yideopiraten drijven handel n gestolen geestelijk goed Oud-militairen praten op KRO-radio over hun Indische verleden ederlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's sinADIO/TELEVISIE QeidtaQounant DINSDAG 12 JULI 1983 PAGINA 13 Ie Koning houdt vast aan trendvolgerschap omroep Bï .VERSUM/DEN HAAG Minister De Ko- van sociale zaken en werkgelegenheid ft bij zijn besluit het omroeppersoneel tot udvolgers te verklaren. Na afloop van een prek met om roep werkgevers en -werkne- rs, gisteren in Den Haag. zei de minister dat in deze tijd van economische teruggang be- jrijk is dat alle groepen die rechtstreeks of subsidies door de overheid worden betaald, jk behandeld worden. de omroep behalve uit de omroepbijdrage uit de reclamegelden wordt betaald, doet volgens de bewindsman niets aan af. De orwegen halen ook een groot deel van hun uit de verkoop van kaartjes, maar de over- vult dat aan en is uiteindelijk verantwoor- jk, daar gaat het om, aldus De Koning. De Jar' roepwerkgevers en -werknemers hebben grote bezwaren tegen het trendvolgerschap. Dat houdt in dat zij evenals werknemers uit bij voorbeeld de gezondheidszorg, welzijn en open baar vervoer, de arbeidsvoorwaarden van de ambtenaren gaan volgen. In deze tijd komt dat neer op extra kortingen op salarissen. De werkgevers en de werknemers in de om roep gaan het besluit van De Koning via een zogeheten Arobprocedure aanhangig maken bij de Raad van State. Zij willen er daarbij vooral de nadruk op leggen dat het besluit van De Ko ning overbodig is, omdat zijn collega Brinkman van WVC de omroepbegroting moet goedkeu ren en hijzelf de omroep-cao, wat volgens de omroepwerkgevers en werknemers voldoende mogelijkheden biedt om de zaak in de hand te houden. Omroepmedewerkers demonstreerden gisteren in Den Haag te gen de plannen van minister De Koning. NOS-bestuur akkoord met nieuwe functieverdeling HILVERSUM - Het NOS-be- stuur is akkoord gegaan met de benoeming van drs. Henk Spaan tot commissaris econo mische zaken en extern ar beidsvoorwaardenbeleid. Henk Spaan, afkomstig van de KRO, treedt per 12 september in functie. De huidige econo misch commissaris drs. Cees Spaan krijgt met ingang van die datum de portefeuille pro grammazaken televisie, die eerder door R. Schoonhoven van de KRO werd beheerd, zo heeft het NOS-bestuur beslo ten. pger estig '8 v r schatting zeventig pro- verti t van wat er in de video del om gaat komt illegaal e- ic%tand. Het wordt heimelijk 3P T «rticuliere studio's, op zol- or|d kamers en andere versto en ti vertrekken overgenomen e"l 1 bestaand materiaal en !tte dwijnt tegen zachte prijsjes L z'j de videohandel, d.w.z. dat v 1 dat zich niet aan de regels r Er dt De bonafide videohan- erscl Wordt er evenzeer door be ten geid ais de artiesten en de k V( lverschaffers voor bepaal- Lol produkties. a" vóór films in première Jar n, blijken er al copieën van 'r y zijn getrokken. Amateurs >niei nen 0p eigen banden in de ibrat skamer tv-programma's r en verkopen die aan plat nsen, die een bepaalde uit- n, z< ding gemist hebben dan n hi l er historische ofwel be- ,n L< ir-waarde in zien om er al lai - noS meer 6eld aan te ver- son nen. In de videohandel gaat n zo "lijks een bedrag om van sjiet i d 250 miljoen. Dit heeft dus ansp ,r driekwart te maken met elfs tolen geestelijk goed, dat in vord meeste gevallen ook nog de en J ireken van slechte namaak- k v aliteit draagt. engeEt alleen de politie (en de inge astingfraudedienst) hebben /raag er druk mee. Niet minder me organisatie Buma/Stemra, opkomt voor de belangen de artiesten. In het zojuist schenen jaarboek van deze .isatie staat beschreven nen doet aan de bestrij- het illegale videobe- hakkend met dit bijltje, ont wierp een eigen opsporings dienst. En schakelde politie en justitie in, telkens als de hand op een videopiraat kon wor den gelegd. Hieruit ontwikkel de zich een hele opsporings- systematiek, waarvan het Openbaar Ministerie in voor handen gevallen graag ge bruik maakte. Tot nu toe ge beurde dit veelal plaatselijk en bleek het effect gering, geme ten althans naar de hoeveel heid illegale banden, waarmee de markt werd overstroomd. Waar de belangen van velen geschonden worden door deze vorm van onwettige videohan del, werd in januari van dit jaar besloten tot de oprichting van een Stichting Video Vei lig, waarin deelnemen film producenten, videotheken, bioscopen, de omroep en uiter aard Buma/Stemra. Met officieren van justitie zijn intussen afspraken gemaakt over een opsporingsmetho diek. Op dit gebied zijn al eni ge, maar nog te weinig succes sen geboekt. Zoals we eerder meldden, werden bij invallen hier en daar in den lande dui zenden valse videobanden achterhaald. Deze werden in beslag genomen en verdwenen intussen in verbrandingso vens. Er moet echter meer systeem in de opsporing worden ge bracht. Dit gebeurt nu op grond van afspraken met de justitie. Momenteel worden alle adres sen van videotheken onderge bracht in een bestand, zodat er systeem kan worden gebracht in het controleren van de be drijvigheden van deze nering doenden. Die zijn of worden allemaal ingebracht in de com puter. Men gaat hierbij minder af op de namen van officiéél gevestigde zaken, maar vooral op die winkelbedrijfjes, die her en der als paddestoelen uit de grond schieten. Daarvan ver krijgt men de adressen van de straatpolitie, van mensen met klachten en van bonafide han delaren, die de concurrentie van zulk een bedrijf in de di recte omgeving ondervinden. Aan de hand van dit adressen- materiaal wordt het mogelijk systematische controle uit te oefenen op de voorraden van dergelijke handelaren. Tegelijkertijd is een videoteam samengesteld, dat aan de hand van het adressenmateriaal controle uitoefent op de win kelvoorraden. Worden illegale banden aangetroffen, dan volgt niet direct justitiële ver volging, maar wordt er een waarschuwing gegeven. Niet alleen om een soort heksen jacht te voorkomen, maar ook omdat er videohandelaren zijn die te goeder trouw inkopen hebben gedaan en zich er niet direct van bewust zijn illegaal materiaal in handen gestopt te hebben gekregen. Daarna volgt de derde stap. Deze wordt gemaakt als de ei gen opsporingsdienst van de belanghebbenden meent, dat er reden is om de justitie in te schakelen. Dit wordt dan de fase van het strafrechtelijk op sporingsonderzoek, waarbij evt. procesverbaal wordt opge maakt en de illegale waar in beslag genomen kan worden, met uiteindelijk vernietiging. Auteursrecht Illegale vervaardiging van vi deobanden met de bedoeling daarvan financiëel voordeel te trekken geldt als in strijd met de auteurswet. Deze verbiedt diefstal van geestelijk eigen dom en kwam pas in 1912 tot stand. Voordien gold het als de gewoonste zaak van de wereld om schilderijen en boeken te copiëren. Veel later groeide het inzicht, dat de maker recht heeft op zijn creatie, dat dit als immateriëel eigendom moet worden aangemerkt. Elke „schepper" van tekst, muziek, afbeelding etc. kan zich ver zetten tegen het gebruik van zijn werk door derden, mits hij daar toestemming voor geeft. In de praktijk wordt daar in vele gevallen de hand mee ge licht. Het gaat dan echter om gebruik in kleine kring dan wel voor een speciale gelegen heid. Ernstiger wordt het als derden er de financiële vruch ten van gaan plukken. En bo vendien een systeem ontwik kelen, waarmee blijvend met de rechten van auteurs de hand wordt gelicht, dezen ook in hun bestaan worden aange tast. Het is duidelijk, dat de „eenza me" auteur/artiest niet over het apparaat beschikt om der gelijk misbruik van iijn werk te achterhalen, laat staan te gen te gaan. Daarvoor werd Buma/Stemra in het leven ge roepen, die toezicht houdt op de naleving van de auteurs rechten. Buma/Stemra stuitte veel ja ren achtereen op groot onbe grip bij de goegemeente. Een stukje tekst van een ander voorlezen op een bijeenkomst is toch zo'n ramp niet. En nummer tien op de hitlijst "Ooh Wakka Doo Wakka Day" in het café van Groot Foudwolde ergens in het verre Friese hoeft toch niet zulke in grijpende consequenties te hebben als de componist- tekstdichter er geen weet van heeft. Maar dat heeft het wel, want dat soort mensen maakt hoogstens een hitje per jaar en daar hangt vaak hun hele be staan van af. Met de kleine re venuen, die Buma daarvoor vangt en overmaakt, moeten die kleine artiesten hun be staan rekken. Maar nu wordt er op grote schaal de hand gelicht met au teursrechten. Voor miljoenen per jaar. Vandaar dat een grootscheepse aanpak van deze systematische verkrach ting van het auteursrecht elke artiest ten goede komt. TON OLIEMULLER HILVERSUM Onder de titel „De kleine oorlog" brengt de KRO-radio elke dinsdag - te beginnen vandaag- een serie van vijf programma's over de rol van de Nederlandse militairen in de laatste jaren van Nederlands-Indië als kolonie. In de serie ko men Nederlandse militairen van de 7 december-divisie aan het woord over hun strijd tegen de Indonesische guerrillastrijders, met name tijdens de politionele acties in 1947 en 1948. Een van de gewezen militairen bekent in het radioprogramma dat hij in Indië oorlogsmisdaden heeft gepleegd, „en ik was geen uitzondering". Het gaat met name om het doodschieten van krijgsgevangenen in strijd met de Geneefse Conventie. KRO-programmamaker Jaap Vermeer is voor het radiopro gramma de gangen van het bataljon nagegaan waarin de bewus te militair heeft gediend. Een aantal militairen wordt in de KRO-studio geconfronteerd met de bekentenissen van hun vroegere collega en geeft daar commentaar op. De wetenschappelijke kant van de strijd in Nederlands-Indië wordt belicht door o.a. de historicus Jan Bank, die onlangs pro moveerde op een proefschrift over de rol van de KVP en katho lieken in het conflict. Ook de Indonesische kijk op de periode '45-'50 komt in „De kleine oorlog" aan de orde. De uitzendingen zijn voorts op 19 juli, 26 juli, 16 augustus en 23 augustus. Op bijgaande foto de oud-militairen bijeen in de studio voor het gesprek over hun aktiviteiten destijds in Indonesië o.l.v. Jaap Vermeer en Hans Wijnants. Bij dit gesprek kwamen ook nogal wat foto-albums op tafel met beelden uit de tijd die de oud-mili tairen in Indonesië doorbrachten. Radio tv-zendtijd vorderen in geval van rampen DEN HAAG De Commissie Reactorveiligheid vindt dat er „een regeling moet worden getroffen voor directe inschakeling van radio/tv voor eventuele voorlichting en instructies aan de (Nederlandse) bevolking" bij calamiteiten met kerncentrales. De radio- en tv-journalisten moeten dan met een beroep op de afspraken worden gepasseerd, opdat de autoriteiten „recht streekse informatie" kunnen verstrekken. Dat is één van de aanbevelingen in een rapport dat de adviescommissie heeft op gesteld naar aanleiding van het ongeluk met de kerncentrale Three Mile Island bij Harrisburg (VS). Staatssecretaris Kappeyne van de Coppello (sociale zaken en werkgelegenheid) bevestigt in een begeleidende brief bij het rapport dat een „verbeterde wijze van voorlichting" over te tref fen noodmaatregelen en het verloop van een reactorongeval „in studie" is. De adviescommissie meent dat de bevolking recht heeft op begrijpelijke informatie over aspecten van kernenergie.. De kans op een ongeluk, de gevaren van ioniserende straling en de biologische effecten daarvan worden weliswaar behandeld in de Nota Energiebeleid, maar in deze vorm is die publikatie „on geschikt" voor publieksvoorlichting, zo meent de commissie. 00 Wat geen oog heeft ge lat v^n. In de zevende aflevering „Wat geen oog heeft ge- wordt getracht de gods- nst van het jodendom te te v< inieren. Wat maakt een de v d tot een jood? is de kern- lan ag, waarop o.a. de schrijver Ro Wiesel in New York een es t woord zal proberen te ge- wor i. Wiesel heeft de Duitse ik li tcentratiekampen overleefd, i) d< 24 De verhuizing. Het film- e hi i zonder woorden van en oei! or de Engelsman Eric Sykes vol 6 verhuizing", dat drie esuc anden geleden werd uitge vaar iden, komt op verzoek van unll kijkers nog een keer terug liet scherm. Terwille van de gd is nu een vroeger tijdstip lozen. We kennen Eric Sy- ook nog van het stomme ipje „De plank". „De ver- izing" geeft een verslag van A zonnige dag, waarop een getrouwd stel een nieuw ijs gaat betrekken. De ver- izers maken er een puin- op van. In een van hen her- nnen we de komiek Tommy toper. SS jPERLAND 2 n v<f.12 Toen de bom vielIn jaren zeventig was een »n. Bfërikaanse filmploeg be- 'd naar de resten van de Nedfot in de Stille Oceaan, waar de Amerikanen vlak na de oede Wereldoorlog kern- zoor1 oeven hebben gedaan. De fcumentaire over deze zes Scène uit „De verhuizing" met Eric Sykes (m). Ned. I om 19.24 uur. weken durende speurtocht on der water presenteert de EO. Op de bodem van de zee wer den de grillige, vervormde res ten gevonden van een afge dankte vloot van zeventig schepen, waarop vanaf 1946 atoomproeven waren uitgepro beerd. De omstandigheden waaronder gefilmd moest wor den - hevige onweren en zware stormen - accentueren het on heilspellende karakter van de onderneming. 20.20 Apples of gold. Uit Ca nada komt een documentaire, waarin een overzicht van de geschiedenis van het joodse volk wordt gegeven vanaf het ontstaan van de zionistische beweging tot heden. In „Ap ples of gold" praten de Israë lisch staatsman Abba Eban, de Amerikaanse senator Henry Jackson, kapitein Yosi Harel van de „Exodus" en generaal Uzi Markiss over hun sleutel posities, die zij bekleedden bij de vorming van de staat Israël. 21.40 Het Concertgebouw Or kest. Het tweede programma over het Concertgebouw Or kest is gewijd aan het hoogte punt van het Eurovisie Kerst concert uit 1980, de „Cantate Alexander Newsky" van Sergei Prokofiev. Deze cantate stelde Prokofiev samen uit de muziek, die hij In 1937 voor de film „Alexander Newsky" van de Russische regisseur Eisenstein had gecomponeerd. De uitvoe ring vanavond wordt derhalve gelardeerd met fragmenten uit deze film. Behalve het Con certgebouw Orkest werkt ook het Groot Omroepkoor en de mezzosopraan Ortrun Wenkel mee. Televisie vandaag NEDERLAND 1 KRO 16.00 Wat geen oog heeft ge zien. Serie over gods diensten. Zevende afl.: Het uitverkoren volk. 16.55 Smokkelaar. Engelse avonturenseriè. Derde aflevering. TROS 18.55 Flappie's wonderbaar lijke reis. Laatste afle vering. 19.02 Dierenmanieren. Serie over het omgaan met dieren. 19.24 De verhuizing. Engels filmpje van Eric Sykes. Herhaling. 20.00 Journaal. 20.28 Op volle toeren. Mu ziekprogramma van Chiel Montagne. 21.20 Falcon Crest. Ameri kaanse wijnboerenserie. 22.10 TROS Aktua tv. Actuali teiten. 22.45 That's entertainment (2). Filmidolen uit het verleden. 23.30 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechtho renden. NEDERLAND 2 18.40 19.00 EO 19.12 20.00 20.20 Studio sport extra. Sa menvatting Ronde van Frankrijk. Sesamstraat. Journaal. Toen de bom viel... Do cumentaire over gevol gen kernproeven in Stil le Oceaan. Ronduit... Muziek uit Studio 4. Muziekspecial met Marilyn Baker. Apples of Gold. Docu mentaire over de ge schiedenis van zionisti sche beweging. Tenslotte. Slotwoord van ds. C.G. Geluk. Het Concertgebouw Orkest speelt. Serie in drie delen. Tweede afl.: Prokofievs „Newsky- -Cantate". Journaal. Studio sport extra. FBK Games in Hengelo, i Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Inkijk. Portret van een jonge „Grüne". 17.00 Lillo an zijn vriend Chinees. Italiaanse jeugdserie. 17.50 Journaal. 18.00 Ac tualiteiten. Streeknleuws. 18.15 Hallo Larry. Serie. 18.40 Geconstrueerde dromen. 19.00 Rijk en arm (Rich man, poor man). Amerikaanse serie. 20.00 Journaal. 20.15 Bananas. Mu ziek en nonsens. 21.00 Report. Actu aliteiten. 21.45 De lijfwacht (Minder). Engelse avonturenserie. 22.30 Ach tergrondinformatie. 23.00 ARD-Talk- show. Joachim Fuchsberger praat met Aenne Burda. 23.45 Journaal. DUITSLAND 2 16.20 Vakantiakalender. 16.45 De Smurfen. Tekenfilmserie. 17.00 Mo- zaiek. Magazine voor de derde leef tijd. 17.30 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit de deelstaten. 17.45 Tele- -magazine. Tips en informatie. 18.25 Reden maar mat Rosenthal. Spel voor schrandere mensen. 18.57 ZDF-uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 La gendarme ee marie. Franse komedie met De Funes (1968). 21.00 Achtergrondinformatie. 21.20 De droom van Guatav Masmer. 22.05 Coamoa (5). Amerikaanse populair- -wetenschappelijke serie van Carl Sa- gan. 22.50 Zeven dagen. Tv-spel van Ralner Erler. 00.30 Journaal. DUITSLAND 3 WDR: 18.00 Marco. Tekenfilmserie. 18.30 Seaamatraat. 19.00 Het actue le uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Beel den van Duitae steden: Potsdam. 21.00 De ARD-hitparade. 21.45 Stad-dasign: Benjamin en Jane Thompaon. 22.40 Veertig jaar gele den. Oude weekjournaals. 23.10 Journaal. 23.15 Soap of Gezellig thuis (15). Amerikaanse serie. BELGIE BRT 1 18.00 Apple. Tekenfilmserie. 18.05 Sesamstraat. 18.20 De vraag. Ameri kaanse tekenfilm. 18.25 Geheime op dracht (1). Tweedelige Amerikaanse jeugdfilm. 19.15 George Francis. Korte documentaire. 19.20 Tijdrover: Kajak. Herhaling. 19.35 Kijk uitl Ver- keeratips. Vakantie zonder autopro blemen. 19.40 Mededelingen. Over zicht programma's en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunstzaken. Kunst- en cultuuractua- lltelten. 20.15 Benny Hill show. Pro gramma rond de Engelse komiek. 20.45 Op zoek naar Adam. Serie over paleontologie. Vijfde afl.: De eer ste familie. 21.40 Centraal Station. Tv-serie van Hans Keuls. Vijfde afl.: Hand In de zak. 22.25 Journaal. Aan sluitend: Coda (muziek). BELGIE BRT 2 18.00 Zie Belgle BRT 1. 20.15 Inter nationaal Operafestival. Recht streekse uitzending vanuit de Munt te BELGIE FRANS 1 17.10 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.30 Cine-vacances. Vakantieprogramma voor de jeugd. 18.15 Lollipop. Kinderprogramma. 18.50 En Wallonië et a Bruxalles en couleur». Spelprogramma. 19.08 Ce eoir. Actualiteiten. 19.26 Lotto-be richten. 19.30 Journaal. 20.00 Ronde van Frankrijk. Samenvatting. 20.10 Lea aentiars du monde. Afl.: Volks kunst Peru. 21.25 Les folies d'Offen- bech (5). Serie over Jacques Offen bach. 22.20 L'aventure de l'art mo derne. Documentaire serie. Zesde deel: De hedendaagse expressie. 23.20 Journaal. BELGIE FRANS 2 17.10 Zie Belgle Frans 1. 19.30 Nieuws voor doven en slechthoren den. 20.00 Zie Betgie Frans 1. ENGELAND BBC 1 16.40 Home on Sunday. Julian Lloyd Webber. 17.20 Play school. 17.45 Mayday, mayday. 18.05 John Cra ven's newaround. 18.10 Eureka. Speel het spel. 18.40 Journaal. 19.00 Nationwide. Regionaal nieuws. 19.50 The wonderful world of Disney. 20.45 The Freddie Starr showcase. 21.30 Only fools and horses. 22.00 Nieuws. 22.25 Never too late. 23.15 People and power. 23.53 Journaal. 23.55 Flamingo Road. Serie. 00.45 Weerbericht. ENGELAND BBC 2 18.10 Education. 18.40 Jeugdpro gramma. 19.55 Six fifty five special. 20.20 Open apace. Tijd en andere dieven. 20.50 Journaal en financieel nieuws. 20.55 International rugby special. 21.30 Backstairs at the Whi te House. Serie. 23.10 Diane Salo mon entertains. Amusementspro gramma. 23.45 Newanight. 00.36 Continuing education. 01.00 Maths. ENGELAND ITV 17.00 All well that enda well. 17.15 Bugs Bunny. 17.20 Razzmatazz. 17.45 CB TV-channel 14. 18.15 Ro bin's neat. 18.45 Nieuws. 1900 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 The video Entertainers. 20.30 Knight Rider. 21.30 Don't rock the boat. 22.00 News at tan. 22.20 An glia late news. 22.30 Whale music: documentaire. 00.30 The mysteries of Edgar Wallace. 01.40 Tuesday To- NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV 15.30 De uitvinder. Poolse tekenfilm serie. 15.40 Naica en da ooievaar. Roemeense Jeugdfilm. 16.00 Beer zoekt beer. Bulgaars tekenfilmpje. 16.10 Een deugniet la zelden alleen. Deense jeugdfilm. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 10.00 Journaal en achtergrondinfor matie. 10.23 Le gendarme ae marie. Herhaling. 11.50 Umschau. 12.10 Re port. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotext voor ie dereen. 15.05 Videotext voor ieder een. 15.20 Onze kleine farm. Ameri kaanse familieserie. 16.10 Journaal. 16.15 Stars in de studio: Etta James. Blues- en soulmuziek. 17.00 De ge schiedenis van da nul. Kinderdocu mentaire. 17.30 Eilanden onder de wind. Kinderdocumentaire. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Regio nale nieuwsrubriek. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.15 ZDF-Uw programma. 15.17 Journaal. 15.20 Captain Future. SF-serie. 15.45 Inge sneeuwd. Amerikaanse jeugdfilm 16.25 Vakantiekalender. 16.50 Mork van Ork. Komische SF-serie. 17.15 Enorm in vorm. Aerobic-oefeningen. 17.30 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit de deelstaten. 17.45 Tele-magazi- DUITSLAND 3 BELGIE BRT 1 15.35 Ronde van Frankrijk. 12de etappe. 18.00 Appie. Tekenfilmserie voor de jeugd. BELGIE BRT 2 0.00 ZJ* Belgia BRT 1. BELGIE FRANS 1 15.35 Ronde van Frankrijk. 12de etappe. 17.10 Cine-vacances. Vakan tieprogramma voor de jeugd. BELGIE FRANS 2 ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 14.00 Journaal en financieel nieuws. 14.30 King Rollo. Kleuterprogramma. 14.35 Bri- c-a-brac. 14.45 Jeugdprogramma. 17.20 Play echool. 17.45 Boas cat. Tekenfilm. ENGELAND BBC 2 07.05 Schooltelevisie. 11.05 Ghar- bar. 11.30 Play schoot. 13.30 Com munity education. ENGELAND ITV 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Rod, Jane and Freddy. 13 10 Rainbow. 13.30 Movie memories. 14.^) Nawa at One. 14.20 Anglia News. 14.30 Crown court. 15.00 A plus. 15.30 A country practica. 16.30 Gevarieerd programma. 17.00 Rod, Jane and Freddy. 17.15 Tekenfilm. 17.45 What's happening? Radio vandaag HILVERSUM 1 - 17.02 (AVRO) Uit het platenrek van Wim Harsma - 18.06 Radiojournaal - 18.25 Toppers van toen - 19.02 Pim Jacobs' platenscala - 20.03 Het Me- tropole Orkest - 21.02 De ondergang (2). Hoorspelserie naar Emil Zola - 21.34 Lichte grammofoonmuziek - 22.02 Sportpanorama Eretribune - 23.07 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (VARA) Elpee-tuin - 2.02 Groot licht - 5.02 Truck. HILVERSUM 2 - 16.00 (TROS) Week In week uit - 17.00 Aktua - 18.10 De woeste hoog te (2). Hoorspelserie - 18.30 Humanis tisch Verbond - 19.00 Tros-klanten- service - 20.30 Onder de mensen: een reis met Kees Brusse - 21.00 Ru briek over literatuur en schrijvers 21.30 Teleac - 22.40 Finale. HILVERSUM 3 - 18.04 (NOS) De avondspits - 19.02 (VARA) Popdonder - 21.02 Moon- HMLVERSUM 4 - 16.00 (NCRV) De Hobblt (1). Hoor spel naar Tolkien - 16.35 Juilliard Kwartet - 16.45 Overdenking - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NCRV) Harmonlemuziek naar opera's van Mozart (2) - 20.45 Vioolconcert van Bartok - 21.30 Llterama - 22.25 Orgelconcert door Leo van Doese- Radio morgen HILVERSUM 1 - 7.02 (VOO) Ook goeiemorgen - 9.03 Muziek terwijl u werkt - 10.30 Klets kop - 12.03 Will wil wel - 14.03 Radio Tour de France - 17.02 (EO) Rondui- HILVERSUM 2 - 7.20 (VARA) De wekkerradio - 8 40 Consumenteninformatie - 9.05 Gym nastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Teleac - 10.03 Voor beelden van lokale radio - 10.23 Vrouwen-agenda - 10.33 Hoor haarl - 11.33 Leef-tijd genoeg - 12.16 Over heidsvoorlichting - 12.36 Actualiteiten - 13.10 Kinderen een kwartje? - 14.00 De schuurpapier - 14.33 (NOS) Radio volksuniversiteit - 15.32 NOS-wereld- wljzer - 16.00 Wat een taal - 16.32 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualitel- HILVERSUM 3 - 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8.34 Pa raplu - 10.34 Weg met de genera tie-kloof - 12.34 Vraag en antwoord - 13.30 Weeshuis van de hits - 14.34 K-rock. HILVERSUM 4 - 7.02 (NCRV) Het levende woord - 7.10 Preludium - 8.05 Platennieuws - 8.45 Musica Sacra - 9.15 Onder de hoogtezon - 10.00 Jong talent op het Begijnhof (4) - 10.30 Dubrovnlk City Orchestra - 12.00 Symfonieën van Mozart (9) - 12.40 Kwintetten van J C. Bach - 13.05 Orgelconcert - 13.30 (AVRO) Muziek van Grieg - 14.30 Ka pitein Haddock zoekt Kuifje, Koos Terpstra - 15.15 Radio Kamer Orkest - 16.45 Gedichtenprogramma - 17.00 Overname Hilversum 2. NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00. 18 00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. DUITSLAND 1 21.45 De lijfwacht. Terry McCann is blij verrast met het bezoek van de knappe stewardes Penny. Ze ver heugt zich op een aangenaam week end met Terry. Helaas haalt Arhur een streep door de rekening. Hij wil dat Terry als lijfwacht voor de profes sionele gokker Maurice gaat funge ren. Maurice heeft een bijzondere truc uitgedacht om het casino van mr. Parsons te lichten. 23.00 ARD-Talkshow. Uitgeefster van de Burda, Aenne Burda, vertelt in de talkshow van Joachim Fuchsberger hoe zij het van eenvoudige huisvrouw tot uitgeefster van 's werelds grootste modeblad heeft gebracht. Na haar huwelijk met de uitgever dr. Franz Burda, was deze dochter van een ma chinist. tot en met haar veertigste jaar huisvrouw en moeder (drie zo nen). Daarna dook zij pas in het vak van chef-redacteur en uitgeefster. DUITSLAND 2 19.30 Le gendarme se marie. In Duitsland kreeg de Louis de Funes- -film, „Le gendarme se marie", die de spot drijft met de bureaucratie en de hielelikkerij, de titel „Balduin, der Heiratsmuffel". In Frankrijk en dus ook in St. Tropez Is de vakantietijd aangebroken. Er worden lange files en veel verkeersovertredingen ver wacht. Cruchot zal met zijn gendar mes de verkeerszondaars wel eens even aanpakken. 22.50 Zeven dagen. Centraal In het tv-spel „Zeven dagen" van Rainer Er- Ier staat de zielestrljd van een domi nee. die het er met zichzelf niet over eens is, of hij zijn toga aan de wilgen zal hangen. Het enige alternatief is een burgerlijk beroep, maar dat is niet eenvoudig, omdat hij tenslotte een vrouw en twee kinderen heeft te onderhouden. Dit conflict houdt hem zeven dagen van de week bezig, het beïnvloedt zijn gedachten en zijn kri tische bespiegelingen over het ambt en het beroep van dominee In de mo derne tijd. DUITSLAND 3 21.45 Stad-deaign. Reportage over de architecten en urbanisten, die on der leiding van Benjamin en Jane Thompson. In Boston en Baltimore vervallen havenwl|ken veranderd heb ben In attractieve vrijetijds-ontmoe- tingscentra.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13