ransfer- ysteem humaner oete Van Hanegem ongelukkig moment Wer der Bremen loert op titel HSV «8»sijthoffpers Basketbalteam „blijft" vierde Noah favoriet tegen Wilander - ZONDAG 3 JULI A.S. QQC (terug op zondag 17 juli). Oe prijs bedraagt slechts J 993a1 per persoon op basis van volpenslon en bovenvermelde accommodatie reisveneKering 30 - per persoon 5.- hosten Annule ringsverzekering 3 1/2% van de relssom 6.- kosten. Er zijn niet meer dan 50-plaatsen per reis beschikbaar dus wordt spoedio boeken dringend aangeraden. M Inlichtingen en boekingen: telefonisch onder no. 070-190882 (van maandag t/m vrijdag van 9 tot 13 uur) of persoonlek In onze vestigingen Spulstraat 71, Den Haag (op de hoek van hei Spul) en Coolslngel 67. Rotterdam (t.o. Stadhuis). 15 OAGEN MALLORCA 995.- Vertrek op zondag 3 JULI A.S. vanaf Schiphol TORT fczidóeSoiwcwit ZATERDAG 4 JUNI 1963 PAGINA 11 RECHT „Dit is een soort kleurrijke loopbaan gepresen- tegen zich eisen en een voor- geëist tegen doelman Hans van men er met een boete van ..omdat het bij de bestuurders niet. die ook deel heeft uitg j i en re i irec em rij a I g RECHT „Dit is een soort an Hanegem-week. Ik be r het dan ook dat hij juist gedagvaard is. We hebben nog proberen te voorko en door het tijdstip te veran- >n", liet officier van Justi- mr. Droesen weten, toen jrecies een dag voordat Wil- pm van Hanegem in een wed- rijd tegen het succesvolle anje definitief afscheid mt van het betaalde voet- De Kromme in Utrecht g een-forse rekening uit zijn kleurrijke loopbaan gepresen teerd kreeg. Zoals bekend eiste mr Droesen gisteren tijdens de strafzaak FC Utrecht een boe te van 70.000,- en een voor waardelijke celstraf van een maand tegen Van Hanegem wegens belastingontduiking. Ook de andere spelers, die des tijds zwart geld van de FC zouden hebben ontvangen, kwamen er niet genadig van af bij de officier. Trainer Han Berger hoorde 10.000,- boete tegen zich eisen en een voor waardelijke straf van twee we ken. Leo van Veen kreeg als eis 14.000,- en eveneens twee weken, terwijl tegen Gerard van der Lem een boete van 14.000,- werd geëist. Droesen vroeg de rechtbank om de zaak tegen Joop Wildbret aan te houden, omdat die speler, verblijvend in Hong Kong, zijn zaak nog niet heeft kun nen bepleiten. De hoogste boete, behoudens die voor Van Hanegem, werd geëist tegen doelman Hans van Breukelen. De keeper kon gis teren pas ter zitting verschij nen en kreeg als eis 22.000,- boete mee naar huis. De eisen tegen de voormalige bestuursleden van FC Utrecht, die beschuldigd werden van het knoeien met de recette, het uitlokken van belasting ontduiking van de spelers en het vervalsen van contracten, lagen aanzienlijk lager. Bar- telds en Van den Heuvel kwa men er met een boete van 5.000,- en vijf en drie maanden voorwaardelijk nog het slechtst van af bij de officier, terwijl Werkhoven 2.000,- hoorde eisen. Van der Linden en Gennissen kregen als eis 1.000,- en Venendaal 750,-. Droesen vroeg vrijspraak voor Maarschalkerweerd, omdat dit bestuurslid zich als enige ver zet had tegen het knoeien met de kaartjes. De officier had zijn eisen zo laag gehouden. „omdat het bij de bestuurders niet om grote bedragen ging". „Bij de recette ging het slechts om honderden guldens. Zij de den het voor de club. De frau de is door de omstandigheden gegroeid". Advocaat Moskovic vroeg om vrijspraak voor Werkhoven en Van den Heuvel. Hij vroeg zich af waarom deze bestuurs leden wel terecht moesten staan en bijvoorbeeld de ge meente en de jurist Eric Vilé niet, die ook deel heeft uitge maakt van het FC-bestuur. Ie dereen wist, dat er netto hand gelden rond gingen bij de FC. Droesen liet daarop weten Vilé niet gedagvaard te heb ben, omdat de ex-KNVB-voor- zitter ten tijde van de recette- fraude niet meer in het be stuur zat en ook niet met de uitvoering van de belasting fraude en de valse contracten te maken heeft gehad. Over twee weken doet de rechtbank uitspraak. Christian Jourdan Ploeg Post nog zonder etappezege LYON Zonder de uit gesproken kampioenen is de ploeg van Peter Post één van de vele en dat blijkt uit het achterwege blijven van een etappeze ge in de Dauphiné Libéré. In de slotfase van de 180 kilometer lange vierde etappe, die bij een tempe ratuur van tegen de dertig graden werd verreden, lanceerden de Nederlan ders in de kronkelige af daling van de Mont Ver dun de jacht op Jourdan. Deze middelmatig geta lenteerde Fransman, die in zijn vijfde profjaar op weg ging naar zijn zesde overwinning, ondernam bij de 80e kilometer een solo. Zijn voorsprong van rond zes minuten brokkelde per kilo meter af. Vijf kilometer voor de eindstreep was het verschil nog slechts 49 seconden. Daar lanceerde Henk Lubberding een krachtige tegenaanval. De Zwitser Erich Maechler sloop mee aan het wiel van de Gel derlander, die Jourdan beslist voor de eindstreep te pakken had gekregen. Onder de rode vlag, die de laatste kilometer aangeeft, ging Lubberding plotseling rechtop zitten. Hij gaf er de brui aan, want hij was ervan overtuigd dat de Zwitser zou profiteren van zijn inspanningen en de sprint voor de ritzege zou winnen. En dus won Jourdan. Jacques Michaud bleef leider in het al gemeen klassement, Johan van der Velde volgt als tweede op slechts drie seconden. In de Giro heeft Roberto Vi- sentini zijn belofte waarge maakt. De nummer twee van het algemeen klassement ver kondigde voor het vertrek van de Koninginne-etappe van Selva di Val Gardena naar Arabba over 169 kilometer de leiderspositie van zijn landge noot Giuseppe Saronni aan te vallen. Zijn moed werd be loond. Hij boekte een tijdwinst van 29 seconden op zijn rivaal. Gezien de achterstand die Vi- sentini had (2 minuten 25 se conden) betekende het echter een schrale troost. In de afslui tende tijdrit van morgen moet hij bijna twee minuten goed maken. De twintigste etappe leverde de eerste belangrijke overwinning op voor de Ita liaan Alessandro Paganessi. jyCNVB - BEKERSTRIJD EEN DUEL PER RONDE f ITRECHT De verga- ering betaald voetbal eeft gisteren met grote jeerderheid een be- Juurs voorstel tot enige ^erzachting" van het jansfersysteem aangeno- jen. Daarmee is een eer- je stap gezet in de rich- ng van de externe geld- evers, die om humanise- Jfflrfng hebben gevraagd en richting van het be- mAud van de voor het be- aalde voetbal zo noodza- j elijke subsidies. Voorzit- »r van der Louw stelde eet, hor het aannemen dat hij sen enkele - zekerheid an geven dat het voor- el genade zal vinden in e ogen van de geldge- irs. Hij heeft echter, aan andere kant, de goede H van het nieuwe be- ,üur ten opzichte van de Isidiegevers getoond ir niet te tornen aan af baken die de ploeg van over het vereve- igsfonds al voor dit sei- in had gemaakt, it verzachten van het ver- ugssysteem is als voor- irde gesteld om door te inen gaan met het tweede jarenplan van het gezond- ikingsproces. In dit nieuwe leem zal het oude salaris in de te transfereren speler en zwaar wegen als het ;erer1euw aangeboden bedrag, lardoor kan een gemiddelde t )rcjen genomen. Prijsopdrij- ng via nieuwe aanbiedingen 1 daarmee voorkomen kun- n worden. In het nieuwe •goedingensysteem zal afge- in worden van een clubtrou- !Crg' Na urenlang gepraat over de financiële facetten kwam de vergadering van de sectie be taald voetbal, waarbij voorzit ter André van der Louw (foto) behoedzaam om de wakken heenschaatste, oók nog over voetbal te spreken. wregeling bij de bepaling van de transfersom, zal de periode waarbinnen recht op vergoe ding bestaat van drie jaar naar twee jaar worden terugge bracht en zal geen limiet wor den gesteld op de transfers naar het buitenland. Het be stuur zal proberen vast te leg gen hoe de gemiddeldenbepa ling moet worden gemaakt voor, meestal jonge, spelers die voor het eerst een contract aangeboden krijgen en hoe de autovoorzieningen kunnen worden ingepast bij de salaris- bepaling. Voor het vereve ningsfonds in de komende ja ren moet volgens het betaalde voetbal afgestapt worden van heffing over de totale inkom sten zoals geld voor het over gangsjaar 1982-1983. De verga dering ging akkoord met een recetteafdracht van negen pro cent/ zonodig meer, om aan twee miljoen te komen. Daar bij gaat het slechts om de in komsten bij competitiewed strijden en de opbrengsten van seizoenkaarten. Bekertoernooi Het toernooi om de KNVB-be- ker zal in het nieuwe seizoen een echte cupstrijd worden. De vergadering betaald voetbal bepaalde, op voorstel van Henk Bergamin (NEC), dat het bekertoernooi volgens directe uitschakeling zal worden ge speeld. Dus slechts één wed strijd per ronde, tot en met de finale. In gevallen van gelijk spel zal natuurlijk wel een vol gende wedstrijd worden vast gesteld om een beslissing te verkrijgen. Na urenlang gepraat over de financiële facetten kwam de vergadering van de sectie be taald voetbal, waarbij voorzit ter Van der Louw behoedzaam om de wakken heenschaatste, dus ook nog over voetbal te spreken. Besloten werd RBC onder doorstromingsvoorwaar- den toe te laten tot de betaalde sectie. Het bestuursvoorstel over orde en veiligheid werd aangenomen, waardoor bij voorbeeld in de toekomst speeldagen dwingend zullen kunnen worden voorgeschre ven. Opheldering werd ook ver schaft over de uitkering van 50.000 gulden, die voor de fail liete FC Amersfoort bestemd was. Dat bedrag is gestort in de premiepot voor het toernooi om de spek- en bonen-cup, waardoor het geld toch in de eerste divisie is gebleven. NANTES Nederland heeft gisteravond tijdens het Euro pees basketbalkampioenschap in Nantes de strijd om het brons tegen de Sovjet-Unie met 105-70 verloren. Toch kan het resultaat van het Neder lands team kan met recht wor den gekwalificeerd als een „historische" vierde plaats. Het is evenwel de vraag welke waarde dit succes voor het Ne derlandse basketbal in de toe komst heeft. Door verscherpte bepalingen zal het voortaan in de praktijk niet meer voorko men, dat een fors aantal Ame rikaanse profs deel uitmaakt van de Nederlandse selectie. Met werkbasketbal behaalde de ploeg van de Tsjechoslo- waakse bondscoach Heger overwinningen op achtereen volgens Israël, West-Duitsland en Polen. Deze aanpak schoot tegen de weliswaar in verval geraakte equipe van wereldkampioen Sovjet-Unie voor de finale verrassend geëlimineerd door Spanje te kort. Geen mo ment hebben twaalf zwoegen de Nederlandse basketballers de zeker in fysiek opzicht aan zienlijk sterkere tegenstander kunnen bedreigen. Voor de Sovjet-Unie vormde de derde plaats niet meer dan een schrale troost, de vierde positie van de bij deze gelegenheid voor weinig meer dan een trainingspak en een dagver goeding van vijftien gulden spelende Nederlandse ploeg mag een overwinning heten. Scores Nederland: Plaat (14), Van den Berg (12), Kuipers (10), Schilp (7), Esveldt (7), Van Essen (6), Cramer (4), Van de Lagemaat (4), Pieterse (4), Wiel (2). Voornaamste scores Sovjet- -Unie: Sabonis (28), Mysjkin (17). REMEN Geen vijftig Werder Bremen keerde direct ZJSBTEBBZTSSi 1 *■- JUttmm zichte van FC Köln twa EMEN Geen vijftig van de door regen Weser ligt het dat de naam van Noordduitse rivier De sportclub heet Bremen. SV Wer om precies te Werder betekent: ui- Helemaal in Werder Bremen keerde direct terug en onder de bezielende leiding van de nog betrekke lijk jonge trainer Otto Rehha- gel (45), stoomde Werder Bre men door naar de vijfde plaats en kwalificeerde zich daarmee voor het UEFA-bekertoernooi, een grandioos succes. DeEuropa Cup werd voor Rehhagel en de zijnen min of dus. Daar, meer een kennismakingspro- de boorden van de ces. De club strandde op Dun dee United, maar een ramp was dat niet. Werder Bremen bevond zich immers midden in het tweede seizoen. „Das kriti sche zweite Jahr", zoals ge steld werd. De verwachtingen waren hoog gespannen. Reh hagel had zich versterkt met twee spelers van TSV 1860 Mtinchen, Wolfgang Sidka en Rudi Voller. Völler is vandaag de dag al A-international! De hebben zich al wat dramatische afge- met SV Werder. de invoering van de in het seizoen heeft Werder een opgebouwd. Een naam in thuis moeilijk te klop- loeg, maar ook een naam 'lc ub die vrijwel elk jaar de ploeg draaide als een trein, liep onderin te verzeilen. ■b 1965 werd Werder Bremen Waren er voor het seizoen be- jor de laatste keer kampioen gon, voorspellingen gedaan als in West-Duitsland. In de Eu- zou kampioen Hamburger E7 M>a Cup stuitte de ploeg op Sport Verein te maken krijgen tizan Belgrado, dat later op met een hardnekkige concur- B0 ir beurt in de finale van rentie van de peperdure gezel- drid zou verliezen. schappen van FC Bayern midden van de jaren München en FC Köln, van waren de resultaten daag op de laatste speeldag eenvormig. Van staan HSV en Werder Bre- tot en met '74 verdienden men beide op kop met vijftig ^NnnrHHiiitcerc vïor soijnon punten uit 33 wedstrijden... Bayern heeft liefst acht pun ten minder en Köln zelfs ne gen. HSV kreeg dus concur rentie van de naaste buur. club van doelman Hans Werder Bremen slaagde er in, Horst-Dieter Hött- tegen iedere verwachting in. Hamburg het hele seizoen door de hete adem in de nek te blazen. Werder Bremen haal- Een faillissement dreigde de in het eigen Weser Stadion J Werder moest in één jaar HSV 's record van 34 wedstrij- "ug naar de Bundesliga, an- den ongeslagen neer. hc-tiJts was het uit met de club. Logisch dat de trainer een te- tot en met '74 verdienden Noordduitsers vier seizoen en één keer 33... al enkele keren zover was, duikelde Bremen, de eens en y/erner Görtz in 1980, pas drie jaar geleden, uit hoogste Duitse voetbalklas- zichte van FC Köln twaalf doelpunten goed te maken. Gladbach won toen van Dort mund met 12-0. De zege van Köln bij FC Sankt Pauli (4-1) bracht toen toch de titel waar hij thuishoorde: in Köln. Werder Bremen moet dus ho pen op een gemotiveerd Schal- ke '04, dat vandaag HSV op bezoek krijgt, en dat op de be langrijke derde plaats van on deren (beslissingswedstrijd te gen de nummer drie van de tweede Bundesliga) staat en daar nog niet helemaal zeker van is. Mocht HSV gelijk spe len en Bremen van Bochum winnen, dan is de sensatie in Duitsland compleet. Otto Rehhagel meent: „Tot zo ver gaat het goed met Werder Bremen. Ik hoop alleen dat we dit nu de komende jaren kun nen continueren. Ik heb alles op het technische vlak te ver tellen, als je begrijpt wat ik be doel. Alles! Dat is erg belang rijk om te voorkomen, dat er dingen fout gaan". Met aanvalsspel lokte Werder de teoschouwers weer naar het stadion, met gemiddelden van tussen de 25.000 en 30.000. Rehhagel over dat „Angriffs- fussball": „Dat is een gevolg van het aankoopbeleid, hebben een mixture van jonge en oudere spelers. Dat speelt een voorname rol, wil je bo venin mee draaien". Met de Terwijl trainer Rehhagel de oefeningen van de andere spelers van Werder Bremen vcteraan Klaus Fichtel (38) bekijkt, laat doelman Dieter Burdenski zich even rustig masseren. aan het hoofd h®7-'1 Werder Bremen een goede defensie, die de ruggesteun is voor het aanvallende deel van de ploeg, waarvan het drietal Meier, Reinders en Füller de Duitse nationale ploeg al hebben ge- vreden man is. In de training voor de laatste wedstrijd, thuis tegen VfL Bochum, is er maar één parool: scoren. HSV schoot vorige week tegen Borussia Dortmund met scherp, won met 5-0 en bouwde de doel- puntenmarge ten opzichte van Bremen uit tot acht, een on- v^-brugbare kloof met die ene wedstrijd nog te gaan. Een krankzinnige situatie zoals in haald. Fichtel stond daar "in 1978 zullen we wel niet meer 1970 op het WK in Mexico al beleven. Toen diende Borussia in... Mönchen Gladbach ten op- HENK MULDER PARIJS In Mats Wilander en Yannick Noah heeft het toernooi om de open Franse tenniskam pioenschappen de logische finalisten gekregen. De stoïcijnse Zweedse titelhouder op Roland Garros en de met pijpekrullen getooide Fransman hebben immers de afgelopen weken de graveltoernooien in Europa beheerst. Wilander won drie evene menten en ook Noah, die de Zweed onlangs in Hamburg versloeg, liet zich niet onbetuigd. De in Kameroen geboren Fransman ontdeed zich in de halve finales met het grootste gemak van zijn landgenoot Christophe Roger-Vasselin, de be dwinger van Jimmy Connors, en gunde hem slechts drie games: 6-3 6-0 6-0. Wilander had meer moeite met de Spanjaard Jose Higueras. De zege in vier sets (7-5, 6-7, 6-3, 6-0) kwam na drie uur en 44 minuten tot stand. Noah is tegen Wilander licht favoriet. Tegen Ro- ger-Vasselin gaf hij een demonstratie van zijn kunsten. De arme Roger-Vasselin zag alle hoeken van de baan, verdedigde zich zo goed als hij kon, maar wist niet meer dan drie games binnen te ha len. Het klasseverschil was te groot en de vraag wierp zich op, wat er met Connors in de kwartfi nales aan de hand is geweest. De Amerikaan had van deze middelmatige speler nooit mogen verlie zen. Veel interessanter was de ontmoeting tussen de baseline-specialisten Wilander en Higueras. On danks een elleboogblessure, waarvan hij al weken hinder ondervindt, ging de 30-jarige Spanjaard de strijd met de jongste winnaar van „Parijs" (op ze ventienjarige leeftijd) in alle hevigheid aan. „Ik wil één keer Parijs winnen. Daarna mogen zij mijn arm afhakken", verklaarde Higueras. Het is er niet van gekomen. Higueras, die in twee dagen en vier en een half uur de Argentijn Vilas van alle illusies had beroofd, wist de race in de energie en krachten slopende partij twee sets vol te hou den. Daarna was hij uitgeblust en liet zich als een gewillig slachtoffer naar de nederlaag leiden. Wilander-Noah betekent voor het Franse publiek de droomfinale. Twee speltypen staan tegenover elkaar, waarbij het voor de hand ligt, dat Noah morgen de steun krijgt van ruim 16.000 landgeno ten. De winnaar strijkt 240.000 gulden op. De Franse tennisser Yannick Noah (23) snelt meestal lichtvoetigër naar de bal dan zijn lengte (1.90 m) doet verwachten.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11