BATAVUS LEIDSE COURANT TENNIS CIRCUIT Frank Hoste te rap voor Nederlanders Eerste B-succes Michael van der Berg Jos Koemans aan de leiding Bum-Kun Tscha naar HS Middelburg en Van Duimen sluiten vredi SPORT CeidoeSomcmt DONDERDAG 16 JUNI 1983 PAGIS SCHINZNACH BAD De Belgische wielerkampioen op de weg Frank Hoste, is woens dag winnaar geworden van de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland. Hoste won de sprint van een grote groep renners na een lusteloze eerste rit. waarin het peloton een achterstand op het tijdschema opliep van drie kwartier. De Zwitser Daniel Gisiger bleef leider in het algemeen klasse ment. De renners van Peter Post. met name Henk Lubber- ding en Johan Lammerts, heb ben alles geprobeerd om een zege te bewerkstelligen. De pogingen waren echter tever geefs. Jan Raas zat in de mas sasprint ingesloten en kon zich niet mengen in het gevecht om de eerste plaats. De 21-jarige Vander Aerden heeft gisteren de proloog ge wonnen van de Midi Libre. Hij reed de 4 km in de straten van Decazeville in 4 minuten 46,8 seconden, een gemiddelde van ruim 50.2 km per uur. Zijn ploeggenoot Adri van der Poel was als vierde de beste Neder lander. hij gebruikte zeven se- Van Vliet gevallen SCHINZNACH BAD Voor Leo van Vliet is de Ronde van Zwitserland slecht begonnen. In de eerste etappe van Seuzach naar Schinznach Bad kwam de winnaar van Gen- t-Wevelgem en de Vierdaagse van Duinkerken na vijf ki lometer ten val. Van Vliet kon een stoeprand niet ontwij ken en smakte tegen het asfalt. Daarbij kwam hij op zijn linkerhand terecht. De Westlander liep grote achterstand op doordat hij met de gekwetste hand niet kon sturen. Een onderzoek wees uit, dat Leo van Vliet niets heeft gebro ken. Hij zou vandaag vertrekken in de tweede rit. conden meer dan VanderAer- den. Wekema Bert Wekema heeft de eerste etappe van de ..open" Ronde van Zweden gewonnen. De Groningse amateur versloeg in de eindsprint de Brit Chris Wreghitt. Het tweetal had bij na een halve minuut voor sprong. In de ochtenduren was de proloog over 3300 meter in Göteborg, die niet meetelde voor het algemeen klassement, gewonnen door de Noorse amateur Morten Saether. De Zweedse professional in Ita liaanse dienst Tommi Prim eindigde als tweede. De Nederlandse wielerama- teur Hans Daams is in het al gemeen klassement van de ronde van Baden opgerukt naar de derde plaats. Hij dank te dat aan de tweede plaats in het eerste gedeelte van de vijf de etappe, waarin hij in gezel schap van de Tsjechoslowaak Vavra met voorsprong aan kwam. en aan zijn verrichting woensdagavond in de indivi duele tijdrit over veertien ki lometer. Daams eindigde als beste Nederlander op de acht ste plaats met een achterstand van 47 seconden op de win naar Richard Trinkler. In de algemene rangschikking ver dedigde diens landgenoot Ste fan Maurer zijn leidende posi tie met succes. LEIDEN De 15 jarige Mi chael van der Berg heeft zijn eerste echte B-succes behaald De Unicum speler klopte in drie sets Joost van Leeuwen. Van Leeuwen startte aanval lend. volleerde en smashte sterk en won daardoor ook de eerste set. De Roomburger hield dit spelletje niet vol. bleef wat vaker achterin en Michael van der Berg kon ver volgens vaker de zwakke fore handkant aan de overzijde van het net opzoeken. De Unicum- mer benutte in de derde sei het vierde matchpoint en won met 4-6. 6-4. 6-4. Ook Ronald Blommendaal had drie sets nodig om de volgende ronde te bereiken. Marcel van Paridon liep in de derde set een 5-2 achterstand goed in. maar maakte bij 5-4 de fout te gretig naar het net te gaan: 6- 4. Arnold van der Capellen stuitte in de eerste set op goe de tegenstand van wedstrijd leider Hans van Bijsterveld, maar herstelde zich'in het ver volgdeel zonder echt in de problemen te komen: 3-6, 6-3, 6-3. Bij de dames boekte Leontien Poots haar eerste succes in B. Zij klopte Karin Rueb-Braak- man in drie sets. Bij de dames in C handhaafde Brigit van der Marei zich in het toernooi door Irma van Seeters met tweemaal 6-3 terug te wijzen. Mark Post verraste in de C-ea- tegorie met winst op Robbert van Splunter: 6-4. 3-6, 6-0. Datzelfde deed Taco Veldstra in D. Hij won met 6-2, 6-4 van R. Spanjersberg. Lis.se Henny Fehling had alleen de eerste set problemen met de jeugdige Nieuw-Vennep speel ster Marion Hoogeveen: 7-6, 6- 2. Bij de heren bereikte Waldo Jansen gemakkelijk de tweede ronde door Jan van der Geest niet meer dan één game af te staan: 6-1. 6-0. In C kwalificeerde Voorhouter Jan Baan zich voor de volgen de ronde door Mark Nagel ker ken in drie delen te kloppen. Alleen de openingsacte was voor de jeugdige TEAN-speler 4-6. 6-7. 6-4 Estec Tijdens het toernooi van het Noordwijkse Estec is in D de eerste halve finaliste bekend. Hermine Wenzel klopte Mevr. Hackett in twee sets: 6-2, 6-2. Mathieu van Marwijk over tuigde met een 6-3, 6-4 over winning op de Deen Harbae. In C ging Antonio Accensi een ronde verder door Ben de la Bretonnière van Zee en Duin te kloppen: 7-5. 6-4 Datzelfde gold voor De Waal. die W. de Mooy terugwees: 6-3, 6-4. In de mixed overleefden Inge van Zuuren en Dick Zaadnoord- dijk de eerste ronde via een overwinning op het koppel Van den Akker/Van der Lin den: 6-4, 6-2. WILLEM SPIERDIJK r Zet- 2-6. 7-6. 6-0. HEC Th Kocmans - Ubink 6-4. 3-6. 6-4. F Tams - R Oskamp 6-3. 6-3. R van Marwijk - L. Klomp 6-4. 6-2. L Kallenberg - R Sleenbeek 6-2. 6-3. M de Mooy - K var Uden 6-3. 6-3. J W Nijhuis - R. Boov 6-2. I os - H de <h J Go Post - K. Berg 6-3. 6-0 Overige uitslagen Lisse: HEC K van der Hoorn - J Koppen 7-5. 6 4. G. Geerlings - J van Vreeswijk 6-1. 6-2 an Trigi 6-4. 3-6. 6-4. E H van Balen HHHHHI 1. J Junger J de Groot 6-1.6-1.' Hollander - L. Braakman 6-0. 6-2. 1 Otter - C. Vreeswijk 6-3. 6-1 Sportwereld KIEL De Nederlandse zei ler Boudewijn Binkhorst heeft gisteren de vierde wedstrijd van het open Europees kampi oenschap in de Star-klasse ge- DEDEMSVAART De meis jes estafetteploeg van Dedems- vaart heeft tijdens de Overijs selse zwemkampioenschappen het nationaal juniorenrecord op de 4x100 meter vrije slag verbeterd en gebracht op 4 mi nuten 2,2 seconden. LEIDEN Na het eerste toer nooi heeft Jos Koemans door zijn overwinning bij het Al- phense TEAN vanzelfspre kend de leiding genomen in het tenniscircuit. Op de diver se ranglijsten komen nog voor namelijk spelers voor uit de oostelijke regio van het district Leiden, maar daar zal deze week door de toernooien van De Munnik, Lisse en Estec ze ker verandering in komen. Na één toernooi luidt de stand als volgt: HEB: 1. Jos Koemans (Uni cum) 100 punten. 2. Ivar de Jong (Unicum) 70 3. Bub van der Zee (Roomburg) 40 4. Hans Tönjann (Unicum) 40 5. Bob van Overbeeke (Unicum), Herman van der Capellen (Unicum). Maurice van den Donk (Blerick), Edwin West- rate (TEAN) 20 DEB: 1 Ingelise Driehuis (Unicum) 75 2. Tine Langeveld (TEAN) 52 3. Sandy Wender- holt (Castricum). Margot van Overloop (De Munnik) 30 5. Merula Bergwerf (TEAN), Nathalie Bergwerf (TEAN). Marion Hoogeveen (Nieuw Vennep). Carla Quak (Hoofd dorp) 15. HEC: 1. René Cardinaal (TEAN) 125, 2. Thomas Koe mans (Artesia) 87 3. Rien Booy (TEAN), Mark Nagelkerken (TEAN) 50. 5. Robbert van Splunter (TEAN). Erik Kip (TEAN). Rob Ubbink (TEAN). Carl van Uden (Nieuwkoop) 25. DEC: 1. Brigit van der Marei (De Munnik) 75 2. Margot van den Oudenrijn (Botesa) 52, 3. Ank Burgers (Roomburg). Connie Vreeswijk (Hillegom) 30. 5. Anne Jongkind (TEAN), Alie Snellenberg (Artesia). Annemiek Kalf (TEAN), An- nemiek Oudshoorn (S'70) 15. HED: 1. Carl van Uden (Nieuwkoop) 150 2. Jan Wil lem Vreeswijk (Hillegom) 104 3. Ruud Nieuwstraten (S'70), Erik Naafs (Waddinxveen) 60 5. Rob Koeleman (Ter Aar), Marcel de Jong (Waddinx veen). Peter Hoogervorst (Ter Aar), Mark van der Fliert (TIOD) 30. DED: 1. Irma van den Ouden rijn (Botesa) 100 2. Jacquelien Verbakei (Waddinxveen) 70 3. Annemiek Kalf (TEAN). Yo- landa Los (Waddinxveen) 40 5. Anneke Bosma (Langeraar), Marie-Louise Goedhart (TEAN). Mevr. Westrate (TEAN), Quintien Lugt (De Munnik) 20. HAMBURG De Westduitse kampioen Hamburger SV is tot overeenstemming gekomen met de Zuidkoreaanse voetbal ler Bum-Kun Tscha, wiens club Eintracht Frankfurt tus sen de 880.000 en 1,1 miljoen gulden vraagt. Met het aan trekken van Tscha heeft trai ner Ernst Happel, die momen teel zelf in Tsjechoslowakije op zoek is naar versterking, de voorhoede naast international Jürgen Milewski voor het ko mende seizoen op papier klaar. In de plaats van Horst Hru- besch is de topschutter uit de tweede Bundesliga, Dieter Schatzschneider, overgenomen van bekerfinalist Fortuna Koln Bayer Uerdingen heeft de eer ste van twee degradatie- en promotiecompetitie tegen Schalke '04 gewonnen met 3-1. Zaterdag heeft de return plaats in Gelsenkirchen. De Zweedse topscorer Dan Corneliusson van IFK Göte borg komt het volgend voet balseizoen uit voor VfB Stutt gart. De 21-jarige aanvaller heeft een contract getekend voor drie jaar. Cerezo AS Roma heeft de Braziliaanse international Toninho Cerezo (28) gecontracteerd. Volgens officiële verklaringen in Belo Horizonte heeft de Italiaanse club voor de opvolger van Fal- cao aan Atletico Mineiro het bedrag van 4 miljoen dollar (11 miljoen gulden) betaald. Guthrie Chris Guthrie van Willem II heeft een tweejarig contract getekend bij Roda JC. De En gelse spits was voor Willem II te duur geworden. Hollink Hennie Hollink blijft ook in het nieuwe voetbalseizoen fungeren als trainer van het Franse Tours. Dit, ondanks het feit. dat Tours onlangs de gradeerde naar de tweede di visie. De club is tevreden over de Twent. De boosheid is vrij wel uitsluitend gericht op het management van de club, dat er maar niet in slaagt de beste na het aflopen van hun con tract te behouden. PSV PSV heeft de finale bereikt van het voetbaltoernooi om de Presidentsbeker in Zuid-Ko- rea. PSV ontdeed zich in de- halve finale van het nationale amateurelftal van de Verenig de Staten. De eindstand van 2-1 werd pas bereikt in de ver lenging. nadat de normale speeltijd was geëindigd bij 1-1 door doelpunten van Huub Stevens en Kevin Maher. Jur- rie Koolhof hielp de Eindho- venaren twee minuten voor het einde van de verlenging naar de eindstrijd. Daarin krijgt PSV te maken met het organiserende land Zuid-Ko- rea, dat met 1-0 won van Gha- Geldrop In de strijd om het NK der zondagvoeballers is Gej als tweede achter kan DHC geëindigd. Geldrop]* het resterende duel in de P DHC 4-6; 2. Geldrop Achilles 29 4-2. Engeland won in BrisbarÉw tweede voetbalinterland feÉ Australië met 1-0 (rustl .y Het doelpunt kwam in dfe' minuut van aanvaller Pn Walsh. Er waren ruim lPel toeschouwers Ps Finland heeft zijn eerstePn behaald in de voorronde fn B van de Europese zonh" het kwalificatietoernooi L de Olympische Spelen. 1 speelde met 1-1 gelijk i Noorwegen. Lottocijfers HAMBURG De cijfers van de Westduitse getallenlotto .1 38" zijn: 3 - 6 - 15 - 23 - 25 - 33 - 35. Reservegetal: 38. I Spiel 77: 5 - 4 - 0 - 5 - 6. De Nieuwe Vaart LEAO, Lelden LrndM Elco van Kasteel. Rene de Loott. Cor Ouwehand. Wim Uiterdi|k. Anand Siw- persad. Hans Tisseur. Nanda Bharosa. Mo nique Flanderhijn. Nicole Fruneaux. Corine Galjaard. Ans van der Geer. Karin Glasber gen. Karin yan der Hoeven, Gila Jaghai. Co- rine Lens. Jolanda van Meygaarden, Made leine Ruygrok. Ilse Tetleroo, Bea van Vliet. Marlies Zeeman, Robert Bey, Eddy Keyzer, Gunnar van Putten, Frank Tampung, Moni que van Es, Claudia Hoogkamer. Heieen lm- Zandvliet, Mario Boom. Pedrr Freddie Hoeke. John Islam. Leo van Velzen, Jennifer Bon. Willy Metaal. Nicolien Uljè. tinkaya. Willy van der Blom, Rene^van der Leest. Jaap Slewe. Gaby Vlootman. Arnold Zandstra. 8irsel Oonmez. An.ta Faas. Lies- beth de Haas. Astrid KorsmeJer, Natasha de Nie. Monique Redel. Monique Zandbergen. Henk de Graaf. Peter Schouten. Angelique Erades. Lydia Gressie. Janme Pardon. Mo nique van Polanen, Jacqueline del Prado Mirjam van Rossum. Annemarle Stouten. Pauline van Teylingen. Corrie Visscher, Mo nique van de Wetering, Ellen Zirkzee, Gerry Bonnet. Steven Felter. Johan Kieft, Wilbert Korte. Nlcolette Boot. Annelies Crama. Yvonne van Dorp. Manuela Goldenberg, Ju dith Overdijk. Christa Thorn. Marjo Voskuil, Yvonne de Witte. Joyce Nouwens. Ronald Neuteboom. Mario Selier. Robert Meertens, Sandra Beekhuizen, Cora Bosman. An]a Kodpman, Petra Markus. Erica Tegelaar. Mary van der Vet. Jacqueline Weber, Ronny HoiSsbeek, Marco Moenen. Robin Peter, Pe ter Stuurop. Chris de Wit. Esmeralda Barne- veld. Anneke Duyverman. TJitra Gharbaran. Jacqueline Gorter. Jolanda Koopman. Cari na Rietbergen. Silvia Stuart. Jacqueline Ver hoeven. Sylvia Weeda Leiderdorp: Andrea Houps, Murphey Kadierbaks, Wilma Schlaepfer. Karin de Wolf. Ronald van Stra len. Lucinda Ludlage, Wim Baart, Nita Huis man. Desi Ramakers. Geert Mey, Edwin van Egmond, Sardhandand Kisoen. Meta Boe- lee. Tanja van der Hoeven. Raymond Hen- sing. Franceska George. Vincent Collet. Waeeenear Charlotte Maas. Frank Vogels, Danielle Bonfatti. Alphen: Roosje Pattinaid. Yvette Sinay. Lies Tamaelasapal. Siemla Oemraw. Monique Olfers. Jolanda van Sas. Marjolein Boon, Marcel Haverkamp. Hen rietta Hulsman, Liza Kaitjily. Voorschoten: Ruud van Akker. Patrick Edelaar. Jeroen de Wilde. Wilma Teske. Roland Romeijn. Philip pe van den branoe, Wim Mierenbeek. Bob Bal Koudekerk: Silvia van Doorn. Ingrid Gorsen Noordwijk: Gerard van der Zalm. Bianca Oosten Noordwijkerhout: Rene Ver- steege Katwijk: Erik Jamoel. Linda de Best. Valkenburg: Mike van Winden. Ter Aar: Ilse Sloos. R.A.-vaen: Joop Heemskerk. Olga Riddersma. Wil Rlddersma, Erik v.d. Poel. Nteuw-Vennep: Peter Kentner. Sabrlna Vrlends. Zoeterwoude: Connie Borst. Sonja Deutekom. Erik van de Heyden. Walter Koe ken, Rianne Zandbergen Hazarswoude: Jan van Dam (Dorp). Ingrid Gorsen (Rijn- dijk). Henny Spithott Den Haag: Wahlda 8a- saret. Seseenheim: Erik Cornet LHNO Leiden: Ingrid Lardè. Jolanda Lens. Anna van Rhijn. Monique Stokkel. Syl via Beekman. Joke Brouwer. Monique van Doelen, Paula Gommans. Henny ter Haard. Zouligha Gadje. Yvonne Jong. Carin Kleljn. llona Kuipers. GrazMIla Oliboni. Ria Otgaar. Gerda Ouwerkerk. Ine Ouwersloot. Petra Pauw. Carla Siera. Joyce Truijers. Willy Ver hoeven Leiderdorp: Mensure Baran. Jac queline Starre. Mari|ke den Hollander. Irene Garlb Zoeterwoude: Yvonne Malcorps. Katwijk: Lida Elsinga. Prot. Chr. School voor L.M.8.O. „Jacobavan Beieren", Lisse iNAS'OPtEIDING (Int.tim Alg,m«n, Schakelopletdmg) —Monique Agasi. Miran da van Beek. Christien van der Berg. Carla Beukers. Sandra Bons. Jacqueline Bos. Mo nique Bouckaert, Llsette van Dijk. Marga Frederiks. Corina Gram. Erika Hagen. Mar- Hoogkamer. Coby Huigen. Linda Koelewljn. Janet Lampe. Mieke de Lange, Tnea Lange veld. Anja van Leeuwen. Anne-Marie Lefe- ber. Liesbeth van Lierop. Yvonne van der Linden. Hesier van der Maarl. Anita Meijer. Sylvia Mink. Ellen van C Putter. Martina van Rhi Jen, Astrid van Rooden. ke Schoone. Marianne Schreurs, Edith Schuurman, Gerda van Splunter. Ingrid van Staveren, Carla Stigter. Sandra Struive. Ca- -olien Touw. Mirjam Treffers. Joke Valentijn. Petra van der Veek. Monique van Velzen, Jos* Verdel. Astrid Verhoeven. Marian Ver schoor. Yvonne Walters. Elvira Warmerdam. Hedwlg Warmerdam. Trudy van Werkhoven. Nelleke Wijngaarden, Carla Wildenburg LHNO (Lager Huishoud- en Nijverheidson derwijs) Petra Aangeenbrug. Petra Bak ker. Gerda van der Berg. Wendy Brattinga. Marianne van Duren. Els Flamellng. Anneke Soudkade. Sylvia de Groot. Yvonne Helmus. Sonne van der Hoek. Lente Hor.coop. Mari- Jacqueline de Jonge. Lizette Klem. Barry Klootwijk. Sandra Koolhaas. Petra Kruithof. Marga Krul, Christa Kuipers, Sandra van der s, Jacqueline IMTAS ll-JARIG Anita Bokstag. Roelofa- rendsveen. Jolanda de Boer. Zoeterwoude: Miriam van Breemen. Warmond; Annemiek Brederode. Noordwijk; Marina van Dlest. Zoeterwoude: Evelien van Dijk. Voorhout: Rianne Exel. Voorhout; Jollne Fengler. War mond; Karin van der Geest, Oud-Ade: Slmo- ne van der Heden. Leiden. Elly Hoek, Voor hout; Maya Hoogkamer, Voorhout; Monique Hultema, Noordwijkerhout; Ellen Kempers. Leiden. Anita van Klink. Roelofarendsveen; Annemieke Lamboo. Leiden. Henrietta van Leeuwen. Oud-Ade; Wilma van Leeuwen. Zoeterwoude: Els van der Meer. Hoogmade Anneke van der Ploeg. Voorhout; Annelies Pret. Leiderdorp; Jolanda Regeer. Leiden; Marion van Roode. Noordwijkerhout; Helen van Rijn. Woubrugge; Ria Smit. Noordwij kerhout. Sandra Steffin. Leiden; Elly van Steijn. Noordwijk; Annet van Teijlingen. Zoeterwoude; Ania Versteegen. Zoeterwou de; Liana Wassenaar. Warmond; Linda van Werkhoven. Voorhout: Yvonne Wesselman. Roelofarendsveen. KV/JV ll-JARIG Marry Aardema. De Kaag; Marian Anema. Leiden; Nlcolette Au- gustinus. Lisse: Conny Berg, Leiden; Clska Blijleven, Sassenheim; Netty Brussee. Lei- Sassenheim. Alica Le Maitre. Leiderdorp Margaret! Lens. Leiden; Linda Olijerhoek Rljpwete.'ing; Els Oosterveer. Lisse; Henriet- te van Folanen. Leiderdorp, Yvonne van Roode, Noordwijkerhout; Annie Slingerland, ordwijke'hout; Marijke Stuifzand, Oegst- Irene Vervoorn. Zoeterwoude; llonka Vi KOSTUUMNAAIEN Suzan Alberf schoten: Marjon van de Berg. We, Mieke Beuk. Leimuiden; Madeion 0 ma, Voorschoten; Fabiane Chaudra, derdorp; Josephine van Duinen. OegI' Carla Engel. Roelofarendsveen, LtesP Leiderdorp. Maud Foesenek, Leidenf de Graaf. Voorschoten; Sandy Heeif Bodegraven, Borah Heemskerk. Zoek de; Ellen Hoogduin. Leiden: Annetr straten. Lisse: Debby Jansen. Leideft neke van Klink. Roelofarendsveen; Ji Klinkenberg. Noordwijk; Marja vfi Krogt. Leiden; Anne Meyers. No«. Marianne de Moree, Bodegraven?' Oudshoorn. Leiden; Rita Pennlngs.ja Roelofarendsveen; Frida Vos. heim. Geralda Zwetsloot. Noordwijk. COUTURE Margot Beekman. VoF' ten; Ineke van den Berg. Noordwi|l Fennema. Alphen a.d. Ri|n. Astrid d Voorschoten: Joyce de Haas. Leide Lamboo. Voorschoten; Sofie Latunf, Alphen a.d. Rijn; Gerda van Leeuu phen a.d. Rijn; Arry Niesing. E Noordwijkerhout: Clsca L den. Maria Vogelenzang. Oegstgee de Wit. Woubrugge; Patricia Zondt wijkerhout; Alice Gordijn. Oegstgeest Griffioen. Voorschoten; Marion L n: Anke Ubink. Leiden. 'les Mastenbroek. Barry Meeldijk. Bianca Nederpelt. Marion Nieuwenhuis. Ingrid Olie- mans. Karin den Ouden. Adrie Prulssen. Inge Rachenberger. Petra Reynders. Trudy 3e Ridder. Sandra Roodenburg, Anita Schalk. Els van Schie. Judith Schoorl. Mar- grel Sluymer Petra Timmers, Petra Ver schoor. Chrisiha de Vries, Joyce van der EHBO-diploma Miranda van Beek. Mar ga Frederiks. Marlies Heemskerk. Thea Lan geveld. Anja van Leeuwen. Anne-Marie Le- feber. Anita Meijer. Martina van Rhijn. Mari anne Schreurs. Gerda van Splunter. Mirjam Treffers. Marian Verschoor. Carla Wilden- R.K.M.B.O. „De Noorderwiek", Leiden INTAS l-JARIG Witleke Balk. Wassenaar; Barbara Hoogenboom. Roelofarendsveen; Angela van Klink. Leiden; Lisette Klumf>ers. Koudekerk a d Rijn; Sylvia Koek. Abbenes. Monique Konings. Voorhout; moes. Leiderdorp; Ma"" Wetering; Lisette Tromp Hazerswoude; Yvonne V AMSTERDAM De twee topmotorcoureurs van Nedeigej Jack Middelburg en Boet van Duimen, rijden de 53e TT var 0. sen onder dezelfde vlag. Het in de laatste weken hoog opgei yc geschil tussen de twee 500cc-~rijders werd dinsdagavond layan gelegd. In een bijna zes uur durende gesprek in Arnhem w&n de misverstanden uit de weg geruimd. gej Op initiatief van de KNMV werd de verhelderende bijeen^del gehouden en naast de rijders bijgewoond door sportbestuui to Vaessen en Bilderman. TT-voorzitter Timmer en zaakwaj. mers Jansen en Huberts. Zowel Van Duimen als MiddeJs toonde zich gisteren bij de presentatie van een speciaal voj Fe TT opgezet Nederlands racingteam (met Spaan. Sch<Tru Streuer/Schnieders, Middelburg en Van Duimen), content^ s het uit de weg ruimen van de tegenstelling Middelburg: „Zo kon het niet langer. De Nederlandse rrald sportwereld begon zich in twee kampen te verdelen. Daar tm voor de TT een eind aan komen". Van Duimen produceerdi da nog bredere lach. „Ik ben bijzonder tevreden", zei de Ammi al der. die zondag niet start in de kampioenswegraces in Hein tc Goede kansen voor TEAN LEIDEN Met de finaleron des van het volleybal en het midgetgolf en het onderdeel schieten nog voor de boeg lijkt TEAN de beste papieren voor de eindzege van de Alphense sportontmoeting te hebben. De tennissers bereikte de finale poule van het volleybal al ging daar de eerste wedstrijd verlo ren. Ook de andere kanshebber op de slotoverwinning, 'Al phense Boys, bereikte de laat ste zes bij het Boys wonnen hun eerste le wedstrijd. u" De voetballers staan bij midgetgolf op een voorlf""" derde plaats. DOS gaat aan de leiding gevolgd UDI De puzzelrit werd^ overwinning voor Aarla^ veen. ATTC eindigde als t de voor DOS. Flair en tis. In de tussenstand is basketbalvereniging voorbijgegaan. •ha, Dezomer-en -winter-fiets 1lijf "V I (nsr VERKRIJGBAAR BIJ DE VOLGENDE BATAVUS SPECIALISTEN: HAZERSWOÜDE: v. Leeuwen, Dorpsstraat 72; KATWIJK; M. Guyt en Zn., Drie Plassenweg 1; KOUDEKERK A/D RIJN: Tweewielers Centrum L v.d. Post. Dorpstraat 45; LEIDEN: G. v. Dam en Zoon, Noordeinde 11 Dusoswa b.v., Turfmarkt 1,2,3 - v. Marwijk, Zijlsingel 65 - Fa. van Polanen, Haarlemmerstraat 201Vijfmeiplein 128, Morsweg 174 - Zandbergen Tweewielers. Herenstraat 82-86; LEIDERDORP: J. A. Neuteboom, Laan v. Ouderzorg 12 - Steef v. Rossum, Hoofdstraat 106; LEIMUIDEN: Woliet, Dr. Stapensiostraat 30; MERENWIJK-LEIDEN: De Molen b.vTwee- wieler Centrum, Winkelcentrum "De Koper Molen"; LISSE: Tweewielers Fa. v.d. Zon, Heereweg 448; NOORD WIJKERHOUT: Fa. Gijs van Dam Zn., Havenstraat 22; OEGSTGEEST: Fa. van Hulst, v. Kempenaerstraat 19; ROELOFARENDSVEEN: Fa. Nic. Schouten, Langeweg 22. Dat is de Bato van Batavus. Een fijne, lichtlopende sportfiets vari werkelijke topklasse, uiterst kompleet en in zeer vele uitvoeringen leverbaar. Ideaal voor het shoppen, of voor ontspannende fietstochten. Kwaliteit en betrouwbaarheid staan in de produktie voorop. Vandaar dat de Bato bijvoorbeeld is uitgerust met diverse roestvrije onderdelen en zo alle elementen in zomer èn winter trotseert FRAME: Damesmodel met naar keuze lage instap frame of met parallelbuis frame en herenmodel. Zowel dames- als heren model in diverse frame- en wielmaten. VERSNELUNG/REMSYSTEEM: Leverbaar met alleen een terugtraprem, een terugtraprem met daarin een 3- versnellingsnaaf of met trommelremmen in kombinatie met een 3-versnellingsnaaf (zowel met stang- als kabelbediening). INGEBOUWDE EXTRA'S: Roestvrijstalen velgen en spaken, tweetintbanden, veiligheidsslot kogellagertrapas, aluminium spieloos crankstel, kunststof kettingkast kabels met ingebouwde smeemippels. KLEUREN: Metallic bruin, bronsgroen, anthragroen en een kleurenkombinatie zilvergroen/anthragroen. LET OP: Alleen als er op de fiets Batavus óf Fongers staat is het 'n echte van Batavus Intercycle uit Heerenveen. al j he Met terugtraprem VKDESTEINïüï]

Leidse Courant | 1983 | | pagina 16