Albert Mol voelt zich door AVRO ]als een vuilniszak buitengezet ^ADIO/TELEVISIE QeidócQowuwd Nederlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Scherpenzeel Kayak komt met nieuwe groep Buitenlandse programma's WOENSDAG 13 JULI 1983 PAGINA 15 haar t b, 968 illei derl, eËgi rWet kille, zakelijke briefje n de 'at on^an6s 'n z'jn Larense j seri x>erderij bezorgd werd en vaarin AVRO's chef-amuse- re afnent herrit den Braber te >n- rerstaan gaf. dat het na veer iet 'a 'en se»zoenen gedaan is met *%et uiterst populaire televi- DA^'e"Proêrarnma -Wie van de prie?". hoort wat aow-er Al- xt Mol (66) betreft overdui- lelijk niet thuis in de catego- ie fanmail. Hoewel hij deze tnige vaste bron van inkom- iten naast zijn aow uiteraard hode zal gaan missen, tekent A iet de voormalige balletdan- er, cabaretier, acteur en nog mmer actieve schrijver en blo childer dat juist deze kant /an de zaak hem het minst vuld Iwars zit. )ok het feit dat de AVRO r „Wie-kent-kwis" ,Mies" een derde onverbid- ijke publiekstrekker ach- eloos op de schroothoop jooit, beroert zijn ziel nauwe- jks. „Het gaat me alleen om lier waarop zoiets ge- Duidelijk onder het lotto „Iets menselijks is ons xeemd" heeft men Martine ijl. Eveline van Velsen, [ees Brusse en mij als plastic milniszakken op straat ge- :etstelt hij met nog steeds Hijgende verbazing vast: let is natuurlijk ook niet iiks. Twaalf seizoenen ach- ^3$, ereen maakte Albert Mol leel uit van het zo nu en dan gK wisselende panel van „Wie |||a /an de drie?" en evenzovele was het zijn, vaak op Billet hellende vlak begevende ^jhumor, die miljoenen kijkers Tin opperste staat van verruk- Iking bracht. Mol groeide, of :ie nu wel of niet van hem jhoudt, in die periode met Mies Bouwman, Fred Oster jen Pim Jacobs uit tot de ge zichtsbepalende figuren van B Jde omroep waarbij je kenne- V (lijk dus toch niet zó goed zit g jals men ons dagelijks over- jvloedig wil doen geloven. Met omkijken Woewel het land voor zijn 'stulpje zojuist onmiskenbaar |gegierd is, wenst Mol er abso luut geen stukje „riooljourna- ilistiek" van te maken. Voor hem zit er hoogstens een be- denkelijk luchtje aan de hele Wfaire. te „Ik ben geen mens van om kijken naar vroeger. Van daag en morgen zijn slechts belangrijk. Toch wordt zo'n programma onwillekeurig een stukje van je leven. Na dat de Belg Nant Baert het veertien jaar geleden opstart te, ben ik er twee jaar later onder Pim Jacobs bijgeko men. Daarna een jaar of tien met Herman Emmink en de laatste tijd dus met Flip van der Schalie. Het waren maar vijf sessies per jaar. Die na men we in drie afleveringen achter elkaar ergens in een schouwburg op. En de kijk en waarderingscijfers haal den al die jaren de top. Ook in het nu dus laatste seizoen. Toch kan ik er begrip voor opbrengen, dat de AVRO, hoewel de beweegredenen mij onbekend zijn, met „Wie van de drie?" stopt. Televisie is net zo vergankelijk als het leven. Wie praat er nu nog over „Twee voor twaalf"? Ik bedoel maar. Al is iets nog zo goed, je kunt er nu eenmaal niet mee doorgaan tot je in een rolstoel zit. Wat me wel dwars zit, maar dat is kenne lijk het fenomeen van deze computertijd, is de onelegan te, onbeleefde wijze waarop men ons aan de dijk heeft ge zet. Gewoon vier keer het zelfde, door een secretaresse getikt briefje met daarboven vier verschillende namen. En daarna ook nog de brutaliteit hebben ons vieren uit te no digen voor de grote Utrecht se feestdag ter gelegenheid van de zestigste verjaardag van de AVRO. Fred Oster belde me er over. Of ik en natuurlijk ook Martine, Eve line en Kees daar maar even wilden opdraven om het pu bliek kond te doen van het feit, hoe leuk wij het alle maal wel hebben gevonden. M'n nou ja, je weet wel. Ik heb Fred verteld waarom ik niet kom. Hij zei me te be grijpen. Achter me te staan. Maar dat is makkelijk. Ach teraf kan je altijd wel achter iemand gaan staan. Ik ben echter nog maar zelden ie mand tegengekomen, die tij dig voor me ging staan. Ge lukkig blijkt de eensgezind heid groot. Kees, Martine en Eveline zijn ook niet naar Utrecht gegaan". Voor het panel van „Wie van de drie?" is de AVRO dus he lemaal niet jarig, al had met name Albert Mol het op die feestelijke dag inwendig wel een beetje te kwaad. De man, die in zijn vele vrije tijd ach ter de schermen uiterst dankbaar, niet betaald werk verricht bijvoorbeeld voor de kindertehuizen van Sint Franciscus de extroverte lolbroek, maar introverte en uiterst gevoelige mens Mol, voelt zich met name in zijn vakmanschap en zijn mens zijn aangetast. „Ik - de bak. Daar ben ik dankbaar voor, natuurlijk, maar ik dank dat voorname lijk aan een brok vakman schap. Ank van der Moer zei altijd: „Ik werk tot de dood ons scheidt" en die instelling heb ik ook. Tegenwoordig haal je weliswaar de top van de hitlijsten als je zingt „Zit m'n haar goed tideladidee", maar daarmee ben je nog geen vakman die carrière maakt. Het Songfestival is ook zo'n fenomeen van ver gankelijkheid geworden. Ie dereen kent nog steeds Corry Brokken, maar wie weet hoe de laatste Nederlandse verte genwoordigster heet Ik niet. Kijk, in ons vak scheidt het kaf zich automatisch van het koren, maar achter de scher men trekt men zich daar kennelijk niets meer van aan. En juist die mensen, die verantwoordelijkheid hebben en met mensen werken, kun nen het kennelijk na verloop van tijd niet meer opbrengen om tegen je te zeggen „Be dankt Appie, het was fijn". Een fles wijn en dan naar huis". „Als freelancer had ik in fei te geen enkele verplichting tegenover de AVRO waar het andere werkzaamheden dan „Wie van de drie be treft, maar toch heb ik als een andere omroep mij vroeg, altijd eerst overleg met diezelfde AVRO ge voerd. Dat is een morele plicht. Ben je in vaste dienst, dan kun je op vergaderingen je bekkie opentrekken, kun je zeggen dat zo'n zaak ele gant, menselijk dient te wor den opgelost. Als freelancer heb je je maar neer te leggen bij die bijzonder onhebbelijke manier waarop het nu ge beurd is. En als je dan toch een beetje verontwaardigd op zo'n kil briefje reageert, is men nog hoogst verbaasd ook. „Ik heb je toch een aar dig briefje geschreven", krijg ie dan te horen. Waarmee de kous af is. Nogmaals, ik ben niet rancuneus, ik ga geen vuile was buiten hangen, maar ik blijf zeggen dat de AVRO in deze zaak hoogst onzorgvuldig met mensen is omgesprongen". ,Ik ben nu 66 jaar en nog vol Schilderijen Overigens blijft Albert Mol niet bij de AVRO-pakken neerzitten. In september ver schijnt zijn zoveelste boek, ditmaal getiteld „Zo", bij uit geverij Tiebosch en ook zijn schilderijen worden gezien de groeiende belangstelling steeds beter. Toch blijft hij deze laatste uitlaatklep als een pure hobby zien, com pleet met de daaraan verbon den principes. „Ik zal nooit in een galerie exposeren en ik zal mijn ex posities ook nooit door be kende Nederlanders laten openen. Ik zie Mies Bouw man al opdraven. Dat doet ze wel. Maar niet voor m'n schilderijen. Ze komt voor mij. Misschien denkt ze daar na wel „Aardige jongen, die Appie, maar zijn schilderij en. die stellen niks voor". Mijn werk hangt in alle stilte* in meubelzaken. Pas als ie mand een schilderij leuk vindt, ontdekt hij dat het door mij gemaakt is. Kopen ze geen Mol, maar een stuk werk dat ze mooi vinden en dat toevallig door ene Albert Mol geschilderd is. Dat geeft nog een beetje bevrediging". Onbevangen Een niet onbelangrijk deel van zijn succes in „Wie van de drie heeft Albert Mol te danken aan zijn onbevangen manier van praten. „Dat dank ik aan mijn moeder. Zelf net als ik een onecht kind. Om te bevallen van mij moest ze naar een huis voor gevallen vrouwen in Amster dam. Mij kreeg ze pas na een jaar mee naar huis. Ze moest eerst bewijzen dat ze wel voor me kon zorgen. Toen ze mij later op school liet in schrijven, gebeurde dat ook letterlijk. „Albert Mol, on echt kind van juffrouw Mol", pende zo'n meester dan neer. Waar ik nota bene bij stond. Toen ik m'n moeder vertelde dat ik homosexueel was, zei ze lakoniek: „Geeft niks. Ik heb altijd graag een meisje willen hebben". Ze was een feministe van het eerste uur. Zij was een kind van een Zeeuwse vader, ik van een Italiaanse. Het karakter is Zeeuws; het temperament Italiaans en m'n humor Am sterdams. Een ideale combi natie, al lig ik daardoor na tuurlijk wel eens met mezelf overhoop. Wie van de drie niet KEES JAGERS 10 Een deugniet is zelden in. Virgil is een bijzonder itje. Hij woont alleen in schuurtje in de tuin van de ;ker, aldus het verhaal van Deense schrijver Ole Lund kegaard „Een deugniet is den alleen". De NCRV her- It vanmiddag de film, die ar dit boek werd gemaakt. .28 Het loon van de angst, orafgaande aan de film „Re- Ision" heeft Susanne Piët it de hoofdrolspeelster Ca- arine Deneuve een interview het kader van de thema-se- over angst, die de VPRO in maand juli uitzendt. Cathe- e Deneuve praat over haar menwerking met de regis- ur van de film Roman Po- iksi en over haar eigen ang- in in het dagelijks leven. Het sprek wordt geïllustreerd ït fragmenten uit haar films. •00 Repulsion. Het psycho- :h drama van Roman Po- „Repulsion" verhaalt een jong Belgisch meisje iierine Deneuve), dat bij zuster Helen in Londen it. Ze ondergaat de omge- I, waarin ze woont als vijan- In de schoonheidssalon, ze werkt, gedraagt ze afwezig en maakt nauwe- contact met haar collega's de klanten. Voor de man die haar op straat nakij- of nafluiten heeft ze ichts misprijzen. Als op een ipaald moment haar zuster et haar vriend op vakantie aat, voelt ze zich eenzamer an ooit. EDERLAND 2 beide vriendinnen" van Axel Corti. In het verhaal, dat in het Berlijn van 1923 speelt, is Elli (Ulrike Bliefert) met een oudere man getrouwd om een dak bo ven haar hoofd te hebben. Haar man voelt zich bedrogen en uit zijn gevoelens door haar te mishandelen. De vertwijfelde Elli leert dan Grete (Erika Skrotzki) kennen, bij wie ze zich voor de eerste keer in haar leven gelukkig voelt. Elli's man voelt de relatie van de beide vriendinnen als een be dreiging. Hij wil een eind aan de vriendschap maken. Elli ziet maar een uitweg: haar man vergiftigen. 21.50 Cinevisie. De filmrubriek van de NOS besteedt de ko mende weken aandacht aan het werk van de cameraman. Als uitgangspunt is de Italiaan se serie „Six Kinds of Light" genomen, waarin portretten van zes beroemde cameralie- den zijn opgenomen. De eer ste, die aan bod komt, is de cameraman van Ingmar Berg man, Sven Nykvist, die in 30 jaar voor Bergman 21 films heeft gefotografeerd. .00 De beide vriendinnen. ebaseerd op het boek van de uitse auteur Alfred Döblin 878-1957) „Die beiden eundinnen und ihr Giftmord" ltstond de televisiefilm „De Natuurcineast Karl verfilmde het leven van de „Boommensen", een Papoe- astam in Nieuw-Guinea. De reportage komt morgenmid dag op Ned. I om 16.00 uur op het scherm. Televisie vandaag NEDERLAND 1 NCRV 16.00 Beer zoekt beer. Bul gaars tekenfilmpje. 16.10 Een deugniet is zelden alleen. Deense jeugd film. IKON 18.55 Het mitrailleursnest. Engelse dramaserie voor de jeugd. Tweede aflevering. 19.21 Kenmerk. Actualiteiten. NOS 19.46 Socutera. Filmpje Stich ting Oecumenische Hulp. 20.00 Journaal. VPRO 20.28 Het loon van de angst. Interview Catherine De neuve. 21.00 Repulsion. Engels psy chologisch drama van Roman Polanski (1965). NOS 22.45 Journaal. 22.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 18.40 19.00 19.12 Studio sport extra. Sa menvatting Ronde van Frankrijk. Sesamstraat. Journaal. Van gewest tot gewest. Regionaal nieuws. 1 De beide vriendinnen. Duitse tv-film van Axel Corti. 1 Cinevisie. Filmmagazi ne. Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Star* in de studio: Etta James. Blues- en soul muziek. 17.00 De geschiedenis van de nul. Kinderdocumentaire. 17.30 Eilanden onder de wind. Kinderdo cumentaire. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Regionale nieuwsru briek. 18.15 Christian en Christiane. Serie. 18.40 Nieuws van gisteren. Oude nieuwsberichten. 19.00 Stefan Karwowaki's ervaringen. Serie. 20.00 Journaal. 20.15 Elke hoeveelheid steenkool. Duitse tv-fllm van Jost Krüger. 21.55 Engelse buren. Mar kies van Bath als gids. 22.30 Achter grondinformatie. DUITSLAND 2 Enorm in vorm. Aerobic-oefeningen. 17.30 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit de deelstaten. 17.45 Tele-magazi- ne. 18.10 Oat is belangrijk voor u. Consumententips. Aansluitend: Jour naal. 18.25 Beelden, die de wereld in beweging brachten. 18.57 ZOF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Consul Mollers erfgenamen. Tv-serie naar de roman van Adolph Witt- maack. Vierde deel. 20.15 ZDF-ma- gazlne. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Woensdaglotto. 21.25 De Denver- -clan (Dynasty). Amerikaanse serie. 22.10 Trefpunt U-wagen 4. Over ge handicaptenhulp. 22.40 Verandering door toenadering? Discussie over de Duitse politiek. 00.10 Journaal. DUITSLAND 3 WDR: 18.00 Arche 2000 voor kinde ren. Verhalen en reportages. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actuele uur tje. 20.00 Journaal. 20.15 Op woens dag in III. Amusement. 21.45 Ver slaggever buitenland. De gelukkige koe van Gruyere. 22.15 De eigen keus. Indiase speelfilm van Adoor Gopalakrishnan. 00.20 Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Appie. Tekenfilmserie voor de jeugd. 18.05 Belfi en Lillibit. Teken filmserie voor de kleuters. 18.25 Po- peye. Tekenfilm. 18.30 Circus Ron- Searchers. 19.00 Tijdrover: Doe-het- -zelf. Beitels slijpen. Herhaling. 19.15 Circus, nee bedankt. Oostenrijkse documentaire. 19.40 Mededelingen. Overzicht programma's. 19.45 Nieuws en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Van 9 tot 5. Ameri kaanse komische serie. Zevende afle vering. 20.40 Met Mike in zee. Praat show van Mlke Verdrengh. 21.40 Puur cultuur... over derden. Over Sally Hemings. 22.10 Journaal. Aan- Isluitend: Coda (poezie). 22.35 Tele- Ivox magazine. BELGIE BRT 2 BELGIE FRANS 1 17.10 Cine-vacances. Vakantiepro gramma voor de jeugd. 18.15 Lolli pop. Kinderprogramma. 18.50 En Walloni# et a Bruxelles en couleurs. Spelprogramma. 19.08 Ce solr. Actu aliteiten. 19.30 Journaal. 20.00 Ron de van Frankrijk. Samenvatting. 20.10 La chasse aux tresors. Interna tionaal spelprogramma. 21.10 Le temps d'une republique. Historische tv-serie over de Derde republiek. Vierde deel. 22.40 Journaal. BELGIE FRANS 2 17.10 Zie België Frans 1. 19.00 Un autre regard. Ontmoeting met Fer- nand Ledoux. 19.30 Nieuws voor do ven en slechthorenden. 20.00 Zie België Frans 1. ENGELAND BBC 1 17.20 Play school. 17.45 Boss cat. Tekenfilm. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Wildtrack. Natuur serie. 18.40 Journaal. 19.00 Nation wide. Regionaal nieuws. 20.00 Padd ies up. 20.25 Murder at Mardi Gras. Amerikaanse tv-film (1978). 22.00 Journaal. 22.25 The black adder. En gelse serie. 23.00 Come dancing. 23.45 Flamingo Road. Serie. 00.33 Journaal. 00.35 A view of the pire. 01.00 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 18.10 University. 18.40 SOS Coast Guard. 19.55 Six fifty five special. 20.30 Journaal. Met: Nieuws voor do ven en slechthorenden. 20.35 Travel show. 21.10 Chronicle over Egypt. 22.00 Film buff of the year. 22.30 The waiting war. 23.35 Newsnight. 00.30 Maths. 00.55 Technology. 01.20 Arts. DUITSLAND 2 DUITSLAND 3 BELGIE BRT 1 ENGELAND ITV 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Where there's life. 20.30 Coronation Street. 21.00 Starburst. 22.00 Jemi ma Shore investigates. 23.00 News at ten. 23.30 The sell out. Am. film (1952). 01.25 Epiloog. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. TROS: 16.00 Boommensen. Film van Karl Joseph over de Asmat. 16.37 Roe meense rapsodie. Toeristenfilm van „Duo-Film". 17.10 Hoogtepunten uit tfe wereldmuziekliteratuur. „Concer to Rondo" van Mozart. NEDERLAND 2 N08: 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 Studio sport extra. Ronde van Frankrijk. DUITSLAND 1 10.00 Journaal en achtergrondinfor matie. 10.23 Elke hoeveelheid steenkool. Herhaling. 12.10 ZDF-ma- gazine. 12.55 Persoverzicht. 13-00 Journaal. 13.15 Videotext voor ie dereen. 15.05 Videotext voor ieder een. 15.20 Onze kleine farm. Ameri kaanse familieserie. 16.10 Journaal. 16.15 Ongewoon leven. overge plaatst naar Opper-Volta. 17.00 Matt en Jenny (2). Jeugdserie. 17.25 Geen dag als alle andere. Jeugdfilm. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. BELGIE BRT 2 18 00 Zi, Bslgi, BRT 1. BELGIE FRANS 1 15.30 Ronde van Frankrijk. 13de etappe. 17.10 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.25 Cine-vacan ces. Vakantieprogramma voor de BELGIE FRANS 2 ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 14.00 Jour naal. 14.30 Bagpuss. Kinderprogram ma. 14.45 Open golf. Royal Blrkdale. 17.20 Plsy school. 17.45 Heidi. Jeugdserie. ENGELAND BBC 2 ENGELAND ITV 07.00 Oaybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Heggarty Haggerty. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sullivans. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 Emmerdale farm. 15.00 A plus. 15.30 Funny man. 16.30 Chintz. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 17.02 (EO) Ronduit-extra - 18 06 Actualiteiten - 18.30 Jongerenpro- HILVERSUM Wie Ton Scherpenzeel zegt, zegt eigenlijk tege lijkertijd Kayak. De toetsenman-componist van deze legendari sche formatie, die zelf altijd een beetje op de achtergrond bleef, heeft misschien wel het meest te lijden gehad van het einde van deze band. Hij komt nu met groot nieuws. Hij heeft een nieuwe band: Europe. Na een rustperiode van een jaar kan hij vaststellen, dat het ein de van Kayak onontkoombaar was. „We zaten vast, met elkaar werken was niet goed mogelijk meer. Als ik nu contact heb met de jongens van Kayak, gaat het prima, maar elke dag met elkaar werken was op een gegeven moment niet meer mogelijk". Een punt zetten achter zijn carrière was iets wat Ton Scherpen zeel in geen geval wilde, dus ging hij naarstig op zoek naar men sen met wie hij opnieuw zou kunnen beginnen. Het werden Jo- han Slager (ook Kayak), Bert Veldkamp (die in het verleden ook deel uitmaakte van Kayak) en verder de vrij onbekende zanger John Philippo en de Belgische drummer Roger Willaeft. Een vijftal dat door het leven zal gaan als Europe. Europe wil zich manifesteren als een heel nieuwe groep. Bekend werk van Kayak zal zeker niet meer gespeeld worden. Ton Scherpenzeel „Het is natuurlijk verschrikkelijk moeilijk jè helemaal los te maken van je verleden. Je bent er tien jaar mee bezig geweest, je hebt een publiek opgebouwd, dat niet alleen op de naam van de groep afkomt, maar vooral op de muziek die jè maakt". Het meest opvallende element in Europe is misschien wel de zanger John Philippo. Hoe ben je aan hem gekomen? „Het is een jongen die nooit veel naam heeft gemaakt, maar in de muziek-scene in het westen vrij bekend is. Hij heeft ooit deel uitgemaakt van de groep Sfinx, waarvan ik een elpee heb ge produceerd en sindsdien heb ik regelmatig contact met hem ge houden. Toen we aan het zoeken waren naar nieuwe mensen dachten we onmiddellijk aan hem. Het is een goede zanger en ook persoonlijk klikte het heel goed". De Belgische drummer, die de groep versterkt, woont al twee jaar in Nederland. „Hij heeft veel met Öanny Lademacher ge speeld, in Kleptomania en in Innersleeve en dan is er natuurlijk Bert Veldkamp, die zeven jaar geleden ook al deel uit heeft ge maakt van Kayak. Hij is er toen uitgegaan, maar ik ben nooit het contact kwijtgeraakt. Het is een heel goede bassist, dus het lag voor de hand om weer met hem te gaan samenwerken. Ton Scherpenzeel is niet iemand die achter trends aanloopt. „Je wordt natuurlijk wel beïnvloed, maar ik ben niet echt een goeie trendvolger. Of ik een trendsetter ben, weet ik niet. Kayak had een bepaalde stijl en dat zal zich op de één of andere manier doorzetten in deze groep. Zeker zolang ik de nummers blijf schrijven". Behalve met Europe houdt Scherpenzeel zich ook met andere projecten bezig. Zo is er het zangeresje Yvonne Heim, voor wie hij twee nummers schreef. Hij is ook bij diverse producties be trokken, maar Europe blijft nummer een. Als Scherpenzeel de muziek van zijn groep moet omschrijven aarzelt hij. Na lang na denken zegt hij: „Een definitie geven van de muziek is gevaar lijk. Het legt je vast voor de toekomst, maar als je een omschrij ving wil, zou ik zeggen een vleugje Kayak, een vleugje Ameri kaanse West-coast-muziek en wat rock. Ik wil de naam Toto niet te snel laten vallen, maar het is een inspiratiebron van be lang. Ik vind wat er momenteel in Amerika muzikaal gebeurt ook veel interessanter en leuker dan wat in Engeland aan de hand is en ik denk dat dat in de muziek te horen is". HENK MEIJER 10.00 Zie Duitsland 1. 15.15 ZDF-Uw programma. 15.17 Journaal. 15.20 Pinocchio. Tekenfilmserie. 15.45 Wij hebban plezier. Jeugdserie 16.30 Vakantiekalender. Vakantie-activitei ten. 17.00 Inleiding tot het straf recht. Serie over het Duitse straf recht. 17.30 Journaal. Aansl.: Nieuws uit de deelstaten. 17.45 Tele-magazi- gramma - 19.02 Van U wil ik zingen - 19.25 Zomerbijbelschool - 19.45 EO- -metterdaad - 20.03 (NOS) Langs de lijn - 23.07 Met het oog op morgen - 0.02 (NCRV) Volgspot - 1.02 Metro polis - 2.02 Nachtexpress - 6.09 Van daag donderdag. HILVERSUM 2 - 16.00 (NOS) Wat een taal - 16.32 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualitei ten - 18.30 Humanistisch Verbond - 19.00 Leesoefeningen in de bijbel - 19.15 Zingen bij het boek Genesis - 19.30 Rondom het woord - 20.03 Le ger des Hellskwartler - 20.18 De we reld zingt Gods lof - 21.00 Bij de tijd: over opvoedingsproblemen. Herha ling - 21.30 Onder de kop: even het hoofd bij het nieuws - 21.40 (NOS) NOS-service voor Surinamers - 22.10 Radio- volksuniversiteit - 22.40 (NCRV) Nederland en zijn buren - 23.00 Pianowerken uit de romantiek - 23.25 Muziek van eigen tijd. HILVERSUM 3 - 18.04 De avondspits (KRO) - 19.02 Krachtvoer - 21.02 Demo - 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 - 16.45 (AVRO) Gedichtenprogramma - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (AVRO) Kasteelconcert - 21.15 Oostduitse Kamermuziek. Radio morgen HILVERSUM 1 - 6.09 (NCRV) Vandaag donderdag - 8.05 Actualiteiten - 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? - 10.03 Muziek bij de koffie - 11.30 Twaal fuurtje - 12.40 Middagpauzedienst - 13.06 Actualiteiten - 13.20 Douce France - 14.03 Radio Tour de France - 17.02 Rozegeur en prikkeldraad HILVERSUM 2 - 7.10 Ochtendgymnastiek - 7.20 (AVRO) De AVRO-klok - 9.05 Gym nastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Een museum in Rot terdam... - 10.03 De AVRO-klok: Bui ten - 11.03 Dulmeland - 11 10 Praat paal-extra - 11.33 Kijk op kunst - 12.00 De AVRO-klok - 14.00 (RVU) In verbind u door...(2). Programma voor ouderen - 14.33 Allemansmuziek - 15.03 (KRO) Boekenwijsheid - 15.20 Magazine over kerk en samenleving - 15.32 De wereld op donderdag HILVERSUM 3 - 7.02 (TROS) De havermoutshow - 9.03 Continu muziek - 11 03 Polder- popparade - 12.03 De Nederlandstali ge top 10 en tips - 13.03 50 pop of een envelop - 15.03 Tros top 50 HILVERSUM 4 - 7.02 (VARA) Grammofoonmuziek - 9.00 Jard van Nes, alt en Gerard van Blerk, piano - 10.00 Feest der her kenning - 11.05 Muziek van Charpen- tler en Campra - 12.05 Casino con cert uit Brussel - 13.05 Middagcon cert: Radio Filhamonlsch Orkest - 14.30 (EO) Orgelbespeling - 15.00 Klassieke klankjuwelen - 16.00 Woord en lied - 16.40 Theologische verkenningen - 17.00 Overname Hil versum 2 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00. 8.00. 13 00. 18.00. 20 00. 22.30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24,00 uur en Hilversum 4 om 7.00. 8 00 en 13.00 uur Ulli Heucke speelt Ulli in de voor te levisie bewerkte speelfilm „Elke hoeveelheid steenkool". Duitsland 1 om 20.15 uur. DUITSLAND 1 20 15 Elke hoeveelheid steenkool. Het tweede deel van Adolf Winkel- manns trilogie over het Ruhrgebled begint met de jonge mijnwerker Kat- lewski, die meerdere dagen onder de grond op 1000 meter diepte heeft rondgedoold. Hij duikt in Reckling hausen op. zonder dat iemand weet, waar hij vandaan komt. Hij heeft ook geen bagage bij zich. want hij is al leen maar naar boven gekomen om zijn zaakjes te regelen. In een toren flat ontmoet hij het meisje Ulli, die op dezelfde golflengte als Katlewski zit. Ze is de tweede normale persoon in deze film. waarin verder iedereen krankzinnig lijkt te zijn. 21.55 Britse buren. Net als ieder an der hier ben ik ook maar een werkne mer: de baas is het huis zelf. Dit Is een uitspraak van Lord Christopher Thynne, de 49-jarige zoon van de Markies van Bath, die zijn landgoed Longleat In het graafschap Wiltshire in stand kan houden door zijn huis open te stellen voor toeristen. Zonder de duizenden ponden, die hierdoor jaarlijks binnenstromen zou het kas teel al lang zijn vervallen. DUITSLAND 2 18.25 Toren in vlammen. De afleve ring uit de serie „Beelden, die de we reld in beweging brachten" laat de brand zien. die in 1974 uitbrak op de bovenste verdiepingen van de Juel- ma-wolkenkrabber in Sao Paolo. Honderden mensen trachtten aan de vuurzee te ontkomen, velen lukte dat niet. Er kwamen honderdachtentach tig mensen bij deze brand om Aan brandvoorschriften was bij de bouw nauweli|ks aandacht besteed en ook bij de herbouw van de flat. bleek men nog steeds niets te hebben geleerd DUITSLAND 3 22.15 De eigen keus. De titel „Sway- amvaram" van de Indisch film van Adoor Gopalakrishnan doelt op een oud Hindoe-gebruik, dat een meisje het recht geeft, haar echtgenoot zelf te kiezen een recht, dat In Indlë al lang Is vergeten. Slta en Vlswam. een Jong paar, trouwen zonder toestem ming van de familie. Ze willen een el- gen leven gaan lelden in een andere stad. Vlswam vindt werk als boekhou der en als Slta een kind krijgt, lijkt een gelukkig bestaan verzekerd Maar plotseling sterft Viswam aan een ziekte: Slta komt met haar kind alleen te staan en kan niet meer te rugvallen op haar familie, omdat ze van haar recht op een eigen keus ge bruik heeft gemaakt.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15