gehoordgezien 4azz en watersport ingrediënten van iet Loosdrecht festival op surfplank jj^DERLAN^ E V lederlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's GIN CDIO/TELEVISÏË QeidwQowuvnt DINSDAG 7 JUNI 1983 PAGINA 15 Oir RA's Karavaan'" or thuistoeristen VERSUM Onder de titel „VARA's Ka- lan" komt de VARA-radio deze zomer met i zaterdag-uitzendingen op Hilversum 1, jiaal bedoeld voor mensen die dit jaar in erland hun vakantie doorbrengen. De >p eerftA wil in dit programma vooral aandacht zevenden aan culturele activiteiten. e verpresentatie van het programma is in handen verleHanneke Groenteman en Willem van Beu- ijf miim. De uitzendingen beginnen om 16.02 uur van djuren tot 18.30 uur. tical cproningen is de beurt aan Middelburg (11 >e inT Nijmegen (18 juni), de Efteling (30 juli), e afk^tr'c^1 (6 augustus), de nieuwe gevangenis ilteksÏHeerhugowaard (13 augustus) en 'ergens op Jetty 1 water' (20 augustus). De locatie voor de ew Lpte uitzending op 27 augustus staat nog niet ïlichtJ Amerikanisme overstroomt China, Japan en Arabische landen NEW YORK/HONG KONG De Chinese tv-kijker krijgt vanaf oktober Amerikaanse tv- -programma's en reclame op het scherm. De Chinese tv heeft een overeenkomst gesloten met de omroepmaatschappij CBS voor het afne men van tv-programma's gemengd met recla mefilmpjes. Dit gebeurt trouwens al langer in Japan en op korte termijn ook in de Arabische landen. Deze landen gaan gebruik maken van satelliet-tv om de schermen gevuld te krijgen. Uit eigen mid delen en mogelijkheden zien zij geen tot onvol doende kans om kijkwaar te bieden. Het kan niet anders of de Amerikaanse cultuur en leef gewoonten worden over de halve wereld ge meen goed, vooral zoals die in de tv-series overkomen. En dat is niet altijd het ware ken merk van de Amerikaan. Zie Dallas. NOS-radio over vooroordelen HILVERSUM Vanaf vandaag zendt de NOS-radio een serie van zes programma's uit over diverse aspecten van het vooroor deel. Vanmiddag werd daar al mee begonnen op Hilversum 2 om 14.33 uur. Deze uitzendingen passen in een grotere reeks waarin elke dinsdagmiddag (gedurende de zomermaanden) ethisch-filosofische begrippen worden behandeld die in de sa menleving regelmatig gebruikt en/of misbruikt worden. Elk mens heeft de neiging uitgaande van beperkte gegevens te veralgemeniseren en een te snel oordeel (een vooroordeel) te vormen. Het kind begint er al mee en de volwassene blijft dit procédé regelmatig toepassen. Het is een middel om op grond van beperkte gegevens de wereld wat overzichtelijker te maken. Welk mechanisme zit hier achter? En waarom stellen we het vooroordeel eerder bij na nadere informatie over dingen dan wanneer het informatie over minderheden betreft? Deze alge mene aspecten van het vooroordeel worden in genoemde uitzen dingen besproken. Omroepbonden breken overleg af HILVERSUM De vakbon- den van omroeppersoneel heb ben het overleg met de werk gevers over de uitvoering van de arbeidstijdverkorting en de vakantiegelduitkering afge broken. De omroepwerkgevers willen niet toegeven aan de eis van de bonden om binnen twee weken een datum vast te stellen voor de uitvoering van het in maart bereikte akkoord over arbeidstijdverkorting bij de omroepen. Als de werkge vers zich niet aan het ultima tum houden, zullen de bonden zich beraden over juridische stappen en acties, zo is meege deeld. tkrinfj en uïbsDRECHT Het id: dekikale tv-programma lerie i Volle Toeren" van n schkentator Chiel Montag- rpS eten donderdag 7 juli in meer speciaal jasje gesto- e wei De show komt vanaf 1 Loosdrechtse plassen. frbij wordt het decor 'H eens niet gevormd ir tribunes met pu- °°k ik, maar door plankzei- in"zi r artiesten die Ull'jüe top tien staan wagen optrl daarbij op de surf- 'annynk, tenminste dat is de nar Ejoeling. Een en ander is gevolg van het Loos- pht Festival, dat van 2 tot en met 6 augustus fdt gehouden en waar- I de TROS ruimschoots idacht zal besteden. en aa r^Ma >Pnamen van dit Neder- .talig muziekprogramma Qf op de Nationale Surfdag »ann |D- Tijdens een boottochtje klde Loosdrechtse Plassen 8 rbij het Festival-program- evin bekend werd gemaakt, j .er elde een vertegenwoordi- 7® w van het Koninklijke Ne- w*indse Watersport Verbond ren dat Nederland zo'n )00 plankzeilers telt. Voor 1 sporters is -een marathon (ganiseerd. Een grootse prestatietocht wordt die llgehouden voor recreatie- De prijs, die aan beide ^ementen is verbonden, is j reis naar Teneriffe voor persoon. Hoewel de KNWV vorig jaar haar Nationale Surfdag recht streeks in beeld liet brengen door Veronica in een uitzen ding van het muziekprogram ma „Nederland Muziekland", ging de organisatie dit jaar met de TROS in zee. Daarvoor moest weliswaar de datum van de dag worden verschoven, maar dat had de KNWV er graag voor over. De TROS heeft namelijk beloofd de surf- sport op een goede manier on der de aandacht van het pu bliek te brengen. Bij Veronica lukte dat vorig jaar niet erg. Een vertegenwoordiger van het verbond: „Er zijn nogal wat problemen geweest, waar bij Veronica onder meer een aantal afspraken met is nage komen. We zien de Nationale Surfdag als een promotiedag van het plankzeilen. In „Ne derland Muziekland" zouden een aantal bestuursleden en surfers worden geïnterviewd over de sport en zouden de plankzeilers ruimschoots in beeld worden gebracht. Film technisch was het een afgang. Je zag regelmatig alleen een stel benen of heel in de verte een paar surfers, daarbij komt dat de bestuursleden niet zijn geïnterviewd. Als je de aan dacht voor de surfsport in dat programma in procenten zou moeten aangeven, dat was er 98 procent muziek en 2 pro cent surfen te zien. Met de TROS zijn betere afspraken gemaakt". Omroepjazz Het Loosdrecht Festival wordt Pim Jacobs neemt een groot deel van de presentatie van het Loosdrecht Festival voor zijn rekening. 2 juli officieel geopend door de burgemeester van het plaatsje mevrouw M.K. van Lange- veld-Berkel. Dat gebeurt 's a- vonds om acht uur in de Swingboei. Daar wordt ook opgetreden door De Gooise Compagnie een jazz orkest dat uit diverse medewerkers van de verschillende omroepen be staat onder leiding van arran geur en AVRO-producer Jerry van Rooyen. Pim Jacobs reikt 's avonds ook de grote surfma- rathonprijs uit. Het Loosdrecht Festival 1983, dat voor de derde maal in suc cessie wordt gehouden, staat in het teken van het thema „Va kantie in eigen land". Dat is een kreet waarin de TROS-ra- dio en televisie zich ook kun nen vinden. Vandaar dat de omroep besloot om van juli „TROS-maand in Loosdrecht" te maken. Het gaf de omroep ook weer de gelegenheid wat meer aan jazzmuziek op televi sie te doen. Zo worden er op 14 juli opnamen gemaakt van het jazz-programma „Sesjun", dat via Hilversum 3 recht streeks wordt uitgezonden en later op de televisie te zien zal zijn. Op het programma dat komt vanuit de Swingboei (een botenloods aan de Oud- Loosdrechtsedijk 212, waar zich tijdens het festijn het bin- nengebeuren afspeelt) staan The Leaders in Dixieland en als speciale gaste uit New Or leans Lilian Boutté. De TROS verzorgt op de radio een aantal rechtstreekse uit zendingen. Op 7 juli zijn dat programma's zoals „50 Pop Of Een Envelop" en Ferry Maat's „Soul Show Party" (met als gast Time Bandits). Op maan dag 25 juli draait Gerard de Vries op verzoek, is er een speciaal kinderprogramma met Bassie en Adriaan en is er een TROS country-barbeque- feest met als gasten: Silver Eagle Expresse, de Amerikaan Don Woods en de Chuckwa- gonband. Niet alleen de TROS maar ook de AVRO speelt in op het Loosdrecht Festival. Zo wordt de talentenjacht „Nieuwe Oogst '83" in Loosdrecht ge houden. De voorronden vin den plaats in de AVRO studio, maar het finale-optreden van het „nieuwe" talent zal op 6 augustus door de AVRO tele visie worden opgenomen in de Swingboei. Het programma wordt 22 augustus op het scherm vertoond. Tijdens het Loosdrecht Festi val is er ook plaats ingeruimd voor het Loosdrecht Jazz Fes tival. Dit jaar van 14 tot en met 17 juli. Prominenten uit de wereld van de jazz zoals Art Blakey and the Jazz Mes sengers. het trio Pim Jacobs met Rita Reys, het Sandy Mos- se Quintet, Oscar Benton Blues Band en Jaap Dekker treden op. Voor de liefhebbers van di xieland is er een dixieland- weekeinde ingepast met als thema „Back To The Fifties". Opgetreden wordt door o.a. Pia Beck, The Millers en The Dutch Swing College Band. Pim Jacobs zal weer net als verleden jaar een groot deel van de optredens presenteren. Deze pianist en presentator voelt zich nauw verwant met het festival. Mede op zijn initi atief werd er drie jaar geleden weer mee gestart. Het vijf we ken durende festijn wordt in het geheel niet gesubsidieerd. Belangrijkste, aldus de organi satoren, is echter: „dat het van het vakantiedorp weer een swingende watersportplaats maakt". FRITS Frits Spits, die in NOS' „Avondspits" al vijf jaar lang tussen zes en zeven op 3 twee miljoen luisteraars informeert over de laatste stand van popzaken, begaf zich dezer dagen in de om roeppolitiek. Althans woor den van die strekking. Hij liet weten, dat je van elke plaat een drie minuten du rend gratis STER-spotje kunt maken, maar dat dat niet de bedoeling is. Het gaat er om het publiek voor te lichten over wat er in die branche te koop is. Niet wat zij moeten kopen. Hij beoe fent pop als consumentenin formatie. Daarom vindt hij, en Jaar zit het omroeppoli tieke puntje aan, dat de „Avondspits" beheerd moet blijven worden door de NOS. Sterker nog, alle an dere omroepen zouden hun popprogramma's weg moe ten doen en die allemaal aan de onpartijdige NOS over moeten laten. Zegt hij, dat je dan gelijk van die kreten af ben om hier een discoshow te bezoeken en daar een drive in-show Abba klinkt bij de NCRV precies hetzelfde als bij de KRO en als je dan toch pop brengt op radio of tv, dan moet je de playlist hante ren, de lijst waarop staat wat spelenswaard is, en niet de paylist, de lijst met plaat jes waaraan het meest te verdienen valt. Anders gaat hetzelfde gebeuren als vroe ger bij de boekbesprekin gen. Alleen die boeken wer den besproken, zo gaat het verhaal, waarin een briefje van honderd gestoken was. Zo werkt Frits dus niet. Maar hij legt er zich voorlo pig wel bij neer, dat er meer omroepen dan alleen de NOS vanuit Hilversum ope reren en dat elk zich ook op het terrein van de pop wil laten gelden. TINEKE Tineke Vos is er een tijdje uit geweest, maar zij komt weer terug. Op radio en tv. Dat zij even van het scherm weg is, wil niet zeggen, dat zij met de handen in het haar of in de schoot zit. Mo menteel sjouwt zij rond door New York, samen met Ilona Visser en producente Saskia Levering. Zij lopen daar op kosten van de VOO, kijkgeld dus, een hoop Broadwayshows af en tv-studio's en volgen ge drieën zoveel mogelijk tv- programma's om nieuwe ideeën op te doen. Zullen we in het komende seizoen vast wel een en ander van gewaar worden als Tineke op de maandagmiddag weer terugkomt met haar gezel- ligheidsvertoon en Ilona Visser in haar praatshows weer met de nodige nieuwe vormbedenksels voor de dag zal komen. Ilona kan dan wel met behulp van bo dybuilders vervelende pra ters de studio uit laten dra gen, als dat zo doorgaat kan de tijd wel eens aanbreken, dat zij kopschuwe mensen met bodybuilders naar bin nen moet laten zeulen. Maar goed, ook Ilona wil er weer fris tegenaan. Bewijs daarvoor moet ook worden hun film „Het leven op het IJsselmeer", die Tineke, Ilona en Saskia bij terug keer uit New York verder afmaken en die we de ko mende winter op het scherm krijgen. Dat IJssel meer is geen dode binnen zee, maar een volop met le ven gevulde waterplas. Dat moet allemaal in die film. En dat willen ze ook in hun programma's uitdragen. Daarvoor kijken ze nu rond in New York. Educatief verlof heet dat. Op kosten van baas Rob op stap om ideetjes op te doen. Ze moe ten dus wel met iets nieuws thuis komen. Haze# is te gasS in de TROS-zomerserie „Te land, ter en in de lucht" waarin het tobbedansen centraal staat. 11 om 20.28 uur. Het geheim van Vreden- Hulpeloos drijven Heieen, en Jantje Brands in zee, it Jantjes boot overvaren literaard worden ze gèred. erdenking tegen vogelken- dr. Brandt wordt steeds aagJer. Heeft hij de touwtjes in W iden? Hij heeft in elk geval boot van de twee kinderen I Be maakt. Omdat hij dacht HÊ die van de twee nachtelijke Okkelaars was. Hij kent ver- het mysterie van kerkhof Idenhof. Wie is Brandt? In- tin weten de kinderen niets het lot van de neergescho- jachtopziener. "'8 Te land, ter zee en in de p h». Met de meest onwaar- r |ijnlijke bouwsels zullen v een aantal knutselaars een zeephelling naar be- glijden, geheid een nat halen en misschien wel de i De zomerspectakelserie de TROS begint het sei- i met een aflevering van tobbedansen, die in Heus- k werd opgenomen. Verder Öe tijd zullen de uitzendin- I van „Fiets 'm d'r in", keg er eens uit" en het ach- Jiitrijden met auto's te zien I Het tobbedansen wordt Brdeerd met het optreden m l de groep First Class en W Jre Hazes. nen. Hij vond zelfs op het strand na een storm een vreemde munt. Met een groep mensen, die hij enthousiast wist te maken, daalde hij af naar de zeebodem bij de Ba- hama-eilanden. Het onderzoek duurde vier jaar en men wist de schat ter waarde van vijf miljoen gulden naar boven te halen. 21.40 Omnibus. In deze weke lijkse kunstkroniek wordt veel aandacht besteed aan het Hol land Festival en het Japanse element dat in het gebeuren centraal staat. Er wordt onder meer een kijkje genomen op een tentoonstelling van heden daagse Japanse kunst in Dor drecht. Verder wordt het werk van de Engelse schilder Alan Davie belicht. 23.00 Beeldspraak. In de der de aflevering van de serie lite raire portretten praat K. Schip pers met de schrijver A. Al berts onder het motto „Het zand voor de kust van Aveiro", de titel van zijn laatste boek. Hij is het meest bekend gewor den met zijn werk „De verga derzaal", waarvan ook een to neelstuk werd vervaardigd. EDERLAND 2 nta Imi •30 Op zoek naar zeeschat- Niet veel mensen krijgen 9 de gelegenheid een schat vinden. De Amerikaan Ro- t Marx is het echter nog on- •9S gelukt. Toevallig las hij in bibliotheek in Florida een boeken over een mse Armada van elf sche- die in het jaar 1656 in de |muda-triangle was verdwe- Schrijver A. Alberts is te gast in „Beeldspraak-literair" op Ned. II om 23.00 uur. Televisie vandaag NEDERLAND 1 TROS 18.55 Flappie's wonderbaar lijke reis (3). Voor de kleuters. 19.02 Dierenmanieren (3). Serie over het omgaan met dieren. 19.25 Het geheim van Vre- denhof. Jeugdserie van Wibo van der Linde. Derde afl.: Een laffe aanslag. 20.00 Journaal. 20.28 Te land, ter zee en in de lucht. Eerste afl.: Tobbedansen. 21.25 Falcon Crest. Ameri kaanse wijnboerenserie. 22.10 TROS Aktua tv. Actuali teiten. 22.45 Harten twee. Ameri kaanse detectiveserie. 23.40 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechtho renden. NEDERLAND 2 18.30 18.45 19.00 EO 19.12 21.40 22.30 22.45 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Jeugdjournaal. Journaal. EO-Kinderkrant. Voor kinderen van alle leeftij den. Op zoek naar zeeschat- ten. Amerikaanse docu mentaire. Tijdsein. Actualiteiten. Gospelfestival III. Der de deel Gosperfestival Tiel. Het evangelie naar Jo hannes. Vanavond: Jo hannes 14: De weg, de waarheid en het leven. Omnibus. Kunstkroniek. Journaal. Den Haag vandaag. Beeldspraak. Serie lite raire portretten. Derde afl.: A. Alberts. Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Kwalitait op do hailing? Reportage over lucht vaartindustrie. 17.00 Hat geheim van mijn vader. Aflevering uit jeugdserie „Denkste". 17.50 Journaal. 18 00 Ac tualiteiten. Streeknieuws. 18.25 Hallo Larry. Serie. 19.00 Rijk en arm (Rich man, poor man). Amerikaanse serie. 20.00 Journaal. 20 15 Voetbal. Vriendschappelijk wedstrijd West Duitsland-Joegoslavië. 22.00 Achter grondinformatie. 22.45 De lijfwacht (Minder). Engelse avonturenserie. 23.30 Journaal. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. Voor de derde leeftijd. Aansluitend: Jour naal. 16.35 Strandpiraten. Jeugdse rie. 17.00 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit de deelstaten. 17.15 Tele- •magazine. Tips en informatie. 17.50 Een woord van muziek. Spel en ple zier met Heinz Eckner. Aansluitend: Journaal. 18.20 Mijn naam ia haasl Tekenfilmserie met Bugs Bunny. 18.57 ZDF-uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Een onbekende re kent af. Duits-Italiaanse thriller <van Peter Collinson (1973). 21.00 Achter grondinformatie. 21.30 Ala student aan een Duitse universiteit. Reporta ge. 22.15 Cairo: Al Akmar-wijk. Egyptische film van Hicham Abu El Nasr (1976) 23.50 Journaal. DUITSLAND 3 WOR: 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Arbeid - voorbeelden ter hu manisering (4). 18.00 TV-cursus wiskunde-algebra (22). 18.30 Se samstraat. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 bier-rapport. Over milieubescherming. 21.00 Num mer een. De ARD-hitparade. 21.45 Spiegel van het land. Filmreportage. 22 15 Drie voor middernacht. Aan sluitend: Journaal. BELGIE BRT 1 18.00 Apple. Tekenfilmserie. 18.05 Sesamstraat. 18.20 Het Speelgoed museum te Mechelen. Documentai re. 18.30 Fabian van Fallada. Vlaam se jeugdserie. Negende aflevering. 18 55 Jukebox. Met: Secret Service. 19.00 Tijdrovar Lieve plantjes. Van daag: Madeira (5). 19.10 Kijk uitl Ver keer e tips. Afl.: Weekendverkeer. 19.15 Harold Lloyd. Films uit de oude doos. 19.40 Mededelingen. Overzicht programma's en lotto. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunstza ken. Kunst- en cultuuractualiteiten. 20.15 De Nieuwe Orde. Debat ter af sluiting van de serie. 22.35 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). BELGIE BRT 2 19.00 Het geheime leven der dieren. Documentaire over dolfijnen. 19.25 Image imagine. Documentaire over de kunstenaar Yves Rhaye. 19.35 Kijk uitl Verkeerstips. Afl.: Weekend verkeer. 19.40 Mededelingen. Over zicht programma's en lotto. 20.10 Kunatzaken. Kunstactualiteten. 20.15 De erfenia. Noorse zedenstudie van Anja Breien (1979). BELGIE FRANS 1 17.15 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.25 Plein jeu. Geva rieerd programma. 19.08 Ce eoir. Ac tualiteiten. 19.26 Lotto-berichten. 19.30 Journaal. 20.00 Let sentiers du monde. Documentaire serie. Afl.: De Maya's van Guatemala. 21.05 A Test d'Eden (East ol Eden). Ameri kaanse serie naar de roman van John Steinbeck. Laatste aflevering. 21.55 L'sventure de l'art moderne. Docu mentaire serie. Eerste deel: Het fau- visme. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 Oriant Expresa. Frans-ltali- aans-Zwitserse serie. Zesde deel. 19.00 La tarra oubliee. Documentaire UER. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 2000 Alpinisme sans guide. Reportage over alpinis me zonder gids. 21.00 Parlons-en (Word is out). Amerikaanse sociolo gische documentaire van Groupe Ma riposa (1977). ENGELAND BBC 1 17.20 Scooby Doo where are you? 17.40 Tak# two. 18.05 John Cravan'a newsround. 18.10 Think of a number. 18.35 Jeugdprogramma. 18.40 Jour naal. 19.00 Nationwide. 19.45 Trien- 2130 The bleek adder. 22.00 Nieuws. 22.25 The visit. De jongen David. 23.25 People and power. 00.05 Dean Martin lunch. 00.45 Journaal. ENGELAND BBC 2 18.10 Education. 18.35 The old grey whistle teat. 19.20 Jeugdserie. 20.05 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.10 Rugby. New Zealand tour. 20.50 Speelfilm. 22.25 No eoap radio. 22.50 In at the deep end. 23.40 Newsnight. 00.36 Tech nology. 01.00 Social aciencea. ENGELAND ITV 17.00 Cockleshell Bay. 17 15 Sylves- tar and Tweety. 17.20 Razzmatazz. 17.45 CB TV-channel 14. 18.15 Em- merdale larm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20 00 Make me laugh. 20.30 Knight Rider. 21.30 The Gaffer 22.00 Poli tieke uitzending. 22.10 No excueee. 23.10 News at ten. 23.30 Anglia late news. 23.45 First tuesday. 01.00 That's Hollywood. 01.25 Tuesday Topic. Televisie morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltelevi sie. 13.00 Nieuwe voor doven en slechthorenden. RVU 15.00 Pensioen in zicht (4). Herhaling. NCRV 15.30 De uitvinder. Poolse tekenfilmserie. 15.40 De men sen van hat Groene Woud. Verhaal voor de jeugd. 16.25 Peter en de wolf. Muzikale vertelling van Proko fiev. 16.55 Lulov, tot ziena. Serie voor de jeugd. Laatste aflevering. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesam straat. 10.00 Journaal. 10.03 Voet bal. Herhaling West Duitsland-Joe- goslavie. 11.25 Omslaan alstubliaft. 12.10 Ala student aan een Duitse universiteit. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotex! voor iedereen. 15.40 Videotext voor ie dereen. 16.10 Journaal. 16.15 Een show in Las Vegas. Reportage. 17.00 De oude dooe. 17.15 He, let op. Kin dermagazine. 17.45 Koning Rollo. Tekenefllmserie. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Regionale nieuwsrubriek. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.25 Enorm in vorm. Aerobic-oefeningen. Herha ling. 15.40 Videotext voor iedereen. 15.57 Overzicht programma's. 16.00 Journaal. 16.04 Anderland. Kinder programma. Aansluitend Journaal. 16.35 Kiwi avontuur in Nieuw-Zee- land. Jeugdserie. 17.00 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit de deelsta ten. 17.15 Tele-magazine. 18.00 20ste Evangelische kerkendeg. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Gymnastiek (5). 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 10.05 Schooltelevisie. 17.00 School televisie. 18.00 Tv-cursue Economie BELGIE BRT 1 18.00 Apple. Tekenfilmserie. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 16.00 Cine, Bede et Cie. Jeugdprogramma. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd programma. ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 11.00 You and me. 11.40 Mindstretchers. 12.00 Words and pictures. 12.17 Todsy and tomorrow. 12.40 Watchl 14.00 Journaal en financieel nieuws. 14.30 The Flumps. 15.01 Watchl Dieren in gevaar. 15.18 Near and far. 15.40 Merry-go-round. 16.55 Play school. 17.20 Tha all new Popeye show. 17.40 Cbeggars plays pop. ENGELAND BBC 2 07.05 Schooltelevisie. 11.20 Ghar- bar. 12.00 Play school. 13.30 Educa tion. ENGELAND ITV 07.00 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Rod, Jane and Freddy. 13.10 Rainbow. 13.30 Play it again. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News. 14.30 Crown court. 15.00 A plus. 15.30 Paardenraces. 17.00 Rod, Jane and Freddy. 17.15 Tekenfilm. 17.45 Murphy's mob. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 18.06 (AVRO) Radiojournaal - 18.25 Schaduwparlement: over alternatieve geneeswijzen - 19.02 Pim Jacobs' platenscala - 20.03 Fragmenten uit operettes en musicals 21.02 Mag Ik me even voorstellen? Mijn naam is Cox! (7): hoorspelserie - 21.38 Lichte grammofoonmuziek - 22.02 Sportpa- norama Eretribune - 23.07 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (VARA) El pee- tuin - 2.02 Groot licht - 5.02 Truck. HILVERSUM 2 - 16.00 (TROS) Week in week uit - 17.00 Achtergrondinformatie - 18.10 TROS-allerlei - 18.20 Politieke partij en - 18.30 Humanistisch Verbond - 19.00 Tros-klantenservice - 20.30 Woordpuzzel - 21.00 Rubriek over li teratuur en schrijvers - 21.30 Teleac - 22.40 Finale. HILVERSUM 3 - 18.04 (NOS) De avondspits - 19.20 (VARA) Popdonder - 21.02 Moon- HILVERSUM 4 - 16.00 (NCRV) Informatie over kunst en cultuur - 17.00 Overname Hilver sum 2 - 20.00 (NOS) Holland Festival 1983. Radio morgen HILVERSUM 1 w - 7.02 (VOO) Bart van Leeuwen - 9.03 Muziek terwijl u werkt 10.30 Klets kop - 12.03 Will wil wel - 14.03 Juke box - 15.03 Toeters en bellen - 15.30 Kinderrubriek: Mijn idool - 16.30 „Apekool" - 17.02 (EO) Onderweg HILVERSUM 2 - 7.20 (VARA) De wekkerradio - 8.33 De reactie-telefoon - 8.40 Consumen teninformatie - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 Teleac - 10.03 Schoolradio - 10.23 Vrouwen-agenda - 10.33 Hoor haar! - 11.33 Leef-tijd genoeg - 12.16 Over heidsvoorlichting - 12.36 Actualiteiten - 13.10 Informatie over uw kind - 13.50 Reactie-telefoon - 14.00 De schuurpapier - 14.33 (NOS) Zo kan het ook: over rollenpatronen - 15.32 NOS- wereldwijzer - 16.00 Wat een taal - 16.32 (NCRV) Studio 55 - 17.36 Actualiteiten HILVERSUM 3 - 7.02 (KRO) Manneke Pop - 8.34 Pa raplu - 10.34 Weg met de genera tie-kloof - 12.34 Vraag en antwoord - 13.30 Weeshuis van de hits - 14.34 K-rock - 16.34 Nieuws-box HILVERSUM 4 - 7.02 (NCRV) Het levende woord - 7.10 Preludium - 8.05 Platennieuws - 8.45 Musica Sacra - 9.15 Onder de hoogtezon - 10.00 Partita nr. VI van Bach 10.30 Orkestpalet: New Lon don Consort - 11.45 Symfonieën van Mozarl (IV) - 12.25 Concert voor pia no en orkest van Hummel - 13.05 Holland Festival Journaal 13.07 Werken van Mozart (lil) - 13.30 (AVRO) Muziek van Tsjalkovsky - 14.30 Kamermuziek in eigen studio - 15.50 Het Gilgamesj-epos (Martinu) - 16.45 Gedichtenprogramma - 17.00 Overname Hilversum 2 NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur. 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur. voorts om 7.00. 8.00. 13.00. 18.00. 20 00. 22.30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7 00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00. 8 00 en 13.00 uur. DUITSLAND 1 16.15 Kwaliteit op de helling. In ver band met de vorige week gehouden luchtvaartshow op Le Bourget schetst Gunter Hartung in zijn film ..Kwaliteit op de helling" de onzekere toekomst van de Duitse Airbus-industrie On danks dat in de Noordduitse MBB-werken een essentieel gedeelte van dit Europese vliegtuig wordt ge bouwd. zijn de zorgen om het behoud van de arbeidsplaatsen in deze tak van industrie niet uitgeband. 22.45 Da lijfwacht. Terry McCann krijgt van Arthur de opdracht op een zekere Albert Stubbs te passen, die na vier jaar gevangenis wegens een bankroof vrijgekomen is. Stubbs had nooit losgelaten, waar hij zijn buit verborgen had. Arthur verwacht, dat er wel een paar mensen interesse in Stubbs doen en laten zullen hebben. DUITSLAND 2 19.30 Een onbekende rekent at. De tectiveschrijfster Agatha Christie schreef, geïnspireerd door het kin derliedje „Tien kleine negertjes" de roman en het toneelstuk „Het laatste weekend", waarvan diverse filmver sies verschenen. In 1973 greep een productiegroep van Duitsers. Italia nen en Fransen opnieuw naar de stof. De plaats van de handeling werd naar een luxe-hotel in de woestijn verlegd. Beroemde sterren als Oliver Reed. Charles Aznavour. Elke Sommer, Gert Frobe. Stephane Audran en Al- dolfo Celi verleenden hun medewer king aan dit nog steeds zeer span nende verhaal. BELGIE BRT 2 20.15 De erfenis. Oe Noorse Anja Breien bedoelde met haar film „De erfenis" een familie te belichten in een crisissituatie. Als de succesvolle reder Kai Skaug op 54-jarige leeftijd overlijdt, laat hij zijn familie een for tuin na. op voorwaarde dat zijn be drijf beheerd dient te worden door een eensgezinde familie. Aanvankelijk verloopt de verdeling van de boedel zeer beschaafd, totdat er langerza- merhand onderhuidse conflicten aan de oppervlakte komen. Zoon Jon komt tot de slotsom, dat hij het spel niet langer wil meespelen De rest van de familie probeert hem tot andere gedachten te brengen

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15