Noordwijk kampioen Rijnsburgse Boys met hakken over de sloot RCL gokt op periodetitel FC Lisse blijft tweedeklasser PORTTRIBUIME DICK BOYS IN SLOTFASE GEKLOPT: 3-2 f4 na verlies tegen DUNO zo goed als uitgeschakeld KRV terug naar afdeling Leiden MAANDAG 16 ME! 1983 I/adat SBURG Het duur- nwaarschijnlijk lang, jat Rijnsburgse Boys Barendrecht, dat een itisch offensief uitoe- werd achterhaald, de weinige steek- die de bezoekende voor rust had laten behoorlijk waren traft, haalde Rijns- Boys zowaar een ^ïndeling binnen. Ge zien het spelbeeld mocht de Lagendijk-formatie achteraf uiterst tevreden zijn met die 2-2 uitslag. Natuurlijk was het van tevo ren bekend dat Rijnsburgse Boys, in het competitiestaartje nog strevend naar een perio- detitel, het niet eenvoudig zou krijgen tegen runner-up Ba rendrecht. Hoewel er een bre de selectie is, kunnen een aan tal spelers moeilijk worden ge mist. De laatste afvallérs, Gil- lesen (geschorst) en zeker ook laatste man Kuyt (plotseling gestopt), zijn daarvan voor beelden. De nu gedwongen verwijzing van Jack Manuput- ty naar de post van laatste verdediger is geen zwaktebod, maar ontneemt de middenlinie tegelijk de nodige dirigerende kracht. Rijnsburgse Boys opende ove rigens zeer behoorlijk, al mocht het zich in de handen wrijven toen Barendrecht-aan- voerder Bas Hokke al heel vroeg twee bijna panklare kansen liet liggen. Op de rech ter aanvalsflank ontdekte de thuisploeg vervolgens de nodi ge ruimte. Jan Hogewoning werd daar gelanceerd. Diens scherpe voorzet werd met gro-' te moeite weggewerkt, waarna Marcel van der Blom in de verwarring met een beheerst schot doel trof: 1-0. Lang bleef die voorsprong niet bestaan. Barendrecht-middenvelder Gert van der Wal bereikte met een vrije trap het hoofd van de lange spits Michel Beukers. Beukers, een sobere en tegelijk uitstekende voetballer (Ajax houdt hem in de gaten), was los van bewaker Driebergen en knikte, omgeven door ve len, met verrassend gemak in: 1-1. Barendrecht kreeg nu een licht overwicht, maar Rijns burgse Boys pakte opnieuw een voorsprong. Henk Merbis, in riante positie aangespeeld, maar wat lang wachtend, werd ineens duidelijk vastge pakt. Arbiter Geerdes bestraf te de domme overtreding en wees naar de stip. Marcel van der Blom verzilverde de straf schop met overtuiging: 2-1. Rijnsburgse Boys kwam nog tot enige kansrijke aanvallen, alvorens Barendrecht steeds meer de dienst ging uitmaken. Na rust ontstond, zowel door de kwaliteit van Barendrecht als door het steeds poverder wordende Rijnsburgse spel, een waar beleg in de richting van het doel van Henk van Voorbergen. Rijnsburgse Boys stond met de rug tegen de muur en kon nog nauwelijks voorwaarts komen. Baren drecht leek ieder moment te gaan toeslaan, maar miste keer op keer iets. Dan weer was er nèt te weinig overleg in de ploeg, dan weer benutte men een kans niet en dan weer ontbrak het kleine beetje noodzakelijke geluk. Totdat de juist ingevallen 'pinch-hitter' Cor Pot met een kopbal de on- j derkant van de lat trof en Pe ter van Veelen de rebound keihard 'inpegelde': 2-2. Wie dacht dat Rijnsburgse Boys in het laatste kwartier volledig zou bezwijken, kwam bedro gen uit. Barendrecht moest gas terugnemen en kreeg nog slechts bescheiden mogelijkhe den. Rijnsburgse Boys. dat weer wat meer uit zijn schulp kon komen, hield daardoor de, al met al nogal geflatteerde, remise overeind. LEJO BUCK Scoreverloop: 10. Van der Blom 1-0; 15. Beukers 1-1; 27. Van der Blom (strafschop) 2-1; 74. Van Veelen 2-2. Rijnsburgse Boys. Van Voorbergen, Toet. Manuputty. Driebergen, Van Egmond. Hogewoning. Van Dijk. Houtekamer. Merbis. Van der Blom. Arroyo (Wieffering). irijks tweede nivellerende goal in beeld. René van Hensbergen stuurt de bal ard achter (onzichtbare) Theo Guyt. Het zesde afdelingskampioenschap is veroverd. „Noordwijk" poseert. arn RDWIJK Noord- JJ1! mag zich gaan opma- iHgjVoor de strijd om het Vaprlamte kampioen- krp van de zaterdaga- en |urs. De dit seizoen vertrekkende oefen- ifcor pjet Buter zo verjongde eerste van de roodwitten, r 0-iiende die dubbele hotip-ontatie met de titel- Ier van 1B, IJssel- ogels, zaterdag door overgebleven achter- x Quick Boys met 3-2 te wijzen. Een over ling die weliswaar lam tot stand kwam MeiW* minuten voor tijd Kjrt^ de favoriete thuis- ;elij) nog tegeiï een 1-2 ileeferstand aan in dit ruim vierduizend g^houwers gevolgde ^rktreffen), maar daar- *uet minder verdiend al r Zoals de ploeg in fei- ^ijwel het gehele sei- aantoonde de beste Noord wijks doel- i én aanvoerder Dick ze Itmundt: „In ieder ge- h«de meest constante was de thuisclub jen het zeer gemoti- aantredende Quick het beter voetballen- ndseam. impioenschap werd des ks pas in de slotfase van >eiende, bij vlagen ook [voetbal brengende derby gesteld. Een wel zeer ide opening bracht Quick door de driepuntsach- ind uitsluitend gebaat bij llle winst binnen dertig enk jden aan de leiding en het 'PLT ^et 'n eerste Pei"i°de dominerende Noordwijk en moeite alvo- (Nifkort voor rust de gelijk- Tcfr kon worden gereali- ogenj gr was na de hervatting i^Waardig genoeg een >n Wl*e Quick Boys-doelpunt [nodig, om het in die fase lijk weggezakte Noord- d (St*'6^ °P goede spoor ipen De tegen de wil van ingenomen egelstelling Conj verlaten en de zege - in n (^tste twaalf minuten - als- idoor twee treffers van van Hensbergen) gereali- Het grillige scorever- mtlokte Katwijks inte- ich Joop Molendijk na p de opmerking dat i hi de ee Jg" a» ■as «d a' datl het Noordwijk „geluk" had gehad. „Je zal mij. niet horen zeggen dat de ploeg dit kampioen schap niet verdient, maar over geluk heeft Noordwijk dit sei zoen beslist niet te klagen ge had. En vandaag 09k niet". Verdiend Molendijks constatering dat ook Noordwijk zonder geluk niet zo wel had gevaren, neemt overigens beslist niet weg dat de ploeg' de zesde titel .in de eerste klasse dit seizoen zonder meer verdiende. En dat mag een opmerkelijke conclu sie worden genoemd. Toen Piet Buter immers aan het ein de van de vorige voetbaljaar gang. aankondigde met een ui terst jeugdig team door te wil len gaan en routiniers als Ruud Bröring, Sjoerd Boot, Hans Westgeest, John Manu putty en John van Dijk het mede daardoor bij Noordwijk voor gezien hielden, waren er maar weinigen die geloofden in weer een Noordwijkse top- notering. Ook al omdat erva ren Albert Spaanderman naar het tweede team afdaalde, stond Buter vrijwel alleen in zijn geloof in de nabije toe komst. Hoewel het gelijk van de volgend jaar bij RCH werk zame trainer met het behalen van de titel toch overtuigend is aangetoond, wenste Buter er zaterdag (nog) geen persoonlij ke triomf van te maken. „Ik ben op dit moment alleen maar blij dat mijn vertrouwen in de ploeg terecht is gebleken. Dat de problemen die ik me zelf bij Noordwijk op de hals heb gehaald de moeite waard waren. Maar mijn werk in Noordwijk is nog niet af. Za terdag Rijnsburgse Boys, ver volgens IJsselmeervogels. En misschien dat ik dan daarna nog wat dieper op de proble men wil ingaan, nu in ieder geval nog niet". Flitsend Het was overigens Quick Boys dat Noordwijk zaterdag met name door een flitsende ope ning op het veld in de proble men bracht. Welgeteld één Noordwijks been (van Timo Gerlof) had de bal beroerd op het moment dat Frenk van der Kleij na amper een halve minuut op rechts een inworp mocht nemen. Van der Kleij deed dat, zoals hij dat later in de wedstrijd nog meerdere malen zou doen: overtuigend en ver. Een ingestudeerde doorkopbal van Arnold Boers volgde en vlak voor Dick Dortmundt haalde Huug Aan- Hensbergen nog maar net overeind gebleven, op het mo ment dat Quick Boys achttien minuten voor tijd toch weer aan de leiding kwam. Een vrije schop van Martin van der Plas deed een onoverzich telijke situatie ontstaan, waar uit Johan Jonker met een strakke, doeltreffende inzet als winnaar tevoorschijn kwam. Revanche Omdat het nu Quick Boys-was dat, ondanks de aanwezigheid van de voor falende Van der Kleij ingevallen routinier Sis- tu Pan. de fout maakte zich (tijdrekkend) terug te trekken, kreeg het wel degelijk aange slagen Noordwijk dat in beide helften een positieve 7-1 hoekschoppenscore realiseerde de kans op een totale re vanche. Een kans die met name door pinchhitter René van Hensbergen volledig werd aangegrepen. De voor Bogen in de ploeg opgestelde expo- Geert-Jan Bakker springt namens Noordwijk iets hoger dan Arnold Boers. Via het hoofd van Quick Boys' nummer veertien wordt de gelijkmaker een feit. dewiel heel erg hard en doel treffend uit: 0-1. Het nu in de rol van spelmaker gedwongen Noordwijk haalde eens diep adem en vertolkte die rol ver volgens met verve. Ook al om dat Quick Boys in de vroege voorsprong niet de broodnodi ge rust vond en er niet in slaagde de bal langer dan tien seconden in de eigen ploeg te houden, pakte de thuisclub zeer overtuigend het initiatief. Hoewel de kampioensploeg in de rechterflank in Andries Wendt, John Marijt en Klaas Vink een nerveus en niet goed draaiend geheel kende, en er varen Jan Willem Bogers door een liesblessure op het mid denveld ontbrak, werd de Katwijkse defensie door stu wend en storend werk van Jos Smits, René van Hensbergen en (vooral) Geert-Jan Bakker zeer regelmatig in moeilijkhe den gebracht. Het duurde ech ter nog tot vijf minuten voor rust, voordat de gelijkmaker een feit werd. Bakker had koppend al een goede kans ge mist en John Marijt van af stand op de lat gemikt, op het moment dat de veel vrijheid genietende Timo Gerlof de bal- in twee instanties voor het doel bracht. Via het hoofd van meespringende Boers kopte Bakker ditmaal wel raqk: 1-1. Winst In de tweede helft lange tijd een ander spelbeeld. Quick Boys zette aan en in strijd met gemaakte afspraken (Buter: „In de rust was juist afgespro ken dat we ons niet zouden te rugtrekken. Als het dan toch gebeurt, mis je een speler als Bogers") verschanste Noord wijk zich voor de veste van Dortmundt. Ofndat Van der Kleij zich echter steeds maar weer vastliep op Sjaak Sluys, Martin van der Plas tegen de groeiende Wendt ook nauwe lijks iets in de melk te brokke len had en nuttige centrum spits Kees van Rooyen er met zwoegen alleen ook niet kwam, leek die ontwikkeling zonder nadelige gevolgen voor Noordwijk te blijven. Zelfs had Anton Marijt na een voor zet van neef John de 2-1 al op het hoofd gehad en was Quick Boys-goalie Theo Guyt bij een vrije schop van René van nent van het Buter jeugdplan, aarzelde twaalf minuten voor tijd geen moment nadat Klaas Vink zijn enige echt goede ac tie met een hoge voorzet had afgesloten (steenhard en dia gonaal werd de gelijkmaker een feit), zoals Van Hensber gen in de 87ste minuut kop pend opnieuw niet miste, na dat Theo Guyt dat wel half had gedaan: 3-2. Dat Timo Gerlof daarvoor een „gouden" vrije trap van Bakker door toedoen van knap reagerende Guyt niet in een treffer had kunnen omzetten, John Marijt (met Katwijkers Boers en Anne Ouwersloot) in het boekje van scheidsrechter Baas terecht was gekomen en de slotfase van het treffen door politioneel optreden te gen al te opdringerige Quick Boys-supporters werd ontsierd, deerde na afloop niemand van Noordwijk meer. De zesde afdelingstitel was binnen, de jacht op het kampi oenschap van de zaterdagama teurs en (eventueel) op de der de algemene amateurtitel van Nederland kon worden inge zet. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 1. Aandewiel 0-1; 40. Bakker 1-1; 72. Jonker 1-2; 77. Van Hensbergen 2-2; 87. Van Hensbergen 3-2. Noordwijk: Dortmundt, Anton Ma rijt, Wendt, Van der Veen. Sluys, John Marijt. Gerlof Van Hensber- S:n. Smits. Vink. Bak »r. uick Boys: Guyt, Ouwersloot, Teun van der Plas. Rienks. Van Delft. Boers, Aandewiel. Jonker. Van der Kleij (Pan), Van Rooyen, Martin van der Plas. 3 DE "V fclEN AAN DE RIJN MET in de schoot geworpen MUZlinkansje voor ARC. de na- OSrnJetitie om promotie naar iveede klasse, leverde za- ig een ongelukkige neder- op. Hoewel de Alphena- tegen DUNO negentig mi- ^J) lang de betere ploeg ^^ftden en een kwartier voor tijd zelfs op 1-0 kwamen, moest toch een 1-2 verlies worden geïncasseerd. De ploeg is daardoor eigenlijk uitge schakeld, hoewel er nog een theoretische kans bestaat. Maar wanneer DUNO 's Gra- venzande dinsdagavond op een gelijkspel houdt, is het sei zoen voor ARC voorbij. Het lag allemaal bepaald niet aan de inzet. De thuisploeg heerste volledig over de Hage naars. Vanaf het eerste fluit signaal rukten de ARC-ers op naar het vijandelijke doel om die met vele inzetten te besto ken. Rob Heytinga was er al leen door, maar knalde vanuit goede positie naast. Ook Peter Borst kwam niet tot een tref fer. Hij trof de Haagse doel man in de baan van zijn schot. Ook de tweede helft gaf een sterker ARC te zien, dat ech ter nog steeds problemen ken de met de trefzekerheid. In de 74e minuut was het dan einde lijk zover. Op aangeven van Rob Heytinga kopte René Lammers de bal tegen de lat. De terugkaatsende bal werd door Riny Oosterlee alsnog in gekopt: 1-0. Het leek allemaal voorbij voor DUNO. De trai ner dacht er echter anders over en verwisselde zijn aan voerder Raymond Batten voor de enigszins geblesseerde rou tinier John Spaans. Een solo van diezelfde Spaans deed de bal even later bij de andere in valler Ed den Heyer belanden: 1-1. Nauwelijks enkele minu ten voor het slotsignaal was het Spaans zelf, die 'de trekker overhaalde'. Met een spette rend schot bepaalde hij de eindstand op 1-2, waarmee ARC's hoop vervlogen was. KINDERDIJK FC Lisse-oefenmeester Harrie Tals- ma typeerde het juist:„We konden niet beter. De Zwer ver toonde hier ons plafond, terwijl zij tot meer in staat bleken te zijn." FC Lisse speelde de laatste wedstrijd van dit seizoen in Kinderdijk tegen lijstaanvoerder De Zwerver. Door de 3-0 nederlaag, die de bollenstreekbewoners leden, en de winst van Be Fair bij 's-Gravenzandse SV komt de ploeg van Talsma niet meer in aanmerking voor de derde stek. Die klasse ring levert een plaatsje op in de nacompetitie, waarin wordt ge speeld voor promotie. Hoewel de FC een goede partij voetbal af leverde werd de équipe door de thuisspelers op snelheid en in ventiviteit geslagen. Geen schande dus. FC Lisse blijft gewoon tweedeklasser. In de beginfase al liet De Zwerver zien, waarom het bovenaan staat. Met fris voetbal, gespeeld door gretige jongeren, creëerden de Kinderdijkers zich al spoedig enkele scoringskansen. Peter de Haan en Leo van Dam waren echter niet succesvol in het afron den van de aanvallen. Toch was Lisse bepaald niet de mindere in dat eerste deel. Rob Suttorp en Ruud Bröring waren eerst niet erg gelukkig met hun kopstoten. Het waren Ben Barten en Jan van Slooten, die voor het puntenvoordeel hadden moeten zor gen. Barten kwam op twee meteF van het doel vrij te staan, toen Bröring de door Hans Westgeest voorgegeven bal had doorge- kopt. Barten's schot werd echter gekeerd door doelman Klaas de Jong. Suttorp was even later alleen weg, speelde de goalie uit en bediende de in vrijheid badende Van Slooten op maat. De lange aanvaller kopte subtiel, maar krachteloos in, zodat Paul Slag boom het leer van de lijn kon tikken. Na de pauze was het gedaan met de Lissenaren. Het knappe en temporijke aanvalsspel van met name de gebroeders Stout en Ger Slagboom dwongen Lisse steeds meer achter de tegenstan der aan te lopen. Henk Stout ging in de 59e minuut een 'een twee' aan met broer Hans en drong door tot aan de achterlijn. Vanuit een bijzonder moeilijke hoek knalde Stout de bal via de lat achter de kansloze Nico Groeneweg. Ruim een kwartier later was de strijd gestreden. Hans Stout assisteerde Peter de Haan. die goed inkopte: 2-0. In de daaropvolgende periode nam Lisse veel risico's om toch nog maar naderbij te kruipen. Maar zoals zo vaak werd juist toen de derde treffer een feit. Hans Westgeest bleef dirèct voor de middenlijn hangen, waardoor de buitenspel- val niet goed openging en weer Hans Stout alleen door kon gaan. Hij poeierde het projectiel gedecideerd in de verste hoek. Hoewel De Zwerver al zeker is van promotie is de strijd om het kampioenschap nog open, want ook rivaal Excelsior Maassluis won. Voor Lisse zit het er echter op. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 59 Hans Stout 1-0. 76 De Haan 2-0, 82 Hans Stout 3-0. FC Lisse: Groeneweg. Van Zoest, Van Tol, Arie Schalk. Westgeest, Barten, Van der Laan (Peter Schalk), Godyla (Van Aanholt), Suttorp, Bröring, Van Slooten. HEERJANSDAM Nu RCL volledig uit de de- gradatiezorgen is, heeft de Leiderdorpse équipe een ander doel gevonden om zich voor in te zetten. Met een eventueel periode- kampioenschap in het achterhoofd werd de strijd in en tegen Heerjansdam aangevangen. Door een 1- 2 winst blijft de ploeg van trainer Theo de Waard sa men met Barendrecht in de race om die titel. Het duel tegen Heeijansdam, dat geen belangen meer te verdedigen had, kreeg vreemd genoeg een grim mig karakter. De treffers vielen al in een vroeg stadium. In de negende minuut kopte de lange RCL- spits Cees Ruis de door Peter Siera uit een hoekschop voor gegeven bal in het vijandelijke doel. Nauwelijks een kwartier later was het wederom Ruis, die scoorde. Ditmaal was Eric van Doeselaar de dienende fi guur. Na ruim dertig minuten tikte René Kammenga in het strafschopgebied de bal weg voor de voeten van Rob van Zijderveld. Merkwaardig ge noeg legde arbiter Brekelmans het leer op de stip. Leen Rij nenberg verzilverde het bui tenkansje: 1-2. Na de pauze moest Heerjansdam komen en kon de Racing de geliefde counterstrategie uitvoeren. Met name het aanvalsspel van de gastheren werd steeds har der. De regelmaat waarmee Brekelmans verkeerde beslis singen nam, bevorderde de grimmigheid alleen maar. Zo werd Koos Haneveld zwaar aangepakt door Van Zijder veld (beenwond), maar de Lei derdorper kon na een pauze van tien minuten toch verder spelen. Tussen de bedrijven door werd ook nog gevoetbald. Aanvoerder Dick van der Bijl lobte de bal wat al te fraai over de Heerjansdamse goalie. De doelman was op tijd terug om de bal uit zijn doel te ha len. De thuisploeg kon (louter figuurlijk gezien) geen vuist meer maken, zodat de stand op 1-2 gehandhaafd bleef. Scoreverloop: 9 Ruis 0-1. 22 Ruis 0-2, 31 Rijnenberg 1-2. RCL: Van der Heijden. Siera. Hane veld, Kammenga, Boendermaker. Hans Braat, Van der Bijl, Bruna (Ab Braat), Van Gemerden (Van der Post). Ruis, Van Doeselaar. KATWIJK KRV heeft slechts één jaar in de vierde klasse gebivakkeerd. In het eerder uitgestelde duel te gen het Bodegraafse Rohda'76 gingen de rijnvogels met 0-1 ten onder, waardoor degradatie naar de afdeling Leiden een feit werd. KRV was zal den Dep helft van de tegenstan- wonnen diende te wor- tgeest af te dwingen. luider hadden het vizier niet scherp staan. Uiteindelijk kwam de aanvalsdrift KRV duur te staan. Eén der Bodegraafse aanvallers brak tien minuten voor tijd door en kon door Leo van der Valk slechts middels een in het strafschopgebied ge maakte overtreding worden gestuit. Rohda kende vanaf elf me ter geen pardon en „degradeerde" KRV. Eerder al zag Wou- brugge de teruggang naar de LVB een feit worden.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17