ÉNoordwiik onderuit ADO laat UVS kansloos:0-2 ÏJC handhaaft zich in de tweede klasse SPO JSSELMEERVOGELS WINT EERSTE SLAG: 3-1 Valken'68 verrast Hun er-bokaal voor Lugdunum KRV sterkste in ware „cupfinal" ,EIDEN SJC heeft het •eedeklasserschap giste- •n veilig gesteld. Zelf onnen de Noord wijkers iet 3-2 van mede-degra- itiekandidaat RKDEO, •rwijl Alphense Boys in •elft z'n sportieve plicht •genover SJC vervulde (oor DHL met diezelfde ijfers te verslaan. Door resultaten dalen DHL RKDEO af naar de jerde klasse. SJC - RKDEO 3-2 (1-2) SJC speelde juist op het mo ment dat het er op aan kwam z'n beste wedstrijd van het sei zoen. Onder de ogen van zo'n achthonderd toeschouwers startten de Noordwijkers sterk. Binnen korte tijd bracht René de Ridder een 1-0 voor sprong op het scorebord en de Noordwijkse ploeg had toen de indruk al op rozen te zitten. bij zitten en boog de achter stand nog voor rust om in een 1-2 voorsprong. In het tweede part stelde SJC orde op zaken. Eerst was het Jos Alders die op fraaie wijze de gelijkmaker liet aantekenen, niet veel later zorgde De Ridder koppend voor de winnende treffer. Na die 3-2 kreeg de Noordwijkse équipe nog volop mogelijkhe den op meer, maar Ben van der Zalm, die een goede partij speelde, had het geluk niet aan zijn zijde. Éénmaal schoot hij rakelings over en éénmaal vond hij de paal op zijn weg. DHL - Alphense Boys 2-3 (0- 1) Alphense Boys stond voor de taak z'n sportieve plicht tegen over SJC te vervullen. Veel moeite hadden de Alphenena- ren daar niet mee. Ook al om dat DHL nauwelijks de indruk wekte om de laatste strohalm, een beslissingswedtrijd om de gradatie, te willen pakken. Al na tien minuten kon Nick Verwoerd voor 0-1 zorgen. Na rust kwamen de Delftenaren op gelijke hoogte door een om dubieuze redenen verstrekte strafschop te benutten. Een kwartier voor het einde schoot opnieuw Verwoerd raak, maar opnieuw kwam DHL langszij. Boys-verdediger Henny van Raay velde kort voor tijd het vonnis over DHL door 2-3 te laten aantekenen. Overigens werd Alphense Boys zaterdag kampioen van Alphen. In de finale van het toernooi, waaraan de zes clubs uit de gemeente Alphen (Aar- landerveen, Zwammerdam, ARC, Alphia, Alphen en Al phense Boys) meededen, ver sloeg de zondagtweedeklasser Alphen met 3-1. Dat gebeurde met grote overmacht. De vier deklasser kwam er niet of nauwelijks aan te pas. Voor de Boys scoorden Nick Verwoerd (2x) en Wim Latumanuwy, terwijl Hans Verkerk tegen- scoorde. fette Over strijd Geert-Jan Bakker legt aan. Met een fraaie boog zal de eerste en enige Noordwijk-treffer een feit worden. SPAKENBURG Het 1ojyeerzien (na twee seizoe- l(j.\en zonder) met IJssel- 11.5 neervogels is, wat Noord- 7erk$rijk betreft, op een forse ag teleurstelling uitgelopen. lOo Pe roodwitte formatie van ens Jefenmeester Piet Buter, ✓lindjie zijn ploeg vooraf „ze- i Disser niet de mindere" van ije s|e zo gerenommeerde te- v4enstander had geacht, '^glerloor de eerste slag om ijn Jet kampioenschap van danJederland bij de zater- 1) 2.31agamateurs met 1-3. 2.40 ren:Jen verliespartij, die op zich jl/LGjoor Noordwijk nog geen Weei|walijke consequenties be- ije sloeft te hebben. Omdat het k in joelsaldo in deze reeks niet 'tnairoörslaggevend is, is ook een 1.2ILge met minimale cijfers in ;n (Ije thuiswedstrijd voor aan- j-o. loerder Dick Dortmundt en wampsjn mannen voldoende om m vijen derde, beslissende wed- Luylifijd af te dwingen, mogelijk- £0 eden op de titel zijn er der- 3era|aive nog volop. De wijze ech- 3e &r waarop Noordwijk zater- 1 (Mag in de eerste helft door het hertog altijd zeer sterke Vogels ll/LQyerd gedeklasseerd en de we- aasnifenschap dat de Spakenbur- art tyers ook na rust ondanks flfen duidelijk verbeterd BakjNoordwijk verreweg de •lag fceste doelkansen realiseerden, (NZfonoet zelfs de grootste Noord- Wiwijkse optimist aan het den- 10*ften hebben gezet. Dus ook oe- ^yofenmeester Buter. De trainer ie als „rasoptimist van huis it" aan de vooravond van de erk erste confrontatie nog meldde at Noordwijk de zaak in twee wedstrijden zou beslissen, leek na afloop in Spakenburg ïinder overtuigd van een 'innend slot. „Natuurlijk is [oordwijk nu niet direct kans los, zeker niet na die van kant sterk gespeelde iveede helft. Ik moet er alleen omende week heel diep over aan nadenken hoe we onze ans moeten gaan uitspelen". tavei p van 71 dat denkwerk zal de Haar- •mse oefenmeester dan veel landacht besteden aan de ma- eeïl ier waarop met name de zeer geroutineerde kern van IJssel meervogels (Henk en Jaan de 'raaf, Jan Vedder) zal moeten 'orden aangepakt. Gezien het egeven dat juist dit drietal za- Srdag voor het grootste ge- yPleelte ^et spelverloop bepaal de, lijkt het niet onwaarschijn lijk dat Buter in eigen huis voor een andere aanpak zal kiezen. De volledig doorge voerde, strikte mandekking op de drie Spakenburgers (Timo Gerlof op Henk de Graaf, An- dries Wendt op Vedder, René van Hensbergen op de volgend seizoen weer voor Go Ahead Eagles uitkomende Jaan de Graaf), werkte in het Paling dof p volledig averechts. Niet alleen omdat de drie heren, ondanks de aanwezigheid van een vaste Noordwijkse man, nog vrolijk alle Spakenburgse lijnen konden uitzetten, maar ook omdat Noordwijk, niet ge wend aan een vaste mandek king zonder overname, met name in de eerste helft, zelf nauwelijks aan het spelen van het eigen spelletje toekwam. „Een probleem", zo beaamde ook Buter, die zich vervolgens hardop afvroeg of Gerlof nu wel de aangewezen man was om mede-middenvelder Henk de Graaf van gevaarlijke ac ties af te houden. „Gezien het feit dat IJsselmeervogels maar met anderhalve echte spits speelt, is het mogelijk een ver dediger naar De Graaf op te schuiven. Een zet die ook weer ontregelend werkt op ons ei gen spel, maar in de praktijk misschien' toch beter uitpakt". Een idee dat Buter overigens in de tweede helft van het treffen noodgedwongen al enigszins in de praktijk moest brengen na het uitvallen van aan de lies geblesseerde, voor rust nauwelijks opvallende Jan Willem Bogers. Met ver dediger Frans van der Veen op dat middenveld en Siem van Beveren als voorstopper maakte Noordwijk in die fase een degelijker indruk. Dat Buter die verschuiving op zich niet wenste te zien als de reden waarom het in het twee de speldeel allemaal veel beter liep bij Noordwijk, lijkt echter terecht. Er speelden immers meer factoren een rol bij die zo zwak verlopen eerste helft van de in fraai „Ajax-blauw" gestoken roodwitten. De strijd wijze van IJsselmeervogels, bijvoorbeeld. Vogels-trainer Jan Lankreijer mocht dan la ter de loftrompet steken over de „fabuleuze inzet" van zijn ploeg („Wat je aan kracht in huis hebt, moet je gebruiken"), feit is dat de zeer fysieke speelwijze van IJsselmeervo gels vaak op het randje van het acceptabele balanceerde en door lankmoedige scheidsrech ter Katee te gemakkelijk werd gesanctioneerd. Omdat het af geblufte Noordwijk daarbij, ze ker in die beginfase, wel ui terst nerveus te werk ging in de verdediging waar de fysie ke inbreng van Sjaak Sluys (familiefeest) node werd ge mist, leek de partij na twaalf minuten al gelopen. Al in de vierde minuut liet Gerlof zich immers na een hoge voorzet van Piet Slechtenhorst bij een kopduel verrassen door de voor hem springende Henk de Graaf, waarna de niet opstui tende bal onder Dortmundt door in het doel verdween (1- 0) en acht minuten later was het de enige echte Spaken burgse spits, Adri Bettink, die op aangeven van Vedder en Jaan de Graaf mocht profite ren van volstrekt onnodig bal verlies van Bogers: 2-0. Hoe wel er in het resterende ge deelte van die eerste periode nauwelijks sprake was van Noordwijks herstel (Gerlof: „We wisten werkelijk niet hoe we de partij nu naar onze hand konden zetten") bleef de allesbeslissende derde goal uit waardoor Noordwijk tijdens de pauze weer enigszins tot zich zelf kon komen. Met Van Beveren voor Bogers in de ploeg én de opdracht van Buter („Het moet harder, fel ler en agressiever") in het hoofd, keerde er inderdaad een ander Noordwijk in het veld terug. De voor de pauze zo superieur rondfladderende Vogels werden nu zelf regel matig onvrijwillig tegen het vochtige gras gewerkt en raakten zowaar vijf minuten na de hervatting echt in de problemen. De door John Ma- rijt voorgebrachte en door Wim Muys weggekopte bal werd door de in de tweede helft weer nadrukkelijk aan wezige Geert-Jan Bakker op gevangen en diagonaal in de verste hoek gedeponeerd: 2-1. Hoewel Noordwijk IJsselmeer vogels vanaf dat moment zeer regelmatig in de eigen verde diging terugdrong en Henk de Graaf na een al te forse over treding van Klaas Vink tijde lijk op halve kracht meehink- te. bleef de thuisclub ook in het tweede deel supersnel counterend de meest ge vaarlijke ploeg. Echt verras send was het dan ook niet dat het via Vink, Ton Marijt en Gerlof nog kansrijk doorgeko men Noordwijk een kwartier voor tijd op beslissende achter stand werd gezet. Dortmundt had bij uitbraken van Bettink en Jaan de Graaf immers al knappe reddingen moeten ver richten op het moment dat Henk en Jaan de Graaf w eens aantoonden elkaar blin delings te kunnen vinden. Jaan de Graaf vond uiteinde lijk de door Dortmundt niet meer te verdedigen korte hoek van het Noordwijk-doel 3-1. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 4 Henk de Graaf 1-0, 12 Bettink 2-0, 50 Bakker 2-1, 75 Jaan de Graaf 3-1. Noordwijk: Dortmundt. Anton Ma- rijt, Van Hensbergen, Van der Veen, Wendt, John Marijt, Gerlof, Bogers (Van Beveren), Smits, Vink, Bakker. IJsselmeervogels: De Harder, Van de Groep, Peter de Graaf, Wim Muys, Slechtenhorst, Jan Muys, Henk de Graaf, Koelewijn. Jaan de Graaf, Bettink, Vedder (Theo Muys). MAANDAG 30 MEI 1983 ]aan de Graaf slechts Kn Jeu| mpial m e' eboekt... [PAKENBURG Hoewel 'paken burgers Maarten larder en Jaan de Graaf nu 'ijna twee weken terug tijdens fe met 4-2 verloren bekerwed- rorki trijd tegen GVVV uit het veld c: B verden gestuurd, speelden aver *eiden toch mee in het eerste izoert reffen om het landskampi- caik. 'enschap bij de zaterdagama- iorku eurs tegen Noordwijk. Van dit De 1tweetal zal Jaan de Graaf er Fr e ok zaterdag in Noordwijk j zoett sder geval bij zijn. lie: V kheidsrech ter Nagtegaal uit Jtrecht is inmiddels immers eruggekomen op zijn tijdens lef duel genomen beslissing en eeft laten weten dat het weg enden van de sterspeler van er vogels op een „ver heeft berust. De straf gewijzigd in een boeking, de weede voor Jaan de Graaf dit eizoen. If doelverdediger De Harder n Noordwijk eveneens weer al aantreden, is nog niet ze er. De zaak van De Harder, wegens trappen van cheidsrechter Nagtegaal het eld moest ruimen, komt don- mondeling voor. De ans dat de ervaren, maar op- 'liegende Spakenburgse doel wachter dit seizoen nog in ac- 35 00 za^ komen, moet voorlopig Toe ',terst miniem worden geacht. i. Prlja zij de leidsman van het be er treffen ook in dit geval zijn !3-25« ienswijze zal herzien en zal erklaren dat de in hem ge lante noppen bij andere voet balschoenen behoorden... 467,1 De Engel en VWL in finale LC-cup LEIDEN In de Katwijkse sporthal Cleijn Duin wordt vanavond de finale van het zaalvoetbaltoernooi om de Leidse Courant Cup gespeeld. De wedstrijd gaat tussen VWL, het team dat kampioen van hoofdklasse werd en te vens naar de interregionale klasse promoveerde, en het reeds op het hoogste plan uit komende Lisse/De Engel. De Wedstrijd begint om 20.00 uur en staat onder leiding van de heer Kriek. VALKENBURG Valken '68 verbaasde zaterdag vriend en vijand door Rijnsburgse Boys met 3-1 te kloppen. De wed strijd werd gespeeld ter gele genheid van het 15 jarig be staan van Valken. De kerverse kampioen kwam in de eerste rondgang op voor sprong via Theo van Rijn. maar zag Rob Gillissen gelijk maken. En waar iedereen aan nam dat Rijnsburgse Boys orde op zaken zou stellen, ging Val ken onverdroten voort. Nog voor rust zorgde Ab van der Meij voor 2-1. Na de thee deed Theo van Rijn daar nog een treffer bij en was de verras sing compleet. Frans Sjardijn tracht een Oranje Groen-speler te om spelen tijdens de finale van het door LDWS georgani seerde toernooi om de Klaas Huner Bokaal. Sjardijn en Lugdunum zouden uiteindelijk aan het langste eind trek ken. LEIDEN Bijna had Oranje Groen in het door LDWS georga niseerde toernooi om de Klaas Huner bokaal voor dé verrassing gezorgd. Nadat de ploeg uit de overgangsklasse in de halve fina le al een gelegenheidscombinatie van UVS had bedwongen na het nemen van strafschoppen, hield zij in de finale lange tijd gelijke hoogte met Lugdunum. Na een 1-1 eindstand schoot een speler van de Boshuizerkade een strafschop uit de tweede serie te zacht in. waarop doelman Eradus de bal. en Lugdunum de bokaal kon pakken. Daarmee kwam een waardig slot aan het door regen gehinderde toernooi, dat een goede reclame voor het Leids amateurvoetbal betekende. Niet alleen wat het spelpeil betrof, maar vooral ook de speelwijze: niet éénmaal werd een speler genoteerd of verwij derd De heer Sanders van LDWS kon de Klaas Huner Bokaal dan ook met een gerust hart uitreiken aan de winnende ploeg. Zaterdag werden de wedstrijden om de finaleplaatsen gespeeld. Het tweede elftal van Lugdunum bleek een uitstekende vervan ger van het eerste, dat elders verplichtingen had Roodenburg werd met een 3-0 nederlaag teruggewezen. Oranje Groen speel de 1-1 gelijk tegen de UVS-combinatie - het eerste moest de vol gende dag immers tegen ADO voetballen - en bleek duidelijk beter in het nemen van strafschoppen. In de kleine finale kwam UVS „1" kwam duidelijk tekort tegen Roodenburg: 4-0. NOORDWIJK Warmunda en KRV maakten de finale om de afdelingsbeker tot een ware „cup-final". In een doelpuntrijk duel, waarin spanning en sensatie niet ontbraken, trokken de Katwijkers tenslotte aan het langste eind: 5-3. En daarmee zette de ploeg van trainer Balkhoven alsnog een kroon op het seizoen dat eerder mislukt werd genoemd omdat KRV de titel aan ASC moest laten. KRV kende een ware droomstart. Binnen een minuut stond de ploeg op een 1-0 voorsprong. Laatste man Henk Krauwel prikte de bal koppend achter doelman Abe van der Zwet. Na die wel zeer vroege openingstreffer golfde het spel op en neer. Beide ploegen speelden va banque en dat maakte het duel aantrekke lijk. Kort voor de thee kwam Warmunda op gelijke hoogte via Hans Oostdam. Na de hervatting een sterk aandringend KRV. dat die inspanningen al na vijf minuten bekroond zag. Yvan Hermans's solo werd binnen de beruchte lijnen onregelementair afgebroken. Krauwel liet het buitenkansje vanaf elf meter niet onbenut. Diezelfde speler stond aan de basis van de derde Kat wijkse treffer. Krauwel nam een vrije trap, vond John van de Eshof, die raak schoot. Maar de wedstrijd was nog niet gespeeld. Twee Warmondse doelpunten (Oostdam en Rob van der Mey uit een strafschop) brachten de spanning geheel terug. Direct na het gelijkmakende doelpunt plaatste trainer Balkhoven echter een „gouden wissel". De zojuist in het veld gekomen Lowie Dubbel man eerste daad betekende 4-3. In de laatste minuut maakte Yvan Hermans aan alle mogelijk nog aanwezige twijfels een ein de door 5-3 te laten aantekenen. KRv mag komend jaar dus als nog KNVB voetbal spelen. De ploeg veroverde dan wel geen plaatste in de vierde klasse, maar mag volgend seizoen wel deel nemen aan het KNVB-bekertoernooi. „Een aardige troostprijs", vond trainer Balkhoven achteraf, „maar ik was liever kampioen geworden".. LEIDEN Muisstil en wat onwezenlijk voor zich uitstarend stond Melbi Raboen na afloop van de 0-2 winst op UVS in de feestende ADO-kleedka- mer. „Natuurlijk ben ik blij dat we kampioen zijn geworden", bracht hij na enig aarzelen zachtjes uit. „Dit is immers steeds het doel geweest. Wat me pijn doet is dat ik het werk niet kan afmaken, dat ik volgend jaar niet met ADO in de hoofdklasse speel. Bovendien doet vind ik het uitermate ver velend dat we juist bij UVS, mijn toekomstige club, kampioen zijn ge worden. Ik had veel lie ver ergens anders de titel binnengehaald. Dit schept enorme verwachtingen en dat is niet goed". „UVS moet reëel zijn, er zul len veel zaken moeten veran deren. Ik verwacht komend seizoen meer agressie en men taliteit van UVS, het moet een team worden en wie daar niet aan mee wil werken, vliegt er uit. Nee, ik lever geen kritiek op Désar. Gerard is net als ik gek van voetbal en heeft uit stekend werk geleverd. Hij werd alleen ontzettend tegen gewerkt. Ik hoop komend sei zoen van de moeilijkheden, die Désar dit jaar heeft ontmoet, verschoond te blijven. Overi gens vind ik het nog steeds jammer dat er geen twee ploe gen promoveren, want UVS is net zo min een tweedeklasser als ADO dat was". Toch mag ADO de terechte kampioen heten. UVS maakte gisteren geen schijn van kans tegen de op alle fronten ster kere Hagenaars. Zelfs de ge routineerde Leidse middenli nie De Goey, Jansen en de uitgebluste Van Seggelen moest het afleggen. Met rustig en uitgekookt voetbal van ach teruit (Tempelaar, Ouwehand, Bakker) hield ADO UVS van af de eerste minuut in de tang. Nimmer ontsnapten de Leide- naars uit de wurgende greep. De eerste offensieve daad viel na tien minuten spelen te no teren. Centrale verdediger Rob Ouwehand dwong uit vrije trap Wijnand Sloos naar de uiterste bovenhoek. Vijf minuten later moest Sloos ech ter capituleren. Rob van Elles- wijk gelanceerd en sprintte met de bal aan voet naar de achterlijn. Daar aangekomen schoof hij het leer leep naar de wachtende Leon Vonk die niet faalde en de te ver door gelo pen Henskens en Sieval even als doelman Sloos het nakijken liet. En eigenlijk had de zwak leidende scheidsrechter Lugt- hart op dat moment wel kun nen afblazen. ADO had im mers voldoende, drong ook nauwelijks meer aan en UVS was simpelweg niet in staat om behoorlijk tegengas te ge ven. De ploeg kreeg pas wat greep op de wedstrijd (hoewel zelfs dat nog te sterk is uitge drukt), toen ADO het zich qn- nodig moeilijk ging maken en wat geirriteerd raakte. Verder dan een schot van Fred Sieval en een afstandsknaller van Bert Jansen kwam het echter niet. Ook in het tweede bedrijf behoefde Haagse goalie Peter van der Laan nauwelijks han delend op te treden. De Ra- boen-elf speelden de wedstrijd plichtmatig uit, maar kregen op het laatst van het tot een chaotisch geheel geworden UVS nog wat kansen in de schoot geworpen. Sloos kon tot driemaal toe een treffer voor komen (Van Velse en twee-, maal Van Elleswijk), maar moest nadat aan de andere kant eerst Wil Henskens van dichtbij een mogelijkheid om zeep had geholpen, in de slot minuut toch andermaal naar het net. Een inzet van Van Velse stelde Jansen en enige positieve uitzondering Rob Vermeer voor problemen en tot overmaat van ramp viel de zich ook in het gedrang bevin dende Sloos vervolgens „met bal en al" over de doellijn. Maar daar maalde niemand meer om. Alles wat Haags was vierde feest. Slechts Melbi Ra- boen onderging de bloemen hulde en felicitaties met ge mengde gevoelens. MAARTEN NOOTER Scoreverloop: 15 Vonk 0-1, 89 Sloos (ed) 0-2. UVS: Sloos, Koenen, Sieval (Land- waart), Henskens, Vermeer, Van Seggelen, Jansen, De Goey, Faber, Neuteboom (Bekooy), Van Leeuwen. Het contrast is groot als ADO tweede treffer een feit wordt. Ontreddering bij Bert Jansen en Wijnand Sloos, vreugde bij Rob van Elleswijk.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15