el winst, maar ;een record Ovett ►ij FBK-games Schoonspringer stervende Jeugdtenniscircuit voorziet in behoefte Voorhout bespreekt tweede fase Oosthout Ccidóe Souiant Feest gaat niet door WK honkbal 1986 in Nederland Sport- prijsvragen Alleen bridgedames hoopvol naar EK Aantal sporters stabiel, meer verenigingen DE MUNNIK ORGANISEERT EERSTE TOERNOOI IN REEKS VAN ZES „Brazilië heeft geen dollars meer JUK PORT WOENSDAG 13 JULI 1983 PAGINA 13. eer verlies tftbaldames .ARLEM Voor de tweede il in de Haarlemse softbal- >k dwong net Nederlands icSsoftbalteam tegenstan- Fairfield tot een verlen- In de achtste inning de vijfde achtereenvol le nederlaag (1-0) een feit. nederlaag die vooral injes beste werpster Caro- k de Fris (werpcijfers, 4-3-3). fi zal doen. Zeven innings ef zij tegen de Amerikaanse >alsters overeind. Een vrije in de achtste slagbeurt Fairfield .werd tenslotte r ondergang. WARSCHAU De Poolse wereld kampioen gewichtheffen Piotr Man- dra is tot het einde van 1983 ge schorst. Mandra wilde tijdens het trainingskamp van de Poolse ploeg in Joegoslavië een feestje ..bouwen", waar voornamelijk de alcohol rijke lijk zou vloeien. De begeleiding, le den van de Poolse gewichtheffedera tie. voorkwam dat. Zij achtte Man dra „schuldig" aan onsportief ge drag. in de meest letterlijke zin van het woord. Mandra werd uit de na tionale en de Olympische ploeg ge zet. Hij kan de wereldtitel in het lichtgewicht^ in Jerevan (Sovjet- -Unie) niet verdedigen. Weer Braziliaan naar Italië RIO DE JANEIRO De Ila- liaanse voetbalclub Catania heeft de Braziliaanse links back Pedrinho gekocht van Vasco da Gama uit Rio de Ja neiro. Met de transfer van de verdediger, die in de nationale selectie altijd in de schaduw heeft gestaan van Junior, was een bedrag gemoeid van onge veer 3,5 miljoen gulden. Pe drinho gaat bij Catania, welke club van de bond wegens de promotie naar de hoogste afde ling nog buitenlandse spelers mocht aantrekken. 75.000 gul den per maand verdienen. ANTWERPEN Het congres van de internationale honkbalfederatie (AINBA) heeft in Antwerpen de organi satie van het wereldkampioenschap 1986 definitief aan Nederland gegeven. Op de algemene vergadering, die aan de vooravond van de strijd om de intercontinentale beker werd gehouden, stond de organisatie van het eerste Olym- Ïiische demonstratie-honkbaltoernooi tijdens de zomerspe- en van 1984 in Los Angeles centraal. Aan de competitie in de Californische metropool zullen zes landen deelnemen. In actie komen in ieder geval gastland Verenigde Staten en wereldkampioen Zuid-Korea. Voor de overige vier plaatsen komen de eerste twee landen van de Pan-Ameri- kaanse spelen, een tweede Aziatisch land en de winnaar van de strijd om het Europese kampioenschap, dat op 29 juli in Italië begint, in aanmerking. DEN HAAG De re- sultaten van lotto 27, waarvoor een prijzen- bedrag van 1.361.000 beschikbaar was, zijn: eerste prijs: geen win naars; tweede prijs: geen winnaars; derde prijs 94 x f. 4.638,70; vierde prijs: 5104 x f. 85,40; vijfde prijs: 79.987 x f. 5. Naar de jackpot voor lotto 28 gaat een be drag van 89.000 gul den. eve Ovett aan het einde van zijn tamelijk plichtmatig gelopen 1500 meter. ENGELO Afgezien in de prestaties van de enyaan Richard Tuwei de 3000 meter steeple Jiase, hebben de FBK-ga- "^ies toch niet die wereld- restaties te zien gegeven, aarop de 10.000 toe- ihouwers en de organisa- gerekend hadden, eifs Steve Ovett, die te- oren nog aangekondigd ad een serieuze aanval te illen doen op de verbe uring van zijn seizoenstijd 3.33.81, bleef met 38.94 meer dan vijf se inden verwijderd van jn eind juni in Oslo gele- rde topprestatie. Steve •vett beperkte zich gis- ravond tot het winnen m de 1500 meter, zoals jn landgenoot Steve ram dat deed op de 800 leter. t jongste talent uit het Britse [>ersgilde had aan een tijd n 1.46.36 voldoende om de ncurrentie, die natuurlijk tor absentie van de verkou- tn Rob Druppers sterk aan ivaliteit had ingeboet, de baas blijven. Toch kwam pu- iek. dat vrij forse entreeprij- n voor dit atletiekfeest had oeten neertellen, behoorlijk in zijn trekken, al was het al en maar vanwege de voor is land ongekende verrich- ngen. zoals de 88.10 meter, aarmee de Westduiter Klaus ifelmeier het speerwerpen erdë\ editie van de FBK-ga- nes weer gekenmerkt door en groot aantal afzeggingen, "aarvan de afwezigheid van printer Ron Brown, goed voor en tijd van 10.15 seconden, en ran de Westduitser Willy Vulbeck de belangrijkste wa- en Ivett. kwam. zag en overwon. n Heneeln maar niet mwr dan dat. Na zijn trainingstenue te hebben uitgetrokken, over zag hij de situatie, constateerde een te stevige wind, hoewel het bij aanvang van de wed strijden nog windstil was ge weest, concludeerde dat het geen recordweer was. Nadat de Amerikaan Harbour nog enige tijd had geleid, zette Ovett op 200 meter voor de fi nish in en won vervolgen vrij gemakkelijk. Dames Duidelijk in de schaduw van de heren werkten gisteravond ook de dames hun programma in het Fanny Blankers-Koen- stadion af. Niet alleen was het aantal nummers voor de vrou wen minder dan dat bij de he ren, ook de prestatie en het spektakel was beduidend min der. De meest opvallende pres taties bij de dames werden aan Nederlandse kant geleverd door Elly van Hulst, die toch weer ruim verwijderd bleef van de limiet voor de WK en door Saskia Brouwer, die na een lange blessureperiode een goede tijd op de 1500 meter liep. Voor de rest werden de betere prestaties geleverd door de buitenlandse atleten, van wie de Engelse sprintster Joan Baptiste de meest succesvolle was met een dubbele zege op de beide sprintnummers. Die twee onderdelen waren trou wens sterk gedevalueerd. Er liepen op de 200 meter bijvoor beeld slechts 3 loopsters mee, mede als gevolg van de afwe zigheid van meervoudige Ne derlandse kampioene en re cordhoudster Els Vader, die gistermiddag liet weten we gens een verkoudheid niet te mogen en kunnen starten. AMSTERDAM Aan het Europees kampioenschap bridge, dat van 16 tot 30 juli in Wiesbaden wordt ge houden, nemen 24 landen deel, een record in de ge schiedenis. Daarbij zijn alle gerenommeerde Europese bridge-naties waaronder titelhouder Polen en Frank rijk, Zweden en Italië. Het is niet te verwachten dat Nederland, spelend met Hans Kreijns, Hans Vergoed. Max Rebattu, Cees Sint, Anton Maas. Eddy Roosnek, onder leiding van captain Cees Kaiser, een gooi zal kunnen doen naar een van de topplaatsen. De resultaten in de voorafgaande oefenwedstrijden waren daarvoor-te wisselval lig en alleen een bevlogen start zou van dit team een gevaarlijke outsider kunnen maken. De plaatsen een en twee zijn van be lang omdat zowel de kampioen als de runner-up het recht krijgt deel te nemen aan het in oktober in Stockholm te houden we reldkampioenschap. Bij de dames nemen zestien landen deel en hier is Nederland, spelend met Marijke van der Pas, Elly Schippers. Europees pa renkampioen 1980, Petra Kaas. Bep Vriend, Marijke van Meche- len, Laura van de Brom. onder leiding van captain Henk Schip pers. samen met Italië en titelhouder Engeland sterk favoriet. Sinds de aanstelling van Hans Kreijns als bondscoach is de pres- tetieciirve van Hp Hames «teil nmhnno peoaan DEN HAAG De Nederland se Ski Vereniging heeft na vo rig jaar het Koninklijk Neder lands Chr. Gymnastiek Ver bond verdreven uit de top-tien van grootste sportbonden in Nederland. De NSV steeg van plaats 12 (74.115 leden) naar 9 (89.239). De Nederlandse Sportfederatie (NSF) maakte vanochtend de sportcijfers 1982 bekend over de bij haar aangesloten sport bonden. Het aantal sporters blijft redelijk stabiel, door een kleine groei bij volwassenen en een daling bij de jeugd. Het aantal verenigingen nam ech ter toe met 1709. De KNVB blijft de grootste bond. on danks het verlies van 12.000 leden. De voetbalbond telde eind 1982 1.069.618 leden en 8.832 verenigingen. De KNLTB volgt goed met 542.348 aangesloten tennissers (was 480.998). Het aantal leden van NSF, NKS en NCSU steeg in 1982 van 4.334.324 tot 4.418.760. De top-tien 1982 luidt: 1. KNVB 1.069.618 leden 2. KNLTB 542.348 3. KNGV 250.000 4. KNZB 159.816 5. NeVoBo 156.762 6. KNSB 127.082 7. KNHB 113.008 8. NHV 95.060 9. NSV 89.239 10. KNKV 87.793. EDMONTON Sergei Sjalibasjwili is, volgens, de art sen die de schoonspringer uit de Sovjet-Unie behande len, stervende. De voorzitter van de Internationale Fe deratie voor Universitaire Sport (FISU), de Italiaan Primo Nebiolo, maakte dit nieuws over de tijdens het torenspringen aan het hoofd ernstig gewond geraakte en nadien niet bij kennis gekomen schoonspringer maandagavond in Edmonton bekend. Op de zevende en laatste dag van de Universiade werden de overgebleven onderdelen van de atletiekwedstrijden afgewerkt Het hoogtepunt daarbij was het optreden van Tamara Bikova uit de Sovjet-Unie bij het hoogspringen. Ze was al winnaar met een sprong van 1,98 meter, een Universiaderceord. Daarna waagde Bikova een poging over de 2,00 meter. Dat zou een evenaring van de beste seizoenprestatie (Ulrike Meyfarth) hebben bete kend. Met haar eerste sprong ging ze ruim over de lat heen maar Bikova had de toegestande negentig seconden voor de voorberéiding overschreden. Zij gebruikte haar overige twee po gingen voor een tevergeefse aanval op de wereldrecordhoojgt van 2,03 meter. - Nederland is bij het waterpolo als achtste geëindigd. In de laaF^ ste wedstrijd werd met 11-10 verloren van China. De SovjeV* -Unie greep de gouden medaille door een zege van 10-7 op Cufcüf"" Het zilver was voor de Verenigde Staten, het brons voor de CÖ-' banen. sportprogramma ZATERDAG Eerste klesse A: DOS '32-Sparks (2x). Wassenaar-Caps Tweede klss- ee B: Flying Petrels-Braves, Fores- lere-Ceteritas. ZONDAG CRICKET Hoofdklasse: Excelsior-Rood en Wit. HCC-Kon. UD, HBS-Quick (H). VRA- ACC. VOC-Bloemendaal. HONKBAL Eerste klasse A: RCH-TT Tigers (2x). Caps-Wassenaar Tweede klasse B: Braves-Flying Petrels. Bloemendaal- Onze Gezellen. Rooswijk-Terrasyo- gels. Schoten-Heiloo. Celeritas-Fo- resters. LEIDEN Op het tennis park van De Munnik wordt deze week het eer ste toernooi van het dit jaar zes evenementen tel lende jeugdcircuit afge werkt. Na Leiderdorp zul len de jeugdige tennissers en tennissters nog aanme ren bij Unicum (het Jaap Noordman Toernooi, 18-24 juli), De Rijnkanters (25- 31 juli), Nieuw Ven- nep/TC De Kikkers (8-14 augustus), Artesia (15-21 augustus) en De Meren- wijk (22-28 augustus). Hoewel het Leidse circuit in de eerste twee wéken in de vorm van het natio nale zomer jeugd circuit nog enige concurrentie ondervindt en jeugdige ta lenten daarbij regelmatig kiezen voor open C- en D- toernooien, blijkt in Lei derdorp weer duidelijk dat het circuit in een grote behoefte voorziet. Zo wor den deze week op De Munnik driehonderdvijf tig partijen gespeeld. Door de traditiegetrouw in vier leeftijdsgroepen ingedeel de deelnemers zal op zes tien onderdelen strijd worden geleverd. De organisatie van het Leider- dorpse gebeuren heeft overi gens niet alleen inschrijvingen uit het District Leiden mogen ontvangen. Met name uit Haarlem heeft zich de nodige talentvolle jeugd aangemeld, terwijl ook het District Den Haag in Leiderdorp aardig vertegenwoordigd is. Tweemaal Thomas Koemans van Artesia en Willie den Hollander (Zee en Duin) weten zich deze week als enigen tweemaal als eerste geplaatst. Koemans en Den Hollander worden zowel in de leeftijdsgroep t/m veer tien jaar, als die t/m zestien als favoriet beschouwd. Willie den Hollander zal, als alles volgens plan verloopt, twee fi nales tegen Merenwijk-speel- ster Irma van Seeters winnend gaan afwerken. Koemans zou in de jongste categorie de meeste tegenstand moeten on dervinden van TEAN-speler Robbert van Splunter, terwijl de Haarlemmer Jasper van Gelder het hem bij de zestien jarigen lastig moet gaan ma ken. De in beide klassen even eens geplaatste Forescate-spe- ler Matthijs Glastra zal die plaatsing niet kunnen waar maken. Wegens het inschrij ven voor meerdere toernooien moest Glastra van de deelne merslijst worden afgevoerd. De volledige plaatsing voor de enkelspelen: Jongens t/m 10 jaar: 1. Peter Paul Scheerder (TEAN), 2. Stefan Kruis (Den Haag). Meisjes t/m 10 jaar: 1. Liesbeth Hooghoudt (OLTC), 2. Fran- coise Velzel (Unicum). Jon gens t/m 12 jaar: 1. Sander van Gelder (Haarlem), 2. Cees-Jan Schuilenburg (De Munnik), 3. Dennis Steines (Amsterdam), 4. Eric Scheringa (Haarlem). Meisjes t/m 12 jaar: 1. Anne- mieke van Dijk (Zeeland), 2. Elizabeth Buis (Zeeland). 3. Sandra Dijkstra (Hillegom), 4. Madelein Damen (Nieuw Ven nep). Jongens t/m 14 jaar: 1. Thomas Koemans (Artesia), 2. Robbert van Splunter (TEAN), 3. Matthijs Glastra (Forescate), 4. Philip Nagelkerken (Zee en Duin). Meisjes t/m 14 jaar: 1. Willie den Hollander (Zee en Duin), 2. Irma van Seeters (Merenwijk), 3. Jacqueline Paauw (De Munnik), 4. Edith Willemse (Haarlem). Jongens t/m 16 jaar: 1. Thomas Koe mans, 2. Jasper van Gelder (Haarlem), 3. Peter Paul Leer touwer (Unicum), 4. Matthijs Noordwijk Het wil tijdens een als „Bad- gastentoernooi" te boek staand tennisevenement nog wel eens gebeuren dat de wedstrijdlei ding te maken krijgt met bui tenlandse spelers, die niet di rect op de juiste waarde kun nen worden ingeschat. In Noordwijk was dat vorige week onder meer het geval met oosterbuur Bernard Koe- nigs. Koenigs wenste zowel in het herenenkelspel C, als in de B-categorie uit te komen, maar de wedstrijdleiding besloot Koenigs als „te sterk" voor C te zien en honoreerde diens inschrijving voor die, categorie niet. Hoe juist die beslissing was bleek gisteren tijdens de eerste ronde in het HEB. Koe nigs ontmoette daarin toevallig de in C als nummer één ge plaatste Tim van Dijk en ver sloeg hem zoals hij wilde: 6-4, 6-1 Dat hoofdnummer van „Noordwijk", het heren enkel spel B. is overigens zonder verrassingen van start gegaan. Waldo Jansen liet tegenstan der C. van As volstrekt kans loos (6-3, 6-1) en C-topper Mi chael van der Berg kreeg, evenals tijdens de Districts kampioenschappen, van Bob van Overbeeke niet de gele genheid om in zijn spel te ko men: 2-6, 0-6. Jasper van Mar wijk slaagde er slechts met de grootst mogelijke moeite (en een in de derde set met 10-8 gewonnen tiebreak) in. Jan Willem Lugthart terug te wij zen, terwijl ook Cees Heems kerk tegen Duitser Grasser een set moest inleveren voor dat de zege alsnog een feit werd: 4-6, 6-3, 6-3. Bij de B-dames deed Christel Verwoert het bijzonder knap. Verwoerts tegenstandster Yvonne Leinders mag dan wat uit vorm zijn, de zege die Christel op deze eerste klasse speelster boekte is beslist knap te noemen: 6-3, 6-2. Brigitte van der Maarel. vorige week nog halve finaliste op Foresca te, kreeg dit keer (van Nancy Toole) niet de ruimte om ver rassende dingen in B te doen. Met 6-3, 6-1 werd C-topper Van der Maarel uit het toer nooi geslagen. Michael van der Berg kwam in het herenenkel spel C wel tot een (eenvoudi ge) zege. W. Taat veroverde slechts drie games. Thomas de Mooy haalde hier de volgende ronde niet. René Loek (En schede) bleef de Rijnsburger in twee spannende sets voor: 6-4, 7-5. Ook Winneke den Otter tenslotte, werkte (bij de C-da- mes) een zeer spannende partij af. Nelleke Weijermans werd in de derde set. na een 1-5 achterstand, alsnog in de tie break door Den Otter versla gen. GERT-JAN ONVLEE Oegstgeestse bromfietser botst op auto OEGSTGEEST Een 20-jari- ge bromfietser uit Oegstgeest is gisteravond in zijn woon plaats gewond geraakt toen hij tegen een auto opbotste De man reed omstreeks halt zes op de Haarlemmerstraatweg. Ter hoogte van de ontslui- tingsweg Haaswijk stak hij de weg plotseling over. Een 23-ja- rige automobilist uit Voorhout kon hem niet meer ontwijken De verwondingen van de bromfietser moesten in het Leidse Diaconessenhuis wor den gehecht. VOORHOUT Hoewel de eerste paal voor de bouwplaats Oosthout nauwelijks in de grond zit, sprak de raadscom missie ruimtelijke ordening gisteravond al over het tweede te bouwen gedeelte van het filan. De reden voor deze haast igt in het feit dat bij de eergis teren begonnen bouwfase Al geen toestemming is gekregen voor woningen in het gebied bij de hondenkennel en voor een gebied dat nog in particu liere handen is. Het grote aan tal woningen dat wel toegewe zen is aan Voorhout maar de niet in wijk Al kan worden gebouwd, moeten nu verschui ven naar het tweede plan. In de tweede bouwfase zijn 140 gesubsidieerde woningen ge pland. „En als de gemeente Voorhout bij de herverdeling in oktober nog wat woningen toegewezen kan krijgen of een contingent woningen volgend jaar, dan moeten we wel zor gen dat we het planologisch in orde hebben gemaakt", aldus wethouder IJdo van het CDA die daarmee de haast van de gemeente verklaarde. De heer Warmenhoven (Gemeentebe- la><»en) vrnet* ?irh 'af wat er zou gebeuren als de toewijzing tegen zou vallen en Voorhout bij de herverdeling niet de te verwachten woningwetwonin gen zal krijgen. „Er is vraag naar huizen, dus we bouwen in elk geval", antwoordde de wethouder. De tweede bouwfase krijgt als noordelijke begrenzing een weg waaraan de bibliotheek komt, een groepspraktijk met arts en tandarts, lagere school en winkelcentrum. De zuide lijke begrenzing wordt een weg die leidt n&ar de geplande volkstuintjes en de tennisba nen. Door de eerste twee afge bouwde wijken komt een ring weg. kamers en een cv-zoldertje. Ze zijn bestemd voor mensen met een beperkt budget of voor mensen die weinig ruimte no dig hebben. Veertig procent van de gezin nen in in het tweede bouw plan zal de auto in de eigen tuin moeten zetten. Aan' dwangmaatregelen om dit par keren op eigen erf te realise ren, wordt nog niet gedacht.. „Als teveel lieden de auto op straat zetten, kun je er niet door. Dus het parkeren op ei gen erf gebeurt vanzelf", aldus een optimistische wethouder IJdo. Kabouterhuisjes In het tweede te bouwen ge deelte van Oosthout komt on dermeer een blok gestapelde woningen, een aantal tamelijk grote premiehuurwoningen met ingebouwde open haard en premie-koophuizen die wat goedkoper zijn. In het zuide lijkste deel worden kaboute rachtige huisjes neergezet met uitstekende daken en kleine Tenniscomplex Ten zuiden van fase A2 is ruimte gemaakt voor zes bui ten- en drie binnenbanen voor tennis. Voorlopig lijken zes ba nen, waarvan een overdekt, fi nancieel haalbaar. De reeds bestande tennisvereniging in Voorhout heeft momenteel een wachtlijst van 100 mensen en kan en wil niet uitbreiden. Als daar de vele nieuwe gezin nen in Oosthout bij worden opgeteld, moeten de banen in ppn behoefte Co Co York wint Liederfestival ROSTOCKDe Amerikaanse, maar in Nederland wonende zangeres Co Co York heeft het Liederfestival „Menschen und Meer" gewonnen, dat 7, 8 en 9 juli in Rostock plaatsvond. Aan dit festival namen 19 lan den deel. Co Co York kreeg de eerste prijs voor haar vertolking van Ebb Tide, gearrangeerd door Lothar Kehr en begeleid door het Festivalorkest. Co Co werd voor Nederland afgevaardigd door theaterbureau Anova, waar nu verscheidene uitnodi gingen binnendwarrelen voor méér Co Co, in een aantal Eu ropese landen. 't Rapenburg'' Scholenge meenschap voor Lager- en Middelbaar Beroepsonder wijs Leiden. L.H.M.O. J Barend». K. v. Beeten. Sandre Blikman. C Boom. S. ten Bosch. Y Dekker. J Gaas beek. M. Ginjaar. J. Goossen. B. Hoger- vorst. J. Koper. Y Leyten. M. v Maanen. M Neuteboom. A. v.d. Oever. A Oppetaar. L. Ouwerkerk. L v.d. Ploeg. B. Smant, E. Tol. K. Witteman. M. Zwetsloot. A. Baiink. C Bartel». O. Bavelaar. W Bor- aer. M. J. Brama. M Brouerlus v Nidek, C Drunen. M Duivenvoorde. R. v. Dijk. J dam. E. Wolvers. K. Zirkzee J. van Abswoude. H Blok. R Blok, A Cle mens. L. van Oonk. D van Duyn. M F ie le mon. M. van Gent. B. Gr oenewegen, N v.d Helden, A. Hogerhuis, C. v Kekeren. A Koelewijn. R. v. Lammeren. M Landman. C. v.d. Meer. C. Muste. M. Onderstel. J. Pijnac- ker. P. v.d. Ptuym. E Rodenburg. A van Ruiten. S. Snijders. L. Valenten Primaire opleiding demeskappen: Sytvia Bogaard». Yvonne de Rooy. Willy Ro sen boom. Sandra Verschuur. Anke Moord am. Sandra v.d. Voort. Conny Votwater. Ja- nine v Schle. Pelra v.d Plas. Tineke ven Brakel. Francine de Bruyn, Pauline FaseL Jeanetle Sllggers. Gerard Vogel. Ellen Wendt, Gerda Bllkman, Joianda de Jong, Rla Rasser. Sandra Beeke. Amta v.d. Voort, Angela Schrama. Monique Versluis. Marle- Louise van Reek. Helen Croese, Caroiinda Peter». Wllly de Vries. Pauline Hoogen boom, Reglna Ravensbergen. Connie Fran ke. Monique v.d. Wereld. Cerla Duyvenstl|n, Erike Meershoek. Joianda Hoogduin, Ma/fo- Voortgezette opleiding dameskeppen. Marion Bool. Lenny v.d. Bosch. Jacollne v. Beelen, Caroline Bakker. Marry Lalerveer. Berty v.d. Pompe. Jannefce Rodenburg. An nette van Vliet. Miranda Broekhof. Linda Brouwer. Nelly den Ul|l. Corine Heemskerk. Henny v. Tilburg. Danielle Aarts. Bea v. Voortgezette opleiding kapeter/boeulinet- Annet Koster, Rla Breedevelt. Gonny v.d Hoorn, Ineke Oobbe, Llndy Kneefei. Primaire opleiding herenkappen: Nlcoline Plomp. Mary Wijlje. Lenny v d Bosch. Ellen Zonderop. Jeanetle Raaphorst. Gert Slnon. Rla v Hemert. Rob Weenlnk. Kitty van Oortgen. Els v.d. Leeds. Edith v.d. Maart. Tiny de Ridder. Mleke Sjardin. Marie- Joeé Blok. Marton Klvita. BRASILIA In financiële kringen in Brasilia bestaat ernstige ongerustheid over de achterstand van 1 miljard dollar die Brazi lië heeft opgelopen bij de aflossing van de Braziliaanse buiten landse schulden van in totaal 90 miljard dollar. Veel banken met vorderingen op Brazilië zullen in moeilijkheden komen als het land zich insolvent verklaart. Nieuwe bankkredieten kan het land dan wel afschrijven. Brazilië kan een lening van 400 mil joen dollar van de Bank voor Internationale Betalingen (BIB) in Bazel die vrijdag vervalt, alleen aflossen als het Internationale Monetaire Fonds (IMF) het geld voorschiet. Het IMF weigert dat' tot nu toe omdat Brazilië niet voldoet aan de economische richt lijnen van het fonds. Een IMF-delegatie bespreekt problemen al enige dagen in Brasilia. Naar verluidt is er een kans dat men vóór 20 juli tot overeenstemming komt. Volgens de Braziliaanse bankier Genival Santos kan Brazilië de BIB niet betalen als het IMF niet over de brug komt. „Brazilië heeft geen dollars meer". ro verklaarde hii «i«sferen

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13