Zee en Duin terug in de tweede Marjan van der Geest leidt OASE naar zege Slechte start Ajax Bowlingteam Travelers sterkste - LMHC vervult sportieve plicht SPORTTRIBUIME MAANDAG 16 MEI LEIDEN Ajax is het seizoen dit weekeinde zeer slecht be gonnen. De Leidse cricketers zagen zich in hun openings wedstrijd tegen het debuteren de CCA uit Arnhem met een verschil van 64 runs overklast. Een harde klap voor het team dat zich dit jaar promotie naar de eerste klasse ten doel heeft gesteld. In het begin zag het er overi gens niet naar uit dat CCA Ajax zo ruim zou gaan ver slaan. De door Ajax-captain Ton Eldering naar de wickets verwezen Arnhemse tegen stander, kwam aanvankelijk door accuraat bowlen van Frits de Jongh (4 voor 19 in de maximale 15 overs) en Ton El dering zelf (3 voor 27 in 15 overs) nauwelijks aan scoren toe. Matig fielden en minder ,sterk aanvallend werk van de "overige Leidse bowlers, brach ten CCA evenwel - ondanks vangen van Andy Jackman en Huib-Jan van Langevelde - toch nog een redelijk totaal van 147 runs. Het batten van Ajax was ver volgens nogal povertjes. Slechts openingsbatman Ray van de Berg (14), Jackman (20), Daniel Eldering (22) en Meindert Jan Taalman Kip (11) bereikten de dubbele cij fers, zodat de Leidenaars na 60 voor 4 op een totaal van 83 reeds strandden. Ajax heeft in de double die voor komend weekeinde op het programma staat (Quick Haag 2 uit, ACC 2 thuis) de mogelijkheid revan che te nemen voor de zo mati ge opening. Teeuwen grijpt net mis LEIDEN Amateur Karei Teeuwen werd tweede in het criterium van Gouda. In de West-Friese Dorpe nomloop lieten de Swiftjunioren nadrukkelijk van zich horen. ROKS-renner Teeuwen nam in Gouda met zes ande re renners één ronde voorsprong op de groep. In de eindspurt bleek slechts Henk Havik hem te snel af. De Swiftjunioren waren in Friesland met drie man vertegenwoordigd in de eerste kopgroep van de 114 kilometer lange klassieker. Nadèt John Eradus (elfde in Gouda) daar letterlijk- uit was weggevallen meldde zich een tweede groep die aansloot. In de finale werd Roland Koornstra, die zich achter vier nieuwe koplo pers bevond, vlak voor de meet teruggepakt. Daar door werd hij geen vijfde, maar zestiende. Richard Ippel (achtste in Gouda) zat pal achter hem. Martin Overdevest toonde zich de snelste junior in de mas saspurt waarmee het voorafgaande afwachtingscrite- rium in Bovenkarspel besloten werd. Jan Hendrik Lagerwey, zesde in Gouda, werd ditmaal zevende. Avondzesdaagse start in Leiden LEIDEN De IWAZ, een reeks van zes ach tereenvolgende criteriums voor amateurs in en om Den Haag, start morgen in Leiden. Swift, dat in samenwerking met Joop Rietho ven de eerste rit organiseert, wordt vertegen woordigd door twee ploegen van vijf man in het totale veld" van 26 ploegen, waaronder twee Engelse en één Duitse. Daarnaast zullen ook veel regionale renners hun beste beentje voorzetten. Het startschot zal vanavond om zeven uur op de Steenstraat gelost worden door burgemeester Goekoop. De renners dui ken dan over de Blauwpoortsbrug de Haar lemmerstraat in, slaan links af de Lange Mare op, en komen via Oude Singel, Nieuwe Bees tenmarkt en 2e Binnenvestgracht weer terug naar de Steenstraat. Het zware bochtenwerk garandeert een spectaculaire strijd. Go-toernooi voor Korea AMSTERDAM Yoo Jong-Su is voor de t achtereenvolgende maal winnaar geworden het 12e internationale go-toernooi van Amstei De in Duitsland woonachtige Koreaan stelde toernooizege veilig door oud-prof en mede-fav Manfred Wimmer in de vierde ronde te vers Datzelfde deed de Amsterdammer Cas Muller daardoor en omdat Robert Rehm zich liet rassen door de Groninger Gilles van Eeden een ongedachte tweede plaats eindigde. In de lagere regionen speelde Leiden-speler Haenen een uitstekend toernooi. Na winst i eerste ronden wist hij tegen vijf derde Kyu'i viermaal te scoren. Twee andere Leidse de mers. Jan Bol en Zjef Ambagts, scoorden in klasse redelijk. Beiden wonnen de helft vai^, 'door hen gespeelde aantal partijen. _cdDEN Het tennis- team van Noord wijk heeft door de 6-2 overwinning op Kimbria het eerste klasserschap vrijwel zeker veilig gesteld. Unicum I moet na de 5-3 zege op Vleuten nog één wedstrijd winnen om zich bij de Noordwijkers te kunnen voegen. Het tweede team zal dit, ondanks de ruime 7-1 winst op Beekhuizen, waarschijnlijk niet luk ken. In de overgangsklas se B verloren De Leidse Hout en Sassenheim en speelde TEAN gelijk. Eén klasse lager wonnen Roomburg, OLTC en De Munnik en voeren daar door nog altijd de ranglijst van hun poule aan. In de derde klasse is het jeugdi ge team van Zee en Duin kampioen geworden. Het herenteam van Unicum heeft zich door een eerste plaats in hun hoofdklasse poule geplaatst voor de halve finales van het Ne derlands Kampioenschap. Noord wijk- Kimbria 6-2 Om de degradatie te ontlopen was Monique Lembeck bij de Noordwijkers buiten de ploeg gehouden. Het betekende dat Trudy Walhof moest aantonen conditioneel in staat te zijn drie wedstrijden op een dag te spelen. Het ging haar goed af. Haar single en dubbel met Els Veentjer leverden geen enkel probleem op, in de mixed met Piet Veentjer ging het bijna fout, maar de ervaring van de oude rotten bleek toch doorslaggevend: 6-0, 4-6, 7-6. De verliespunten kwamen uit de enkelspelen van Els Veent jer en Erik-Jan Schreuder. Door dit resultaat en de winst in de gemengddubbels in de zaterdag ingehaalde wedstrijd tegen Victoria is Noord wijk voor volgend seizoen vrijwel zeker van haar plaats in de eerste klasse. Vleuten de Meern - Unicum I 3-5 De heren van Unicum hebben het er gisteren lelijk bij laten zitten. De specifieke heren-on derdelen waren allen een prooi voor de sympathieke te genstanders. Freek van der Capellen en Hans Tönjann verloren hun enkelspelen, ter wijl ook het onverslaanbaar geachte dubbel van Tönjann en Herman van der Capellen in twee sets ten onder ging. De dames speelden geen „hand jeklap" en waren gewoon goed op dreef. Jacquelien van Wijk speelde zelfs uitstekend getui ge haar 6-2, 6-0 zege op Pauli ne Wevers. Ingelise Driehuis moest een set afstaan, maar kwam daarna niet meer in de problemen: 5-7, 6-0, 6-3. Ge makkelijke winst in de dames- dubbel en wat moeizamer in de gemengddubbels brachten de Leidenaren de zege, het geen betekent dat over twee weken nog slechts één wed strijd gewonnen behoeft te worden om de promotie naar de eerste klasse te bewerkstel ligen. Unicum II- Beekhuizen II 7- 1 De Leidenaren hebben het zeer gemakkelijk gehad tegen het verzwakte Beekhuizen. De Velpenaren traden met twee invallers aan en dat betekende dat de bezoekers kansloos wa ren. Marijke Guyt bijvoor beeld, behoefde in haar drie partijen zelfs geen enkele game af te staan. Ook Ivar de Jong (6-0, 6-2 tegen Jan Hel- voirt) en Henny Fehling (6-0, 6-1 tegen Joëlle Tacke) had den het niet moeilijk. Slechts de ongeconcenteerde Frans Grimbergen moest zijn single bij Marco Overstegen inleve ren: 4-6, 4-6. Unicum Heren - Zuiderpark 6-0 De mooiste en spannendste partij in dit duel werd uitge vochten tussen Wim Pufkus en Leo van Hal. Pufkus moest maar liefst twaalf matchpoints tegen incasseren. Door in die situaties steeds zelf de aanval te zoeken, sloeg hij alle wed- strijdpunten weg. Het eerste in zijn voordeel was voldoende voor de winst: 0-6, 7-6, 7-6. Har Meijer nam revanche op Niels Walker voor de neder laag in de eerste confrontatie: Roomburg won met 7-1 van Rijsenhout mede dankzij drie overwinningen van Bub van der Zee. De Leidenaar behoefde overigens dit seizoen nog geen verliespunt te incas seren. 6-3, 6-4. Philip van der Kwast en Arnold van der Capellen waren zeer goed op dreef, hun tegenstanders werden slechts twee games gegund. Léidse Hout - Zandvoort III 3-5 Na een 3-5 overwinning in Zandvoort redden Marcel van Rijn c.s. het niet in de return. Evenals in Zandvoort namen de bezoekers een 1-3 voor sprong in de enkelspelen. Het enige punt werd door Annete Hins-Van der Mey gescoord. Vooral Marcel van Rijn en Waldo Jansen waren in het enkelspel dicht bij een over winning, maar kwamen in de derde set tekort. Diane Ver- heyen, invalster in het enkel spel voor Ellen de Groot, kwam er in de single niet aan te pas. In de damesdubbel en de mixed van Marcel van Rijn en Annete Hins werden nog twee winstpunten geboekt. Festina - TEAN i-i Een 3-1 achterstand na de in dividuele nummers (winst voor Carlo Post) werd door de Alphense ploeg gedeeltelijk recht getrokken. Alleen de da mesdubbel eindigde nog in Amsterdams voordeel, maar Fred van der Donk en Natha lie Bergwerf stelden het ge lijkspel met een 0-6 overwin ning in de derde set veilig. Joy Mozaïek III - Sassen heim 7-1 Sassenheim kwam er op de overwinning van Rose Marie Verdegaal na niet aan te pas. Alleen Carla de Waard slaagde er in om langer dan twee sets op het gravel te blijven. Voor Roy Mooyman en Benjamin Ruysenaars zat dat er niet in. De Munnik - Noordwijk II 6- 2 Vooral Henk Janssen stak in een goede vorm. Hij zette Ro nald Blommendaal met 6-0, 6- 0 aan de kant en overtuigde in de mixed door met Christel Verwoert het duo Blommen- daal/Hanneke Rother slechts drie games toe te staan: 6-2, 6- 1. Marc van Opstal redde het niet tegen Jaap Uittenbogaard, terwijl Edith Lembeck en Max Langelaan De Munnik een tweede punt afhandig maak ten. OLTC - Hillegom III 5-3 Na de 0-8 in Hillegom moest OLTC nu drie verliespunten incasseren. Dit kwam omdat aan Hillegom-zijde Ellen de Jong in een prima vorm stak. Zij ontmoette Jolly Drok drie keer en stond haar evenzovele malen geen overwinning toe. De overige partijen waren een prooi voor de Oegstgeester for matie. Roomburg - Rijsenhout 7-1 Joost van Leeuwen kon het wederom in het enkelspel niet bolwerken. Hij verloor met 2- 6, 5-7 van R. Veldt. Bub van der Zee, Marloes Verheyen en Juliette Grimbergen hadden aan twee sets genoeg om de zege tot stand te brengen. Door de remise van concur rent Leeuwenberg stegen de kampioenskansen van de for matie van captain Bub van der Zee aanmerkelijk. Door de overwinning op Noordwijk II promoveert het Leiderdorpse De Munnik ihe de overgangsklasse B. Staand v.l.n.r. Marc van Opstal, Henk Janssen, Jeroen vanp* Sman; zittend v.l.n.r. Margot van Overloop, Christel Verwoert. rj Derde Klasse De Merenwijk moest het kampioensfeestje nog een week uitstellen, omdat tegen Thor RW „slechts" met 5-3 werd gewonnen. Hans Thuis leverde een single-punt in, ter wijl ook de heren- en dames- dubbel werd verloren door de Leidse ploeg. Alkemade kwam er wederom niet aan te pas. WOC II ging met de zege en acht punten strijken. Artesia maakte een 3-1 ach terstand na de enkelspelen goed in de dubbels. Jeroen de Bruijn scoorde wel in de één tegen één. In die poule werd Unicum III kampioen. De punten voor Rijnkanters in het treffen met Wilhelmus moesten van het mannelijk deel van de formatie, Thijs Steensma en Thomas de Mooy komen. De damessingels, da mesdubbel en één mixed-partij werden verloren. Zee en Duin promoveert naar de tweede klasse. Cees Heems kerk, Jan Willem Lugthart en Annemarie en Jeanine Jünger stonden in de wedstrijd tegen De Metselaars VI geen partij af. Zoeterwoude kwam slechts twee keer tot scoren te gen Metselaars VII. Harold van Offeren won van Krajicek (vader van Richard) en met Marcel de Bakker in de heren- dubbel: 6-2. ARNOLD VAN DER CAPEL LEN WILLEM SPIERDIJK Standen Hetaantal winstpartijen is eerst ge noemd, gevolgd door het aantal ver- liespartijen. Eerste Klasse afdeling 6 Victoria 33 7 Noordwijk 16 17 Kimbria 15 25 Volley II ff 24 Overgangsklasse A afdeling 7 GTRII 26 14 Unicum II 22 18 Son III 21 19 Beekhuizen II 11 29 Overgangsklasse A afdeling 12 Unicum 30 10 Overburg 22 18 Vleut Meern 10 22 Victoria II 10 22 Overgangsklasse B afdeling 4 Zaandam Oranje TC III Joy Mozaiek III Sassenheim Overgangsklasse B afdeling 6 I MetselaarsII Bosheim TEAN Festinall Overgangsklasse B afdeling 12 ZandvoortlII De Meent Leidse Hout Aemstelsp. II Tweede klasse afdeling 16 OLTC WOC Hillegom III Park Marlot Tweede Klasse afdeling 17 De Munnik Overschie Noordwijk II Delftse Stud Tweede Klasse afdeling 19 Roomburg Leeuwenbergh IV Oud Wassenaar Rijsenhout Hoofdklasse herencompetitie Unicum Zuiderpark Ray Prickers Grubbenvorst LEIDEN Op de voor een aantal handbalteams laatste wedstrijddag op het veld hebben de dames van Oase Actief Rotter dam met 410 verslagen. De wedstrijd stond geheel in het teken van het af scheid van Marjan van der Geest. De naar Zeist ver trekkende speelster heeft gisteren nog eens laten zien, dat zij een belangrij ke plaats in het team uit Alkemade inneemt. Van de tien doelpunten nam zij er, daartoe door haar te amgenotes in staat gesteld, negen voor haar rekening. In de eerste helft was het een gelijk opgaande strijd waarbij Oase het lichte veldoverwicht slechtst met één doelpunt ver schil kon uitdrukken (34). Actief had een aantal malen succes met moeilijke, laag ge schoten stuiterende ballen. Na de rust kon Actief Oase condi tioneel niet meer bijbenen. Via 45 werden zij naar een re gelmatige 410 nederlaag ge speeld. De wedstrijd dreigde daarop uit de hand te lopen, doordat de Rotterdamse dames probeerden de dames van Oase te provoceren. Deze rea geerden hier niet op en sloten de competitie zo met een twee de plaats af achter het Haagse Wings, wat zeker na de zwak ke seizoenstart een goed resul taat is. HVS ook in de hoogste veld- handbalcompetitie spelend, verloor op bezoek bij Wings kansloos met 72. Door dit re sultaat degradeert HVS, dat op het veld dit seizoen met haar reserves uitkwam, puntloos naar de tweede divisie. On danks dat in het Stompwijkse team Margot van Groningen weer meedraaide, werden ze al voor rust met een 62 ach terstand geconfronteerd. Na de rust was het voornamelijk te danken aan de neerstromende regen dat deze achterstand niet verder werd uitgebouwd, en dat er in de tweede helft nog maar één maal gescoord werd. Hetzelfde verhaal gaat op voor het in de tweede divisie uitko mende Forcholte. Ook zij kwamen hierin met hun reser- De herenploeg van HVM werd kampioen via een overtuigende 1710 over winning op concurrent CWP. ves uit en wisten nog. geen wedstrijdpunten te behalen. Zij waren echter niet kansloos in hun uitwedstrijd in Schie dam tegen UVG. Na een 54 ruststand namen ze zelfs met 67 de leiding. Omdat er maar moeilijk gaten in Schie- damse de defensie gevonden werden, konden de Voorhout- sen deze voorsprong niet handhaven en verloren zij uit eindelijk met 119. Topscoorster in dit goede duel was Ellen van Dam met 6 doelpunten. Bij de heren reisde de ploeg van Olga Saturnus voor de tweede keer binnen twee we ken voor niets naar een uit wedstrijd af. Eerst werd er in Vlaardingen door de neerval lende regen helemaal niet ge speeld en gisteren werd in Rotterdam de wedstrijd na twintig minuten bij een 66 stand gestaakt, omdat de beide scheidsrechters tot groot onge noegen van de spelers het veld na een lichte regenbui niet meer bespeelbaar achtten. Het afgelopen woensdag al kam pioen geworden Saturnus zal dus nog een maal naar Rotter dam moeten afreizen om de resterende veertig minuten te gen Atomium te spelen. In de eerste klasse afdeling heeft het Katwijkse Rijnsoe ver de wedstrijd tegen HEC niet kunnen winnen. De Kat- wijkers konden alleen in het begin bijblijven maar werden daarna naar een regelmatige 26—13 nederlaag gespeeld. Deze vorige week al gedegra deerde ploeg kan nu alle aan dacht gaan richten op hun po ging om od 3 en 4 iuni het we- Hun plaats in deze klasse gaat volgend seizoen overgenomen worden door HVV. In hun wedstrijd tegen CWP was er voor de winnaar een kampi oenstitel te behalen. Voor rust was het een gelijkopgaande strijd waarin HVV een kleine 75 voorsprong behaalde. De basis voor hun uiteindelijke overwinning legden zij direct na rust, toen zij door goed spel van Niek Molenaar en Wim Dompeling vier doelpunten op rij scoorden. Met een 1710 eindstand kon HVV het kam pioenschap en de promotie gaan vieren. Een ander kampioenschap, dat van de derde klasse afdeling, kwam terecht in Alkemade. De heren van Oase hadden geen enkele moeite met Ani mo 3 dat na een 09 ruststand met 314 weer naar de kleed kamers kon gaan. De wed strijd verliep in een leuke sfeer, van Oase hebben alle spelers gescoord. De heren van Foreholte heb ben de wedstrijd tegen HEC 2 gewonnen. Na een 613 tus senstand wisten de Hagenaars terug te komen tot 1013, maar verder lieten de Voor- houters het niet komen. Bij de dames werd in de afde- lings eerste klasse de wedstrijd gespeeld tussen Quintus en Sa turnus. Quintus had voor deze wedstrijd een gemengd team opgesteld met jeugd-reserve- en eerste elftalspeelsters. Na een 42 ruststand werd in deze stevige maar sportieve wedstrijd de Leidse ploeg naar een 84 nederlaag gespeeld. De dames van HVV zijn er in geslaagd het vorige week al kampioen geworden Olympia in een directe confrontatie te verslaan. Het Voorschotense team, met in de gelederen een goed keepende Aimee Visser stuurde Olympia met 107 naar huis. De jeugd in Leiden leverde dit weekend ook een goede prestatie. De uit hun klasse kampioen geworden jongens aspiranten van Olga Saturnus hebben zaterdag ook de titel van de afdeling Den Haag op hun naam weten te brengen. Door dit resultaat kunnen zij nu gaan strijden om het kampioenschap van Nederland, samen met de ploegen van Utrecht en Rot terdam. AH i t Fpicp' (ld tal HAARLEM Het bowlingteam Oostdam Travelers moe weliswaar onverwacht hard voor knokken, het kampioens van de tweede klasse in de Nationale League werd toch bei De zenuwen staken bijna een spaak in het wiel van de N< wijkerhoutse formatie van Fred Peeters. De Leidse éq handhaafden zich in die klasse. Hans Menken overtuigde, i Dl ge de behaalde acht winstpunten (van de mogelijke negen was daarmee tevens Lions behulpzaam bij het behouden va tweedeklasserschap. Ondanks een dagresultaat van één hoefde de 'leeuwen' niet af te dalen. Het Noordwijkerhoutse vijftal startte nogal nerveus in de elrt€ wedstrijden. Van het Goudse Van der Heide werd met 3-0 v ren, waardoor de deur voor rivaal Indrapoera (Gouda) 3^ opengezet. De nummer twee liep echter ook tegen een 1-! derlaag op (No Name uit Enschede). De Goudenaars hersti 1 zich volledig in het tweede duel (3-0 tegen Zwart), terwijl dam het reeds gedegradeerde Plezier een moeizame 2-1 m -h1 laag toebracht. De 2-1 zege tegen het Alphense Low and d was voldoende voor de titel en promotie naar de eerste k sat Indrapoéra kwam in de laatste pot tegen Score Advertisin pj, Haarlem niet uit de verf en verloor kansloos (0-3). De Men - vijf speelden uitstekend. Met name René van der Horst st voortvarend. Hij opende de eerste game met negen strikes-c en kwam tot 275. Zijn uiteindelijke 199 gemiddeld vormdCU: basis voor de acht behaalde punten, waarmee de ploeg zich nitief veilig speelde. Ook Lions werd een dienst bewezen do tei de eerste partij Zwart uit Deventer al met 3-0 terug te wi -j0 Omdat de Holiday Innploeg ook met 0-3 ten onder ging (t Low and High) waren de Leidenaars nog altijd niet zeker handhaving. Ook de tweede wedstrijd ging verloren voor L maar omdat Zwart de games van Indrapoera verloor was tweedeklasserschap van de Leidse équipe gered. fle Scores Nationale League Tweede Klasse: Haarlem: Oostdam Travelers 0-3, 2-1, 2-1 55 punten, le plaats en kam[ Hans Menken 3-0. 3-0. 2-1 41,5 punten 6e plaats; HI Lions 0-3, 0-3, 1-2 32 r ten 8e plaats. LEIDEN - De heren van LMHC moesten Hemelvaarts dag en gisteren nog hun spor tieve plicht tonen tegen twee degradatiekandidaten uit Eindhoven. Donderdag ver sloeg Leiden EMHC met 5-2, terwijl de ploeg gisteren tegen HTCC met 2-2 gelijkspeelde. De sportieve plicht vervulde Leiden zeker, want beide te genstanders degradeerden uit eindelijk. Op Hemelvaartsdag trof Lei den een voor zijn laatste kans vechtend EMHC, dit leverde een gelijkopgaande eerste twintio miniifpn no. maai1 daarna legde Leiden de Eind- hovenaren zijn wil op. Eerst forceerde Martijn de Kempe naar een strafbal, die Paul van de Meer in 1-0 omzette, en vervolgens scoorden voor rust nog Wouter Eijkenhout en Bouwe Ledeboer uit voorzet ten van rechts, 2-0 en 3-0. Na de pauze startte een omgezet Leiden rommelig, wat EMHC de kans gaf 3-1 te scoren. De Leidse ploeg schrok hier weer even wakker van en Martijn de Kempenaar tekende 4-1 en 5-1 aan. Vlak voor tijd gaf EMHC de score nog een wat draeeliiker aanzien door 5-2 te maken. Gisteren speelde Leiden even eens tegen een degradatie kan didaat uit Eindhoven, ditmaal was dat HTCC. Leiden begon sterk en Wouter Eijkenhout soleerde al na tien minuten tot voorbij de keeper en zorgde voor 1-0. Toch niet helemaal geconcentreerd gaf Leiden toch HTCC de kans om via een strafcorner langszij te ko men. Na de pauze zetten de Roodwitten er weer de schou ders onder en Hans Willem Croll verzilverde een strafcor ner, 2-1. Een voor zijn laatste kans sDelend HTCC wist Lei den toch onder druk te gen. Dit leverde eerst strafbal op, die door de C'n herstelde keeper Ton van Meer schitterend gestopt w Vijf minuten voor tijd was echter toch raak, hoewe st' scheidsrechter al floot een overtreding voordat d; de lijn passeerde, had hij veel adem om de het signa rekken tot de bal de lijn gepasseerd haa, 2-2. Na ,w wedstrijd bleek echter H' jj, met zijn stadgenoot EJ nte toch gedegradeerd, zodat den zich van zijn sport taak eek weten had "per de

Leidse Courant | 1983 | | pagina 18