Basketbalteam Iniet meer in Ifigurantenrol X:eci Jimmy Connors in goede doen y sportuitslagen Amateurvoetbal wil andere structuur KNVB FC Den Bosch superieur voetballerlei sa SPORT CfiidócSourant ZATERDAG 28 MEI 1983 PAGINA 11 DEN HAAG De ama teursectie van de KNVB wil een andere organisa tiestructuur voor de hele bond met het doel de be langen van het totale voetbalgebeuren kwalita- eel v tief en kwantitatief zo Ük ggoed mogelijk te beharti- ?n. Dit zei voorzitter [artin Kastermans van de sectie amateurvoetbal void< vanochtend in zijn ope- lingswoord van de alge iue .k 3r llW. Ne< mene voorjaarsvergade ring in Zeist. Kastermans deelde voorts mee, dat het overleg met de betaalde sectie sinds de na jaarsvergadering van 1982 nauwelijks van de grond is ge komen, ondanks allerlei po gingen daartoe van de ama teurs. De praeses sprak niet al leen zijn teleurstelling hier over uit, maar richtte zich over de hoofden van „zijn" af gevaardigden tot het deze week naar buiten getreden nieuwe profbestuur onder lei ding van André van der Louw. Met name noemde Kas termans de problemen, die in Zeist bestaan tussen enige le den van de technische staf (Blok-Rijvers). Verder pleitte hij met een „knipoog naar de onder meer door voorzitter Harmsen van Ajax gedane suggestie voor een profliga, voor het in stand houden van twee bespeelbare competities in het betaalde voetbal. Als laatste belangrijke aanbeveling stelde Kaster mans voor te gaan denken over mogelijkheden om stich tingen weer met de oude moe derverenigingen te laten fuse ren, omdat een goede en eigen jeugdopleiding de goedkoopste wijze om goed spelersmateriaal te vormen. Kastermans, die eerder in zijn speech had gememoreerd dat het teruglopende ledenaantal van de KNVB (bijvoorbeeld het pupillenbestand daalde in twee iaar van 251.000 naar 218.000) zorgen baart en mede aanleiding was voor enige be spiegelingen over „hervormin gen" in de totale bondsstruc- tuur, weersprak dat de ama teurs pleiten voor een terug keer naar de situatie van voor 1974; in dat jaar werd de schei ding tussen profs en amateurs in de KNVB een feit. „Wij hebben slechts één doel voor ogen", aldus Kastermans, „een kwalitatief sterk en fi nancieel gezond betaald voet bal en een kwalitatief sterk en financieel gezond amateur voetbal binnen een goed ge structureerde KNVB". Hoe die structuur er precies uit moet gaan zien, zei Kastermans nog niet precies te weten. Hij wilde in elk geval de discussie en het overleg daarover, mede in verband met toekomstige doorstroming van amateurs naar profs, op gang brengen. Tenslotte deed de amateur- praeses een appèl op de staats secretaris voor Sport en Volks gezondheid Van der Reijden (WVC) om niet te veel beper kende maatregelen in de sub sidiesfeer te nemen. MAASTRICHT FC Den Bosch wordt na DS '79 en Volendam de derde club, die dit seizoen naar de eredivisie promoveert. Dat staat halverwege de na- competitie in de eerste di visie al zo goed als zeker vast. Na de overwinnin gen op FC VVV en SC I ?AEN De weg is nog ang, maar de eerste twee ïindernissen in het Euro- 3ees kampioenschap zijn door de Nederlandse bas- ketbalploeg op voorbeel dige wijze genomen. Na le zege op Israël schudde iranje gisteren tegen 'est-Duitsland de figu rantenrol definitief van rich af: met 79-67 hield ederland het ongeslagen ord van bondscoach 'ladimir Heger (de Euro pese B-kampioenschappen ran vorig jaar meegere kend) overeind. Zaterdag is Tsjecho-Slowakije de te genstander. Deze ploeg werd door een tweede ne derlaag, (tegen Polen: 75-72 na verlenging) kans loos voor een ereplaats. Heger ruimde tegen West- -Duitsland een basisplaats in voor Henk Pieterse. Tegen het langste team van dit toernooi dacht hij de 2,12 meter van Pieterse goed te kunnen ge bruiken. Een verwachting die met zes punten en evenveel rebounds van deze center niet werd gelogenstraft. Pieterse elimineerde zichzelf echter al snel met vier fouten, waarna de in de Verenigde Staten spe lende Westduitser Blab onder het bord wat meer mogelijkhe den kreeg. Door een goede start kwam Nederland met 18-11 op voor sprong. Vlagen van schotloos heid deden de marge echter langzaam maar zeker slinken. Alleen dank zij Plaat en een aantal open schoten uit breaks kon Nederland de Duitsers bij rust nog net voorblijven: 36-34. Was de eerste helft in mineur afgesloten, de tweede begon zeer voorspoedig. Alle vijf starters hadden gescoord, voordat de eerste misser aan getekend kon worden. Dat be tekende dat West-Duitsland, na even gelijk te zijn geko men, weer tegen een achter stand van zes punten aankeek: 50-44. Vanaf dat moment haal de Oranje het tempo definitief uit de wedstrijd, defensief door een goed sluitende zone en of fensief door lang uitgesponnen aanvallen. West-Duitsland was verder aangewezen op de schutters Pappert en Schrempf, die van grote af stand hun ploeg tot 70-63 in de race hielden, alvorens Neder land een beslissend verschil op het scorebord kon brengen. Met routiniers als de uitblin kende Plaat en Cramer aan de bal betekende een kloof van tien punten het einde van de wedstrijd. Scorers Nederland: Plaat 24, Cramer 17, Kuipers 10, Pieter se 10, Van der Bergh 6, Faber 6, Van de Lagemaat 4, Wiel 2. West-Duitsland: Blab 22, Pap pert 14, Schrempf 10, Körner 8, Zander 7, Peters 2, Brauer 2 en Hudson 2. Roland van der Bergh gaat scoren ondanks de tegenstand van Klaus Zander (9) en Uwe Blau. Jimmy Connors in aktie tijdens zijn in vier sets gewonnen par tij tegen Hans Gildemeister. lai Cir ni h terti houi end loois kb ile 100 PARIJS Samen met on der meer John McEnroe, Jimmy Arias en Brian Gottfried maakt Jimmy Connors nog steeds deel uit van het contingent Amerikanen dat vastbe sloten is de officieuze we reldtitel voor trage banen, die momenteel in Parijs te verdienen is, naar de Ver enigde Staten te halen. Voor het eerst in meer dan 25 jaar. De laatste Amerikaan, die in Roland Garros zegevierde, was Tony Trabert in 1955. Connors, die op grond van zijn titels van Wimbledon en Flus hing Meadow en de daarmee gepaard gaande hoge positie op de wereldranglijst als eerste is geplaatst, is in Parijs nog nooit verder gekomen dan tweemaal de halve finales. Ook nu heeft de in echtscheidingsperikelen verwikkelde Amerikaan niet de moeite genomen zich opti maal voor te bereiden op de altijd weer lastige overgang van het snelle Amerikaanse cement naar het trage Europe se gravel. Na zijn overwinning in vier sets (6-3, 6-1, 5-7, 6-1) op de Chileen Hans Gilde- meister constateerde Connors gisteren dat de tennissers uit Europa en Zuid-Amerika wat dat betreft een voorsprong van zo'n zes weken hebben. „Niet De Amerikaan was overigens buitengewoon te spreken over de vorm, die hij tegen de lang zame banen-specialist Gilde- meister demonstreerde. „Ik probeer de ballen niet meer elke slag opnieuw zo dicht mo gelijk tegen de lijn aan te zet ten. Maar vertrouw meer op vastheid. De rallies mogen wat mij betreft wel twintig slagen duren". Connors behoort nu tot de laatste zestien, evenals de als derde geplaatste Ivan Kees Kist praat met FC Mulhouse Het ziet er naar üit, dat Kees Kist Paris Saint Germain al na een seizoen gaat verlaten. De Parijse club heeft waar schijnlijk weer eens een grote buitenlandse ster op hef oog. Hierdoor zou de ex-spits van AZ '67 wel eens overbodig kunnen worden. Hierop vooruitlopend sprak Kist met voorzitter Borelli van Paris SG en vervolgens ook met het in hem geïnteresseerde FC Mulhouse. Wanneer de overgang van Kist naar de hekkesluiter van de Franse eerste divisie en dientenge volge wellicht afdaalt naar de tweede divisie een feit wordt, leent FC Mulhouse waarschijnlijk zijn Algerijnse international Assad uit aan Paris SG. Met de komst van Kist zou Mulhouse immers een buitenlander te veel heb ben. Wim Reijers speler trainer KV Kort rijk DHC, Holland Sport en MVV, en nu speler-trainer bij de Belgische vierde-klas- ser SC Menen, wordt de op volger van Henk Houwaart als trainer van KV Kortrijk. Houwaart vertrekt bij de Bel gische eersteklasser om bij Cercle Brugge Han Grijzen- hout op te volgen. Aanvan kelijk zag het er naar uit, dat de voormalige hulptrainer van Ajax op zijn beurt trai ner zou worden van KV Kortrijk. Dit werd minder aannemelijk, toen de beheer raad van KV Kortrijk dit be richt maar niet wilde bevesti gen en de naam van Ned Bu- latovic (oud-speler van FC Twente en oud-trainer van Vitesse) werd genoemd in verband met de trainerspost. Na een korte tijd van stilte kwam de benoeming van Reijers - er wordt zelfs ge zegd. dat hij ook nog gaat spelen - als een donderslag bij heldere hemel. Grijzen- hout en Bulatovic kunnen opnieuw gaan zoeken naar een baan. Negert van achttien trainers ontslagen Een baan als trainer bij een eerste-divisieclub in Grie kenland biedt maar bijzonder weinig zekerheid. In het bij na afgeronde seizoen hebben negen van achttien clubs uit de hoogste klasse van het Griekse voetbal hun trainer voortijdig de bons gegeven. Panathinaikos maakte het helemaal bont door liefst vier trainers te slijten. De huidige club van Tscheu-la Ling had achtereenvolgens Petropou- los, Stefan Kovacs (ex-Ajax!) en Papaemanuel in dienst en momenteel oefent een jeugd trainer de functie van hoofd trainer tijdelijk uit. Volgend seizoen is deze baan voor Ja- cek Gmoch, tijdens het WK van 1978 in Argentinië bondscoach van Polen, die momenteel triomfen viert als trainer van het verrassend op de tweede plaats staande La- rissa. Kovacs wordt trouwens genoemd als kandidaat-coach van Paris SG. Protest op grasmat De grasmat van het Wank- dortstadion in Bern vertoon de tijdens het kwalificatie duel voor het EK in 1984 Zwitserland-Oost Duitsland onlangs een grote schroeiplek van ongeveer twintig bij één meter. Leden van een sepa- risten beweging waren 's nachts het stadion binnenge slopen en hadden vervolgens de grasmat bewerkt met een onkruidverdelgingsmiddel. Dit hadden zij op zodanige wijze gedaan, dat de toe schouwers en tv-kijkers ken nis konden maken met hun hartewens, dat de streek Jura vrij en onafhankelijk moet worden. La to naar Toronto Gregorz Lato, bekend Pools international en tot vorig sei zoen een veel scorende spits van het Belgische Lokeren, is verhuisd naar Canada. Hij gaat spelen voor Toronto Na tionals. Na het WK 1982 in Spanje verliet Lato Lokeren voor een lucratief contract bij het Mexicaanse Atlante, waar hij het dus slechts een sei zoen heeft uitgehouden. Ri- cardo Villa, een van de twee Argentijnse internationals van Tottenham Hotspur, wil zijn heil gaan zoeken in de David Kiplani: teleurstelling. Verenigde Staten. Hij heeft gesprekken gehad met Fort Lauderdale. Kipiani roert zijn mond David Kipiani, de voormalige technicus van Dynamo Tblis- si, heeft voor hoogst onge bruikelijke geluiden uit de Sovjet-Unie gezorgd. De man, die menig tegenstander fopte met een enorme varia tie aan onnavolgbare subtiele voetbewegingen, liet onlangs weten, dat de voetbalwereld in de Sovjet-Unie hard toe is aan een grootscheepse zuive ring. Volgens hem zouden veel scheidsrechters om te kopen zijn, dat er clubs zijn die onderling afspraken ma ken. Dat Kipiani tijdens het WK 1982 in Spanje ontbrak, omdat hij om gezondheidsre denen zijn voetballoopbaan zou hebben beëindigd, ver wijst hij naar het rijk der fa belen. De nu 32-jarige Kipia ni zegt zijn loopbaan vrijwil lig te hebben beëindigd, om dat hij teleurgesteld was in bondscoach Beskov, die hem na zijn beenbreuk geen kans zou hebben gegeven zich weer in de nationale selectie te spelen. Toekomst Beckenbauer bij kabeltelevisie Franz Beckenbauer zal in de toekomst mogelijk werkzaam bij de kabeltelevisiemaat schappij in Miinchen. Hij wordt er programmaleider. Zijn manager, Robert Schwan. heeft al een wen senpakket ingediend. Zo zal er dagelijks vijf uur aandacht moeten worden besteed aan sport, vooral regionale en schoolsport. Indien zijn wen sen niet worden ingewilligd, kan Schwan Beckenbauer al tijd nog adviseren een baan tje als presentator bij de ka beltelevisie in Ludwigshafen te accepteren. De momenteel weer bij New York Cosmos spelende Beckenbauer zegt op het gebied van program ma's maken en presenteren al veel te hebben geleerd van de Amerikaanse tv. Lendl. Connors komt daarin uit tegen zijn landgenoot Eric Fromm, Lendl tegen Brian Gottfried. De Tsjechoslowaak stond ook de derde set af, maar had tegen de Boliviaan Mario Martinez evenmin ern stige problemen: 6-0, 6-2, 3-6, 6-2. Tot grote voldoening van de toeschouwers behoort Yannick Noah tot de weinigen die nog geen set hebben afgegeven. De Amerikaan-van-Belgische-ko- maf Pat Dupré maakte het de Franse kampioen overigens in alle drie sets knap lastig en had in de tweede zelfs een voorsprong van 5-1: 7-5, 7-6, 6- 2. Noah komt in de volgende ronde tegen de Australische veteraan John Alexander. Zweedse tennissers met ontvoering bedreigd PARIJS Zweedse deel nemers aan de open Fran se tenniskampioenschap pen zijn bedreigd met ont voering. Na de arrestatie onlangs in Stockholm van een vermeende Armeense terrorist op grond van overtreding van de narco tica-wet, ontving het Zweedse dagblad Dagens Nyheter een anoniem tele foontje waarin gedreigd werd dat een Zweedse ten nisspeler zou worden ont voerd en gegijzeld gehou den in ruil voor de ver meende terrorist. BASKETBAL EK in Frankrijk Groep A: Frankrijk-Griekenland 79- 77, Spanje-Joegoslavië 91-90. Groep B: Polen-Tsjecho Slowakije 75-72 (na verlenging); Nederland- West Duitsland 79-67; Sovjet Unie-ls- raël 92-87. SCHAKEN NK dames in Mijdrecht 8e ronde: Pluymert-Bruinenberg 0-1; Harmsen-De Greet 0-1; P Cameron- De Kleuver 1-0; Van der Mije-A. Ca meron uitgesteld; Van der Giessen- Stada 0-1; Nagel-Belle 0-1; Vogel- Drewes 0,5-0,5. Stand: 1. Van der Mlje 5,5 pnt 1 uitgesteld; 2. Van der Giessen, Brui nenberg 5,5; 4. Belle. De Greet 5; 6. P. Cameron. Pluymert. Stada 4,5; 9. Drewes 4; 10. Harmsen 3; 11. Nagel 2,5; 12. A. Cameron 2 1 uitgesteld; 13. De Kleuver 2; 14. Vogel 1,5. TENNIS Open Franse kampioenschappen Herenenkelspel, 3e ronde: Connors (Vst/1>-Gildemeister (Chl) 6-3, 6-1, 5- 7. 6-1; Luna (Spa)-Depalmer (Vst) 6-1, 4-6, 7-5, 6-0; Lendl (Tsj/3)-Mar1lnez (Bol) 6-0, 6-2, 3-6; Noah (Fra}-Dupre (Vst) 7-5, 7-5, 6-2; Gotttried (Vst>-Ti- deman (Zwe) 3-6, 6-3, 6-0, 6-0; Fromm (Vst)-Arraya (Per) 2-6, 6-4, 6- 4, 6-1; Alexander (Ausj-Purcell (Vst) 4-6. 6-1, 3-6, 6-7, 6-3. Herendubbelspel, 1e ronde: Gonza- lez/Pecci (Pue/Parj-lsmail/Van Boec- kel (Zim/Ned) 6-4, 6-4. Damesenkelspel, 3e ronde: Temes- vari (Hon/10)-Brzakova (Tsj) 6-0, 6-3; Sukova (Tsj>-Herreman (Fra) 6-4, 6-2; Jaeger (Vst/3)-Mould (Zal) 6-0, 3-6, 6-2; Rush (Vst)-Maleeva (Bul) 2-6, 6- 2. 6-2; Madruga (Arg)-Bonder (Vst) 6- 3. 6-4; Evert Lloyd (Vst/2)-Goolagong (Aus) 6-2, 6-2; Jordan (Vst)-P. Smith (Vst) 6-2, 6-2; Hobbs (Eng)-Holton (Vst) 6-2,6-2. Damesdubbelspel, 1e ronde: Mes- ker/Russell (Ned/Vst)-Lewls/Mclnver- ney (Vst) 6-4, 6-2; Lee/Romanov (Zko/Roej-Collins/Stóve (Vst/Ned) 6- 4. 7-5. VOETBAL Nacompetitie eerste divisie: MW-FC Den Bosch 0-3. SC Cambuur-FC VVV 2-1. Belgische competitie: lokeren-Ware- Ïem 2-2; Beerschot-Winterslag 2-3; ongeren-Lierse SK 1-1; Club Brug- ge-RWD Molenbeek 5-1; Anderlecht- -Cercle Brugge 0-0; Seraing-Club Luik 3-0; Waterschei-Antwerp 0-0; Kortrijk-Beveren 2-1, Gent-Standard Luik 3-1. Eindstand: 1. Standard Luik 34-50; 2. Anderlecht 34-49; 3. FC Antwerp 34-46; 4. AA Gent 34-46. Zondagamateurs. West 2. 1e klasse B: Neptunus-Wilhelmus 0-3, Spartaan '20-Papendrecht 0-0. 2e klasse B: Hellevoetsluis-DFC 1-2. VOLLEYBAL Kwalificatie EK In Den Bosch Italië-Noorwegen 3-0 (15-2, 15-5, 15- 5); Zweden-lsrael 3-1 (15-5, 14-16, 16-14, 15-8); Nederland-Spanje 3-0 (15-3, 15-6, 15-10). Stand: 1. Italië 3-6; 2. Nederland 3-6; 3. Zweden 3-5; 4. Israël 3-4; 5. Span je 3-3; 6. Noorwegen 3-C. WIELRENNEN Ronde van Italië 14e etappe: 1. Braun (Wdl) 243 km in 5.56.02 (met bonificatie 5.55.32); 2. Freuler (Zwi) op 13 sec. (5.55.55); 3. Bincoletto (Ita) z.t. (5.56.05); 4. Hoste (Bel)z.t. (5.56.10); 5. Ricco (Ita); 6. Pi- rard (Ned); 7. Chinetti (Ita); 8. Moser (Ita); 9. Cassanl (Ita); 10. Bonnet (Fra); 32. Saronni (Ita). Algemeen klassement: 1. Saronni (Ita) 65.46.26; 2. Vlsentini (Ita) op 2.20; 3. Thurau (Wdl) op 2.34; 4. Con- tini (Ita) op 3.08; 5. Van Impe (Bel) op 3.16; 6. Panizza (Ita) op 3.36; 7. Prlm (Zwe) op 4.00; 8. A. Fernandez (Spa) op 4.08; 9. M. Lejarreta (Spa) op 4.24; 10. Baronchelli (Ita) op 4.38; 46. Pirard (Ned) op 23.58. Olympia's Ronde van Nederland 3e etappe: 1. Dittert (Odl) 175 km In 3.30.34 (met bonificatie 3.30.19); 2. Bert Wekema (Bat) z.t. (3.30.24); 3. Bartol (Drl) z.t. (3.30.29); 4. Pieters (R&B) op 3 sec; 5. Van Poppel (Gaz); 6. Penson (Aar); 7 Tsinov|ev (Sov); 8. Klein (Gaz); 9, Van der Meulen (Uni); 10. Verhoeven (Gaz); 11. Bosch (Mar); 12. Slama (Tsj); 13. Van Weers (Mar); 14. Theunisse (Ams); 15. Alberts (Ams); 16. Van der Weide (Oly); 17. R. Hassink (Unl); 18. Piëta (Pol); 19. Mo- lik (Pol); 20. Van Rijsbergen (Aar). Algemeen klassement: 1. Pieters (R&B) 8.06.06; 2. Van Oorschot (Dri) op 29 sec; 3. Loepalenko (Sov) op 0.32; 4. Hernlg (Odl) op 0.34; 5. Wo- ronln (Sov) op 0.45; 6. Alberts (Ams) op 1.09; 7. Wolf (Odl) op 1 10; 8. Sol- leveld (Erp) op 1.15; 9. Van Poppel (Gaz) op 1.16; 10. Van Dalen (Bat) op 1.17; 11. Van der Hulst (Ams) op 1 18; 12 Macha (Odl) op 1.19; 13. Kuhn (Odl); 14. Theunisse (Ams) op 1.20; 15. Boom (Erp); 16 Hofland (Dri); 17. Van Beusichem (Erp) op 1.22; 18. Schipper (Bat); 19. Bartol (Dri) op 1.23; 20. Schür (Mar) op 1.24. Cambuur maakten de Brabanders gisteravond korte metten met MVV, dat zichzelf ondanks een gelijkspel (bij SC Cam buur) en een nederlaag (tegen FC VVV) nog goe de kansen op die derde promotieplaats toeschreef. Liefst 3-0 werd het in Maastricht en die stand vertelt eigenlijk alles over de wedstrijd en de supe rioriteit die FC Den Bosch in deze nacompetitie ten toonspreidt. In Leeuwar den won SC Cambuur gis teravond met 2-1 van FC VVV. Nog geen van de drie concur renten is er in geslaagd een doelpunt te maken tegen de Bossche ploeg, die zelf acht keer scoorde in drie duels en daarmee de nacompetitie heeft beroofd van alle spanning. In het verleden werd de strijd om die derde promotieplaals altijd beslist op de laatste wedstrijd dag, maar morgen al kan FC Den Bosch in de return voor eigen publiek tegen MVV - ze ker in theorie - feest gaan vie ren. De wedstrijd in Maastricht was gisteravond al na tien minuten beslist, toen de snelle Roger Schouwenaar vanaf de mid denstip de bal aan de voet kreeg en in één rush de defen sie van de thuisclub, inclusief doelman Baetsen, kansloos liet: 1-0. Vanaf dat moment kon FC Den Bosch het rustig aan doen en gokken op de coun ters via de snelle Schouwenaar en de technisch begaafde Wim van der Horst. MVV moest, of het wilde of niet, het spel ma ken en was daar niet toe in staat. In de tweede helft maakte FC Den Bosch snel aan alle onzekerheid een ein de. In de 62e minuut draaide Van der Horst, na een in worp van Van der Steene goed weg van zijn tegenstanders, zette doelman Baetsen op het ver keerde been en schoof de bal in het lege doel. Negen minu ten later bepaalde Schouwe naar de eindstand op 3-0. Van af dat moment kon de Bossche ploeg gas terugnemen met het oog op de volgende confronta tie, zondag thuis tegen MVV. Een vierde zege brengt de ploeg dan in theorie al in de eredivisie. Terecht, want onge twijfeld is Den Bosch de sterk ste van de vier clubs in deze nacompetitie. MVV-FC Den Bosch 0-3 (0-1): 10. Schouwenaar 0-1, 62. Van der Horst 0-2, 71. Schouwenaar 0-3. Scheids rechter: Van der Laar. Toeschou wers: 5000. MVV: Baetsen; Delahaye. Dijkstra, Van Marwijk, Linders; Driessen (Maas), Van der Poppe. Massot; Adam (Dinjens). Van Bommel, Van FC Den Bosch: Van Grinsven: Salm, Adriaanse. Van Herpen. Aichorn; Van der Linden. Van der Steene. Van Nielen; Van den Dungen (Brands). Van der Horst. Schouwe- Twee treffers van FC VVV's libero Mario Verlijsdonk heb ben niet kunnen verhinderen, dat SC Cambuur gisteravond in eigen huis voor 7000 toe schouwers de eerste winstpun ten in de nacompetitie pakte. FC VVV werd in Leeuwarden met 2-1 verslagen. Verlijsdonk speelde zowel in positief als negatief opzicht een cruciale rol in dit treffen. In de 19e mi nuut kreeg hij een schot van Payne verkeerd tegen het been en passeerde zijn eigen doelman Vooys. FC VVV kon door die ongelukkige treffer niet langer op de counter spe len. De Limburgers wijzigden de taktiek en gingen in de aanval. Aangezien spits Tai- huttu door Erkelens volledig in bedwang werd gehouden, kwam daar niet veel uit voort. SC Cambuur verhoogde in de 52e minuut de voorsprong tot 2-0 toen Gerrie Schouwenaar een strafschop benutte. Vijf minuten later maakte Verlijs donk zijn fout goed. Hij ver scheen op tijd in de punt van de aaanval om een knappe ac tie van Verbeek met een machtig schot af te ronden. Verder dan deze ene treffer kwamen de Limburgers echter niet. SC Cambuur-FC VVV 2-1 (1-0): 16. Mario Verlijsdonk (eigen doel) 1-0, 52. Gerrie Schouwenaar (strafschop) 2-0, 57. Mario Verlijsdonk 2-1. Scheidsrechter Weerink. Toeschou wers: 7000. Geel: Van Rosmalen (FC VVV) Veldmate (Kleefman), Payne; Bos. Hoekstra, Booy (Peltzer). FC VVV: Vooys; Bours, Verlijsdonk. Rutten. Coort. Mostert, Strik, Van Rosmalen. Janssen (Bothmer). Tai- huttu, Verbeek. De stand van de competitie na de derde speeldag is 1. FC Den Bosch 3 3 0 0 6 8-2. 2. SC Cambuur 3 1113 3-4 3 FC VVV 3 1 0 2 2 2-5. MVV 3 0 12 1 1-5. Vier atleten zeker van WK DEN HAAG De KNAU heeft gisteren al vier deelne mers aangewezen voor de we reldkampioenschappen atle tiek, die van 7 tot en met 14 augustus in Helsinki worden gehouden. Voor de marathon werden Gerard Nijboer en Cor Lambregts geselecteerd. Rob Druppers zal starten op de 800 meter. Ook discuswerpster Ria Stalman is reeds zeker van Helsinki.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11