mededelingen gemeentebestuur I leiden 30 mei tlm 3 juni '83 Verkeersstremmingen i.v.m. asfalteringswerkzaamheden LEIDSE COURANT VRIJDAG 27 MEI 1983 Gemeenteraad Commissie vergaderingen Begroting 1983 Ouders op Herhaling. Lokalensituatie scholen. Advertentiebeleid t.a.v. Maandag 30 mei a.s. om 19.30 uur Aanvullende benoeming leden en plaatsvervan gende leden van de Raad van Advies voor ver keers- en vervoersaangelegenheden. Benoeming bestuursleden Stichting Werkgelegen- Benoeming hoofdleidster openbare kleuterschool en hoofd openbare lagere school "Stevenshof". Eervol ontslag hoofdleidsters openbare kleuter scholen "De Wigwam" en "De Margriet". Eervol ontslag hoofd openbare Lagere Oppenheim- school en hoofd Karei Doormanschool. Verdere behandeling van a. Bijzondere ontheffingen sluitingsuur drank- en horeca-iniichtingen. b. Standpunt college ten aanzien van het voorstel onder a. Verdere behandeling van drank- en horecaproble- matiek; wijziging A.P.V. Samenvoeging twee openbare kleuterscholen en opheffing van de kleuterschool "De Margriet" aan de Drie Octoberstraat. Plan uitvoering van diverse projecten in het kader van werkgelegénheidsregelingen. Wijziging tarieven Stadsgehoorzaal. Eerste actieplan Verkeerscirculatieplan. Vaststelling beleidslijnen met betrekking tot het openbaar basisonderwijs op weg naar de invoering van de Wet op het basisonderwijs. A. Punt 1a. van het besluit. "Sleutelplan" Politie. Eenmalige afkoop programmatuur G.A.S.-sys- Subsidiëring onderzoek kinderopvang. Verhoging entreegelden Molenmuseum De Valk. Slotwijziging gemeentebegroting en begrotingen van een aantal takken van dienst voor het dienst jaar 1981. Andere bestemming van een aantal gemeentelijke reserves. Stadswerk 1983. Eenmalige bijdrage t.b.v. uitvoering renovatieplan tot behoud van dierenpark Wassenaar. Aankoop perceel Middelstegracht 26 c.a. en ver koop van ee» perceel industrieterrein in de Meren- wijk. Verdaging beslissing vaststelling bestemmings plannen Garenmarkt en Parkeergarage Sanders. Voorbereidingsbesluit Leiden Zuid-West voor het gebied Vijf Meilaan, Rooseveltstraat, Hoflaan. Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. Sluiten exploitatie-overeenkomst voor woning bouw aan de Vlietweg. Inzameling van bepaalde categorieën van huishou delijke afvalstoffen. Aankoop Langegracht 133. Bouw 25 woningen Mirakelsteeg e.o. door de Ver- eeniging tot bevordering van den bouw van Werk manswoningen (complex 12). Krediet brandpreventieve maatregelen in diverse gebouwen van het psychiatrisch ziekenhuis "Ende geest" c.a. Woonruimte verordening 1983. Uitgifte grond in erfpacht in Zuid-West aan de Stichting Voorzieningen Gehandicapten Noordelijk Zuid-Holland. Wijziging bezoldigingsverordening (Toelagerege ling voor onregelmatige- en ploegendienst voor personeel van Endegeest c.a.). Ruiling grond nabij de Haarlemmerstraat met de Stichting voor Katholiek Onderwijs en beschik baarstelling krediet voor de sloop van panden in De Camp. Bouw 32 woningen voor alleenstaanden en twee persoonshuishoudens aan de Ringkade e.o. door de Vereeniging tot bevordering van den bouw van Werkmanswoningen. Bouw 141 woningen aan de Ringkade e.o. en in het Kooipark door de Vereeniging tot bevordering van den bouw van Werkmanswoningen. Uitgifte grond in erfpacht in de Stevenshof voor de bouw van 6 vrije sector woningen. Bouw 7 woningen aan de Kraaierstraat (complex 42 L.W.S.). Begroting psychiatrisch ziekenhuis Endegeest c.a. 1983. Vaststelling medezeggenschapsreglement voor de Reinwardt-Academie. Automatisering uitkeringsadministratie directie Maatschappelijke Dienstverlening (G.S.D.). Aanpassing krediet consolidatie Morspoort. Wijziging verordening op het beheer van het Erf- pachtsbedrijf. Overige vergaderingen Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschriften Dinsdag 31 mei a.s. om 9.30 uur in kamer 112 van het stadhuis. Agenda: 9.30 uur: Uitspraak inzake het beroepschrift van de heer'Telkamp en mevrouw Klaver- Holleman. 9.35 uur: Hoorzitting inzake het bezwaarschrift van de heer G.F. Meyer tegen verleende bouwvergunning voor het verbouwen van 56 woningen en bouw van 56 ber gingen aan de Storm Buijsingstraat. 9.55 uur: Hoorzitting inzake het bezwaarschrift van de heer H.J. de Waal tegen een bouwvergunning Kapteynstraat 18. 10.15 uur: Hoorzitting inzake het beroepschrift te gen weigering bouwvergunning van JOBO. Deelcommissie stedelijk museum De Lakenhal Dondercfag 2 juni a.s. om 16.00 uur in de BE»W kamer van het stadhuis. Agenda: Voorstellen tot aankoop. Discussie m.b.t. aankoopbeleid moderne kunst. Commissie voor Onderwijs, Samenlevings opbouw en Emancipatie Donderdag 2 juni a.s. om 20.00 uur in de B. en W.-kamer van het stadhuis. Agenda: Accommodatie Jeugddorp Zuid-West. - Zoeterwoudseweg 1, uitbreiden kantine van be drijfspand met keuken en magazijn; - Paul Krügerstraat 31a, vergreten dakterras en plaatsen buitentrap; - volkstuinencomplex Cronestein aan de Vrouwen- weg, bouw verenigingsgebouw; - Zoeterwoudsesingel 14b, bouw twee garages en een berging aaneen; - Brederostraat 4, inwendig verbouwen; - Brederostraat 11, plaatsen dakkapel op achter- geveldakvlak; - Schubertlaan 178, bouw garage; - Vondellaan 80, aanbrengen verdiepingsvloer in ga ragebedrijf; - P.C. Hooftlaan 2, bouw berging tegen zijgevel wo ning; - Watersteeg 4, restaureren en verbouwen tot twee woningen en twee woningen t.b.v. één- en twee persoonshuishoudens; Haarlemmerstraat 64, verbouwen en uitbreiden bo venwoning; Botermarkt 24, 25, wijzigen voorgevels en inwen dig verbouwen en verhelen winkelgedeelte; Boommarkt 1, verbouwen en restaureren school; volkstuinencomplex Ons Buiten, bouw tuinhuisje op tuin 381; Morsweg 290, vernieuwen huisriolering; Azaleaduin 10, bouw entree voor woning; Azaleaduin 12, bouw entree voor woning; Morsweg 160, vernieuwen huisriolering; Morsweg 226, wijzigen van het plan waarvoor reeds eerder vergunning is verleend; Rijnsburgerweg 10, wijzigen achtergevel gebouw 30 A.Z.L.; Eymerpoelstraat 3, plaatsen rolhek voor uitgang Kagerstraat; Reitzstraat 8, inwendig verbouwen woning; Klimroos 33, plaatsen erfafscheiding; Rosmolen 25, wijzigen entreeportaal restaurant; Fazantenhoek 5, bouw volière en erfafscheiding; Gerrit Doustraat 12, inwendig verbouwen; Cronesteinkade 8, plaatsen dakkapel op het ach- tergeveldakvlak; Jacob Catslaan 79, wijzigen achtergevel woning; Donsvlinder 66, plaatsen dakkapel op het voorge- veldakvlak en een dakraam in het achtergeveldak- vlak; - Kraaiheide 4, plaatsen dakraam in het achtergevel- dakvlak; - Marnixstraat 77, plaatsen erfafscheiding; - Marnixstraat 79, plaatsen erfafscheiding. indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethou ders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van" de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 uur en 12.00 uur bij de directie Bouw- en Wo ningtoezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Post bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071- 254911). Commissie Beroep- en Bezwaarschriften Vrijdag 3 juni a.s. in kamer 001 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72. Agenda: De commissie behandelt 6 bezwaarschriften gericht tegen de afwijzing van verzoeken om registratie als woningzoekende. 14.30 uur: Bezwaarschrift van het Instituut Burger raadslieden, namens dhr. Ciere. 14.50 uur: Bezwaarschrift van het Instituut Burger raadslieden namens dhr. Eradus. 15.10 uur: Bezwaarschrift van dhr. van Buren. 15.30 uur: Bezwaarschrift van dhr. van Emmerik. 15.50 uur: Bezwaarschrift van mw. Jongeneel. 16.10 uur: Bezwaarschrift van mw. Postma en dhr. Staal (verlenging registratie). Ruimtelijke ordening Werkgroep De Camp Maandag 30 mei a.s. om 14.00 uur in het Leids Volkshuis aan de Apothekersdijk. Agenda: Stand van zaken m.b.t.: De Interim-saldoregeling. De woningbouwplannen. De Infrastrukturele werken. De opening van het Vrouwekerkplein en het ge bruik van dit plein. De restauratie van de Boerhavezalen. Projectgroep Haver- en Gort Dinsdag 31 mei a.s. om 9.30 uur in kamer 001 van het Stadsbouwhuis. Agenda: Stand van zaken met betrekking tot: - de bouw van 7 woningen aan de Kraaierstraat; - de bouw van 17 woningen aan het Levendaal/ Pakhuisstraat; - de bouw van woningen ter plaatse van het huidi ge postkantoor; - de renovatie/restauratie van de woningen aan de even zijde van de Geregracht; De mogelijke restauratie van enige pandjes aan de Haverstraat. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Structuurschets voor de Leidse agglomeratie Onlangs is gereed gekomen Fase I van de structuur schets voor de Leidse agglomeratie. Deze schets wordt opgesteld onder verantwoordelijk heid van de Stuurgroep Structuurschets Leidse ag glomeratie, waarin leden van de colleges van Burge meester en Wethouders van de volgende gemeenten zitting hebben: Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Valken burg, Voorschoten en Warmond. Fase I omvat een uitvoerige inventarisatie en analyse van regionale ruimtelijke ordeningsvraagstukken (Fa se II is gericht op het opstellen van oplossingsvarian ten mede op basis van de inventarisatie en Fase III heeft betrekking op het opstellen van de eigenlijke structuurschets). Tot uiterlijk 23 juni a.s. bestaat de gelegenheid om opmerkingen te maken over de inventarisatienota en deze kunnen worden ingediend bij het secretariaat van het ontwerp-team voor de structuurschets voor de Leidse agglomeratie, kamer 244, Stadsbouwhuis, Langegracht 72. De inventarisatienota is verkrijgbaar aan de informa tiebalies van het stadhuis en het Stadsbouwhuis, te gen betaling van f 10, Tevens ligt het in de bedoe ling de inventarisatienota aan de orde te stellen in een binnenkort te houden vergadering van de betreffende raadscommissie(s). In een van de volgende gemeente-advertenties zal hieromtrent nog nadere mededeling worden gedaan. Voorbereidingsbestuit Cronesteinse polder De Burgemeester maakt bekend, dat in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de Ge meenteraad van 2 mei 1983, nr. 120, waarbij wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbereid voor een gedeelte van het bestemmingsplan Cronesteinse polder, zoals aangegeven op de tekening 41 ST 8855. Het betreft een gebied ongeveer begrensd door de Kanaalweg, de spoorlijn Leiden-Alphen a/d Rijn en het Lammenschanspark. Verkeers maatregelen Verleende bouw vergunningen j? Burgemeester en Wethouders hebben op 24 mei 1983 de volgende bouwvergunningen verleend: - Schelpenkade 14, inwendig verbouwen woning; - Kraaierstraat 12, verbouwen winkel-woonhuis; - Lange Mare 68, vernieuwen tuinmuur langs de Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zij voornemens zijn de hierna te noemen verkeersmaatregelen vast te stellen. De Kooi Aanleg van een drietal voetgangersoversteekplaatsen op de Surinamestraat ten westen van de Sumatra-, de Bonaire- en de Arubastraat. Pieterswijk Intrekken van het éénrichtingverkeer aan de oostzij de van het Rapenburg, voorzover gelegen tussen de Doelenbrug en de Nonnenbrug. Vreewijk Aanleg van een fietsstrook op de Witte Singel aan: 1. beide zijden van de rijbaan vanaf het Noordeinde- plein tot een punt op circa 35 meter vanaf het Noordeindeplein; 2. de oostzijde op circa 100 meter vanaf het Noord eindeplein (in de eerste bocht) over een lengte van circa 20 meter; 3. beide zijden tegenover de Reuvensbrug, over een lengte van circa 60 meter; 4. beide zijden tegenover de Paterbrug, over een lengte van circa 60 meter. Aanleg van een voetgangersoversteekplaats op: 1. de Witte Singel tegenover de Reuvensbrug; 2. de Witte Singel tegenover de Paterbrug; 3. de Maliebaan ten oosten van de Witte Singel. Instellen van een verbod stil te staan aan de oostzijde van de Witte Singel voorzover gelegen tussen het Noordeindeplein en de Groenhovenstraat, behou dens de gedeelten waar een fietsstrook wordt aange legd. Academiewijk Instellen van een verbod stil te staan aan de waterzij de van de Doelengracht voorzover gelegen tussen de Groenhazengracht en de Doelensteeg. Aanwijzen als algemene invalidenparkeerplaats van een parkeervak aan de oostzijde van de Kaiserstraat ter hoogte van perceel nr. 36, geldend van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 23.00 uur en tevens op zaterdag van 8.00 tot 12.00 uur. Zeeheldenbuurt Aanwijzing als woonerf van het Kwekerijplein. Pancras-oost Instellen van een parkeerverbod in de Ir. Driessen- straat aan: 1de noordzijde; 2. de zuidzijde, voorzover gelegen tussen de Middel stegracht en de Vestestraat. Noordvest/Verversbuurt In kader van verbreding Herenpoortsbrug en Ververs- brug. Instellen van een voorrangsregeling op de Oude He- rengracht-Verversbrug, met dien verstande dat voor rang moet worden verleend aan het verkeer rijdende op de wegkromming Verversbrug-Oude Herengracht, voorzover gelegen tussen de Verversbrug en de He rensingel. Op verschillende plaatsen in de stad zal het verkeer tijdelijk rekening moeten houden met korte stremmingen en omleidingen. Dit is nodig i.v.m. het aanbrengen van asfalttoplagen. Die toplagen vormen de afwerking van een aantal straten en straatgedeelten die in de afgelopen maanden op nieuw zijn ingedeeld en ingericht. Alleen bij geschikt weer Het verwerken van het materiaal voor de toplagen is sterk afhankelijk van buitentemperatuur en weertype. Vaak is het weer daarvoor in het voorjaar (vanaf half mei) bij uitstek geschikt. Regen betekent echter wel dat het werk tijdelijk wordt stilgelegd en opgeschoven. Eén baan tegelijk Het aanbrengen van de toplaag gebeurt bij voorkeur per rijbaan of weghelft. In die gevallen kan het verkeer dan in beide richtingen over de andere weghelft worden geleid. Na enkele uren kan het ver keer meestal al weer over de nieuwe toplaag. De andere weghelft kan dan aan de beurt komen. Soms is het nodig over de gehele breedte te werken. In dat geval is een omleidingsroute nodig. Aanwijzingen ter plaatse In verband met de snel wijzigende situaties zullen de aanwijzingen voor het verkeer ter plaatse wor den gegeven. Dat kan zijn door de politie of door atzettingen, verkeersgeleidingen en omleidings borden. Openbaar vervoer Ook het busverkeer zal zoveel mogelijk over de bekende routes blijven rijden, zij het wellicht met eni ge vertraging. Wanneer ook de bussen korte tijd gedwongen zullen zijn om te rijden, zullen de tijde lijke halteverplaatsingen tijdig worden aangegeven. Welke straten in welke periode? Door de slechte weersomstandigheden zijn de werkzaamheden, zoals aangekondigd in de gemeenteadvertentie van vrijdag 20 mei j.l., nu op de volgende data gepland: Straten Straatgedeelten Periode van uitvoering Rijnsburgersingel: tussen Haarlemmerweg e Valkbrug Kruispunt Rijnsburger- singel/Schuttersveld: met aansluiting Valkbrug Schuttersveld: andere weg helft (noord-oostelijke kant) Rijnsburgersingel: tussen Stationsweg en Valkbrug Maandag 30 mei tussen 07.00 tot ±11.30 uur Dinsdag 31 mei 04.00 tot 06.30 uur 's morgens vanaf 07.00 tot 15.00 uur Woensdag 1 juni vanaf 07.00 tot 15.00 uur vanaf 15.00 tot 16.30 uur Aansluitend zullen dan worden gedaan: 1 bij het "Schutters- Donderdag 2 juni veld en rond Molen de Valk Nieuwe weg langs Molen de Vrijdag 3 juni Valk tussen Valkbrug en Lammermarkt uitvoering per weghelft wordt geregeld vanaf 07.30 uur weer berijdbaar het verkeer gaat in 2 richtin gen over de andere weghelft het verkeer gaat in 2 richtin gen over de andere weghelft die klaar is gedurende deze korte perio de geheel afgesloten voor al le verkeer steeds één weghelft blijft be rijdbaar voor verkeer vanaf het Schuttersveld stad-in. Verkeer stad-uit wordt via Korte Mare en Rijnsburger singel omgeleid. Aanleg van een fietsstrook aan beide zijden van de: 1. Verversbrug; 2. Oude Herengracht, voorzover gelegen tussen de Verversbrug en de Herenpoortsbrug; 3. Herenpoortsbrug; 4. Herensingel en de Maresingel, aan beide zijden van de rijbaan ter weerszijden van de Heren poortsbrug over een lengte van circa 25 meter. Aanwijzen als onverplicht fietspad van de fietspaden aan beide zijden van de Langegracht, voorzover gele gen tussen de Noorderstraat en de Verversbrug. Intrekken van de aanduiding als voorrangsweg op de Herensingel en de Maresingel ter hoogte van de krui sing met de Herenpoortsbrug. Boekhorst Aanwijzing als woonerf van de straten gelegen in de wijk Boekhorst. Stationskwartier/Groenoord In het kader van de reconstructie van de Schiphol- weg. Aanwijzing als busstrook van de noord-oostelijke rij strook van de noord-oostelijke rijbaan van de Schip- holweg, voorzover gelegen tussen de Willem de Zwij gerlaan en een punt op circa 80 meter van de kruising met de Rijnsburgerweg. Aanwijzing als busstrook van de op één na noorde lijkste rijstrook van de noordelijke rijbaan van de Wil lem de Zwijgerlaan, voorzover gelegen tussen de Wil lem de Zwijgerbrug en de Schipholweg. Morskwartier In kader van reconstructie Plesmanlaan. Aanwijzing als verplicht fietspad in twee richtingen van het fietspad: 1. aan de zuidzijde van de Plesmanlaan, voorzover gelegen tussen de Vondellaan en een nieuwe ont sluiting van het Morskwartier op de Plesmanlaan, gelegen op circa 50 meter ten oosten van Schou- wenhove; 2. aan de westzijde van de nieuwe ontsluiting van het Morskwartier, voorzover gelegen tussen het onder punt 1 genoemde fietspad en de Lage Morsweg; 3. gelegen in de tunnel onder de Plesmanlaan welke ten oosten van Schouwenhove komt te liggen; 4. tussen de Jan Luykenlaan en het fietspad aan de zuidzijde van de Plesmanlaan op circa 250 meter ten oosten van de nieuwe ontsluiting van het Morskwartier. Voor zover nodig zullen de nu op bovengenoemde wegen geldende verkeersmaatregelen worden aangepast De op voorgenomen verkeersmaatregelen betrekking hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbe horende korte toelichting, met ingang van heden ge durende 14 dagen ter inzage in het informatiecentrum van het stadhuis en bij de directie Verkeer en Vervoer op kamer 216 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Gedurende die periode bestaat de gelegenheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van die maatregelen. Deze bezwaren die nen te worden gericht aan Burgemeester en Wethou ders, per adres directie Verkeer en Vervoer, Stads bouwhuis, Langegracht 72, 2312 NH Leiden. Belang hebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergadering van de Raad van advies voor verkeers- en vervoersaange- legenheden, die zal worden gehouden op woensdag 15 juni aanstaande in kamer 001 van het Stadsbouw huis aanvang 15.00 uur. Voor nadere informatie over de verkeersmaatregelen kan men zich wenden tot de heer Reijnen van de di rectie Verkeer en Vervoer, Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, kamer 216 (telefoon 254501).

Leidse Courant | 1983 | | pagina 6