vervolg OPZOEK NAAR PERSONEEL? DE KRANT KOMT OVERAL. WS5S Meer hoeft een vierwielaandrijver niet te kosten. mededelingen gemeentebestuur m 34.90 19.95 27.50 27.50 Suzuki SJ 410/n Heleboel plezier voor je goeie gekl. TROUWRIJDEN f1895,- VRIJDAG 27 MEI 1983 LEIDSE COURANT PAGINA? •- VERLOVEN? Uw Juwjriier-Advisaur i« VERHEUL HAARLEMMERSTRAAT 06 LEIDEN Herbestrating Oude Singel Maandag 30 mei wordt begonnen met de her bestrating van het gedeelte Oude Singel tussen de Korte Mare en de Volmolengracht. Het gehele werk zal 4 a 5 weken duren. Inmiddels is een andere ploeg begonnen met de herbestrating van het gedeelte Oude Singel tussen de Oostdwarsgracht en de Klokpoort. Dit deel neemt ca. 2 weken in beslag. Grote Havenbrug gesloten op maandagochtend 30 mei Het mechanisme van de Grote Havenbrug moet drin gend hersteld worden. Hierom zal de brug op maan dagochtend 30 mei tussen 05.00 en 12.00 uur buiten gebruik zijn. De Grote Havenbrug is de brug tussen het Havenplein en de hoek Oude Herengracht-Haven. De Kalvermarkt en de straten daarachter blijven be reikbaar via de Oude Vest-Havenplein-Kleine Haven brug. Als uitgaande route kan gedurende deze uren het laatste deel Haarlemmerstraat gebruikt worden. Een vaste kwartierdienst tussen Merenwijk en het station/centrum Cs avonds 2 maal per uur). Zuid West krijgt op de route van lijn 41 een 10-mi- nuten dienst met centrum/station Cs avonds 3 maal per uur). Aansluiting van de Stevenshofjespolder via een halfuurdienst over de Stevenshofjesdreef Cs avonds 1 maal per uur). Lijn 15 (Morskwartier-leiderdorp) krijgt een eind punt bij het Elisabeth Ziekenhuis. inkele wensen die niet in vervulling kunnen gaan Doortrekking bollenstreeklijnen (50/51) Leidse binnenstad. Vermindering aantal bussen via de Breestraat. Direkte busverbinding Merenwijk-Elisabeth Zieken huis. Het op grote schaal inzetten van kleine bussen. Informatieavond buslijnenplan N.Z.H. Donderdag 2 juni a.s. om 20.00 uur organiseert de Gemeente Leiden in de Raadszaal van het stadhuis een informatieavond over een nieuw buslijnenplan van de N.Z.H. voor Leiden.en om geving. Vertegenwoordigers van de N.Z.H. en van de Ge meente geven daar toelichting op het rapport "Lij nenplan Leiden". Korte inhoud Lijnenplan Leiden Het plan bevat de resultaten van een door de N.Z.H. verrichte studie naar mogelijke aanpassingen en ver beteringen van het busverkeer in Leiden en omliggen de gemeenten. Er is de laatste tijd veel gebeurd in die Gemeenten. Nieuwe woonwijken werden gebouwd of zijn in ont wikkeling. Nieuwe grote gebouwenkomplexen verre zen. In de Leidse binnenstad is veel veranderd op ver keersgebied. Daarom heeft de N.Z.H. onderzocht wat de betrok ken gemeenten, maar ook de bevolking daarvan, voor wensen heeft op het gebied van busvervoer. Uit dat wensenpakket is een aantal voorstellen ge destilleerd, dat in het lijnenplan is opgenomen. Enkele voor Leiden belangrijke voorstellen zijn: Handhaving van lijn 13/14 met een frekwentie van 2 maal per uur en opneming van de Professoren- wijk in de route. Na het gereedkomen van de Chur- chillbrug zou de ringlijn over die brug de verbinding tussen Zuid West en het Morskwartier tot stand brengen. Een buslijn over de Witte Singel ter ontsluiting van Vreewijk en het Witte Singel/Doelenkomplex. Met deze zelfde lijn zouden ook de universiteitsge bouwen langs de Wassenaarseweg bereikbaar worden. de Procedure 1. Op 2 juni a.s. een voorlichtingsavond voor be langstellenden in de Raadszaal van het Leidse stadhuis. 2. Tot 15 juni kan iedereen opmerkingen en kritiek op de voorstellen schriftelijk indienen bij B&W van Leiden. 3. Op 15 juni wordt het plan behandeld in de Raad van Advies voor Verkeers- en Vervoersaangele- genheden. 4. Op 29 juni behandelt de Kommissie Ruimtelijke Ordening en Verkeer het lijnenplan in het open baar. Ook krijgen diegenen, die schriftelijk bezwaren hebben ingediend, gelegenheid deze verder toe te lichten. 5. Uiterlijk 15 juli moeten alle reakties van gemeen ten, instanties en belanghebbenden binnen zijn bij de N.Z.H. 6. 1 Augustus dient de N.Z.H. het plan in bij de Rijksverkeersinspektie ter goedkeuring. 7. Als alles volgens plan verloopt gaat de nieu we lijnvoering in op 3 juni 1984. Waar is het "lijnenplan Leiden" verkrijgbaar? U kunt het rapport, zolang de voorraad strekt, aan schaffen bij de informatiebalies van de Direktie Voor lichting in het stadhuis en het Stadsbouwhuis, op werkdagen geopend van 08.30 tot 16.45 uur. De prijs bedraagt f 10, Bouw van 86 woningen in de Mors (Diamantlaan/Robijn straat) Er is reeds een begin gemaakt met de bouw van 86 woningwetwoningen in de Mors. Het complex bestaat uit 56 twee-kamerwoningen en 30 drie-kamerwoningen. De woningen zullen bij de Leidse Woningstichting in beheer worden gebracht. Voor dit complex worden met spoed kandidaten ge zocht. Wie komen voor deze woningen in aanmerking? 1. Stadsvernieuwingsurgenten; 2. Woningzoekenden die een goedkope woning van een woningbouwvereniging achterlaten; d.w.z. met een huur van minder dan f 350, per maand; 3. Geregistreerde woningzoekenden; woningzoekenden met de langste registratieduur zullen bij de toewijzing voorrang krijgen. Waar kan men zich aanmelden? Gegadigden kunnen zich tot en met 10 juni 1983 schriftelijk opgeven bij de Directie Woonruimteverde ling, Langegracht 74, 2312 NH Leiden, onder vermel ding van bovengenoemd complex, gezinssamenstel ling en het korrespondentienummer bij de Directie Woonruimteverdeling. Informatieavonden Migrantennota Op de volgende avonden zal een bespreking plaats vinden van de ontwerpnota Migranten in Leiden. Maandag 30 mei voor Turken, maandag 6 juni voor Marokkanen, woensdag 8 juni voor Nederlanders. De avonden beginnen steeds om 19.30 uur en vinden plaats in het Antonius-klubhuis, Lange Mare 43. Op de eerstgenoemde 2 avonden zullen tolken aan wezig zijn. Aan het begin van de avond zal een korte film over Turken, respektievelijk Marokkanen in Lei den vertoond worden. De Nota-Migranten is verkrijgbaar voor f 2,50 bij de informatiebalie in de hal van het stadhuis. Een sa menvatting in het Turks en het Arabisch is daar ook gratis verkrijgbaar. Rectificatie huursubsidie/huurmatiging In de vorige week vrijdag geplaatste mededeling over Huursubsidie, is per abuis het oude telefoonnummer en adres opgenomen van de Centrale boekhouding voor woningbouw corporaties. Het juiste adres waar men terecht kan om huurmati- ging aan te vragen moet zijn: Centrale boekhou ding voor woningbouw corporaties, Willem Ba- rentzstraat 35 (gebied De Waard), telefoon 213321. Grofvuil- ophaaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 en 26 maandag 30 mei Wijk 24, 28 en 32 woensdag 1 juni Wijk 33 donderdag 2 juni Wijk 30 en 31 vrijdag 3 juni Een nieuwe service van uw krant Uw krant biedt in het vervolg de gelegenheid om op een gemakkelijke manier uw boekenbezit uit te breiden met een aantal boeken in de exclusieve sfeer. Deze aanbiedingen vindt u wekelijks in uw krant. Speciaal voor u geselecteerd door Sijthoif Pers Van Brigade en GarderegimentPrinses Irene' Theo de Kort Als in de meidagen van 1940 de Duitse legers ons land overspoelen en de Nederlandse troepen na een moedige strijd de wapens moeten neerleggen gelukt het tal van militairen naar Engeland te ontvluchten. Deze militairen, en de vele Engelandvaarders die hen na kwamen, vormden de ruggegraat van het Nederlandse Legioen in Engeland. De auteur die bij de Prinses Irene Bngade heeft gediend schreef dit boek uit onvrede over de geringe aandacht die in publikaties over de Tweede Wereldoorlog aan de bngade wordt besteed. De brigade had een niet gering aandeel in de bevrijding van Franknjk, Belgie en Nederland o.a. Tilburg en Hedel. Zi) trokken vlak na de bevrijding als eerste Den Haag binnen. De Engelsen en Canadezen gaven hun die eer. De auteur voorziet met dit boek in een leemte waardoor de betekenis welke de brigade heeft gehad voor de bevrijding niet verloren gaat. Uitgeversmaatschappij A.D. Donkers 128 pagina's, geïllustreerd met 42 foto's, 20 schetsen en brieven e.d. Formaat 22,8 x 15,5cm,kleurenomslag Bestelnummer: sp 215X Hoe groen is mijn Haagje een kleurrijk fotoboek over het Haagse groen met teksten van Alexander Pola. het bestaan van de H zo zijn er héél veel groene bijzonderheden in Den Haag. V Dit kleurrijke boek kostte voorheen f.29.95 en nu Uitvoering: omslag vierkleuren druk, het b Uitgave: Sijthoff Handelsdrukkerijen. >ek dat op luchthartige wi j ze n zomaar mag plukken? En i. n zwart/wit foto's. Formaat 21 x 29.7 cm. Zeventiende Vijiling Agatha Christie Met de volgende verhalen: Een exotische remedie; Drama in drie bednjven; In n Regatta mysterie. Uitgever: A.W. Sijthoff 422 pagina's gebonden Bestelnummer: sp 28456 n der liefde; De wraakgodin en Het Internationale Campingwijzer Camping '83 De Internationale Campingwijzer is een geheel nieuwe Nederlandse uitgave gei richt opde interesse van de Nederlandse kampeerder. Een team van veertig speciaal hiervoor opgeleide consulenten heeft de afgelopen jaren een groot aantal campings in heel Europa bezocht en beoordeeld. Hun bevindingen zijn overzichtelijk gerangschikt en makkelijk vindbaar in de Campingwijzer opgenomen. Uitgever: A.W. Sijthoff Omvang: 610 pagina's Uitvoering: handzame paperback met omslag in vier kleuren. Bestelnummer: sp 30078 Bestellen per postgiro om het Aan de balie vindt geen verkoop plaats. U gemakkelijk te maken Voorinformatie kunt u bellen: 070-190 447. U komt in het bezit van deze boeken door storting/overschrijving van het verschuldigde bedrag op giro 67.685 t.n.v. Sijthoff Pers Extra, met vermelding van het bestelnummer. Binnen dne weken na ontvangst van uw overschrijving ontvangt u het gewenste boek thuis. •S^SIJTHOFF PERS 16.695.- De Suzuki SJ 410 is meer dan een lust voor het oog. De lusten van deze sportieve verschijning strekken zich uit over een breed terrein. De SJ 410 paart een hoog vermogen aan ruimte voor vier volwassenen. In het stadsverkeer gedraagt hij zich als de spreekwoordelijke heer. En op ruig terrein werkt hij als een beer. Tegenover die lusten staan lasten waar niemand van zal schrikken. Integendeel, brandstofverbruik, onderhoudskosten, verzekering en wegenbelasting liggen in het verlengde van de aantrekkelijke aanschafprijs. Bij deze bent u uitgenodigd voor een avontuurlijke proefrit. Nimag Den Haag, Van Bleiswijkstraat 7,2582 KZ Den Haag. Tel. 070-552459 (vlak achter Congresgebouw). Autobedrijf De Roode Zn., Loosduinseweg 853-885,2571AV Den Haag. Tel. 070-649626 (sub dealer). Autobedrijf CA. Heemskerk, Stationsstraat 110,2712 HK Zoetermeer. Tel. 079-164869. Garagebedrijf De Gouden Leeuw, Veurseweg 180,2252 AG Voorschoten. Tel. 01717-2814. Auto-Meer B.V., Hoge Rijndijk 4,2313 KJ Leiden. Tel. 071-125259/131867. en jubileumritten in Leiden en omstreken heeft ons bedrijf de grootste collectie bruids-coupè's o.a. moderne witte en zwarte Chryslers of y^ ytr ■bentley ■jaguar (wit) ^citroen deladerra Vonden cab-coupes met originele Londen-taxi-cabs of moderne Chryslers als volgauto's. Kom eerst kijken, bepaal dan uw keuze in onze showroom. Wij hebben geen filialen! Inlichtingen uit sluitend: De Jong Lammenschansweg 49 recht t.o. Petruskerk Leiden, tel. 071-123055-131288 kant. Lammenschansweg dag.: 9.00-22.00 u. DE SHOWROOM IS GEOPEND dond. (koopavond) 19.00-21.00 zat. 11.00-16.00. Boommarkt 2-3 naast Ital. restaurant Da Nino Tevens London Dubbeldekker verhuur voor publikatie of reklame. Bij aankoop van een: WAYLER TIG A of DEMMARAGE MERKPLANK pak laarsjes imperiaal met spanbanden van 450.-voor Zdva COMPLEET PAKKET: EASY BOARD: (zie ANWB Test) pak, laarsjes, imperiaal en spanbanden voor WATERSPORTCENTRUM MIMOSA Geerweg 18 - Langeraar Tel. 01723-8277, 01722-2973 1295- Wat is het mooiste eindexamenpakket? EenkompleteB&Ohifi- installatie. geslaagde kado-prijs De volledig elektronisch gestuurde Beomaster 2300 radio: 2 x 30 Watt RMS en voorinstelling van vijf FM stations. Daarbij een volautomatische, schokbestendige Beogram 1800 platenspeler met MMC 5 element. En twee formidabele S40 luidsprekers Dit pakket voor de uitzonderlijke prijs van f 1895.-. Firma Nic. de Tombe LEIDEN Pieterskerkchoorsteeg 11. Tel. 071-122184 EI.Techn. Bureau v/h Swaak LEIDEN Haarlemmerstraat 250. Tel. 071-121541 Techn. Bureau van Cleef LEIDEN Botermarkt 25. Tel. 071-122669 Radio Westrik OEGSTGEEST Geversstraat 39-41. Tel. 071-172598 Radio Hoogeveen ROELOFARENDSVEEN Zuideinde 20. Tel. 01713-2891 Fa. A. de Mooy RIJNSBURG Winkelcentrum In de Hoftuin, Tel. 01718-21529 TV/Radio de Ru VOORSCHOTEN Voorstraat 25. Tel. 01717-2616 Bang&Olufsen m De Deense vormgeven van beefden geïnd

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7