Gouden platen Die geef ik mijn vader met Kerstmis Nederlandse programma's Vandaag Romy Schneider, morgen Hercule Poirot PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's VDIO/TELEVISIE CcidócSomont VRIJDAG 8 JULI 1983 PAGINA 15 ikswedstrijd )opmans - Jassmann LVERSUM - De boks- dstrijd om het Europees ïpioenschap halfzwaar- „icht tussen de Neder- idse titelverdediger Rudi opmans en zijn Westduit- uitdager Manfred Jass- inn op zaterdag 9 juli in inkfurt. komt op radio tv. Studio Sport (Ned. II, 10 uur) wijdt er een extra lending aan. 'Langs de (Hilversum 1, 22.00 uur) is verplaatst ir 21.30-23.00 uur. Het Jziekprogramma 'Nor- |ng rendez-vous' is hier- ir verschoven naar 10-21.30 uur. Wereldstad op VPRO-radio HILVERSUM VPRO-radio brengt in haar vaste pro grammareeks in de maand juli „De Wereldstad", ruim 26 uur radio over het leven in de grote bevolkingscentra van de wereld. Wekelijks op vrijdag op Hilversum 2 een geva rieerd magazine over wonen en werken, overleven of on dergaan in de grote stad. Met o.m. een reportage over de brandweer, illegale woningdistributie, straatbewoners in Bombay, het stadsriool van Boedapest, een plattelander mee naar de stad en een stadskind naar het platteland, satdspolitie en 'wat is eigenlijk een stadsmens?'. Op Hilversum 4 wekelijks op vrijdag „Een wereldstad, z'n muziek, z'n klank". Gershwin schreef zijn „American in Paris" en Bernstein z'n „On the town", dat zich afspeelt in New Tork. Het aantal liedjes waarin wereldsteden worden bezongen is oneindig. Op zondagmiddag, Hilversum 3: „Ra dio Katapult", een programma door en voor jonge stadsrat- ten uit Amsterdam, Antwerpen en Dublin. Op zondaga vond, Hilversum 1: reportages uit Berlijn, Londen, Lenin grad en Rio de Janeiro, kortom de metropool in al haar facetten. Eerste vernieuwing NOS-studio's klaar HILVERSUM Van de zes NOS-tele- visiestudio's die aan vernieuwing toe zijn, is deze week de eerste weer in ge bruik genomen. De renovatie van stu dio 3 heeft ruim een jaar geduurd. De NOS verwacht dat in 1988 alle studio's zijn vernieuwd. Met het gehele project is 55 tot 60 miljoen gulden gemoeid. Vanwege de gecompliceerde techniek en de voortgang van het dagelijks stu diowerk wordt elk jaar één studio ver nieuwd. In de zomerperiode gaat de studio die aan de beurt is dicht voor bouwkundige en klimaattechnische veranderingen. Ook de belichting wordt in die periode geheel vernieuwd. In de rest van het jaar wordt de overige elektronische apparatuur vervangen. Ondernemingsraden omroepen spannen AROB-procedure aan HILVERSUM De ondernemingsraden van AVRO, VARA, VOO en VPRO hebben besloten ieder afzonderlijk via een AROB-procedure (Administratieve Rechtspraak Overheidsbe- slissingen) bij de Raad van State bezwaar aan te tekenen tegen het besluit van minister De Koning (Sociale Zaken en Werkge legenheid) het omroeppersoneel tot trendvolger aan te wijzen. Eerder besloten de werkgevers- en werknemersdelegaties die bij de omroep-cao zijn betrokken al tot het instellen van een AROB-procedure. De vier ondernemingsraden vinden het des ondanks belangrijk om zelf ook een bezwaarschrift in te dienen, omdat het besluit van De Koning daardoor onder zwaardere druk komt te staan. De Raad van State is gevraagd het besluit voor 1 september te vernietigen. De ondernemingsraden van KRO, NCRV, EO en Wereldomroep hebben nog geen besluit genomen of zij aan deze actie meedoen. HILVERSUM - De platen- CHRIS REA,EEN EENZAAM PANDABEERTJE: ge week al over laten komen naar Nederland, maar toen was het Wimbledon-tennis- tournooi. Dat had ik voor geen goud willen missen. Ik heb dit jaar overigens al een fortuin verloren met het gok ken bij tenniswedstrijden", zegt de Engelse zanger/com ponist Chris Rea, die zondag avond (Ned. I, 21.30 uur) een van de gasten is in het praat programma „Coupe Ter Weijden". „Ik had natuurlijk geld kunnen zetten op John McEnroe, maar dan verdien je niet echt. Ik zet liever in op onbekende tennisspelers. Als dezen dan goed tevoor schijn komen, win je een for tuin... Nou ja, een fortuin". Tijdens het gesprek valt re gelmatig het woord tennis. De sport, waarnaar hij zijn derde elpee noemde, slokt bijna al zijn vrije uren op. Het is zelfs zo dat als zijn pla tenmaatschappij hem wil be reiken, ze eerst de tennisbaan waar hij speelt, bellen. Chris Rea vindt zichzelf overigens een slechte speler maar... „ik blijf mijn best doen". Hoewel het in ons land enige tijd stil is geweest rond de in Middlesborough geboren mu zikant, heeft hij niet stilgeze ten. Na het uitkomen van zijn elpee Chris Rea (eind 1981) speelde hij onder meer een serie concerten in Duits land en Groot Brittannië en nam het album Water Sign op, een plaat die vorige maand verscheen. Hij had het druk als sessie-muzikant en componeerde vorig jaar herfst de muziek voor de film „Cross Country" een thriller, die binnenkort in première gaat. Chris Rea vindt het sessie- werk, waar hij regelmatig voor wordt gevraagd, leuk om te doen. „Je hoeft geen nummers te schrijven of je ergens druk over te maken. Het enige dat van je wordt Chris Rea niet uit op gouden platen. verlangd, is dat je meespeelt met de al opgenomen instru menten. Heel vaak weet je niet eens voor welke artiest je in de studio bent omdat bij die opnamen het vocale ge deelte ontbreekt". Bill Wyman Waar Chris Rea met plezier aan terugdenkt, zijn de opna men, die hij samen met Rol ling Stones-bassist Bill Wy man voor diens laatst ver schenen solo-elpee maakte. „Ik werd door Wyman uitge nodigd omdat hij erg had ge noten van de slide-gitaar- composities op mijn album Tennis. Hij vroeg of ik zin had op zijn solo-elpee mee te spelen. Ik zei natuurlijk di rect: ja". De instrumentale songs, die Chris Rea tot nu toe op zijn vier langspelers zetten, be zorgde hem ook de uitnodi ging filmmuziek te compone ren. „Wat regelmatig gebeurt bij de opnamen van een speelfilm, is dat ze bestaande composities gebruiken om de sfeer van het gebeuren een beetje te ondersteunen. Het verhaal wordt, zoals je weet, in delen en vaak niet in chronologische volgorde ver filmd. De makers gebruikten ook een aantal instrumentale nummers van mij. Toen het uiteindelijk op het vervaardi gen van de muziek voor Cross Country aankwam, zei den ze: waarom probeer jij het niet? Filmmuziek compo neren is erg leuk werk. Het is een uitdaging om bijvoor beeld in de 48 seconden dat iemand wordt neergestoken de muziek zo spannend te maken, dat het heel angst aanjagend wordt om naar te kijken". Aardige bezigheid Chris zou het maken van el pees en het geven van con certen echter niet willen mis sen. „Het is de belangrijkste reden waarom je op een ge geven moment muziek gaat spelen. De laatste zes weken heb ik voor heel wat arties ten het voorprogramma ge vuld. Sinds ik ben verhuisd en in Londen woon, is dat een aardige bezigheid. Vroe ger was het nogal een onder neming. Dan moest ik drie honderd mijl rijden van Middlesborough naar Lon den, daar in een hotel over nachten en de volgende dag weer terug. Op een gegeven moment reed ik meer dan tweeduizend mijl per week en dat vond ik te gek wor den. De enige leuke kant van het in Londen wonen is, dat als ik een voorprogramma moet vullen in bijvoorbeeld Hammersmith Odeon, ik voor mijn deur met mijn gi taar in een taxi stap, het con cert speel en weer thuis ben voor het televisie-nieuws be gint". Chris houdt van afwisseling in zijn leven. Vandaar dat hij zijn elpee Water Sign in het Zwitserse Montreux opnam. Ik heb heerlijk kunnen skiën en heb in alle rust aan de plaat gewerkt. Je zou kunnen zeggen dat ik in de laatste week van mijn vakantie een elpee heb gemaakt". De zanger, die drie weken in de studio verbleef, maakte er een solo-project van door alle instrumenten zelf te bespe len. „Ik hou van musiceren, dus waarom zou ik andere muzikanten uitnodigen om partijen te spelen, die ik zelf ook op de band kan zetten. Bovendien zijn de kosten hetzelfde al geef je het geld niet uit aan musici, maar aan studiotijd". Zweetdruppels Of al die zweetdruppels in de studio ook net zoveel gouden albums opleveren, zal Chris Rea een zorg zijn. „Gouden platen? Die geef ik mijn va der met Kerstmis. Het geeft hem het gevoel, dat zijn zoon iets heeft bereikt in deze maatschappij. Het maakt hem blij. Voor mij geven ze alleen maar aan hoeveel pla ten er zijn verkocht en om je eerlijk de waarheid te vertel len, kan mij dat niets sche len. Ik maak platen omdat ik het leuk vind, net zoals ik tennis of eigenlijk alles wat met sport en kunst te maken heeft waardeer. Mijn doel in het leven is niet om mijn laatste hitlijstpositie te verbe teren, maar om te doen waar ik zin in heb. Ik hoef geen miljonair te zijn. Ik leid ook geen extravagant leven. Ik heb geen negen vrouwen of veertien scheidingszaken bij de rechtbank lopen. Ik ben nogal een eenzame wolf, of eigenlijk een eenzaam panda- beertje. Ik ben namelijk niet sluw genoeg om een ^volf te zijn". HANS PIËT Romy Schneider in een scène met Fabio Testi. De dood van Romy Schneider vorig-jaar op het toppunt van haar carrière schokte de filmwereld. Van de lieve, kleine Sissy was zij op haar 44e uitgegroeid tot een rijpe vrouw, een filmster van internationaal formaat. Vanavond kan men haar nog eens op Ned. I zien in de film „L'important c'est d'aimer" uit 1974, het is belangrijk om lief te hebben. Voor het late uur - 23.00 - geen gemakkelijke film, want de eigenzinnige, barokke regie van de uit Polen gevluchte Andrzej Zulawski maakt het de kij ker niet eenvoudig. Zulawski had het jaar daarvoor zijn land verlaten toen de auto riteiten zijn film „De duivel" verboden, omdat hij te gruwelijk zou zijn en griezelfilms zijn in Polen nu eenmaal taboe. De film met Romy is gebaseerd op het boek „La nuit Américai- ne" van Christopher Frank, maar de titel werd veranderd, om dat Francois Truffaut net een film van die naam had gemaakt. Romy Schneider speelt er een middelmatig actrice in, die de scè ne waarin zij afstand moet nemen van de dood van haar geliefde maar niet onder de knie kan krijgen, omdat zij niets „voelt". Een louche fotograaf, die van chantage leeft, wordt verliefd op haar en om haar te helpen in haar carrière neemt hij contact op met de onderwereld om een toneelstuk met zijn geliefde in de hoofdrol te kunnen financieren. De repetities van Shakespeare's „Richard III" met een schizofrene acteur als Klaus Kinski - verlopen allesbehalve vlot. Inmiddels is haar huwelijk met een brave filmredacteur stukgelopen en deze laatste, gespeeld door Jacques Dutronc, pleegt zelfmoord. De fotograaf (Fabio Testi) wordt door de onderwereld „gepakt", omdat hij zijn af spraken niet nakomt. De actrice kan de moeilijke scène na de dood van haar geliefde nu uit eigen ervaring spelen. Toch is het voor Romy Schneider niet eenvoudig in deze film een actrice met zeer beperkte capaciteiten uit te beelden. Daar is zij te goed voor. Zaterdag kunnen we weer op Ned. I naar een film kijken, maar nu een heel wat luchtiger werkje. „Death on the Nile" is een verfilming van de gelijknamige detective-roman van Agatha Christie. Peter Ustinov speelt daarin de speurder Hercule Poirot en hoewel hij eigenlijk veel te fors is voor de rol, gaat het hem beter af dan zijn voorganger Albert Finney in „Murder on the Oriënt-express". Maar de formule is hetzelfde. Er wordt in een besloten ruimte, ditmaal geen treinwagon, maar een boot een moord gepleegd. Er zijn een hoop verdachten - allemaal beken de sterren - met een goed motief om de moord te hebben ge pleegd, maar ook allemaal met een uitstekend alibi. Aan Poirot om zijn „grijze cellen" te laten werken en het raadsel tot een oplossing te brengen. Onder de passagiers-verdachten treffen we Bette Davis, David Niven, Mia Farrow, Angela Lansbury, Geor ge Kennedy, Maggie Smith, Jack Warden en Olivia (eens Julia tegenover Romeo) Hussey aan. Lois Chiles is het door vrijwel iedereen gehate steenrijke slachtoffer en nog wel op haar huwe lijksreis. John Guillermain voerde met veel routine de regie over dit raadspelletje, dat uiterst verzord is en zelfs een Oscar voor de beste costuums kreeg. MILCT nederland 1 J2926 koraaleiland. Van »g(jjet boek van R.M. Ballantyne nt_ let koraaleiland" over de ronturen van drie schipbreu- lingen, die zich op een ko- aleiland in leven moeten zien houden, dat in 1858 ver heen en sindsdien vele ma li is herdrukt, brengt de ARA een negendelige serie, gefit verhaal begint in 1840 in opd Australische staat New itveDuth Wales. Kapitein Dewar g Un het schip de Arrow is op i zeeg naar de rijke reder sir ïgefiarles Rover, omdat hij diens >t)on Ralph mee naar Engeland fhotoet nemen. Onderweg stui- ?nn ze op de twee zwervers vetèd en Peterkin, uirf iistl.55 Theater thuis. In de se- me buitenlandse televisiespelen rschijnt opnieuw een Engels iel, „Oi for England" van Tre- ir Griffiths, dat speelt in het ilieu van de Skinheads. Zo lemen deze jongelui uit de -pa ervolle Engelse industrieste- '6&en zich, waar geweld en ra- sme welig tieren. Ze begroe- elkaar met „Oi". Eenmaal pfn school vervelen ze zich ood, want er is geen werk en is in de toekomst ook heel ïinig kans op werk. Ze leven n een kleine uitkering en als iets willen hebben, proberen het te stelen. Toch zijn er ir jongens, die zich niet bij situatie willen neerleggen, richten met gestolen instru ct enten een band op, waarmee een keer beroemd hopen te oeiPrden. Nina Hagen wordt vanavond nagebootst in de zomera vondshow van de KRO op Ned. II om 19.40 uur. het drama van de Poolse cine ast Andrzej Zulawski „L'impor tant, c'est d'aimer" met Romy Schneider in de hoofdrol geko zen. De film is gebaseerd op het boek van Christopher Frank „La nuit Americaine'LZie ook elders op deze pag. nederland 2 Lissö.OO Liefde is het enige. i gjöor de late avondfilm werd 19.40 De KRO Zomeravond show. De tweede aflevering uit de serie zomeravondprogram ma's komt uit het vissers plaatsje Volendam, dat zijn 200-jarig bestaan viert. In het feestpaviljoen aan het Slobbe- land is een show opgenomen, waaraan vanzelfsprekend de §roep BZN meewerkt, voorts pargo, Vanessa en Frank en Mirella. Vast onderdeel van het programma is de strijd om de play-back-trofee, waarin o.a. imitaties van Nina Hagen, Bar bara Streisand en Dorus. 20.40 Folclorico di Mexico. Het beroemde Nationaal Mexi caans Danstheater brengt van avond een wervelende show vanuit het Congresgebouw in Den Haag. De Mexicaanse mu ziek steunt van oudsher op de volksmuziek, die weer een mengeling is van warme Indi aanse, Spaanse en opwinden de Afrikaanse klanken. 21.20 Reis in het verleden. Aad v.d. Heuvel reisde met een cameraploeg door het voorma lige Nieuw-Guinea, dat nu Irian Jaya heet. Hij volgde de Ame rikaanse pater Edward Greiwe door een gebied aan de zuid kust, dat nog nauwelijks door blanken is betreden. V.d. Heu vel stelt hierbij de vraag aan de orde wat de zin ervan is om deze mensen tot de bescha ving der blanken te brengen. Hun leven in de natuurlijke staat blijkt vol bedreigingen te zitten, vreemde ziekten en vij andelijkheden.. Televisie vandaag nederland 1 NCRV 16.00 Mensen en dolfijnen. Dierendocumentaire. 16.50 De uitvinder. Poolse te kenfilmserie. NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA 18.55 Popeye. Tekenfilm. 19.01 Pippi Langkous. Zweedse jeugdserie naar het boek van Astrid Lindgren. Afl.: Pippi vliegt naar Taka- Tukaland. 19.26 Het koraaleiland. Jeugdserie naar het boek van R.M. Ballan tyne. Eerste aflevering. 20.00 Journaal. 20.28 De avonturen van PI- nokkio. Italiaanse tv-se- rie. Tweede deel. 21.25 Achter het nieuws. Ac tualiteiten. 21.55 Theater thuis. Engels tv-spel: „Hoera voor En geland". NOS 22.55 Journaal. VARA 23.00 Liefde is het enige (L'important, c'est d'ai mer). Franse dramati sche film van Andrzej Zulawski (1974). nederland 2 18.40 19.00 KRO 19.12 19.40 20.40 22.30 IKON 22.45 Studio sport extra. Ronde van Frankrijk. Sesamstraat. Journaal. Anna en de koning van Siam. Amerikaanse se rie. Derde deel. De KRO Zomeravond show. Tweede deel zo- merprogramma. Folclorico di Mexico. Reportage van het Na tionaal Mexicaans Danstheater. Reis in het verleden. Herhaling documentaire over de Asmat. Journaal. Wij zijn de stem van aarde, herinnering en toekomst. Tweede deel Colombiaanse docu mentaire. Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechtho renden. duitsland 1 16.15 Journaal. 16.20 Tuatan Hague- nau an Pfingatan. Over de identiteits crisis van de Elzas. 17.05 American Folkbluee Featival 1982. 17.50 Jour naal. 18.00 Actualiteiten. 18.15 Onze buren, de Balta'a. Serie over Immi granten. 18.40 Hits. Nicole en F.R. David. 19.00 Vluchteling. Afl.: Ge vaarlijke dromen. 20.00 Journaal. 20.15 All that heaven allows. Ameri kaans melodrama van Douglas Sirk (1955). 21.45 Onze oudedagvoorzie- ning. Het pensioenstelsel in Duits land. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 De sportshow. Met: Ronde van Frankrijk. 23.25 De specialisten. En gelse politieserie. 00.10 Journaal. duitsland 2 16.15 Vakantiekalender. Activiteiten. 16.50 Boomer, de vagebond. Jeugd film. 17.15 Enorm In vorm. Aerobic- oefeningen. Herhaling. 17.30 Jour naal. Aansluitend: Nieuws uit de deel staten. 17.45 Tele-magazlne. Aan sluitend: Journaal. 18.20 Westerns van gisteren. 18.57 ZDF-Uw pro gramma. 19.00 Journaal. 19.30 Bui tenlands Journaal. 20.15 Dossier: XY... onopgelost. Duitse politie roept de hulp In van de burgers. 21.15 Heb ben planten gevoelens? Documen taire. 22.00 Achtergrondinformatie. 22.20 Aspecten-literatuur. Over schrijvers en nieuwe boeken. 23.35 Dossier XY... onopgelost. Reacties van kijkers. 23.45 McQ slaat toe. Amerikaanse actiefilm met John Wayne (1974). 01.30 Journaal. duitsland 3 WDR 18.00 Telecollege I. Sociologie. 18.30 Achtbaan (1) Kinderprogram ma. 19.00 Het actueel uurtje. belgie brt 1 18.00 Apple. Tekenfilmserie voor de kleuters. 18.05 Klein, klein kleuter tje. De vrolijke avonturen van Plm en Pam. 18.20 Rode Zora (9). Duitse jeugdserie. 18.45 Vrije tijd vrijdag. Magazine. 19.20 Uitzending door derden. Programma van de NO. 19.40 Morgen. Overzicht program ma's en mededelingen. 19.45 Jour naal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Het afscheidseiland. Amerikaanse avonturenfilm van Franklin J. Schaffner (1976). 21.55 Don Siegel, filmregisseur. Herhaling. belgie brt 2 19.00 Foo Foo. De schone slaapster. 19.05 Jukebox. 19.20 Portret van een legende. Pat Boone. 19.40 Me dedelingen. Met overzicht program ma's. 19.45 Journaal en sportberich ten. 20.10 De weerman. 20.15 Als een ark aan de hemel. Canadese do cumentaire over de Zuidfranse bevol king. 21.05 Knokke-Cup '83. Recht streekse uitzending. belgie frans 1 17.15 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.30 Clne-vacances. Vakantieprogramma voor de jeugd. 18.15 Lollipop. Kinderprogramma. 18.50 En Wallonië et a Bruxelles en couleur». Spelprogramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 Ronde van Frankrijk. Samen vatting. 21.10 Pallieter. Belgisch-Ne derlands sociaal drama van Roland Verhaveri naar Felix Timmermans (1975). 22.35 Journaal. belgie frans 2 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 21.00 Knokke Cup. Recht streekse uitzending. engeland bbc 1 tionwide. 20.00 The good life. Engel se komisohe serie. 20.30 The odd one out. Kwlsprogramma. 21.00 The time of your life. 21.30 Jack of dia monds. Thriller-serle. 22.00 Journaal. 22.25 Cagney and Lacey. Ameri kaanse serie. 23.15 Celena. 23.46 Journaal. 23.50 Sleuth. Amerikaanse film (1972). 02.10 Weerbericht. engeland bbc 2 17.20 Golf. English classic. 18.10 So cial sciences. 18.35 Weekend out look. 18.40 The Falcon In San Fran cisco. Amerikaanse film (1945). 19.55 Six fifty five special. 20.20 Fun to Imagine. 20.40 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechthoren den. 20.45 Civilisation. Documentaire serie over de Westerse beschaving. 21.35 Gardener's world. Tuinrubriek. 22.00 My music. Muzikale serie. 22.25 The waiting war. 23.25 News- night. engeland itv 18.15 One of the boys. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20.00 Winner takes all. 20.30 The fall guy. 21.00 The bounder. 22.00 Shades of darkness. 23.00 News at ten. 23.30 Shine on Harvey Moon. 00.00 Mem bers only. 00.30 Dr. Jekyll and Sis ter Hyde. Britse speelfilm (1971). 02.15 Harvey sings. Televisie morgen nederland 1 duitsland 1 duitsland 2 11.50 ZDF-Uw programma. belgie frans 2 09 00 TlMtlk». engeland bbc 1 engeland bbc 2 07.25 Tv-cursussen. Radio morgen HILVERSUM 1 9 - 17.02 KRO-orkest - 18.06 Actualitei ten - 18.16 Punt uit - 19.30 Nouhoor- jehetookeensvaneenander - 20.03 Country time - 21.02 Nine o'clock jazz - 22.02 Zomergoal - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (VOO) Erik de Zwart - 2.02 In the mix - 3.02 Pe ter Teekamp - 5.02 Komt voor de HILVERSUM 2 - 18.30 Overheidsvoorlichting - 18:40 Luchtruim - 19.00 Pluche Palace - 20.03 Provinciale zaken: Kampen - 21.00 Vrije tijd, blije tijd - 21.40 (NOS) NOS-service: spreekuur voor Turken - 22.10 Radlovolksuniversltelt - 22.40 (NOS) Oost West - 23.00 (VARA) Het zout In de pap. HILVERSUM 3 - 18.04 (NOS) De avondsplts - 19.03 (VOO) Bart en de Zwart - 22.02 Countdown-cafe. HILVERSUM 4 - 16.00 Willem de Ridders Radiola Improvisatie Salon - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Orlando Festival 1983 - 22.00 NOS-Jazz - 22.30 NOS- cultuur: banden met het buitenland. Radio morgen HILVERSUM 1 - 7.02 (AVRO) Vijf uur radio voor de Jeugd HILVERSUM 2 - 7.20 (TROS) Kinderplatenbak - 7.35 Aktua - 8.11 Sport na sport - 8.33 Toeraktua - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 (NOS) Voor blinden en slechtzienden - 9.33 (TROS) Mireille Bekooy en Wlm Bosboom - 12.00 Do cumentaire: De gevangenbewaarder (4) van Jan Dassen HILVERSUM 3 - 7.02 (NCRV) Vroegop - 7.30 Rabar- bara - 8.03 Pop non stop - 9.03 Gos pel-rock - 10.03 Popsjop HILVERSUM 4 - 7.02 (AVRO) Septiem - 8.05 Kinder programma - 9.00 In de kaart ge speeld - 10.30 Concerto Mattinale - 12.00 Kamermuziek uit Engeland NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00, 8.00, 13.00. 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00. 8 00 en 13 00 uur George C. Scott en Claire Bloom in de film „Het afscheidsei land" op België 1 om 20.15 uur. duitsland 1 20.15 Wat van de hemel mag. Het melodramatische verhaal van „All that heaven allows" gebruikte regisseur Douglas Irk om zijn opvattingen om trent de bekrompenheid van de Amerikaanse maatschappij aan de orde te stellen. De een zame weduwe Cary Scott (Jane Wyman) wordt verliefd op haar knappe, jonge tuinman Ron Kirby (Rock Hudson), die ge heel anders is dan de mannen in haar omgeving. Als hij haar ten huwelijk vraagt, vreest zij de reacties van haar omgeving en vooral van haar volwassen kinderen. En terecht. duitsland 2 23.45 McQ slaat toe. Regis seur John Sturges heeft altijd een voorliefde gehad voor het thema van de eenling, die zich in een uitzonderlijke situatie bewijst en voor recht en orde zorgt. Ook in „McQ slaat toe", een film uit de John Wayne-se- rle loopt dit thema als. een rode draad door het verhaal. Het gaat over een integere po litieman, die ontslag neemt om de strijd tegen de onderwereld aan te binden en de moorde naar van zijn vriend op te spo ren. Als zijn collega Stan Boyle in de rug wordt geschoten, weet McQ dat drugdealer San tiago hier achter zit. Zijn chef wilt niet, dat McQ zich verder met de zaak bezig houdt. Van daar dat hij ontslag neemt om als privé- detective de moord te kunnen onderzoeken. belgie brt 1 20.15 Haf afscheidsailand. De laatste novelle van Ernest He mingway, die na zijn dood werd uitgegeven, kreeg in 1976 een verfilming van Frank J. Schaffner, waarin de lichtelijk verouderde Hollywood-roman- tiek helemaal terug te vinden is. De film behandelt in drie epi sodes de laatste levensfase van Thomas Hudson, eens een vermaard schilder, die in de zomer van juni 1940 een terug getrokken leven leidt op de Bahama's. Hij heeft drie zonen uit zijn twee inmiddels ontbon den huwelijken. De jongens komen hem opzoeken en ver zoenen zich met hem. Wanneer hij op een dag verneemt, dat zijn oudste zoon gesneuveld Is. besluit hij met zijn bootje naar de VS te gaan om bij zijn zo nen te zijn. Dat wordt een ha chelijk onderneming. belgie brt 2 21.05 Knokke-Cup *83. In een rechtstreekse uitzending pre senteert de BRT vanavond de halve finale van het Knokke- -festival, dat tegelijkertijd vla BRT-1 radio in stereo te be luisteren is.o Zes van de elf deelnemende ploegen, die overgeleven zijn van de kwart finales, nemen het vanavond tegen elkaar op. De drie ploe gen. die overblijven, komen morgen in de finale. Voor ons land doen Relna Boelens. Mei- ke Touw en Gé Titulaer mee.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15