iFirma Noorlander mag garage Sanders bouwen Vakantie-evenementen in Sassenheim £oidóc(2ou*a*it Zoeterwoude wil meubelboulevard Toeristische fietsroute van Noordwijkse ondernemers - ÏEEN VERDER UITSTEL VOOR DU PRIE O e! Binnenstadschool komt aan de Vliet Gouden trouw Oude raadhuis van Nieuwkoop tegen de vlakte 'SIJTHOFFPERS Xhüf EIDEN/REGIO ZATERDAG 9 JULI 1983 PAGINA 3 IpSP LEIDERDORP: 1 tit bus 48 niet korter .EIDERDORP De PSP-Leiderdorp leeft in een brief aan de NZH aangedron- jen om buslijn 48 ook in de avonduren en ip zon- en feestdagen tussen het Elisa- iethziekenhuis en het oude dorp te laten ijden. Vooral tijdens de bezoekuren van iet ziekenhuis is het volgens de PSP be- angrijk dat bewoners van het dorp met e m iet openbaar vervoer naar het ziekenhuis lunnen. Mocht dit onmogelijk zijn, dan tellen de socialisten voor om lijn 16 te la- en eindigen in de Hoofdstraat bij het via- 'r nluct van Rijksweg 4. Zonder deze veran- Opleringen is het volgens de politieke partij erd en achteruitgang van de dienstverlening. :hu] Vooral ook omdat in het nieuwe buslij- D( ienplan lijn 40 komt te vervallen. ZOETERWOUDE B en W van Zoeterwoude zijn voorstan ders van een meubelboulevard in hun gemeente. Zij stellen aan de raadscommissie ruimtelijke ordening voor in te stemmen met een wijziging van het bestemmingsplan, zodat er aan de Rijndijk 22.000 vierkante meter aan meubeltoonzalen kan komen. De boulevard komt naast de twee bestaande meubelzaken Leski en Casba, die nu nog slechts 6000 vierkante meter beslaan. De nieu we meubelstraat krijgt 620 parkeerplaatsen. Volgens B en W van Zoeterwoude bestaat er in de Rijnstreek behoefte aan een meubelboulevard. Om Leski en Casba te beschermen tegen plannen van buurgemeenten om ook meubelboulevards toe te staan, wil het Zoeterwoudse college de uitbreiding aan de Rijn dijk toestaan. De gemeenteraad krijgt voor het eind van het jaar de mogelijkheid zich liit te spreken voor of tegen het plan. NOORDWIJK Op de hoek van de Voorstraat en de Offemweg had gistermiddag de officiële overdracht plaats van de toeristische fietsroute die door de Noordwijkse Ondernemersvereniging ten be hoeve van de Noordwijkse gemeenschap is ontworpen. De ceremo nie bestond uit het bevestigen van het laatste routebord aan een paal in de Voorstraat. Burgemeester mr. Bonnike nam deze taak voor zijn rekening, onder het toeziend oog van zijn collega Winkel van Noordwijkerhout, de wethouders Van Duin en Admiraal en VVV- directeur Wim Rovers. Mr. Bonnike draaide, staande op een wankel laddertje, de schroeven in het groen met witte verwijsbord van de Voorstraat naar de Offemweg. „Het is de bedoeling dat je hier het hoekje om gaat", verduidelijkte wethouder Admiraal van Openbare Werken. Het bord is er een van de vele tientallen, die de 24 kilome ter lange route aangeven en voor rekening van de Noordwijkse on dernemersvereniging is geplaatst. Als startpunt is de vuurtoren ge kozen, een van de meest markante bouwerken van de badplaats. Werk van Jetses in Rijnsburg RIJNSBURG Het museum van het Ge nootschap Oud Rijnsburg exposeert vanaf vandaag vandaag tot en met 13 augustus werk van de tekenaar Cornelis Jetses. Jetses is vooral bekend geworden door zijn illustraties in schoolboekjes, van schoolplaten en onder andere „Ot en Sien", maar ook illustreerde hij een Kin derbijbel. Veel orgininele werken van hem zijn in het Rijnsburgs museum aan de Oude Vlietweg 6 te bewonderen. De ten toonstelling is woensdags en vrijdags geo pend van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdags van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Bovendien is de expositie op dinsdag 2 augustus geopend van 19.00 tot 21.00 uur en donderdag 4 augustus van 10.00 tot 12.00, van 14.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. uit r uid. al,EIDEN Het college 'an B en W gaat met de i* a irma Noorlander onder handelen over de bouw de parkeergarage landers. Het college is ;oh liet bereid aannemer Du wai'rie nog eens drie maan- -Dilen de tijd te geven om de efl inanciering van zijn plan- ïseiien rond te krijgen, on- ind lanks het feit dat volgens op )u Prie een beleggings in naatschappij de bouw van oi ijn garage levensvatbaar len cht. Alleen zouden de comende weken nog ge- iruikt moeten worden om rtZfi ien aantal „randvoor- £el vaarden" nader te onder- t oeken 'ke! )u Prie heeft bijna een jaar rw' ang verwoede pogingen ge- 'es laan om zijn garage voor el- »fw iaar te krijgen. In de eerste h ipzet van Du Prie zou de gara- je met 400 parkeerplaatsen en 00 vierkante meter winkels '(kosten ruim vijf miljoen) be ln'|aald moeten worden door eer lypotheek van een bank en oor de verkoop van 1.000 'indelen a 1.000 gulden per uk aan het Leidse bedrijfsle- erd«?n. Geen enkele bank bleek v k ehter bereid voor de garage ien hypotheek te verstrekken. 4et name omdat men geen in- rloed zou hebben op het par- eiijk teerbeleid van de gemeente, "baarmee zou de bezettings- raad van de garage een te on- ekere factor blijven. De ver loop van de aandelen misluk- volkomen. Het Leids be- rijfsleven bracht niet bijeen r jjj p dan vier ton iforige maand vond Du Prie SP" lsnog een belegger voor zijn g^ilan: de Nederlandse Midden- 36 lands Financierings Maat- chappij voor Bedrijfsobjecten DA-Sassenheim vil intrekking 'oorstel '32! laatbelasting (MBO), een dochter van de Nederlandse Middenstands- bank. Dit bedrijf zou eigenaar van de garage worden waar door geen aandelen meer uit gegeven behoefden te worden. De beleggingsmaatschappij stelde wel als voorwaarde, dat de gemeentelijke parkeerplan- nen voor de omgeving van Sanders terdege onderzocht zouden moeten worden. Ver der zou bekeken moeten wor den of en waar mogelijke an dere garages in Leiden komen. Noorlander maakte onlangs bekend, dat hij een parkeerga rage met winkels op het Ir. Driessenplein wil bouwen. De gemeente is echter niet van plan daar voorlopig op in te gaan. Eerst de Sandersgarage, besloot de gemeenteraad. Jammer Du Prie kreeg begin mei voor het eerst uitstel van de ge meente. Uiterlijk 7 juli zouden de plannen rond moeten zijn. De gemeenteraad besloot toen met overgrote meerderheid dat Du Prie geen verder uit stel meer zou mogen krijgen. „De raad liet weten dat het op 7 juli echt afgelopen zou moe ten zijn", aldus wethouder D. Tesselaar. „Dat is dan de re den dat wij het niet nuttig ach ten de raad nogmaals om uit stel te vragen". Hij wijst er verder op dat de MBO niet be reid is voor de grond te beta len. Ook dat is voor het college bezwaarlijk. M. du Prie zegt teleurgesteld te zijn over het besluit van B en W: „Ik vind het erg jammer. Ik denk dat mijn plan, nu er een belegger is, wel haalbaar is, maar ik heb respect voor het besluit van het college. De gemeente raad wil nu eenmaal geen ver der uitstel. Ik denk dat ik me een beetje verkeken heb op de termijn die nodig is om zo'n groot plan rond te krijgen". In afwachting van de onder handelingen met Noorlander is de gemeente niet van plan van het Sandersterrein een tij delijke parkeerplaats te ma ken. „Daar is geen aanleiding voor", aldus wethouder C. Waal. Erfpacht De parkeergarage die Noor lander ontworpen heeft kost circa 10 miljoen gulden. Het complex bestaat uit vijf ver diepingen. Op de begane grond is 2000 vierkante meter winkeloppervlak ingericht, langs de Korevaarstraat zal op de etages kantoorruimte ko men. Het bouwwerk wordt ruim 13 meter hoog en kan 350 a 400 auto's bevatten. De in gang van de garage komt te liggen aan de Kaardesteeg. Noorlander b.v. is van plan de exploitatie van de parkeerga rage te zijner tijd uit te beste den aan Parking Europa Be heer, een organisatie die onder meer ook de parkeergarage onder het Haagse Congresge bouw exploiteert. De parkeer plaatsen in de directe omge ving zouden van parkeerme- ters voorzien moeten worden. Deze eis wordt gesteld om de automobilist geen kans te ge ven om goedkoop in de omge ving van de garage te parke ren. Op deze manier hoopt men zoveel mogelijk auto's naar de garage te lokken. A. Swaak, adjunt-directeur van Noorlander betreurt het, dat het Du Prie niet is gelukt, „maar ik ben natuurlijk blij dat wij nu een kans krijgen". Al begin dit jaar toen de ge meente voor Du Prie koos, omdat in zijn ontwerp minder winkels zaten waren de plannen van de Noorlander rond. „De financiering is voor 100 procent in orde. Er zal nu met de gemeente onderhan deld moeten worden over de precieze uitwerking. Mocht onze oorspronkelijke belegger geen interesse meer hebben, dan vinden we wel een ande re. Ik ben vrij optimistisch over de afloop". De onderhandelingen met de gemeente zullen zich toespit sen op de grondkosten. Du Prie kreeg de grond van de gemeente in erfpacht voor twee gulden vijftig per jaar. (Binnen de Leidse PvdA ont stond een crisissfeer over dit besluit). „Bij Noorlander zal dat niet zo zijn", aldus wethou der Tesselaar. „Dat plan is van een hele andere orde en wordt op een hele andere manier ge financierd dan Du Prie in eer ste instantie van plan was". De gemeente hoopt in september een besluit om de grond aan Noorlander in erfpacht te ge ven, aan de gemeenteraad voor te kunnen leggen. erin ASSENHEIM De CDA- ractie van de Sassenheimse emeenteraad wil dat B en W 'oorlopig het voorstel over laatbelasting voor het winke- S erf Hoofdstraat opschort. '^ei )eze reactie volgt na overleg iet de Ondernemers Vereni- jk ;ing Sassenheim (OVS). B en rdtiV hebben het voorstel om nofllaatbelasting in te voeren op dflle agenda van de gemeente- aad van dinsdag gezet. I4i)e CDA-fractie vindt dat het )0- oorstel voorlopig moet wor- w"" en ingetrokken omdat rso< woensdagavond tijdens de al- Kfemene ledenvergadering van. dinsie OVS is gebleken dat bij u- t eel ondernemers nog ondui delijkheid heerst over de ma- ^yerie. Volgens de fractie moet 3re<iet bestuur van de OVS vol- oende tijd krijgen om haar - oelstelling te verwezenlijken. 12, De tot stand koming van een (nf0 rijwillige bijdrage van de on- vai ernemers aan het winkelerf weg ïoet alle kans van slagen krij- ma en", aldus het CDA. :vva 'ijdens de algemene ledenver- ers< adering van de OVS woens- i. agavond legde het bestuur uit Stic at de gemeente die bijdrage k p minimaal 240.000 gulden eeft gesteld, 135.000 gulden KIN tinder dan wanneer er baat- ap, elasting wordt geheven. Het 333 estuur heeft echter in onder handelingen geprobeerd het _13 emeentebestuur zover te krij- uur en dat de ondernemers min- Ai| er moeten betalen als zou Ma lijken dat de kosten van de anleg van het winkelerf lager |em itvallen dan de begrote al. .480.000 gulden. Wethouder Keyser legde toen al uit dat }ia- en lagere bijdrage niet geac- j' epteerd kan worden, omdat iet gestelde bedrag al erg laag VEN i en omdat dat bedrag nodig •nom het plan te dekken. Bo- endien stelde hij dat, hoewel be log niet bekend is wat het iroject precies gaat kosten, het ER9 otale werk zeker niet goedko- Al er zai uitvallen. Het bestuur ou een brief aan B en W iapp chrijven met het verzoek het 141 foorstel tot de invoering van j. (baatbelasting in te trekken. LEIDEN B en W heb ben het plan ingetrokken om op de Garepmarkt de openbare binnenstad- school te 'bouwen. Het is de bedoeling dat de school nu op een terrein aan de Vliet nabij de Molensteeg wordt gebouwd. B en W hebben dit terrein voor ruim vier ton van project ontwikkelaar De Bolster gekocht. Het is de derde locatie op rij voor de school. Aanvankelijk zou de school waarin de Drie-Oktoberschool en de Lucas van Leyden- school, die zullen fuseren, ge huisvest moeten worden ge bouwd worden op de Kaas markt. Eind vorig jaar werd de locatie gewijzigd in Garen- markt, waarvoor een compleet bestemmingsplan werd ont worpen. Nu is de locatie aan de Vliet bij het college favo riet. De achtergrond van het wispelturige gedrag van het college is, dat er tegen het be stemmingsplan Garenmarkt zoveel bezwaarschriften waren ingediend, dat de bouw van de school ernstig vertraagd dreig de te worden. „Bovendien is de nieuwe lokatie uit onder wijskundig oogpunt beter", meent wethouder J. Peters van onderwijszaken. Het be stemmingsplan voor de nieu we lokatie gaat uit van wo ningbouw op die plaats en moet derhalve gewijzigd wor den. Peters verwacht echter niet dat er veel bezwaren te gen de wijziging zullen wor den ingediend. Wat het college met de Garenmarkt van plan is, is nog onduidelijk. De voor keur gaat er naar uit de Ga renmarkt als parkeerterrein in ieder geval voor een groot deel op te heffen ook al om de ex ploitatie van de naastgelegen Sanders-parkeergarage moge lijk te maken. In het oude bestemmingsplan wordt er vanuit gegaan dat in ieder geval de helft van het huidige aantal parkeerplaatsen wordt opgeheven. Hier zou vervolgens gebouwd kunnen worden of een pleintje kunnen worden aangelegd. Protest-kunst Onder het motto „Toeft nie duur te zijn" is gistermiddag in de tuin van het psy chiatrisch ziekenhuis Endegeest in Oegstgeest een alternatief kunstwerk geplaatst. Met dit „monument" willen medewerkers van de technische dienst protesteren tegen de plaatsing van aller lei dure kunstobjecten rond de nieuw bouw van Endegeest. „Het is bezuinigen, bezuinigen en nog eens bezuinigen. Er kan niets, terwijl er wel geld is om allemaal dure kunstwer ken neer te zetten. Daarbij komt dat de meeste mensen die dingen niet eens mooi vinden. Er staat hier bijvoorbeeld een soort totempaal met allemaal ge kleurd glas. Veel mensen worden daar 's avonds bang van omdat het net lijkt of er een man in de bosjes sluipt", zo luidt het commentaar van de makers. Het alternatieve zilverkleurige kunstwerk is in een paar uur in elkaar gelast van allerlei voorhande zijnde materialen. Het enige dat het gekost heeft, is anderhalve liter zilververf. De „jongens" van de technische dienst hebben in het kunst werk alle takken van dienst van het zie kenhuis uitgebeeld. Een brandslang, c.v.-ketel, koffiekan, stuk riolering, een fietszadel, een sleutel en afsluiters van waterkranen vormen de hoofdmoot van de boomachtige constructie. De burgemeester en echtgenote op bezoek bij het gou den paar. ZOETERWOUDE Het echt paar Johannes M.G. van Goo- zen - Maria J. Heijneman, woonachtig aan de Zoeter woudse Hoge Rijndijk 289, heeft gisteren het gouden hu welijksfeest gevierd. De brui degom, 78 jaar geleden in Hoogmade geboren, heeft des tijds zijn ruim twee jaar jonge re vrouw leren kennen bij de zangvereniging „Oefening Baart Kunst" uit Alphen aan den Rijn. Het echtpaar is mu zikaal ingesteld en uit de gou den trouw blijkt wel dat de heer en mevrouw Van Goozen een harmonieus paar hebben gevormd. Direct na het huwelijk - de juiste datum is 27 juli maar omdat de vakantie op komst is, is de vlag even eerder uit ge gaan - betrok het echtpaar een zgn. „oosthoek-woning" aan de Hoge Rijndijk. Vele jaren is de heer Van Goozen werk zaam geweest bij de betonfa- briek. Na een bedrijfsongeval heeft het echtpaar nog vele ja ren de kantine van het bedrijf gerund. Nu geniet het gouden paar heerlijk van de oude dag. Uit het huwelijk zijn twee kin deren geboren. Een zoon, die thans twee dochters heeft en een dochter die nu twee zonen heeft. Vrijdagochtend heeft burgemeester Houdijk met zijn echtgenote het paar geluk ge wenst. NIEUWKOOP Het voormalige gemeentehuis in Nieuwkoop is deze week tegen de vlakte ge gaan. De AMRO-bank gaat hier zeer binnenkort een nieuwe filiaal bou wen. Hiermee is een eind gekomen aan een maan denlange touwtrekkerij tussen gemeente, AMRO- bank en de Stichting Streek. In '75 kwam de gemeente met het plan een nieuw gemeente huis te bouwen. Al drie jaar later verhuisden alle ambtena ren naar een beter passende behuizing. Een onderzoek van de gemeente naar de beste be stemming voor het fraaie voormalige gemeentehuis, le verde veel discussies op in het dorp. Er waren plannen om de bibliotheek erin te vestigen of het pand aan Natuurmonu menten te verkopen. Uiteinde lijk bleef het echter bij plan nen. Alleen de AMRO was een se rieuze gegadigde. Voor ruim zes ton werd het statige pand verkocht. De bank heeft nog onderzocht of een verbouwing financieel haalbaar was. Dit bleek niet het geval. Gekozen werd voor sloop. Voor de nieuwbouw was echter de toe stemming van de provincie nodig. Enkele weken geleden heeft de provincie een „ver klaring van geen bezwaar" af gegeven. De AMRO heeft de toestemming meteen aange grepen om het oude gemeente huis te slopen. De Stichting Streek kan nog bij de Raad van State in be roep tegen de toestemming van de provincie. Dit heeft echter weinig zin omdat de doelstelling van de stichting, het behoud van het huis, niet meer kan worden gehaald. Volgens een woordvoerder van de gemeente zijn er op het gemeentehuis geen reacties van teleurgestelde bewoners binnengekomen over de sloop. „Dat heeft ons wel verbaasd", aldus de woordvoerder. Toen het voormalige gemeentehuis in '81 aan de AMRO werd ver kocht, zat de raadszaal stamp vol met geïnteresseerden. Alkeburcht maakt eindelijk winst ROELOFARENDSVEEN Dorpshuis de Alkeburcht maakt weer winst. Het onlangs gereed gekomen financieel verslag over dit jaar vermeldt een winst van ruim 17.000 gul den. Nog in '81 bedroeg het verlies 21.000 gulden. Volgens de voorzitter van het stich tingsbestuur zijn de financiële zorgen grotendeels voorbij. Toch heeft het Veense dorps huis nog steeds een negatief vermogen van 14.000 gulden. Volgens voorzitter Loek Koek is de verbeterde gang van za ken in het Dorpshuis te dan ken aan het feit „dat het er nu veel gemoedelijker aan toe gaat. Er is het afgelopen jaar een veel intensiever gebruik gemaakt van het dorpshuis. De Alkeburcht is weer in het middelpunt van de belangstel ling gekomen", aldus Koek. Nu de financiële positie van de Alkeburcht voorlopig weer gunstig is, durft de heer Koek na zes jaar bestuurslid te zijn geweest, zich met een gerust hart uit het stichtingsbestuur terug te trekken. Dat gebeurt aan het eind van dit jaar. Hij wil zich weer gaan inzetten voor de CDA-afdeling Alke- SASSENHEIM Ook dit jaar is de Stichting Jeug- drecreatie weer actief met een groot aantal evene menten vanaf half juli tot eind augustus. Nieuw is het bingo voor de jeugd van 8 tot 15 jaar, die in de speeltuinen Bijdorp, Béa- trix en D.V.V. wordt ge houden. Degenen, die mee willen doen aan één of meerdere evenementen, kunnen zich daarvoor vanaf maandag aanmel den op het gemeentehuis tussen negen en twaalf uur. Pe bingo voor de jeugd wordt zaterdag 16 juli gehouden in Bijdorp van 11.00 tot 12.30 uur; op vrijdag 22 juli in Béatrix van 19.00 tot 20.30 uur en op vrijdag 5 augustus in D.V.V. op dezelfde tijd. Zeterdag 16 juli is er van 13.00 tot 16.00 uur ook een zeskamp op het Sport veld aan de Parklaan. De week erna, van maandag 18 tot en met vrijdag 22 juli is er weer Kinderstad op het IJs- baanterrein. De weak daarna staat onder meer een jeugd- puzzeltocht op het programma. De start daarvoor is dinsdag 26 juli om 14.00 uur vanaf Sport veld aan de Parklaan. Vanaf diezelfde dag gaat de 12e Wie- lervierdaagse van start. Dat gebeurt om 19.00 uur ook van- 3f Sportveld.' Iets geheel nieuws in het va kantiepakket zijn ook de Sport- en Spelbrigade-dagen, die gehouden worden op woensdag 27 juli op het sport veld van het Rijnlands Ly ceum; op woensdag 3 augustus op het Koningsark (Pr. Hen driklaan); op woensdag 10 au gustus in Sporthal Wasbeek en op woensdag 24 augustus op het sportveld van het Rijn lands Lyceum. Hierbij kan men onder meer touwtje springen; skippy-ballen; stelt lopen en beachballen. Het kaartspel komt ook aan bod en wel op zaterdag 30 juli in de drie speeltuinen van 11.00 tot 12.30 uur. Om twee uur op de zelfde dag is er spuitbal op de Oosthaven. Fit jaar zijn er ook weer de creatieve ochtendbijeenkom sten in het Velthuys op de dinsdagen 2, 9, 16 en 23 augus tus worden gehouden van 9.30 tot 12.00 uur. Op zaterdag 6 augustus is er weer de traditio nele stratenloop met als start en finish het sportpark aan de Menneweg. De jeugd kan twee kilometer afleggen. De presta tieloop voor dames gaat over vier kilometer en de wed strijdloop voor heren over acht kilometer. Van maandag 8 tot en met vrijdag 12 augustus is er een straatvoetbaltoernooi op het sportveld aan de Parklaan en op woensdag 17 augustus is er op de Kagerdreef weer een viswedstrijd voor de jeugd tot 9 jaar 's morgens en 's mid dags voor de oudere jeugd. JVan dinsdag 23 tot en met vrijdag 26 augustus staat de 18e Avondvierdaagse in Sas senheim en omgeving op het programma. De start en finish zijn op het sportveld aan de Parklaan. Men kan 5, 10 of 15 kilometer lopen. Op donder dag 25 augustus wordt een vol leybal-toernooi gehouden op het sportveld van het Rijn lands Lyceum. Bij minder ge schikt weer verhuist men naar de sporthal Wasbeek. De eer ste wedstrijden beginnen om 10.00 uur. De laatste activiteit is de traditionele Dropping Fo- topuzzeltocht op vrijdag 2 sep tember, vertrek 21.30 uur van- de Oosthaven. Samen met Uw krant: 7-DAAGSE LUXE TOURINGCARREIS NAAR NOORWEGEN EN ZWEDEN Vertrek woensdag 31 augustus 1983 De bijzondere rondreis door Noorwegen en Zweden, welke Uw krant in sa menwerking met DFDS Tor Line organiseert, voert donderdag na aan komst te Göteborg via de prachtige Zweedse kuststreek naar de bos- en merenprovincie Dalsland, alwaar wordt overnacht in het gezellige plaatsje Bengtstors De volgende dag wordt naar de Noorse hoofdstad Oslo gere den. een stad met ingetogen pracht en praal, nuchter maar gezellig, het ware karakter van de Noren weerspiegelend. De bedrijvige haven met een veelheid aan schepen, het oude centrum met z'n steile straten en brede winkelpromenades en z'n vele restaurants, waar naar ieders beurs uitstekend gegeten kan worden, hebben een bijzondere bekoring. Tijdens Uw verblijf in Oslo kan worden deelgenomen aan een aantal prachtige excursies naar de bezienswaardigheden van de stad en haar omgeving Zondagmiddag wordt naar Göteborg terug gereden. Maan dagmorgen is beschikbaar voor winkelen, sight-seeinq of museumbezoek. 's-Middags vertrek voor een 7 uur durende imposante fjordentour, waarbij onderweg een origineel ,.Smörgasbord"-diner wordt aangeboden. Het reisprogramma in èèn oogopslag vertrek Amsterdam: woensdag 31 augustus. 11.00 uur. aankomst Göteborg: donderdag 1 september. 09.30 uur overnachtingen in Bengtfors (1 nacht). Oslo (2 nachten) en Göteborg (1 nacht) Alle kamers met bad. douche en toilet ontbijt, lunch en diners in deze hotels of onderweg inbegrepen. maaltijden en dranken aan boord niet inbegrepen bezichtiging Dalsland Kanaal. Fram- en Kon-Tiki museum, alsmede het Vigeland Park fjordentour scherenarchipel westkust Goteborg alsmede shoppingtour overdekte winkelcentrum „Ostra Nordstan" in het centrum van Gote- vertrek Goteborg: maandag 5 september. 22.00 uur aankomst Amsterdam: dinsdag 6 september. 21.00 uur. De prijs voor deze bijzonder traaie 2-landen tour bedraagt 995.- per persoon op basis van een 2-persoons luxe hut met douche, toilet en airconditioning. Annuleringsverzekering 3 1/2% van de reissom 6,- poliskosten en assurantiebelasting. Gecombineerde reisverzekering 14.- per persoon 5.- poliskosten en assurantiebelasting. Inbegrepen overnachtingen en volledige verzorging tijdens verblijf In Noor wegen en Zweden, alsrnede touringcarvervoer vanaf Rotlerdam/Den Haag- Amsterdam v v en tijdens de reis door Scandinavië. Exclusief maaltijden en dranken aan boord. Inlichtingen en boekingen: telefonisch onder no. 070-190882 (van maandag rijdag van 9 tot 13 uur) of persoonlijk in onze vestiging Spuistraat 71 t Spul) en Coolsingel 67 (t.o. Stadhuis). Den Haag (op de h POSTBUS 18050 2500 AA 'a-GRAVENHAGE TEL. 070-190882 (MAANDAG T/M VRIJDAG TUSSEN 9 EN 13 UUR

Leidse Courant | 1983 | | pagina 3