Ploeg Post tilt niet zwaar aan nederlaag K Aanslag99 op Saronni verijdeld Voetbal jeugd na zege bijna in kwartfinale Higueras troef van Melkhuis je Verlies voor Theo Poots en Bram de Frijter )uindigt Sportwereld Sparta grand prix atletiek PORT CeidóeSomont 2INSDAG 7 JUNI 1983 PAGINA 13 iaw eiste Man MUG LAS De Tom Law heeft ;ren tijdens de traces op het 139'and Man de wed- Jd in de 250 gewonnen. ;ede werd Graeme Iregor uit Austra- zijspanrace rd gewonnen door eölsjBrit Mick Boddice. 25,8S De Graaf stelt beslissing uit DEVENTER De transfer van vleugelspeler Jaan de Graaf van IJsselmeervogels naar Go Ahead Eagles is nog onzeker Na de eerste bespreking zijn beide partij en zonder resultaat uit el kaar gegaan. Op verzoek van de Spakenburger zal het tweede gesprek pas na de beslissende wedstrijd IJs- sel m ee r vogels- N oord w ij k in de strijd om het kampi oenschap van Nederland za terdagvoetbal, plaatsvinden. Jaan de Graaf wil geen on nodige onrust. lassement uper Prestige IRRELATTE Jan Raas ijn eerste plaats in het Su- Prestige-klassement kwijt- aakt. De winnaar van de n Italië, Giuseppe Sa- ini, nam de koppositie over t 175 punten. In de Dauphi- 22,90 Libéré, die in Pierrelatte 189 00ieP' kwam winnaar Pascal 26,'eonon tot de eerste (55) pun- 206,001 Het klassement is als 370oó lët: T Saronni (Ita) 175 pun- 96^00 2. Raas (Ned) 145, 3. Hi- ilt (Fra) 120, 4. Anderson is) en Duclos-Lassalle (Fra) 6 Van Vliet (Ned) 100, 7. jentini (Ita) 95, 8. Kuiper id) 90, 9. Rooks (Ned) 85, 10. ;ters (Bel) 80, 15. Simon 55. 99.00 LRENNEN Dauphins Libera •nde etappe: ilaus (Zwi) 1 uur 59 min 43 sec bonificatie 1.59,28/gemiddelde Iheid 46,610 km/uur), 2. Anderson s)(met bonificatie 1 59,35), 3. Van Velde (Ned) (met bonificatie i,40), 4 Van Vliet (Ned), 5 Kelly 6. Demierre (Zwi), 7. Dall' Armel- (Fra), 8. Vanoverschelde (Bel), 9. mens (Bel), 10. William Tackaert 14 Hanegraaf (Ned), 22. Simon 28. Lubberding (Ned), 45. Zoe- elk (Ned), 62. Veldscholten (Ned), Winnen (Ned), 70. De Rooy (Ned), dezelfde tijd winnaar Glaus, itste etappe: 1. Lemond (Vst) 47 luten en 3 seconden (43.343 /u), 2. Vallet (Fra) 47.17, 3. Ander- (Aus) 47.19, 4. Clere (Fra) 47.35, laghedooren (Bel) 47.59, 6 Simon a) 48.12, 7. Criquielion (Bel) 48.43, Millar (Gbr) 48.54, 9. Alban (Fra) .,57, 10. Glaus (Zwi) 49.00, 13. Veld- molten (Ned 49.08. 14. Winnen ed) 49.22, 15. Zoetemelk (Ned) 23, 24 Lubberding (Ned) 49.53, Van Vliet (Ned) 50.16. 33. Van der de (Ned) 51.43, 54. Hanegraaf d) 53.09, 75. De Rooy (Ned) 58.04. dklasaement: 1. Simon (Fra) 34 48 sec, 2. Lemond (Vst) !ï'j?2.12, 3. Millar (Gbr) op 5.04, 4. Al- '•»U L ,r-q a c e /r.-i 12,80 Veldscholten (Ned) op 14.11, 8. la.oo indi (Fra) op 16.11, 9. Mas (Fra) op ,06. 10. Vigneron (Fra) op 18.51, Zoetemelk (Ned) op 20.05, 15. I590 |n der Velde (Ned) op 25.25, 24. «L50 Innen (Ned) op 32.11, 25. Lubber- 0,30 hg (Ned) op 32.31, 32. Van Vliet o.oo jed)op 40.03, 41. De Rooy (Ned) op ,7.14,54. Hanegraaf (Ned) op 1.17.40 8,30 ASSENAAR Twee ren- n en negen draverijen staan morgenmiddag op het pro- imma van de Wassenaarse an Duindigt. De eerste start om 14.00 uur. Onze tips voor ze meeting luiden: JMEGENPRJJS(l): Vermont At- k, Walkover en Vinita. JKERKPRIJS: Vecht Hazelaar, cky Sypesteyn en Wodan Victoria. JEVEENPRIJS: Way to Fortuna, anda Pluto en Whisful Oostwijck. )LKESTONEPRIJS: Amend, Ma- ias en Harveysfield. \ARDENPRIJS: Wellborn Dean, shbone Fortuna en Woudbloem J. SPENPRIJS: White Honey, Veld- em en Vanilla D KENHAMPRIJS: Frankoo, Rex- t Bryant en Liberty Belle. JRGPRIJS: Unicef Fortuna. Silver dy en Udeo. JLDEPRIJS: Thor Volo, Uwe en nadis Hanover. ^DEPRUS Ukkie Supreme, Us- ig N en Top Arden. JMEGENPRIJS(2): Wonder Boy. illdone Zimbri en Winner B. Schorsing Noah nog niet bekend PARIJS De tuchtraad van de or ganisatie van tennisprofs (ATP) heeft zijn beslissing in de zaak-Noah zeker tot donderdag uitgesteld. Yan- nick Noah, de 23-jarige winnaar van de Franse titel, moest zich gisteren voor deze raad verantwoorden voor zijn gedrag tijdens de ploegenstrijjd om de wereldbeker, begin mei in Dusseldorp. Noah verdween toen voor de wedstrijd West-Duitsland - Frankrijk zonder opgaaf van rede nen. De Fransman kan rekenen op een schorsing van 21 tot 30 dagen. Noah heeft reeds verklaard af te zien van de strijd op Wimbledon, die over twee weken begint. Autocoureur bezwijkt aan verwondingen MOSPORT De Amerikaanse auto coureur Michael Ai- len (41) is gisteren aan de verwondin gen bezweken, die hij 24 uur eerder tij dens een race uit de Canam-serie op het circuit van Mosport bij Toronto had op gelopen. De Ameri kaanse coureur is de tiende dode dit jaar in de snelheidsspor- ten. Schoonspringer Edwin Jongejans winnaar in Aken AKEN Edwin Jongejans heeft gisteren in Aken schoon- springwedstrijden van de drie- -meterplank gewonnen. De springer van Randstad (Den Haag) had feitelijk geen concur rentie in een deelnemersveld met over het algemeen jonge springers uit dertien landen. Jongejans behaalde 584,65 pun ten. Bij de dames was de eerste plaats voor Britta Baldus uit Oost-Duitsland en Daphne Jon gejans werd derde. Zevende plaats broers Vollebregt CAGLIARI De eerste race uit de zeilstrijd om het wereldkampioenschap Flying Dutchman is gewonnen door de Westduitse broers Albert en Rudolf Batzill. De Nederlandse broers Eric en Sjoerd Vollebregt werden zevende. Mark Neeleman bezet na de eerste dag van het Europees kampioenschap in de Finnjollenklasse de vijfde plaats in het klassement. Leider is de Westduitser Thomas Schmidt. John Stavenuiter is het WK in de 470-klasse, voor Weymouth aan de En gelse Zuidkust, goed begonnen. De zei ler uit Medemblik, met Guido Alkema de als bemanning, eindigde de eerste wedstrijd als zesde. De overwinning was voor het koppel Barnes/Willcox uit Nieuw-Zeeland. PASCAL SIMON EERSTE IN DAUPHINE LIBERE PIERRELATTE Het is de laatste acht jaar slechts sporadisch voorgekomen, dat de ploeg van Peter Post een etappewedstrijd beëindigde zonder ook maar één succes te heb ben behaald. In de 35e Dauphiné Libéré gebeur de het. De tien etappes in het Franse Alpengebied waren aan de Nederlan ders niet besteed. De 26-jarige Fransman Pascal Simon werd de eerste man in het eindklasse ment. Op de laatste dag won de Zwitser Gilbert Glaus, net als vorig jaar in een massasprint de voor laatste rit en in de afslui tende tijdrit behaalde de jonge Amerikaan Greg Lemond zijn derde etap pewinst. Na afloop zeiden de acht Nederlanders ech ter in koor: „Deze wed strijd was een goede voor bereiding op de Ronde van Frankrijk". Ploegleider Peter Post sprak woorden van dezelfde strek king. Dat was vorige week maandag bij de start in Sallan- ches echter pas het tweede doel. Het eerste was, zoals voor elke wedstrijd, winnen. Dat zal in de Dauphiné Libéré ook in de toekomst maar weinig gebeuren, als deze koers niet eveneens serieus wordt voor bereid. Simon, de winnaar, trainde na de Ronde van Ro- mandië, waarin hij als zesde eindigde, twee weken lang in de Franse Alpen. Hij had vele klimkilometers in de benen en kon daarom op de monste rachtige Ventoux minuten voorsprong op de rest nemen. „Voor ons komt het er op aan in de Tour te schitteren", zei Johan van der Velde ook mede namens Peter Winnen en Joop Zoetemelk. „Wie spreekt er nog over deze Dauphiné Libéré als we tij dens de Tour goed rijden? Pas cal Simon heeft grote indruk op mij gemaakt. Een echte klimmer. Toch geloof ik dat hij de topconditie te vroeg te pakken heeft. Over een maand zullen we het weten". De karavaan van de Dauphiné Libéré passeerde op een steen worp afstand het appartement van Joop Zoetemelk in Mont- genevre. Daar traint de Neder landse veteraan 's winters al tijd op de skilooplatten. Hij had voor deze Dauphiné daar een poos kunnen trainen om vervolgens, met zijn klim merscapaciteiten, hoog in het klassement te eindigen. Zoete melk: „Inderdaad. Maar het seizoen is nog zo lang. De Tour komt nog en daarna al die cri teriums. Bovendien, de Daup hiné is nooit mijn wedstrijd geweest en dan heb je ook niet veel zin om er voor te trainen. Mijn kinderen, die nu naar school gaan, willen hun vader ook wel eens zien". Lachend Peter Winnen raakte ruim een half uur achter bij Pascal Si mon, die hij over een maand toch voor wil blijven. De Noordlimburger liep lachend Greg Lemond op weg naar de ritoverwinning. rond en vertelde: „Vorig jaar gen er pjerrelatte van uit om deze tijd trainde ik in de jat ^et, na deze „afgang", vol- Pyreneeën voor de Tour. Toen gende week in de Ronde van reed ik nog veel slechter dan Zwitersland al heel wat beter nu". De renners van Post gin- zaj gaan Giovanni Arrigoni vertelt zijn verhaal. UDINE Italianen kun nen in hun fanatisme erg ver gaan. Zo wilde de 26-jarige Giovanni Arrigo ni, een trouwe supporter van de wielrenner Rober to Visentini, zijn „afgod" op ongeoorloofde wijze helpen aan de eindover winning in de Ronde van Italië. De manier waarop hij dat wilde doen, zou zo het scenario kunnen zijn van een „detective". De ploeg van Saronni logeerde dit weekeinde voor de afslui tende tijdrit in het hotel Inter- continentaalte Gorizia, in de buurt van Udine. Arrigoni, au tohandelaar en spakenfabri- kant en in die hoedanigheid sponsor van de équipe van Vi sentini, trachtte twee kelners van het hotel om te kopen voor een bedrag van vijf mil joen Lire (9000 gulden). De ho- reca-bedienden moesten het laxeermiddel Guttalayx met het eten van de wereldkam pioen vermengen. Op die ma nier zou het Saronni in de af sluitende tijdrit aan kracht ontbreken om het duel tegen Visentini, die bijna twee minu ten moest goedmaken in veer tig kilometer, te winnen. Arrigoni onderschatte bij zijn plannetje de helderheid van geest van de obers. Zij speel den het spelletje mee, maar seinden intussen de politie in. Toen agent Donato Zovar, ver kleed als kelner, zich aan het buffet meldde, verscheen Ar rigoni ten tonele. Hij kwam zijn afspraak na en stopte het omkopingsgeld in de handen van de politieagent, die hem direct arresteerde. Later werd hij op borgtocht vrijgelaten. Visentini, die de tijdrit won maar te weinig seconden in liep op Saronni om eindwin naar te worden, distancieerde zich van de actie van zijn trou we supporter en sponsor. „Ik wil met zulke grappen niets te maken hebben. Ik vind het zeer verwerpelijk", verklaarde Visentini toen hij van de „aan slag" op Saronni op de hoogte werd gesteld. MONTERREY Het Ne derlands voetbalelftal heeft vanochtend tijdens het toernooi om het we reldkampioenschap voet bal in Mexico (voor spe lers tot twintig jaar) zijn eerste overwinning be haald. In Monterrey zege vierde Nederland over de Sovjet Unie met 3-2. Ne derland heeft daardoor donderdag aan een gelijk spel tegen Nigeria vol doende om zich te plaat sen voor de kwartfinales. Brazilië, dat evenals Neder land en de Sovjet Unie in groep D is ingedeeld, won in Guadalajara met 3-0 van Nige ria. Nederland startte het toer nooi met een gelijkspel (1-1) tegen Brazilië. Bij rust van het duel met de Russen was de stand gelijk 1-1. De Neder landse treffers kwamen op naam van Duut en Been (twee). Voor de Sovjet Unie scoorden Salimov en Protasov. Niet tegen Het heeft Nederland in zijn tweede wedstrijd van het toer nooi om het wereldkampioen schap voetbal (voor spelers tot twintig jaar) niet tegen geze ten. Werd een voorsprong te gen het favoriete Brazilië wel iswaar ingeleverd, waarna met enig fortuin de grote Zuidame- rikaanse pressie werd gep areerd (1-1), gisteravond loka le tijd kreeg de ploeg van bondscoach Kees Rijvers op de door tropische regenbuien zeer zware grasmat van Monterrey de zege van de Russen bijkans in de schoot geworpen. Voor tienduizend kijkers wees Nederland de Russen eenvou diger dan verwacht terug. Rij vers: „Wij hebben de .fortuin Mario Been, de doelpun tenmaker tegen Brazilië, scoorde tweemaal tegen de Sovjet Unie. hier aan onze kant gehad. Deze tegenstander was een ge heel andere Sovjet-ploeg dan de formatie die tegen Nigeria zo in de hitte liep te zwoegen" Het Nederlands elftal speelde in de volgende samenstelling: Laurs; Silooy, Duut. Koot, Snoei (Kramer); Bakker (Van de Boo gaard). Vanenburg, Teuben, Roord. Van Basten en Been. Uitslagen: groep D in Guadalajara: Brazilië - Ni geria 3-0 (3-0). 6. Oliveira 1-0, 32. Santos 2-0 (strafschop), 43. Silva 3-0. in Monterrey: Nederland - Sovjet- -Unie 3-2(1-1) 13. Duut 1-0, 22 Sali mov 1-1. 46. Protasov 1-2, 50. Been 2-2, 55. Been 3-2. 1 1 1. Brazilië 2. Nederland 3. Nigeria 4. Sovjet-Unie 2 1 1 0 3 4-3 2 10 12 1-3 2 0 0 2 0 2-4. Groep B: Uruguay - Polen 3-1 (0-0). 51. Salazar 1-0, 53. Aguilera 2-0, 58. Klemenz 2-1 (strafschop), 66. Aguile ra 3-1 Stand' 1. Uruguay 2. Polen 3. Ver. Staten 4. Ivoorkust 2 2 0 0 4 6-3 2 10 12 8-5 2 10 12 3-3 2 0 0 2 0 2-4 HILVERSUM De Spanjaard Jose Higueras is dit jaar de grote troef van het toernooi om de open Nederland se tenniskampioenschappen, dat van 18 tot 24 juli op de banen van het Melkhuisje in Hilversum wordt gehou den. Higueras, momenteel zevende op de ATP-werel- dranglijst en afgelopen vrijdag halvefinalist op Roland Garros in Parijs, moet de Hongaar Balazs Taroczy van diens zesde achtereenvolgende titel afhouden. In de Amerikaan Eliot Teltscher krijgt Higueras vermoede lijk zijn moeilijkste tegenstander. Voorts meldde organisator Piet van Eysden de deelneming van de Tsjechoslowaak Tomas Smid, het Zweedse talent Henryk Sundström en de Roemeense „clown" Ilie Nastase. Het is nog niet bekend welke Nederlandse spelers in aanmer king komen voor een plaats in het toernooi. Zeker is dat Michiel Schapers, op het ogenblik de beste Nederlandse tennisspeler, niet deelneemt. De lange Rotterdammer verkoos een toernooi in Kitzbühl, dat met 275.000 gulden is gedoteerd, boven het Melk huisje, waar in totaal 205.000 gulden aan prijzengeld wordt ver deeld. LUXEMBURG In de Lu xemburgse voetbalcompetitie is Jeunesse d' Esch kampioen geworden met vijf punten voorsprong op bekerwinnaar Avenir Beggen. KOBLENZ Horst Hrubesch kan de afsluitende tournee van Hamburger SV niet mee maken. Het linkerbeen van de centrumspits van de Westduit se kampioensploeg is gisteren in het gips gezet. Hrubesch had de laatste weken last van verrekte kniebanden en een kapselscheuring. SALONIKI De door Bay- ern München ontslagen trai ner Pal Csernai werkt het vol gend seizoen in Griekenland. De Hongaar tekende een een jarig contract bij PAOK Salo- „Wij moeten weer zo nodig apart zijn. Wat de televisie betreft, zijn we over de hele wereld het enige land met de mafste regels. En ook de schrijvende pers in Neder land heeft weer de mafste re gels van de hele wereld. Waarom zijn we hier zo apart? Een landje met veer tien miljoen mensen met slechts één of twee kranten die boven de rode cijfers staan. Neem zo'n medianota van minister Brinkman. Ik heb dat rapport nog niet ge zien, maar ik weet zeker dat de man weer door de ver keerde mensen is voorgelicht bij het samenstellen van het stuk. En zo gaan we maar door. En dan op mij af en toe een beetje afgeven. Ze bekij ken het maar". (Reclameman Harry de Haas in de Haagsche Cou rant) ..Maar neem nou van mij aan dat er hier nog Amerikanen voor 1000 gulden in de maand spelen. Zo'n jongen woont dan bij een vriendin, veel van die gasten hebben een Hollandse vriendin en hebben het hele financiële circuit al gevolgd vanuit Amerika naar Italië en Span je. Zo zakken ze af naar Ne derland en België. En ouder worden, minder waard wor den. Beetje tragisch eigenlijk. Er is maar een enkele ster die hier gespeeld heeft en echt wat heeft kunnen van gen. Daar moet je je niet te veel van voorstellen. Dat Ne derlandse basketbal is een armzalig troepje. Als hier al eens echte sterren kwamen, waren het toch altijd lui waar een luchtje aan zat. Daarom speelden ze voor heel weinig hiér in plaats van de landen waar echt wat te verdienen is. Ze hebben rotte knieën, een dope-probleem, versla pen zich voor de wedstrijd, slaan medespelers op hun smoel, kankeren op de scheidsrechter, zijn de ene zaterdag steengoed en de an dere waardeloos, maar er is altijd wel wat. Anders kómen ze hier gewoon niet!" (Sponsor/basketbalcoach Theo Kinsbergen in De Te legraaf) „Ik laat m'n twee zoons en m'n dochters ook zo min mo gelijk overkomen. Ten eerste zitten ze op school en ten tweede wil ik ze het liefst zo ver mogelijk van het racen vandaan houden. Ik hoop niet dat m'n zoons gaan ra cen, één in de familie is al erg genoeg, ha, ha. Maar in ernst: ik kan me heel wat veiliger banen voorstellen waarbij je niet zo vaak van huis bent. Ik weet nog goed hoe ik bij m'n ouders moest zeuren om 'n motor te krij gen. Als ze geweten hadden dat ik later zo'n 300 kilome- Theo Kinsbergen: „Een beetje triest". ter per uur met zo'n ding zou rijden, dan hadden ze 'em misschien nooit gegeven". (Motorcoureur Kenny Ro berts in Sport Internatio nal) „Toen ik aan de top stond, kwam iedereen op de glorie af. Je werd gevraagd om ten toonstellingen te openen, zes daagsen, van alles. Je was volkomen groen, vond het al leuk als je honderd gulden vroeg en kreeg. De organisa toren lachten zich te pletter, het was razendsnel bekend dat Ada Kok zo weinig kreeg. Zo was ik eens met Kees Verkerk bij de opening van een winkelcentrum in Amstelveen. Ik kreeg een mooie ruiker bloemen en een doos bonbons en Kees kreeg een envelop. Ik weet niet hoeveel er in zat, maar aan z'n gezicht te zien was 't méér dan voldoende. Kees was heel wat kiener dan ik. Als hij en Ard Schenk wer den uitgenodigd voor een de monstratie-wedstrijd op tien kilometer van Oslo, dan de- klareerden ze vrolijk een vliegreis Amsterdam-Oslo vice versa, terwijl ze al in Oslo zaten. Dat kon allemaal, als je zoiets als zwemster had geflikt, dan was je meteen voor een paar jaar geschorst". (Oud-topzwemster Ada Kok in Sport Internatio nal) „Zuller er in de korfbalsport meer roddels zijn dan in een andere sport door het ge mengde karakter? Ik weet het niet. Over vrouwen van voetballers en die voetballers zelf valt ook vast wel het een en ander te vertellen. Alleen schijnen juist zij zich langs de kant op te winden over de korte rokjes en de soms hef tig schuddende borsten van onze korfbalsters. Zijn wij daar dan aan gewend? In hoeverre speelt schaamte een rol, of is er bij sommigen sprake van exhibitionisme? Zijn wij niet zo grof in de mond? Hebben wij ons leren beheersen? Zodra fantasieën uitgesproken gaan worden en dan nog vaak een eigen le ven (in de kantine) gaan lei den, worden het roddels. En die kunnen we beter buiten onze sport houden". (Redacteur Henk Penseel in het Nederlands Korfbal blad) Ruud Geels: „Geen geld wolf". „Ik verdiende bij PSV het dubbele, maar wilde met het oog op de toekomst meer ze kerheid. Ik koos voor de baan in Oosterhout en zette daarmee mijn vrije transfer bij PSV én mijn salaris over boord. Ik had toen tal van aanbiedingen, maar koos voor zekerheid van een baan in de toekomst. Dat men mij nu als een geldwolf afschil- derd, kan ik niet begrijpen. Van die 950.000 gulden houd ik, gezien het minder prettige belastingklimaat in Neder land, niet zo veel over. In dat bedrag zitten ook miin reis kosten verwerkt en het feit dat ik schade heb geleden door de hele affaire". (Voetballer Ruud Geels in de Telegraaf) LEIDEN De eerste ver rassing tijdens het tennis toernooi van De Meren- wijk viel in het herendub belspel D. Het favoriete koppel Bram de Frijter/T- heo Poots werd in de (te) vroege ochtenduren door het Noordwijkse duo Ger- rit Mens/Jan van der Lip- pe met duidelijke cijfers geëlimineerd: 6-2, 6-1. Ook Dennis ven der Wa ter zorgde met J. Draulaus voor een prima prestatie door Patrick Chin a Fung en Ton Solleveld in twee sets terug te wijzen. Voor het overige kende de Leidse uitsluitend op dubbel spel gerichte tennisstrijd een verwacht verloop. Leo van Tongeren gaf, na een minder actieve periode vorig jaar, weer acte de présence op het „Merenwijkse" tennispark en won met Trees van der Voort in de mixed C van het koppel Altmann/Knott: 1-6, 6-4, 6-2. D, komt deze jaargang ook in C aardig mee. De jeugdige Al- phenaar klopte De Ruiter met de meest overtuigende cijfers: 6-0, 6-0. Bij de dames in C overleefde Alie Snellenberg nog wel de eerste ronde, maar ging een ronde verder tenon- der tegen Van de Oudenrijn: 6-3, 6-2. Bij de dames stond de eerste B partij op het programma. Cin dy Wenderholt uit Castricum moest het tegen A. Meininger opnemen en sloot die confron tatie winnend af: 6-0, 6-4. In D moest de als vierde geplaatste Harry Breed plaats maken voor P. Hogervorst: 6-3, 6-4. Overige uitslagen TEAN: HEC eerste ronde: Bouwhuis - Everts 6-4, 7-5, E. Adrichem - Nruw 6-1, 6-1, Vertogen - Jorissen 6-0, 6-1, van Uden - Van der Kley 3-6, 6-0, 6-3, W. Adrichem - Domburg 6-1, 6-1 Engel - Bakker 7- 5, 6-4, De Jong - Piller 6-2, 6-3, Kuijs - Swier 6-4, 6-4, Oskamp - Mackay 7- 5. 6-1, Chaudron - Van der Meijden 6-1, 6-1: tweede ronde: Vertogen - E. Adrichem 7-5, 7-5, Ubink - Engel 3-6, 6-1, 6-4, Booy - Lolling 6-2, 6-1. DEC: Kalf - Citroen 4-6, 6-4, 7-6, Snellenberg - Den Hollander 6-3, 6-2, Boogers - Van Dijk 6-4, 1-6, 6-3. (Vap onze atletiekmedewer- ker) DEN HAAG De atle tiekvereniging Sparta start morgen met een se rie „Grand-Prix" wedstrij den. Deze serie bestaat uit vier wedstrijden, die Spar ta in vijf weken aan de Zuidlarenstraat afwerkt. Morgen (19.00 uur) en op 24 juni, 6 juli en 15 juli kunnen atleten deelne men aan dezelfde num mers. Na afloop worden de drie beste resultaten genomen en staan er drie bokalen per Grand-Prix- nummer gereed voor de winaars. Het kwaliteitsniveau van deze ontmoetingen zal hoger liggen dan de doorsnee avondwed strijden aan de Zuidlaren straat, vanwege een gelimi teerde deelname. bij de dames kunnen interes sante sprintduels worden ver wacht, want op de 100 en 200 meter staan Martha Derby, Tilly Verhoef (beiden Sparta) en de rappe Rotterdamse sprintster Nellie Cooman inge schreven.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13