WIE VAN DER MEER HELPT MET OPRUIM! KRUGT DE LAAGSTE PRIJZEN. Swami Ramses maalt niet meer om roem: Voor mij is één man in de zaal genoeg Opruiming bij Van der Meer betekent extra voordeel voor u. U kunt nu tegen verrassend lage prijzen uw geprijsd voor u klaar. Aan u de keuze. Van modern tot klassiek. Van romantisch tot eigentijds. Du; droominterieur kiezen. Talloze meubelen die u normaal gesproken niet in een opruiming aantreft, staan scherp lang, want nu is het moment om naar Van der Meer te gaan. KUNST CcidaeSou/umt WOENSDAG 13 JULI 1983 DEN HAAG Sinds hij zich in roze tinten kleedt, een kralenketting-met-fo tootje draagt en „swami" voor zijn naam heeft staan, trekt Ramses Shaf- fy geen bomvolle theater zalen meer. Nog steeds maakt hij volop muziek, maar nu met de Amita Band. De leden van de band zijn af komstig uit de Stad Rajneesh in Heerde, waar de 49-jarige Ramses sinds een jaar verblijft. Roem of niet, volle zalen of niet, het laat de vroeger zo succesvolle acteur, cabaretier, liedjesschrijver en zanger - hij staat zelfs in de encyclopedie - Siberisch. Het gaat swami Ramses Shaffy uitsluitend om het plezier voor hem en voor het publiek. „Voor mij is één man in de zaal genoeg. Als die maar luistert". Iedereen die zich schaart bij het vrolijke legioen van Bhag- wan-aanhangers kan, als hij dat wil, een nieuwe naam ont vangen. Ramses voelde daar wel voor. Of het nu aan een administratiefoutje te wijten was of niet, na een tijdje wach ten kreeg hij de verrassende mededeling: „Uw nieuwe naam is Ramses Shaffy". Hij heeft het maar zo gelaten. Dat is een voordeel voor de theaterdirekteuren die bang zijn dat de Amita Band niet genoeg publiek zal trekken. Er zijn er dan ook die met hun af fiches suggereren dat het zou gaan om Shaffy plus begelei dingsband. Maar Ramses wil heel duidelijk gezegd hebben dat hij niets meer of minder is dan één van de zeven leden van de band. Al is het publiek daar niet altijd zo van over tuigd. Oude liedjes „Eerst had ik helemaal geen zin meer in die liedjes van vroeger. Maar eigenlijk kan ik het met een groot aantal daar- Danmark. een sportieve hoekcombinatie, die een aparte dimensie aan uw interieur geeft Uitgevoerd in katoenen velours. De kleuren zijn: ivoor, beige, lever, marineblauw, bordeauxrood, f 1255,-. Rimini, een 2-3-zitscombinatie, modem gestileerd en blikvanger voor uw woonkamer. De bekleding is katoenen velours. De kleurenivoor, lever en blauwgrijs, f 1295,-. Pinto. een 2-zitter. Past in elk interieur. Leverbaar in verschillende Ouatro. eten op niveau. De tafel is wit gelakt De stoelen zijn Normandië. de TV-, lees- en uitrustfauteuil. De bekleding is naar stoffen en kleuren. Vanaf f 495,-. verkrijgbaar met een chroom-, wit of zwart frame. Zitting en rug zijn van keuze leer of stof. Er zijn vele kleuren leverbaar. De houten voet is onverslijtbaar tuigleer in de kleuren wit zwart of grijs. De gehele set balibruin gebeitst In stoffen uitvoering f 495,-. In lederen uitvoering (tafel en 4 stoelen) compleet f 985,-. f 795,-. interieur utrecht: (woonwarenhuis met 12.000 m< nieuws en nieuwtjes) Van Rensselaerlaan 1018, Meubelcentrum „Kanaleneiland". Rotterdam: Groothandelsgebouw, Weena 737. Den Haag: Spui (hoek Kalvermarkt). Diementbii Amsterdam) Rijksweg W Amsterdam! Gooi, afrit De Sniep. Beverwiik: Rijksweg Haarlem-Alkmaar, Velsertunnel, afrit Heemskerk. Eindhoven: Noordfirabantlaan, bij de Rijksweg Tilburg-Maastricht afrit vliegveld. Almelo: Oranjestraat 25. Etten-Leur: Rijksweg Breda- Roosendaal. Waalwijk: Tuinstraat 32, aan de weg Waalwijk-Tilburg. Heerlen: Spoorsingel 2. Enschede: Winkelcentrum l/AAD IC C|f*EM CCCCD KIAAD WAM ftCD |U|CCD waarborg ..De Klanderii". Arnhem: Rijksweg Arnhem-Niimeeen.afritElden. Van der Meer Meeneem Meubelen: Utrecht, Eindhoven, Waalwijk.' VvV/ll Jk LIUlIi OlEEIY IWIIl VHI^ l/EI% ITIEEVli Swami Ramses shaffy. van nog steeds eens zijn. De Niet alleen op muzikaal ge- mogelijk van tevoren vastge- mensen willen soms graag nog bied, ook in het leven van legd, één van de punten die de eens „die ouwe" horen en dat Ramses Shaffy is veel veran- Bhagwan-volgelingen nastre- gebeurt dan ook". derd. Dingen worden zo min ven. Vroeger was zoiets natuurlijk onmogelijk. Als 22-jarige speelde Ramses, vers van de toneelschool, al direkt grote rollen bij de Nederlandse Co- medie. Nog bekender werd hij in de tijd daarna, toen hij veel liedjesprogramma's bracht, waaruit ook het Shaffy Thea ter in Amsterdam is ontstaan. Nu werkt hij in de keuken van de Stad Rajneesh en be kommert zich om de kinderen en om de Amita Band. „Tot mijn dood blijft het een avontuur. Ik weet nooit wat er de volgende dag gaat gebeu ren. Ja, je hebt natuurlijk tele foontjes, afspraken en zo...daar kom je niet onderuit. Maar het is wel heel anders dan vroe ger. Optredens werden toen soms al een jaar van te voren vastgelegd". De Amita Band heeft inmid dels in een groot aantal plaat sen opgetreden, van Terneu- zen tot Amsterdam. In Ter- neuzen luisterden welgeteld twintig mensen, maar na af loop werd er tot groot genoe gen van de band uitgebreid nagepraat. Hetzelfde gebeurde in Rotterdam, waar de zaal wel vol zat. Ma Jolande Premo, zangers van de band: „Plezier hebben in wat je doet, dat is het be langrijkste. Je merkt ook aan de mensen dat ze zien dat wij er plezier in hebben. Ik denk dat we heel sfeergericht zijn". Swami Nirdosh Sadhu, die zang, ritme en gitaar voor zijn rekening neemt, vat de optre dens wat anders samen: „We maken onze eigen muziek. Het swingt". Hoewel het streven dus is om nooit te weten hoe de volgen de dag eruit gaat zien, staat er toch heel wat op de agenda van de Amita-Bandleden. „We hebben geen echte plannen", zegt Ramses, „maar we gaan wel door. We hebben een pro gramma vastgesteld voor bin nen de stad, met nieuwe lied jes. Dat is het enige dat ik van plan ben". De besteding van de zondag middagen ligt voor de bewo ners van de stad eigenlijk ook vast, want dan is er open dag in de Stad Rajneesh. Met een beetje mooi weer komen de mensen uit de omgeving rond kijken bij de villa. Verder zijn er regelmatig evenementen als café-chantants voor de inwo ners van de gemeente. Naar VS Een rotsvast punt op de agen da is het bezoek aan Oregon in de Verenigde Staten. De zestig bewoners van de stad gaan daar binnenkort heen om de andere Bhagwan-aanhangers uit de hele wereld én Bhag- wan zelf te ontmoeten. Gedu rende tien dagen is er iedere ochtend zo'n ontmoeting en verder wordt er flink gefeest. Als alles meezit zal op dezelfde plaats ooit een heel grote stad verrijzen, waar de Bhagwan- volgelingen aller landen vere nigd kunnen worden. Tijdens de tiendaagse reis zal er veel gezongen en muziek gemaakt worden. Alle instru menten gaan mee. Ma Jolande Premo: „O ja, we beginnen in het vliegtuig al". De Amita Band begon met het maken van meditatiemuziek en het geven van koffiecon certen. De bekendheid begint nu een beetje te komen. Maar bekend worden kan niet zon der afspraken en wél weten wat er morgen gebeurt. Toch zou de Amita Band er niet voor terugschrikken om, in geval van plotselinge roem, in Toppop op te treden of posters en buttons te gaan verkopen. Ramses: „Als daar behoefte aan is doen we dat". Ma Jolan de voegt er wat voorzichtiger aan toe: „Maar als je echt op de commerciële toer gaat is het plezier natuurlijk ver te zoe ken". In elk geval komt er binnenkort een singletje uit met het liedje „Waar ga je heen", dat bij de optredens veel bijval kreeg. Grote bron De oude fans, die maar het liefst de Ramses Shaffy uit zijn glorietijd terug zouden zien, hoeven daar niet op te nen. Het leven in de schap in Wezep beter dan het leven ger. „En", zegt hij, het fotootje aan de zijn half grijpt, „die een grote bron Alleen in de acteur stort zich nog even werk. In de serie Oranje", die de televisie gaat uitzenden, hij graaf Karei van wiens hoofd op een moment zal moeten Andere bewoners Rajneesj hebben in de figureerd. „Dat wordt dus iedere ring voor de tv dert Ma Jolande, „net Dallas". DENISE Afscheid Maria Aradi Na tien jaar Natio naal Ballet heeft de soliste Maria Aradi met de titelrol van Giselle afscheid ge nomen van haar dansloopbaan. Maria begon haar loop baan met dezelfde rol tijdens buut bij het Ballet in deze foto rust Aradi uit laatste dans, te den van de stukken die klee<

Leidse Courant | 1983 | | pagina 14