Rechtspositie buitenlandse jongeren bizonder wankel Lendl pleit voor gelijke berech ting u sportuitslagen Bewoners van Merwedepolder 'gevangenen van (gif)wijk' Deetman wil gelijke rechten voor parttimers in onderwijs Ludo Coeck naar AC Milan BINNENLAND/BUITENLAND/ SPORT Ccidae Sou/tmtt VR11DAG 27 MEI 1983 PAGI1 Hagenaars gedood bij ongeluk in Haarlemmermeer HAARLEMMERMEER Door een verkeers ongeval op rijksweg A-4, in Haarlemmermeer, zijn gistermiddag twee inwoners van Den Haag om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde nadat de bestuurder van een vrachtauto met een container zijn wagen sterk afremde omdat hij dacht dat hij niet onder het aquaduct door kon. De wagen kwam bijna tot stilstand op de rechterrijstrook. De bestuurder van een achter hem rijdende vrachtauto moest om een aan rijding met zijn voorligger te voorkomen ook sterk afremmen omdat hij niet naar links kon uitwijken door hel drukke verkeer. Ook deze vrachtauto kwam tot stilstand. Een door de 28-jarige Hagenaar W.A.J. van den Bosch be stuurde bestelauto botste achter op de tweede vrachtauto. Van den Bosch en de naast hem zit tende 22-jarige Hagenaar J.M.R. van Sprang door de botsing om het leven. Schoolbesturen eisen uitstel bezuinigingen DEN HAAG De Bond van Schoolbesturen voor het katho liek kleuter-, basis- en buitenge woon onderwijs (Bond KBO) eist uitstel van bezuinigings maatregelen. Hij is het niet eens met de manier, waarop de mi nister zijn zin wenst door te drukken. De bond heeft daarom een kort geding tegen de be windsman aangespannen, dat dinsdag dient voor de president van de rechtbank in Den Haag. aanleiding om naar de rechter te stappen, is de on mogelijke situatie, waarin de minister de schoolbesturen ma- nouvreert met zijn zogenaamde formatiecirculaire. Daarin vraagt de minister de besturen onder andere alvast met ingang van 1 augustus rekening te hou den met 32 in plaats van 30 kin deren per klas. Deze wijziging is volgens de Bond KBO evenwel op niets gestoeld, daar de alge mene maatregel van bestuur die er aan ten grondslag moet lig gen, nog niet is afgekondigd. Volgen de schoolbesturen de aanwijzing van de minister door nu al ontslagen aan te zeggen, dan handelen ze daarmee in strijd met de wet. aldus de Bond KBO. Hij tekent hierbij aan zich niet te verzetten tegen de beslis singen die de Tweede Kamer in maart over de bezuinigingen in het onderwijs heeft genomen. Exosat doet het prima LOMPOC/CALIFORNIE De Europese wetenschappelijke satelliet Exosat (Euro pean X-ray observer 3 satellite) is gisteren om 17.18 uur Europese tijd vanaf de lan ceerbasis Vandenberg bij Lompoc in Cali- fornië gelanceerd. Tot nu toe verloopt al les voorspoedig, het loopt perfect. Tegen zes uur is de derde trap van de raket afge stoten en ging de satelliet zijn eigen weg de ruimte in. De satelliet, die in een ellip tische baan om de aarde draait, gaat de komende drie jaar de röntgenstraling van allerlei hemellichamen meten. De astro nomen hopen met deze gegevens de pre cieze positie van de stralingsbronnen in kaart te brengen. Daarnaast heeft de Exo sat. waarin ook Nederland deelneemt, de opdracht nieuwe bronnen van röntgen straling op te sporen. MORGEN GROTE DEMONSTRATIE VOOR GELIJKE RECHTEN UTRECHT Veel bui tenlandse jongeren die de afgelopen jaren in het ka der van de gezinshereni ging naar ons land kwa men, zijn bang dat ze naar hun eigen land terugge stuurd worden. Hun ver blijfspositie is niet in de wet geregeld, maar in vreemdelingencirculaires, die elke dag kunnen ver anderen. Buitenlandse jongeren hebben een los bladige rechtspositie. Dat zegt Jo Douven van de Vereniging Landelijke Sa menwerking van Organi saties van Buitenlandse Arbeiders (LSOBA). Hij doelt op de jongeren die op hun 21e de band met hun ge zin hebben verbroken, bijvoor beeld door zelfstandig te gaan wonen of te trouwen, die kor ter dan drie jaar in Nederland zijn én „onvoldoende midde len van bestaan" (werk) heb ben. De van hun ouders af hankelijke verblijfsvergun ning kan dan worden inge trokken. Het gaat (vooral) om Turkse en Marokkaanse jongeren, die in het kader van de gezinsher eniging naar Nederland geko men zijn; buitenlandse jonge ren. hetzij in het land van her komst, hetzij in Nederland ge boren. Hun ouders zijn door gaans aan het eind van de ja ren "50 en '60 naar ons land gekomen. Wat is hun (rechts)positie? Als een buitenlandse jongere lan ger dan vijf jaar in ons land is kan hij alleen worden gewei gerd als hij een ernstig mis drijf gepleegd heeft. Als hij hier korter dan vijf, maar lan ger dan drie jaar is, kan wei gering plaatsvinden als hij een misdrijf heeft gepleegd. Dat hoeft geen ernstig misdrijf te zijn. Ook kan zo n jongere een verblijfsvergunning geweigerd worden als hij onvoldoende middelen van bestaan heeft En als hij „bij voortduring" banen blijft weigeren, aldus justitie. Geen onduidelijkheid dus over de buitenlandse jon geren die langer dan vijf jaar in ons land zijn. Voor de buitenlandse jongeren die korter dan drie jaar in ons land zijn geldt de „losbladige" (prof.dr. Kees van Groenen dijk, hoogleraar rechtssociolo gie aan de Nijmeegse universi teit) vreemdelingencirculaire, een instructie aan de vreemde- lingenpolities over hoe de vreemdelingenwet moet wor den uitgevoerd. De problemen die Douven en de LSOBA met het justitieel beleid hebben, richten zich met name op déze jongeren. Onduidelijkheid De tweede generatie buiten landse jongeren heeft recht op een verblijfsvergunning, maar volgens de LSOBA is het niet duidelijk wie tot die tweede generatie gerekend worden. „Alleen als je voor je 16e jaar naar Nederland was gekomen en hier voldoende ingeburgerd was, hoorde je tot de tweede generatie". „Maar wat er met de andere jongeren moest gebeuren werd niet duidelijk omschreven. Ge volg was, dat er bij de vreem- delingenpolities grote onduide lijkheid ontstond over de be slissingen die genomen moes ten worden. En hoe bepaald moest worden of een buiten landse jongeren genoeg inge burgerd was". „Meestal was het hebben van werk, terwijl men hier maar kort was, een reden om een verblijfsvergunning te geven. Maar een aantal vreemdelin- genpolitiediensten trok zich hier niks van aan. Elke vreemdelingenpolitie ging zo'n beetje haar eigen beleid voe ren. Volkomen willekeurig". De plaatselijke politie neemt op grond van de circulaire be sluiten. De betrokken buiten landse jongere kan, als hij het niet met het besluit eens ls, in beroep gaan en een herzie ningsverzoek indienen. Als dat verzoek wordt afgewezen, kan hij nog terecht bij de Raad van State. In afwachting van de langver wachte minderhedennota van de regering, die in juni (onder grote politieke druk tot stand) komt, is nog vrijwel niemand uitgewezen. Een herzienings verzoek heeft immers een op schortende werking van het besluit. Maar intussen is er voor veel buitenlandse jonge ren wél grote onduidelijkheid en onzekerheid, aldus Douven. „In afwachting van een stand puntbepaling van de regering verkeren duizenden jongeren in onzekerheid; Blijven de be staande regels gelden of wor den ze gewijzigd0 Ook de jon geren, die (waarschijnlijk) wél mogen blijven verkeren in on zekerheid, ook al door de slechte voorlichting van justi- Er waren in 1981 zo'n 5000 herzieningsverzoeken van bui tenlanders (die in eerste in stantie afgewezen zijn voor een verblijfsvergunning) inge diend en verwacht wordt dat dat getal nu hoger komt te lig gen. Overigens is het aantal buitenlandse jongeren dat zo'n verzoek heeft ingediend, niet precies bekend. Douven denkt wel, dat het merendeel van die 5000 verzoeken buitenlandse jongeren betreft. Zelfde rechten Zijn organisatie wil de buiten landse jongeren gewoon de zelfde rechten als Nederlandse jongeren geven. „Alle buiten landse jongeren, die door ge zinshereniging naar Nederland zijn gekomen, moeten het recht krijgen om zonder ver dere voorwaarden te blijven". In West-Duitsland en Frank rijk zijn er volgens Douven overigens ook geen eenduidige' regels. De maatregelen zijn daar scherper, er worden veel meer jongeren uitgezet. In Bel gië echter krijgt iedereen een definitieve verblijfsvergun ning, zo laat hij weten. „En dat moet bij ons ook zo". Morgen wordt in Utrecht een landelijke demonstratie voor een betere rechtspositie van buitenlandse jongeren gehou den. Een aantal politieke par tijen (PvdA. CDA, VVD, D'66 en klein links) de vakbonden (FNV en CNV) zijn er. De Raad van Kerken heeft een adhesiebetuiging gezonden en de jongerenorganisaties komen wellicht ook. MARTIN VOORN DEN HAAG De bewoners van de Merwedepolder in Dordrecht dreigen gevangenen van hun gifwijk te worden. Dat heeft burgemeester Van Zuuren van Dor drecht gezegd. Minister Winsemius (VROM, Milieu) moet 12 miljoen gulden ex tra geven om bewoners die dat willen in staat te stellen uit de wijk te verhuizen. Gebeurt dat niet dan worden zo'n 300 gezin nen gedwongen om onder grote druk in hun huizen te blijven wonen, omdat ze een verhuizing niet kunnen betalen. De gemeente Dordrecht, de provincie Zuid-Holland en het be wonerscomité Merwedepolder hebben gisterer» het verzoek bij de Tweede Kamer ingediend om die 12 miljoen te krijgen. De kosten van de bodemsanering zouden dan op 50 miljoen gulden komen, inclusief de aankoop van de 106 woningen die gesloopt moeten worden. Afgraven van de grond zou echter 280 miljoen gaan kosten, al dus milieugedeputeerde Hekkelman van Zuid-Holland. De pro vincie heeft gekozen voor isolerende maatregelen, waardoor de bewoners niet mere in aanraking kunnen komen het het gif. Deze oplossing zou echter wel een ondraaglijke geestelijke belas ting voor hen met zich meebrengen. Ze worden gedwongen om twee meter boven de gifgrond te le ven. Alleen al het idee dat het gif blijft liggen is voor veel men sen genoeg om weg te willen. Voor ruim 100 eigenaar-bewoners (en mogelijk ook 200 huurders) kan dat echter niet, hun wonin gen zijn sinds het gifschandaal volstrekt waardeloos geworden. Het ministerie gaat ervan uit dat alles na de sanering weer ge zond is en ziet geen reden om om extra geld te geven. Het is in Nederland nog niet voorgekomen dat op grote schaal veron nigde grond niet werd afgegraven omdat het teveel geld gaan kosten. Protest Medewerkers van het bureau voor rechtshulp Zuid- Limburg hebben gisteren, gekleed in Ku-KLux-Klan- kleding, de ar rondissements rechtbank in Maastricht bezet. Zij protesteerden hiermee tegen de eigen bijdrage voor minder draagkrachtigen bij benodigde rechtshulp. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Deetman van Onderwijs wil binnen enkele jaren de bestaande verschillen in rechtsposities tussen parttime en fulltime leer krachten geheel wegne men. Dat zal ondermeer betekenen dat parttimers niet langer als eersten mogen worden ontslagen door schoolbesturen en dat verschillen in secon daire arbeidsvoorwaarden geheel worden weggeno- Deetman zei vanochtend voor de VPRO-radio „volstrekt geen problemen" te hebben met de plannen van de onder wijsbonden, om tien procent Vier eredoctors in Nijmegen NIJMEGEN De Katho- lieke Universiteit in Nij megen heeft ter gelegen heid van haar twaalfde lustrum dat in oktober wordt gevierd, vier ere doctoraten toegekend. De onderscheidingen gaan naar de volgende geleerden: J. van der Vies uit Oss, die na tionale en internationale be kendheid en erkenning heeft als medisch-biologisch onder zoeker op het terrein van de steroid-hormonen. Prof. dr R. F. Thom uit Parijs die grote wetenschappelijke kwaliteiten heeft en veel rela ties onderhoudt met de Katho lieke Universiteit, vooral met de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen. Prof. R. Quirk uit Londen, taalkundige, die ook buiten linguistische kring bekend is. Zijn invloed heeft ook in Nij megen geleid tot ontwikkelin gen die op hun beurt nationale en internationale erkenning hebben gevonden. Tenslotte prof. M. Dummett uit Oxford die zich bezighoudt met geïntegreerd onderzoek op de grensvlakken van wijs begeerte van de logica, filoso fie van de wiskunde en taalfi losofie. arbeidstijdverkorting door te voeren. „Ik ben bereid op ie der moment met de bonden over dit plan te gaan praten", aldus de bewindsman. Volgens hem zal er wel nog overeen stemming bereikt moeten wor den over enkele verlangens van de bonden, betreffende de financiële invulling van de ar beidstijdverkorting. Deetman wees er verder op, dat al zo'n twintig procent van de leerkrachten geen volledige betrekking heeft en dus in fei te al aan arbeidstijdverkorting doet. „We kunnen deze groep, die al een kleinere betrekking heeft, niet iWg eens tien pro cent aan arbeidstijd in minde ring brengen". Deetman kon digde tevens aan, dat hij bin nenkort een nota zal uitbren gen, waarin alle mogelijkhe den voor herverdeling van ar beid in het onderwijs op een rijtje worden gezet. BRUSSEL Ludo Coeck gaat naar alle waarschijn lijkheid naar AC Milan. De pas weer naar de eer ste divisie van het Ita liaanse voetbal terugge keerde club bereikte gis teren overeenstemming met Anderlecht over de hoogte van de vergoe dingssom, die met de overgang van de 27-jarige Belgische international zal zijn gemoeid. Overigens moet AC Milan, dat eer der al Eric Gerets van Standard Luik contrac teerde, nog met Coeck tot een akkoord komen. Feyenoord maakte gisteren de trainersstaf rond. De oud-voet ballers Wim Jansen, Luuk Balkestein en Cees Zwamborn zullen onder leiding van hoofdtrainer Thijs Libregts en diens assistent Ab Fafie de se- lectiejeugd in de verschillende leeftijdsgroepen trainen en be geleiden. René Vermunt gaat optreden als adviseur voor de opleiding van doelverdedigers. FC Köln wil Harald Schuma cher, Gerd Strack, Stephan Engels en Pierre Littbarski niet afstaan aan het Westduit- se elftal voor de vriendschap pelijke interland in Luxem burg tegen Joegoslavië. De club van trainer Rinus Michels wil geen risico lopen in ver band met de bekerfinale tegen stadgenoot Fortuna Köln. Op maandag 30 mei wordt op het sportpark Panhuis te Vee- nendaal een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de oud-inter nationals en een plaatselijke combinatie. De baten worden aangewend om het mogelijk te maken Piet Kraak, die vijf maanden geleden in Denemar ken werd getroffen door een hersenbloeding en aldaar in coma ligt, naar Nederland over te brengen. Hans Wanders verlengde zijn contract met eerste-divisieclub De Graafschap met één jaar De 26-jarige Wanders was het afgelopen seizoen uitgeleend aan NEC. Een commissie - bestaande uit vertegenmwoordigers van de KNVB, de vakbond van trai ners (WON) en het CIOS - heeft uit een groep van zestig gegadigden zestien personen geselecteerd voor de cursus „Coach betaald voetbal". Deze opleiding, die in september be gint, kent een groot aantal elementen in de cur- susstof. Gastdocenten uit bin nen- en buitenland, zoals Georg Kessler. Joop Brand, Kees Koppelaar en Rob ,Baan zullen tijdens deze opleiding les geven. Tevens zullen be kende coaches uit West-Duits land en Engeland voordrach ten verzorgen. De zestien geselecteerden zijn: Ko Adriaanse, Rob Bianchi, Jo Bonfrère, Joop van Daele, Epi Drost, Guus Hiddink, Ted Im mers, Rinus Israël, Janusz Ko- walik, Henk Nienhuis, Gerard Somer, Cor Stolzenbach. Leo van Veen, Theo Vonk, Zoltan Zmiric en Nico van Zoghel. PARIJS John McEn roe, het zonnetje van de tenniswereld, mag nog even stralen in de Licht stad. Geblesseerd en nuk kig, maar vooralsnog on verslaanbaar presenteerde de Amerikaan zich giste ren ten tweede male aan het Parijse publiek. De overwinning na bijna drie uur spelen met 6-3, 7-6 (via een benauwde 10-8 in de tiebreak) en 6-3 op de 131 plaatsen onder hem op de wereldranglijst figu rerende Spanjaard Alber to Tous bracht de Ameri kaan in de derde ronde. Daarin moet McEnroe het opnemen* tegen de Austra liër Drew Gitlin. Met McEnroe, die voor twee partijen in totaal meer dan ze ven uur op de baan heeft ge staan, handhaafden ook Ivan Lendl, Guillermo Vilas en Mats Wilander zich, zodat de kop van de plaatsing nog steeds intakt is. Lendl baarde niet zozeer opzien op de baan dan wel bij de persconferentie. aait j (VM< geleid Irikk Ivan Lendl De Tsjech, die met driemaal 6-2 won van de Spanjaard Ser gio Casal, bleek zich te hebben geërgerd aan het taalgebruik van enkele van zijn collega's op de baan. Lendl pleitte voor gelijke berechting: „De scheidsrechters hebben daar ook schuld aan. Als zij een boete zouden opleggen of een speler er uit sturen, was het zo afgelopen. Maar ze straffen al leen laaggeplaatste spelers. De toppers blijven buiten schot, omdat de officials bang van hen zijn". Lendl noemde geen namen, maar het was iedereen duide- TOP-toernooi met 48 teams SASSENHEIM In het ka der van haar elfde lustrum or ganiseert TOP op 28 mei een groot korfbaltoernooi. Er wor den op het sportpark aan de Menneweg 48 ploegen ver wacht. afkomstig van de vere nigingen Altius, Fiks, Oranje Nassau. Fluks. Veloeitas. SDÓ, Vriendenschaar (B). Tempo. De Danaïden en natuurlijk TOP zelf. Hieronder bevinden zich ook zeven recreanten- In de eerste klasse zijn er twee poules gefor meerd, waarvan de indelingen als volgt zijn: klasse IA Fiks 1, Oranje Nassau 1, TOP 2 en klasse 1B Altius 1, Fluks 1 en TOP 1. Om 14.54 uur worden hier de kruisfinales gespeeld, terwijl de grote finale om 16.18 uur is gepland. Het toernooi wordt om 10.00 uur begonnen en de afsluiting volgt, na ron den van steeds twintig minu ten. om 17.00 uur. In de lijst beslissingswedstrij den is er weer één duel toege voegd. Op 31 mei speelt KNS op het Tempoveld tegen Valto om promotie naar het district. De aanvang van dit extra tref fen is om 19.00 uur. Sportwereld HALIFAX Bij de WK rol stoelbasketbal in Canada won het Nederlands team van Au stralië (68-42) en Engeland (72- Interessante ontknoping Klaas Huner Bokaal LEIDEN Het door LDWS georganiseerde toernooi om de Klaas Huner Bokaal heeft twee interessante halve finale partijen opgeleverd. De eerste halve eindstrijd wordt morgen om 11.00 uur op het LDWS terrein afgewerkt en gaat tussen Lugdunum en Roodenburg. Om half drie be gint de andere partij, die tus sen Oranje Groen en UVS. De blauwwitten bereikten de hal ve ïinale door in de laatste poulewedstrijd met 2-0 van Docos te winnen. Oranje Groen versloeg de zaterdagaf deling van ZLC. Roodenburg en Lugdunum .plaatsten zich respectievelijk ten koste van VTL (2-1) en LDWS (3-1) Voorts won Leidse Boys van ZLC (zondag): 4-3. Winst dames LSVV '70 LEIDEN In de damescom petitie won LSVV '70 gister avond met 2-1 van Hazers- woudse Girls. De Leidse dames, reeds kam pioen in hun afdeling, kenden halverwege al een 1-0 voor sprong. Die treffer kwam op naam van Josee van der Beek In het tweede deel voegde die zelfde speelster daar nog een treffer aan toe, waarna Jannie Schouten tegenscoorde. lijk wie hij bedoelde: Mcenroe, die bij zijn t treden in Parijs tekeer gild gen scheidsrechters mensen, de bezoekerslakt schold, e schop verkocht kwam met een boete j>' slechts 350 dollar voortij zijn wegwerpen van een baljnaam kan overigens nog nu de mishandelde fotcÉ een officiële klacht bij deL strijdleiding heeft i Supervisor Roy Dance? niets hoorde of zag, zal in aktie komen. Hij beeld- en geluidopnames! McEnroe inderdaad dingen tegen het publiek geroepen, kan de aanvul boete oplopen tot 5000 dc Gisteren inde McEnroe nieuw een openbare schuwing. Hij onderhielt voortdurend debat me scheidsrechter, eiste diens vanging, schreeuwde tege publiek, adviseerde ieiI een lange wandeling te n^k I vanaf een korte pier en gl^^l driemaal zijn racket oj grond. Eenmaal misbruik] het slaghout om een sti klap te geven tegen de in dels verlaten scheidsrecwAGl stoel dheic ir ndse MCCklopt Flamingo's Lag„uj AMSTELVEEN Het acht van de Engelse Marylt i Cricket Club, dat morgj Den Haag de erewecFrtJ speelt tegen het Nederjnse elftal, won gisteren najto er spannend slot van de FljOrte; go's. Het verschil was] wickets. Nadat Flamingo^jst( 179 6 ha. ders 1 Van derB is) en Kruyt (54 gingen de BrittenjjerriQ ar de runs. L per Velocitas naar Delft .O LEIDEN Het beslissinj el Velocitas-Oranje N wordt morgen gehoudel het veld van de Delftser balvereniging DKC. Oors T<-\ct kelijk lag het in de bedl^i de wedstrijd met als inzef K- motie naar de tweede op het complex van SlL tot' houden. De aanvangstijd jf'oip- gewijzigd, 19,00 uur, |ndse' Bij het zomertoernooi vai ,-s jr derkwartier werden gi^,D'eeo de halve finalisten békenj^j Danaïden werd winnaa] poule A en ontmoet Temi poule C op haar naam bL^j In de andere semifinale jyjjca moet Fiks de winnende jLer v. ploeg in poule D. Fides £[in De halve eindstrijden wi£e dinsdag om zeven uur gfen_Ar den op het korfbalcoit ^et aan de Montgomerystra^jej mi gewerkt. De finale volgtut juni. met it op Winst Valken '68, verlies voor ASC LEIDEN Valken '68 sloot de nacompetitie om een plaats in de eindronde van het afde lingskampioenschap van Ne derland af met een 3-2 over winning op RCH. Overigens is de Valkenburgse desondanks uitgeschakeld. Datzelfde geldt ASC, dat ook voor haar derde wedstrijd verloor. Ditmaal met 2-3 van Alkmaarse Boys. Valken '68 kwam in de strijd tegen de kampioen van de af deling Haarlem al vlot met 1-0 voor. Dat gebeurde via Auke Hoekstra. Nog voor rust kwam RCH langszij. Na de hervat ting zorgde Ab van der Mey voor 2-1, maar door een over treding van doelman Henk Jansen kon RCH uit een straf schop 2-2 laten aantekenen. Toch trok Valken aan het langste eind. Jaap Visser knal de 3-2 binnen Dat Wim Haze- noot in de slotfase een straf schop miste deerde niemand. ASC werd met een bikkelhard Alkmaarse Boys geconfron teerd. De ploeg wenste de hoge positie op de ranglijst van de nacompetitie koste wat i handhaven. Uiteindelijk dat ook. Na een 1-1 rus (Maarten Smid en een doelpunt van Hans Nag Ier) zorgde Ben no Schoc ter voor een Oegstg voorsprong, maar die n de resterende speeltijd worden prijgegeven. Voor de beker won Ter 1 gisteravond verrassend Lugdunum. In Sasser werd het 1-0, dankzij e fer van Rob Enthoven. WIELRENNEN Ronde van Italië 13e etappe: 1. Saronni (Ita) 31 48 49; 2. Visentini (Ita) op 50 4; Kuchna (Fra)-Pirow (Zaf) 2-6, 6-2, L1<HU,1,10Pa 01; 10 Van Impe (f Fernandez (Sp (Bel) op 2.11; Frankrijk Groep B: Nederland-Israël 78-72; West Duitsland-Tsjecho Slowakije 86- SCHAKEN NK dames in Mijdrecht 7e ronde: Vogel-Pluymert 0-1, Dre Bruinenberg 0,5-0,5. Stand: 1 Van der Giessen, Van de Mije 5.5: 3, Pluvmert. Bruinenber, 4.5; 5. Belle. De Greef 4; 7 P. Came ron, Drewes. Stada 3.5; 10 Harmsei 3. 11. Nagel 2.5. 12. A. Cameron. D, TENNIS Open Franse kampioenschappen Herenenkelspel. 2e ronde: Lendl (Tsj/3)-Casal (Spa) 6-2, 6-2, 6-2; Hoce- Damesenkelspel, 2e ronde: Ever Lloyd (Vst/2)-Johssaint (Vst) 6-4. 6-2 Horvath (Vst)-Strachnova (Tsj) 6-3 (Aus) op 2.14; 14. 2.28, 15. Govaerts (Bet); 16. (Ita) op 2.31; 17. Moser (Ita) 18. Rupei klassement: 1 r (Bra)-Tulasne (Fra lol (Chi)-Elter (Wdl) 6-3, 6-4, 6-4, Glickstein (Isr)-Gunnarson (Zwe) 6- 2. 6-3, 6-4; Teltscher (Vst/10)-Gurfein (Vst) 6-3, 7-6; Nvström (Zwe)-Allan (Fra)-Ruzici (Roe/9) 6-3, 6-4; Jc vee (Joe)-Hanika (Wdl/7) 6-7, 6- 4, Austin (Vst/4)-Delhees (Zwi) 6-1; Navratilova Vst/1)-White i 6-3; Jordan (Vst)-P Sr. inale FA-Cup: Manchest righton 4-0 gyhaza 2-1, Raba Eto Györ-Debrecen 5-1, Videoton-Zalaegerszeg 5-1, Szombathely-MTK 7-1. Tatabanya- Honved 1-1. Stand aan de kop 1 Raba Eto 39; 2. Ferencvaros. Honved 38; 4. Csepel 32. Zaterdag le klasse A PPSC-Spijke- t 2. Feyenoord 2- 6-2, tini (Ita) op 3.08; 5. Van Impe .ejarreta (Spa) (Ita) op 4.38; 52; 12 Beccia fnprc Wi taghn (Ita) u 5 46. 13 Ruperez (Spa) od b?moa Chozas (Spa) op 6 04; 15 op 6.11; 16 Chioccioli (Ita) Moser (Ita) op 6.47, 18 Wj 1 ie boel ±ANV. 1 29 43 'ets! P "07JC Aus) 6-3. 6-3. "Gottfried (Vst/12)- Hoekse Boys 5-0. Alphense 13. Kuhn (Odl); 15. Schür (Mar); 16. H, Slendebroek (Erp); chem (Erp); 19. Mi 12. WolIJg ofland (j 18. Vanj™ 4, 6-0, 6-3; Higueras (Spa/8)-Leconle (Roe)-Hogstedt (Zwe) 7-6, 6- 1, 1-6, 6-1: Alexander (Aus)-H. Si- monsson (Zwe) 7-6, 6-7, 7-6, 1-6, 6-4; W.lander (Zwe/5)-Bernelle (Fra) 6-1, 6-1, 6-3; Gitlin (Vst)-Benhabiles (Fré 6-3, 7-6, 6-2, Sundst HOV 1-3; ASWH-SVW 2-2 (SVW wns); Ter Leede-Lugdunum 1-0 Harry de Hartog-beker: VVP-LENS 2-3. VOLLEYBAL Kwalificatie EK in Den Bosch Zweden-Noorwegen 3-0 (17-15, 15-2, 15-0); Italiè-Spanje 3-0 (15-7, 15-4, 15- 6); Nederland-Israèl 3-1 (15-9, 11-15, 16-14, 15-6). Stand: 1. Italië 2-4; 2. Nederland 2-4, 3. Zweden 2-4; 4 Israël 2-0; 5. Spanje 2-0; 6. Noorwegen 2-0 nin (Sov) op 0.38; 6. Albert 1 02; 7. Wolf (Odl) op 1.03; 8. J>. kin (Sov) op 1 06; 9 Sollevelll op 1.09; 10. Van Dalen (Bat 11. Van der Hulst (Ams) of Van Poppel (Gaz) op 1.12; 13.[ (Odl); 14. Macha (Odl); 15 (Ams) op 1.13; 16. Hofland Boom (Erp), 18. Schipper

Leidse Courant | 1983 | | pagina 12