arcella Mesker niet veel ans tegen Chris Lloyd Van Mierlo naar R WDM MIO in Aken est voor EK Vaderschap enige winst Theo de Rooy -PORT CcidócSouoant WOENSDAG 22IUNI1983 PAGINA 13 ross zwemt record kNNOVER De Westduitser Mi- ael Gross heeft gisteren tijdens de >stduitse zwemkampioenschappen Hannover een wereldrecord ge- ommen op de 200 meter vrije slag. kwam tot de tijd van 1.48,28. Het record stond op naam van de ikaan Ambrose „Rowdy" Gai- die op 19 juli 1982 in Mission op 1.48,93 uitkwam, het duel tussen de Oostduitser Lodziewski en de Westduitser 1 Gross om de suprematie op meter vrije slag, heeft laatst- imde in Hannover voorlopig het langste eind getrokken. Lod- ki ontnam vorige week bij de luitse titelstrijd Gross het Euro- record: 1.49,30 tegen 1.49,55. Van Raamsdonk in boksfinale ATHENE De Nederlandse bokser Pedro van Raamsdonk heeft giste* ren de finale bereikt van het inter nationale Acropolis-toernooi in Athene. Middengewicht Van Raamsdonk versloeg in de halve eindstrijd zijn Italiaanse tegenstander Cruciani, die in de tweede ronde op medisch advies moest stoppen. Van Raams donk ontmoet vanavond de West duitser Helsberg. Romeo Kensmill miste de eindstrijd van het weltergewicht door een ne derlaag op punten tegen de West duitser Gertel. Jacques Van Meer in het ziekenhuis UNTERBACH Jacques van Meer is tijdens de achtste etappe van de Ronde van Zwitserland bij de tweede bevoorrading ten val ge komen. Bij het aannemen van het eetzakje verloor hij de macht over het stuur en viel met het hoofd te gen de grond. Versuft bleef Van Meer enkele mi nuten liggen. Met een ambulance werd hij naar het ziekenhuis in Brigg vervoerd. Naast een hersen schudding liep de Brabander ver wondingen op aan arm en dijbeen. Een schrale troost was, dat hij tot pechvogel van de dag werd uitge roepen en daarmee 560 gulden ver diende. WK jeugd trekt volwassen aantal voetbalsupporters MEXICO-STAD Het zondag afgesloten toernooi om het wereldkampioenschap voet bal voor junioren heeft 1,3 miljoen kijkers getrokken. Dat is bij 32 wedstrijden een ge middelde van bijna 40.000 toeschouwers en weinig minder dan tijdens het eindtoernooi om de seniorentitel van vorig jaar in Spanje. Ook de spelkwaliteit van de tweede, door Brazilië gewonnen titelstrijd, stemde de or ganisatoren tot tevredenheid. De veilig heidsmaatregelen in de stadions zullen ech ter verscherpt moeten worden voor de se- niorenstrijd in 1986. De suppoosten, die zon dag tijdens de slotceremonie niet voorkwa men dat verboden vuurwerk een tros met gasgevulde balonnen trof, waarbij vijf men sen gewond raakten, zijn beboet met 16.000 gulden. Wereldrecord kogelslingeren MOSKOU De Rus Sergei Litnikov heeft het wereldre cord kogelslingeren in Moskou scherper gesteld en gebracht op 84,12 meter. Litnikov was sedert 4 juni van het vorig jaar houder van het record met een afstand van 83,98 meter. Sinds 16 mei 1980 is het we reldrecord kogelslingeren in handen van atleten uit de So- jet-Unie. Joeri Seditsj opende toen de reeks verbeteringen. Hij slingerde de kogel vier centimeter verder (80,36 me ter) dan de Westduitser Karl- -Heinz Riehm in augustus 1978 had gedaan. DEN Het immense nplex van Wimbledon it onder zijn achttien len een klein aantal sveldjes, dat de specia- voorkeur krijgt van de irgaans kritisch inge- de toptennissers, die er pt i e veertien dagen hun dal goed betaalde ïsten vertonen. De nfdpiste van Londens nistempel, het centre- hafrt, kan zich in de ach- n pvan iedereen verheu- i. Daar wordt het kort odi choren gazon met een rs g vertroeteld, die het tr|t kan worden vergele- ba met die op de intensi- gn. care-afdeling van een wc tenhuis. al 'PP efd is in dat verband de rdote van de tuinman, die Is 1 sijn knieën met een nagel- iartje en een vergrootglas i spriet op de juiste hoogte m ïgt, waardoor het aantal "lei ffenheden tot een mini- n. m is teruggebracht. Ook __n 1 ligt er doorgaans uiterst torgd bij. Op alle overige en, die ook in de rest van «jaar worden gebruikt in te- instelling tot het centre-court J baan 1, gaan allerlei andere ei'toren, zoals wind, slijtage doorgaans minder gekwali- erde arbiters, een belang- rol spelen. Een slechte itatie heeft wat dat betreft 2, bijgenaamd „De Be- iel' lplaats omdat er vaak j irieten snéuvelen, terwijl cwaliteit van het gras een v lisbal de vreemdste caprio- j kan laten maken. De nuk- John McEnroe heeft die ooit eens hardgrondiger Aloekt dan wat dan ook in tennisleven. 6 en baan 14 gelden weer voorkeursgazons en niet in 'natste plaats door de wat luttere ligging. Het was ook niet zo verwonderlijk, uTihet organisatiecomité van nbledon gisteren één van 'igen onderdanen het pri- ;e van baan 6 aanbood: e Hobbs, de nummer vier Engeland, die het mocht emen tegen Marcella Mes- uit Den Haag. ir als er één speelster met oegen die baan 6 betreedt, et wel de 24-jarige Neder- •'k 55- ïu(.' linj landse. Vier jaar geleden had zij daar een zege tegen de toen hoog gewaardeerde Australi- sche tennisspeelster Dianne Fromholtz in een goede partij binnen handbereik en daar mee een plaats in de vierde ronde. Vorig jaar herhaalde zich de geschiedenis met Wen dy Turnbull als opponente. Ook toen verloor ze maar net. Gisteren, bij haar derde optre den op baan 6, was het dan eindelijk raak voor Marcella Mesker. Zij rekende in twee sets (6-3, 7-5) af met Anne Hobbs, en mag het vandaag op de belangrijke baan 1 opne men, voor het eerst in haar carrière, tegen Chris Lloyd Geen kans Mesker: „Ik heb Chris al jaren zien spelen en ik heb me steed* afgevraagd hoe ik het er tegen haar van af zou bren gen. Welnu, die mogelijkheid krijg ik nu. Natuurlijk heb ik normaal gesproken geen kans tegen haar, maar als mijn op slag net zo goed loopt als van daag, dan moet ik toch ten minste een paar games kun nen winnen. Ik moet in elk geval proberen te vermijden, dat mij slagenwisselingen wor den opgedrongen. Weliswaar is Chris op gravel het sterkst, maar ook op gras kan ze door heel diep te spelen erg veel druk uitoefenen. Ik zal dus naar het net toe moeten. Maar dan moet mijn service wel goed functioneren". En aan dat laatste heeft Mes ker, die dit jaar een aantal verdienstelijke prestaties le verde, met een halve finale in New Jersey en kwartfinales in Chicago en Lugano, intensief gewerkt. „Dat ik nu tegen Hobbs vier aces sla, is wel het bewijs dat het weer goed gaat". Door haar zege op Hobbs heeft Marcella Mesker, die immer de eerste ronde overleefde in dit evenement, haar positie op de wereldrang lijst (41e) geconsolideerd en haar reputatie bevestigd. Dat deed de beste tennisambassa- deur van ons land, die nog im mer wars is van eigendunk en zelfvoldaanheid, ook door voor Wimbledon speciale bijstand van de bond te eisen. „Toen mij door de KNLTB werd ge- Collega 's steunen Vilas LONDEN Twintig collega's van Guillermo Vilas (onder wie niet Jimmy Connors) hebben in Londen tijdens het Wimbledon- toernooi een petitie aangeboden aan de Tennisraad (de MIPTC) om de dreigende schorsing van de Argentijn niet ten uitvoer te brengen. Spelers als McEnroe, Lendl, Noah, Wilander, Gerulai- tis, alsmede Vilas' landgenoot Clerc, op de grote verdiensten van Vilas. De twintig spelers wijzen de hoogste overkoepelende in stantie in de tenniswereld op de onjuistheid van het jaar schor sing en de boete van 20.000 dollar, die Vilas opgelegd heeft ge kregen. omdat hij in Rotterdam eerder dit jaar een startgeld zou hebben ontvangen. De ontkennende Vilas is hiertegen al in ho ger beroep gegaan. vraagd om uit te komen in het Federation-Cuptoernooi later deze maand in Zürich, heb ik ja gezegd, maar meteen geëist dat ik dan wel op Wimbledon een coach, Jan de Rook, bij me moest hebben. Daar werd posi tief op gereageerd. Ik heb zo'n figuur nodig, vooral in zo'n evenement als dit. Ik ben zelf niet zo iemand die bijvoor beeld op de trainingsbaan een plekje voor zich opeist. Dat doet De Rook wel. Dat is ge makkelijk, zo'n praatpaal die alles regelt. Dan kan ik me tenminste op het tennis con centreren. Bovendien, als je een keer problemen hebt, kun je ze aan iemand kwijt. Je kunt moeilijk tegen collega's zeggen dat het bijvoorbeeld zo slecht gaat met je backhand of zoiets. Dat gaat meteen als een lopend vuurtje rond en zo'n collega kan een volgende te genstandster zijn". Marcella Mesker. die haar functie in het hoofdbestuur van de Wereld Vrouwen Ten- nisbond (WTA) steeds meer waardeert en door dat werk inmiddels volledig is geaccep teerd door ook de topspeel- sters, zegt niet op te zien tegen confrontaties zoals met Chris Lloyd, de huidige nummer twee van de wereld. „Ik heb meer zelfvertrouwen gekre gen", zegt de Haagse, die ooit een 31e plaats op de WTA- ranglijst bezette. „Ik ben niet meer zo gespannen. Dat komt omdat ik inmiddels regelmatig tegen speelsters van de top tien heb gespeeld, en niet slecht". Onder druk Een beetje in tegenspraak met deze constatering was haar uit schakeling onlangs in Parijs. Toen bezweek Marcella Mes ker in de eerste ronde in win nende positie tegen de sterker geachte maar geblesseerde Amerikaanse Pam Shriver, onder de druk die de plotse- Marceila Mesker uit Den Haag overleeft de eerste ronde op Wimbledon door een zege van 6-3, 7-5 op de Britse nummer vier, Anne Hobbs. ling opdoemende winstkansen op haar legden. Op het moment dat Marcella Mesker zich verzekerde van een plaats in de tweede ronde, presteerde haar dubbelspel partner (maar niet op Wimble don) Christiane Jolissaint het zelfde. De 22-jarige Zwitserse versloeg de als zesde geplaatste Westduitse Bettina Bunge in een marathonpartij. Tracy Austin (Vst) en Evonne Caw- ley trokken zich als gevolg van blessure terug. De Nederlandse inbreng werd op de tweede dag terugge bracht tot twee: Mesker in het enkelspel en Stöve in het dub belspel. Nationaal kampioen Huub van Boeckel werd met de zwak spelende Haroon Is mail uitgeschakeld in de eerste ronde van het heren dubbel spel door de bepaald niet im ponerende Britten Shaw en Brown. FRANK WERKMAN 5 oor Het 47e Internationale Concours Hippique van Aken oor de Nederlandse springruiters om twee redenen van grote skenis. Ten eerste kan het evenement op de gigantische ter- n aan de Soers worden beschouwd als generale repetitie de Europese titelstrijd, eind juli in de Zuidengelse plaats (stead. Ten tweede zouden tot de verbeelding sprekende re- aten aardig wat gewicht in de schaal kunnen leggen als er r kwalificatie voor de Olympische Spelen van volgend jaar «os Angeles gesproken gaat worden. de zeven Nederlandse combinaties in het zwaarste spring- imer van gisteren plaatsten vijf zich voor het hoofdonder- >am I van vandaag. Alleen Rob Ehrens en Ton Klumpers vielen irejthun tweede paarden, respectievelijk Poker en Odin N, af. lo l-wereldkampioen Gerd Wiltfang greep met Goldika in een rscl'aagde rit de eerste prijs van 2600 gulden. De Ier Paul Dar- mish was met P.J.Carroll in een licht springconcours de eerste t lo naar van de dag geworden. ïortwereld 'i 'L Door de opnieuw hte We wind werd gisteren op d.a«, van de zeilweek e o Kiel slechts in twee klas- Bevaren. In groep 1 van de >lpe klasse won het Zweedse tij< Nordstrom/Lagneus. Het iani erlandse tweetal John Sta- jgj liter/Guido Alkemade ,an( lemblik/Leiderdorp) werd t e. De Deen Hjortnaes ze- r]j erde bij de Finnjollen. o VERSUM De Da vis wedstrijd tussen Neder- en Zwitserland zal defini- a van 8 tot en met 10 juli ien gespeeld. De wed- iplaats is echter nog steeds *f bekend. NEURENBERG Jan Lam mere is een van de deelne mers, die zondag 3 juli op de Norisring strijdt om de hoofd prijzen in de 200-mijlsrace van Neurenberg. Op de Norisring valt in de groep-C-race ruim 200.000 gulden te verdienen. DUSSELDORP De West duitse handbalbond (DHB) gaat een onderzoek instellen naar de amateuretatus van topschutter Erhard Wunder- lich. Wunderlich, die bij zijn nieuwe werkgever Barcelona vier miljoen gulden gaat ver dienen de komende drie jaar, zal pas na bestudering van zijn contract weer opgesteld kun nen worden in het Westduiste handbalteam. Iportprijsvragen 'EN HAAG De resul- s taten van lotto en cijfer- spel 24 van deze week zijn: Lotto 24 le prijs: 1 winnaar, bruto f. 499.951,90; 2e prijs: 2 x f. 75.000,00; 3e prijs: 142 x' 1380,40; 4e prijs: 6.475 x 30,20; 5e prijs: 94.805 x 5,00. Cijferspel 24: le prijs: 1 winnaar; 2e prijs: geen; 3e prijs: 21 winnaars; 4e prijs: 170 winnaars; 5e prijs: 1864 winnaars. UNTERBACH Theo de Rooy wilde in de achtste etappe van de Ronde van Zwitserland laten zien, dat hij ook nog bestond. Hij wilde zich tegenover zijn ploegbaas Peter Post bewijzen en aantonen, dat hij niet voor niets is uitverkozen voor de Ronde van Frankrijk. Bovendien werd hij maandagavond vader van een blo zende dochter Dorris. Post, moeder, dochter en uiter aard zichzelf wilde hij trakteren op een overwinning in de zware bergetappe, die hij vorig jaar op schitterende wijze won. Het lukte niet. De Rooy werd na een dag vol actie ten slotte dertiende. De Zwitser Hubert Seiz liet hem in de laatste beklimming achter en ging met succes op zoek naar De Rooy's ploegmaat Johan Lammerts. De Zwitser won aldus de tweede koningmne-etappe van de 47e Ronde van Zwitserland. Sean Kelly hield met zijn ploeggenoten steeds controle over de wedstrijd en kwam in de belangrijke grote groep over de streep. Zijn grootste concurrent, de Italiaan Roberto Visentini, kwam op de Alpentoppen in de problemen. Na een lange jacht in de afdaling van de Furka wist hij de aansluiting opnieuw te bewerkstelligen, maar in de laatste klim moest de miljonairszoon toegeven op Kelly, die schijnbaar moeiteloos op de eindzege afstevent. Peter Post heeft nog niet veel plezier beleefd aan De Rooy, die dit seizoen voor het eerst voor de Raleigh-brigade rijdt. In de Ronde van Frankrijk moet hij Winnen en Van der Velde in het hooggebergte waar mogelijk steunen, terwijl hij ook zijn eigen kansen mag grijpen. Precies twee maanden geleden smakte de in Limburg woonachtige De Rooy in een kermiskoers te België (Anderluez) tegen het asfalt, waarbij hij zijn sleutelbeen voor de tweede keer in ruim een jaar tijd brak. In de Ronde van Zwit serland bevestigde hij in de beginfase zijn matige vorm. Langza merhand gaat het beter, maar hij moet nog wennen aan het sy steem bij Post. Behalve De Rooy onderscheidden zich van Nederlandse zijde Rooks, Lammerts en Winnen in positief opzicht. Peter Winnen werd achtste en forceerde zich geen moment. Johan van der Velde is nog steeds niet in goede doen. Ook in de achtste rit moest hij terrein prijsgeven op zijn mede-kopman voor de Tour. Winnen. Desondanks, was de Brabander tevreden Aude De jonge Belg Eric Vanderaerden won gisteren de eerste etappe van de Ronde van de Aude en toonde in Gruissan voor de zo veelste keer in zijn eerste profseizoen zijn sprintkwaliteiten. In de pelotonspurt klopte hij zijn landgenoten Van Brabant en De Wilde en de Westduitser Hofeditz. De beste Nederlander was Adri van der Poel (14e). Van den Broucke behield in de eerste etappe, die geen enkele verandering bracht in het klassement, de leideretrui. Opvallend was het afstappen van de Ier Stephen Roche, één van de kanshebbers voor de Ronde van Frankrijk. Roche kampt sinds de Midi Libre met een pijnlijk zitvlak. Die blessure dwong hem na 93 kilometer af te stappen. Roche wilde de kwetsuur niet forceren. Zweden De Zweedse profwielrenner Tommy Prim behoudt de leiding in de open Ronde van Zweden. Prim controleerde gisteren in de zevende etappe de koers en gaf drie renners. Holm Sörensen (winnaar), Ricco en Klenikov, de vrijheid om de dagwinst te verdelen. In de top-twintig van de grote groep finishten ook de Nederlandse amateurs Bert Wekema (11e) en Ronald Rol (17e). De nummers twee, één en drie van de achtste etappe van de Ronde van Zwitserland staan v.l.n.r. op het ere podium: Stephan Mutter (Zwi), Hubert Seiz (Zwi) en Greq Lemond (Vst). BRUSSEL De Neder landse voetballer Toine van Mierlo heeft gisteren een twejarig contract gete kend bij de Belgische eer steklasser RWDM. De 26- jarige Soerendonker komt van Willem II, met tus sendoor twee jaar Engels voetbal bij Birmingham City. De Londense voetbalclub Tot tenham Hotspur zal binnen kort met aandelen op de beurs verschijnen om de schuld van bijna twintig miljoen gulden te saneren. Het bestuur deelde mee, dat de Londense club als eerste in Groot-Brittannië in de herfst een naamloze ven nootschap gaat vormen. De werknemers van de gerenom meerde vereniging, de spelers en de supporters, krijgen voor- Hamburger SV heeft gekozen. De Europese bekerhouder con tracteerde de 21-jarige aanval ler Wolfram Wuttke van Schalke. Op de komst van de Koreaan Kum .Bum Cha (30) wordt geen prijs meer gesteld. Bij deze keuze heeft de stem van trainer Happel („Ik krijg deze moeilijke jongen wel klein") de doorslag gegeven. Twee dagen na de degradatie van Schalke'04 naar de tweede Bundesliga heeft trainer Jür- gen Sundemann aangekondigd de club uit Gelsenkrichen te verlaten. Bastia heeft de Spaane voet bal-international Daniel Solso- na gecontracteerd. De 31-jarige Solsona tekende voor drie jaar. Combinatie- ploeg niet in de Tour UNTERBACH De gecombi neerde Nederlands/Belgische formatie van Jaak de Goede en Wilfried Reybrouck is niet geaccepteerd voor deelneming aan de Ronde van Frankrijk Volgens de officiële lezing heette het, dat de kandidatuur van de formatie te laat is inge diend. sportuitslagen TENNIS Wimbledon Herenenkelepel, eerste ronde: Mats Wilander (Zwe>-John Fitzgerald (Aus) 6-4, 6-1, 4-6, 6-7, 5-3 (gestaakt we gens Invallende duisternis); Wally Ma- sur (Aus)-Lloyd Bourne (VSt) 4-6, 4-6, 6-4, 6-3, 6-2; Chris Viljoen (ZAf>-Rod Frawley (Aus) 7-6, 2-6, 7-6, 5-7, 9-7; Trey Waltke (VSt)-Stan Smith (VSt) 6-4, 3-6, 2-6, 6-3, 2-0 (Smith geert op); John Alexander (Aus)-Thomas Hogstedt (Zwe) 6-7, 6-3, 6-1, 7-6; Vi tas Gerulaitis (VSt>-Ramesh Krlshnan (India) 5-7, 7-5, 7-6, 5-7, 6-3; Ivan Lendl (TsjbBernie Mitton (ZAf) 7-6, 6-1, 6-0; Tom Gulllkson (VSt)-Sashl Menon (India) 6-2, 6-1, 6-2; Gianni Ocleppo (lta)-Morris Strode (VSt) 6-4, 3-6, 6-3. 3-6, 6-2; Stetan Simonsson (Zwe>-Pat Dupre (VSt) 6-3, 7-6, 6-4; Henri Leconte (Fra)-Danie Visser (ZAf) 6-3, 4-6, 6-2, 4-6, 7-5; Johan Kriek (VSt)-Sammy Giammalva (VSt) 6-4, 6-3, 6-2; Mark Edmondson (Aus)- Vljay Amritraj (Ind) 6-3, 6-4, 7-6; Ros- coe Tanner (VSt)-Jan Gunnarsson (Zwe) 6-4, 6-3, 6-2.; Nick Savlano (VSt)-Jonathan Smith (GBr) 7-5, 6-3, 6-2; Wojtek Fibak (Pol>-Buster Mot tram (GBr) 4-6, 6-4, 7-6, 6-2; Drew Gitlin (VSt>-John Sadri (VSt) 7-5, 6-7, 6-1. 7-5; Charlie Fancutt (Aus)-Chris Bradnam (GBr) 6-4, 6-4, 7-6; Paul McNamee (Aus>-Eric Korita (VSt) 6-1. 3-6, 6-4, 6-7, 9-7. Damesenkelspel, eerste ronde: Pam Shriver (VSt)-Patty Fendick (VSt) 6-2, 6-2; Manuela Malejeva (Bul)-Sue Bar ker (GBr) 6-3, 6-2; Wendy Turnbull (Aus)-Dianne Fromholtz (Aus) 6-1, 6-1; Andrea Jaeger (VSt)-Susan Ri mes (VSt) 6-1, 7-6; Andrea Temesvari (Hon)-Vlckt Nelson (VSt) 6-0, 6-1; Heather Mochlzukl (VSt>-Cathy Drury (GBr) 7-6, 4-6, 6-1; Zina Garrison (VSD-Amy Holton (VSt) 7-6, 7-5; Eva Pfart (WDI)-Brenda Remilton (Aus). 7-5, 6-2; Petra Delhees (Zwi)-Lea An- tonopolls (VSt) 6-4, 6-2; Barbara Jor dan (VSt)-Christlne O'Neil (Aus) 6-3, 6-3; Sharon Walsh (VSt)-Candy Rey nolds (VSt) 6-4, 6-4; Lisa Bonder (VSt)-Cornelia Dries (WDI) 6-3, 7-5; Chris Lloyd-Evert (VSt)-Alycia Moul- ton (VSt) 6-2, 6-1; Patricia Hy (Hong- kong)-Ann Kiyomura (VSt) 6-1, 7-6: Sablna Simmonds (lta)-Jean Hepner (VSt) 6-0, 6-1; Claudia Pasquale (Zwl>-Debble Freeman (Aus) 6-2, 6-3; Mima Jausovec (Joe)-Annabel Crott (GBr) 6-1. 6-2; Sylvia Hanika (WDI)- Beverly Bowes (VSt) 6-3, 6-2; Martina Navratllova (VSt)-Beverly Mould (ZAf) 6-1, 6-0; Ann Minter (Aus)-Barbie Bramblett (VSt) 7-5, 6-2; Marcella Mesker (Ned)-Anne Hobbs (GBr) 6-3, 7-5; Ellse Burgin (VSt)-Claudia Mon- telro (Bra) 6-2, 6-4; Jo Durie (GBr)- Yvona Brzakova (Tsj) 6-4, 6-2; Anne White (VSt)-Etsuko Inoue (Jap) 6-1, 6-3; Wendy White (VSt)-Julle Salmon (GBr) 7-6, 6-4; Rosalyn Fairbank (ZAf)-Klm Schaefer (VSt) 6-7, 6-2, 6-0; Ann Henricksson (VSt>-Elisabeth Ekblom (Zwe) 6-4, 5-7, 6-3; Nancy Yeargln (VSt>-Debbie Jarrett (GBr) 6-1, 6-1; Christiane Jolissaint (Zwi)- Bettina Bunge (WDI) 3-6, 7-5, 11-9; Virginia Ruzlci (Roe)-Catarlna Lindq- vist (Zwe) 6-0, 6-2; Claudia Kohde (WDlbHelena Sukova (Tsj) 6-3, 7-6; Kim Sands (VSt>-Lele Forood (VSt) 7-6, 6-4; Kate Latham (VSt>-Pam Tee- guarden (VSt) 6-7, 7-6, 7-5; Yvonne Vermaak (ZAf)-Sarah Gomer (GBr) 4-6, 6-2, 6-2; Hana Mandlikova (TsJ)- Rlna Elny (GBr) 7-5, 6-3; Leslie Allen (Vst)-Kate Brasher (GBr) 6-2, 6-1; Amanda Brown (GBr)-Loulsa Spain (VSt) 6-4, 6-2; Sherry Acker (VSt)-Ca- therlne Tanvier (Fra) 6-4, 6-2; Betsy Nagelsen (VSt)-Jenny Klitch (VSt) 6-4, 6-7, 6-3; Barbara Hallqulst (VSt)-Mar- t'na Schropp (WDL) 6-3, 6-3; Carling Bassett (Can)-Jo-Anne Russell (VSt) 6-3, 7-5; Iva Budarova (TsJbRenata Tomanova-Roth (Tsj) 6-1,6-3; Andrea Leand (VSt)-Paula Smith (VSt) 6-1, 6- 3; Pam Casale (VSt>-Elizabeth Minter (Aus) 5-7, 7-5, 6-3; Rosy Casals (VSt)- Mary-Lou Piatek (VSt) 3-6, 7-6, 6-3; Corlnne Vanier (Fra)-Trey Lewis (VSt) 6-1, 1-6, 8-6; Catherine Suire (Fra)- Anne-Maria Fernandez (VSt) 7-6, 3-6, 6-0. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland Achtste etappe (Bellinzone-Unter- bieh, 218,5 km): 1. Hubert Seiz (Zwi) 6 uur 29 min en 44 sec (33.637 km/u); 2. Stefan Mutter (Zwi) op 1.29; 3. Greg Lemond (Vst); 4. Sean Kelly (Ier); 5. Wladimlro Panlzza (Ita) 6. Acaclo da Sllva (Por); 7. Josteln Wil- mann (Noo); 8. Peter Winnen (Ned); 9. Mario Beccla (Ita); 10. Paul Wellens (Bel); 11. Jean-Mary Grezet (Zwi) allen dezelfde tijd als Mutter; 12. Steven Rooks (Ned) op 1.55; 13. Theo de Rooy (Ned) op 2.25; 15. Roberto Vi sentini (Ita) z.t.; 20. Johan van der Velde (Ned) op 3.43; 24. Johan Lam merts (Ned) op 5.25; 29. Emiel Kerst- ens (Ned) op 10.65; 37. Gerard Vel- scholten (Ned) z.t.; 42. Bert Ooster bosch (Ned) op 14.37; 64. Johnny Broers (Ned) op 37.01; 65. Jan Jon kers (Ned) z.t.; 70. Hans Langerijs (Ned) z.t.; 89. Heddy Nieuwdorp (Ned) z.t.; 99. en laatste Eric Dall Armelina (Fra) z.t.; Uitgevallen: acht renners onder wie de Nederlanders Rene Koppen en Jacques van Meer. 16. Rooks (Ned) op 5.48; 18. Van der Vel de (Ned) op 7.33; 24. Veldscholten (Ned) op 15.37; 39. De Rooy (Ned) op 51.58; 40. Lammens (Ned) op 53.57; 42. Karstens (Ned) op 55.43; 46. Oos terbosch (Ned) op 1.00,21; 67. Jon kers (Ned) op 1.33,43; 69. Broers (Ned) op 1.34.35; 82. Langerijs (Ned) op 1.47.03; 86. Nieuwdorp (Ned) op 1.49,25; 99. Serpelloni (Ita) op 207.55. Algemeen klassement: 1. Kelly (Ier) 34 uur 54 minuten en 39 seconden; 2. Visentini (Ita) op 1.08; 3. Winnen (Ned) op 1.18; 4. Grezet (Zwi) op 1.19; 5. Lemond (Vst) op 1.38; 6. Mutter (Zwi) op 1.46; 7. Beccia (Ita) op 1.48; 8. Wllmann (Noo) op 2.21; 9. Da Sllva (Por) op 2.50; 10-Wellens (Bel) op 2.54. Eerste etappe (Narbonne-Gruisssn): 1. Eric Vanderaerden (Bel) 4 uur 28 minuten en 45 seconden; 2. Bennie van Brabant (Bel); 3. Ralf Hofeditz (Wdl); 4. Etienne de Wilde (Bel): 5. Francis Vermaelen (Bel); 6. Jean Francois Rault (Fra); 7. Yvon Berlin (Fra) 8. Jose Luis Lagula (Spa); 9. Rudy Boremans (Bel); 10.Jean Marie Wampers (Bel); 14.Adri van der Poel (Ned) allen dezelfde tijd als Vande raerden. Algemeen klassement: 1. Jean-Luc van den Broucke (Bel) 5 uur 31 minuten en 39 seconden; 2. Eric Vanderaerden (Bel) op 1 seconde; 3. Bernard Vallet (Fra) z.t.; 4. Jean-Louis Gauthier (Fra) op 0.03; 5. Marc Go mez (Fra) z.t.; 6. Phil Anderson (Aus) z.t.; 7. Etienne de Wilde (Bel) op 0.04; 8. Plerre-Henry Mentheour (Fra) z.t.; 9. Claude Moreau (Fra) z.t.; 10. Sean yates (Gbr) z.t.; 20. Adrie van der Poel (Ned) op 0.07; 54. Hennie Kuiper (Ned) op 0.16 van leider Van den Broucke; 56. Henri Wanders (Ned) z.t.; 61. Jos Schipper (Ned) z.t.; 76. Ko Moritz (Ned) op 0.21; 82. Fred v jen (Ned) 9 op 6.20. PAARDE8PORT Koereen Hilversum EERSTE KOERS. 2000 meter: 1. Wal- lyslen (M. Bouwhuis) 1.21,7; 2. Whylee dl Robles; 3. Well Done. Toto: win nend f. 2,10 plaats f. 2,00 f. 1.50 f. 1.80 koppel f. 6,50 trio f. 37,70 TWEEDE KOERS. 2000 meter 1. Waystar Mendel (J. de Leeuw jr) 1.22,1; 2. Ventura Rose; 3. Vincent V. Niet gestart: Vic Sypesteyn. Toto: winnend f. 4,90 plaats f. 1,50 f. 4,40 f. 2,10 koppel t. 38,10 trio f. 1069.80 DERDE KOERS. 2440 meter: 1. Wal ter Neyenrode (M Bouwhuis) 1.24,1; 2. Wizard May; 3. Umalek. Niet ge start: Wimpel. Toto: winnend f. 1,50 plaats f. 1.00 f. 1,10 koppel t. 2.20 trio f. 13,50 VIERDE KOERS. 2000 meter: 1 Wan da Pluto (M. van Leeuwen) 1.19,4; 2. Victor van Zelda; 3. Winston Haze laar. Toto: winnend f 1,40 plaats f. 1.10 f. 1.60 f. 1,40 koppel f. 5,80 trio f. 31,70 VIJFDE KOERS. 2000 meter: 1. Vlra P (A. Post) 1.21,8; 2 Uno Prlse; 3. Uffi D. Toto: winnend f. 1,50 plaats I I,50 f. 4.60 t. 5,80 koppel f. 16,30 trio f. 708.80 ZESDE KOERS, 1609 meter: 1. Uder- ka S (M. Pools) 1.20,4; 2. Volomite S: 3. Valentin Forluna. Toto: winnend 1 II,20 plaats I 2,90 f. 1,70 t. 3,30 koppel f. 7,40 trio f. 479,10 ZEVENDE KOERS. 2000 meter: 1 Usta Hanover (J. de Rijk) 1.19,7; 2. Udet Westlandia; 3. Uptodate Laren Toto: winnend f. 4.30 plaats f. 2.40 f. 1,60 f. 5,40 koppel f. 12,20 trio f 438.50 ACHTSTE KOERS. 2900 meter: 1. The Black Arden (L Dooper) 1.22.2; 2. Victoria Hanover; 3. Utta Cracka jack. Toto: winnend f 2,40 plaats f 1,70 f. 1,90 f. 4,10 koppel t. 5,10 trio f. 140,20 NEGENDE KOERS. 2020 meter 1 Remi Star (J. Wagenaar jr) 1.19,7; 2. Osmond; 3. Otrian G Niet gestart: Noordse Stern. Toto: winnend f. 2,00 plaats f. 1,70 f. 1,30 koppel f. 2.50 trio f. 9,50 TIENDE KOERS. 2000 meter: 1 Tin- demans W (J. de Leeuw jr) 1 19.6: 2 Udetto Hanover; 3. Scad Nearness. Niet gestart: Silent Speed en Tinker Toto: winnend f. 26,10 plaats f. 3.80 1 31,90 f. 20.30 koppel f. 413,70 trio f 15.665.00 ELFDE KOERS. 2000 meter: 1. Vino V (J. Kroon) 1.22.2; 2. Wild Rose. 3 Wheely F Niet gestart Weet Last s en Volante Toto winnend f 6,50 plaats t. 1,60 f. 1,40 f. 1,30 koppel f 17,60 trio f. 225,20 TOTALISATOROMZET I 324.454.-

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13