ouw Katwijks ejaardenhuis aat niet door Antoniushove verwijst patiënten naar andere ziekenhuizen ilaquettes ri Keukenhof inthuld Boot en auto voor brandweer Geluids overlast zeven keer meten Bewoners praten over aanleg riolering Weipoortseweg Leids elftal eervol ten onder tegen Feyenoord EI (EIDEN £etdóc@ou/ta/nt WOENSDAG 18 MEI 1983 PAGINA 7 agrariër Van Rijn mag niet uitbreiden [EUWVEEN De gemeenteraad om de heer Van Rijn zijn vergun- rn Nieuwveen heeft gisteravond ning wel te geven, maar het is op dens de raadsvergadering beslo- basis van de huidige regels niet geen toestemming te verlenen mogelijk. Hij steld wel te willen agrariër Van Rijn om een meewerken met de door mevrouw lieede bedrijfswoning bij zijn Van der Leden (Gemeentebelna- -'i'si erderij te bouwen. Volgens het den) gevraagde fantasie om in de 374 stemmingsplan kan geen vergun- toekomst een wijziging te krijgen r v ng worden gegeven. Tevens zou van het bestemmingsplan landelijk geen volledige dagtijd zijn voor gebied, waarbij de regels worden ee volwaardige beroepskrachten verruimd. het veeteeltbedrijf van de heer Tenslotte werd door Burgemeester tn Rijn. van der Kroft toegezegd dat de des kundigen van de agrarische com- feite voelt het college van B en missie zal worden uitgenodigd voor zich verstrikt in de regeltjes, een bespreking in de raadscommis- ethouder Soede verklaarde gis- sie ruimtelijke ordening, om te dis- Marfavond geëmotioneerd dat het cussiëren over de aangelegde nor- er alles aan zou zijn gelegen men. Van der Vlies nieuwe voorzitter Sportraad LEIDERDORP Rien van der Vlies, be stuurslid van de Leiderdorpse gymnastiekvere niging Sparta, is door het bestuur van de Sport raad voorgedragen voor het voorzitterschap. Hij volgt Joost Cox op die onlangs wegens een ver huizing naar Limburg als voorzitter van de Leiderdorpse Sportraad moest aftreden. Van der Vlies maakt al twee jaar deel uit van het interim-bestuur, dat de Sportraad nieuw leven heeft ingeblazen. Van het bestuur van de Sportraad blijven deel uitmaken Carel Kooter (De Spotvogels) en Kees van der laken (Veloci- tas). Nieuwkomer is A. Fetter (Alecto) die het secreatriaat op zich zal nemen. Het bestuur van de Sportraad is nog op zoek naar een vijfde kandidaat. De algemene ledenvergadering van de Leiderdorpse Sportraad zal zich op 25 mei over de bestuurssamenstelling uitspreken. Botsing op kruising NIEUWVEEN Een 37-jarige inwo ner van Mijdrecht is vanmorgen zwaar gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising tussen de Achterweg en de oude spoorbaan/provinciale weg 10 in Nieuwveen. Het slachtoffer kreeg geen voorrang van een 39-jarige bestuurder uit Wilnis, die in een kleine vrachtauto reed. Bij de botsing kantelde de vracht wagen op de personenauto. Het slacht offer is met onbekend letsel overge bracht naar het ziekenhuis van de Vrije Universiteit in Amsterdam. De inwoner van Wilnis, die verklaarde een black out te hebben gehad kwam met de schrik vrij. Beide auto's werden totaal vernield. Het verkeer liep ver traging op. Particulieren moeten vijf ton meebetalen aan Dierenpark WASSENAAR De Zuidhollandse burgers moeten een half tot een miljoen gulden bij elkaar brengen om de acties voor het be houd van Dierenpark Wassenaar te steunen. Gedeputeerde Borgman, die dit gisteren meedeelde, zegt zelf steeds optimisti scher te worden over het voortbestaan van het park. „De meeste gemeenten zijn bereid gebleken geld te geven voor het park. Dat is een goede zaak". De provincie heeft naast de gemeentes ook nog vijf steunfondsen benaderd. In ieder geval één daarvan wil wel bijdragen aan het dierenpark. Borgman verwacht de vol gende statenvergadering aan Provinciale Staten.een defintief voorstel tot behoud van het park te kunnen doen. Sportspullen gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Uit een sportzaak aan de Van Mandersloostraat in Alphen is gisteren voor 13.000 gulden aan sportartikelen gestolen. De dieven kwamen de winkel via het bovenlicht binnen. De gemeente Katwijk had in de buurt van verpleeg huis De Wilbert al grond aangekocht voor de bouw van een verzorgingshuis. Wat de financiële gevol gen voor de gemeente zijn, is nog niet bekend. kTWIJK „Een bouw- lar plan om in Katwijk verzorgingstehuis •r bejaarden te bouwen, niet doorgaan. De >vincie mag geen ver- •gingstehuizen meer luwen". Dit zei gedepu- ?rde voor bejaardenza- \n drs. J. Boone gisteren. jnd vorig Jaar stemde de fovinciale adviescommis- Zuid-Holland, waaronder in e voor bejaardenzaken Leiden, de laatsten. Daarna Dg voor de bouw van een komt er niets meer. „En dat erzorgingshuis in Kat- terwijl Zuid-Holland al een ge- ijk. De bezuinigingen brek h,?ef' aan verzorgingste- rJ 6 0 huizen Dit is onder meer te pbben dit echter ohmo- elijk gemaakt. der wordt dan 65 jaar dan de plannenmakers hadden ver wacht. In Katwijk zou een verzorgingstehuis met zestig plaatsen verrijzen. Gedepu teerde Boone wil nu bij minis ter Brinkman van welzijn pro beren meer „plaatsen los te branden". Volgens hem heeft heel Zuid-Holland behalve de Rijnmond tweehonderd extra plaatsen in verzorgingstehui zen nodig. Dat zijn minstens drie hele tehuizen boven de bestaande. Over de plaats Den Haag zei Boone verder dat deze stad alleen al enkele hon derden plaasten extra nodig heeft. In de hofstad staan drie duizend bejaarden wijten aan het feit dat een gro- wachtlijst van verzorgingste- ter deel van de bevolking ou- huizen. |dens een bijeenkomst in ïukenhof. werden gisteren »or de ambassadeur van Ca- ida in Nederland, de heer H. Blouin, drie plaquettes «huid waarin namens de Bd Ottawa de dank wordt uit sproken voor de al geduren- vele jaren ontvangen zen- d" ngen tulpen. Een en ander :en)|gon in 1945, toen Prinses lliana als dank voor de tij- ins de oorlogsjaren onder- Inden gastvrijheid, een zen- ng tulpebollen naar Ottawa 5 uurde. Jaarlijks wordt nog in dergelijke zending ver- uurd. Als dank voor die eeds weer opnieuw uit Ne erland komende bloemen- joet, heeft men op een spe- ale manier de erkentelijkheid )or die bloemenpracht uit wil- n drukken. Dat gebeurt via t drie plaquettes in tulpen- )rm. die nabij de hoofdingang ld in het Koningin Juliana Pavil- I- én zijn bevestigd en waarop het Frans, Engels en Neder- hds een en ander wordt ver- oord. Wethouder Pohlkamp weer aan de slag ÈIDSCHENDAM Wet- »uder J.A.W. Pohlkamp van eidschendam is weer aan het erk gegaan. Zeer geleidelijk in wil hij zijn werkzaamhe- t (n uitbouwen tot 40 uur per eek. Deze 40 uur zal hij in de «komst als absoluut maxi- peium aanhouden. Pohlkamp werd begin februari getroffen door een hartaanval. Na zijn verblijf in ziekenhuis Sint An- toniushove heeft hij zes weken in Katwijk vertoefd, waar hij iedere ochtend in het Zeehos pitium trainingen volgde. De resultaten van deze trainingen waren zo goed, dat .de beide behandelende cardiologen dr. Paalman (Sint Antoniushove) en dr. Overdiep (Centrum voor Onderzoek en Hartreva lidatie te Katwijk) er geen be zwaren in zagen dat wethou der Pohlkamp langzaam aan zijn werk hervat De Voorschotense brandweer kreeg gisteravond de beschik king over nieuw materieel: een hulpverleningsvoertuig en een kleine boot die door burge meester Cannegieter werden aangeboden. De ofliciële aanbieding van deze uitrusting, die overigens al in gebruik is vond plaats na een voorlichtingsbijeenkomst van de brandweer in de brand weerkazerne in Bijdorp. Leden van de gemeenteraad, rijkspo litiemannen en anderen kregen een film te zien en kregen ver der informatie over het doen en laten van de brandweer, die overwegend uit vrijwilligers be staat. De nieuwe uitrusting stukken zijn zeer welkom bij de brandweer. De boot was hard nodig in de toch niet van water gespeende gemeente en is met name een hulpmiddel voor de duikers. Met het hulpverle ningsvoertuig wordt allerhande materiaal, zoals de gaspakken aan- en afgevoerd. LEIDSCHENDAM „Het ziekenhuis St.-Anto- Het aantal bezoeken aan de polikliniek steeg van 100.000 in 1980 naar 120.000 in 1982. t J 1_ 111 "O" mushove in Leidschen- Het aantal opgenomen patiën- dam barst uit Zijn voe- ten steeg eveneens tot over de gen". Deze opmerking uit 10 00°- De gemiddelde ver- het Jaarverslag van 1979 is nl\ nu nog steeds geldig. In aantal operaties steeg tot ruim het deze week verschenen 6500. De bezetting van de ver- jaarverslag over 1982 pleeg-afdelingen was meer wordt gesteld dat nog dan 93 procent. steeds een alles beheer send ruimtegebrek be- staat. Het wordt vooral Lr Goed functioneren werd ern stig bemoeilijkt door de krap- ruimte. Herhaaldelijk moesten patiënten naar andere betreurd dat de minister ziekenhuizen worden verwe- nog steeds geen beslissing zen. Een onaanvaardbare situ- heeft genomen over het in atie, aldus het bestuur van St.- 1980 ingediende verzoek Antoniushove, vooral voor pa- tiènten, d>e door eerdere opna- tot Uitbreiding van de po- men ^kend zijn in het zie- llklinieken en en het op- kenhuis. Over de veelbespro- zetten van een afdeling ken beddenreductie schrijft voor dagbehandeling. het bestuur dat Antoniushove, volgens de minister, zijn func tie als centrumziekenhuis moet behouden. Ook na het in gebruik nemen van het basis ziekenhuis in Zoetermeer, blijft Antoniushove een be langrijke plaats innemen voor patiënten uit die gemeente. In 1982 kwam ruim 35 procent van de patiënten uit Zoeter meer, ruim 21 procent uit Voorburg, 20 procent uit Leid- schendam en 14 procent uit Den Haag. De rest kwam uit Rijswijk, Voorschoten en Was senaar. In het ziekenhuis werken 739 personen, van wie 238 part time. De medische staf bestaat uit 51 personen en een ere-lid, namelijk de „eminence grise" van het ziekenhuis, dr. W. H. Minder, die na bijna dertig jaar afscheid nam als patho loog-anatoom. LEIDSCHENDAM Het gemeentebestuur van Leidschendam gaat bij de rijksoverheid zeven pro jecten aanmelden voor een bijdrage op grond van de regeling wegverkeers- en spoorweglawaai tot een totaal bedrag van vier miljoen gulden. Het gaat hierbij om 1290 woningen, een woonflat voor bejaar den (Duivenvoorde) en een school. Als voorbereidingskosten voor akoestische onderzoeken en dergelijke komt hier nog ruim 600.000 gulden bij. Het grootste f»roject omvat 1269 woningen angs de Heuvelweg en de Noordsingel. Verder woningen in het bestemmingsplan 't Lien (langs de Noordsingel), de Damlaan, langs rijksweg 4 (in nieuw-zuid), langs de West- vlietweg en de woningen in Duivenvoorde langs de spoor lijn Den Haag-Leiden. Op de lijst staat ook het bejaarden centrum Schoorwijck dat na de nieuwbouw zal worden in gericht voor 1- en 2-persoons- huishoudens. Het ligt in de be doeling om voor de zeven pro jecten nog dit jaar tenminste het akoestisch onderzoek te starten. De definitieve aanvra gen zullen pas na die onder zoeken kunnen worden inge diend. Gedeelte infra rood onderzoek bijna klaar DEN HAAG Provinciale ambtenaren hebben honderd van de zevenhonderd met infra rood opgespoorde vervuilde plaatsen tussen Hazerswoude en Alphen gelokaliseerd. Volgende week wordt bekend in welke mate er vervuiling is aangetroffen. Op de bewuste plaatsen hebben de ambtenaren wekenlang gekeken of er inderdaad sprake was van dumpingen van afval. Ongeveer twee maanden geleden maakte de provincie de resultaten be kend van een onderzoek dat met een vliegtuig met infraroodca- mera boven het bewuste gebied was gemaakt. Toen bleek dat de bodem op zevenhonderd punten min of meer was vervuild. Meestal ging het om gedempte slootjes of gekapte bomen. Hier en daar trof men ook vaten met afval aan. Eerste paal Leidschendams politiebureau de grond in LEIDSCHENDAM Burgemeester W.F. de Vreeze van Leid schendam heeft gisteren aan de Veurse Achterweg de eerste paal geslagen voor de bouw van het nieuwe politiebureau, dat volgend jaar januari in gebruik moet worden genomen. Het poli tiebureau wordt afgestemd op een korpssterkte van 55 man met mogelijkheid tot uitbreiding. Enkele centrale voorzieningen zoals de meldkamer en het cel lenblok zullen nu al worden uitgevoerd als voor een bureau met 100 man. Bouwer is het Leidschendamse aannemingsbedrijf N. Tetteroo en Zn. BV, het ontwerp is van architect H.T.S. Flapper van architecten- en ingenieursbureau Leesberg-Prins te Hel mond. De bouwkosten bedragen rond zes miljoen gulden. Met dit politiebureau maakt het rijk een begin met het bouwen in goedkope systeembouw, waarvoor in Almere eerst een proef is genomen. In Leidschendam is overigens uiterlijk sprake van een min of meer traditionele uitvoering. ZOETERWOUDE Het ge meentebestuur houdt morgen avond in buurthuis „De Wei- poort" in Zoeterwoude een ge meentelijke informatiebijeen komst over de toekomstige aanleg van riolering in de Weipoortseweg. Omdat de aanleg van het riool nogal wat „voeten in de aarde" zal heb ben, zal het gemeentebestuur de plannen uiteenzetten en kunnen de bewoners vragen stellen en hun zienswijze ken baar maken. De bijeenkomst begint om acht uur. De werkzaamheden tot reali sering van de riolering zullen naar verwachting nog dit jaar worden uitgevoerd. Tegelij kertijd zullen de waterleiding en elektriciteitskabels worden vernieuwd. De bewoners van de Weipoortseweg zullen nogal wat gevolgen ondervinden van de aanleg van de riole ring. Hoewel uit een oogpunt van het milieu de riolering van groot belang is, worden de bewoners wel geconfronteerd met een eenmalige bijdrage in de aansluitkosten plus de jaar lijkse betaling van rioolrecht Op deze twee punten hebben de bewoners thans geen kos ten. De aanlegkosten zijn eni ge tijd geleden becijferd op 1,35 miljoen gulden. Daarbij dient te worden aangetekend dat de huisafvoerleidingen naar de aansluitputten voor rekening van de huiseigena ren komen. De werkzaamheden zullen een enorm karwei gaan worden omdat in het gedeelte tussen de brug naar het Weddepad (ter hoogte van Van Benne- kom) tot aan de Uiterdijk de riolering in het hart van de weg zal moeten worden aange legd. Dat is noodzakelijk om dat aan beide zijden van de Weipoortseweg geen ruimte aanwezig is die benut kan worden. De weg is zo smal dat in het hart van de rijweg géén wieldruk ontstaat waardoor het voor de diverse leidingen en het riool het minst kwets bare punt is. Omdat de vele agrarische bedrijven en de wo ningen te allen tijde bereik baar moeten blijven zullen de werkzaamheden naar ver wachting gedurende enkele uren per dag worden uitge voerd waarbij het van belang is dat het verkeer met vaste regelmaat doorgang kan vin den. Hoewel de Weipoortse weg richting Uiterdijk voor gemotoriseerd verkeer doodlo pend is zal het woon-werk- verkeer en bestemmingsver keer toch doorgang moeten hebben. Er zal in het wegdek een zogenaamd vacuümriole- ring worden aangebracht op circa 90 centimeter diepte. De rioleringsbuis zal 12 1/2 centi meter in doorsnede zijn. Vol gens insiders is die doorsnede voldoende om al het „onge rief af te voeren. Daarbij be hoort dan niet de afvoer van het regenwater want dat zal niet in het riool terecht mogen komen. Over de kosten van 1,35 miljoen gulden - dat is in- klusief de aansluiting op de persleiding in de dorpskern - behoeft de gemeente Zoeter woude zich niet zo'n zorgen te maken. Dankzij een verfij ningsregeling van het rijk worden de kosten namelijk ge dekt. SJZ dames halen uit LEIDEN De dames van SJZ kwamen uitstekend voor de dag in de eerste promotie wedstrijd voor een plaats in de interregionale zondagklasse. Er werd met 6-3 van Blijdorp gewonnen. Dankzij een grote inzet ston den de Zoeterwoudse dames in de rust al met 3-1 voor. Het goed tegenstand biedende Blij dorp kreeg ook daarna nog drie treffers om de oren. Yvonne van Wieringen doel puntte tweemaal, Bettina van Klaveren, Jolanda Overbeek, en Linda Mooyman scoorden allen één treffer. Promotie DUNO LEIDEN Door ook de twee de promotiewedstrijd (tegen 's Gravenzande) met 3-1 te winnen, is het Haagse DUNO gisteravond naar de tweede klasse zaterdag gepromoveerd. Het oppermachtige DUNO zorgde er daarmee voor dat ARC, dat vorige week met 2-1 van DUNO verloor, en 's Gra venzande in de derde klasse blij**en. LEIDEN De interregionale jeugd van Roodenburg kwam goed voor de dag bij Feye- noord, dat een 2-2 deling moest toestaan. In de tweede klasse pakte Lugdunum één punt van SVV: 3-3. De sterk verjongde équipe van Jan Lovink nam al na drie mi nuten een voorsprong toen een Rotterdamse terugspeelbal on der druk van Marcel van der Burg in het eigen doel ver dween. Uit een strafschop volgde de gelijkmaker, maar b-regionaal Wim Tegelaar zet- Alphia stelt zich veilig LEIDEN Alphia blijft in de eerste klasse van de afdeling zaterdag. De ploeg klopte TAVV met 2-1, en pakte daar mee zelfs meer dan het ene ASC klopt ZLC LEIDEN In de strijd om de door LDWS georganiseerde Klaas Huner Bokaal, klopte ASC gisteravond de zaterdag selectie van ZLC. Robert Lüh- liger opende voor rust de score Remise jeugd Roodenburg te de Kooi-bewoners ander maal op voorsprong. De sterk counterende Leidenaars kre gen'onder andere via Wim Pi- kaar nog één goede kans, alvo rens opnieuw aan de andere kant een strafschop werd weg gegeven: 2-2. Na de thee volg den nog enkele goede kansen, maar de bal wilde niet meer in het doel. benodigde punt. Al in de eerste helft kregen René Noorlander en Dik La- gerweij uitstekende kansen, maar beiden misten voor open doel. Na een afgekeurd buiten- speldoelpunt van de équipe uit Ter Aar vonden beiden na de thee wél de juiste richting. La- gerweij scoorde uit een afge slagen aanval, en nadat Rob van Veen de gelijkmaker had gescoord zorgde Noorlander uiteindelijk voor de verdiende zege. namens ASC. waarna Willem Plyter in de tweede helft voor de gelijkmaker van ZLC zorg de. Ook al omdat roodzwarte doelverdediger Charles Robert een uitstekende wedstrijd speelde, kon weer Lühliger vervolgens toch nog voor de winnende ASC-goal tekenen: 1-2. )JC geeft moed log niet op... EIDEN Voorlopig is SJC ig niet gedegradeerd uit de eede klasse zondag. De jordwijkers, die afgelopen ndag in een futloze partij >g met 2-0 verloren van lede-degradatiekandiaat 5,iHL, toonden gisteren karak- in Alphen, waar de Al- iense Boys al voor rust op :n beslissende 0-1 achter- nd werden gezet. :n aanzienlijk verjongd SJC 'hoot goed uit de startblok- en. Met de A-spelers Peter luigrok en Jan van der Weij- f n en de 19-jarige Erik Groe- pwoud bleek een aanzienlijke )>rtie vechtlust binnenge- ild. De gastheer liet van zijn Ie echter bepaald niet over h lopen. Halverwege de eer rondgang viel de beslissing in Leen van der Zalm door- de bal goed voorgaf Jos Alders, die wegdraaide zijn tegenstander en ver- ilgens raakschoot. Na de thee Alphnese Boys het heft in' inden, maar mede dankzij itekend werk van doelman Zuidhoek kon de (verdien- gelijkmaker worden voor men. LEIDEN Ondanks de 0-4 nederlaag tegen het op volle sterkte naar Leiden gekomen Feyenoord, kon het voor deze gelegenheid samengestelde Leidse elftal gisteravond te rugzien op een goede wed strijd. Achttienhonderd toe schouwers zagen op het LFC- terrein een aantrekkelijke, door Joop Riethoven namens de Club van 58 georganiseer de. partij voetbal. Zonder de geblesseerde Van Deinsen. namen de Rotter dammers de eerste helft een 0- 3 voorsprong. Jeliazkov pas seerde doelman Peter van der Heijden (RCL) tweemaal, Val- ke schoot tussendoor éénmaal raak. De rustig en technisch goed spelende Leidenaars. af komstig uit de gelederen van Noordwijk. Quick Boys, Rijns- burgse Boys, UVS, RCL en LFC. lieten zich niet onbe tuigd. en creëerden zelf ook meerdere goede kansen. Met name Hans van Leeuwen (UVS) en Arno Lancel (Rood enburg) waren erg dicht bij een treffer. De jonge spelers, die onder leiding stonden van Freek Filippo. ontbeerden echter het benodigde geluk. Vooral in de tweede rondgang, waarin Van Hanegem en Hiele niet meer meespeelden, liet de Leidse selectie goed werk zien. Peter van der Wal (LFC), die nu het Leidse doel bemande, werd nog maar éénmaal ver slagen. door Hoekstra. Wim van Hanegem belaagd koppend het Leidse doel. Peter van der Heijden zal de situatie dit keer meester blijven.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7