TAFEL £cidóc6otuoti|l! „Autoritaire kerkstructuur hindert godsdienstige opvoeding HTTÏÏ71 CDA moet kiezen voor sociale gerechtigheid kerk wereld Minister De Koning start 'schoolverlaterscampagne'' ACHTERGROND QeidóeQowumt VRIJDAG 27 MEI 1983 PAG11 jjjg ROOMSE VROUWEN VRAGEN KERK OM HEROVERWEGING VROUWEN IN HET AMBT De Unie Nederlandse Katholie ke Vrouwenbeweging meent, dat de Congregatie voor de Ge loofsleer haar uitspraak van 1977, dat vrouwen niet tot het priesterambt kunnen worden toegelaten, in heroverweging neemt. De Unie zal daartoe tij dens de algemene vergadering van de Wereldunie van Katho lieke Vrouwenorganisaties (WUCWO) een resolutie indie nen. In een andere resolutie zal de Unie de bij het WUCWO aangesloten organisaties ver zoeken in hun studie en werk te letten op alle mogelijkheden voor vrouwen om te participe ren in een herderlijke en colle giale Kerk en aandringen op instandhouding van de werk groep „Vrouw en Kerk" bin nen het WUCWO. De Unie Nederlandse Katholie ke Vrouwenbeweging is een overlegorgaan van de vrou wenbeweging van het Neder lands Katholiek Vakverbond, de Federatie van Katholieke Plattelandsvrouwen Neder land, het Katholiek Vrouwen gilde, het Katholiek Vrouwen dispuut en de Samenwerking Nederlandse Vrouwelijke Reli gieuzen. Deze organisaties heb ben samen ongeveer 150.000 le den. De algemene vergadering van het WUCWO vindt van 14 tot en met 24 juni plaats in An- tigonish (Canada). Onder het motto „Vrouwen: Identitei t-Ontwikkeling-Nieuwe Ge meenschap" zal onder meer ge sproken worden over rolpatro nen in het gezin, de relatie vrouw en Kerk, vredesopvoe- ding en vrouw en arbeid. Het WUCWO is in 1910 opgericht met het doel de stem van rk vrouwen op internationaal ni veau te laten horen in een we reld waarin de vrouwenbewe ging krachtiger werd. Op dit moment zijn 111 organisaties met in totaal dertig miljoen le den bij het WUCWO aangeslo ten. De organisatie, die door het Vaticaan is erkend, heeft een consultatieve status bij een aantal organisaties van de Ver enigde Naties, zoals de Voed sel- en Landbouworganisatie (FAO) en de Internationale Ar beidsorganisatie (ILO). Solidaridad richt aandacht op economische crisis De komende actie van Solidaridad, de interkelijke actie voor Latijns Amerika, zal onder het motto „Afwentelen of Omwentelen" de aandacht richten op de economische crisis. Daarbij wil Solidaridad vooral het accent leggen op de directe verhalen van mensen uit Latijns Amerika en Nederland, die met de gevolgen van de crisis te ma ken hebben. Het zijn volgens Solidaridad vooral de zwakken in de Latijnsamerikaanse landen die de wrange vruchten plukken van de economische recessie, de spe culatie-economie en de hoog opgelopen schulden. De or ganisatie wijst erop, dat ook in Nederland de solidariteit tussen werkenden en onbetaalden onder sterke spanning komt te staan. Veel voorzieningen en activiteiten, die vooral ten goede komen van minderheidsgroepen en be- Als de (rooms-katholieke) kerk kiest voor de weg van de restauratie, de hiërarchie, de voorschriften en de „dode" traditie, dan is er weinig kans dat de jongere generatie haar accepteert. Als de kerk daar entegen zich van binnenuit durft te vernieuwen, dan kunnen christenen haar ook in de toekomst van betekenis achten voor levensbeschou welijke vragen. Dit schrijft mevrouw T. G. I- M. Andree in haar proef schrift „Gelovig word je niet vanzelf. Godsdienstige opvoe ding van r.k. jongeren tussen 12 en 20 jaar", waarop zij van daag aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is gepromoveerd tot doctor in de sociale weten schappen. Promotores waren de hoogleraren dr. R. van Kessel (toegepaste systemati sche theologie), dr. R. Lubbers (opvoeding) en dr. E.W.J. Zwaan (klinische pedagogiek). Als je kinderen inleidt in au toritaire kerkstructuren, dan doe je volgens mevrouw An dree „iets heel paradoxaals". De kinderen worden dan voor de keuze gesteld tussen vol wassen worden en gelovig worden, en kiezen dan vaak voor het eerste. Naarmate de volwassenheid nadert twijfe len de jongeren meer om voor de kerk te kiezen. Dit hangt volgens de promovenda sa men met het feit dat jongeren niet zien hoe godsdienstigheid een positieve bijdrage kan le veren aan eigen volwassen heid. Mevrouw Andree heeft in 1981 een onderzoek gepleegd bij kerkelijk meelevende (r.k.) gezinnen in het bisdom Utrecht. Daarbij onderzocht zij de godsdienstige opvoeding van ongeveer 200 jongeren tussen 12 en 20 jaar. Wat doen de ouders en hoe kinderen dat. Zowel voor ouderen als voor jongeren blijken de uitspra ken van de kerk over samen levingsvraagstukken nauwe lijks een functie te hebben, al dus mevrouw Andree. Inzake geboortebeperking, homosek sualiteit, ongehuwd samenle ven en echtscheiding weet een hoog percentage van de ouders (tussen de 77 en 97 procent) wat de kerk ervan denkt, terwijl slechts een hooguit eenderde het ermee eens is. Geboortebeperking: mee eens 35 procent van de vaders, 34 procent van de moeders; homoseksualiteit: 21 resp. 12 procent; ongehuwd samenleven: 33 resp. 27 pro cent; echtscheiding: 33 resp. 27 procent. De jongeren zijn iets minder goed op de hoogte van het standpunt van de kerk (tussen de 73 en 85 procent) en zijn het nog minder vaak dan de ouders het met het kerkelijk standpunt eens. Geboortebe perking: mee eens 21 procent; homoseksualiteit 11 procent; ongehuwd samenleven 15 procent; echtscheiding 18 pro- cent.Moeders blijken kriti scher tegenover de kerk te staan dan vaders. „Moeders ervaren meer aan den lijve de problemen waarmee de op groeiende jongeren worstelen. Daardoor zien zij de onmoge lijkheid van de uitspraken van de kerk, vanuit een ver ouderd normenkader gedaan. De moderne mens kan daarin onvoldoende de waarden ont dekken, die erdoor gereali seerd zouden moeten wor den". Humanistisch Verbond verdeeld over rakettenplaatsing Binnen het Humanistisch Verbond heerst ernstige ver deeldheid over een mogelijke plaatsing van nieuwe kruis- vluchtwapens en raketten op Nederlands grondgebied. Op het congres 1983, dat op 28 en 29 mei in Amersfoort zal wor den gehouden, komt een voorstel ter sprake van de „Beweging Kritische Huma nisten". Daarin wordt het congres uitgenodigd onom wonden te verklaren, dat plaatsing door de NAVO van deze wapens wordt afgewe zen. Het hoofdbestuur even wel wijst erop, dat in alle uit spraken van het HV een be roep is gedaan op alle partijen om de (kern)wapenwedloop terug te dringen. Een totale afwijzing van de plaatsing acht het bestuur daarom „po litiek eenzijdig, inhoudelijk niet beargumenteerd en op gespannen voet met het le vensbeschouwelijk karakter van de beginselverklaring waarop ons geestelijk genoot schap gebaseerd is". Ledenverlies Het Humanistisch Verbond kampt overigens met leden verlies. In het jongste jaarver slag staat dat de afgelopen twee jaar netto-ledenverlies moest worden geconstateerd van 519. Er zijn nu nog 15.175 leden. Weliswaar werden 2.673 nieuwe leden ingeschre ven, maar het verloop was groter. Om het kwijnende le dental op te voeren, heeft de gemeenschap Breda voorge steld „topless- of bikini-lid- maatschap" te creëren. Die le den zouden dan slechts een tientje per jaar behoeven bij te dragen, maar het hoofdbe stuur wil daarvan niet weten omdat de administratiekosten per lid al meer dan tien gul den zouden bedragen. Engelse kerk voorstander eenzijdige ontwapening De algemene synode van de Verenigde Hervormde Kerk van Groot-Brittannië (United Reformed Church) heeft met 381 tegen 180 stemmen een motie aanvaard, alle plaatse lijke Kerken op te roepen zich te verzetten tegen mili tair gebruik van kernenergie. De leden zouden voorts alles in het werk moeten stellen om kernwapens te (doen) ver wijderen van Brits gebied, terwijl ook verzet moet wor den geboden tegen de plaat sing van nieuwe kruisvlucht- wapens en kernraketten. Op de Britse regering dient druk te worden uitgeoefend alle militaire produktie te beëindi gen en ook geen kernwapens van derden te kopen. De ker- nonderzeeers mogen geen nieuwe Trident-raketten krij gen, aldus de motie. De motie was ingediend door de regio's Wales en Zuid-En- geland van deze een half mil joen leden tellende Kerk. De URC is de eerste protestantse Kerk die zich onomwonden uitspreekt voor eenzijdige ontwapening, afgezien van de Quakers die altijd alk pacifist zijn geweest. Veel sprekers in het aan vre desvraagstukken gewijde de bat verklaarden, dat zij pas onlangs tot het inzicht waren gekomen dat eenzijdige ont wapening essentieel is om een halt toe te roepen aan de wa penwedloop. Verscheidene predikanten zeiden de groot ste moeite te hebben gehad met het preken naar aanlei ding van teksten uit de Berg rede en tegelijk voor afschrik- kingspolitiek te zijn. Dr. John Morgans, moderator van de URC van Wales, verklaarde :„Wij zijn geneigd een moge lijke vijand te ontmenselijken en ontmenselijken daarmee onszelf". Een andere spreker knoopte aan bij een uitspraak van premier Margaret That cher dat de Sovjet-Unie „onze gezworen vijand" is. Naar zijn oordeel is het verwerpelijk dat een christelijk volk wordt uitgenodigd een derde deel van de mensheid als zijn vij and te zien. Op die basis zijn geen serieuze onderhandelin gen te voeren, aldus deze stem. Gevangenen van gif wijlui |r De bewoners van de gifwijk Merwedepolder uit Dordrejjets hebben gisteren bij de Tweede Kamer gepleit voor watgen noemen een vrije woonkeuze. Onder dat begrip verstaai*- h het recht om in dezelfde mate als anderen, die niet in f kl! gifwijk wonen, te mogen kiezen waar zij willen wonen.le" Dortenaren werden in hun pleidooi gesteund door hun ei[wer gemeentebestuur en door het bestuur van de provincie Zit 36 Holland. pn rmo; HeT is onmiskenbaar, dat vele bewoners van de giftj momenteel in hun vrije woonkeuze belemmerd zijn. Wie die wijk een eigen huis bezit en ver van zijn woonplaats kjflg heeft op een betere baan, kan die baan in veel gevallen h eens aannemen omdat hij domweg zijn wijk niet kan veM^ ten. Zijn huis is immers onverkoopbaar. Makelaars weigeL. zelfs huizen uit de gifwijk in de verkoop te nemen. Zo zijir* nog tal van andere voorbeelden waaruit blijkt, dat de bev ners inderdaad „gevangenen van hun wijk" zijn geword{ Wie een eigen huis koopt neemt daarmee natuurlijk [de paalde risico's op zich. Bijvoorbeeld het risico dat het ijt'jd minder waard wordt door omstandigheden, waar de eigem hj veelal niets aan kan doen. Maar het gaat in de gifwijk wedepolder toch wel om een zeer onvoorspelbaar risico, Ln bovendien zeer ingrijpende gevolgen heeft. Het gaat nietpe het minder waard worden van een huis met enkele proaers ten of tientallen procenten, neen, het gaat om volledige Pe< verkoopbaarheid. rrjj ben BlJ dat harde feit moet nog worden gevoegd de psychoid er sche druk waar de mensen, die op het gif moeten wonenL toenemende mate onder gebukt gaan. Er is dan vrijwel g|en andere conclusie mogelijk, dan dat het tot de taak vairma overheid behoort ook voor deze mensen in elk geval d< principe van vrije woonkeuze te laten gelden. Dat zal hiet ac daar wat financiële steun van de overheid noodzakelijk ken. Wellicht zal dan blijken dat als de psychologische dr van het zich gevangen voelen in een gifwijk wegvalt, nog een groot aantal bewoners er de voorkeur aan zal ge|Jag in de wijk te blijven wonen. Dan zal een belangrijk deel fetal het onbehagen zijn weggenomen en zullen de gedupeerdefcte woners weer het gevoel krijgen een vrij mens te zijn in |enc vrije samenleving. Voormalig verslaggever H van Stern gearresteerd A HAMBURG De voormalige starreporter van „der Stei Gerd Heidemann, die het weekblad de vervalste dagboeken Hitier heeft toegespeeld, is gisteren gearresteerd op verdenk I van oplichting. Dit heeft een woordvoerder van Justitie in J burg vandaag meegedeeld. Konrad Kujau, die de vervalsingen via Heidemann aan Stern" heeft verkocht, heeft toegegeven dat hij de dagboef zelf heeft vervalst. Heidemann zou dit hebben geweten. De slaggever heeft verklaard dat hij Kujau ruim 9 miljoen m voor de dagboeken heeft betaald. Dat geld was afkomstig „der Stern". Kujau zegt dat hij maar 2,5 miljoen mark heeft (OF vangen. Omdat de leiding van het weekblad vermoedt dat Iten demann de rest van het geld zelf heeft gehouden, heeft zij &ege aangeklaagd wegens oplichting. ytie b Mei-erwtensoep met gebakken brood yoghurt met aardbeien vegetarisch Voor twee personen hebt u nodig: 250 g groene of spli- terwten, 1 liter water, 1 flinke ui, 15 g boter, 100 g champignons, 1 paprika, 4 tomaten, 2 groentebouil lontabletten, ketjap of ta- mari, verse peterselie, sel derij, lavas, kervel, basili cum en bieslook: 2 sneetjes brood, circa 20 g boter; 200 g aardbeien, basterd suiker naar smaak, 2 be schuiten, 4 dl yoghurt. Was vanavond de erwten een keer en zet ze met het water weg. Kook morgen de erwten in dat water gaar in één a an derhalf uur. Fruit in een rui me braadpan de kleingesneden ui goudgeel in de boter. Bak even de gehalveerde of in vie ren gesneden champignons mee en doe er vervolgens de in reepjes gesneden paprika bij en de al of niet ontvelde en in blokjes gesneden tomaten. Leg het deksel op de pan en laat de groenten vijf minuten smoren op een niet te grote pit. Doe er de gare en desgewenst wat fijner gestampte erwten met het kookwater bij en de bouillontabletten en laat de soep nog een paar minuten zacht koken. Voeg naar smaak ketjap of tamari toe en zoveel mogelijk van de kruiden (fijn geknipt). Snijd de sneetjes brood in vier kantjes of driehoekjes en bak ze aan twee kanten bruin in de boter. Leg het gebakken brood in de soepborden en schep er de soep op of geef het er apart bij. Was de aardbeien, ontdoe ze van de kroontjes, snijd ze een of twee keer door en zet ze een uurtje met basterdsuiker weg uitslag door aardbeien is te voorkomen door de vruch ten even in weinig kokend water met suiker te leggen). Leg voor ieder een beschuit op een bord. schenk er de yog hurt op en leg daarop de (afge koelde) aardbeien. JEANNE DEN HAAG Het debat over de Voorjaarsnota was in vele opzicht geen ver heffende vertoning. Inte gendeel! Het stuk was met nieuwe lastenverzwarin gen en ombuigingen na de miljardenoperatie van eind vorig jaar al een treurspel. Door de opvoe ring, met name het be schamende spel van enke le hoofdrolspelers, werd het evenwel een treurspel in optima forma. De Vooijaarsnota, een tussen tijdse balans van de stand van zaken rond de Rijksbegroting, werd ook een tussenbalans van de verhoudingen binnen de coalitie: bar slecht, althans wat de fracties betreft. Inhou delijk kwamen fundamentele tegenstellingen, onder meer over het stelsel van de sociale zekerheid, aan het licht. Dat betekent een serieuze bedrei ging voor het voortbestaan van de coaliteit, wil het CDA zijn traditie het opkomen voor de sociaal-zwakkeren getrouw blijven. Van de ƒ3,5 miljard, die uit eindelijk als tegenvaller res teerde, werd voor 2 miljard aan nieuwe maatregelen aan gekondigd. Deze lastenverzwa ringen en ombuigingen komen er op neer, dat de minima dit jaar drie procent aan koop kracht inleveren, modaal vier procent, tegen de hoogste in komens slechts een half pro cent. Een verwerpelijk inko mensplaatje, dat niettemin de regeringspartijen niet tot enig creatief idee bracht, hoe in deze situatie alsnog verande ring aan te brengen. Er was slechts enig verbaal vertoon en tenslotte als aflaat een motie van de regeringspartij en, waarin werd uitgesproken dat een herhaling van deze scheefgegroeide inkomensver deling niet meer mag voorko men in 1984. Hiermede vfras het drama rond de Voorjaarsnota zeker nog niet ten einde. De fractievoor zitter van de VVD had al eni ge weken geleden op uiterst aanvechtbare wijze de bejaar den tot inzet, beter gezegd tot speelbal, van de politieke dis cussie gemaakt. Dit alles in het kader van het kabinetsvoornemen een kor ting van twee procent op alle sociale uitkeringen toe te pas sen wanneer na overleg de ambtenaren korter zouden gaan werken tegen dienove reenkomstige inlevering van salaris. Mocht de atv-operatie niet slagen, dan zou de ƒ225 miljoen van de twee procent korting moeten worden opge bracht door de gehele collec tieve sektor. Bezwaren Het was geen wonder, dat de vakbeweging met name tegen deze voorstellen, naast tegen de lastenverzwaring door on der andere premieverhoging en de ingrepen in de volks huisvesting, grote bezwaren aantekende. Immers, de amb tenaren, maar ook de uitke ringstrekkers, leveren in 1983 al extra in, vergeleken met de marktsektor. Bovendien kan voor de uitkeringsgerechtig den ook niet meer worden ge sproken van een koppeling van lonen èn uitkeringen, zo als in de W.U.M. (Wet Uitke- rings Mechanismen) voorge schreven. Er is reeds sprake van een breuk. Nijpels wilde wel de ƒ225 mil joen-operatie laten doorgaan, ook zonder de arbeidstijdver korting voor de ambtenaren, maar probeerde voor de ao- w'ers een uitzonderingspositie te claimen. Een vijftal argu menten moest deze uitzonde ringspositie onderbouwen: het ging om opgebouwde rechten, de aow is een risico-verzeke ring, bejaarden hebben geen uitzicht op verbetering van hun situatie, de cumulatieve effecten van de reeds voorge nomen bezuinigingen werken ongunstig uit voor bejaarden en twee procent korting op de aow leidt tot een lastenver zwaring (bij ABP en andere pensioenfondsen). Dit laatste argument is juist en had ook reeds tot een afwij zing van het gehele voorstel voor 1983 moeten leiden. Op de overige argumenten valt heel wat af te dingen, maar dat zou me nu te ver voeren. Ik heb de bestrijding van deze argumenten ook niet nodig. Immers, wie even nadenkt, kan niet anders dan het voor stel Nijpels met verontwaardi ging van de hand wijzen. Het sociale minimum dient als uit drukking van onze beschaving voor iedereen te worden ge handhaafd. Voor de man in de rolstoel evenzeer als voor de langdurig werkloze, om De Vries (CDA) in enigszins an der verband te citeren. Uiteindelijk was het niet het CDA. maar Den Uyl, die de VVD-ballon volledig doorprik te met de breekijzer-motie, waarin de aow'ers metterdaad werden uitgezonderd. Een mo tie. die zeker niet door ieder een gelijkelijk zal worden ge waardeerd, maar die wel het bedoelde effect had. De ware aap kwam uit de mouw met de hierop volgende VVD-motie, die voor het niet doorgaan van de aow-kortingen ook de dek king aangaf, namelijk verder gaande kortingen op de overi ge uitkeringen. Een bescha mende zaak. Niettemin ben ik het eens met degenen, die ver onderstellen dat Nijpels toch heeft bereikt wat hij beoogde: bij de bejaarden als dè grote beschermer van hun aow-uit- kering overkomen. Ware bedoelingen Daarom zal er een duidelijke campagne moeten worden ge voerd om de ware bedoelingen van de VVD duidelijk te ma ken. Hierin paste op zichzelf al het afwijzen van de twee pro cent op alle uitkeringen door het CDA, maar dan uiteraard wel met het aangeven van dekking elders. Los hiervan zijn er voor afwijzing nog wel enige andere steekhoudende argumenten aan te voeren. Het voorstel introduceerde kortingen van uitkeringen, voorafgaande aan arbeidstijd verkorting voor ambtenaren in combinatie met salarisverla ging. Tot dusverre volgen de uitkeringen de ontwikkelin gen binnen de lonen, dit vol gen ligt ook wettelijk vast... Bovendien was het voorstel zc ingekleed, dat als het ware ar beidstijdverkorting van amb tenaren de verlaging van de uitkeringen zou moeten legiti meren. Dat kan natuurlijk nooit. Er is dan geen sprake meer van open overleg. Bovendien lopen we het risico, dat wat op de middellange ter mijn door werkgevers en werknemers aan ai beidstijver- korting met looninlevering wordt nagestreefd, op de tocht wordt gezet voor op de korte termijn ƒ225 miljoen aan om buigingen méér. Ben ik dan tégen arbeidstijd verkorting? Bepaald niet. Herverdeling van arbeid op grote schaal, gepaard gaande met looninlevering (prijscom pensatie en nog méér) is bitter noodzakelijk. De uitkeringen zullen dan ook omlaag gaan als gevolg van de loondaling per werkende. Vier CDA'ers stemden vóór de motie-Den Uyl, die de twee procent kor ting op de sociale uitkeringen op de voorgestelde wijze af wees. Het was een bemoedi gend signaal. Het zou ook mijn keuze zijn geweest. Het had en heeft echter niets te maken met tegen-de-draad-in-zijn, al verdienen enkelen van de vier in dit opzicht bepaald niet mijn bewondering, maar wél alles met opkomen voor socia le gerechtigheid, waarvoor het CDA zich op basis van zijn uit gangspunten dient in te zetten. Loop ik hiermee Lubbers en De Koning, die ik beiden ho gelijk waardeer, voor de voe ten? Wis en zeker niet. Lub bers deed onder Van Agt vaak niet anders: vanuit een juist begrip voor de onderscheiden rol van kabinet en fractie! Laat de VVD de waarschu wing, die er in ligt besloten, goed verstaan! HANNIE VAN LEEUWEN (Mevrouw Hannie van Leeu wen was vijftien jaar lid van de Tweede Kamer voor de ARP en het CDA. Zij is thans onder meer voorzitter van de Sociale Verzekeringsraad.) DEN HAAG Minister De Koning (Sociale Za ken) heeft in een open brief aan zo'n 200.000 werkgevers een dringend beroep gedaan om school verlaters een kans (op een baan) te geven. Over enkele weken sluiten zo'n 260.000 jongens en meisjes de schooldeuren achter zich. Een groot aantal jongeren zal proberen een baan te vinden. „Geef deze nieuwe generatie jongeren een kans, via een ar beidsplaats, een stageplaats of een leer-arbeidsovereen- komst", aldus De Koning in een gisteren verschenen ad vertentie in de landelijke kranten. De minister wijst de werkge vers op de financiële tege moetkoming in scholings- en opleidingskosten, die de over heid in een aantal gevallen geeft. Als voorbeeld noemt hij de Bijdrageregeling Vakoplei ding Jeugdigen. Daarmee pro beert het kabinet, in samen werking met werkgevers en werknemers, het leerlingwe zen te stimuleren. nisterie gestartte voorlich tingscampagne, gericht op werkgevers en op jongeren die dit jaar van de schoolbanken komen. De Koning adviseert schoolverlaters om zich vóór I juli bij het arbeidsbureau te la ten inschrijven. Het motto, volgens De Koning:- „Ga nu al een 't werk voor werk". Maar die inschrijving is (ook) nodig voor het krijgen van een uitkering of kinder bijslag. Het aantal schoolverla ters dat zich bij de arbeidsbu reaus laat inschrijven is sinds 1977 ruim verdubbeld: van 105.000 naar 220.000 in 1982. In de campagne worden jonge ren op allerlei manieren bena derd, onder meer door adver tenties in kranten, via affiches en het radioprogramma „Vast en Zeker". Jongeren die een arbeidsbureau bezoeken, krij gen daar de nieuwe editie van de „Werkwijzer voor jonge ren" en een infomap met tips en brochures. Het aantal schoolverlaters zal naar verwachting blijven stij- ?en tot 1987; dan zullen zo'n 70.000 jongeren van school komen. Daarna wordt een da ling voorzien die tot ver in de jaren 90 zal aanhouden. Dat komt door de geboorte-daling van na 1970. GELEIDELIJK 'eni' MINDER KOUD De Bilt - De sterke noord^e! telijke stroming die de afg pen dagen koude lucht enls e wolking van de Noordzee (d voerde, gaat geleidelijk a^V men. Ook de kans op r^tn wordt kleiner. Een en arj betekent, dat de temperar de komende dagen bij sti en beetje omhoog gaat, al tar hij nog niet de normale w, de voor deze tijd van het,-tin kunnen bereiken. Ok dei zal na een lange afwezig!^ tonen, dat hij er nog steedi Weerrapporten van v Amsterdam regenb. De Bilt geh.bew. Deeten geh bew. Eetd© motreg. Eindhoven mor eg. 'br onbew. 25 17 Barcelona Bofdea Frankfort Helsinki Luxemburg motreg. Stockholm geh.bew. Wenen geh.bew. Casablanca h.bew. Las Palmas rw.bew. Beiroet h.bew. 12 01 i GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET - jnlS

Leidse Courant | 1983 | | pagina 2