Wiersma klopt wereldkampioen Bub van der Zee favoriet op Foreseate-toernooi Vereenzaamde Macbeth op - het strand van Almere-Haveit* fieidóe6owfl/ni Uncini uit ziekenhuis IOC overweegt bezoek Zuid-Afrika Sportwereld h MARC NAGELKERKEN OP DREEF IN BAKKUM Burton weer getrouwd SPORT DINSDAG S JULI 1983 PAGINj GRONINGEN Franco Uncini, de wereld kampioen in de 500-ce klasse, heeft gisteren het Academisch Ziekenhuis van Groningen verla ten. De Italiaanse motorcoureur had vorige week zaterdag, bij de Grote Prijs van Neder land op het Asser circuit een tamelijk zware val gemaakt. Uncini, die in de buurt van Ancona woont, is per ambulance van Groningen naar Schiphol vervoerd. Van de luchthaven vloog hij per lijndienst naar Italië, in gezelschap van zijn vader, zijn echtgenote en zijn eigen arts, dr. Borghi. Het is de bedoeling dat Uncini nog een aantal dagen, voor verder herstel, in de pri- vé-kliniek van dr. Borghi in Bologna zal blij ven. Per brancard verlaat Uncini - onder het toeziend oog van zijn vrouw - het Groningse ziekenhuis. AMSTERDAM Oud- -wereldkampioen Harm Wiersma heeft zich in de tweede ronde van de in ternationale achtkamp dammen in Amsterdam bij de leiders gevoegd. In een partij van nagenoeg zes uur versloeg hij de mondiale titelhouder Jan nes van der Wal, die na twee ronden, als enige, nog op zijn eerste winst punt wacht. Van der Wal begon zijn partij met winstgedachten. Wiersma stelde zich aanvankelijk wat passief op en nadat de linker flank van Van der Wal be hoorlijk was uitgedund, liet hij zelfs toe dat de witspeler twee schijven veroverde. Daartege nover stelde Wiersma een zeer zware doorbraak op wits lange vleugel, die hem in de eerste tijdnoodfase al op dam bracht. Van der Wal moest zijn mate- rialenvoorsprong prijsgeven en zelfs meer dan dat toen hij op de 75ste set de beslissende fout maakte. Van de twee koplopers verze kerde jeugdwereldkampioen Wadim Wirny zich al vrij vroeg van de halve winst, om dat hij tegen zijn landgenoot Aleksandr Baljakin geen be slissend voordeel kon halen. Ook Rob Clerc moest zich met een remise tevreden stellen te gen Wladimir Kaplan. Veel jeugd in softbalselectie HAARLEM Het Nederlands team voor de Tweede Haar lemse softbalweek, van 9 tot en met 16 juli, bestaat uit een groep jonge speelsters. Na het afhaken van onder meer Betty Veenstra (HHC), Ludy van Mourik (Terrasvogels), en de werpsters Els Koks (Terrasvo gels) en Fredy van Offeren (HHC) moest coach Nol Hout kamp een fikse greep doen uit Jong-Oranje. De selectie be staat uit: Karin Fictoor, Mar jan van Deursen, Ellen Vol kers, Carolien Smit (DSS), Ma- rinka Stuvel, Rene van de Berg, Marit Kreischer, Ineke Akkerman (Terrasvogels), Ca roline Fris, Jacqueline Bakker, Edith Doornbos (Bloemendaal) Mirjam Sluijter, Petra Sluijter (Nuenen), Petra Goedkoop (HCAW), Judith van Erp (Pi rates), Jeanette van de Heij- kamp (Twins), Willy Rietman (Kinheim). Lammertink wint in Boskoop BOSKOOP Jos Lammer tink heeft in een criterium over 100 kilometer te Boskoop de tweede rit van de Zes van Rijn en Gouwe gewonnen. Lammertink verraste in de eindsprint uit een kopgroep van zeven renners Theo Smit. Het groepje van zeven had op het korte parkoers van 1400 meter in de slotfase een voor sprong van twintig seconden veroverd. Jonkers heeft in het algemeen klassement de lei ding. Kraus-Maas in finale EDMONTON Annelies Kraus-Maas heeft zich ge kwalificeerd voor de finale van de 400 meter vrije slag bij de Universiade in Edmonton (Canada). De 4.23,13 waarin ze in de tweede serie als tweede achter de Ca nadese Julie Daigneault aantikte, was de zesde tijd van de zwemsters die zich voor de finale plaatsten. Daarbij was niet de Utrechtse Marijke de Groot, die in de twee de serie zesde werd in 4.29,01. Cees Vervoorn slaagde er niet in de finale op de 100 meter vrije slag te bereiken. Zijn tijd (54,02) was daarvoor bij lange na niet goed genoeg. Op de 100 meter rugslag kwam ook Daphne De- muth niet verder dan een optreden in de series, waarin ze tot 1.08,28 kwam. In de serie 4x100 meter vrije slag kwalificeerde het Nederlands damesviertal (Hansje Geysen, Marijke de Groot, Daphne Demuth en Annelies Kraus-Maas) zich als vijfde in 4.06,07, het kwartet van de Verenigde Staten was het snelst in 3.52,82. EDMONTON Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zal na de Spelen van Los Angeles de mogelijkheid bestuderen om een commissie van onderzoek te sturen naar het vroegere IOC-lid Zuid-Afrika. Dat zei de voorzitter van het IOC, Juan Antonio Samaranch, op een persconferentie bij de Universiade in Edmonton. Zuid-Afrika werd in 1970 wegens rassenonderscheid uit de Olympische beweging gezet. Samaranch: „De laatste jaren heeft Zuid-Afrika herhaaldelijk gevraagd of we niet eens een commis sie kunnen afvaardigen, die zich ter plaatse op de hoogte stelt van de situatie. Die mogelijkheid willen we na de Zomerspelen van Los Angeles in overweging nemen". Op de vraag of die toenadering de Olympische beweging in zwart Afrika geen schade zou berokkenen, antwoordde Sama ranch: „De relatie tussen de 42 Afrikaanse landen en het IOC is uitstekend". Samaranch meldde voorts, dat officials van het IOC op 15 juli in Zürich met vertegenwoordigers van de internationale voetbalfe deratie (FIFA) zullen beslissen over de status van spelers, die meedoen aan de Spelen van 1984. De voorzitter zette zijn visie over beroepsvoetballers uiteen met de woorden: „We willen bij de Olympische Spelen in alle takken \^an sport de top hebben. Maar we weten heel goed, dat voor de pure beroeps, die van hun sport leven, de deur niet wagenwijd kan worden opengezet". Tips voor Duindigt WASSENAAR Twee ren nen en negen draverijen staan er morgenmiddag op het pro gramma van de Wassenaarse baan Duindigt. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: MECHELENPRIJS: Walko B. Wel- ldome Zimbri en Winni First. EPENPRIJS: Ypeus. Yla Oostland en Yamet Rotary. SIMPELVELDPRIJS: Val de Pom- me, Vecht Hazelaar en War Glory. SUNDERLANDPRIJS: Life Line, Rosy Remount en Here I Come. VALKENBURGPRIJS: Way tot For- tuna, Virginia Zuilen en Vesuvius M. EYSDENPRIJS: Voila Cartouche. Vuno W en Vanka Pride. PONTEFRACTPRIJS: Madrias, Blandor en Swell Hill. VAALSPRIJS: Vic Hanover. Vino Buitenlust en Uresco Double. ZUID LIMBURGPRIJS. Toto Mor gan. Star of Goldstar en San Sebasti- VALKENBURGPRIJSftweede afde ling): Vital Zimbri. Winston Hazelaar en Valon van Echten. HEERLENPRIJS1: Valentin Melodie. Sigolino en Susanne Belwin. HOBBS Kees Musters Alphen aan den Rijn heeft f: dens de wereldkampioen schappen zweefvliegen, die Hobbs (Verenigde Staten) wcfe den gehouden, in de vijftiej meterklasse de leiding m 5743 punten. GENEVE Het meespel^ van Heinz Gimthardt in wedstrijd Zwitserland-NedeJ land voor de halve finale J~ ropese zone „A" van het tel; nistoernooi om de Davisbekr in het komende weekeinde onzeker door een knieblessu$ van de Zwitser. -icia LONDEN Barry Sheene, voormalig wereldkampioen i: de 500 cc, zal het komend^)^ weekeinde op het circuit vai Donington Park sinds lana tijd weer in actie komeil Sheene raakte vorig jaar erif stig gewond raakte aan bei® benen. LIVERPOOL David FaiiT" clough, „super-invaller" bij Lr verpool, speelt het komendjj seizoen voor de Zwitsers- voetbalclub Luzern. Zwemrecord Zabolotov heeft tijdens Universiade if Edmonton het Europese rè®tr( cord op de 200 meter rugslap verbeterd en gebracht o)W 2.00,42. Het oude record stongen sinds 18 februari van dit jaa. met een tijd van 2.00.65 os naam van een andere Russf' sche zwemmer, Vladimir Sjè; metov. LEIDEN De toernooi- leiding van het Voorscho- tense Foreseate-toernooi heeft de districtstitel van Bub van der Zee gehono reerd met een plaatsing als eerste. Op weg naar de finale ontmoet de Room- burger („ik begin liever vanuit een underdog-posi tie") in de halve eindstrijd Herman van der Capellen. Bub van der Zee toonde zich dit jaar al twee keer sterker dan zijn ex-team- genoot. Een eventuele ze gereeks van de Leidenaar moet dan uitmonden in een finalepartij tegen Ivar de Jong, die een ronde eerder Freek van der Ca pellen zal tegenkomen. Bij de dames is Jacqueline van Wijk de grote afwezige op het toernooi van haar vorige club. Zij prefereert deelname aan de wedstrijden op de Schevening- se Mets-banen. Marijke Guyt voert nu het deelnemersveld aan. Liselotte van der Bijl, An nette Hins en Christel Ver- woert volgen haar op de plaat singslijst. In C wordt de vijfde toer- nooioverwinning van Brigit van der Maarel verwacht. Het zal een moeilijk karwei voor de Hazerswoudse worden, want behalve Hetty Bosch, Evelien Poell en Marion Post, die een beschermde positie toegewezen kregen, ligt Corin- ne Bandmann op de loer. De Duitse, die enige jaren geleden nog voor Forescate uitkwam, rekende in de eerste ronde af met Kitty Kroon uit Leimui- den; een partij, die gezien de krachtsverhoudingen eigenlijk in een later stadium afgewerkt had moeten worden: 7-5, 6-3. Een andere sterke deelneem ster is S. Veismann, de dubbel spelpartner van Corinne Bandmann. Roomburg Rob van Marwijk wordt de beste tennisser ge acht van het C-deelnemers- veld. Hij wordt gevolgd door Freek Tanis, Dick Zaadnoor- dijk en Olaf ten Bosch, die af gelopen week het toernooi van Sassenehim met overmacht won. In D is John van Over loop als eerste genoteerd. M. Kareis, M. van der Schoor en Gert-Jan Onvlee volgen de Rijnsburger op het lijstje favo rieten. Bij de vrouwen is Petra Guyt op papier de nummer één. Marie-Louise Goedhart en Fleur Meijer moeten het haar in deze volgorde van op komst lastig gaan maken. Artesia Districtstitelhouder Bub van der Zee gaat deze week als favoriet van start voor de eindzege tijdens het Foreseate-toernooi. venaan het minimale lijstje van acht deelneemsters. De De Munnik-speelster Joan Zonne- vylle is hier nummer twee. In de herendubbelspel C finale wordt een confrontatie tege moet gezien tussen het koppel René Cardinaal/Fred van der Kley en het duo Klaas Ooster hof/Bart van der Velde. In D is Yvonne Snellenberg favoriete. Josje Engel is als tweede genoteerd. Bij de man nen staat Arno Vonk boven aan de lijst. René Gaarkeuken, Peter Spierenburg en Kees Koeleman volgen hem in het rijtje kanshebbers. Nieuwkoop De Koudekerkse tennistrainer Bart van der Velde is als eer ste geplaatst op het toernooi van thuisbasis Artesia. Wel licht dat de kansen van de als tweede genoteerde René Car- dinaal hoger aangeslagen moe ten worden. Thomas Koemans en René Oskam, die in de eer- Boskoop ste ronde alle moeite had met Eelco Adrichem (1-6, 6-3, 7-6) zijn als respectievelijk derde en vierde geplaatst. Bij de da mes staat Alie Snellenberg bo- Adriaan Panman, broer van A-speler Otto, is de favoriet voor de eindzege van het Nieuwkoop-toernooi. Clubge noot Hans van Scheppingen, afkomstig uit Mijdrecht, is als tweede genoteerd. Wegens de minieme inschrijving wordt er geen B en C dames toernooi gespeeld. Bij de heren in C wordt een overwinning van Jan Roelvink tegemoet gezien. Hij moet dan in de finale afre kenen met de plaatselijke fa voriet Pim Bakker. In D zul len, wanneer het toernooi vol gens plaatsing verloopt, twee toppers van het Leidse Cou rant-circuit elkaar in de finale ontmoeten. Teus van Tonnek- reek zal het dan opnemen te gen Karl van Uden. J. van Riet en Rob Pieterse zijn outsi ders voor een plaats in de eindstrijd. Bij de vrouwen staat Annie Walem bovenaan het schema. Lucia van Uden is als tweede geplaatst. In C wordt tijdens het toernooi van TV Boskoop op een over winning van W. Kleist van De Woerd gerekend, terwijl An- dré Weening (Tehado) runner up nummer één is. Tiny van Velzen is de overwinning bij de vrouwen toebedacht. De Zoeterwoudse moet dan in de finale afrekenen met Anne Jongkind. Bij de heren in D is Erik van Oei van ZTC de pa pieren nummer één. Sijmen Moerman van de organiseren de vereniging is als tweede ge plaatst. Wegens het ontbreken van favorieten bij het dames enkelspel D heeft de "wed- strijdcommissie afgezien van plaatsing. Bakkum Tijdens de Open Jeugdkampi oenschappen van Nederland met internationale deelname uit tien landen is Ingelise Driehuis in haar leeftijdsklasse als eerste geplaatst. De Uni cum-speelster maakte die plaatsing in de eerste ronde waar met een overwinning op Nicolette Rooymans. Ingelise Driehuis startte aanvallend, nam een 5-0 voorsprong, maar moest nog drie games inleve ren voor de setwinst te grij pen. Zonder een moment in gevaar te komen pakte zij daarop de tweede set via 7-1 tiebreak-winst. Mark Nagelkerken zorgde voor een enorme surprise door de nummer' drie van Neder land in zijn leeftijdscategorie, Dennis Ploeg, op een 6-1, 6-3 nederlaag te onthalen. De ove rige leden van de Leidse ploeg overleefden de eerste ronde niet. Margot van Overloop bood Irmgard van der Eijnden f>rima tegenstand, maar ver oor toch met 6-3, 6-3. Michael Dijkstra verloor kansloos van Marc van den Donk, terwijl Kees Heemskerk het Jacco van Duijn zeer lastig maakte: 7-5, 6-4. Annemarie Jünger en Marius Pieters kwamen nog niet in actie. Zandvoort Frans Grimbergen en Hans Tönjann geven deze week, net als Jacqueline van Wijk, de voorkeur aan een optreden buiten het district Leiden. De Unicummers zijn op een won derlijke plaats op de deelne merslijst van het sterk bezette Zandvoort-toernooi terecht ge komen. Frans Grimbergen mag zich verheugen over een plaatsing als derde, terwijl Hans Tönjann wonderlijk ge noeg niet op een beschermde positie kon rekenen. WILLEM SPIERDIJK Luie jongens exposeren AMSTERDAM In het ge bouw van dé stichting Psy chologisch Pedagogisch In stituut (PPI) aan de Prin sengracht in Amsterdam opent Jan Wolkers vrijdag 8 juli een tentoonstelling van kunst, gemaakt door „luie en ongemotiveerde jonge ren". De expositie omvat zeefdrukken, schilderijen, plastieken, foto's textiel en sieraden, alles gemaakt door jongeren die, hoewel ze nog leerplichtig zijn, niet meer naar school gaan en daarom bij het PPI worden opge vangen. LONDEN De Britse ac teur Richard Burton is voor de vijfde keer getrouwd. De bruid is de 35-jarige Sally Hays, een voormalige pro- duktie-assistente van de BBC, die de 57-jarige acteur had ontmoet op een filmset in Wenen, eerder dit jaar. Macbeth van Willi am Shakespeare. Theaterproject door een ad hoe apelerscollectief. Regie: £anci Ge- raedta. Plaats van handeling: het strand van Almere- Haven. Produktie en organisatie: Theater La Luna- Theater De Roest- bank Almere. Elke avond in juli, met uitzondering van de zondagen. Scène uit „Macbeth", Almere- Haven. ALMERE-HAVEN Na haar „Medea"-vertolking met Josée Ruiter is bij Qanci Geraedts nog ster ker de wens naar voren gekomen om een stuk uit te brengen, waarin het magische en oer-elemen- ten als water, luchrt en aarde, een essentieel be standdeel vormen. James Purvis van De Roestbank in Almere-Haven maakte haar attent op een nog braakliggend terrein, vlak bij zijn theater, grenzend aan het Gooimeer. Met een dertigtal sterk gemo tiveerde vrijwilligers, waaronder de achttien spelers, is onder moeilijke omstandigheden in dit ge bied gebivakkeerd om on afgebroken te kunnen werken aan een ongebrui kelijke interpretatie van Shakespeare's drama Mac- Beth. Aannemers, handelaren in bouwmaterialen en anderen hebben gratis benodigdheden afgeleverd, of hand- en span- Scheiding diensten verricht. Maar niet op de laatste plaats door de tot op heden onbetaalde inspan ningen van de betrokkenen, die voor het merendeel uit amateurs bestaan, is dit idee van de grond gekomen. Behal ve een minimale subsidie was er geen kapitaal voorhanden. plek. Ze zijn de verblijfplaat sen van de drie heksen, die MacBeth onder meer zullen voorspellen, dat hij koning van Schotland wordt. Uit luidsprekers klinkt het rit me van een hartslag. Dan op gewonden schreeuwend ko men Macbeth, de andere lege raanvoerder Banquo en enkele medestrijders uit de verte aan gerend. Macbeth is een kleur ling, slechts gekleed in een le ren broekje. Oorlog is over weldiging, is een aaneenstren- geling van perversiteit en he roïek; hij roept reminiscenties op aan bandeloze sex. In de kuil betonen zij uitgela ten blijdschap over een over winning in de Schotse burger oorlog. De voorspelling van de heksen brengt hen in verwar ring. Bij de volgende lokatie, weer tientallen meters verderop, wordt het toestromende pu bliek door musici met Wilhel- mus-klanken verwelkomd. Terwijl daarna het Engelse volkslied weerklinkt, bevor dert koning Duncan op een stellage Macbeth als dank voor zijn zegestrijd. Een verrader wordt opgehangen. Tegen het vallen van de avondschemering kan men vanaf een verzamelplaats in het open veld in processie naar de vier lokaties, waar het stuk zich afspeelde. Jago Bo, die ook het toneelbeeld voor Me dea heeft ontworpen, is de be denker van dit bizarre decor. Figuraties Eerst passeert men het galgen veld, waar kapotte bedspiralen met daarop figuraties van oude materialen, die er uit zien als half vergane licha men, aan ruw houten galgen bungelen. Bij een grote, ondie pe kuil met papierresten erin, wordt halt gehouden. Drie uit kijktorens, die er uit zien als reuze-stoelen, markeren de Onder het spelen van een vro lijk deuntje begeeft een ieder zich naar de burcht van Mac beth. Bij de grote houten toe gangsdeuren vindt er een scheiding plaats tussen hen, die wél en géén kaartje heb ben. Wie geen toegangsbewijs heeft, mag niet naar binnen. De rechthoekige burcht is op getrokken uit stalen buizen, ruwe planken en. grote matten van takken en twijgen. Er is geen dak. Als er regent wordt er gewoon doorgespeeld. De constructie is opzettelijk onaf. Ze maakt een desolate, verval len en verwilderde indruk. Het publiek zit aan weerszij den in de lengterichting op een tribune. Op iedere plaats is een deken neergelegd, die - naar later zal blijken - hard nodig is om niet te verkleu men in het nachtelijk duister. Op het schijnsel van de lam pen, die bepaalde gedeeltes van het bouwwerk en se scè nes belichten, komen talrijke insecten af. Er wordt in het middenstuk in het rulle zand gespeeld en zo nodig op verschillende plaat sen in het slot: op het loopstuk boven de ingangen, op een ka bel die over de burcht is ge spannen. Macbeth is een toon beeld van zedelijk verval, van het prijsgeven van normen en waarden, niet om er betere voor in de plaats te stellen, maar om door middel van deze ontregeling zijn zaakjes lucra tiever te kunnen regelen. Het kwaad en het onrecht zijn uni verseel. Door het voorkomen van de heksen in dit stuk, wordt dit standpunt tot in het metafysische doorgetrokken. Ambitie's Macbeth is een plichtsgetrou we en rechtvaardige edelman, die door plotseling ingegeven ambities en op aandringen van zijn heerszuchtige vróuw het koningschap begeert. Zij buit zijn liefde voor haar uit om hen tot moord op koning-Dun can en diens nazaten aan te sporen. Terwijl ze geheel naakt voor hem staat, weet ze hem tenslotte daartoe over te halen. Hij vervalt daardoor van de ene misdaad in de andere en wat hij als eervol heeft nage streefd wordt door hem en Lady Macbeth om opportunis tisch gewin met voeten getre den. Tot zij beiden het slacht offer worden van de door hen op gang gebrachte moordpar tijen. Qanci Geraedts verbindt er in haar regie-concept - zij zelf speelt niet mee - de absolute eenzaamheid van de mens aan. Men is niet in staat om werke lijk zin aan zijn bestaan toe te kennen. Deze uitspraak van Macbeth: „Leven is een ver haal, verteld door een idioot, schreeuwend, razend, niets be tekenend", staat centraal in de regie-opvatting. Verscheidene scènes laten de voosheid ach ter pracht en praal, de on waarachtigheid van geroman tiseerd adeldom en geïdeali seerde taakstellingen, zien. De mensen aan het hof bezit ten geen greintje innerlijke be schaving in hun primitieve aandrift. Enerzijds zijn ze on derdanig en tot zelfverlooche ning bereid om hun superieu ren te behagen, anderzijds azen ze als gevaarlijke roofdie ren om van knecht meester te worden. Een open doekje kreeg de scène, waarin kaal hoofdige vrouwen en onappe tijtelijk uiziende mannen ml1 fantasie-baljurken aan op ee(n" operette-melodie door het stol fige zand walsten. Als uitge11 b hongerde dieren stortten zj zich op de feestdis, die ont aardt in liederlijk schransen en zwelgen. Macbeth ziet in, dat zijn steed^ meer levens vernietigend^ zucht naar macht en groothei^j.. geen enkele waarde heeft. Ni, zijn kroning loopt hij op d\ge schouders van zijn zingend^e volgelingen de burcht binnen^ Op een gegeven moment laafujj hij zich op de grond valler,rre| met de verzuchting, dat hejne koning-zijn ook niet alles is^g^ Uit zelfbehoud zijn de onderej danen bereid om hun inzichn0( ten en principes als oude jas sen van zich af te gooien. DaCII gebeurt in één van de scènefcC letterlijk, totdat zij in hun ge®l havende onderkleren, half-12 naakt, als schooiers te kijljcJei staan. p Vi Macbeth en zijn vrouw jagei^uv in wezen niet meer dan zand^ ej kastelen na. Om dat te illustre^g ren wordt er door hen met depSV ondergeschikten met schoppeifst€ bij de poort een berg zand ge^p^ spit. De laatste strijd, die Mac Beth moet voeren, alvorens hitë aan zijn eind komt, geschied® in een smerige schuimbrijf oorlog degenereert alles en ie* dereen. Dit zijn enkele exempelen vail de vele beeldende scènesH waarin Qanci Geraedts de kar-i dinale begripsinhouden varT deze tragedie, op een geïnten-j siveerde manier zichtbaar voelbaar heeft gemaakt. Uit-I gaande van de vertaling varf Burgersdijk heeft ze de sproken tekst beperkt kernzinnen. De voorstelling! heeft daardoor een filmiscW karakter gekregen, waarbij; beeld en tekst elkaar aanvuK len en versterken. Het is een! ervaring op zich om een der-| gelijk project mee te maken.1 Bovendien komt Canci Ge-| raedts in haar esnscenering toti dringende taferelen, die je nogF lang zullen bijblijven. In haarl ironie is ze dodelijk. Deze bijzondere produktiel wordt deze maand elke avond, behalve zondag, opgevoerd. Def voorstelling begint omstreek» 22.00 uur en duurt tot onge-I veer 01.00 uur. toegangskaar-I ten zijn te bestellen bij allef VVV's en bij Theater De Roestbank (tel. 03240-14141). Br' MAX SMITH*1-

Leidse Courant | 1983 | | pagina 12