3vaties voor Cruijff Damconflict is opgelost «V - TON VROLIJK ÏIEUWE LEIDER NIWAZ Yan der Poel op doping betrapt ÏnFÖRT Ciidacgcm/MHot WOENSDAG 18 MEI 1983 PAGINA 13 ■weiman schopt übeidsrechter 'NENDAAL De bekerwedstrijd bij de Balarciateurs tussen GVVV en IJssel- rvogels is gisteravond een kwartier ge kt. Scheidsrechter Nachtegaal uit Utrecht erbrak het duel in Veenendaal in de ede helft, nadat hij getrapt was door de man van de bezoekende club, Maarten de der. GVVV leidde op dat moment met De spelers van IJsselmeervogels belaag- de arbiter, omdat Nachtegaal Jaan de af van het veld had gezonden. De vroege- peler van AZ '67 had een slaande be.we- rnaar een tegenstander gemaakt. De trap voor Nachtegaal aanleiding de ontmoe te staken. Na vijftien minuten hervatte het duel. IJsselmeervogels speelde de Istrijd uit met negen spelers. GVVV won 4-2. 25 MILLE BOETE VOOR FRED ROMPELBERG MAASTRICHT De rechtbank in Maastricht heeft gisteren de 37-jarige Maastrichtse profwielrenner Fred Rompelberg voor belastingfraude veroordeeld tot een geldboete van 25.000 gulden of 100 dagen hechtenis. Het vonnis is conform de eis van de officier van justi tie. Rompelberg heeft volgens de rechtbank rentebe dragen van een lening aan de Maastrichtse eerste divi sieclub MVV van 150.000 gulden twee jaar lang niet aan de fiscus opgegeven. De veroordeelde beroepswiel renner bevindt zich al enige tijd in voorarrest verdacht van een veel omvangrijker fraudezaak waarmee, vol gens de officier van justitie, enkele miljoenen guldens zijn gemoeid. In de zaak waarvoor hij thans is veroor deeld, maar eveneens in de tweede zaak, spelen reke ningen, onder gefingeerde namen geopend bij de Rabo- -bank in Maastricht, een belangrijke rol. Het onder zoek in de miljoenenaffaire is nog in volle gang. Mesker in tweede ronde WEST-BERLIJN Marcella Mesker heeft gisteren de tweede ronde bereikt van een tennistoernooi in West-Berlijn. De Haagse speelster, zondag nog succesvol in het dub belspel te Lugano, won in de eerste ronde van de Amerikaanse Dana Gilbert. Mesker gunde haar tegenstandster slechts vier ga mes: 6-0 6-4. Victor Pecci uit Paraguay slaagde er in Rome niet in door te dringen tot de tweede ronde van het tennistoernooi om de open Italiaanse kampioenschappen. Hij behaalde tegen de jonge Fransman Thierry Tulasne slechts vier games: 2-6 2-6. Ook de Spaanse veteraan Manuel Orantes kwam niet verder dan de eerste ronde. Orantes verloor met 2-6 6-7 van de Hon gaar Balazs Taroczy. Softbal verlies voor Westerkwartier BLOEMENDAAL Bloemendaal heeft gisteravond voor de softbal- competitie in de hoofdklasse een simpele overwin ning behaald op Westerkwartier. Na 4 1/2 innings was het duel be slist: 11-1. BASKETBALPLOEG NAAR WINST LEEUWARDEN Het Nederlands basket balteam heeft zich in Leeuwarden in de eer ste van een reeks van vier oefenwedstrijden sterker getoond dan de ploeg van de Purdue universiteit uit de Verenigde Staten. De eind stand was 71-67. Bij rust was de stand gelijk: 29-29.Ronald van de Bergh van Leiden groei- "de in het spannende duel uit tot de onbetwis te uitblinker. Hij was aan Nederlandse zijde tevens de produktiefste man met zestien pun ten. Rowinski maakte voor de Amerikanen zeventien punten. Mitchell Plaat kwam tot veertien punten en Al Faber maakte tien punten. In Leeuwarden waren ruim 2000 toe schouwers. Voor Oranje betekenen de ont moetingen met Purdue de laatste voorberei ding op het toernooi om het Europese kampi oenschap. Crossers dragen minder reclame ARNHEM De Nederlandse motor crossers hebben gisteren in een geza menlijke verklaring laten weten be reid te zijn de reclame-uitingen op hun kleding in overeenstemming te brengen met de richtlijnen van het ministerie van WVC (Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur). Die aanpas sing geldt slechts voor wedstrijden, waarvan de NOS-televisie reportages wil verzorgen. Twee weken geleden besloot Studio Sport, het sportpro» gramma van de NOS, in verband met de overvloedige reclame op mensen en machines geen samenvatting uit te zenden van de 250cc motorcross in Markelo, om de Grote Prijs van Ne derland. 5.oó n onze correspondent) 2;<ÈjJMEGEN Met <6o lengeperste lippen, 5.oó ar zichtbaar voldaan, ^(ïvaardde Johan Cruijff ovaties van de ruim 000 toeschouwers in het kende Goffert-stadion. grote meester had in sprankelende bekerfi- e tegen NEC zijn met weren omkranste car ré bij Ajax nog eens een ra sprankelende di- nsie meegegeven. En er haalden de uitzinni- supporters van Ajax ndoeken tevoorschijn, arop in niet mis te ver- né opschriften het be ur van Ajax wordt ver ten, dat het niet langer ,tj'de diensten van zijn ïtbalgrootmeester ge lik wil maken.' lijff wenste dan ook na af- geen Amsterdamse be- ursleden aan zijn borst, ar twee minuten na het bij een korte nabeschou- g, sprak hij grijnzend: i mooier afscheid van x was niet denkbaar, dit 1 mijn revanche op een stel re lieden, dat me gewoon cs liet liggen", lalve de landstitel nu ook t.oo 'vaderlandse cup voor Ajax, jnet 3-1 won. Trainer Aad |Mös, die zich even uit de 5>o klemming van' een opbloei- ^•80 i Amsterdams feestje los 5'oo akte, genoot met volle teu- ).oo j. Iets mooiers kan, een trai- )00b" bijna niet meemaken. - frst de landstitel en dan nog ibëker. Daar kun je alleen br van dromen." ^fltragisisp' éi'" Frank Rijkaard zal de komende vier jaar bij Ajax blijven voetballen. De 20-jarige vrije verdediger verlengde gisteren zijn overeenkomst met de Amsterdamse formatie. Rijkaard behoort tot de 22 spelers, die bondscoach Rijvers heeft gese lecteerd voor het Nederlands elftal. Gerald Vanenburg maakt zijn tweede doelpunt voor Ajax, doelman Harry Schellekens is geslagen. Lof niet alleen voor de weer galoze Cruijff, maar zeker ook voor NEC, dat weliswaar met lege handen achterbleef, maar dat gezien het totale spelver- loop een gelijkspel of zelfs meer zou hebben verdiend. Waardering ook voor de posi tieve spelopvatting van de Nij meegse formatie, die er geen loopgravenoorlog van wenste te maken, maar knokte van de eerste tot de laatste minuut. Daardoor mokte nauwelijks ie mand nog over de eervolle uit schakeling, die bij voorbaat was ingecalculeerd. Trainer Pim van de Meent: „Ondanks de degradatie zie ik het na vanavond weer helemaal zit ten. We kunnen straks in de eerste divisie weer uitgroeien naar een evenwichtig team, waarin routine, wilskracht en jeugdig talent in de juiste pro porties zijn samengebracht". In elk geval toonde NEC. dat het in staat is op niveau te voetballen. Want naast de in zet van Willemse, de ervaring van Dick Mulderij en Viever- mans - volijverig en bezeten van drift - bleek ook de van zijn blessure, die hem ruim twee maanden aan de kant hield, herstelde rechterspits Albert Heisper weer uiterst Ajax' clubarts John Rolink is gisteravond getroffen door een hersenbloeding. De beroerte van de Velsense arts, die al voor de grote pe riode uit het begin van de ja ren zeventig bij de Amster damse club werkzaam was, vond plaats in het begin van de tweede helft van de twee de bekerfinalewedstrijd tus sen NEC en Ajax. Rolink werd met een gedeeltelijke verlamming overgebracht naar de neurologische afde ling van het Radbout-zieken huis te Nijmegen. gevaarlijk met zijn flitsende demarrages. Vrij passief Ajax, zonder de geblesseerde Keje Molenaar, maakte in de eerste helft een vrij passieve indruk. In die fase kreeg NEC wel degelijk de beste mogelijk heden, maar omdat Piet Schrijvers, die eveneens zijn loopbaan bij Ajax afsloot, Janssen en Grim de kans op een Nijmeegse voorsprong ont nam, sterkte hij daarmee zijn team voor een zinderend sluit stuk, waarin Johan Cruijff, wie anders, een glanzende hoofdrol vertolkte. Vanenburg luidde de gestegen dadendrang van Ajax in met een simpele, door Boeve en Ophöf voorbe reide treffer, waarna opnieuw Vanenburg een door de Nij meegse linies snijdende pass van Cruijff koelbloedig verzil verde: 0-2. NEC's impulsen keerden terug na een tegenpunt van Grim, die vanaf de witte stip - de verre van vlekkeloos leidende Jan Keizer had als enige in een val van Janssen een straf- Een moment dat historische waarde gaat krijgen: Johan Cruijff met de laatste beker die hij mét en voor Ajax veroverde. schop gezien - Schrijvers kans- loos maakte, maar in de eind fase kreeg Cruijff dan toch zijn zin: eén fabuleus schot van v;.j grote afstand. Voor die goal wenste het dankbare publiek desnoods de stemban den op te offeren. Het was een moment, dat zelfs bij Ajax- voorzitter Ton Harmsen een glimlach op het strakke gelaat toverde. Uiteindelijk ging ook NEC met opgeheven hoofd de catacomben in en treurde niet om de gele prent, die Viever- mans en Willemse kregen voorgehouden. Van de Meent tenslotte: „Voor mij lag de grootste voldoening in het feit, dat we ons niet hebben laten wegspelen." NEC - Ajax 1-3 (0-0): 46. Vanenburg 0-1, 52. Vanenburg 0-2, 60 Grim (strafschop) 1-2, 70. Cruijff 1-3. Scheidsrechter: Keizer. Toeschou wers: 22.000. Gele kaarten: Viever- mans en Willemse (beiden NEC). NEC: Schellekens; Willemse, Mulde rij, Wijnberg. Visser; Van Zinnen, Aalbers. Vievermans; Heisper, Jans sen, Grim. Ajax: Schrijvers: Ophof, Mölby, Rijkaard, Boeve; Silooy (Van 't Schip). Schoenaker, Cruijff, Lerbyf Vanenburg (Kieft), Ölsen. '70 I leiderstrui zat vóór de start van de tweede etappe óm de ioudèrs van Axel Herrtians. ,Na afloop moest hij het tricot af- i.oo jan aan Ton Vrolijk. 1.00 - c |SN HAAGDe tweede etappe van de Internationale Wieier rond Zesdaagsa (IWAZ) is gisteravond in de Haagse Valerius- faat gewonnen door Ton Vrolijk van de-ploeg De Wit. Vrolijk bn de spurt van een kopgroep van drie man. Peter Hogervorst ijnacker) werd tweede voor Jos de Bruin uit Boskoop. Peter bgervorst later: „Ik wist dat er in dé eindstrijd alleen maar een jerwinning voor Ton Vrolijk wachtte. Hij heeft een goede hdsprint". |n Vrolijk, in de eerste etappe in Leiden al derde, nam de lei- rstrui over van Axel Hermans (De Markthof) die gisteravond loegen moest nemen met de tiende plaats. De renner uit De er: „liet gaat lekker. Dit is mijn eerste overwinning van het zoen. Door mijn sleutelbeenbreuk op de baan ben ik wat laat gang gekomen. In de eindstrijd was mijn zelfvertrouwen erg Jot. Jammer dat Jan Hogervorst door een val in de kopgroep lest afhaken. Hij raakte mijn achterwiel maar ik kon mij ge- ckig staande houden". i het parcours in de Valeriusstraat moesten de renners negen ronden rijden, goed voor tachtig kilometer. Al snel was er n kopgroep van drie renners. Dat waren Jan van Rossem, |rry de Boer en Gerrit Pronk. Met nog zestig ronden te gaan ki dit trio een voorsprong van een halve minuut. Er werd een- Ichtig samengewerkt en daarom was het jammer dat tien ron- jn later de Hilversumse renner Harry de Boer, in deze IWAZ' «strenner bij Hollandia, mét.materiaalpech moest stoppen. Op jt fnoment had men bijna een ronde voorsprong op het peloton, i jrrit Pronk en Jan van Rossem gingen door, maar ze misten J n man als Harry de Boer en Pronk en Van Rossem vielen half rs terug in het peloton en alles was weer bijeen, vormde zich een nieuwe kopgroep met Ton Vrolijk, Jos de in en de broers Peter en Jan "Hogervorst. Met nog twintig den voor de boeg nam dit drietal een voorsprong van dertig otiden. Even later kwam Jan Hogervorst van De, Markthof val en viel terug in het peloton. De andere drie waren niet er te-achterhalen. Nico Toussaint, ook van De Wit, maar nu end in de kleuren van zijn eigen vereniging Westland Wil oruit werd vierde voor Piet de Groot uit Hazerswoude. gleider Frans Vrolijk van De Wit: Ze moeten nu van goe- huizen komen om mijn zoon Ton uit de leiderstrui te rijden". ARTHUR VAN RIJSWIJK KEULEN Adri van der Poel is zijn overwinnihg in de Grote Prijs van Frankfort weer kwijt. In het urinemonster dat de Brabander na afloop van de Westduitse semi-klas- sieker inleverde, bevon den zich sporen van strychnine. Dit middel staat op de internationale lijst van verboden midde len van de wereldwieler bond (UCI). De dopingcontrole vond plaats in het laboratorium van pro fessor Dönike in Keulen. Do- nike vond ook bij het -tweede onderzoek sporen van strych nine. Van der Poel werd de reglementaire straf opgelegd. Dat betekent elfhonderd Zwit serse franken (1430 gulden) boete, een maand voorwaarde lijke schorsing met een proef tijd van een jaar en verwijde ring uit de uitslag. De uitslag van de Grote Prijs van Frank fort werd als volgt gewijzigd: 1. Ludo Peeters (Bel), 2. Leo van Vliet (Ned) 3. X 4. Luc Colijn (Bel) 5. Bert Ooster bosch (Néd). Giro De langste etappe in de 66e Ronde van Italië heeft één van de favorieten in de rosé lei derstrui gebracht. Silvano Contini nam de leiding in het algemeen klassement over van zijn Italiaanse landgenoot P90- lo Rosola, een knecht die in de lastige rit veel terrein verloor. De etappe, van Terni- naar Vasto over 269 kilometer, le verde een overwinning op voor de Spanjaard Eduardo Chozas, die een solo over ruim tachtig kilometer met de ritze- ge bekroonde. De Italiaan Vit- torio Algeri werd tweede op 21 seconden en wereldkampioen Giuseppe Saronni bezette de derde plaats. Chozas, 23 jaar, boekte zijn eerste grote triomf bij de beroepsrenners na een uiterst levendige koers. Het was de eerste keer, dat er reeds in de beginfase een sper vuur van demarrages was. De Cubaan Edel Garcia won de achtste etappe van de Vre- deskoers. Garcia legde de 157 kilometer van Halle naar Karl Marxstadt af in 4 uur 4 minu ten en 53 seconden. De Cu baan had vier seconden voor sprong op de Roemeen Cornel Nicolae, die als tweede eindig de. Oleg Tsjoesjda uit de Sov jet-Unie behield de leiding in het algemeen klassement. Veldscholten Gerard Veldscholten heeft als achtste renner zijn contract bij de ploeg van Peter Post ver lengd. De Twentenaar heeft assistent-ploegleider Jules de Wever toegezegd ook volgend jaar voor de formatie uit te ko men. De verbintenis geldt voor één seizoen. Veldschol ten, 23 jaar en tweedejaars prof, had aan Post, die mo menteel met vakantieis, na het aanbod tijdens de Ronde van Romandie enige bedenk tijd gevraagd, nadat hij ver nam dat Jan Raas, Cees Priem en Leo van Vliet aan het einde van het seizoen naar een ande re werkgever uitzien. AMSTERDAM Van 2 tot 16 juli wordt in Amster dam een internationale achtkamp dammen gehouden. Aan dat toernooi nemen drie Nederlandse grootmees ters, Van der Wal, Wiersma en Clerc, deel. De Sovjet- -Unie is vertegenwoordigd door Gantwarg, Baljakin en Werny en het achttal wordt gecompleteerd door de Amerikaan KSplan en de Afrikaan Kouassi. De winnaar van deze achtkamp, met een prijzenpot van 10.000 gulden, speelt-in begin 1984 een tweekamp om de we reldtitel tegen de winnaar van de match tussen wereldkam pioen Van der Wal en oud-wereldkampioen Wiersma. Jan nes van der Wal heeft de KNDB laten weten de uitdaging van de door hem in Bra2ilie onttroonde titelhouder wel te zullen aanvaarden. Met het toernooi zijn de problemen rond de wereldtitel van Van der Wal opgelost. De Russische dam- federatie heeft ingestemd met deze wedstrijdcyclus, waar door de Sovjet-dammers een nieuwe kans krijgen zich in de wereldtitelstrijd te mengen. In Brazilië, waar Van der Wal vorig jaar de titel veroverde, konden de Sovjet-spelers hun aanspraken op de wereldtitel niet verdedigen, omdat zij geen visa kregen. Dat leverde een protest van Sovjet-Zijde op. Het bestuur van de Werelddambond (FMJD) vond een compro mis in het organiseren van een achtkamp met bepaalde rech ten voor de deelnemers. Overigens blijven de rechten van de top-drie uit Brazilië onaangetast. Dat houdt in, dat Van der Wal, Clerc en Wiersma in elk geval volgend jaar in Minsk in het eindtoernooi om het wereldkampioenschap uitkomen. De Werelddambond (FMJD) heeft gisteren in Amsterdam voor de eerste keer een spelersranglijst gepubliceerd. De lijst ziet er als volgt uit: 1. Ton Sijbrands 2588 punten 2. Harm Wiersma (Ned) 2574; 3. Iser Koeperman (Vst) 2562; 4. Rob Clerc (Ned) 2536; 5. Anatoli Gantwarg (Sov) 2526; 6. Ni kolai Mitsjansjki (Sov) 2518; 7. Vladimir Kaplan (Vst) 2517; 8. Frank Drost (Ned) 2513; 9. Jannes van der Wal (Ned) 2512; 10. Watsjeslav Tsjégolev (Sov) 2484. Sportwereld LONDEN Het is Steve Fos ter niet 'gelukt voor de recht bank deelneming aan de En gelse Cupfinal af te dwingen. Foster, speler van Brighton, dreigt deze wedstrijd van,het jaar te missen door een schor sing voor twee duels. Hij vroeg voor de rechtbank uitstel van de schorsing. De rechtbank wilde daar echter niet op in gaan omdat dat unfair zou zijn tegenover andere geschorste spelers. ENSCHEDE FC Twente is deze zomer de enige Neder lands club in de zogenaamde 'Intertoto-competitie'. De En- schedese vereniging, net gede gradeerd uit de eredivisie, speelt in groep 1 en ontmoet daarin Standaard Luik (Bel- gie), Fortuna Düsseldorf (West-Duitsland) en FC Zue- rich (Zwitserland). DORDRECHT De Engelse eerste-divisieclub Everton neemt deel aan het Drechtste- dentoernooi. Dit voetbaltoer nooi 'in Dordrecht wordt op 9 en 11 augustus gehouden. Naast Everton zijn DS'79, Haarlem en het Belgische KV Mechelen de deelnemende ploegen. WENEN Bruno Pezzey, die in de belangstelling staat van Ajax, heeft het Oostenrijkse elftal gisteren in Wenen be hoed voor een nederlaag in de vriendschappelijke voetbalin terland tegen de Sovjet-Unie. In de laatste minuut bepaalde Pezzey, die bij zijn Westduitse club Eintracht Frankfurt voor anderhalf miljoen gulden mag vertrekken, de eidnstand op 2-2. AMSTERDAM Als gevolg van onenigheid over de uit zending van het aantal roeiers naar de internationale wed strijden in Vichy in het ko mende weekeinde, is de tech nische commissie voor de lich te roeiers opgestapt. De techni sche commissie zag zijn voor- dracht.voor uitzending (zestien boordroeiers) niet gehonoreerd door het bestuur van de Ko ninklijke Nederlandse Roei- bond (KNRB). WASSENAAR De Neder landse meisjes hockeyploeg heeft in gisteravond in Wasse naar een oefenduel tegen HGC met 1-4 verloren. Bij rust stond Jong Oranje met 0-2 achter. Het enige doelpunt van de meisfjesploeg kwam uit een strafbal op naam van Anne- loes Nieuwenhuizen. Voor HGC scoorden Marieke van Doorn, Lisanne Lejeune (2) en Yvonne Hogewegen. RAALTE De Stichting RAM, die de motorraces op de Luttenbergring bij Raalte or ganiseert, spant een kort ge ding aan tegen de KNMV, wanneer deze bond de stich ting geen toestemming ver leent om op 5 juni de 250 cc- klasse in twee manches te la ten verrijden. De RAM heeft voor een race in twee bedrij ven gekozen vanwege het aan trekkelijke deelnemersveld. LONDEN Swansea heeft de voetbalbeker van Wales ge wonnen. Swansea zegevierde thuis met' 2-0 over Wrexham. H^t eerste duel had een over winning van 2-1 voor de nieu we Cupwinnaars opgeleverd. Sportprijsvragen DEN HAAG De gegevens van de sportprijsvragen van af-* gelopen weekeinde zijn: Lotto 19: le prijs: 3 x f. 182.206,20; 2e: 3 x f. 50.000,00; 3e: 192 x f. 1119,50; 4e: 6772 x f. 31,70; 5e: 89.395 x f. 5,00. Toto 19: le prijs: 8 x f. 4825.00; 2e: 185 x f. 139,10; 3e: 1942 x f. 33,10. Toto-gelijk 19: le prijs: geen winnaar; 2e: 1 x f 1851.70; 3e: 12 x f. 401,20; 4e: 628 x f. 11,20. VOETBAL Competitie: Tweede klasse A West ii zondag: Alphense Boys - SJC 0-1. Eerste klasse B zaterdag: Volendam - OWIOS 2-0, Bennekom - DOVO 2-3. Tweede klasse B RVVH - Geinoord 4-1. Bekerduels West II: SNV - Spij: kenisse 2-0. Beslissingswedstrijden West II zaterdag Derde klasse A-: DUNO - 's Gravenzande 3-1 (DUNO kampioen). Vierde klasse A: Die Ha- ghe - Monster 2-2 (Die Haghe kam pioen). Vierde klasse C: Melissant - WFB 1-2 (Melissant degradeert). Re: gionale jeugd klasse II: Xerxes-DFC 3-2. paardesport Koersen van Hilversum Eerste koers 2000 meten 1 Walko ver (S A. Hartman) 1.22,0; 2. Wiebe P; 3. Wladimir. Toto: winn. f. 2.30, plaats f. 1,30, f. 1,30, f. 1,80. koppel f. 6,20, trio f. 48,30. Tweede koers 2020 meter: 1. Wajda Hazekamp (M. Bouwhuis) 1.25,6, 2. Wika du Bois; 3. Varaline. Toto: winn. f. 3,40, plaats f. 1,50, 1,50. f. 7,50, koppel f. 6,30, trio f. 273,70. Niet gestart: (no. 8) Vain Beauty. Derde koers 2440 meter: 1. Ukie D (L. Dooper) 1.24,1; 2. Wimpel. 3 Vo lontaire. Toto: winn. f. 17,20, plaats f. 4,00, f. 3,20, f. 3,50, koppel f. 56,90. trio f. 1.821,00. Niet gestart: (no. 4) Ucalvpta. Vierde koers 2920 meter. 1 Willow Bonusan (J. Wagenaar jr) 1.24,2; 2. Whopper Oostwyck; 3. Vivat Otde- son. Toto: winn. f. 1,70, plaats f. 1,10, f. 1,30, f. 1,10, koppel f. 3,40, trio f. 10,70. Niet gestart: (no. 3) Ulliano Le lystad. Vijfde koers 2000 meter: 1. Wina Oostland (A H. Suykerbuyk) 1.21,6; 2. Vrederik M; 3. Tristan N. Toto: winn. f. 1,90, plaats f. 1,20, f. 2,20. f. 1,50, koppel f. 4,30, trio 29,00. Niet ge start: (no. 8) Urban en (no. 9) Ulrix. Vijfde koers 2000 meter: 1. Tabasco du Bois (J. de Leeuw jr.) 1.22,8; 2. Uden; 3. Upsalin H. Toto: winn. f. 7,30, plaats 2,20, 1,90, f. 2.70. kbp- pel f. 43,10, 'trio f. 452,40. Zevende koers 2000 meter: 1. Utopia N (R.B van Stam) 1.2J.0; 2. Varinsja, 3. Veralynn Oxford. Toto: winn. f. 8,90, plaats 1,50, f. 1,20, f. 1,80, kop» pel f. 3,10, trio f. 11,40. Niet gestarf: (no. 3) Ulrike de Groot. Achtste koers 1609 meter: 1 Udéo (P.M. Smit) 1.19,9; 2. Reinette; 3. Var na Pluto. Toto winn. f. 2,50, f. 10,40, f. 2,50, koppel f. 234,40, trio f. 1.012,00. Niet gestart: (no. 7) Uppër Oldeson). Negende koers 2000 meter: 1. Victor Fortuna (F. de Zoete) 1.20,6; 2. Usta Hanover; 3. Vyvonne Promise. Toto winn. f. 34,50, plaats f. 2,60, f. 1,50, f. 5,10, koppel f. 38,00, trio f. 687,50. Tiende koers 2000 meter: 1. Udo Ro» tary (Mej. Wagenaar) 1.23,3; 2. Talon Beroona; 3. Taranis D. Toto: winn. 1,80, plaats f. 1,40, f. 2,20, f. 2,70, kop pel f. 10,90, trio f. 176,20. Niet gestart: (no. 8) Sirocco Nora en (no. 9) Romaja E. Elfde koers 2000 meter: 1. Walter Neyenrode (W.G. Goedhart) 1.22.6. 2. Vermont; 3. Waterden du Bois. Toto: winn. f. 3,50, plaats f. 2,60, f. 1,60, f. 2,10, koppel f. 65,00. trio f. 115,60. Niét gestart: (no. 8) Wandustay R. Totalisatoromzet: f: 412.583,00. WIELRENNEN Ronde van Italië vijfde etappe: 1. Eduardo Chozas (Spa) 269 km in. 6 uur 15 min 25 sec (tijdvergoeding 30 sec/gemiddelde snelheid 42,992 km per uur); 2. Vittorio Algeri (Ita) op 21 sec (20 sec); 3. Giuseppe Saronni (Ita) op 24 sec (10 sec); 4. Franco Chioccoli (Ita) (5 sec); 5. Stefan Mutter (Zwi), 6. Gianbattista Baronchelli (Ita); 7. Emanuele Bombini (Ita); 8. Harald Mayer (Oos): 9. Jean-Francois Rodri guez (Fra); 10. Marino Lejarreta (Spa)1 allen in dezelfde tijd als Saronni. Algemeen klassement: l Silvano Contini (Ita) 21 uur 33 min 32 sec; 2. Giuseppe Saronni (Ita) op 22 sec, 3. Tommy Prim (Zwe) op 27 sec; 4. Gi anbattista Baronchelli (Ita) op 30 sec; 5 Miro Panizza (Ita) op 37 sec; 6. Didi Thurau (Wdl) op 40 sec. 7 Alessao- dro Paganesi (Ita) z.t.; 8. Francesco Moser (Ita) op 47 sec; 9. Fabrizio Vef- za (Ita) z.t.; 10. Giovanni Battaglin (Ita) op 50 sec. Vredeskoers achtste etappe: 1. Gar cia (Cub) 157 km in 4 uur 4 min 53 sec; 2. Nicolae (Roe) op 4 sec; 3. Szu- romi (Hon) op 7 sec. 4- Carlin (Fra) op 1.10; 5. Ludwig (Odl) op 3 06; 6. Wekema (Ned) z.t.; 7. Soeoen (Sov) z.t.; 8. Boden (Odl) z.t.; 9. Tsjoesjda (Sov) z.t.; 10. Korycki (Pol) Z.t. Algemeen klassement: 1. Tsjoesjda (Sov) 29 uur 20 min 12 sec; 2 Boden (Odl) op 1 sec; 3. Oegrjomov (Sov) op 57 sec; 4. Rogers (Vst) op 1.04; 5. Hu- benov (Bul) op 1.23; 6. Solleveld (Ned) op 1.30; 7. Ludwig (Odl) op 1.37; 8. Serediuk (Pol) op 148: 9. Krawczyk (Pol) op 1.57; 10. Wekema (Ned) op 3.13 11. Van Vliet (Ned) op 3.15; 13 Van Weers (Ned) op 3.45. De Internationale Wieier Avond Zesdaagse tweede etappe: 1 Ton Vrolijk (De Lier), 2. P. Hogervorst (Pijnaeker), 3. J de Bruin (Boskoop). 4 N Toussaint (Naaldwijk), 5. P de Groot (Hazerswoude), 6. K. Teeuwen (De Zilk), 7. W. van der Hoef (Baarn), 8. G. Smith (Engeland), 9. R. Geutskens (Culemborg), 10. A. Her mans (Den Haag). Algemeen klassement: 1. Ton Vro lijk 21 punten. 2. Peter Hogervorst 14 pnt., 3. Axel Hermans 12 pnt4. Jos de Bruin 11 pnt., 5. Alex Jansen 9 Itennis Open Italiaanse kampioenschap pen eerste ronde: Balazs Taroczy (Hon) - Manuel Oran tes (Spa) 6-2 7-6; Guy Forget (Fra) - Jaime Fillol (Chi) 6-2 6-2; Pablo Ar- raya (Per) - Adriano Panatta (Ita) 1-6 6-4 7-5; Thierry Tulasne (Fra) - Vic tor Pecci (Par) 6-2 6-2, Corrado Ba- razzutti (Ita) - Francisco Gonzalez (PR) 6-4 6-3.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13