Nieuwe bezuinigingen op komst in Noordwijkerhout Badseizoen in Noord wijk officieel geopend REGIOIJOURINAAL REGI0U0UR1NAAL Zoeterwoudse sterrit trekt ruim 2400 fietsers Feestelijke optocht in Nieuwe Wetering Sint Jans Fanfare en „Liefde voor Harmonie" naar ere-afdeling Rode Kruis Alphen viert feest o: LEIDEN/REGIO CcidócSoiMcmt nr~ MAANDAG 6IUNI1983 PAGINA 4 R Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. bioscopen LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Stripes (a.l.); 14.30. 19.00. 21.15. LIDO I (Steenstraat 39, tel. 124130): De lift (16); 14.30. 19.00. 21.15. LIDO II: 48 hours (16); 14.30. 19.00, 21.15. LIDO III: An officer and a gentleman (12); 19.00, 21.15. ma. di. ook 14.30. LIDO IV: Sophie's choi ce (16); 14.00. 20.15. STUDIO (Steenstraat 39, tel. 133210): Ghandi (a.l.); 14.00. 20.00. TRIANON (Breestraat 31, tel. 123875): Si* weeks (a.l.); 14.30. 19.00, 21.15. REX (Haarlem merstraat 52. tel. 071-125414); Sexbommen in actie (16); 14.30, 19.00. 21.15. FAMILIEVOORSTELLING: LIDO III: Als je begrijpt wat ik bedoel (a.l.); wo. 14.30. ALPHEN AAN DEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6, tel. 01720-20800): De lift (16); 20.00. wo. 13.45. •EU ROCINEMA II: An officer and a gentleman (12); 20.00. EURO- CINEMA III: Tootsie (16); 20.00. wo. ook 14.00. EUROCINEMA IV: Puberty blues (a.l.); 20.00. wo. ook 13.45. KINDERVOORSTELLING: EUROCINEMA II: Lucky Luke en de ballade van de Daltons (a.l.); wo. 14.00. VOORSCHOTEN GREENWAY THEATER (Schoolstraat 23-b. tel. 01717-4354): De vierde man (16); di. 14.00. KINDERVOORSTELLINGEN: GREENWAY THEATER: E.T.; wo. 15.45. Donald Ducks zomer feest; wo. 14.30. WASSENAAR ASTRA (Lang straat 32. tel. 01751-13269): Au- thorl Author! (16); 20.00. dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Lelden worden tot vrijdag 10 juni waargenomen door de Centraal Apotheek in Leiden en de Apotheek Noord- Hofland in Voorschoten. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 20.00 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. De bezoektijden-regeling van het di aconessenhuis wordt met Ingang van 1 juli as gewijzigd. Met in gang van 1 juli zijn de bezoektij den van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.00 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkliniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19.00 u. De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou ders van kinderen kan er een af wijkende tijd afgesproken wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15.00 u. en van 18.30-19.00. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. Horizontaal: 1 bewaarplaats voor geld; 6. familielid: 7. klaar; 9. wal kant; 10. naam v.h. knokerlge paard van Don Quichot; 15. deel van Suma tra; 16. één van de 12 kleine profe ten; 17. symbool voor radium; 18. dieregeluid; 19. heilige; 21. be minde van Zeus; 23. vrouwelijk be roep; 25. bijwoord; 26. luitenant (afk.).; 27. grond bij een boerderij; 29. ijveraar (fig.). Verticaal: 1. scherpe kant v.e. bijl; 2. windrichting (afk.); 3. smelting van sneeuw en ijs; 4. lengtemaat (afk.); 5. metalen punt v.e. draaitol; 8. mili taire functie; 9. meelballetje in de soep; 11. langen mager; 12. muziek noot; 13. voorzetsel; 14. welriekende hars; 19. verlengstuk van de mast v.e. schip; 20. voorzetsel; 21. mu zieknoot; 22. bloem; 24. regel, richt snoer; 27. landbouwwerktuig; 28. muzieknoot. OPLOSSING •ej '88 :6e lz iujjou pz :jejse zz :bi iz :ei 0z :6uejs 61 uaqwe n :eu -£i :is zi :>iue|s u t|ep -eou>< 6 :j0|jsoj 0 :s»eej s -'wx 't- :|oop e "O N z :pJeeq l :|eeo!»J0A •je>ieiu6ue6 ez '-Pa 'lz "H '9z !J9 sz ;s9JBU9>f9» 'cz 'epan '13 :ju|s 61 :aq '81 :ey li 'soujv '91 iliaa si Uueujssoj ot '6 'je l laioo 9 ijse^puejq 'i :|bb|uoz(j<?h Straatnamen in Haaswijk OEGSTGEEST Binnenkort wordt in Haaswijk begonnen aan bouw van woningen in het zogenaamde deelplan IV (stu dentenhuisvesting) en het deelplan VII te weten een 32- tal ongesubsidieerde woningen van het Bouwfonds Neder landse Gemeenten. De ontslui- tingsweg naar deze gebieden sluit aan op de Haaswijk- en de Kerckwervelaan. B. en W. van Oegstgeest stellen voor om de nieuwe weg „Morsebellaan" te noemen, naar de gelijkna mige polder. Zoeterwoudse rommelmarkt brengt 7.500 gulden op ZOETERWOUDE De rommelmarkt van de Zoeterwoudse jeugdraad in „Ons Huis" heeft 7.500 gulden opgebracht. Hoewel deze opbrengst duidelijk lager is dan vorig jaar, spreekt de orga niserende jeugdraad van Zoeterwoude toch van een succes. „Vorig jaar hadden we 10.000 mille maar toen waren er diverse zeer waardevolle stukken bij die vele honderden guldens per stuk opleverden. Dat hadden we nu niet. Die 7.500 gulden is vrijwel gelijk aan 1981 dus vorig jaar was blijkbaar een uitschie ter. Maar het was nu toch de hele dag gezellig druk en we kun nen spreken van een geslaagde happening", aldus jeugdraad voorzitter Karei van Muijden. Waren er dan minder echt dure stukken, het aanbod van spul len en „rommel" was gigantisch. Een enorme hoeveelheid „han del" werd aan de man gebracht. De jeugd genoot volop van het grote springkussen en die attractie vormde een flinke trekpleis ter. De entourage werd verlevendigd door diverse demonstraties schapen scheren en kantklossen terwijl de Leidse Pluimvee en Konijnen Vereniging eveneens acte de presence gaf. Bronzen penning voor M. Zaalberg OEGSTGEEST De heer M.J. Zaalberg is afgelopen zaterdag gehuldigd vanwege het feit dat hij al 25 jaar deel uitmaakt van het bestuur van woningbouwvereniging „Buitenlust". Ter gele genheid van dit feit werd hem een speciaal voor dit jubileum ontworpen bronzen penning uitgereikt door de vice- voorzitter van de woningbouwvereniging, de heer Olivier. Tijdens de bestuursperiode van de heer Zaalberg heeft de wo ningbouwvereniging een grote groei meegemaakt. Het aantal le den bedraagt thans 2000. Het woningbezit bedroeg in 1959 nog maar 200, thans beschikt men over 750 woningen. „Buitenlust heeft in Oegstgeest het grootste aantal huurwonin gen onder zijn beheer", aldus de wethouder van volkshuisves ting, mevrouw Th. L. Blom toen zij de jubilaris namens de ge meente een fraai wandbord met het wapen Oegstgeest overhan digde, vervaardigd door de kunstenaar J. J. Kenmer. NOORDWIJKER HOUT De te verwach ten tekorten op de ge meentebegroting zijn „on aanvaardbaar hoog". Deze tekorten kunnen in 1986 zijn opgelopen tot een be drag van bijna twee mil joen gulden. Dit schrijft het college van B en W aan de gemeenteraad. Teneinde de problemen het hoofd te bieden steld het college een extra pak ket maatregelen voor, die volgend jaar een bespa ring van 800.000,- moe ten opleveren. Anderhal ve ton hiervan zou al kun nen worden verdiend door het niet opvullen van vacatures bij de ge meente op de afdeling fi nanciën, in de buiten dienst en door het intrek ken van de subsidie voor een extra kracht bij de bi bliotheek. Ook doelmatiger werken kan heel wat opleveren. Door de integratie van het kleuter- en het basisonderwijs rendabel te laten verlopen, kan 120.000,- worden uitgespaard aan dek- kingsgelden. Nog eens f 15.000,- wordt bespaard door automatisering en door effi ciënter werken op de gemeen telijke administratie. Meer in komsten moeten worden ver kregen door verhoging van de legestarieven op de secretarie. De huur van gemeentelijke ac commodaties gaat met 10 omhoog (behalve voor de Schelft) en woningzoekenden Burgemeester mr. Bonnike: „Nu gaan we echt beginnen NOORDWIJK Een groene lichtkogel, afgevuurd van de redboot „Kurt Carlsen" was zaterdag het sein om te be ginnen met de officiële ope ning van het badseizoen '83. Eigenlijk had die opening vo rige week al moeten gebeu ren. Slecht weer noopte ech ter tot uitstel. De start van het strandleven in de bloemenbadplaats viel zaterdag samen met de eerste zomerse dag van dit jaar. Een stralend zonnetje, een be haaglijke temperatuur en een stevige bries van een mild gehalte, uitermate geschikt om te bruinen. Dit alles maakte de opening van het Een van de onderdelen was een imposante vlootschouw voor de kust. Hieraan werd deelgenomen door de Zeil vereniging Noordwijk, de Koninklijke Noord-Zuid-Hol- landse Reddingsmaatschap pij, de Noordwijkse Red dingsbrigade, de Kustsurf- vereniging Noordwijk, de Hengelsportvereniging „De Sportvisser" en de rond vaartboot van Jo van der Lippe. Ondanks de nogal grove zee werd het een in drukwekkende manifestatie van heel veel wat in Noord wijk zeewaardig is en varen kan. Gezamenlijk verzorgde men een twee uur durende spectaculaire show. Burgemeester mr. Bonnike, die als gastheer fungeerde, herinnerde in z"n toespraak aan het uitstel. Vorige week was het geen weer om een hond de deur uit te laten. In een week tijd moest alles worden opgebouwd. „Nu gaan we echt beginnen", al dus mr. Bonnike. Hij maakte gewag van vele nieuwe plan nen. „Voor elk gat in de bad plaats hebben we een plan". Aan de openingsceremonie waren verschillende attrac ties verbonden. Zo deelde^ de Noordwijkse gastvrouwen bloemen uit aan bezoekers en gasten, de band „Kleintje Crescendo", gekleed in ou derwetse badcostuums, speel de liedjes van de zee en ver der was er nog een ballon nenwedstrijd voor de jeugd. Honderden fleurige rondjes gingen de lucht in. De wes tenwind gaf ze een flinke zet landwaarts. Voor de win naars zijn waardevolle prij zen beschikbaar, waaronder een cross-fiets. Op zaterdag, 18 juni a.s., 's middagsom twee uur, vindt in het Oran- jebad de prijsuitreiking plaats. zullen nu ook in Noordwijker hout een tientje moeten gaan betalen voor de inschrijving. Subsidies gaan met 5 procent omlaag. Het wegenfonds staat een korting van 100.000,- te wachten en verder hopen b en W nog op een lager exploita tietekort van de Schelft van f 150.000,-. Het is nu aan de raadscommis sies en de verschillende poli tieke partijen om in deze maand over deze en andere voorstellen een oordeel uit te spreken. Morgen al buigt de raadscommissie voor onderwijs zich over deze „Heroverwe gingen 1984-1987". „Maar het is niet onmogelijk", waarschuwt het college, „dat het voorliggende pakket maat regelen al in juni of juli zal moeten worden uitgebreid". En dan zal het onderwijs moe ten inleveren. Uittreding uit de schoolbegeleidingsdienst staat dan op het programma en hetzelfde lot wacht de streekmuziekschool. Ook zal gestopt worden met de school- tandverzorging, de schoolart- sendienst en het schoolzwem men. Het college overweegt zelfs op bepaalde dagen het zwembad gedurende een aan tal uren maar helemaal te slui ten. Financieel gezien wordt het nog een lange, hete zomer. Apartheid Op initiatief van de Boycot Outspan Actie (BOA) is in Noordwijk een werkgroep opgericht, die een reeks van activiteiten voorbereidt om in het najaar actie tegen de apartheid te voeren. De werkgroep heeft contact ge zocht met alle politieke, kerkelijke, culturele en educa tieve organisaties in de badplaats om het protest zo breed mogelijk te doen zijn. Ter voorbereiding van een en ander wordt morgen een informatiebijeenkomst ge houden in het buurthuis aan de Hoofdstraat 11 in Noordwijk aan Zee, aanvang acht uur. Op het pro gramma staat een film en een inleiding dor Esau du Plessis van de BOA over de huidige situatie in Zuid- Afrika. Collecte Het Rode Kruis houdt deze weken weer collectes. De op brengst is bedoeld voor al het werk van het Rode Kruis. Hulp van het Rode Kruis gaat naar die landen, waarvan de inwoners van honger en dorst of door een epidemie drei gen te sterven en naar degenen die gewond, gevlucht ot gevangen zijn genomen bij gewapende conflicten. In eigen land gaat er geld naar langdurig zieken, bejaarden en ge handicapten, vrijwillige welfare en vakantieprojecten, naar de radio-medische dienst voor de scheepvaart, de hulppos ten langs de autowegen, de donororgaanwerving, de bloed transfusiedienst en de rampenorganisaties. Fototen toonstelling Vanavond wordt van zeven tot tien uur in het „Jeugd huis", het vorig weekeinde geopende onderkomen van Scouting Zoeterwoude, een foto-tentoonstelling gehou den over het werk van de scouts en de totstandkoming van het Jeugdhuis. Tevens bestaat de mogelijkheid fo to's bij te bestellen. Bedrijfstoernooi De teams van PTT. Rijkspolitie en Boomkwekers Burge meester Smitweg hebben zich geplaatst voor de eindronde van het voetbaltoernooi voor bedrijven uit Hazerswoude. Zaterdag werden deze elftallen eerste in hun poule. Tijdens de finale, die maandag 13 juni wordt gespeeld moeten deze teams het opnemen tegen de winnaars van aanstaande za terdag. De finale werd eveneens op het sportpark van Ha- zers woud se Boys gespeeld. Primeur Tijdens de eerste ronde van het Hazerswoudse be drijfsvoetbal toernooi zorgde het team van de Rabo bank voor een primeur. De formatie kwam namelijk met een „gemengd" team binnen de lijnen: zes mannen en vijf vrouwen. Eén maal kwam het elftal tot een suc ces: tegen de ploeg van Scholtes Vleeswarenfabriek B.V. (elf man sterk) zegevierden de bank-vrouwen en - mannen met 20. ZOETERWOUDE Onder ideale weersomstandigheden werd gisteren de 32e editie van de Zoeterwoudse sterrit verreden. Toch bleef het aan tal deelnemers achter bij de verwachtingen want in totaal waren er 2403 vertrekkers verdeeld over 1111 personen die de toch over 40 kilometer hebben afgelegd en 1292 fiet sers die het karwei over 75 ki lometer hebben volbracht. Verrassende winnaar bij de grote tocht werd het populaire gemeenteraadslid voor Pro gressief Zoeterwoude, de heer Kees Straver die samen met zijn dochter Corrie Timmer- Straver slechts twee strafpun- ten kreeg. De vele deelnemers konden onder een heerlijk zonnetje ge nieten van een fraaie route. Voor beide tochten waren de eerste 20 kilometer gelijk. De tocht ging naar Alphen waar de deelnemers aan de tocht over 40 kilometer een verdien de rustpauze kregen. De „grote tocht" ging door naar Ter Aar, Aarlanderveen richting Reeu- wijk-brug, waar werd gepau- Enkele deelnemers aan de start. zeerd. Daarna wachtte de deel nemers aan de 75 km-tocht nog het mooiste stuk van de route langs de Reeuwijkse plassen. Via Boskoop voerde de tocht weer terug naar Zoe terwoude. In Hazerswoude voegden de deelnemers van de 75 km-tocht zich weer bij die van de 40 km-tocht. Gezamen lijk werden de laatste kilome ters afgelegd. Dat viel voor sommigen, die al enige vorm van zadelpijn be gonnen te vertonen, niet mee omdat de wind die inmid dels sterker was geworden te gen was. Dwars door de Noordpolder, over de Geme- neweg, Weipoort, Lange Kerkpad, Zonnegaarde en Zuidbuurt kwam evenwel ie dereen zonder kleerscheuren thuis. Zoals gezegd werd het duo Kees Straver/Corrie Timmer- Straver winnaar van de „grote tocht" met slechts 2 strafpun- ten. Als tweede eindigden de heer en mevrouw Van Rijn van Beekum uit Katwijk met 4 strafpunten terwijl de derde prijs in bezit kwam van de heer en mevrouw Knegt-van Beekum uuit Rijnsburg met 5 strafpunten. Bij de tocht over 40 kilometer eindigden twee koppels met drie strafpunten. Na loting mochten Piet van der Salm en Joop van der Salm-van der Geest het wis selschuld in ontvangst nemen waardoor Jan van Santen en Ingrid van Mill als tweede ein digden. Voorts waren er vier koppels met vier strafpunten. De sterrit verliep vlekkeloos en kenden geen ongevallen. De jeugdige deelnemers aan de optocht bij de start. Nieuwe wetering de laatste kermisdag in Nieuwe Wetering werd zaterdagoch tend aangevangen met een feestelijke optocht. Muzikaal begeleid door de plaatselijke muziekvereniging „Door Gunst Verkregen", een draai orgel en twee geluidswagens trok een stoet van achttien versierde wagens plus een groot aantal kinderen met op getuigde voertuigjes door Nieuwe Wetering. In de categorie „kinderen" werden „De Matroosjes" num mer één; tweede werd Lenne- ke Akerboom en derde Niels van den Berg. In de categorie „verenigingen" ging de eerste prijs naar schietvereniging „Het Vizier", de tweede prijs naar priksleedeclub „De Glad de IJzers" en de derde prijs naar de „Regenboog"-school- vereniging. Bij de bedrijven gingen de prijzen naar: 1. Bio- logisch-dynamisch tuinbouw bedrijf „De Vier Jaargetijden", 2. Garagebedrijf Jos van der Meer en 3. Fa. van der Lip. Na de optocht kon de school jeugd op een fraai uitgezet spelletjes-parcours strijden om mooie prijzen. Voor het mid- dagprogramma werd het suc cesvolle „tobbetje-steken" af gewerkt. Winnaars: 1. R. van Dommelen, 2. K. Uitdenbo- gaard en 3. J. Bouwmeester. Voor de 's avonds gehouden show van de voltallige groep van de „Weteringse ruiters" van weinig publieke belang stelling. Daarentegen hadden de andere kermisevenemen- ten, zoals het Lunapark en de biertent over belangstelling niet te klagen. Volgens de or ganisatoren trok de Nieuwe Weteringse kermis dit jaar aanzienlijk meer belangstel ling dan vorig jaar. Bij de ringsteekwedstrijden. welke vrijdagavond werden gehou den, moesten de deelnemers onvoorbereid gebruik makei van speciaal ontworpen fiet sen, welke voor een extra moeilijkheidsgraad zorgden, Bij de jeugd wonnen: 1. Sandra van Hameren, 2. Perry Straa thof en 3. Pieter Straathof. Bij de volwassenen gingen de prij zen naar: 1. mevrouw H. Los, 2. K. Uitdenbogaard en 3. J, Bouwmeester. TIJDENS MUZIEKCONCOURS IN WATERINGEN ONDANKS ZORGEN OVER SLECHTE HUISVESTING ALPHEN AAN DEN RIJN Het Rode Kruis Alphen vierde afgelopen zaterdag zijn 40-jarig jubileum. Ondanks de zorgen die het Alphense Rode Kruis heeft over zijn huidige slechte onderkomen toch een feestdag die met een drukke receptie werd gevierd. De afdeling Alphen en omstre ken van het Rode Kruis werd opgericht in 1943. Het eerste onderkomen was een pakhuis- je in de Hooftstraat waar de voornaamste taak, van toen, het hulpverlenen bij de verde ling van voedsel, uitgevoerd werd. Later werd tijdelijk on derdak gevonden in een oude school in de Hofzichtstraat. Thans is de organisatie gehuis vest in een tweelokalig houten noodgebouwtje aan de Anna van Burenlaan. Bij dit onderkomen liggen de problemen. Het geheel is zeer bouwvallig en, met kapotte vloeren, zelfs niet ongevaar lijk. Daarnaast is de ruimte veel te klein om de ruim 150 vrijwilligers van het Rode Kruis alle gewenste activitei ten te doen ontplooien. De ge meente heeft tot nu toe niet voor een ander behoorlijk,on derkomen kunnen zorgen. In zijn streven naar een nieuw onderkomen ondervindt het Rode Kruis steun van de Al phense Lionsclub die geld en goederen tracht te verzamelen voor betere huisvesting voor de hulporganisatie. Deze actie ,,'t moet onder de kap" loopt tot 3 november van het vol gend jaar. Ook bij alle banken kan een bijdrage voor het Rode Kruis worden depo- neerd. Daarnaast zal binnen kort een speciale serie postze gels te koop worden aangebo den. Bovendien is deze week de jaarlijkse collecte. Tenslcüte is er op de jaarmarkt op 21 september een speciale stand met artikelen die voor de actie van de Lions zijn gemaakt of ingekocht. Door deze activiteiten hoopt het Rode Kruis een goed on derdak te krijgen om zo nog meer hulp te kunnen verlenen waar dat nodig is, vanaf de bloedtransfusiedienst, de lec- tuurdienst, de boottocht en va kantieprojecten, de EHBO, het jeugd Rode Kruis, de Stichting Trombose dienst en de Vrij willige geüniformeerde colon- nen. ROELOFARENDSVEEN- /ZOETERWOUDE Op een 5 concours in Wateringen heb ben twee muziekverenigingen uit de Rijnstreek, te weten de afdeling „Harmonie" van „Liefde voor Harmonie" uit Roelofarendsveen en de Zoe terwoudse Sint Jans Fanfare uitstekende prestaties gele verd. Beide muziekverenigin gen promoveerden naar de ere-afdeling. „Liefde voor Harmonie" heeft slechts vier weken de tijd ge had zich op het concours voor te bereiden. De afgelopen we ken hebben de muzikanten zich dan ook onder leiding van dirigent J. P. Cornelissen in tensief met de muziek bezig gehouden; een maand lang vier repetities per week heb ben gisteren hun vruchten af geworpen. Op het concours moesten twee werken ten gehore gebracht worden. Het verplichte werk was „United Youth" en het zelf te kiezen muziekstuk heette „Gospel Rhapsody". Met respectievelijk 154 en 153 Vi punten behaalde „Liefde voor Harmonie" in totaal 307 '/2 punten. Voor een eerste prijs zouden 288 punten vol doende geweest zijn. Nu haal de de harmonie-afdeling pun ten om te promoveren. De on gekende prestatie werd gister avond uitbundig gevierd bij café-restaurant M. Hogenboom in Roelofarendsveen. De muzikanten van de jubile rende Sint Jans Fanfare heb ben zeer intensief gewerkt om maar zo goed mogelijk voor de dag te komen. De laatste twee weken werd vrijwel dagelijks -> gerepeteerd terwijl de maand J er voor de muzikanten drie VOO maal per week moesten opdra ven van dirigent Olischlager om hun vorderingen te de- monstreren. De enorme inzet en verbeten oefening is niet voor niets geweest. Het ver- [lil" plichte werkstuk „H.M.S. Ti- nafore" werd gehonoreerd met 154 punten terwijl het vrije werkstuk „Four little maiden" 159 punten opleverden het geen het totaal bracht op 313. Nog nooit kwam de Sint Jans fanfare zo goed voor de dag. De viering van het tachtigjarigl jubileum in oktober is nu reeds op formidabele wijze in gezet. Net louter waarderingei van 81/2 en 9 bleek de fanfa-! re op alle fronten optimaal te] presenteren.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 4