjum, Vanquair en Vic Ha nover. ARTHUR VAN RIJSWIJK DEN HAAG De uitslagen van de prijsvragen van dit weekeinde zijn als volgt: Nederlandse lotto: 9-12-17-19-31-35 Reserve: 10. Deelnemers: 500.000. Inleg: 2.600.000,00. Prijzen: f. 1.343.445.00. Cijferspel: 733531. Westduitse lotto: 8-37-39-41-46-48. Reserve: 10. Spiel 77: 1660681. Belgische lotto: 1-3-15-20-39-42. Bijkomende: 24. Supertrio: 11-7-4. Omzet: f. 111.717,00. Uitbetaling: f. 788,50. HERSFOORT De zwem- iker ding Den Haag levert drie Vrfelnemers aan de Nederland- ploeg voor de Europese mpioenschappen, die eind Acj, lgende maand plaatsvinden Rome. Jolande van der ,inj eer (Raket) is de nationale ppoef op de langere vrije slag- *a6rif? standen. Elles Voskes (WVZ) nwa Cees-Jan Winkel (RZV) .58 (N uen jn de estafettes uitko- en. Mirjan van Aarsen en ik Ran (beiden ZIAN Vites- vertegenwoordigen ons (z«v« )d tijdens de Europese igdkampioenschappen, die joon» n 5 tot en met 8 augustus in R t Franse Mulhouse worden en houden. slag. De in de Amerikaanse staat Michigan studerende Ha genaar neemt daar de plaats in van Peter Drost (AZPC), die er de voorkeur aan gaf in de zelfde periode met vakantie te gaan. Met diens broer Frank leverde Winkel een enerver end gevecht op de 400 meter vrije slag. Winkel greep de na tionale titel met miniem ver schil: 4.01,71 tegen 4.01,75. Op de 100 meter vrije slag had Winkel (RZV) zaterdag de B- finale al gewonnen in 53,46. Zijn clubgenoot Theo de Graaf behaalde een bronzen medaille in de finale 200 meter school slag heren met een tijd van 2.31,00. Erik Ran (ZIAN Vitesse) won zaterdag de 100 meter vrije slag jongens 1967: 53,78 secon den. In de grote finale werd Ran achtste met 54,37. Ook de 100 meter rugslag werd Ran gisteren achtste in de B-finale (1.06,74) nadat tevoren 1.04,34 goed was geweest voor brons in zijn leeftijdscategorie. Clubgenoot Maurice van den Berge eindigde als tweede in de jaargang 1969: 58,58. Op de 200 meter wisselslag jongens 1969 was de zege voor Van den Berge in 2.22,86, die in de B-fi nale met 2.27,77 als zevende eindigde. Johan Scholtes (RZV) was in de jaargang-race goed voor brons in 2.26,86. Op de 100 meter rugslag behaalde Scholtes een tweede plaats in 1.06,92 Op de 400 meter vrije slag jongens 1969 werd Van den Berge tweede (4.25,94) en Scholtes derde (4.28,55). In de jaargang 1968 was er een twee de plaats voor RZV'er Erik Ros: 4.21,29. Qp de 800 meter vrije slag jongens 1972 was clubgenoot Stefan Kunz goed voor een tweede plaats in 10.20,02. Sandra de Jong (Hoogwerf) werd op de 100 meter vrije slag meisjes 1969 derde met een tijd van 1.01,51. Op de 200 meter schoolslag meisjes 1968 was er eveneens brons voor Eline Kuiper (HZPC) in 2.47,45. In de finale werd ze zesde met een tijd van 2.48,79. Annemarie van Schijndel (WVZ) werd zevende met 2.51,49. Irene Janssen (Hoog werf) werd tweede op de 100 meter rugslag meisjes 1970: 1.10,1. Mirjan van Aarsen (ZIAN/Vi- tesse) beëindigde gisteren de finale 200 meter vlinderslag als zesde in 2.24,59. In de jaar gang 1968 had ze met een tijd van 2.20,63 de eerste plaats veroverd. Als derde tikte Eli ne Kuiper (HZPC) aan na 2.27,74. In de jaargang 1969 werd Petra Spaans (DSZ) tweede in 2.27,66. Op de 400 meter vrije slag meisjes 1969 werd Mirjan van Aarsen twee de met een tijd van 4.37,24. AMSTERDAM De nationa- -de Vliet, bestaande uit Mans le kampioenschappen van de van de Vendel, Willem-Jan Koninklijke Nederlandse Roei Sibbes, Theo van der Putten Bond waren het afgelopen en Bart de Bruijn mag deelne- weekeinde nog meer dan an- men aan de FISA-titelstrijd ders een familiefeestje. Was de voor lichte roeiers. Die aanwij- afsluitende roeikrachtmeting zing was eigenlijk een formali- op de Bosbaan in andere jaren teit. In Luzern had de combi- ook voor buitenstaanders nog natie zijn uitzending immers al enigszins interessant omdat er verdiend. Het zal overigens de uitzending naar mondiale of enige Nederlandse lichte ploeg Olympische evenementen zijn, die in Duisburg start, werd verdiend, ditmaal waren de plaatsen voor de wereld- Vreemder was het dat de Die kampioenschappen in augustus Leijthe-Nereus-combinatie en in Duisburg al vergeven, na de Orca een herkansing kregen resultaten bij de Rotsee-regatta v<*>r de vier met stuurvrouw. van Luzern. Eén ploeg werd na de „natio nale" alsnog aan de afvaardi ging voor West-Duitsland toe gevoegd. De vier zonder stuur man van Gijas-Theta-Asopos- Buckingham dicht bij polshoogrecord LAWRENCE De Amerikaanse atleet Jeff Buckingham heeft tijdens wedstrijden in Lawrence in de staat Kansas het wereld record polsstokhoogspringen tot op vijf centimeter benaderd. Buckingham, die daarmee zijn kandidatuur stelde voor de we reldkampioenschappen in Helsinki, overmeesterde een hoogte van 5,76 meter. Op 5,-82 meter faalde Buckingham drie keer. Het wereldrecord blijft daardoor met 5,81 meter in handen van de Russische springer Poljakov. Buckingham ontmoet vanavond in Nice de Fransman Thierry Vigneron, die dit jaar al over 5,77 meter sprong. De boten werden tweede en derde in de finale op twee of meer lengten van kampioen De Hunze-Nereus-RIC. De triomferende combinatie komt niet voor deelneming aan de wereldkampioenschappen in aanmerking. Lijnda Cornet en Harriet van Ettekhoven, die ervan deel uitmaken, zijn na melijk al als twee zonder stuurvrouw voor Duisburg aangewezen. Orca dwong een herkansing af omdat de Utrechters lange tijd Marieke van Droogenbroek hebben moeten missen. De bejöd had met de Utrechtse een kansrijker geachte ploeg versterkt. Toen Orca toege staan werd in Kopenhagen over twee weken zich alsnog te bewijzen, moest uiteraard ook de Die Leijthe-Nereus- combinatie, die tweede in de finale werd, toegestaan wor den in de Deense hoofdstad te starten. Kansen kunnen beide boten echter nauwelijks wor den toegedacht. Verrassingen deden zich am per voor. Op de heren vier met stuurman van Orca/Ne- reus na, die tweede werd, eis ten alle herenploegen die naar de wereldkampioenschappen gaan, de nationale titel op. Bij de dames moesten Greet en Nicolette Hellemans in de dub- bel-twee het kampioenschap aan Jos Cómpaan en Nelleke Donkersloot laten. Nelleke Donkersloot, Nederlands kam pioene skiff en dubbel-twee van vorig jaar. was om studie redenen gedurende zeven maanden gestopt met roeien. In haar eerste wedstrijd liet de combinatie Compaan/Don kersloot de gezusters Helle mans weinig illusie. Voor Jos Compaan was er in een nieuwe boot voorts de skiff-titel. De Amsterdamse is deze dure aanschaf kennelijk noè niet te boven. De naam van de boot is gelijk aan haar gironummer. DEN HAAG Henk Rühling gaat optreden als manager van de Joegoslavische profbokser Marijan Benes, die Europees kampioen in het zwaarweiter- gewicht is geweest. Benes is een tijdlang uit de roulatie ge weest wegens een oogblessure. BARCELONA De rolhoc- keyploeg van FC Barcelona heeft de Europese beker voor landskampioenen gewonnen. In de tweede finalewedstrijd versloeg Barcelona opnieuw landgenoot Sentment, 14-6. LUDWIGSBURG Het Ne derlandse basketbalteam van spelers tot zestien jaar heeft gisteren in Ludwigsburg tij dens het toernooi om het Eu ropees kampioenschap met 63-61 gewonnen van de Sov jet-Unie. In de eerste wedstrijd verloor Jong Oranje met 75-81 van Finland. AMSTELMEER Eelco Blok uit Rotterdam heeft na vier van de zes races de leiding in de strijd om het nationaal zeil- kampioenschap in de FJying Junior-klasse. De gebroeders Van Vliet uit Leiderdorp staan in het klassement derde.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13