Favorieten nemen geen risico 'ep kiest voor >EC Zwolle Op de losse Tour ips voor Duindigt Van kilometer tot kilometer TOURPRIJSVRAAG Spelregels bORT CcidócSowitwit ZATERDAG 16 JULI 1983 PAGINA7 OLLE PEC Zwolle heeft gistermiddag de 31-ja- Johnny Rep gecontracteerd. De voormalige rech- tiits van Ajax en het Nederlands elftal tekende een tract bij de Zwolse voetbalclub voor drie jaar. Na is van Kooten en Piet Schrijvers is Rep de derde -international die door de club van eigenaar Mar- Eibrink is gecontracteerd. die donderdag terugkeer- ran een vakantie in Italië dens zaken worden behar- door Maarten de Vos, had PEC Zwolle nauwelijks uur nodig om tot zaken te en. De laatste vier jaar 1de Rep bij het Franse t Etienne. Toen de Franse •heid een zwart geld-cir- aanpakte ontstond er een loop bij die roemruchte lub uit Frankrijk. Veel ers, waaronder Rep, kre- een forse navordering van ijelastinge en hielden het gezien. Rep stond ook in belangstelling bij Feye- ■d, dat gistermorgen nog act zocht met de aanvaller. echter voor PEC 11e en begint maandag met raining. Groningen w gemeenteBestuur van Gro- gër'dan Feyenoord"" |en heeft besloten de plaat- eredivisieclub ondanks lering van shirtreclame te ren steunen. Burgemeester wethouders hadden ge- rschuwd dat de exploita Johnny Rep: „PEC slagvaardi- oefenwedstrijd van zijn nieu we club Bayern Miinchen te- iubsidie in gevaar zou ko- gen een selectie uit het Zwarte Woud een uitstekende indruk gemaakt. De ex-Ajacied speel de alleen de eerste helft mee. Michael Rummenigge, een jon gere broer van Karl-Heinz, liep een zware hersenschud ding op. Bayern won met 9-0. Peters Ex-Feyenoorder Jan Peters zal het komende voetbalseizoen indien de reclame werd ivoerd. Het gemeentebe- ir heeft weliswaar besloten subsidie te stoppen, maar tegenover staat dat de te drie jaar hulp zal wor- gegeven bij het wegwer- van de schuld van negen De stad Groningen zal ie- jaar 200.000 gulden bijdra- aan de schuldsanering. De loitatie-subsidie bedroeg in voor Seiko Hong Kong spelen. seizoen 1981/982 300.000 den. De bijdrage aan de uldsanering geldt vanaf het oen 1982/83. ft n Kieft mag gaan spelen Pisa. Dit heeft de Ita- nse voetbalbond bepaald, ojeo1 overgang van een aantal tenlandse spelers naar Ita- 6.'oo mse clubs werd aangehou- j IqÏ, omdat het vermoeden be- oioojiil dat de verenigingen de i.20psfersom en andere ver- oiso'htingen niet op konden lioongen. De bond gaf ook 2 30 en licht voor de transfer ling met Heracles. 9;2ol de Anderlechter Ludo 2.50 >ck naar Inter Milaan, voor 3^oq 'Brazilianen Donizeto Bor- „Luvanor" (Catanzaro), ncisco Chagas Eloia (Ge- Hij verlaat de Belgische eerste- -divisieclub Kortrijk, dat hem overigens had uitgeleend aan het Spaanse Sabadell. Raven Ad Raven blijft toch bij PEC- /Zwolle. De doelman was aan vankelijk overbodig geworden omdat Piet Schrijvers was aangetrokken en Arnoud van der Eyk reservedoelman werd. Tijdens de training brak Van der Eyk echter een enkel, waardoor Raven toch nog een contract werd voorgelegd. Raeven was al in onderhande- Ball Alan Ball, de enige nog actieve voetballer van het Engelse elf tal dat in 1966 wereldkam- Pedro Luis Vincerote pioen werd, zal volgend sei- drinho" (Catanzaro) en zoen als manager van de 3 Batista da Silva (Lazio). jeugdgroep gaan werken bij ens een vergadering van het naar de tweede divisie ge- nationale Olympisch comi- promoveerde Portsmouth. Ma nager Bobby Campbell heeft Ball echter ook laten registre- als Zico en Cerezo toegang ren om in noodgevallen tdt geboden. i *by en Lerby heeft tijdens beroep te kunnen doen op de man die speelde voor Black pool, Everton, Arsenal, Sout hampton en Bristol Rovers. ISSENAAR Drie rennen en acht draverijen staan er mor- imiddag op het programma van de Wassenaarse baan Duin- De eerste start is om een uur. Onze tips voor deze meeting )DAN VICTORIA-PRIJS:l Wicardo Peter, Wiek en Valeri 1 zov. I SHBONE FORTUNA-PRIJS: Vincent V, Wio van de Lente i Wladimir J. ZELLEPRIJS: Floral Elegance, Wallyfred en Tomdonton. NCOUVER CEDEPRIJS: Unri Zuidvelde, Teetje Ossewaard Toto Morgan. SBUCH DU BOIS: Wanderer, Udo Windspiel en Uncle Joe's N BRIENENS MEMORIAA1: Boxberger Ster, Zwavo's Sur- se en Sparkos. SLLBORN DEANPRIJS: Wellborn Dean, Vinassi Oostwijck Vincent'D. R3Y-PROEF: Welcome Jacky, White Shadow en Wyjan nses. ZELLEPRIJS: Simby, Songs Pride en Lapukei. 1ITE SHADOWPRIJS: Rieka Hanover, Serge Buitenzorg en snel. 1ITE HONEYPRIJS: Thor Volo, Urica Marijke en Utopia tuna. Akkoord IOC en FIFA ZURICH Wie zich met het bedrijven van voetbal in zijn levensonderhoud voorziet mag niet aan de Olympische Spelen 1984 in Los Angeles deelnemen. Ook spelers, die aan voor- wedstrijden voor de strijd om de wereldtitel of de eindronde daarvan hebben deelgenomen, zijn uitgesloten, evenals spelers, die zich heb ben misdragen. Tot deze overeenkomst kwa men de gedelegeerden van het Internationale Olympische Comité (IOC) en de Internationale Voetbal Federatie (FIFA) vrijdag tijdens een bijeenkomst op het FIFA-kantoor in Zuerich. De delegaties bogen zich over de uitleg van de amateurregel van het Olympische reglement (regel 26) voor het Olympische voetbaltoer nooi. Het compromis geldt overigens alleen voor het eindtoernooi, de al geruime tijd lo pende kwalificatieronden worden er niet door getroffen. Wiersma: remise tegen Gantwarg AMSTERDAM De dertiende ronde van de internationale da- machtkamp in Amsterdam ein digde vrijdagavond tumultueus. Nadat Kaplan op zeer fraaie wij ze van de Afrikaan Kouassi had gewonnen, Clerc en Baljakin el kaar in evenwicht hadden ge houden en ook Van der Wal zich van de halve winst verzekerd had tegen jeugd-wereldkampi- oen Wirny, waren de twee oud- -wereldkampioenen Harm Wiersma en Anatoli Gantwarg nog in strijd gewikkeld. Uitein delijk kwamen zij remise over een en bleef de Nederlander de ranglijst aanvoeren. Salnikov verbetert eigen wereldrecord LOS ANGELES Vla- dimir Salnikov heeft donderdag in het Olym pische zwembad van Los Angeles zijn eigen we reldrecord op de 800 me ter verbeterd. De zwem mer uit Leningrad tikte aan na 7 minuten 52,33 seconden en bleef daar mee een halve seconde onder zijn toptijd van 7.52,83, die hij op 14 fe bruari van vorig jaar in Moskou had gezwom men. Arnoux snelste in training SILVERSTONE De Frans man René Arnoux is gisteren met zijn Ferrari-Turbo de snelste geweest in de afsluiten de training voor de Grote Prijs van Engeland formule 1, die vanmiddag wordt gereden. Hij legde de ronde van 4719 meter af in 1 minuut en 9,462 secon den. Zijn stalgenoot Patrick Tambay, ruim een halve se conde langzamer, bezette de tweede plaats. De twee Fran sen werden op de derde plaats gevolgd door hun landgenoot Alain Prost (Renault) in 1.10,170. Twee jeugdrecords AMERSFOORT Arthur de Rouw heeft het tweede weekeinde van de strijd om de Neder landse zwemkampioenschappen sterk ingezet. In Amersfoort verbeterde de zwemmer van de Dommelbaarzen nationale jeugdrecords op de 800 en 1500 meter vrije slag. De Rouw no teerde 16 minuten 07,46 seconden, onderweg stonden de chronometers stil bij 8.32,54. Het was de vijfde keer dat de Rouw het record op de 1500 meter verscherpte. De Rouw verwees Cees Jan Winkel van RZV naar de tweede en Gerard de Kort naar de derde plaats. De Kort maakte deel uit van de HPC-ploeg, die het Nederlands clubrecord op de 4 x 100 meter vrije slag estafette uit de boeken zwom. Pedro Stalman, Dico Engel, De Kort en Hans Kroes zwommen 3.34,90. Een verbetering van het oude record van AZPC van 78-honderdste se conde. ISSOIRE Zuinig rijden. Geen risiko nemen. De fa vorieten voor een hoge eindklassering in deze Tour de France waren er de laatste dagen sterk in. Ook gisteren weer. Toen na de beklimming van de tot de tweede categorie behorende Col de Puy- Mary bleek dat Pascal Si mon ruim twee minuten achterstand telde, leek een frontale aanval op de gele truidrager tot de mo gelijkheden te behoren. Aan de vooravond van de gro te klimtijdrit tegen de Puy de Döme wenste echter niemand ook maar een duw te veel te gen de pedalen te geven. De benen werden stilgehouden, zodat tijdens de afdaling een hergroepering tot stand kon komen. Simon was dus voorlo pig gered. Hij was dan ook een beetje jaloers op renners als Pierre Le Bigaut en Theo de Rooy die in Issoire op de eer ste en tweede plaats beslag hadden gelegd. Bewijs Het was een bewijs dat deze coureurs nog macht hadden. Om er achter te komen of dat ook voor de vedetten gold, was Johan van der Velde tijdens de beklimming van de Puy- Mary steeds in actie. Hij wilde zijn rivalen eens testen en te gelijk ontdekken hoe het met de eigen vorm stond. „Het ging lekker", verklaarde hij na afloop. „Ik heb me niet ge forceerd, heb lange tijd het tempo aangegeven en ben op de laatste kilometer toen de mannen voor het bergklasse- ment demarreerden in mijn ei gen tempo doorgegaan". De doorkomst op de top was inderdaad een indicatie hoe de vlag er bij stond. De favorieten Uitermate gelukkig gaat Pierre Le Bigaut in Issoire over de eindstreep. voor de eerste plaats - uitge zonderd Simon dus - hadden elkaar niet echt veel toegege ven. Zij werden slechts door seconden van elkaar geschei den. Alleen Van Impe was sa men met Robert Millar van alle concurrenten weggelopen. Er werd in Issoire echter nog steeds aangenomen dat de kleine Belg dit jaar wederom op jacht zal gaan naar de titel van bergkoning, dus maakte niemand zich over hem onge rust. De meeste toppers waren hem zelfs niet meer welk ver zet de mecanicien had gemon teerd. Toch maakte ook dt al lemaal uiteindelijk niet zoveel verschil uit, want ook Joop Zoetemelk kon profiteren van de wapenstilstand die later aan het front werd gesloten. Het bleef rustig. Ook toen Le Bigaut demarreerde. De hoofdmacht liet hem ruim honderd kilometer voor het einde rustig weglopen. De jacht die achter hem uiteinde lijk toch werd ontketend stel de niet zo veel voor. De Rooy, Arnaud, Hernandez, Berard, Bazzo en Millar werkten maar slecht samen. Dat kwam voor al door de aanwezigheid van laatstgenoemde. De drager van de bolletjestrui werd gevreesd omdat hij als een gevaarlijke outsider werd beschouwd. In de slotfase sprong De Rooy weg om de tweede plaats te veroveren. Een wat merk waardige aanval op het eerste gezicht. De Rooy: „Natuurlijk doe je zoiets normaal alleen is de eerste plaats kan worden veroverd. Maar ik heb dit sei zoen zelfs nog geen tweede prijs gereden, dus ben ik er redelijk tevreden. Ook Peter ™aar ^oor gedemarreerd". Winnen die voelde dat de Peter Post' wiens in het oude krachten terugkwamen, algemeen puntenklassement Met voldoening constateerde hij bovendien dat de Span- jaard Delgado was teruggeval len. Verliezers Tot de verliezers behoorde gis- teren ook Joop Zoetemelk. De op de Puy-de-Dome moeten zij Tourwinnaar van 1980 kon het er staan. Overigens zal die niet opbrengen zich volledig te klimtijdrit niet de beslissing geven. Door de dopingaffaire brengen. Die valt pas volgende bleek zijn moraal volledig ver- week maandag en woensdag, dwenen. Het interesseerde PETER VAN PUTTEN staat, was tevreden. Goedkeu rend klonk het: „Winnen en Van der Velde hebben de laat ste dagen geen enkele grote inspanning gedaan. De test op de Puy-Mary viel goed uit, dus ISSOIRE In Aurillac startten 108 renners voor de veertiende etappe van de Ronde van Frankrijk over 149 kilometer naar Issoire. Het is op- 2 km: Hernandez-Ubeda ontsnapt. 11 km: Eerste bonificatie-tussen- sprint: 1. Hernandez-Ubeda, 2. Bon net, 3. Arnaud. 13 km: Hergroepering. 15 km: Aanval van Seznec mislukt. Laurent begint solo. 33 km: Laurent ingelopen door klei ne groep klimmers. 35 km: Doorkomst op de Puy-Mary (2e categorie): 1. Van Impe, 2. Millar, op vijf seconden, 3. Laurent, op ne gen seconden, 4. Arroyo, op 23 secon den, 5. Anderson, 6. Van der Velde, 7. Fignon., op 43 seconden, 8. Kelly, Simon, op 2.12. 45 km: Hergroepering in de afdaling. 46 km: Aanval van Le Bigaut. 64 km: Doorkomst op de Cóte Collan- ges (4e): 1. Le Bigaut, 2. Bernaudeau, op 1.45, 3. Van Impe. 65 km: Tweede bonificatie-tu 68 km: Arnaud. De Rooy, Bazzo, Be- 132 km: Le Bigaut 6.25 voor op ach- rard, Hernandez en Millar in achter- tervolgers. volging. 141 km: Vierde bonificatie-tussen- 93 km: Doorkomst op de Cóte de sprint 1. Le Bigaut, 2. Arnaud. op Chanterelle (4e): 1. Le Bigaut. 2. Mil- 6.18; 3. De Rooy. lar, op 1.48, 3. Arnaud. 149 km: Le Bigaut wint veertiende 99 km: Derde bonificatie-tussen- etappe, 6.15 voor De Rooy. Simon be- DAMMEN Achtkamp in Amsterdam (dertiende ronde): Clerc (Ned)-Baljakin (Sov) 1-1; Kaplan (VSt)-Kouassi (Ivo) 2-0; Van der Wal (Ned>-Wirny (Sov) 1-1; Wiersma-Gantwarg 1-1. Stand: 1. Wiersma (Ned) 17; 2. Wirny (Sov) 16; 3/4. Clerc (Ned) en Gant warg (Sov) 15; 5. Baljakin (Sov) 12; 6/7. Kouassi (Ivo) en Kaplan (VSt) 11; 8. Van der Wal (Ned) 7. WIELRENNEN Veertiende etappe Tour de France van Aurillac naar Issoire (149 km): 1. Le Bigaut (Fra, Danguillaume) 3.39.16 (gemiddelde snelheid 40,772 km/uur); 2. De Rooy (Ned, Post) op 6.14; 3. Ar naud (Fra, Boishardy) op 6.16; 4. Her nandez (Spa, Echevarri) op 6.21; 5. Berard (Fra, Guimard); 6. Bazzo (Fra, Danguillaume) z.t.; 7. Millar (GBr, Bor land) op 6.24; 8. Andersen (Den. Dan guillaume) op 7.07; 9. Van der Poel (Ned, De Bruyne) op 7.08; 10. Gavlllet (Zwi, Glrard); 11. Van den Broucke (Bel, Crepel); 12. Leleu (Fra. Boishar dy); 13. Veldscholten (Ned, Post); 14. Boyer (VSt, De Grlbaldy); 15. Gilbert Glaus (Zwl, Glrard) op 7.21; 16. Wll- lems (Bel, Jossarl); 17. Kelly (Ier, De Grlbaldy); 18. Rodriguez (Fra, Bois hardy); 19. Fignon (Fra. Guimard); 20. Van der Velde (Ned, Post) z.t.; 22. Lammerts (Ned. Post)op 7.21; 33. Lubberdlng (Ned, Post) 46. Winnen (Ned, Post); 50. Zoetemelk (Ned, Dan guillaume); 56. Simon (Fra, Berland) z.t.; 76. Van Houwellngen (Ned, Jos- sart) op 13.40; 89. Plrard (Ned, Pog- giali) z.t.; 93. Manders (Ned, De Bruy ne) z.t.; 103 en laatste Gallopln (Fra, Crepel) op 27.59. Uit strijd genomen wegens tijdso verschrijding: Grezet (Zwi, De Grlbal dy); Clere (Fra, Danguillaume); Plnori (Ita, Pogglali). Opgegeven: Becaas (Fra. Guimard) en Franceschlni (Ita, Pogglali). Algemeen klassement: 1. Slmon (Fra, Berland) 70.21.2; 2. Fignon (Fra, (Fra, Boishardy) op 5.34; 5. Delgado (Col) 39. (Aus, Berland) op 9.11; 10. Agostinho (WDI) z.t.; 4. Kurt Zellhofer (Oos) op (Por, De Grlbaldy) op 9.19; 11. Arroyo 16 sec.; 5. Helmut Zacher (WDI); 6. (Bel, Pogglali) op 11.16; 16. Roche crot; 24. Gert-Jan Theunisse op 9.06; (Ier, Berland) op 12.07; 17. Andersen (Den, Danguillaume) op 13.22; 18. Lubberding (Ned, Post) op 13.38; 19. Nico Verhoeven; 49. Bert Weke- ma; 50. Hans Daams z.t.; 67. Hans Boom op 17.48. 14.11.; 24. Zoetemelk (Ned, Dangull- op 6 sec.; 3. Milan Jurco (Ts)) op 36 laume) op 20.06; 34. De Rooy (Ned, sec.; 4. Daniel Wyder (Zwi) op 50 sec.; Post) op 30.14; 39. Veldscholten 5. Bruno Cornillet (Fra) op 1.03; 6. (Ned, Post) op 35.59; 44. Van der Maarten Ducrot (Ned) op 1.18; 7. An- Poel (Ned, De Bruyne) op 39.54; 45. dreas Petermann (ODI) op 1.19; 8. Jo- Le Bigaut (Fra. Danguillaume) op hann Traxler (Oos) op 1.22; 9. Bernd 39.57; 52. Plrard (Ned, Poggiall) op Drogan (ODI) op 1.49; 10. Dan Radtke 45.03; 76. Lammerts (Ned, Post) op (ODI) op 3.37; 21. Nico Verhoeven op 1.07.55; 79. Van Houwelingen (Ned, 10.38; 27. Bert Wekema op 15.29; 31. laatste Laurens (Bel, De Bruyne) op Boom op 26.29. 2.13.09. Dagploegenklassement: 1. Danguil laume 11.11.16; 2. Post 11.18.31; 3. NK in Amersfoort (1500 meter vrijs elag heren): 1. Arthur de Rouw (Dom- Boishardy 11.18.33; 4. Guimard meibaarzen) 16.07,46 (Nederlands op 34.54; 5. De Grlbaldy op 40.17. (HPC) 16.25,18; 4. Guy de Kort (HPC) Post) 105; 5. Andersen (Den, Danguil- 400 meter wisselslag dames: 1. Mil- Court verzwijgt namen De Fransman Jean Court is in de Ronde van Frankrijk het internationale jurylid, belast met de dopingcontrole. Hij was de laatste dagen door verschillende dopingaffaires een veel gevraagd man. Court zou uitsluitsel kunnen geven over de geruchten, dat er nog een tiental renners positief zou zijn. Hij weigerde er op in te gaan. „Persoonlijk vind ik het een schande dat renners zo worden aangepakt. Voor mij hoeft de renner bij de eerste overtreding helemaal niet gestraft te worden. Het kan bij een waarschuwing blijven. Bij de tweede overtreding moet de coureur voor de keus worden gesteld: of hij verdwijnt zogenaamd ziek uit de wedstrijd, of zijn naam wordt bekend gemaakt. Renners zijn ook mensen". Pirard ziek Kokhalzend en met een lijkbleek gezicht arriveerde Frits Pirard in Issoire. De in buitenlandse dienst rijdende Bra bander had het moeilijk gehad. Tijdens de beklimming van de Puy-Mary was hij ineens ziek geworden. „Ik moest overgeven, had totaal geen macht meer en had de grootste moeite om bij te blijven". Warmte eist tol De hoge temperaturen gaan hun tol eisen. Veel renners in het peloton zijn al dodelijk vermoeid. Door het vele koude water drinken is de gezondheid van sommige coureurs be hoorlijk ondermijnd. Gisteren is er opnieuw voor vijf ren ners aan deze Tour een einde gekomen. Franceschini en Becaas hebben opgegeven en Grezet, Clere en Pinori zijn te laat binnen gekomen. Met name de uitsluiting van Gre zet en Clere is opvallend. Grezet heeft voor de start tot de favorieten voor de eindzege behoord en Clere heeft in Fleurance nog een etappe-zege behaald. Geldklassement ISSOIRE Door de overwin- se amateurs verdienden in de ning varf Henk Lubberding eerste dertien etappes f. 9.320 steeg de ploeg van Peter Post gulden. donderdag naar de derde plaats in het geldklassement van de Ronde van Frankrijk. De grote verdiener is de ploeg Het geldklassement na dertien etappes: 1. Danguillaume f. 39.000; 2. Berland f. 32.500; 3. Post f. 31.800; 4. De Gribaldy f. van kopman Joop Zoetemelk: 25.950; 5. De Bruyne f. 25.950; 39.000 gulden. De Columbiaan- 6. Guimard f. 25.850. dred Muls (Dedemsvaart) 5.05.37; 2. (Ier, Berland) op 7.53; 5. Jimenez (Het Ravijn) 5.09,89; 6. Mary Anema (Laga) 5.10,37; 7. Judith Anema GAZELLE-„TOUR-DE-FRANCE"-FIETS ALS DAGELIJKSE HOOFDPRIJS VRAAG 17 Hoeveel Nederlandse wiel renners rijden er nog mee in de Tour de France tot en met 18 juli? O 11 O 12 O Maak de zin zo origineel mogelijk af Als de prijzen van Colombiaanse koffie net zo snel stijgen als de Colombiaanse Tourrenners (Antwoord moet uiterlijk woensdag 20 juli in ons bezit zijn) VRAAG 18 Welke Nederlander won voor het laatst de etappe naar L'AIpe d'Huez? O Hennie Kuiper MAAK VERSJE AF Een Belgisch renner (uit Sint Job) O Peter Winnen Fietste zich zwetend naar de top. En zei toen hij daar was beland: O (Antwoord moet uiterlijk woensdag 20 juli in ons bezit zijn) INZENDER:. Adres: Postcode:WoonplaatSL~...~—- 1. Dagelijks het antwoord op de vraag Insturen. Bij voorkeur per brief kaart (frankering 50 cent). U moet daarvoor uitsluitend het Invulformulier gebruiken, uit de krant knippen en op de achterzijde van een briefkaart plakken. Het invulformulier kan ook worden Ingestuurd per brief (franke ring open enveloppe 60 cent, gesloten enveloppe 70 cent). 2. Inzendingen aan de Leidse Courant. Postbus 11. 2300 AA Lelden. Ook kunt u uw oplossing insturen naar Apothekersdijk 34, 2312 DD Lel den, of daar In de bus doen 3. Op de briefkaart duidelijk uw naam en adres vermelden en in de lin kerbovenhoek: TOURPRIJSVRAAG. 4. Alle Inzendingen moeten uiterlijk op de datum, die vermeld staat bij de vraag, in ons bezit zijn. Te laat binnengekomen antwoorden worden terzijde gelegd en zijn uiteraard ongeldig. 5. Deelnemers die reeds een prijs hebben gewonnen komen niet in aan merking voor een tweede prijs.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7