Keurkorps Ajax op zoek naar eerste klasse Beslissend weekeinde 'Leidse korfbalclubs Onder redactie van Gert Jan Onvlee CRICKETVERENIGING STREEFT NAARVERDUBBELING VAN AANTAL JEUGDLEDEN hoopt. De eerste, nog niet de beste Chinese, bleek de A van ti-speelster veel te machtig. Een zeer forse, maar zeker niet oneervolle nederlaag was het resultaat van (vooral) sluw chinees gegoochel met verschillende soorten rubber. Er gingen dan ook juichende stemmen op toen officieel bekend werd gemaakt dat een met verschillende rub bersoorten versierd batje in de toekomst ook verschil lende kleurtjes zal moeten hebben. Maar, is er eigenlijk zoveel reden tot juichen? Wij van Hutspo(r)t denken van niet. Het feit dat goochelen met rubber dus in de toekomst nog altijd mogelijk is, bete kent immers dat toptafelten- nis als kijksport even onver teerbaar zal blijven. Zoals ook de krachtsver schillen tussen China en de rest van de wereld in de ko mende jaren gewoon nog even groot zullen zijn. Want ook het met neprub- ber achter de tafel verschij nende gedeelte van „de rest van de wereld" kwam er in de afgelopen weken immers niet aan te pas? Stilleven Donderdag twaalf mei. He melvaartsdag. Een voetbaltoernooidag bij uitstek en ook in de Leidse regio waren er dan ook heel wat evenementen voor al dan niet jeugdige voetballer tjes georganiseerd. Niet zo verstandig, bleek die dag. Nadat een flink deel van de pret de woensdag ervoor middels overvloedige regen val reeds in het water was gevallen, zorgde een zeer fikse storm (de radionieuws dienst sprak zelfs van vlaag jes orkaan) er vervolgens voor dat er echt niet meer gespeeld kon worden. Zo ook op Sportpark Noord. Het traditionele toernooi om de Kooicup moest worden afgebroken, het gevaar dat de deelnemende E-kleintjes van het sportpark zouden worden afgeblazen, werd te groot. LEIDEN/SPORTQeidscOowio/nt ZATERDAG 14 MEI1983 PAGINJ LEIDEN Het slot van de veldcompetitie beloi erg spannend te worden, omdat een paar korfb clubs uit de Leidse regio nog kans maken op kampioenschap of een degradatie. Mits het weer meewerken, vallen de meeste beslissingen dit wei einde. Maar de mogelijkheid bestaat volop, dat nog enige beslissingswedstrijden zullen volgen. In de Promotieklasse C kan de strijd om degrada zaterdagmiddag beslecht worden. Dit is het geval, Zuiderkwartier de uitwedstrijd tegen Rust Rc wint en Achilles minimaal een punt haalt tegen 1 ba, dat reeds degradeerde. Het gevolg zou zijn Rust Roest de stap terug naar het district moet r ken. Bij alle andere uitslagen lopen Blauw Wit '51 Fides Pacta het gevaar om ook in degradatienood tarT geraken. Zij ontmoeten elkaar zondagmiddag in Dm" drecht. Het zou te ver voeren om alle theoretiscf- mogelijkheden op te sommen, maar in het meej spectaculaire geval spelen Achilles, Fides Pac Blauw Wit '51, Rust Roest én Zuiderkwartier in er nacompetitie om de tweede degradatieplaats. Volop in degradatienood verkeert ook eersteklasser TOP, komende zaterdag afscheid neemt van coach Ruud van Horst. De scheidende oefenmeester is op het veld nog gedegradeerd, maar maakt uitgerekend in zijn laatste den langs de lijn kans om zoiets mee te maken. TOP immers winnen van koploper Snel en is dan ook nog kelijk van het resultaat van Animo. Deze Zeeuwse club op de laatste speeldag tegen GKV. Zeker is in elk Pernix met argusogen de verrichtingen van TOP Bij puntenverlies van Snel maakt deze Leidse ploeg nog kans op de titel, maar dan moeten de oranjekragen wel bij Albatros winnen. In de tweede klasse A heeft Fiks een theoretische moge li1S^ heid om koploper kinderdijk nog te achterhalen. De geester formatie moet dan wel in het hol van de leeuw punten zien weg te kapen. Wint Fiks immers bij dan moet laatstgenoemde club nog het duel tegen Kwiek spelen. Mocht Kwiek deze mini-wedstrijd verder winnen, volgt er een extra duel tussen Fiks en Kinderdijk. Minder rekenwerk is er nodig om de kansen van Crescen *®n in de tweede klasse B te berekenen. Het twaalftal van '°r l'Ami heeft het meeste baat bij een overwinning op want bij enig puntenverlies wordt zij sterk afhankelijk laatste verrichtingen van HSV. In de derde klasse D kan Tempo zaterdag de hijsen, als er voor eigen aanhang gewonnen wordt van ti. Dit duel wordt om 16.00 uur in sportpark Zegersloot begc un' nen. Verder staat hier de derby VelocitasFluks (De merd, 16.00 uur) geprogrammeerd. De winnaar van dit fen heeft de beste papieren voor de tweede plaats, die geeft op een promotiewedstrijd. Standen veldcompetitie seizoen 1982-1983: Overgangsklasse B Dalto 13—22, LDO 13—21, HKC 13—20, Rapiditas Steeds Hooger 13—13, Wordt Kwiek 13—8, DTV 13—5, Danaïden 13—0. Promotieklasse C PSV 13—22, Trekvogels 13— 16, Zuiderkwartier 13—13, Fides Pacta 1312, Blauw Wit 13—12, Rust Roest 1311, Achilles 13il, Tjoba 137. Zuid West I B Snel 1117, Pernix 1116, Albatros 1112, Swift (M) U—fc GKV 11—9, Animpo 11—7, TOP 11—5. r Zuid West II A Kinderdijk 13—23, Fiks 13—21, ADO 12—17, Ons Eiland 13, Merwede 13—9, NIO 13—8, Kwiek 12—7, MICHEL VAN Stilleven (1) Vrolijk Wat na de vroegtijdige be slissing op strafschoppen resteerde, was dit uiterst trieste beeld. Een stilleven van een on bruikbaar en dakloos gewor den kraampje, dat overigens wel duidelijk maakt dat het organiserende Roodenburg met het alsnog afgelasten de enig juiste beslissing had ge nomen. Stilleven (2) De diverse sportparken la gen er op Hemelvaartsdag toch niet ongevaarlijk bij. Op het tenniscomplex van Unicum bijvoorbeeld, ble ken de daarvóór toch knap solide ogende hekken rond het centrecourt en baan twee, in het geheel niet zo solide. De volledige ineen- Stilleven (2) Promotie DOCOS werkte zich pen zondag in de nuten van de vierde A competitie alsnog de de klasse van de KNVB nen. Nadat het er lang had uitgezien dat de witten tegen Waterloo zouden stelde een tweetal het kampioenschap en de begeerde promotie toch veilig. Het laatste fluitsignaal verde zondag op De dan ook een uiterst plaatje op. Een plaatje (met een lijk aanwezige trainer Crama) dat wij u, zeker deze van (weers)ellende staande rubriek, niet onthouden. OEGSTGEEST De in het kader van de feeste lijkheden rond het hon derdjarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Cricket Bond op 21 mei door alle clubs te organi seren voornamelijk op de jeugd gerichte „open dag" wordt door het Leid se Ajax beslist niet als zo maar een feestelijk evene ment gezien. De cricketaf deling van ASC immers, is er dit seizoen met haar vijfentwintig jeugdleden niet in geslaagd een A-ju- niorenteam te formeren, waardoor de aansluiting tussen de jeugdafdeling en de seniorengroep verloren is gegaan. „Een toch noodzakelijke aanslui ting", zo vertelt voorzitter Rens de Graaf, die in deze functie de naar Heerlen verhuizende Bert de Wit opvolgde. „Want ook een cricketvereniging staat of valt met een gezonde op bouw. Nu is het natuurlijk niet zo dat Ajax maar di rect ophoudt te bestaan, omdat er nu een jaar geen A-team is, maar dat er op deze manier een zorglijke situatie kan ontstaan, mag duidelijk zijn. Daarom streven we voor dit jaar ook naar een verdubbe ling van het aantal jeugd leden". Frits de Jongh, steunpilaar van het eerste elftal en het met jeugdzaken belaste be stuurslid, beaamt en vult aan: „Die open dag moet daartoe een aanzet kunnen geven. Vanaf tien uur 's-ochtends heeft de belangstellende jeugd op 21 mei de gelegenheid om op het complex van LMHC met de cricketsport kennis te komen maken. Het spel wordt dan uitgelegd, de kinderen kunnen zelf wat experimente ren met bat en bal, er wordt een wedstrijd gespeeld waarbij deskundigen van Ajax com mentaar leveren en er zal een videoband worden gedraaid, die ongetwijfeld goed cricket te zien zal geven. Kortom een compleet programma waar door de aanwezige jeugd, maar ook de belangstellende oude ren, een goed beeld zullen kunnen krijgen van de cric ketsport". Veranderd Het feit dat Ajax nu voor de tweede keer participeert in een dergelijke, landelijk opge zette actie én het gegeven dat de in Oegstgeest spelende Ajax-voorzitter Rens de Graaf, hier met aanwinst Andy Jackman onder de papaplu: „Het is belangrijk dat Ajax en ASC weer op één complex worden samengebracht". Leidse cricketers de laatste ja ren in principe uit pure nood zaak altijd wel iets dergelijks organiseren, zijn overigens ty pisch kenmerken van „veran derende tijden". Ajax mag dan misschien nooit een overwel digend grote club zijn geweest, verzekerd van een regelmatige aanwas van nieuwe jeugd- en seniorleden was de vereniging tot een aantal jaren terug altijd wel. In de periode dat Ajax de cricketsport nog op het voet balterrein aan de De Kempe naerstraat beoefende, bijvoor beeld. Toen was het nog ge bruikelijk dat de nodige jeugd- en seniorenvoetballers van ASC na afloop van het voet balseizoen de roodzwarte kleu ren inwisselden voor het witte tenue van (toen nog) Ajax Lei den. Een binding die door het gedwongen vertrek van de cricketafdeling naar LMHC spelen op het terrein aan de De Kempenaerstraat bleek al te gevaarlijk voor de omwo nenden en, door de toestand van de grasmat, voor de spe lers zelf nu in veel mindere mate bestaat. De Graaf: „Ook daarom is het zo belangrijk dat Ajax en ASC weer worden sa mengebracht op één complex. Al hebben we met LMHC uit stekende contacten en contrac ten, je mist de aantrekkings kracht, de binding met je ei genlijke club, je mist je eigen huis. En natuurlijk was het vroeger, toen cricket en voet bal nog op een complex waren verzameld, ook niet allemaal koek en ei, kwamen er in die periode ook wel eens botsin gen tussen de beide afdelingen voor, het was wel een veel ge zondere situatie. Voor de vere niging ASC als geheel, maar ook voor Ajax afzonderlijk. Het feit dat je - bij de wisseling van de seizoenen - al voetbal lend goed moest uitkijken of er toevallig niet een cricketbal het veld werd ingeslagen was vanzelfsprekend niet echt prettig, maar het bracht AS- Cers er wel tien keer zo snel toe om ook eens te gaan cric keten". Promotie Sportief gezien is het het nu zeven elftallen tellende Ajax (drie seniorenteams op zondag, een op zaterdag, twee jeugd- teams en een dameselftal) die laatste jaren overigens beslist niet slecht gegaan. De hoofd macht rukte op naar de over gangsklasse, het tweede team slaagde erin zich in de klasse direct onder dat eerste te spe len. Een redelijke basis derhal ve om dit seizoen maar eens te proberen met het eerste team, dat morgen „thuis" tegen CCA de competitie opent, op zoek te gaan naar de eerste klasse, de op een na hoogste afdeling in cricketland. Rens de Graaf: „We hebben wel eerder plan nen in die richting gehad, maar dit seizoen is er een se rieuze mogelijkheid dat het in derdaad zal lukken. Er is wat jeugd overgekomen, Meindert Jan van Erp Taalman Kip is weer met cricketen begonnen en we denken in trainer Ru pert Gomez en trainer/speler Andy Jackman twee zeer waardevolle krachten te heb ben gevonden". Dat Ajax met het aantrekken van dit uit Georgetown (Guya na, West Indië) afkomstige tweetal blijft meedoen met de landelijke trend, die wil dat buitenlandse spelers het ge zicht bepalen van het Neder landse cricket, zien De Graaf en De Jongh niet als een pro bleem. „Het Nederlandse cric ket heeft in de praktijk alleen maar baat gehad bij die bui tenlandse inbreng. Niet alleen in directe zin, omdat het spel peil in korte tijd enorm is op gevijzeld, maar ook op langere termijn, het doorwerkende ef fect van de uitstraling die die mensen nu eenmaal op de clubs, de cricketers hebben". Doordeweeks Waar de bij het Schiedamse Excelsior spelende en trainen de Gomez zich „slechts" twee maal in de week met de eerste selectie zal bezighouden, zal de door hem meegenomen Ajax aanwinst Andy Jackman dit seizoen de doordeweekse trai ningen voor de andere teams „full-time" gaan verzorgen. Trainingsavonden en midda gen, waarop ook veel tijd zal worden uitgetrokken voor de jeugd. „Want", stellen De Graaf en De Jongh, nog eens, bijna ten overvloede, „we mo gen met het eerste elftal dan graag kampioen willen wor den, de opvang en uitbouw van de jeugdafdeling kent dit jaar een minstens even hoge prioriteit". GERT-JAN ONVLEE Het zal de oplettende lezer niet zijn ontgaan dat de Voorschotense voetbalver eniging Randstad Sport de laatste tijd zeer nadrukkelijk aan de weg timmert. De af scheiding van de nu in SF Voorschoten verzamelde za terdagafdeling, vormde voor het Randstad-bestuur de di recte aanleiding om nadruk kelijk van zich te laten ho ren. Zo werd er een verlich ting rondom het hoofdveld gerealiseerd en werden ook andere activiteiten bedacht. Eén daarvan was - afgelo pen donderdag - het dames- voetbaltoernooi waarbij werd overgegaan tot de ver kiezing van Miss Voetbal 1983. „Iets unieks, en daar om leuk", zo vertelde Rand stad Sportman in hart en nieren, Piet Wed uwer, des gevraagd. storting werd dan ook feit. Evenals het tweede voor deze rubriek. K(l)apstuk Kees: „ASC na drie jaar rug in KNVB. ASC na aar terug in de KNVB. na drie jaar terug in dén F KNVB". de t |ië E Vandaar dus dat Wij van Hutspo(r)t u bij deze, geflan keerd door de nummers twee en drie, de eerste, eni ge echte Miss Voetbal 1983 kunnen presenteren. Uit Amsterdam. Miss Rubber De wereldkampioenschap pen tafeltennis liggen weer achter ons. Een mondiale ti telstrijd die met name Betti- ne Vriesekoop niet heeft ge bracht waarop werd ge-

Leidse Courant | 1983 | | pagina 10