mededelingen gemeentebestuur I leiden 20 tlm 24 juni'83 leiden LEIDSE COURANT VRIJDAG 17JUNI Gemeenteraad Maandag 20 junj a.s. om 19.30 uur. Agenda: Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw benoem de lid van de Gemeenteraad de heer„A.A. van Duijn. Benoeming en aanwijzing commissarissen N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij. Verdere behandeling van het Eerste actieplan Ver keerscirculatieplan Vaststelling beleidslijnen met betrekking tot het openbaar basisonderwijs op weg naar de invoering van de Wet op het basisonderwijs. A. Punt 1a. van het besluit. Het blad "Stadswerk 1983". Verhoging entreegelden Molenmuseum De Valk. De nieuwe Woonruimteverordening. "Sleutelplan" Politie. Geven van een andere bestemming aan een aantal gemeentelijke reserves. Va.ststelling organisatieverordening brandweer. Vaststelling exploitatievergoeding aan de besturen van bijzondere scholen vóór buitengewoon onder wijs over 1981 Vaststelling exploitatievergoeding aan besturen van bijzondere scholen voor gewoon Jager onder wijs over 1981. Krediet en aanvullend krediet voor vernieuwing/ verbetering walmuur Rapenburg en openbare ver lichting en diverse werken in de Pieterswijk. Uitbreiding en vernieuwingen van de accommoda ties op het jeugddorp Zuid-West. Verzoeken om medewerking. Voorzieningen ten behoeve van openbare scholen. Aanvullend krediet overkluizing Kort Rapenburg. Wijziging gemeentebegroting en begroting van de Gemeentelijke Sociale Dienst voor het dienstjaar 1983. Initiatief voorstel van de raadsleden Van Lint, De la Mar en Brands inzake het financiële meerjarenbe- leid. Commissie vergaderingen Commissie voor Algèmene en Bestuurlijke Aan gelegenheden Maandag 20 juni a.s. om 17.30-19.30 uur in de B&W-kamer van het stadhuis. Agenda: Voortzetting discussie politie-optreden tijdens ont ruiming. Klachtenregeling. Commissie Personeelszaken Woensdag 22 juni a.s. om 20.00 uur (tot uiterlijk 21.00 uur) in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Bezuinigingen/herplaatsingsnota. Medezeggenschapsverordening. Commissie voor Volkshuisvesting Woensdag 22 juni a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Toelichting bouwplan 14 woningen aan de Linde straat/Bloemistenlaan; (premiehuur). Toelichting bouwplan 5 wooneenheden Meidoorn straat. Aankoop Zijlstraat 2 en 4. Aankoop Ververstraat 1.. Aankoop pand Jan Vossensteeg 17 (Prediker). Aankoop Clarensteeg 25/27 en 31. Aankoop pand Caeciliastraat 25. Aankoop van de panden Baatstraat nrs. 5 t/m 9 van Chemische Fabriek Lilo N.V. Stand van zaken verkoop ruimten Bedrijfsverza melgebouw Stadspolderweg. Aankoop pand Haverstraat 59. Verkoop grond nabij Sliksteeg. Aankoop Clarensteeg 12/12A. Bouw van 45 woningen aan de Os- en Paardenlaan (voorm. L.A.F.-terrein) en 5 woningen aan de Wal deck Pyrmontstraat (voorm. v.d. Meer-terrein) door de woningbouwvereniging "Ons Belang" (complex 12) Rv 170. Uitgifte in erfpacht perceel Doelengracht 4/Groen- hazengracht 6 aan Stichting Huisvesting Werken de Jongeren - Rv 189. Onderhoud woningen Geverstraat 52 en Ende- geesterstiaatweg 6, 16 en 18 te Oegstgeest. Bouw 56 huurwoningen en 2 huurwoningen be- - stemd voor alleenstaanden en tweepersoonshuis houdens aan de Langestraat/Oranjegracht door de gemeente Leiden (complex 40 L.W.S.) -- Rv 190. Uitgifte in erfpacht perceel grond Mussenplaats - Nota inzake beschikbaarstelling jaarlijks bedrag voor kosten bouwqrogrammeringssysteem en kosteninformatiesysteem. Stand van zaken 36 woningen Olga-terrein Groen- oord. Behandeling nota "Gezocht een*Groepswoning". Commissie voor Economische Aangelegenhe den Woensdag 22 juni a.s. om 21.00 uur in de koffie kamer van het stadhuis. Agenda: V.S.B.S.: - wijzigingen van de regeling. - budget 1983. Ontwikkelingen meubelbranche. Jaarstukken Leidse Duinwater Maatschappij. Jaarverslag Klussenbank. Commissie voor Onderwijs, Samenlevingsop bouw en Emancipatie Donderdag 23 juni a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: BAVO-commissie 20.15-21.00 uur) Begroting Ouders op herhaling 21.00-21.30 uur) Evaluatie LES 21.30-22.00 uur) Inschaling peuterleidsters. Derde rapportage facetgroep welzijnsvoorzienin gen Stevenshof. Speeltuin Merenwijk. Opheffing schooladviesdienst Leiden. Verleende bouw vergunningen Ruimtelijke ordening Bouwplan berging Sumatrastraat 15 te Leiden. Bouwplan berging Borneostraat 53 te Leiden. Met ingang van maandag 20 juni 1983 liggen gedu rende twee weken voor een ieder ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Lei den. 1bouwplan voor de realisering van een berging bij het pand Sumatrastraat 15 te Leiden. 2. bouwplan voor de realisering van een berging bij het pand Borneostraat 53 te Leiden. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens inge volge artikel 14, lid 5, van de voorschriften van het bestemmingsplan Leiden-De Kooi vrijstelling te verle nen ten behoeve van deze bouwplannen. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belang hebbenden schriftelijk bezwaren indienen tegen de voorgenomen vrijstellingen bij het College van Burge meester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Lei den. Diversen Commissie voor de Rekeningen Donderdag 23 juni a.s. om 16.00 uur in de B&W- kamer van het stadhuis. Agenda: Jaarrekening N.V. Leidse Duinwater Mij 1982. Commissie Beroep- en Bezwaarschriften Vrijdag 24 juni a.s. in kamer 001 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72. Agenda: 14.30 uur: Bezwaarschrift van mw. v.d. Haar, in- zake afwijzing van het verzoek om re gistratie als woningzoekende. 14.50 uur: Bezwaarschrift van mw. Francken- Geel, inzake afwijzing van het verzoek om registratie als woningzoekende. 15.10 uur: Bezwaarschrift van dhr. Peterbroers, in zake afwijzing van het verzoek om re gistratie als woningzoekende. 15.30 uur: Bezwaarschrift van mw. de Groot, inza ke afwijzing van het vérzoek om re gistratie als woningzoekende. 15.50 uur: Bezwaarschrift van mw. Veefkind, inza ke afwijzing van het verzoek om re gistratie als woningzoekende. 16.10 uur: Bezwaarschrift van dhr. Sloos, inzake afwijzing van het verzoek om een woon vergunning voor de woning Marij- kestraat 19a. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten. Kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Burgemeester en wethouders hebben op 14 juni 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: - Tesselschadestraat 35a, verbouwen bovenwoning; - Spoorlaan 88, plaatsen dakkapel in achterdak schild; - Pieter de la Courtstraat 85, bouw berging; - Sumatrastraat 181, plaatsen dakkapel in voor- en achterdakschild; - Heivlinder, plaatsen carport annex pergola in voor tuin; - Waardstraat, plaatsen gasdrukregelstation; - terrein aan de St. Jacobsgracht, Hoefstraat en Raamsteeg, verbouwen voormalig weeshuis tot 74 woningen en bouwen van 15 woningen met een be drijfsruimte; - Timorstraat 48a, vernieuwen berging; - Seinpaalstraat V, plaatsen dakkapel in achterdak schild; - Beestenmarkt 1, 1a, 2 en 3, verbouwen tot hotelac commodatie; - Spoorlaan 50, plaatsen tweetal dakvensters in ach terdakschild; - Kortenaer'straat 59, verbouwen woning; - Witte Singel 91, wijzigen huisriolering; - volkstuinencomplex Cronestein aan de Vrouwen- weg bouw van een tuinhuisje op de tuinen A13, A24, C26, F19, G16, K8. K17 en K19; - bouwen van een tuinschuurtje op de tuinen A12 en B29. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning van de wet AROB een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel.voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 uur en 12.00 uur bij de directie Bouw- en wo ningtoezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Post bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911. Start bouw Churchillbrug Vandaag is de eerste paal geslagen voor de onder bouw van de Churchillbrug. De eerste fasering van een werk, dat in z'n totaliteit tot eind november 1984 zal duren. Aannemer "Geko" is inmiddels gestart met het heien van een stalen damwand, ter versteviging van de oeververbinding. Na de heiwerkzaamheden zullen bekistings- en betonwerkzaamheden volgen. Daar mee zal na de bouwvakantie begonnen worden. Tot januari '84 is men rhet de betonnen constructie bezig. In die periode heeft de brug dan inmiddels gestalte gekregen. Het draaiende gedeelte, inclusief de be weegbare klap, welke aan de kant van de Herman Costerstraat komt, zal juli volgend jaar gereed zijn. Als alles volgens planning mee zit, wordt de Chur chillbrug eind '84, voorzien van geluids-isolatiescher- men opgeleverd. De werkzaamheden aan weg- en oeververbindingen, aan Mors en Haagwegzijde zijn in handen van aanne mersbedrijf Zwammerdam B.V. Omwonenden, bedrijven en verenigingen ontvangen spoedig een schrijven van het Buro Voorlichting, waarin fasering, duur en gevolgen van het karwei, uitvoerig uit de doeken zal worden gedaan. Asfaltering fietspad gedeelte Churchilllaan Donderdag 23 juni a.s. wordt begonnen met de asfal tering van het fietspadgedeelte, tussen 5 Mei Laan en Voorschoterweg. Genoemd fietspadgedeelte (west zijde) aan kant van de flatbebouwing, is nog niet eer der voor onderhoud onder handen genomen en zal worden voorzien van zwart asfalt. De toplaag (rood) wordt in een latere periode aange bracht. Fietsers afstappen!! De aannemer begint met het verwijderen van de te gelverharding en stellen van trottoirbanden. Als gevolg hiervan, zullen fietsers bij het gedeelte waar gewerkt wordt even af moeten stappen. Duur van het karwei is ongeveer anderhalve week. Verkeer kruispunt W. de Zwijgerlaan-Schiphol- weg tijdelijk over één rijbaan Maandag 20 juni a.s. wordt alle verkeer ter hoogte van het kruispunt Willem de Zwijgerlaan-Schiphol- weg over één rijbaan geleid. Dit in verband met werk zaamheden aan de reconstructie van de Schiphol- weg. De werkzaamheden in het kruispunt, zijn voor namelijk de verwijdering en verplaatsing van leidin gen en buizen aan de zijde van het toekomstig te be bouwen Schuttersveld. Voorts worden verkeersdruppels aangepast en ver legd om een vloeiender verloop van de bocht moge lijk te maken. De afdeling wegbebakening van de gemeente zal daar waar nodig bebording plaatsen. Voor de bouwvakvakantie is het kruispunt weer nor maal berijdbaar. Afsluiting Breestraat op zaterdag 25 juni Zaterdag 25 juni vindt de grote landelijke Roze Front manifestatie in Leiden plaats. 's Middags trekken drie demonstratieve optochten door de binnenstad naar het Van der Werf park. Dit betekent ongetwijfeld enig oponthoud voor het ver keer. Met name de Breestraat zal tussen 14.20 uur en ca. 15.30 uur gesloten zijn voor alle autoverkeer inclusief de autobussen. Met behulp van de politie en omlei dingsborden wordt dit verkëer over de route Hooi- gracht-Langegracht omgeleid. Wanneer wordt u door de Directie Woonruimteverdeling geholpen? Het aantal geregistreerde woningzoekenden is zo groot, dat het helaas niet mogelijk is dat de Direc tie Woonruimteverdeling op korte termijn bemiddelt bij een huiseigenaar of woningbouwvereniging nadat iemand geregistreerd is als woningzoekende. Er zal integendeel met aanzienlijke wachttijden rekening gehouden moeten worden voordat zo'n be middeling mogelijk is. Daarbij wordt het volgende systeem toegepast. Van iedere woningzoekende wordt bij zijn registratie bij de Directie Woonruimteverdeling een kaart gemaakt waarop staat voor welk type woning (grootte, boven/beneden, huurprijs) hij genoteerd is plus de begindatum van de registratie. Deze kaarten staan gesorteerd op soort woning en als nu een woning leegkomt waarvoor de Directie Woonruimteverdeling een kandidaat mag voordragen, dan wordt in het bijbehorende stapeltje kaar ten gekeken naar degene die het langst geregistreerd staat voor zo'n woning. In de praktijk gaat dat wat moeilijker omdat ook zaken als buurtvoorkeur,' de kwaliteit en het onderhoud van de woning enz. een rol spelen. Daarom worden telkens de kaarten apart gezet van een aantal van de langst ge- registreerden. Die aparte kaarten van de voor een bepaald type woning langst geregistreerden, heet de koppelbak. Wie zijn nu aan de beurt? Hieronder treft u een overzicht aan, dat is verdeeld in 3 kolommen. In de eerste kolom staan gegevens over woningen van diverse grootte met een brutó-huurprijs tot f 350,— per maand (woningbouwvereniging of Leidse Woningstichting). In de tweede kolom treft u groepen woningzoekenden aan die voor bijbehorende typen woningen in aanmerking komen. Als maximum inkomen geldt f 2450, bruto per maand. In de derde kolom staat vermeld tot en met welke datum van uitgifte van het registratiebewijs de Di rectie Woonruimteverdeling bezig is passende woonruimte te vinden. Een ieder, die in het bezit is van een geldig registratiebewijs of urgentiebewijs dat uitgegeven is tot en met de datum vermeld in de kolom, heeft reeds één aanbieding gekregen of kan die binnen korte tijd verwachten. Type woningen van een woningbouwvereniging of de Leidse Woningstichting met een bruto-huur tot f 350,— per maand. Houders van een registratie bewijs die voor bijbehorende woningen in aanmerking - komen. Maand en jaar uitgifte van het registratiebewijs waarvan de houders aan de beurt zijn te worden voorgedragen voor een hen passende woning. 1, 2 en 3 kamer beneden woningen Alleenstaanden vanaf 65 jaar of alleenstaanden in het bezit van een passende medische indicatie. t/m maart 1979 2, 3 en 4 kamer beneden- of eengezinswoningen a. echtparen en tweepersoons huishoudens vanaf 65 jaar of echtparen en tweepersoons huishoudens in het bezit van een passendemedische •indicatie t/m mei 1978 b. echtparen vanaf 65 jaar met 1 kind of echtparen met 1 kind in het bezit van een passende medische indicatie t/m juni 1980 t/m juni 1980 c. echtparen vanaf 65 jaar met 2 kinderen of echtparen met 2 kinderen in het bezit van een passende medische indicatie t/m juni 1981 5 kamer beneden- of eengezinswoningen echtparen met 3 kinderen in het bezit van een passende medische indicatie of echtparen met 4 kinderen t/m juni 1981 6 kamer beneden- of eengezinswoningen echtparen met 4 of meer kinderen t/m juni 1981 1 en 2 kamer boven- en flatwoningen alleenstaanden t/m december 1980 2. 3 en 4 kamer boven- en flatwoningen tweepersoonshuishoudens, echtparen, echtparen met 1 of 2 kinderen t/m juni 1981 5 kamer boven- en flatwoningen echtparen met 3 of 4 "kinderen t/m juni 1981 6 kamer boven- en flatwoningen echtparen met 4 of meer kinderen t/m juni 1981 Woningzoekenden die in bovengenoemde groep vallen, zijn inmiddels door de Directie Woonruimte verdeling aangeschreven voor plaatsing in de zgn. "koppelbak". Degenen, die nog niet op dit schrijven gereageerd hebben, worden verzocht dit zo spoedig mogelijk te doen. Woningzoekenden met een registratiebewijs, uitgegeven t/m de genoemde maanden, die nog geen bericht terzake plaatsing in de koppelbak ontvangen hebben, worden verzocht telefonisch contact op te nemen met de Directie Woonruimteverdeling, telefoon 254361 of 254363. Tenslotte: Voor verschillende bij de Leidse Woningstichting in beheer zijnde woningen in de Slaaghwijk wor den kandidaten gezocht. Het betreft 4- en 5 kamerflats en maisonettes in hoofdzakelijk de Horsten, zoals de Arendshorst, de Condorhorst, de Sperwerhorst enz. Voor deze woningen komen in aanmerking: 1. Woningzoekenden die bij de Directie Woonruimteverdeling geregistreerd staan. 2. Woningzoekenden die wonen in een goedkopere huurwoning van één van de Leidse Woning bouwverenigingen, voldoen aan de bezettingsnormen en willen doorstromen naar bovenge noemde woningen. Nadrukkelijk zij vermeld dat woningzoekenden met de oudste registratiedatum voorrang zullen krij gen. Bij acceptatie van een woning, komt uw registratiekaart te vervallen. Indien u belangstelling heeft voor een woning in eerdergenoemde complexen, kunt u zich schrifte lijk opgeven bij de Directie Woonruimteverdeling, Langegracht 74, Leiden, onder vermelding van uw correspondentienummer en gezinsgrootte. Buslijnenplan Leiden Bij de informatiebalies van het stadhuis en het Stads bouwhuis zijn nog exemplaren verkrijgbaar van het buslijnenplan Leiden. Deze kosten f 10,— per stuk. Het buslijnenplan dat is opgesteld door de NZH bevat een aantal voorstellen ter verbetering en aanpassing van het busvervoer in Leiden en aangrenzende ge meenten. Deze voorstellen zijn inmiddels besproken op een in formatieavond in het stadhuis op 2 juni j.l. Het verslag van die avond is voor belangstellenden gratis verkrijgbaar bij de informatiebalies. Verdere procedure Woensdag 29 juni a.s. behandelt de Raadskom- missie Ruimtelijke Ordening en Verkeer het buslij nenplan in een openbare vergadering (die nader wordt aangekondigd in de gemeentelijke adverten tie vag vrijdag 24 juni a.s.) Tijdens die vergadering krijgen diegenen, die vóór 17 juni schriftelijk op het buslijnenplan hebben ge reageerd, de gelegenheid hun standpunten nader toe te lichten. Uiterlijk 15 juli moeten alle reakties van gemeenten en andere belanghebbenden binnen Zijn bij de NZH. Rond 1 augustus a.s. dient de NZH het plan in bij de Rijksverkeersinspektie. Naar verwachtirig gaat de nieuwe aangepaste dienstregeling dan per 3 juni 1983 in.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 16