Plessure McEnroe vergroot litelkansen voor Connors sportprogramma Nederlanders grijpen, weer naast ritzege Waterpoloërs voorlaatste WIMBLEDON Tennisarbiter op zijspoor diskwalificatie opcoureurs NK wielrennen kost kwart miljoen pagiSHOR^ CiidaeComtwt VRIJDAG 17 JUNI 1983 PAGINA 13 fan Meer op Joping betrapt 'OEHDEN Jacques van Wouw is betrapt op iping in de Ronde van Mid- in-Zeeland. In het urinemon- de Brabander, die rie jaar geleden nog Neder- ands kampioen bij de ;urs was. werden sporen mphetamine gevonden. Van id Schi |eer kreeg een voorwaardelij- en w'j. e schorsing van een maand cheepm n een boete van 1250 gulden, te aan |0vendien werd zijn tten. H e uitslag geschrapt. - de pol Opnieuw schermer gedood Smirnov heeft zich in Londen schermongeval met dodelijke afloop voorge daan. Bij een degen-gevecht in de Thames Fencing Club in West Kensington boorde de afgebroken kling van het wapen van Peter Whiteside zich door de keel van zijn tegen stander John Warburn. De luitenant-vlieger van de RAF overleed, voordat een arts ter plekke was. Na het ongeluk, dat Smirnov vo rig jaar overkwam - een afgebroken kling drong de oogkas van de wereldkampioen bin nen - zijn door de industrie breukvrije glasfi- berklingen ontwikkeld. Internationaal zijn ze echter nog niet voorgeschreven. Haan gepolst voor voorzitterschap VVCS DEN HAAG Arie Haan is ge vraagd voorzitter te worden van de VVCS. Haan, die het komende sei zoen speelt voor PSV, zou binnenkort Arie Steunenberg moeten opvolgen. Volgens Karei Jansen, oud-voorzitter van de spelersbond, zijn de eerste ver kenningen van de voetballer in de vakbondswereld zowel de VVCS als Haan goed bevallen. Jansen: „Na een oriënteringsfase zou Haan door tot bestuurslid kunnen worden benoemd met de bedoeling het voorzitterschap over te nemen. Het is de bedoeling dat Steunenberg aanblijft als gewoon bestuurslid". Ickx: ronderecord Bayern ruziënd door Verre Oosten in Le Mans LE MANS De Belgische autocou reur Jackie Ickx. de favoriet voor de in het weekeinde te houden 24-uurs- race van Le Mans. heeft gisteren het ronderecord van 13.6 kilometer lan ge Bugatti-circuit verbeterd. Ickx, al zes keer de winnaar van de Franse lange-afstandsrace, ging tijdens de training met zijn fabrieks-Porsche 956 rond in de tijd van 3 minuten en 16.56 seconden (249.570 km/u). Dat was bijna vijf seconden beter dan de vorige recordverrichting, ook in handen van de 38-jarige Belg. HONGKONG Paul Breitner heeft zich in zijn laatste wedstrijd voor Bayern München van zijn slechtste zijde laten zien. In Hong kong, waar hij met zijn club tegen een stedelijke selectie speelde, kreeg Breitner de rode kaart van de door hem beledigde scheids rechter. De rondreis van Bayern München door Azie eindigde zoals zij ook begonnen was: in ruzie-sfeer. Na de eerste wedstrijd in Sin gapore (2-1 voor de Aziaten) ontstond er een handgemeen tussen Breitner en manager Uli Hoeness. Hoeness bekritiseerde midden velder Nachtweih. Breitner nam het voor hem op, waarop slaande ruzie ontstond. Hoeness: „Ik heb Paul in het bijzijn van de hele ploeg op zijn nummer gezet. Hij moet er aan wennen, dat niemand meer zijn voeten kust". De vete kwam bij de laatste wedstrijd in Hongkong tot een nieuwe uitbarsting. Bij de stand van 3-0 in West duits voordeel wilde Hoeness de laatste twintig minuten meevoet- ballen. Hij riep zijn broer Dieter naar de kant en betrad het veld om in te vallen. Dat was voor Breitner het teken om weg te lopen. De scheidsrechter liep hem na. Breitner voegde de man enkele le lijke woorden toe. waarop hij de rode kaart kreeg. Bayern Mün chen verdiende tijdens de rondreis door Azië een netto bedrag van 330.000 gulden. de is voli aarhek uste ontn hele geniete e te met ommen e] Vt ek ?mP en dat g gave vlij 1? IEN HAAG Als Jim dfonnors over ruim veer- fi dagen opnieuw, zoals elen verwachten, wordt 'huldigd als Wimbledon- pioen zal er slechts kleurrijk pareltje aan kroon ontbreken. Het namelijk zijn 99e toer- ooizege betekenen na triomf op Queens van jelopen weekeinde, 'imbledon als honderd- zegepraal, slechts wei- igen zouden dat Connors oit kunnen nazeggen. .ïE stribbt Lar ooi. .gewone" titel- rolongatie van Connors zou zekere extra allure heb- want als de bijna 31-jarige merikaan wint is hij de eer- 1 tennisser uit de Verenigde iten die dat sinds de tweede ireldoorlog tweemaal ach- een doet. Zoals bekend eft Connors om het geld tennisbaan te De bij hem als geen an- aanwezige ambitie houdt echter op de been. En als laan. dan aan een bepaald toernooi een speciaal accentje kan wor den ontleend is dat voor hem meestal een extra inspiratie bron. Zo zou het feit dat Björn Borg twee jaar geleden in de eind strijd in een gedenkwaardige krachtmeting op Wimbledon werd onttroond door John McEnroe er wel eens veel toe kunnen hebben bijgedragen dat de Zweed er enige maan den geleden definitief de brui aangaf, na een rustperiode van bijna een jaar. Ook Borg was ambitieus en een zesde Wim- bledon-titel had hij waar schijnlijk graag door een ze vende willen laten volgen. Het mocht niet zo zijn. Borg is dit jaar, evenals eerder deze maand in Parijs, slechts als te levisie-commentator in Lon den aanwezig. Ten voeten uit De „troonsafstand" van Borg verleent de houding van Jim Connors een nog opmerkelij ker cachet en typeert de Ame rikaanse titelverdediger, ten Waar Connors zo- als gezegd al lang op zijn lau weren had kunnen gaan rus ten blijft hij bijna gedrevener dan ooit successen nastreven. En de manier waarop hij afge lopen weekeinde op Queens John McEnroe versloeg sprak boekdelen over zijn vorm. Waarvan hij onlangs nog ver genoegd opmerkte dat hij „bij zonder lekker op dreef was". Op de vraag of zijn huidige spel de vergelijking met zijn topjaar 1974 kan doorstaan gaf hij echter een ontwijkend ant woord. „Dat moeten anderen maar beoordelen". Overigens lijken Connors' kansen op een derde Wimble- dontitel beter dan ooit. Hoewel het toernooi lang duurt en vele hardslaande en verwoes tend serverende opponenten dt i rdt uitj r gaat rage het pai Dhn McEnroe traint, ondanks zijn schouderblessure regelmatig op Wimbledon, en ook daarin een confrontatie met zijn grote rivaal en titelfavoriet Jimmy Connors uit de weg. lal* tekort ïuw wo tl! iden di maal de bijdt ak 'eede ;gaan ISTOL De Amerikaan Gullikson heeft in de le ronde van het interna- >nale tennistoernooi van Hol zijn landgenoot Hank tr uitgeschakeld: 3-6, 6-2, Opvallendste figuur was biter Edward James. In de corrigeerde de um- bijdl M u!]0 i'-l septei met park. de op jnliets blauw 2 laar Turf mart 'N KEUS mg-, wi' n. Fa. W I, Noori levering U mi n«w|ii| zijn weg kunnen kruisen („Je moet op gras met iedere tegen stander oppassen") lijken de kansen van zijn grootste con current McEnroe danig te zijn gedevalueerd. De Wimbledon- kampioen van 1981 tobt al ge ruime tijd met een schouder blessure en die verergerde door een geforceerde poging in de finale van Queens een hoge bal van Connors te retourne ren. McÈnroe, die onder be handeling, staat van een Lon- dense arts, is somber over zijn kansen op het maandag begin nende en voor de eerste keer officieel op een zondag gepro grammeerd te beëindigen toer nooi. „Het beste zou zijn om enige tijd rust te nemen", klaagde McEnroe. „Bij elk an der toernooi zou ik me inder daad hebben teruggetrokken. Maar ja. nu het Wimbledon Op papier Van de overige gegadigden om Connors van succes af te hou den lijkt van de verder achter hem op de plaatsingslijst staan de spelers als Lendl, Vilas, Wi- lander. Gene Mayer, Clerc, Denton, Kriek, Curren. Gott fried. Scanion. Pfister en Tim Mayotte de op een Ameri kaans paspoort spelende Zuid- afrikaan Johan Kriek op pa pier nog het best in staat voor een verrassing te zorgen. De om zijn loopsnelheid vermaar de en onvergelijkbaar vinnige kleine Kriek, die dit jaar pas toernooi (Tampa Florida) door veteraan Bob Lutz te verslaan en slechts één eind strijd bereikte (Los Angeles - verlies van Gene Mayer), zal dan echter de finale moeten halen. Kriek is namelijk inge deeld in de andere helft van het speelschema. Het trio Lendl. Vilas en Wi- lander. dat hoog is ingeschaald op het rooster als gevolg van hun klassering op de wereld ranglijst. lijkt geen reële kans hebber op de door Connors ge claimde titel. Het drietal ver gaart zijn topprestaties door gaans op trage (gravel)banen en heeft op het door Wimble don nog steeds met succes ge koesterde en door velen veraf schuwde gras nog nooit iets klaargemaakt. Vilas is wat be treft het beste voorbeeld. De brak vanwege de Falkland- oorlog. heeft na het bereiken van de vierde ronde in 1978 slechts één partij op Wimble don gewonnen. Lendl. enige tijd nummer één op de wereld ranglijst dit jaar. is nogal uit vorm en bovendien geen gras- speler en Wilander moet -zijn kwaliteiten op dit speelopper- vlak nog bewijzen. Hij zou mo gelijk voor een stunt kunnen zorgen, maar dan moet hij wél de finale halen. Evenals Kriek zit hij in de andere helft van het schema en daartoe behoort ook McEnroe. Daaruit is ver dwenen de als tiende geplaat ste Jimmy Arias, de titelhou der van Rome dit jaar. Arias trok zich terug wegens een maagblessure. Goed voorbereid Bij de dames is titelverdedig ster Martina Navratilova de favoriete voor de eerste prijs. De ex-Tsjeehoslowaakse, die in Parijs al snel werd geëlimi neerd maar zich sindsdien op gras goed heeft voorbereid, wil trachten Chris Lloyd van haar derde grote zege na Australië en Parijs af te houden. De tweede Nederlandse deelne mer in het enkelspel, naast Michiel Schapers, is Marcella Mesker. De Haagse heeft het niet zo bijzonder goed getrof fen met haar loting. Het is al zeer de vraag of ze de eerste ronde tegen de Britse Anne Hobbs doorkomt. Als dat lukt vindt ze ongetwijfeld haar Waterloo tegen Chris Lloyd. Michiel Schapers heeft het wat beter getroffen. Hij ontmoet eerst de Westduitser Peter El- ter, die vorig jaar de tweede ronde bereikte en daarin in vijf sets verloor van Kriek, en speelt bij winst tegen de uit het kwalifikatietoernooi geko men Australiër Charlie Fan- cutt of de Amerikaan Tom Cain. Later zou eventueel Scanion of Hooper kunnen op doemen. Voor het eerst sinds een groot aantal jaren vaardigt de KNLTB geen jeugd naar Wim bledon af. De werkgroep top- tennis vindt dat het grasbaan- toernooi, dat ooit gewonnen werd door Judith Salomé, niet goed past in de voorbereiding op twee gravel-evenementen. Het zal echter meer te maken hebben met gebrek aan capa bele kandidaten. FRANK WERKMAN pire onrechte een beslis- rechters. Tijdens het Wimblt dontoernooi van 1981 werd hij door John McEnroe gekwalifi ceerd als een „onbekwame dwaas". Bill Gilmour. supervisor van het Grand-Prix-circuit, waar van het toernooi in Bristol deel uitmaakt, verklaarde dat James in Bristol niet meer als arbiter zal fungeren. Ook zal Gilmour de zaak opnemen met de organisatoren van Wimble don. JXEMBURG De Europese organisatie van formule-rijders FDA) heeft besloten tot de diskwalificatie van de coureurs, eerste drie races voor het Europees kampioenschap ash Cafmule ForcJ 2000 gebruik hebben gemaakt van de illegale pjk-motoren. or de diskwalificatie van de illegaal handelende coureurs in Wedstrijden van Zolder, Zeltweg en Ntirburgring heeft de ropese titelstrijd een nieuwe ranglijstaanvoerder gekregen: de It Russell Spence. De Braziliaan Maurizio Gugelmin zakte van eerste naar de derde plaats. De Nederlanders Kluit en Ten te waren niet betrokken bij de motoren-affaire. Nederlands w mpioen Cor Euser reed uit nood een wedstrijd met een Zagk- lotor, maar werd toen niet gecontroleerd. NIEUWE COACHES BIJ KANOBOND WEESP De Nederlandse kanobond heeft voor dit sei zoen Ben Cornelissen aangesteld als trainer-coach van de :teniorenselecties. De 38-jarige trainer uit Eerbeek neemt de sinds het vertrek van Karei Muys de vakante positie van bondscoach waar tot 2 augustus. Dan eindigt, met de wereldtitelstrijd in Tampere, het internationale seizoen voor de kanovaarders. De jeugdselecties worden tot het eind van dit seizoen op part-time-basis begeleid door de in ■<lEnschede werkzame Tsjechoslowaak Jaros Boubin. Sportwereld ZEIST De opengevallen veertiende plaats in de hoofd klasse C van het zondagama- teurvoetbal, ontstaan door de overgang van RBC uit Roosen daal naar de eerste divisie van de betaalde competitie, zal ko mend seizoen niet worden op gevuld. Dit is besloten door de KNVB in overleg met de der tien hoofdklassers. DEVENTER Jan Jongbloed blijft bij GA Eagles. De doel man tekende gistermiddag een contract voor een jaar, waar aan erm optie voor nog een sei zoen is verbonden. LOS ANGELES De 21-jari- ge Amerikaanse bokser Jaime Garza is wereldkampioen in het lichtvedergewicht (WBC-versie) geworden. Gar za sloeg in de tweede ronde zijn Philippijnse tegenstander Bobby Berna knock out. DEN HAAG De damfede- ratie van de Sovjet-Unie heeft besloten geen geld beschikbaar te stellen voor de organisatie van het toernooi om het we reldkampioenschap, Indien het toernooi in 1984 in de Sov jet-Unie niet doorgaat, wordt de titelstrijd toevertrouwd aan Senegal. SOFTBAL Hoofdklasse: EDO-DSS 1-2, HCAW-Bloemendaal 1-3 (acht in nings): tweede klasse A: Nado-Stags TENNIS Kwartfinales damestoemooi East bourne: Zina Garrison (VSt)-Bettina Bunge (WD1) 6-2. 6-3. Martina Na vratilova (VSt)-Jo Durie (GBr) 6-2, 6-1: Tracy Austin (VSt)-Beth Herr (VSt) 7-5. 6-1; Wendy Turnbull (Au- s)-Andrea Jaeger (VSt) 6-3, 6-4. Kwartfinales herentoernooi Bris tol: Ramesh Krishnan (Ind)-John Fitzgerald (Aus) 6-3, 6-3; Lloyd Bour ne (VSt)-Brian Teacher (VSt) 6-3, 6- 7. 11-9; Tom Gullikson-Hank Pfister 3-6. 6-2. 10-8 (tweede rohde). WATERPOLO Eindstand vljflandentoemooi in Napels: 1. Italië 5-9 (63-46): 2. Roe menië 5-9 (51-43); 3. Universiade- -team Italié 5-6; 4 Australië 5-4; 5. Nederland 5-2: 6. Bulgarije 5-0. WIELRENNEN Tweede etappe Ronde van Zwit- ...iddeld 38.762 km): 2. Gilbert Glaus (Zwi); 3. Sean Kelly (Ier); 4. Urs Freuler (Zwi); 5. Greg Lemond (VSt); 6. Pierino Gavazzi (Ita); 7. Johan van der Velde (Ned); 8, Marco Vitali (Ita); 9. Jan Raas (Ned); 10. Eric Dall'Ar- melina (Fra) z.t.; 17, Jac. van Meer, z.t,; 20. Henk Lubberding; 21. Jan Jonkers; 24. Daniel Gisiger (Zwi); 26. Steven Rooks; 34. Hans Langerijs; 59. Johnny Broers; 60. Theo de Rooy; 76. Peter Winnen; 78. Emile Kerstens; 81. Gerard Veldscholten; 89. Bert Oosterbosch; 92. Johan Lammerts; 103. René Koppert. op 5.37; 106. Hed- die Nieuwdorp. op a.45; 109. Mario van Vlimmeren, z.t.; 110. Jacques van Hooydonk; 11. Wies van Dongen; 124. Algemeen klassement; 1. Daniel Gisiger (Zwi) 10.34.18; 2. Roberto Vi- sentini (Ita). op een seconde; 3/4. 79. Van Meer. op 7.59; 85. Kerstens, op 12.06: 94. Langerijs, op 13.06; 99. Nieuwdorp. op >7 24: 102. Koppert. op 18 34; 103. Van Dongen, op 18.41; 114. Van Vlimmeren. op 19.13; 117. Van Hooydonk. op 19.34. 126 en laat ste Van den Hoek, op 30.30. Eerste etappe Midi Libre (Laissac- Ales, 186 km): 1. Jean-René Bernau- deau (Fra) 4 uur, 55 min., 24 sec. (ge- midd. snelheid 37.068 km/uur); 2. Joop Zoetemelk (Ned) (Fra) z.t.; 29. Kuiper op 10.00 56. Schipper op 14.56: 69. Tak i m Manders op 22 92. Van Donge Broek op 37.2 Algemeen klassement: 1. Bernau- deau (Fra) 5 uur. 12 sec.; 2. Zoete melk (Ned) op 2 sec.; 3. Van der Poel (Ned) op 1.07 min.; 4. Roche (Ier) op 1.07; 5. Michaud (Fra) op 1.10; 6. Cri- quelion (Bel) op 1.11. Tweede etappe Ronde van Zweden (Boras-Skevde, 198 km); 1. Paga- nessi (Ita) 4.38.56; 2. Krasnov (Sov) op 15 sec.; 3. Christiansson (Zwe) op 57 sec 4 Wekema (Ned) z.t.; 5. Cas- sani (Ita) z.t. Algemeen klassement: 1. Paganessi (Ita) 6 uur. 50 min.. 7 sec. 2. Wekema (Ned) op 2 sec.; 3. Wreghitt (GBr) op 12 sec.; 4. Saether (Nor) op 35 sec.; 5. Krasnov (Sov) op 37 sec6. Prim (Zwe) op 38 sec. Vijfde etappe Ronde van Baden (Lenzkircb-Bonndorf. 170 km): 1. Hans Boom (Ned) 4.09.12; 2. Vladimir Vavra (Tsj) z.t.; 3. Helmut Zacher (Wdl) 4.11.24; 4. JUrgen Zopp (Wdl) z.t.; 5. Jürgen Eckmann (Wdl); 6. Hans Vaanhold (Ned) z der (Zwi), op 50 seconden; 3. Hans Daams (Ned), op 53 seconden; 4. Mike Kluge (Wdl). op 1.15; 5. Vladimir Va vra (Tsj). op 2.02; 7. Johnny Bogers Weer gaat Frank Hoste als eerste over de eindstreep in de Ronde van Zwitserland. Ditmaal met Gilbert Glaus (2), Sean Kelly (17) en Urs Freuler (rechts van de winnaar) in zijn kielzog. MEILEN De tweede etappe van de Ronde van Zwitserland leek een co- pie van de eerste rit. Frank Hoste zegevierde opnieuw in een massa sprint. Voorts waren het weer de Nederlanders van de ploeg van Peter Post, die initiatief toonden zon der resultaten te boeken. Daarnaast was het de tweede keer, dat het par koers twintig kilometer langer was, dan de organi satie had opgegeven. De Zwitser Daniel Gisiger bleef leider. In de finale, die was voorafge gaan door een solo van Gerard Veldschoten, plaatste Johan Lammerts, na samenspraak met Raas, nog een aanval, die echter ook geen resultaat ople verde. In de massasprint kwam Raas kracht te kort zich te mengen in het strijdgewoel om de eerste plaats. Zoetemelk De Franse wielrenner Jean- -René Bernaudeau heeft de eerste etappe van de Midi Li bre gewonnen. Hij verloeg in de eindsprint Joop Zoetemelk, met wie hij 21 kilometer voor de eindstreep uit het peloton was ontsnapt. De 27-jarige Fransman had voor de 186 ki lometer lange rit van Laissac Van Vliet stapt af MEILEN Leo van Vliet is tijdens de tweede etappe van de Ronde van Zwit serland afgestapt. Hij on dervond te veel hinder van zijn handblessure, die hij woensdag bij een val partij had opgelopen. Of de valpartij .en het voortijdig afhaken van Van Vliet gevolgen heeft voor zijn deelneming aan de Ronde van Frankrijk, laat Post afhangen van de ontwikkeling van het ge nezingsproces. naar Ales 4 uur 55 minuten en 24 seconden nodig. De Neder lander Adrie van der Poel won de sprint van de eerste achtervolgende groep en werd derde met ruim een minuut achterstand op de winnaar. Bernaudeau, die de afgelopen jaren drie keer de Midi Libre won, kreeg na de eerste etappe het leiderstricot al om de schouders. Dankzij de tijdver- goeding (tien seconden tegen Zoetemelk vijf) maakte hij de drie tellen achterstand goed op de Nederlandse veteraan, die een sterke indruk maakte op het bochtige en heuvelachtige Zuidfranse parcours. Boom De Nederlandse wielerama- teur Hans Boom heeft de vijf de etappe van de Ronde van Baden gewonnen. Boom, die in het algemeen klassement geen rol van betekenis speelt, wees in de eindsprint van de 170 ki lometer lange rit zijn mede vluchter Vladimir Vavra uit Tsjecho-Slowakije terug De Zwitser Stefan Maurer behield de leiding in de algemene rangschikking. Beste Neder lander is Hans Daams op de derde plaats. Zweden De Italiaanse wielrenner Ales- sandro Paganessi heeft de tweede etappe gewonnen van de open ronde van Zweden. Hij had vijftien seconden voor sprong op Alexander Krasnov uit de Sovjet-Unie. die tweede werd. De Zweed Per Christi ansson versloeg de Nederland se amateur Bert Wekema in de sprint om de derde plaats. Pa ganessi had voor de rit van Boras naar Skovde over een afstand van 198 kilometer 4 uur 38 minuten en 56 secon den nodig. Dankzij de tijdsver- goeding van tien seconden kwam de Italiaan ook op de eerste plaats terecht in het al gemeen klassement met twee seonden voorsprong op Weke- MEERSSEN De organisato ren van de wedstrijden om de Nederlandse kampioenschap pen wielrennen op de weg, die op 25 en 26 juni in Geulie wor den gehouden, spreken nu al van een geslaagd evenement. Dit, ondanks het feit, dat de kosten van de organisatie zijn opgelopen tot een kwart mil joen gulden. De Stichting Prof Wieier Pro motion. die al weer voor de achtste opeenvolgende keer te kent voor de „inrichting" van de nationale titelstrijd voor da mes. amateurs en profs, heeft 147.500 gulden adoptiegeld moeten betalen aan de KNWU. De totale kosten van de titelstrijd belopen ongeveer 240.000 gulden. Sponsors staan garant voor het grootste deel van dit bedrag. In vergelijking met de voor gaande vier jaren „Geulle". is er een opvallende wijziging aangebracht. Lag de aankomst tot voor dit jaar steevast op de lange Slingerberg, nu hebben de organisatoren noodgedwon gen moeten kiezen voor het verleggen van de finish naar het vlakke Oostbroek. Oj5 de Slingerberg bleek dit jaar on voldoende ruimte voor het op bouwen van de totale accom modatie. McNulty en Wijnberg akkoord met DS'79 DORDRECHT De nieuwe eredivisieclub DS '79 heeft een akkoord bereikt met Piet Wijnberg (NEC) en Tony McNulty (Veendam). DS ver wacht een positief resultaat van de onderhandelingen met Ajax (over de aan NEC uitge leende Wijnberg) en Veendam (McNulty). Verder blijft trai ner Hans Dorjee, die zal wor den geassisteerd door Pim Verbeek en Joop van Daele. De laatste was assistent-trainer bij Excelsior. NAPELS De Nederlandse waterpoloploeg is op de voorlaatste plaats geëindigd in het vijf-landentoernooi in Napels. Het oner varen team van bondscoach Dennis Pocsik verloor gisteren tweemaal, van Australië (8-7) en Roemenie (6-5). In het duel tegen Australië waren de tussenstanden 2-2. 2-3. 2-1 en 1-2. De doelpunten kwamen van Stan van Belkum (3x). Dick Nieuwenhuizen (2x) en Hans Blikslager (2x). Tegen Roemenie verloor Oranje via de tussenstanden 2-1, 1-1, 1-3 en 1-1. Van Belkum was met vier treffers de topscorer. Nieuwenhuizen schoot een keer raak. Dames Het Nederlandse dameswaterpoloteam, dat vorig jaar in Guaya quil de officieuze wereldtitel won, is het toernooi om de wereld beker in Quebec (Canada) goed begonnen. Het team won achter eenvolgens met 8-7 van Canada A, met 11-7 van Australië en met 12-9 van de Verenigde Staten.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13