,eidse zwem jeugd verovert k ier provinciale titels Gok Rosberg pakt goed uit Jack Middelburg zonder concurrent W aterpoloteam sJoet stap terug Handbalverbond ontslaat p.r.-man Malta geeft tegen Spanje voorsprong nog uit handen 3PORTTRIBUNE MAANDAG 16 MEI 1983 )ODE BIJ RALLY 1LLENDOORN De 28-jarige Huub Oude •sselink uit Bornerbroek is zaterdagochtend lens de twaalf Uren van Hellendoorn, een ly tellend voor het Nederlands kampioen- lap, omgekomen. De rallyrijder botste met i auto tegen een stilstaande woonwagen. Hij s op slag dood. Zijn navigator Jansen, af- mstig uit Rijssen, werd zwaargewond naar ziekenhuis in Almelo gebracht, r Jansen, die aan een kaakbreuk werd geo- ■eerd, bestaat geen levensgevaar. Het onge- gebeurde doordat de equipe een bocht met arschijnlijk te hoge snelheid heeft genomen, bewoonde woonwagen stond 65 meter na bocht, op een plaats waar zowel de weg als berm erg breed is. De hulpverlening kwam >1 op gang. Binnen drie minuten waren zie nwagen en arts ter plaatse. De wedstrijdlei- ng heeft na het ongeval de rally gestaakt. Er /t S|geen klassement opgemaakt. Wl Titelgevecht Koopmans uitgesteld DEN HAAG Het boksge- vecht om de Europese titel in het halfzwaargewicht, tussen Rudi Koopmans en de West duitser Manfred Jassmann, is vier weken uitgesteld. De 35-jarige titelverdediger Koop mans, sinds mei 1979 in het bezit van dat kampioenschap, heeft tijdens de training zijn rug geblesseerd. Het gevecht, dat in Frankfort zal plaatsvin den, is van 28 mei naar 24 juni verschoven, aldus een verkla ring van manager Henk Rtih- ling zaterdag. Jan Lammers neemt leiding MONTE CARLO Jan Lammers heeft de leiding genomen in" de Europese beker strijd in de Renault-turbo-klasse. Lam mers kwam dit Weekeinde in Monte Carlo tot zijn derde wedstrijdzege van dit sei zoen. Eerder won de Zandvoorter de tur bo-wedstrijden in Le Castellet en Imola. Bij de eerste race, in Hockenheim, moest Lammers wegens verplichtingen in de lange-afstandsracerij verstek laten gaan. Lammers won in Monaco beide manches, op zaterdag en zondag. Michael Bleeke- molen, teamgenoot van Lammers, deelde in Monte Carlo in de Nederlandse feest vreugde door in de totaalstand als vierde te eindigen. In de tussenstand na vier ra ces leidt Lammers voor Snobeck, Schütz en Gouhier. Bleekemolen staat vijfde. VELDLOOP VOOR KLAAS LOK DEN HAAG Klaas Lok heeft zaterdag in Roden de Ot-en-Sien-veldloop over tien ki lometer gewonnen. De Utrechtse atleet ein digde met een voorsprong van bijna vieren- eenhalve seconde op Roelof Veld. Leon Weyers uit Nijmegen was zaterdag veruit de snelste atleet in de Starrenburg-loop in Dor drecht, een stratenloop over tien kilometer. Weyers bleef de concurrentie, bestaande uit de veteranen De Snayer en Roelofs, ruim voor. Starrenburg-stratenloop in Dordrecht, 10 kilometer: Piet Vonk was zaterdag in de eindsprint van de halve marathon van Ter- neuzen zijn clubgenoot en vluchtmakker Hugo van Duysse te snel af. Vonk eindigde in de straten van Terneuzen met twee secon den voorsprong op Van Duysse in de tijd van 1 uur 7 minuten en 3 seconden. ZALTBOMMEL Het Nederlands Handbal Ver bond (NHV) heeft dit weekeinde het samenwerkings verband met persvoorlichter Gerard Nijboer beëin digd. Nijboer, die de laatste anderhalf jaar als losse medewerker de publiciteit voor het NHV verrichtte, wenste niet in te gaan op een contract, dat hem door het NHV werd aangeboden. De degradatie van het eerste damesteam van handbalvereniging OBW uit Zevénaar uit de tweede landelijke divisie is terugge draaid. Het bestuur van het Nederlands Handbal Ver bond heeft de beslissing van de commissie van beroep over de uitslag van de wedstrijd Posterholt-BHV nie tig verklaard. Posterholt had die wedstrijd met 10-12 verloren, maar op het wedstrijdformulier was 12-10 in het voordeel van Posterholt aangegeven. 'ij lfl n za C ylDEN De provinciale igdzwemkampioenschappen, (afgelopen zaterdag in Ge- aaf\entebad West te Rotterdam g Ujewerkt werden hebben aan Idse zijde vier kampioenen geleverd. Drie gouden plak- >rdeh werden veroverd door t wal/LGB-ers. Mireille Correljé ag -lishte op de 100 m. school- versg voor meisjes geboren in uwefO in 1.22.1 net aan als eer- l Leon Luyten eindigde bij- twftwee seconden voor de Bos- n slper Pascal Bontje. Op de 100 n V| vrije s^a8 voor jongens ge- ten in 1970 maakte hij een van 1.03.2. Zowel Correljé e dil Luyten bleven onder de li- ettijd die gesteld was voor felname aan de Nederlandse Paynlnerkampioenschappen. De ide Zijl/LGB'er die voor an vi gouden medaille in aan- ap) irking kwam was Hans La- lift R. Zijn tijd op de 100 m. idsretoolslag voor jongens onder 19 (1.13.5) is echter te lang- ^je im om nu al voor deelname h de Nederlandse Zomer- erk jnpioenschappen geplaatst te iks 3n. nand die zich wel plaatste was de LZ '86-zwemmer Mar tin Bartels. Hij won de 100 m. schoolslag voor jongens gebo ren in 1972 in een tijd van 1.30.8 en bleef hiermee 1.2 se conde onder de vereiste tijd. Nog enkele andere Leidenaars wisten beslag te leggen op en kele ereplaatsen. De zusjes La- terveer (beiden Zijl/LGB) wonnen beiden een zilveren plak. Yvonne legde de 100 m. vlinderslag bij de meisjes on der de 10 af in 1.28.5. Tevens bleef zij met deze tijd 2.5 sec. onder de NZK-limiet. Jolanda Laterveer werd tweede op de 100 m. vrij voor meisjes gebo ren in 1970 in 1.05.2. Vlak na haar finishte Mireille Correljé (Zijl/LGB) in 1.07.6 als derde. Ook Laurens van Kampen (Zijl/LGB) leverde enkele goe de prestaties. De 100 m. vlin derslag jongens onder de 10 sloót hij in 1.26.5 als derde af. Hij bleef ruim 6 seconden on der de limiettijd voor deelna me aan de NZK. De 100 m. rugslag leverde hem dan wel geen medaille op, zijn tijd van 1.27.9 bracht hem wel zijn tweede startbewijs voor de Zo- merkampioenschappen. De beide LZ '86 zwemmers Marco Mulder en Sylvia Bakker zorgden voor nog twee medail les. Mulder werd tweede op de 100 m. schoolslag voor jongens geb. in 1970 in 1.24.3, terwijl Sylvia Bakker een bronzen plak kreeg nadat zij de 100 m. vlinderslag voor meisjes gebo ren in 1968 had afgelegd in 1.12.8. Niet allen de Leidse af vaardiging leverde in het oog springende prestaties. Ook de andere zwemmers en zwem sters uit de Gouwe/Rijnstreek- ploeg waren goed in vorm. Eerste plaatsen waren wegge legd voor Natasch Matheeuw- sen (AZC), Edwin van Houten (BZ PC), Jan Sonneveld (AZC), Wilfred Bontje (Bos koop) en Dennis van Ravens- waay (BZ PC). Matheeuw- sen won de 100 m. rug meisjes onder de 10 in 1.25.1, Van Houten de 100 m. rug voor jongens onder de 10 in 1.02.4, Sonneveld de 100 m. rug jon gens geboren in 1972 in 1.17.7, Bontje de 100 m. vrij voor jon gens geboren in 1968 in 58.2, en Van Ravenswaay de 100 m. vlinderslag voor jongens gebo ren in 1971 in 1.15.8. Al deze zwemmers behalve Wilfred Bontje, voldeden aan de NZK limiettijden. Bontje maakte deze „vergissing" goed op de 100 m. vlinderslag. Zijn 1.06.1 leverde hem naast het startbe wijs ook nog een tweede plaats op. Voor Edwin van Houten en Dennis vart Ravenswaay waren ook nog derde plaatsen weggelegd. De BZ PC-ers werden op respektievelijk de 100 m. vrij (59) en de 100 m. rug (1.20.3) de op twee na bes ten. Ilja van de Ree (AZC) won zilver op de 100 m. school voor meisjes geboren in 1972 met een tijd van 1.31.6. Ten slotte waren er nog twee derde plaatsen weggelegd voor de AZC-ers Suzette de Kier en Ellen Voets. Voets beëindigde haar race op de 100 m. rug meisjes geboren in 1972 na 1.20.8. Dit betekende ^tevens dat zij zich op deze afstand heeft geplaatst voor de NZK. De Kier zwom 1.40.3 op de 100 m. schoolslag voor meisjes on der de 10. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Ongeveer 13.000 atleten gingen in Parijs op weg voor de marathon. Op de achter grond is de Are de Triomphe zichtbaar. iimiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiimiimmiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiitiimtiiimiiiiiiimiiiii Derde plaats zijspanduo SALZBURG De Amster dammers Theo van Kempen en Gerald de Haas zijn giste ren tijdens zijspanraces om het Europees kampioenschap als derde geëindigd. Op de Salzburgring ging de Neder landse combinatie weliswaar als vierde over de eindstreep, maar de winnende Zwitsers Biland en Waltisperg reden buiten mededinging. De hoogste score voor de Euro pese titelstrijd was nu voor de Britten Greson en George. Van Kempen en De Haas be zetten in de tussenstand de zevende plaats, met elf pun ten. In de 125cc-race kwamen de Nederlanders Boy van Erp en Ton Spek tot matige verrich tingen. Van Erp werd zestien de, Spek negentiende. In de 250cc-klasse eindigde John van Veldhoven als 22ste. Oud- -kampioen Gerard Rond zege vierde dank zij goed stuur- werk in Halle in de eerste heat. Karsmakers kon in deze race geen rol in spelen. In.de tweede manche toonde Kars makers wel aan de sterkste crosser in het vaderlandse zand te zijn. De regerend kam pioen won voor Herlings en Rond, die langzaam in vorm begint te komen. Rond rijdt al enige tijd met een geblesseerde arm, maar had gisteren op het circuit De Kabbenbulten geen echte problemen met de ijze ren plaat in die ledemaat. Wereldkampioen Eric Geboers staat dit jaar op eenzame hoog te in de lichtste categorie van de motocross. Gisteren won de Belg in Joegoslavië weer twee manches in de strijd om de wereldtitel in de 125 cc-klasse. Geboers heeft na zijn „dubbel" in Trzic tien van de tot nu toe twaalf gereden manches op zijn naam staan. Hij onder vindt slechts lichte concurren tie van zijn stalgenoot Rinaldi, die na de zes wedstrijden vijf tig punten achterstand heeft. Aki sr •J*. fe-W jne belman Wouly de Bie van het Nederlands waterpoloteam verricht een knappe red- 'oti'ning in het duel met Hongarije. als doeltreffende wijze werd omgezet in een voorsprong van 9-6 aan het begin van de vierde periode. Met nog slechts vier minuten te spelen bleek die voorsprong echter niet vol doende. West-Duitsland, de re gerende Europese kampioen, kwam veertien seconden voor tijd alsnog langszij toen Van Belkum op de kant zat, Bliks lager zijn armen liet zakken, doelman De Bie het overzicht kwijt was en Otto inschoot. Zaterdagmorgen gebeurde iets soortgelijks. Ditmaal hield de ploeg een voorsprong van 8-6 niet vast, maar werkte wel met overtuigend aanvallen achterstanden van 9-10 en 10-11 weg. Met nog zestien se conden te spelen kwam Ton Buunk uit een pass van Van Belkum vrij te liggen voor het Hongaarse doel. Zijn boogbal passeerde de doelman, maar bleef op de lijn liggen. Deson danks finishten de Hongaren, die .vorig jaar op een haar de wereldtitel misten, als voor- laatsten. Wereldkampioen Sovjet-Unie werd alsnog eerste door het leidende West-Duits land met 6-5 te verslaan. De krachtsverschillen in het topwaterpolo zijn zo gering, dat de rol van de scheidsrech ters dikwijls doorslaggevend is. Ook die van George Geurt- sen, de Nederlandse scheids rechter, die in Guayaquil al werd uitgeroepen tot de beste arbiter en die faam temidden van uiterst zwak leidende col lega's gemakkelijk in stand hield. Met nog dertig seconden te gaan stuurde hij de Duitse twee-meterman Stann uit het water wegens een aanmerking op de leiding, waarna de Cu baan Martinez de Russen in het bezit van de overwinning liet door niet in te grijpen bij de veel te felle worstelingen voor het Russische doel. Vier seconden voor tijd moest hij wel fluiten, maar in plaats van een strafworp toe te kennen stuurde hij een Rus uit het wa ter. Terwijl de klok de laatste seconden wegtikte, kwamen de Duitsers niet meer tot een <;rhot Re^LIBU Met gelijke t. elen tegen West-Duits- nd (9-9) en Hongarije 1-11) in een tijdsbestek nog geen twaalf 'uur ft het Nederlandse wa- •oloteam bruin ver- nd afscheid genomen het toernooi om de de Finacup in Malibu. nk zij deze opleving fi- ihte de ploeg van Pocsik ichts twee plaatsen la- dan bij het wereld- pioenschap in Guaya- lil van vorig jaar: zesde |n de acht deelnemende den met vijf punten. resultaat, dat gezien de irekkige voorbereiding en late aankomst in Californie ;t tegenvalt. Belangrijker is ervaring, opgedcSan in het- rde land, waar volgend jaar Olympisch toernooi wordt [ewerkt, onder bijna Olym- £^;iche spanning en met meer a Olympische rimram er iheen. Het toernooi gold na- tlijk als een testcase voor de [etwijfeld gigantische vei- i^^iieidsoperatie van volgend ||§§r. Wie de bewakers van ge- ""^ht kent en weet wat niet ivit en dat is heel wat - Jidt^ft een *'kse voorsprong ten jzichte van de landen, die it hebben gemist en zich vol- id jaar april in Rome alsnog ;ten kwalificeren. rblij eenlnuit de comfortabele positie 8enin reekshoofd kan Neder- ian,hd toezien wie daar als te- 1 wstander voor de eerste ron- ien[ van het Olympisch eind- 'e Trnooi uit te voorschijn ko- dbtn. Het Nederlands team zal izarp.r -,| nip porder afmizen. Samenhang De samenhang in het Neder lands team groeide naarmate het toernooi vorderde. Dat gold voor spelbepaler Nico Landeweerd in de eerste plaats. Hij dirigeerde de uit vallen en scoorde enkele ma len met over het water ketsen de omhalen, die niemand hem nadoet. Zijn voorbeeld trok de verdedigers Ed van Es en Eric Noordegraaf mee, zodat in de laatste twee wedstrijden de man-meer situaties meesten tijds werden benut. In het "kleine groepje, dat met Mis- dorp en De Bie redelijke, maar niet al te betrouwbare doel- verdedigers heeft, ontbreekt een speler, die het zware twee meterspel aankan. Pocsik ge bruikte voor die posities afwis selend de snelle Blikslager, de bonkige Aantjes en de wat agressiever Heiden, zonder dat een van de drie echt voldeed. De Hongaar, wiens contract verlenging tot en met de Spe len nagenoeg rond is, liet zijn drie meegebrachte wisselspe lers in de laatste wedstrijden op de kant zitten. Eric de Kul- te, Johnny Jansen en Dick Nonnekes krijgen een nieuwe kans tijdens de Universiade in Canada. De basis blijft klein en is onderhevig aan wat Poc sik de „Nederlandse ziekte" noemt. Een nerveuze start, waarbij vrijwel niet weg te werken achterstanden worden opgelopen. Helemaal raak Zaterdag tegen West-Duits land was het helemaal raak: 1-5 halverwege de tweede spelperiode, die overigens via 2-6 od een even gemakkelijke MONTE CARLO In de buurt van het casino van Monte Carlo waagde wereldkampioen Keke Rosberg gisteren een gok, die hem twee uur later met de hoofd prijs deed vertrekken. De Fin bleef in de zenuwachtige minuten voor de start van de race om de Grote Prijs van Monaco zijn vertrouwen stellen in slicks, droog- -weerbanden. De meeste andere kanshebbers voor de zege in de befaamde formule-l-race in de straten van Monte Carlo durfden die gok niet aan. Zware bewolking vanuit de bergen ten noorden van het kleine vorstendom dreigden voor de zoveelste keer dit weekeinde hun lading in Monte Carlo te lossen. Het spet terde al licht op de verre van droge baan, toen Prost, Piquet en Arnoux, de grote mannen van de turbo-wagens, voor re genbanden kozen. Rosberg, met het oog van een meteoroloog, durfde als enige echt risico te nemen en bleek al snel het grootste gelijk van de wereld te hebben. De regen zette niet door en de vliegen de Fin profiteerde van de start van zijn grotere grip op het Monegaskische asfalt. Van de vijfde startplek stormde Ros berg al op het eerste rechte eind drie tegenstrevers voorbij om vervolgens nog voor het ingaan van de tweede ronde Alain Prost te passeren. Rosberg sloeg daarna snel een gat van een halve minuut, dat hij zonder enig probleem tot het eind handhaafde. De wagens met turbo-motoren van favorie te renstallen als Ferrari, Brabham en Renault raakten op achterstand, omdat de wissel van profielbanden naar slicks tijd kostte. Vervolgens deden het nodige botswerk en de gebruikelijke motorpech bij de concurrentie de rest voor de 24-jarige Fin, die vorig seizoen bij verrassing de formule-l-wereldtitel bin nenhaalde. Van de twintig gestarte wagens haalden er slechts zeven de finish. De risico's, die de rest van het veld nam om te passeren op het met flessehalzen „gevulde" cir cuit van 3300 meter, maakten het voor Rosberg alleen maar gemakkelijker winnend de eindstreep te halen. Nelson Piquet eindigde tenslotte, na een botsing, als tweede. Lange tijd had Jacques Laffite die positie in handen, maar een defecte ophanging verhinderde een dubbel succes voor de Williams-renstal. Daarna reden Derek Warwick en Marc Surer elkaar in de wielen en kon Piquet de zes punten van de tweede plek pakken, waardoor hij na vijf races op kop gaat in de wereldtitelstrijd voor Prost en Tambay. Rosberg staat in het klassement vierde voor Lauda en Watson, die zich voor de WK-race in Monaco niet kwalificeerden. De Fin raakte deze week door een uitspraak van de commissie van beroep van de autosportfederatie FISA) zijn zes punten van de Braziliaanse GP definitief kwijt. De start van de 24 uur van Le Mans. De coureurs sprinten naar hun motoren. VENHUIZEN Jack Middel burg heeft gisteren in Venhui zen de 500cc-motorrace ge wonnen. Middelburg moest het in West-Friesland stellen zonder de concurrentie van "Boet van Duimen. De Neder lands kampioen, sinds enige tijd in conflict met Middel burg, eiste voor een start in Venhuizen meer financiële ga ranties dan zijn Westlandse concurrent. De organisatie ging niet in op die eis van Van Duimen, die vervolgens van een weekeinde thuis mocht genieten. Middelburg kreeg de zege in de 500cc-race echter niet ca deau. Rob Punt, die vorig jaar in Venhuizen al Van Duimen verraste, nam in het eerste ge deelte een voorsprong van maximaal zeven seconden op Middelburg. Punt had voor de natte baan vóór een profiel band en achter een intermedi ate, een opgesneden slick, ge monteerd. Middelburg ging op droog-weerbanden weg en profiteerde daar pas in de slot fase van. Toen de baan op droogde, passeerde hij Punt en reed met twaalf seconden voorsprong naar de overwin ning. Wereldkampioen Jacques Cor- nu heeft de eerste lange-afs- tandsrace voor de wereldtitel strijd van 1983 gewonnen. De Zwitser pakte met zijn landge noot Pellandini en de Frans man Coudray in de 24 uren van Le Mans de winnende dr/tad van het vorig seizoen in deze zware tak van de motor sport weer op. De Nederlander Henk van der Mark eindigde de marathonrace op het Bugat- ti-circuit op de vijfde plaats. Van der Mark zag zijn Suzuki door een gelegenheids-equipe bemand. De 25-jarige Moor drechter, die zijn vaste team genoot Dirk Brand door een sleutelbeenbreuk moest mis sen, kreeg in de eerste WK-ra ce van dit seizoen steun van de Westduitser Muller en de Fransman Jean Pierre Oudin. Van der Mark eindigde ten slotte op 41 ronden van Cornu. Op Le Mans scoorde nog een Nederlandse equipe voor de strijd om het wereldkampioen schap. Dick van Logchem, ge steund door co-equipiers Dam me en Van Duffelen, eindigde op de achtste plaats. DEN HAAG Spanje is ook in zijn vijfde wedstrijd in groep 7 uit de kwalificatieron de voor het Europese voetbal kampioenschap 1984 zonder nederlaag gebleven. De Span jaarden wonnen gisteren op Malta met het kleinst mogelij ke verschil, 3-2 na een rust stand van 1-1. Spanje heeft het duel tegen Malta, voor 13.000 toeschou wers in La Valetta gespeeld, eerder op conditie dan op kwaliteit gewonnen. Pas zes minuten voor tijd maakte Gor- dillo het winnende doelpunt, nadat de Maltezers kort na rust nog een voorsprong van 2-1 bezaten. Spanje nam na 23 minuten een voorsprong door Carrasco uit een vrije schop net buiten het strafschopge bied na een op hem begane overtreding. Gedreven door en Busuttil maakte in de der tigste minuut gelijk na een goede pass van Fabri. Het Ta- qali-stadion „ontplofte" vlak na de hervatting. De Spaanse doelman Arconada kon de bal na een schot van Demanuele niet onder controle houden en Busuttil was ter plaatse om Malta een voorsprong te ge ven. Het Maltezer elftal had echter in het eerste uur van de strijd te veel van zijn krachten ge vergd en Spanje nam de wed strijd in handen. Vleugelspeler Carrasco maakte een kwartier na de rust gelijk en hij gaf zes minuten voor het einde ook nog de pass aan Gordillo, waaruit het winnende doel punt ontstond. De Griekse scheidsrechter Evangelos Gla- nakuadis maf Marcos (Spa) een gele kaart. «ïnonio met- Gallego, Maceda, Bonet en Ca- macho; Victor. Senor en Gor dillo; Marcos (Rincon), Santil- lana en Carrasco. Het Zwitserse elftal speelde zaterdagavond voor groep een in Bern voor 32.000 toeschou wers gelijk tegen Oost-Duits- land: 0-0. Het Hongaarse voetbalelftal leed gisteren voor groep 3 een nederlaag in eigen huis. In Boedapest won Griekenland met 3-2. Bij rust was de stand 2-1 in het voordeel van de Grieken. Het Hongaarse team speelde zwak en werd door de snelle Griekse counters ver rast. Anastopoulos zette al na zestien minuten Griekenland op voorsprong. Nyilasi maakte nog gelijk (1-1), maar moest vervolgens definitief voorrang verlenen aan de Grieken. Kos- tikos (33e minuut) en Papaio- land en Denemarken, de favo rieten in groep 3, een aangena me avond. Het doelpunt van Hajszan (2-3) werd door de meesten van 15.000 kijkers niet meer gezien. Het Roemeense voetbalteam leed gisteren in Boekarest in de thuiswedstrijd tegen Tsje- cho-Slowakije voor groep 5 met 1-0 zijn eerste verlies. Het doelpunt kwam tot stand in de 40e minuut, toen. Vizek een strafschop benutte wegens een handsbal van een Roemeense verdediger. Gisteren zegevierde voor deze groep Zweden met 5-0 over Cyprus (5-0). Alle doelpunten vielen na rust en werden ge maakt door Prytz (2), Corneli- usson, Hysen en Ravelli. Bij Cyprus blonk doelman Pam- Standen Groep 1 1. Belgie 2. Zwitserland 3. Schotland 4. O-Duitsland Groep 3 1. Engeland 2. Denemarken 3. Griekenland 4 Hongarije 5. Luxemburg 1. Tsj. Slow. 2. Roemenie 3. Zweden 4 Italië 5. Cyprus Groep 7 1 Spanje 2. Nederland 3. Ierland 4. Malta 4 4 0 0 8 10-4 4 12 14 4-5 4 1 1 2 3 6-7 4 0 2 3 1 2-6 5 3 2 0 8 16-2 3 2 1 0 5 5-3 5 2 1 2 5 5-6 4 2 0 2 4 14-9 5 0 0 5 0 5-25 5 2 3 0 7 12- 5 5 3 1 1 7 6-2 4 2 1 1 5 8-4 4 0 3 1 3 3-4 6 0 2 4 2 3-17 5 4 1 0 9 10- 5 4 2 1 1 5 9-3 5 2 1 2 5 7-7 4 1 0 3 2 4'41

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13