Vier maal Fondade rots in de branding van Hollywood H Kinderen met één ouder in de knoei op KRO-tv ederlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's SDIO/TELEVISÏË SaidócSowumt DONDERDAG 16 JUNI 1983 PAGINA 19 ewone Duitsers zonder spijt over de oorlog onze correspondent Gerard -4s) wpj De Duitsers hebben er I grote waardering naar geke- J, De serie „Avontuur Bondsre- |liek", die de geschiedenis van de |e republiek van 1949 tot nu be- tjjft, heeft zeer hoge kijkcijfers toord. Maar de laatste aflevering, vrijdagmiddag op het scherm zal voor veel Duitsers een douche zijn. (laatste deel laat zien hoe gewo- Jnensen de oorlog ondergaan en en hoe ze nu op die periode (kijken. Treffende titel: „Lange Juwen". Programmamaker [gang Korruhn praat met door- -Duitsers die tot nu toe niet aan ïzijn gekomen. Hij laat de wedu we van een kapitein-luitenant aan het woord, die een dag voor het ein de van de oorlog werd geëxecu teerd. Hij had een aantal manschap pen iets te snel naar huis gestuurd, omdat er niets meer te doen was. De weduwe huilt als zij haar verhaal vertelt. Met haar kinderen praat ze niet meer over de oorlog. „Ik kijk ook niet naar films die daar over gaan. Het interesseert me niet". Op de vraag hoe ze indertijd de oorlog onderging, antwoordt ze: „We hoop ten allemaal dat we zouden winnen en dat daarna alles anders zou wor den". Zo hoorde een 85-jarige man, die lid was van de Nazi- partij, pas achteraf over de vermoorde joden. Rechtsradicalen? Nee, gewoon vriendelijke, oude feite nooit uit de lange schaduwen van de Hitler-periode getreden zijn. De dochter (30) van de 77- jarige vrouw besluit de uitzending. Ze vindt dat het Duitse volk weer „zijn plaats moet krijgen", maar dat de mensen met angst geslagen zijn als het over nationale gevoelens gaat. Zes miljoen joden vermoord? De dochter: „In het hele gebied van het rijk woonde er toch maar een mil joen?" Programmamaker Korruhn wijst in dit verband op de uitspraak van de beroemde Duitse psycholoog Alexander Mitscherlich, die eens wees op „het onvermogen van de Duitsers tot spijt." Vrijdag Duitsland 1 16.55 uur. Fred v.d. Graaf, debuut op t.v. Kinderspel op NCRV-t.v. HILVERSUM Vanaf oktober komt NCRV-t.v. met een nieuw programma onder de titel ,,'t Is Kinderspel". Het basisidee ervoor is afkomstig uit Amerika, waar het programma „Childs Play" heet. In eerste instantie zal de NCRV 26 afleverin gen van ,,'t Is Kinderspel" gaan maken en uitzen den op de vóóravond om de veertien dagen. Iedere aflevering duurt vijfentwintig minuten en bestaat uit drie ronden, die elk een aantal uitspra ken bevatten van kinderen uit de eerste, tweede en derde klassen van het basisonderwijs. De kin deren „omschrijven" bepaalde' begrippen, die in de studio geraden moeten worden door twee vol wassenen. De gezegden van de kinderen worden van tevoren geregistreerd op scholen in het hele land. Het nieuwe NCRV-spelprogramma wordt gepre senteerd door de 33-jarige Fred van de Graaf, werkzaam op de afdeling culturele en jongeren programma's van de NCRV-radio als eindredac teur van de Hilversum 3-programma's „Rabarba- ra", „Tuisenuur" en „Koploper". 12 augustus 1982 over- d de acteur Henry Fon- bijna vijftig jaar lang Iir Hollywood het sym- il van de niet erg jakzame, maar intege- g doorzetter. In tegen- i ling tot collega's als ANI Gable en John yne, die actie uitstraal- i, was Fonda meer de - luldige, afwachtende uur en indien je hem in I i vakje zou willen inde- I dan zou je hem naast K I i goede vriend James wart en Gary Cooper i' eten plaatsen. In zijn S® ge carrière voor de ca- ra met vele goede, ar ook slechte films 5 Henry Fonda altijd de jiele figuur, een rots in branding. Pas in 1981 liseerde men zich dat ida nog nooit een Os- had gewonnen en men ide hem er een toe zijn totale werk. ida nam geleund op stok net hersteld een hartoperatie de ciale onderscheiding in ontvangst. Een jaar er toen hij voor „On lden Pond" zijn eerste ihte" Academy Award werd die in ont- genomen door zijn :hter Jane, terwijl va- Herry de Hollywood- ilechtigheid ziek voor jeeldbuis volgde, beeldbuis besteedt in deze n extra aandacht aan Hollywood-veteraan. De IV zendt vier van zijn uit. Nu is het altijd moei- m een keuze te maken uit 1 (bijna tachtig films, waarin ida of rijke rol speelde en lijk hadden wij de keur gegeven aan John Stein beck's „De druiven der gram schap" uit 1940, de komedie „The lady Eve" met Barbara Stanwyck uit hetzelfde jaar, en „The oxbow incident van William Wellman uit 1943, maar toch kunnen we het ook voor 75 procent met de selectie van de NCRV eens zijn. We zagen op 8 juni al de zwakste uit de serie „Spencer's mountain" uit 1963, het ver haal van een simpele pioniers- zoon. vader van negen kinde ren, die er van droomt een ei gen huis op een heuvel te bou wen en tevens probeert een studiebeurs te krijgen voor zijn oudste zoon Clayboy (James McArthur Fonda was het niet eens met het scenario van veteraan Delrner Davis en diens regie, maar doordat zijn Broadway-optreden in Garson Kanin's „A gift of time" flopte het publiek vond het pijn lijk om naar een aan kanker stervende man te kijken en het was volgens Henry Fonda de eerste keer dat hij op Broadway geen applaus kreeg maar iedereen bedrukt de zaal uitliep moest hij deze film rol wel accepteren. Op 18 juni wordt „My darling Clementine" uitgezonden uit 1946, zijn eerste film na zijn vrijwillige dienst in de marine in de Tweede wereldoorlog. Een pittige western van John Ford rond het legendarische revolvergevecht in de O.K. Corral. Henry Fonda speelt de Marshall Wyatt Earp, Victor Mature de gokker Doc Holiday en Linda Darnell vertolkt de titelrol. Henry Fonda in meer dan tachtig Hollywood-films Op 1 juli is Alfred Hitchcock's „The wrong man" aan de beurt. Fonda speelt in deze bij na documentaire film, zonder de befaamde zwarte humor van de Hitchcock-thrillers een eerzame huisvader, die door getuigen ten onrechte van een misdrijf wordt beschuldigd, waardoor hijzelf en zijn gezin bijna ten gronde gaan. Het kwartet Fonda-films wordt 3 juli besloten met „Twelve angry men" uit 1957. Fonda was zo onder de indruk van dit televisiespel van Regi nald Rose, dat toen verfilming in aanmerking kwam hij er zelfs in toestemde voor het eerst om ook als producent op te treden. De film speelt zich vrijwel geheel af in de ju rykamer van een moordzaak. De juryleden zijn op deze snik hete dag uit verschillende motieven geneigd snel tot een beslissing te komen, maar één vindt het aangevoerde be wijsmateriaal niet voldoende om het schuldig uit te spreken. In een fascinerend woorden spel, weet hij een voor een de anderen te overtuigen. Wat verfilmd toneel had kunnen worden werd door regisseur Sidney Lumet zijn debuut en de haarscherpe karak tertekening met acteurs als be halve Fonda zelf Lee J Cobb, Jack Warner, Martin Balsam. E.G. Marshall, Ed Begley, Jackl Klugman en Robert Webber tot een meeslepende thriller. In latere jaren bleven Fonda's rollen meestal beperkt tot in tegere politici, oude doorge winterde cowboy's of politie commissarissen. Tot zijn laat ste filmrol in „On Golden Pond" als .een oude, wat cyni sche man met een gouden hart. In het dagelijks leven schijnt Henry Fonda ook geen ge makkelijke man te zijn ge weest, met name voor zichzelf. Hij was een perfectionist en dochter Jane bekent eerlijk, dat zij doodsbang was om sa men met haar vader in „On Golden Pond" op te treden. Henry Fonda is vijf maal ge trouwd geweest en zelf ver klaart hij „daar schaam ik me voor". Leed is hem niet be spaard gebleven. Twee van zijn echtgenotes pleegden zelf moord. Zijn zoon Peter ver vreemde van hem door Hen ry's lange verblijf op Broad way o.m. drie jaar als „Mister Roberts", de begrijpende mari neluitenant tijdens de Tweede Wereldoorlog. De verfilming was onlangs nog op België I te zien, maar de film is slechts een zwakke afspiegeling van het Broadway-succes. Fonda lag tijdens de opnamen voort durend overhoop met regis seur John Ford over de inter pretatie van de rol, die hij drie jaar op de planken had ge bracht. Uiteindelijk werd Ford, die op dat moment zwaar aan de drank was, ver vangen door routinier Melvyn LeRoy. Misschien ook eens een film om op Nederland te rug te brengen. MILO HILVERSUM Kun je iemand duidelijk maken dat er finan ciële problemen zijn als je tegelijkertijd een maaltijd nuttigt in de riante tuin van je patiobungalow? Het lijkt bijna van niet en daarom ook blijft er iets tegenstrijdigs zitten in de KRO-pro- grammareeks over één-oudergezinnen. Hierin doet zich dit soort situaties voor. Deze serie, gemaakt door Ad Zonneveld, handelt over de maat schappelijke en menselijke consequenties van scheiding, het ver lies van een partner door overlijden of de vrijwillige keuze al leen kinderen op te voeden. Dat levert telkens schrijnende ver halen op, die veeleer een beschrijving bieden van de narigheid dan dat er mogelijke oplossingen worden aangereikt. Deze reeks is te zien op de maandagavonden tussen half acht en acht uur met o.m. beelden van mensen in mooie huizen ën van (kinder)kamers waarin alle moderne techniek is ondergebracht. Op de achtergrond zegt iemand dan, „dat nu wel het moment nadert waarop de boel maar verkocht moet worden". Het is moeilijk om niet schouderophalend aan zo'n opmerking voorbij te gaan, als de beelden een vorm van welvaart laten zien die voor slechts een klein percentage mensen werkelijkheid is ge worden. En daarin schuilt dan precies het probleem waarmee Ad Zonneveld, de maker van de zevendelige serie, te kampen heeft gehad. Hij heeft geprobeerd de problematiek te laten zien van gezinnen waar de vader of moeder ontbreekt, door wat voor oorzaak dan ook. De betrokkenen moesten er niet alleen goed kunnen praten voor de camera, maar ook al meer dan twee jaar in die situatie leven. Dat heeft in de praktijk geleid tot "por tretten" van gezinnen waar doorgaans de emotionele problemen zijn verwerkt en ook financiëel wel oplossingen zijn gevonden. Daardoor bestaat het gevaar, dat de kijker weinig of geen begrip kan opbrengen voor de mensen in die omstandigheden. Niet rooskleurig De situatie voor veel van de één-oudergezinnen is echter hele maal niet rooskleurig, omdat ze tot een uitzondering behoren. Een uitzondering overigens waarbij het inmiddels al gaat om zo'n 250.000 gezinnen en 500.000 kinderen. Ze worden gecon fronteerd met (verminderde) bijstandsuitkeringen, met aange kondigde bezuinigingen in de kinderopvang en een inkrimping van de activiteiten van de FIOM, de organisatie die informatie en hulp biedt aan alleenstaande ouders. Bovendien zijn ze niet populair, omdat ze, zoals Zonneveld zegt. het ideaalbeeld van huisje-boompje-beestje verstoren en bovendien een beroep doen op bijstand, ook wanneer ze de problemen over zichzelf hebben afgeroepen.. In de serie hoort men over verschillende problemen, zoals de moeder die met haar dochter in een flat woont en zegt, dat ze een uitstekende verstandhouding had met haar schoonmoeder, die nu echter niets meer met haar te maken wil hebben. En de man in zijn bungalow rept over de lasten van een tweede hypo theek die hij na de scheiding moest afsluiten en over de ambte naar die letterlijk alle spullen in huis kwam verdelen. Hier en daar zeggen mensen ook nog enig schuldgevoel te hebben, om dat ze de kinderen in een situatie hebben gebracht waarom ze niet hebben gevraagd. Littekens Maar het is zeer de vraag of voor iedereen duidelijk zal worden welke littekens er schuil gaan achter de schone schijn van (be trekkelijke) luxe of in banen geleide emoties. Bij de weduwe en weduwnaar (respectievelijk de vijfde en zesde aflevering) zal dat minder gelden, omdat de gevoelens daar gemakkelijker herken baar en voelba£r zijn. Maar uitgerekend bijstandsmoeders heb ben al gereageerd op de eerste aflevering, waarin een jonge bij standsmoeder er ogenschijnlijk toch zo leuk bijzat. Ze konden het niet geloven, dat die vrouw in die situatie nog op die manier kon leven. Daarvoor waren genoeg redenen, vertelt Zonneveld, die in zijn serie evenwel niet te veel aandacht op de materiele zaken heeft willen richten. Hem ging het om de verhalen in zul ke gezinnen en hij heeft daarbij voor lief genomen, dat het vaak eenzijdige verhalen zijn geworden. Zegt Zonneveld: „Als je een andere aanpak kiest, blijkt dat je zo'n serie eenvoudig niet kunt maken. We hebben er niet voor niets maanden over zitten dubben hoe we het zouden doen". Dat heeft geleid tot royale aandacht voor een nog steeds groter wor dende groep, die het in zijn algemeenheid allesbehalve gemak kelijk heeft. Het is te hopen, dat tv-kijkers dat ook puren uit de beelden en woorden, die lang niet altijd met elkaar in overeen stemming zijn. DICK HOFLAND iDERLAND 1 00 Kerkepad '83. Deze zo- organiseert de NCRV voor zevende achtereenvolgen jaar „Kerkepad". negen hten op het platteland en de steden langs kerken, osters, kapellen en andere numentale gebouwen in Ne land. De aandacht zal nu gericht zijn op de men- die betrokken waren bij schiedenis van de gebou- Op de eerste route, Tiet- leradeel, neemt ds. Won- Bley de kijkers mee langs plaatsjes Eestrum, Bergum, ';erk, Oenkerk, Oudkerk en Hill Street Blues. De IV start met een nieuwe Itieserie, „Hill Street Blues". Amerika al drie jaar met lot succes loopt. De serie is i ook met haar veertien I nmy Awards" de meest be- I. onde politieserie. In Enge- t kreeg „Hill Street Blues" i prijs voor de beste buiten- j1 Ilse productie, zodat de ver dingen hier hoog gespan- I. zijn. In een verarmde wijk een grote Amerikaanse staat het politiebureau Hill let, waar hoofdinspecteur nk Furillo (Daniel J. Travan- moeite heeft de openbare te handhaven. Bovendien hij het zwaar te verduren zijn superieuren en onder- chikten. Ook zijn ex-vrouw de advocate Joyce Daven- 1 (Veronia Hamel) maken leven er niet gemakkelijk In de eerste aflevering )t het bureau Hill Street te ken met een winkelier, die een veertienjarige wordt ijzeld. tel. 02' teemst De hoofdrol spelers uit de nieuwe, met veel onder scheidingen geprezen se rie „Hill Street Blues" met Michael Con rad (I) als bri gadier Phil Esterhaus, Daniel J. Tra- vanti als hoofdinspec teur Frank Fu rillo en Vero nica Hamel (r) als Joyce Da venport. Ned. I om 2225 uur. verzorgt de voorstelling „Niks te doen", welk stuk geschre ven werd door Patty Stenger, die ook een van de hoofdrollen speelt. Zoals we al eerder schreven hangen in een oude wijk de kinderen na schooltijd maar wat op straat rond. In de buurt staat een onbewoonbaar verklaarde woning. Als een van de kinderen ruzie heeft met zijn ouders, verstopt hij zich in' het lege huis. 20.35 Edith. Zoals we al schre ven vertelt de 27-jarige Edith in de gedramatiseerde docu mentaire van Ineke Hilhorst over haar zware weg naar her stel, na anderhalf jaar behan deld te zijn in psychiatrische inrichtingen. In haar puberteit bracht ze anderhalf jaar irr een inrichting door en behoorde tot de zwaarste patiënten. 21.30 Markant. Vijf jaar gele den werd door de Engelse Charlotte Kerr een documen taire gemaakt van de in 1906 fn Wenen geboren regisseur Billy Wilder, die toendertijd zijn film „Fedora" aan het opne men was. Vanavond wordt deze documentaire in „Mar kant" uitgezonden. Zijn be kendste films zijn o.a. „Some like it hot". „The apartment", „Sunset Boulevard", „Irma la Douce" en „Stalag 17". iDERLAND 2 Filmregisseur Billy Wilder staat centraal in „Markant" op Ned. II om 21.30 uur. Televisie vandaag NEDERLAND 1 TROS 16.00 In vogelvlucht. Vanmid dag: Schoonhoven. 16.15 Sons and daughters. Australische familiese- 17.00 Weekend weersver wachting. Door Jan Pel- leboer. NCRV 18.55 Yakari. Tekenfilmserie. 19.05 Cliff. Documentaire se rie over Cliff Richard. 20.00 Journaal. 20.28 Mary Benjamin. Ameri kaanse serie rond een hoofdverpleegster. 21.20 Hier en nu. Actualitei ten. 22.00 Kerkepad '83. Van avond: route Eestrum- -Wijns. 22.25 Hill Street Blues. Nieu we Amerikaanse politie serie. 23.20 Journaal. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. AVRO 19.12 Niks te doen. Voorstel ling door Kindertheater Maccus uit Delft. 20.00 Babbelonië. Spelpro- gramma met Pim Ja cobs. 20.35 Edith. Gedramatiseerde documentaire van Ineke Hilhorst over een psy chiatrisch patiente.NOS 21.30 Markant. Serie portret ten van kunstenaars. Vanavond: filmregisseur Billy Wilder. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. Parlementaire rubriek. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Wa lovan al- laan alt we reizen. Reportage over zigeuners. 17.00 Kaapar Schmeck (4). Jeugdserie 17.40 Da drie rovers. 20.18 Pro en contra. Discussie-pro gramma. 21.00 Ruitenwisser. Caba ret-programma van Dieter Hilde- grena. Tv-spel van Theodor Schubel. 00.30 Journaal. DUITSLAND 2 filmserie. 17.00 Journaal. Aansl.: Nieuws uit de deelstaten. 17.15 Tele- -magazine. 17.50 De burgemeester. Redactie-bezoek. Bij 23.55 Journaal. DUITSLAND 3 Het programma met de r walking dead). Amerikaanse film v i agent. 22.15 Verhalen op drie: Hitiers oorlog - hoop van de derde wereld. Documentaire. 23.00 Hitiers oorlog hoop van de derde wereld. Discussie. 23.30 Journaal. BELGIE BRT 1 ge, atap voor stap (18). 19.10 Libra- do voor het nieuws. Uitzending door derden. 19.40 Overzicht program- Weerbericht. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cultuuractualiteiten. 20.15 The beat of midnight epecial show. Gastheer: Larry Hagman. 21.00 Pa norama. Actualiteiten. 21.50 Dallas. Serie. 22.40 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). BELGIE BRT 2 19.00 Foo Foo. Korte tekenfilm. 19.05 Funnies. Korte tekenfilm. 19.10 Tele communicatie (3). De geschi Herhaling consumentenrubriek 20.55 De vuurtoren. Oostenrijks tv-spel van Vojtech Jasny. BELGIE FRANS 1 pop. Kinderprogramma. 18.50 En Benjamin. Franst chel Deville en Nina Lompane; (1967). 22.05 Le carrousel aux ima ges. Filmmagazine. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 ENGELAND BBC 1 16.51 Unbilled ethnic health com mercials. 16.55 Play school. 17.20 Hong Kong Phooey. 17.40 Heidi. Jeugdserie. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter. 18.35 Jeugdprogramma. 1840 ENGELAND BBC 2 19.25 King Kong. 20.05 Docu mentaire. 21.00 Behind the scenes. Sir Colin Davis. 21.30 Food and drink. Recepten. 22.00 Dean Martin. 00.36 Science. 01.00 Social acien- ENGELAND ITV 17.00 Gammon and spinach. 17.15 Speedy Daffy. 17.20 First post. 17.30 Rowans report. 17.45 Home. Arena. 19.45 Crossroads. 20.10 Gambit. 20.40 Murder at the world series. Am. speelfilm (1977). 21.00 king a living. 01.00 That's Holly wood. 01.30 Epiloog. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV: 16.00 De koning en de ijsdraak. 17.00 De uitvinder. Poolse tekenfilm- NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 jeugdfilm. 11.50 Frederic Chopin. Vladimir Ashkenazy speelt Prelude op. 28. 12.30 Ahab herinnert zich. Documentaire over de walvisvangst. 13.15 Liedjes en mensen eztra. Do novan. 13.45 Blik in het land. Serie ove dagelijkse avontuurtjes. 14.15 Het laatste applaus. Het levensver haal van ex-beroepsrenner Klaus-Pe- ter Thaler. 15.00 Hart van de wereld. Duitse biografische film van Harald Braun (1951). 16.55 Avontuur de Bondsrepubliek. Slot. 17.45 Alfred op reis. Duitse komische serie. DUITSLAND 2 10.00 ZDF-Uw programma. 10.15 Easter parade. Amerikaaanse musi cal van Charles Walters (1948). 12.00 Grensstation: Muur. Reportage van Werner Brussau. 12.30 Journaal. 12.35 „Auch ich war ein Jungling mit lockigem Haar". Komische opera van Albert Lortzing. 13.35 Internatio nale korte film: De Murias en Maari- as. Reisbelevenisssen in het Indische hoogland. 14.35 Vlieg, vogel vlieg. DUITSLAND 3 WDR: 14.15 Macbeth. Tragedie van William Shakespeare onder regie van Jack Gold. 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Telecollege I. Sociologie. BELGIE BRT 1 12.30 Televox magazine. 18.00 Ap- BELGIE FRANS 1 17.10 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Cine-vacancea. Vakantieprogramma voor de jeugd. BELGIE FRANS 2 12.00 Teletekst. Nationaal magazine. ENGELAND BBC 1 health commercials. Hindoe. 16.55 Play school. 17.20 The new Schmoo. 17.40 Jeugdprogramma. 18.00 ENGELAND BBC 2 07.05 Sctioolt»l*vl,i«. 1115 Play ENGELAND ITV 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Topper's tales. 13.10 Rainbow. Rainbow. 17.20 Tekenfilm. Animals in action. 17.50 Freetime. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 (NCRV) Goudenregen Ensem ble - 16.30 Kleuterprogramma - 16.40 Van stad en land - 17.02 Rozegeur en prikkeldraad - 18.06 Actualiteiten - 19.02 Muziek in vrije tijd - 20.03 Vier- - 21.02 Op de vrije zomertoer - luik - 1.02 Niemandsland - 6.02 Ont- - 18.20 Politieke partijen - 18.30 IKON-programma - 19.00 (KRO) Be- l Ge hoord en gelezen - 23.00 Het kastje van oma - 23.45 Ter overweging. HILVERSUM 3 - 18.04 (NOS) De avondSpits - 19.02 (TROS) De Engelse popmuziek i Puttens lp-show. HILVERSUM 4 - 16.00 (EO) Woord en lied - 16.40 Theologie naar de H.Schrift - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Holland Festival 1983. Radio morgen HILVERSUM 1 w - 6.02 (KRO) Ontbijtshow - 8.06 Actu aliteiten - 8.16 Muziek om op te schieten - 8.53 Pastoor A.C. Raad- schelders - 9.03 Adres onbekend - 10.03 Muziek op bestelling - 11.03 Ratel - 11.53 Pastoor A.C. Raad- schelders - 12.03 Vakantiewerk met Hans van Willigenburg - 13.06 Actua liteiten - 13.16 Souvenirs: programma van Knopjjer en Kool - 14.03 Zomer 15.03 (VARA) Radioweekblad VARA - 15.10 De media deze week - 15.32 De rode draad - 16.32 De stem van het volk - 17.00 Confrontatie. HILVERSUM 3 - 7.02 (EO) Ronduit op drie - 8.03 Popstation - 12.03 (VOO) de Zwart - 13.03 Bart van Leeuwen met de Tipparde - 15.03 Veronica top Ochtendstemming (vervolg) Veronica's Meesterwerken - 10.30 Muziek voor miljoenen - 12.00 Strauss en Co - 13 05 Holland Festi val journaal 13.07 Veronica klassiek - 14.30 (VPRO) Kunst op radio. Radio als kunst - 17.00 Overname Hllver- 0.00, 22,30 en 23.55 Olivia Newtoo-John treedt op in de „Beat of the Midnight special show" op België BRT 1 om 2a 15 uur. DUITSLAND 1 23.00 De grens. Tv-spel van Theodor met een grenscorrectie, die in 1972 tussen de beide Duitslanden werd overeengekomen. Ook een Oostduits team werkt aan het project rnee. Hoewel het terrein van mijnen gezui verd is. werkt de situatie zeer explo sief, omdat het een moeilijke opgave is met de collega's uit het oosten sa- DUITSLAND 3 e Churchill. Als leiders v jaar geleden door het toedoen BELGIE BRT 2 strafvermindering st willen doen. Chamra (Hans Christian Blech) wil dat wel. Aanvankelijk schijnt het hem zelfs een paradijs. Om de veertien dagen brengt een boot levensmiddelen en

Leidse Courant | 1983 | | pagina 19